Wystające pieprzyki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-19, 23:44   #1
JesseJ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Jbv
Wiadomości: 6
Send a message via Skype™ to JesseJ
Unhappy

Wystające pieprzyki


Witam Was.

Mam pewien problem, a mianowicie wystające pieprzyki na szczęce, jeden 2mm, drugi 3mm.

Pytanko jest takie (bo na pewno ktoś z Was usuwał) czy mogę właśnie te pieprzyki usunąć laserowo (ewentualnie przez zamrożenie). Chirurgicznego usunięcia wystrzegam się jak ognia, nie chcę mieć blizn, tym bardziej na twarzy.

Ktoś coś miał? Proszę o porady ^^

Edytowane przez JesseJ
Czas edycji: 2014-10-19 o 23:45
JesseJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 08:24   #2
kratka95
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 115
Dot.: Wystające pieprzyki

Nie wiem czy odważyłabym na usunięcie przez kogoś innego niż dermatochirurg. Bałabym się chyba, że zacznie mi się coś tam dziać niedobrego. Ale nie mam doświadczenia z usuwaniem pieprzyków na twarzy, usuwałam tylko na szyi.
kratka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 13:51   #3
avava
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 452
Wink Dot.: Wystające pieprzyki

Cytat:
Napisane przez JesseJ Pokaż wiadomość
Witam Was.

Mam pewien problem, a mianowicie wystające pieprzyki na szczęce, jeden 2mm, drugi 3mm.

Pytanko jest takie (bo na pewno ktoś z Was usuwał) czy mogę właśnie te pieprzyki usunąć laserowo (ewentualnie przez zamrożenie). Chirurgicznego usunięcia wystrzegam się jak ognia, nie chcę mieć blizn, tym bardziej na twarzy.

Ktoś coś miał? Proszę o porady ^^
Witam. Miałam usuwane 3 odstające pieprzyki. Usytuowane były na plecach. Wycieła mi je chirurg- onkolog. Pozbyłam się ich na dobre, było to kilka dobrych lat temu, ale pamietam, że potem musiałam przez jakiś czas rany smarować maścią na blizny Mam niewielkie blizny na plecach, ale kto mi patrzy pod bluzkę.......
czytam, że masz w widocznym miejscu najlepiej byłoby iść do lekarza i się wypytać o najlepszy i najbezpieczniejszy sposób usunięcia pieprzyków. Pozdrawiam
aha onkolog przed usunięciem pieprzyków pobierał wycinki i ustalał czy nie są to pieprzyki powodujące raka
__________________
ćwiczę od : 02.04.2013

100 przysiadów-> x 663
Mel B 10 min pośladki->943
Mel B 10 min brzuch->1110
Mel B 15 cardio->738
Mel B 10 min nogi->1030
Ewa Ch.(killer, skalpel)->581
Centrum Sportowca-1248
razem: 6313 cel osiągnięty z 42 na 36/34

: )

Edytowane przez avava
Czas edycji: 2014-10-20 o 13:55
avava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 15:39   #4
JesseJ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Jbv
Wiadomości: 6
Send a message via Skype™ to JesseJ
Dot.: Wystające pieprzyki

Już wiem, nożna usunąć pieprzyki takowe laserem ogólnie, ale najpierw dermatolog spraedza je w powiekszeniu i sam decyduje czy można czy też nie
JesseJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 19:48   #5
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: Wystające pieprzyki

no chirurgicznie rowniez odradzam, mialam usuwany pieprzyk nad posladkiem. bardzo go lubilam i ladnie wygladal ale musialam usunac i teraz mam brzydka blizne :/ moze najpeirw konsultacja u dermatologa?
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-25, 19:58   #6
agus2222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 25
Dot.: Wystające pieprzyki

Również mam dwa pieprzyki wystające na szczęce, miałam usunąć je już dawno i stchórzyłam właśnie bojąc się, że zostaną mi blizny. Niestety muszę je usunąć, bo rosną w nich włoski, a do tego mój mały synek bardzo chce je zdrapać I zdecyduję się, ponieważ po rozmowie z moją dermatolog powiedziała mi, że blizny nie będą się rzucać w oczy i pewnie bez problemu ukryję je pod makijażem, a wolę to, niż męczyć się z nimi :/
agus2222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-25 20:58:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:23.