Pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-28, 16:00   #1
danna123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 11

Pomoc


Witam juz tu wczesniej bylam jako danna32,ale dlugo bylam nie aktywna i nie moglam sie zalogowac i sprubowalam ponownie sie zarejstrowac.
Prosilam tu pomoc i znalazlam wspaniale osoby co mnie wsparly,za co bardzo dziekuje.
Prosze teraz o pomoc przybory szkolne dla dzieci,czesc nam ale sporo tez brakuje i ksiazki do 1 gimnazjum ,tez pare ksiazek mam,ale reszte nie .myslalam ze uda mi sie to wszystko skapletowac ,ale rok szkolny za pasem ,a my na pulmetku.Bardzo bym prosila o wsparcie ,prubuje sie jakos ratowac,dla tego prosze o pomoc.
danna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 17:08   #2
Leonikowa
Rozeznanie
 
Avatar Leonikowa
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 612
Dot.: Pomoc

Cytat:
Napisane przez danna123 Pokaż wiadomość
Witam juz tu wczesniej bylam jako danna32,ale dlugo bylam nie aktywna i nie moglam sie zalogowac i sprubowalam ponownie sie zarejstrowac.
Prosilam tu pomoc i znalazlam wspaniale osoby co mnie wsparly,za co bardzo dziekuje.
Prosze teraz o pomoc przybory szkolne dla dzieci,czesc nam ale sporo tez brakuje i ksiazki do 1 gimnazjum ,tez pare ksiazek mam,ale reszte nie .myslalam ze uda mi sie to wszystko skapletowac ,ale rok szkolny za pasem ,a my na pulmetku.Bardzo bym prosila o wsparcie ,prubuje sie jakos ratowac,dla tego prosze o pomoc.

a czy skorzystałaś już z pomocy Ośrodka Pomocy Społecznej tzn. zasiłku rodzinnego dod. z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego, stypendium szkolnego natomiast w szkole z dofinansowania do zakupu książek????wiem, że te środki fin. nie są wystarczające ale na pewno jakąś część pokryją
__________________
jesteśmy razem od 11.03.2007r.
zaręczyny
24.09.2011r.

LEONEK 2.03.13.
Leonikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 07:07   #3
danna123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 11
Dot.: Pomoc

Do szkoly do 1 gimnazjum nie ma zadnego dofinansowania na ksiazki,a stypedium jak beda to dopiero placone w grudniu,z gopsu nam przyznane 85zl jak by ktos chcial nam pomoc moge przedstawic papiery o sytuacji.
danna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 08:01   #4
danna123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 11
Dot.: Pomoc

Do gimnazjum 1 nie ma dofinansowania.

---------- Dopisano o 09:01 ---------- Poprzedni post napisano o 08:58 ----------

A stypedjum bedzie dopiero w grudniu,z gopsu nam przyznane 85zl.Jak by ktos chcial nam pomoc o sytuacji swojej moge potwierdzic papierami ,wiem ze ta ciezko mozna uwiezyc.
danna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 14:00   #5
ptysza
Zadomowienie
 
Avatar ptysza
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
Dot.: Pomoc

moze napisz nam co probowalas zmienic w swoim zyciu od ostatniego twojego watku, w ktorym prosilas o pomoc na wielkanoc?

latwo jest prosic o rzeczy materialne
dlaczego nie napiszesz co umiesz, jakie masz doswiadczenie, gdzie mieszkasz? moze ktos pomoze znalesc ci prace, chociaz sezonowa

ale ty o pracy nawet nie wspominasz, szkoda mi tylko dzieci
ptysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 17:50   #6
danna123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 11
Dot.: Pomoc

Pracuje caly sezon w polu ,ale to sa marne pieniadze ,ale zawsze jakies zeby zarobic na wegel na zime i tak na caly sezon nie da rady,ale zawsze na jakis czas starczy ,same ksiazki corki do gimnazjum to ok 700zl,prosze mnie nie na najezdzac ,bo zawsze te same osoby jakies toksyczne uwagi robia ,ale nigdy by nie pomogli ,ale wszystko by chcieli wiedziec ,moje dzieci mimo wszystko sa zadbane ,bardzo dobrze sie ucza,zdali z nagrodami i sa bardzo kochane,prosze co do dzieci moich dla siebie zachowac sugestje.Ale wiekszosc jest wsanialych osob co rozumieja za co bardzo dziekuje.
danna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 20:12   #7
istraa
Raczkowanie
 
Avatar istraa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 424
Dot.: Pomoc

Proszę się udać do pedagoga szkolnego, dla osób o bardzo niskich dochodach są dofinansowania do wyprawki (nie tylko książki, ale strój na wf, przybory itd). Również w I klasie.
__________________
Decydując się na dziecko, podejmujemy historyczną decyzję. Godzimy się bowiem, aby nasze serce wędrowało po świecie poza naszym ciałem."
istraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-03, 12:23   #8
advena85
Zadomowienie
 
Avatar advena85
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 269
Dot.: Pomoc

Cytat:
Napisane przez danna123 Pokaż wiadomość
Pracuje caly sezon w polu ,ale to sa marne pieniadze ,ale zawsze jakies zeby zarobic na wegel na zime i tak na caly sezon nie da rady,ale zawsze na jakis czas starczy ,same ksiazki corki do gimnazjum to ok 700zl,prosze mnie nie na najezdzac ,bo zawsze te same osoby jakies toksyczne uwagi robia ,ale nigdy by nie pomogli ,ale wszystko by chcieli wiedziec ,moje dzieci mimo wszystko sa zadbane ,bardzo dobrze sie ucza,zdali z nagrodami i sa bardzo kochane,prosze co do dzieci moich dla siebie zachowac sugestje.Ale wiekszosc jest wsanialych osob co rozumieja za co bardzo dziekuje.
To chyba normalne, że ludzie chcą się dowiedzieć co robisz, by zmienić Waszą sytuację, skoro prosisz o pomoc. Dlaczego niby ludzie mieliby pomagać, jak od razu sugerujesz, że na Ciebie napadają. Dziewczyna normalnie napisała i zapytała co robiłaś przez te parę miesięcy, by zmienić swój los. Takich osób, jak Ty jest mnóstwo i skoro oczekuje się pomocy, to wypada też "coś" od siebie dać (chociażby właśnie okazać zaświadczenie z mopsu, ale teraz to strach Cię nawet o cokolwiek zapytać, bo zaraz będzie, że się pastwimy, czy atakujemy).

Nie wiem skąd jesteś, ale np na stronach lokalnych może udało by Ci się znaleźć ogłoszenia oddam/zamienię. Można tam znaleźć czasem to czego się potrzebuje za tzw "dziękuję", czyli np za czekoladę. Mogłabyś np zaoferować, że za potrzebne książki, czy przybory np wypielisz ogródek albo umyjesz komuś okna.
advena85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 16:48   #9
danna123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 11
Dot.: Pomoc

Juz w poprzednich watkach pisalam skad jestem ,ta osoba dobrze wie skad bo zna i sledzila wczesniej moj watek,a przeciez calych danych nie podam na forum,pisalam ze jak by ktos chciala pomoc to przedstawie wszystko papierami,niema problemu,prosze zobaczyc jakie sa ogloszenia warmi-mazurskie ,tu straszne bezrobocie ,dobze ze w sezonie jakis grosze wpadna,nie siedze cos robie .Bylam dzis w szkole a ni w podstawuwce ani w gimnazjum niema by o cos sie starac u pedagoga takich dzieci jak moje to by pul szkoly sie znalazlo,byla odpowiedz,moze jest tak w wiekszych miastach,nie wiem .Morze by ktos nam pomogl ,sytuacje udekomentuje.
danna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 20:50   #10
advena85
Zadomowienie
 
Avatar advena85
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 269
Dot.: Pomoc

W każdym województwie obecnie jest straszne bezrobocie.
advena85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 13:13   #11
danna123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 11
Dot.: Pomoc

Juz kupilam dziecku ksiazki musialam nowe,w czesniej pare uzywanych udalo mi sie odkupic taniej.to byly pieniadze przeznaczone na oplaty i chleb ale ,nie bylo wyjscia,teraz jeszcze mlotsza przyniesie kartkie na religie i angielski ksiazki i cwiczenie,bo jeszcze nie wiem jakie i oplaty jak zawsze na poczatku roku szkolne,i jeszcze jedna ksiazka musi byc do gimnazjum przyszla corka wczoraj powiedziala ,to ja juz nie wiem co zrobie ,prosze ostatni raz moze ktos nas wesprze ,odpowiem na wszelkie pytania.
danna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-06, 08:32   #12
sloniatko007
Wtajemniczenie
 
Avatar sloniatko007
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 734
GG do sloniatko007
Dot.: Pomoc

Cytat:
Napisane przez danna123 Pokaż wiadomość
Juz kupilam dziecku ksiazki musialam nowe,w czesniej pare uzywanych udalo mi sie odkupic taniej.to byly pieniadze przeznaczone na oplaty i chleb ale ,nie bylo wyjscia,teraz jeszcze mlotsza przyniesie kartkie na religie i angielski ksiazki i cwiczenie,bo jeszcze nie wiem jakie i oplaty jak zawsze na poczatku roku szkolne,i jeszcze jedna ksiazka musi byc do gimnazjum przyszla corka wczoraj powiedziala ,to ja juz nie wiem co zrobie ,prosze ostatni raz moze ktos nas wesprze ,odpowiem na wszelkie pytania.
Skoro masz tak trudną sytuacje materialną i w dodatku masz dostep do internetu to nie rozumiem po co kupowałaś nowe książki?
Z pewnoscią gdyby chciało Ci sie poszukać mogłabyś przeszukać internet i odkupic od kogos uzywane,i nie musiałabys prosić ludzi o pomoc
Zresztą nikt nie każe Ci kupować nowych ksiazek,możesz zawsze je pokserować(znam wiele osób które tak robi) i juz masz połowe kosztów zaoszczedzonych.
__________________
Życie jest jak sen...
Czasami piękne,a czasami koszmarne...

Nowy,jesienny wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=667473
sloniatko007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 13:00   #13
ZacpanaRapem
Zakorzenienie
 
Avatar ZacpanaRapem
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: wielkoPolska.`
Wiadomości: 3 059
Dot.: Pomoc

masz taką trudną sytuację a masz komputer (to jeszcze bym przeżyła), ale internet i skaner?
bo piszesz w tak różnych godzinach, że wątpię, żebyś korzystała np. z komputera w bibliotece..
w kwietniu też prosiłaś o pomoc i co ? kurcze, najłatwiej jest prosić i oczekiwać, że ludzie pomogą zamiast samemu się wziąć za robotę.

btw. na Boże Narodzenie też będziesz prosiła na forum o pomoc?
__________________
kierowca od 26.03.2015r.








Edytowane przez ZacpanaRapem
Czas edycji: 2012-09-09 o 13:05
ZacpanaRapem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 17:41   #14
Jola00
Zadomowienie
 
Avatar Jola00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 604
Dot.: Pomoc

Cytat:
Napisane przez ZacpanaRapem Pokaż wiadomość
masz taką trudną sytuację a masz komputer (to jeszcze bym przeżyła), ale internet i skaner?
bo piszesz w tak różnych godzinach, że wątpię, żebyś korzystała np. z komputera w bibliotece..
w kwietniu też prosiłaś o pomoc i co ? kurcze, najłatwiej jest prosić i oczekiwać, że ludzie pomogą zamiast samemu się wziąć za robotę.

btw. na Boże Narodzenie też będziesz prosiła na forum o pomoc?


Autorka nie napisała,że ma komputer,internet i skaner Napisała za to,że w sezonie pracuje w polu. No to chyba "coś robi",a nie tylko prosi o pomoc
Nikt nie ma obowiązku pomagać innym,ale też nie powinien oceniać z taką łatwością!
Nie chcesz,nie pomagaj i nie czepiaj sie biednej kobiety! Nigdy nie wiadomo co Ciebie w życiu jeszcze może spotkać
__________________
Oliver już jest z nami
14.06.2010



Jola00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 18:17   #15
ZacpanaRapem
Zakorzenienie
 
Avatar ZacpanaRapem
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: wielkoPolska.`
Wiadomości: 3 059
Dot.: Pomoc

Jola00




to wytłumacz mi jeszcze jak to się stało, że gdy założyła poprzedni wątek tyle osób jej pomogło, minęło parę miesięcy, a ona znowu prosi o pomoc.


o moje życie to się nie martw
__________________
kierowca od 26.03.2015r.







ZacpanaRapem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 18:45   #16
Jola00
Zadomowienie
 
Avatar Jola00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 604
Dot.: Pomoc

Cytat:
Napisane przez ZacpanaRapem Pokaż wiadomość
Jola00




to wytłumacz mi jeszcze jak to się stało, że gdy założyła poprzedni wątek tyle osób jej pomogło, minęło parę miesięcy, a ona znowu prosi o pomoc.


o moje życie to się nie martw
Ale ja się o Twoje życie wcale nie martwię
Autorka wątku prosi o pomoc (o przybory szkolne dla dzieci,o podręczniki) ale nie prosi o pieniądze!
Minęło parę miesięcy,a Ty uważasz,że powinna mieć jeszcze wszystko co dostała tamtym razem

A tak z ciekawości spytam: Czy pomogłaś jej tamtym razem?
__________________
Oliver już jest z nami
14.06.2010



Jola00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 13:07   #17
danna123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 11
Dot.: Pomoc

Dziekuje ze sa tak wsaniale osoby co rozumieja biede i jak to jest,nie krytykuja,wiecznie mnie zle nie oceniaja za to bardzo dziekuje ,tym sie pociesze,ci co takie nagonki na mnie robia na pewno by nigdy by ani mi a ni nikomu innemu nie pomogli.Wiem ze wielu z Was tez nie jest latwo,bardzo to szanuje,ale zdazaja sie osoby co nie raz chciel by komus pomoc a takiego kogos nie znaja ,swoja sytuacje potwierdze papierami jak dobre serce by nas wsparlo moj meil dann32@interia,pl
danna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 08:17   #18
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Pomoc

Szkoła mojego brata (gimnazjum) przyznaje stypendia i dofinansowania do książek dla dzieci z ubogich rodzin. Rodzice zbierają faktury (przez cały rok szkolny) za wszystko - długopisy, ołówki, dresy, trampki, zeszyty, książki, tornistry... No po prostu za wszystko co kupuje się podczas roku szkolnego dzieciom i raz na 3 miesiące rodzice otrzymują zwrot poniesionych kosztów - może u Was też coś takiego funkcjonuje? Opieka społeczna również powinna Wam pomóc - dać na książki a zimą na opał. Do tego obiady dla dzieciaków w szkole! Powodzenia.
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 10:07   #19
danna123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 11
Dot.: Pomoc

Tak stypedjum to mamy ale z gminy i dopiero bedzie placone w grudniu,nie wiem czy jest jakas pomoc w gimnazjum dopiero corka zaczela szkole ,ale jak sie pytalam to raczej nie ,nie jest latwo nikt nie pomogl nam ,rozumiem kazdy ma swoje ,podaje jesze raz meil bo tam zle podalam danna32interia.pl

---------- Dopisano o 11:07 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

Z gopsu mamy przyznane 85 zl taka pomoc.
danna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-26, 16:09   #20
sharpnowaja
Zakorzenienie
 
Avatar sharpnowaja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 459
Dot.: Pomoc

danna napisałaś że jesteś ze wsi i przez to jestem bardzo zaskoczona Twoją sytuacją.
Jak ja chodziłam do szkoły (a nie było to dawno temu) to dzieci ze wsi miały najlepiej. Miałam osoby w swojej klasie które z racji że są ze wsi i ich rodzice mało zarabiają dostawali stypendia z gminy + stypendia z UE (a orłami wcale nie byli). Do tego darmowe bilety na dojazd do szkoły + jedzenie w szkole. I często wychodziło na to że każde dziecko w rodzinie dostaje miesięcznie 1400 zł (naprawdę było kilka takich osób gdy np oboje rodzice nie pracowali).
Były sytuacje że ktoś pisał podanie do gminy o zwrot pieniędzy np za buty (za 200zł!!!).
Mam nadzieję że uzyskasz pomoc na naszym forum ale naprawdę dzieci ze wsi mają lepszą sytuację niż te z miasta bo można "wyciągnąć" kasę z wielu źródeł. Trzeba tylko się nachodzić i składać podania. Masz dostęp do neta więc możesz poczytać na forach co gdzie i jak.

Życzę powodzenia
__________________
Nasz_Dzień
Nasze_Serce
sharpnowaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 09:54   #21
danna123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 11
Dot.: Pomoc

O takich pieniadzach piszesz ze az mi wlosy stanely na glowie ,szok juz sie powtazam mam z gopsu 85 zl ,obiady dla dzieci w szkole i stypedjum z gminy,bedzie w grudniu,co pujda pewnie na opal ,nie nikt ni z forum nie pomogl,radzimy sobie sami,jak jestem nieraz w elblagu,tyle zeczy lezy pod smietnikami,nawet jedzenie,az sie serce kroi ,tak wyzucac,wiem ze trzeba czasu,itp zeby komus pomoc cos zorganizowac,nie kazdy ma checi,czas.
danna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 11:45   #22
sharpnowaja
Zakorzenienie
 
Avatar sharpnowaja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 459
Dot.: Pomoc

Szukaj jakiś instytucji charytatywnych na necie i pisz do nich. W dzisiejszych czasach wielu osobą jest trudno, a w przyszłym roku ma być jeszcze większe bezrobocie.
Trzymam kciuki za poprawę sytuacji.
__________________
Nasz_Dzień
Nasze_Serce
sharpnowaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 10:38   #23
natalor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 349
Dot.: Pomoc

Spróbuj napisać na forum gazety.Jeżeli udowodnisz trudną sytuację to na pewno otrzymasz pomoc.
natalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:04.