Krakowska Szkola Wyższa im.F.Modrzejewskeigo - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-10, 08:21   #31
gaia
Zadomowienie
 
Avatar gaia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków :)
Wiadomości: 1 852
Dot.: Krakowska Szkola Wyższa im.F.Modrzejewskeigo

Cytat:
Napisane przez kikona900 Pokaż wiadomość
Hej. Wybieram sie na KSW w tym roku na Bespieczeństwo Narodowe. Ma ktoś jakieś informacje co do tego kierunku? Studiowania tam, przedmiotów, czy jest ciężko, itp, itd? Co o tym sądzicie oraz jak wyglądają przyjęcia tam? Będę wdzięczna za kązdą odpowiedź Pozdrawiam

Czy będzie ciężko to zależy od pojemności twojego portfela, bo za każdą poprakę się płaci. KSW- Kup Sobie Wykształcenie.
W Krakowie ta szkoła nie ma dobrej opinii.
__________________
A musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda

Będę odchudzoną inżynierką
68,5 68 67 66 65 64 63 62 61 60
gaia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 09:48   #32
penelope pitstop
Przyczajenie
 
Avatar penelope pitstop
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 20
Dot.: Krakowska Szkola Wyższa im.F.Modrzejewskeigo

Cytat:
Napisane przez marcela23 Pokaż wiadomość
jednak zdecydowana większość to dzieci bogatych rodziców, niezbyt rozgarnięte, dlatego aby mieć papier wybierają ksw, a nie państwową uczelnię i takie osoby pracują później w rodzinnych firmach, tatuś zawsze gdzieś wciśnie

znam 3 osoby tam studiujące i niestety przykra prawda się potwierdza.
Bzdura. Takich osób będzie z 10 %. Jak możesz pisać o większości znając 3 osoby, kiedy przeciętnie rok na danym kierunku liczy 50 osób?? Rozpowszechniasz tylko stereotypy, nie wiem w jakim celu?

Piszesz, że jeśli ludzie mają ma ambicje i trochę oleju w głowie to pójda na inną uczelnie.. a jeśli inna uczelnia w Krakowie nie oferowała mi kierunku, który wybrałam (a tak było).

Co do pracodawców, teraz milczę. Wypowiem sie za rok, jak skończę studia. Ja też mogę podać przykłady 3 osób po uczelniach państwowych, które robią na zmywaku, i co, rzutuje to na uczelnia państwowe??
__________________
penelope pitstop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 10:11   #33
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Krakowska Szkola Wyższa im.F.Modrzejewskeigo

Cytat:
Napisane przez penelope pitstop Pokaż wiadomość
Bzdura. Takich osób będzie z 10 %. Jak możesz pisać o większości znając 3 osoby, kiedy przeciętnie rok na danym kierunku liczy 50 osób?? Rozpowszechniasz tylko stereotypy, nie wiem w jakim celu?

Piszesz, że jeśli ludzie mają ma ambicje i trochę oleju w głowie to pójda na inną uczelnie.. a jeśli inna uczelnia w Krakowie nie oferowała mi kierunku, który wybrałam (a tak było).

Co do pracodawców, teraz milczę. Wypowiem sie za rok, jak skończę studia. Ja też mogę podać przykłady 3 osób po uczelniach państwowych, które robią na zmywaku, i co, rzutuje to na uczelnia państwowe??
ależ nikt nie twierdzi, że dosłownie wszyscy na KSW to niezbyt rozgarnięci studenci, którzy nie byliby w stanie ukończyć państwowej uczelni (i nie płacić za to przy okazji).
ale prawda jest niestety taka, że uczelnia ta nie ma dobrej opinii w Krakowie, przecież skądś to się musiało wziąć ? Nigdy nie słyszałam, by wyśmiewano się z UJ, AGH czy UP czy z innych szkół w stylu Ignatianum itp.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 10:41   #34
penelope pitstop
Przyczajenie
 
Avatar penelope pitstop
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 20
Dot.: Krakowska Szkola Wyższa im.F.Modrzejewskeigo

Wiem, że uczelnia nie ma dobrej opinii, ale zauważ, że to największa prywatna uczelnia w mieście, co za tym idzie pierwsza będzie podlegać komentarzom. A ludzie mają taki stosunek, że jak prywatna, to kończy się za kasę.
Po pierwsze, nie można mieć poprawek w nieskończoność, jak niektórzy sądzą. Po dwóch poprawkach, jest już przedłużenie, potem bodajże powtarzanie przedmiotu. Dla porównania, na polibudzie powtarzanie też kosztuje, można powtarzać przedmiot cały czas. Słyszałam plotki, że każdy kończy polibude i znam przypadki ludzi, którzy broń Boze nie powinni być inż. Noi co też mam pisać na tej podstawie jakieś ploty, że studenci sobie wykształcenie kupują na PK? Albo większość? No a koleżanka wcześniej wyraźnie o większości pisała. Potem 10 innych co przeczyta, będzie powtarzać, że więszkość noi opinia się robi.
__________________
penelope pitstop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 11:03   #35
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Krakowska Szkola Wyższa im.F.Modrzejewskeigo

Cytat:
Napisane przez penelope pitstop Pokaż wiadomość
Wiem, że uczelnia nie ma dobrej opinii, ale zauważ, że to największa prywatna uczelnia w mieście, co za tym idzie pierwsza będzie podlegać komentarzom. A ludzie mają taki stosunek, że jak prywatna, to kończy się za kasę.
Po pierwsze, nie można mieć poprawek w nieskończoność, jak niektórzy sądzą. Po dwóch poprawkach, jest już przedłużenie, potem bodajże powtarzanie przedmiotu. Dla porównania, na polibudzie powtarzanie też kosztuje, można powtarzać przedmiot cały czas. Słyszałam plotki, że każdy kończy polibude i znam przypadki ludzi, którzy broń Boze nie powinni być inż. Noi co też mam pisać na tej podstawie jakieś ploty, że studenci sobie wykształcenie kupują na PK? Albo większość? No a koleżanka wcześniej wyraźnie o większości pisała. Potem 10 innych co przeczyta, będzie powtarzać, że więszkość noi opinia się robi.
a może też tak często jest na językach, bo należy do żony prezydenta Krakowa?;>
wątpię, żeby każdy kończył polibudę. Ile jest osób na PK, którzy przed ukończeniem pierwszego semestru sami się z uczelni zwinęli, bo po prostu nie dawali rady? I nawet nie dotrwali do sesji. Ja znam naprawdę wiele takich osób. A ile osób zakończyło przedwcześnie edukację na KSW, bo nie dawali rady?
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 11:51   #36
penelope pitstop
Przyczajenie
 
Avatar penelope pitstop
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 20
Dot.: Krakowska Szkola Wyższa im.F.Modrzejewskeigo

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
A ile osób zakończyło przedwcześnie edukację na KSW, bo nie dawali rady?
Na 1 roku było u mnie 130 osób, na drugim już 80. 2 osoby poszły na UJ, reszta myślała, że jest łatwo ale niestety, trzeba się uczyć a naprawdę mało jest takich, których stać na poprawki z wszystkiego. Wiadomo, że znajdą się ludzie twierdzący że książki na oczy nie widzieli (szpan?).

Najbardziej drażni mnie właśnie to postrzeganie KA przez pryzmat burżujów, bo uderza to we mnie i gro moich znajomych, którzy są najnormalniejszymi studentami na świecie.

Szkoda, że jestem jedyną studentką KA piszącą w tym temacie.
Dobrze by było jakby o negatywach (szczególnie) i pozytywach pisali jeszcze inni studenci KA, powstałby wtedy obiektywny obraz uczelni.
__________________
penelope pitstop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 12:20   #37
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Krakowska Szkola Wyższa im.F.Modrzejewskeigo

peneleope pitstop, no widzisz, sama piszesz, że do tej szkoły idzie wielu ludzi z przekonaniem, że nie trzeba się uczyć, żeby ją ukończyć. I to samo myślą pracodawcy (nie wszyscy, oczywiście, ale większość).
Jeśli ktoś nie kształci się dla własnej satysfakcji, to właśnie nastawienie pracodawców jest najważniejsze. A jego tak łatwo się nie zmieni, i na pewno nie sprawi tego parę postów w tym temacie.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-10, 12:36   #38
penelope pitstop
Przyczajenie
 
Avatar penelope pitstop
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 20
Dot.: Krakowska Szkola Wyższa im.F.Modrzejewskeigo

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś nie kształci się dla własnej satysfakcji, to właśnie nastawienie pracodawców jest najważniejsze. A jego tak łatwo się nie zmieni, i na pewno nie sprawi tego parę postów w tym temacie.
racja niestety, ale próba, jak to mówią, nie strzelba skoro mam okazje się tu wypowiedzieć i być może moje argumenty do kogoś trafia, to zawsze warto.
__________________
penelope pitstop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 12:43   #39
katinkaaa
Zadomowienie
 
Avatar katinkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Dom
Wiadomości: 1 956
GG do katinkaaa
Dot.: Krakowska Szkola Wyższa im.F.Modrzejewskeigo

Ja robiłam licencjat na KSW z turystyki. Teraz studiuję na AP nie mogę powiedzieć, że kupiłam sobie wykształcenie. Bo nauki tam było naprawdę sporo w porównaniu z Ap. Fakt, jest to uczelnia prywatna i nie ma problemu żeby się na nią dostać, ale zła opinia to wynik powtarzania plotek ludzi, którzy nigdy nie mieli z nią styczności. A co do argumentu, że problem ze znalezieniem pracy, nawet po skończeniu UJ możesz być bezrobotnym, ja problemu z pracą nie miałam.
__________________
Jesienny wątek ciuszkowy, zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post86035385
katinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 14:04   #40
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Krakowska Szkola Wyższa im.F.Modrzejewskeigo

Cytat:
Napisane przez katinkaaa Pokaż wiadomość
Ja robiłam licencjat na KSW z turystyki. Teraz studiuję na AP nie mogę powiedzieć, że kupiłam sobie wykształcenie. Bo nauki tam było naprawdę sporo w porównaniu z Ap. Fakt, jest to uczelnia prywatna i nie ma problemu żeby się na nią dostać, ale zła opinia to wynik powtarzania plotek ludzi, którzy nigdy nie mieli z nią styczności. A co do argumentu, że problem ze znalezieniem pracy, nawet po skończeniu UJ możesz być bezrobotnym, ja problemu z pracą nie miałam.
tylko że ja takie 'plotki' słyszałam od samych studentów owej uczelni, których przypadkowo poznawałam na imprezach
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 12:11   #41
serpentynka14
Raczkowanie
 
Avatar serpentynka14
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 484
Dot.: Krakowska Szkola Wyższa im.F.Modrzejewskeigo

wybiera się ktoś na filologię ang w tym roku?
__________________
od 12.01.2010r. jestem (nie głupią) blondyną
serpentynka14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-12, 18:05   #42
Justink
Raczkowanie
 
Avatar Justink
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 143
Dot.: Krakowska Szkola Wyższa im.F.Modrzejewskeigo

Ej dziewczyny jak to jest z rekrutacją na KSW.....
Konkretnie chodzi mi o terminy, bo nam nie ma konkretnie podane, do kiedy rejestracja, do kiedy termin zaniesienia na uczelnie, kiedy ogłoszenie wyników
Justink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:37.