Wyprawy wysokogórskie - godne podziwu czy samobójstwo? - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-29, 08:53   #211
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Wyprawy wysokogórskie - godne podziwu czy samobojstwo

Wnioskuję z tego, że kolejny raz próbował się tam dostać, że samo podejście pod szczyt go nie zadowalało.

I nie, nie wiem tego. To są tylko moje przypuszczenia.

Ale nie ma to jak przyczepić się przy poniedziałku
Miłego
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 08:55   #212
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wyprawy wysokogórskie - godne podziwu czy samobójstwo?

Cytat:
Napisane przez Motylineczka Pokaż wiadomość
Co do Broad peak i Bieleckiego - to nie jedyna taka sytuacja.
Z Krystianem Dziurokiem było to samo.
Prawdopodobnie Adam był przewodnikiem Krystiana, a z całą pewnością Krystian opłacił całą podróż...
Rodzina Krystiana nic nie wie, Bielecki olał jego rodzinę ;/
Jedyne co - to stwierdził, że schodził sam i jak się odwrócił to widział, że "ściana śniegu opadła, a Krystian pewnie razem z nią" czy jakoś tak :/

Bohater jak się patrzy <3

Aaaa, o Urubko też kiedyś czytałam, że zostawił kogoś na śmierć i pamiętam cytat jak prosili go, żeby poczekał aż oni wejdą na szczyt, a on powiedział coś w stylu "sorry, ale nie" i później stwierdził, że bał się odmrożeń.
Nie mogę teraz tego znaleźć, ale pisano gdzieś o tym, ze coś go z Bieleckim łączy... :/
A mialas kiedys odmrozenia na Twoim wlasnym ciele, ze uwazasz to za az taka blachostke?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 08:56   #213
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Wyprawy wysokogórskie - godne podziwu czy samobójstwo?

Trudno się nie przyczepić do takich głupot. Nie znasz człowieka, ale wiesz lepiej co czuł. To już jest gorsze niż Janusze znawcy alpinizmu.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 08:56   #214
201803071148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Wyprawy wysokogórskie - godne podziwu czy samobojstwo

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Wnioskuję z tego, że kolejny raz próbował się tam dostać, że samo podejście pod szczyt go nie zadowalało.

I nie, nie wiem tego. To są tylko moje przypuszczenia.

Ale nie ma to jak przyczepić się przy poniedziałku
Miłego
Lol jakbys to napisala wczoraj to bym sie przyczepila przy niedzieli.


Nawet jakby nie wszedl na ten szczyt to na Boga nie probujmy mu wejsc do glowy i bawic sie w czytanie jego emocji.


Wysłano z ☎
201803071148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 08:58   #215
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: Wyprawy wysokogórskie - godne podziwu czy samobojstwo

czytając na bieżąco miałam okropne wrażenie, że Revol najpierw dawała nadzieję na ratunek Mackiewicza (pomogła mu zejść więc jakoś się poruszał, jest w namiocie, ma leki i jedzenie), a potem gdy była już z ratownikami zmieniła zeznania, że jest poza namiotem, że stan agonalny, że nie kontaktuje... okropne wrażenie, że ona zrobiła to dla swojego interesu, żeby nie szli dalej po niego tylko ratowali ją z całą siłą i szybkością.

Mimo wszystko, wydaje mi się, że gdyby nie ta burza śnieżna, byłyby większe szanse... Więc oczywiście nic nie jest winą Revol.
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 09:01   #216
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Wyprawy wysokogórskie - godne podziwu czy samobojstwo

Cytat:
Napisane przez NattiTt Pokaż wiadomość
Mimo wszystko, wydaje mi się, że gdyby nie ta burza śnieżna, byłyby większe szanse...
I gdyby ratowników było więcej. O tym mówił Bielecki jeszcze przed akcją.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 09:16   #217
lapidynka88
Raczkowanie
 
Avatar lapidynka88
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 91
Dot.: Wyprawy wysokogórskie - godne podziwu czy samobojstwo

Cytat:
Napisane przez NattiTt Pokaż wiadomość
czytając na bieżąco miałam okropne wrażenie, że Revol najpierw dawała nadzieję na ratunek Mackiewicza (pomogła mu zejść więc jakoś się poruszał, jest w namiocie, ma leki i jedzenie), a potem gdy była już z ratownikami zmieniła zeznania, że jest poza namiotem, że stan agonalny, że nie kontaktuje... okropne wrażenie, że ona zrobiła to dla swojego interesu, żeby nie szli dalej po niego tylko ratowali ją z całą siłą i szybkością.

Mimo wszystko, wydaje mi się, że gdyby nie ta burza śnieżna, byłyby większe szanse... Więc oczywiście nic nie jest winą Revol.
Ale przecież nie wiemy tak naprawdę jakie informacje przekazywała Revol, zanim dotarły do opinii publicznej mogły zostać kilka razy przeinaczone...
lapidynka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-29, 09:16   #218
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wyprawy wysokogórskie - godne podziwu czy samobojstwo

Cytat:
Napisane przez NattiTt Pokaż wiadomość
czytając na bieżąco miałam okropne wrażenie, że Revol najpierw dawała nadzieję na ratunek Mackiewicza (pomogła mu zejść więc jakoś się poruszał, jest w namiocie, ma leki i jedzenie), a potem gdy była już z ratownikami zmieniła zeznania, że jest poza namiotem, że stan agonalny, że nie kontaktuje... okropne wrażenie, że ona zrobiła to dla swojego interesu, żeby nie szli dalej po niego tylko ratowali ją z całą siłą i szybkością.
Tez odniosłam takie wrażenie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 09:59   #219
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Wyprawy wysokogórskie - godne podziwu czy samobójstwo?

Cytat:
Napisane przez NattiTt Pokaż wiadomość
czytając na bieżąco miałam okropne wrażenie, że Revol najpierw dawała nadzieję na ratunek Mackiewicza (pomogła mu zejść więc jakoś się poruszał, jest w namiocie, ma leki i jedzenie), a potem gdy była już z ratownikami zmieniła zeznania, że jest poza namiotem, że stan agonalny, że nie kontaktuje... okropne wrażenie, że ona zrobiła to dla swojego interesu, żeby nie szli dalej po niego tylko ratowali ją z całą siłą i szybkością.

Mimo wszystko, wydaje mi się, że gdyby nie ta burza śnieżna, byłyby większe szanse... Więc oczywiście nic nie jest winą Revol.

Tez przemknęło mi to przez myśl.
Z drugiej strony, okrutne, ale wiele tłumaczą słowa Bieleckiego w tym wywiadzie:

http://m.newsweek.pl/polska/nie-mogl...04904,1,1.html



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)


Edytowane przez Kocurasek
Czas edycji: 2018-01-29 o 10:01
Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 10:08   #220
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Wyprawy wysokogórskie - godne podziwu czy samobojstwo

Cytat:
Napisane przez NattiTt Pokaż wiadomość
czytając na bieżąco miałam okropne wrażenie, że Revol najpierw dawała nadzieję na ratunek Mackiewicza (pomogła mu zejść więc jakoś się poruszał, jest w namiocie, ma leki i jedzenie), a potem gdy była już z ratownikami zmieniła zeznania, że jest poza namiotem, że stan agonalny, że nie kontaktuje... okropne wrażenie, że ona zrobiła to dla swojego interesu, żeby nie szli dalej po niego tylko ratowali ją z całą siłą i szybkością.

Mimo wszystko, wydaje mi się, że gdyby nie ta burza śnieżna, byłyby większe szanse... Więc oczywiście nic nie jest winą Revol.
pierwszy akpit bardzo sie z Tobą zgadzam
ale która burza ? ta którą prognozował tylko i wyłacznie Giambasi jej kolega z którym była w kontakcie?On tez publikował smsy od Revol wiec marna szansa ze cos pokrecił. Natomiast to ze zostawiła go nie w namiocie a w szczelinie tez było wiadome od razu ale nie w Polsce. takie informacje mieli jej koledzy wspinacze na francuskich forach i pisali to zanim dotarli do niej ratownicy (ze namiot wiatr porwał) nam podawano co innego , wiec tez obstawiam pewna premedytację. A jesli chodzi o ratowników to wg dziennika jednego z nich do akcji zgłosili sie wszyscy , no ale wyszła tylko 4rka.
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 10:56   #221
virtual_luv
Raczkowanie
 
Avatar virtual_luv
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 420
Dot.: Wyprawy wysokogórskie - godne podziwu czy samobójstwo?

Oni i tak by nie weszli na tą wysokość na której został Tomasz. Nie mieli aklimatyzacji. Francuzka też to wiedziała dlatego schodził ile mogła.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
virtual_luv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-29, 11:38   #222
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Wyprawy wysokogórskie - godne podziwu czy samobójstwo?

Cytat:
Napisane przez Motylineczka Pokaż wiadomość
Bohater jak się patrzy <3
Nie wiem skąd w ludziach przekonanie, że ci co łażą po tych niebezpiecznych miejscach są/powinni być bohaterami Z jakiej racji niby ? I dlaczego właśnie tam miałoby się wymagać od ludzi czegokolwiek więcej niż troska o własną dupę, skoro wszędzie na świecie tak to mniej więcej działa między ludźmi ? Idealiści są wśród nas widzę.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 12:32   #223
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Wyprawy wysokogórskie - godne podziwu czy samobójstwo?

Cytat:
Napisane przez Motylineczka Pokaż wiadomość
Aaaa, o Urubko też kiedyś czytałam, że zostawił kogoś na śmierć i pamiętam cytat jak prosili go, żeby poczekał aż oni wejdą na szczyt, a on powiedział coś w stylu "sorry, ale nie" i później stwierdził, że bał się odmrożeń.
No i nic dziwnego, że się bał. Bo odmrożenia to jedna z przyczyn śmierci na dużej wysokości.

Tutaj info z pierwszej ręki, bo od himalaisty, ratownika:

Na ogół odmrażają się końcówki rąk, nóg, uszy nos, a potem proces postępuje. Człowiek odmrożony staje się słaby, powolny, niektórych czynności nie jest w stanie wykonać. Potem jest już bezwładny.
Na dużej wysokości rozkurczają się naczynia krwionośne, organizm poświęca swoje najdalsze części, aby ochronić te najważniejsze, jak mózg. Odmrożeń nie da się zwalczyć, można tylko nie dopuścić, aby się pogłębiły. Kiedy kompletnie zamarznięte są już ręce i nogi, to tylko skomplikowana medyczna aparatura jest w stanie utrzymać takiego człowieka przy życiu. Jeżeli uda się go uratować, to na ogół wszystko kończy się amputacją kończyn.


Tylko na Mount Evereście może znajdować się nawet dwieście ciał. Niektóre z nich służą innym himalaistom jako drogowskazy. Tak jak słynne "zielone buty" - zwłoki anonimowego himalaisty, które spoczywają tuż pod szczytem. Są znakiem orientacyjnym dla tych, którzy na wierzchołek wchodzą od strony północnej.

Ty byś chętnie dołączyła do tego grona ?


https://wiadomosci.wp.pl/everest-jes...4546477623425a

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2018-01-29 o 12:33
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 12:51   #224
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wyprawy wysokogórskie - godne podziwu czy samobójstwo?

Cytat:
Napisane przez Motylineczka Pokaż wiadomość

Aaaa, o Urubko też kiedyś czytałam, że zostawił kogoś na śmierć i pamiętam cytat jak prosili go, żeby poczekał aż oni wejdą na szczyt, a on powiedział coś w stylu "sorry, ale nie" i później stwierdził, że bał się odmrożeń.
Nie mogę teraz tego znaleźć, ale pisano gdzieś o tym, ze coś go z Bieleckim łączy... :/
Rozsądnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 12:56   #225
9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 540
Dot.: Wyprawy wysokogórskie - godne podziwu czy samobójstwo?

Ja mam mieszane uczucia co do Bieleckiego.
9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 12:57   #226
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Wyprawy wysokogórskie - godne podziwu czy samobójstwo?

W temacie - nie uważam za samobójstwo, ale i nie podziwiam.

Moim zdaniem to hobby, pasja czy jakkolwiek to nazwać, w każdym razie własny wybór, nieważne czym powodowany. Wiele lat temu motywacją do różnych wypraw mogła być chęć odkrywania nowych szczytów, lądów, ale teraz wszystko już zostało odkryte i nie mamy białych plam na mapach; to wszystko opiera się na biciu wymyślonych rekordów (wejście w zimie, x szczytów w y czasu, wejście stylem jakimś tam itp.). Niewątpliwie jest to osiągnięcie, ale w tych czasach raczej w ramach sztuki dla sztuki, a nie odkryć. Co kto lubi, ja nie krytykuję, ale i nie podziwiam (pewnie dlatego, że zupełnie mnie to nie fascynuje).

Wyprawy ratunkowe to zupełnie inna para kaloszy, w sumie przyświeca im inny cel, bardziej szczytny.

Jedyne, co mnie irytuje w tym wszystkim to wylewający się uszami patos w różnych relacjach; nie przemawia do mnie teoria, że tacy ludzie rozsławiają w świecie Polskę i Polaków - jeśli tak, to jedynie w wąskich środowiskach pasjonatów, bo to nie jest tematyka, interesująca większość (w przeciwieństwie do choćby kopania skórzanego worka, zwanego piłką nożną).
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 13:00   #227
201803071148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Wyprawy wysokogórskie - godne podziwu czy samobójstwo?

Cytat:
Napisane przez Sziket Pokaż wiadomość
W temacie - nie uważam za samobójstwo, ale i nie podziwiam.

Moim zdaniem to hobby, pasja czy jakkolwiek to nazwać, w każdym razie własny wybór, nieważne czym powodowany. Wiele lat temu motywacją do różnych wypraw mogła być chęć odkrywania nowych szczytów, lądów, ale teraz wszystko już zostało odkryte i nie mamy białych plam na mapach; to wszystko opiera się na biciu wymyślonych rekordów (wejście w zimie, x szczytów w y czasu, wejście stylem jakimś tam itp.). Niewątpliwie jest to osiągnięcie, ale w tych czasach raczej w ramach sztuki dla sztuki, a nie odkryć. Co kto lubi, ja nie krytykuję, ale i nie podziwiam (pewnie dlatego, że zupełnie mnie to nie fascynuje).

Wyprawy ratunkowe to zupełnie inna para kaloszy, w sumie przyświeca im inny cel, bardziej szczytny.

Jedyne, co mnie irytuje w tym wszystkim to wylewający się uszami patos w różnych relacjach; nie przemawia do mnie teoria, że tacy ludzie rozsławiają w świecie Polskę i Polaków - jeśli tak, to jedynie w wąskich środowiskach pasjonatów, bo to nie jest tematyka, interesująca większość (w przeciwieństwie do choćby kopania skórzanego worka, zwanego piłką nożną).
No ale tych dwoch, ktorzy uratowali Elizabeth tez jako pierwsi mieli wejsc na K2 zima. Co z tego, ze wszystko juz zostalo odkryte, bo nie wspina sie dla odkryc tylko dla siebie.

Wysłano z ☎
201803071148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 13:02   #228
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Wyprawy wysokogórskie - godne podziwu czy samobójstwo?

Cytat:
Napisane przez Sziket Pokaż wiadomość
W temacie - nie uważam za samobójstwo, ale i nie podziwiam.

Moim zdaniem to hobby, pasja czy jakkolwiek to nazwać, w każdym razie własny wybór, nieważne czym powodowany. Wiele lat temu motywacją do różnych wypraw mogła być chęć odkrywania nowych szczytów, lądów, ale teraz wszystko już zostało odkryte i nie mamy białych plam na mapach; to wszystko opiera się na biciu wymyślonych rekordów (wejście w zimie, x szczytów w y czasu, wejście stylem jakimś tam itp.). Niewątpliwie jest to osiągnięcie, ale w tych czasach raczej w ramach sztuki dla sztuki, a nie odkryć. Co kto lubi, ja nie krytykuję, ale i nie podziwiam (pewnie dlatego, że zupełnie mnie to nie fascynuje).

Wyprawy ratunkowe to zupełnie inna para kaloszy, w sumie przyświeca im inny cel, bardziej szczytny.

Jedyne, co mnie irytuje w tym wszystkim to wylewający się uszami patos w różnych relacjach; nie przemawia do mnie teoria, że tacy ludzie rozsławiają w świecie Polskę i Polaków - jeśli tak, to jedynie w wąskich środowiskach pasjonatów, bo to nie jest tematyka, interesująca większość (w przeciwieństwie do choćby kopania skórzanego worka, zwanego piłką nożną).
Z drugiej strony jak maja sie ratownicy nauczyc ratowac, jak nie wspinajac sie?
Teoretycznie kazdy czolowy alpinista czy himalaista moglby byc ratownikiem w kwestiach sciagania ludzi z gor, scianek.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 13:04   #229
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Wyprawy wysokogórskie - godne podziwu czy samobójstwo?

Takich rzeczy się nie rozumie, takie rzeczy się czuje. Jeden lubi zbierać znaczki, inny sporty ekstremalne, w obu przypadkach mówimy o swego rodzaju pasji.

Ja jestem jedną z tych osób, które doskonale wiedzą czym jest pasja, ale jednak nie do końca rozumiem motywację tych ludzi, które wspinają się w niebezpieczne góry zimą, wiedząc jakie to ryzyko. Wydaje mi się, że oprócz pasji dochodzi tutaj do głosu ego, chęć sławy i przekraczanie własnych granic, udowodnienie czegoś sobie i może przy okazji innym. Ja bym wolała całe życie wspinać się na bardziej bezpieczne góry, podziwiać widoki i na starość mieć piękne wspomnienia niż iść na wyprawę, gdzie stawiam swoje życie na szali a jak zginę to już niczego w życiu nie zobaczę.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-29, 13:30   #230
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Wyprawy wysokogórskie - godne podziwu czy samobójstwo?

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;8093357 6]Z drugiej strony jak maja sie ratownicy nauczyc ratowac, jak nie wspinajac sie?
Teoretycznie kazdy czolowy alpinista czy himalaista moglby byc ratownikiem w kwestiach sciagania ludzi z gor, scianek.[/QUOTE]

Dlatego nie krytykuję, to jeden z wielu sposobów na życie.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 13:32   #231
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wyprawy wysokogórskie - godne podziwu czy samobójstwo?

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Takich rzeczy się nie rozumie, takie rzeczy się czuje. Jeden lubi zbierać znaczki, inny sporty ekstremalne, w obu przypadkach mówimy o swego rodzaju pasji.

Ja jestem jedną z tych osób, które doskonale wiedzą czym jest pasja, ale jednak nie do końca rozumiem motywację tych ludzi, które wspinają się w niebezpieczne góry zimą, wiedząc jakie to ryzyko. Wydaje mi się, że oprócz pasji dochodzi tutaj do głosu ego, chęć sławy i przekraczanie własnych granic, udowodnienie czegoś sobie i może przy okazji innym. Ja bym wolała całe życie wspinać się na bardziej bezpieczne góry, podziwiać widoki i na starość mieć piękne wspomnienia niż iść na wyprawę, gdzie stawiam swoje życie na szali a jak zginę to już niczego w życiu nie zobaczę.
Ale czy chodzisz po bardziej bezpiecznych gorach czy tylko teoretyzujesz i zakladasz, ze sa tam tylko i wylacznie piekne widoki?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 13:38   #232
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Wyprawy wysokogórskie - godne podziwu czy samobójstwo?

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Takich rzeczy się nie rozumie, takie rzeczy się czuje. Jeden lubi zbierać znaczki, inny sporty ekstremalne, w obu przypadkach mówimy o swego rodzaju pasji.

Ja jestem jedną z tych osób, które doskonale wiedzą czym jest pasja, ale jednak nie do końca rozumiem motywację tych ludzi, które wspinają się w niebezpieczne góry zimą, wiedząc jakie to ryzyko. Wydaje mi się, że oprócz pasji dochodzi tutaj do głosu ego, chęć sławy i przekraczanie własnych granic, udowodnienie czegoś sobie i może przy okazji innym. Ja bym wolała całe życie wspinać się na bardziej bezpieczne góry, podziwiać widoki i na starość mieć piękne wspomnienia niż iść na wyprawę, gdzie stawiam swoje życie na szali a jak zginę to już niczego w życiu nie zobaczę.
Potwierdzam - z bólem, bo jako osoba, której były partner zginął w niemalże identycznych okolicznościach, niestety głównie przez brak doświadczenia i przekonanie, że nic złego nie może się wydarzyć...

Często też tak zwane "samotne wilki", czyli ci wszyscy, którzy idą w wysokie góry bez tlenu i innych zabezpieczeń, mają wręcz pogardliwy stosunek do tych, którzy chodzą ze sponsorami i pełnym ekwipunkiem, co według mnie też świadczy o tym, że istotną motywacją, która ich tam pcha, jest chęć udowodnienia... czegoś (ja akurat zupełnie nie rozumiem czego).
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 14:15   #233
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Wyprawy wysokogórskie - godne podziwu czy samobójstwo?

[1=9848198ceafc75373689018 f1c5708ad8ca8cef1_6087464 13ed8e;80933341]Ja mam mieszane uczucia co do Bieleckiego.[/QUOTE]
Może napiszesz coś więcej??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 15:08   #234
9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 540
Dot.: Wyprawy wysokogórskie - godne podziwu czy samobójstwo?

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Może napiszesz coś więcej??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Poczytaj o wypadkach na Broad Peak i Piz Bernina (Krystian Dziurok). Powtarza się tam ta sama sytuacja, gdzie Bielecki oddzielił się od kompanów, bo chciał iść szybciej.

Edytowane przez 9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e
Czas edycji: 2018-01-29 o 15:10
9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 15:12   #235
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Wyprawy wysokogórskie - godne podziwu czy samobójstwo?

[1=9848198ceafc75373689018 f1c5708ad8ca8cef1_6087464 13ed8e;80937471]Poczytaj o wypadkach na Broad Peak i Piz Bernina (Krystian Dziurok). Powtarza się tam ta sama sytuacja, gdzie Bielecki oddzielił się od kompanów.[/QUOTE]

I widać dobrze zrobił, skoro on żyje, a tamci nie.
Taka wspinaczka to nie jest żłobek, nikt niczyjej opieki nie powinien oczekiwać. Każdy chce żyć. Co w tym nagannego ? Jak ktoś nie chce stawać przed takimi wyborami to niech zbiera znaczki i w wolnej chwili przegląda klasery, a nie pcha się w góry.

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2018-01-29 o 15:52
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 15:21   #236
9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 540
Dot.: Wyprawy wysokogórskie - godne podziwu czy samobójstwo?

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;8093765 6]I widać dobrze zrobił, skoro on żyje, a tamci nie.
Taka wspinaczka to nie jest żłobek, nikt niczyjej opieki nie powinien oczekiwać. Każdy chce żyć. Co w tym nagannego ? Jak ktoś nie chce stawać przed takimi wyborami to niech zbiera znaczki i wolnej chwili przegląda klasery, a nie pcha się w góry.[/QUOTE]

To, że wychodzimy razem i wracamy razem, a nie w trakcie przyspieszamy, a kompanów zostawiamy w tyle. Dziwne jest także to, że Bieleckiemu i Małkowi akurat zepsuły się radiotelefony. O ile jeszcze BP jestem w stanie zrozumieć, to już w przypadku Krystiana Dziuroka moim zdaniem zachowanie Bieleckiego w porządku nie było.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2018-01-29 o 19:09 Powód: Przywrócenie usuniętego posta.
9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 15:28   #237
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Wyprawy wysokogórskie - godne podziwu czy samobójstwo?

[1=9848198ceafc75373689018 f1c5708ad8ca8cef1_6087464 13ed8e;80937921]To, że wychodzimy razem i wracamy razem, a nie w trakcie przyspieszamy, a kompanów zostawiamy w tyle. [/QUOTE]

Zależy od sytuacji. Widocznie zaszły takie okoliczności, że musiał to zrobić żeby przeżyć.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 16:16   #238
201805170918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 564
Dot.: Wyprawy wysokogórskie - godne podziwu czy samobójstwo?

Ja Bieleckiego nie oceniam, jeśli chodzi o jego działania na wysokości, bo nie byłam w takich warunkach. Jedyne, co we mnie budzi niesmak, to te uśmiechnięte selfies po uratowaniu Eli i w helikopterze. To była akcja godna podziwu, ale taki triumfalny uśmiech podczas gdy Tomasz być może tam na górze umiera?
201805170918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 16:21   #239
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Wyprawy wysokogórskie - godne podziwu czy samobójstwo?

Cytat:
Napisane przez Mediterrania Pokaż wiadomość
Ja Bieleckiego nie oceniam, jeśli chodzi o jego działania na wysokości, bo nie byłam w takich warunkach. Jedyne, co we mnie budzi niesmak, to te uśmiechnięte selfies po uratowaniu Eli i w helikopterze. To była akcja godna podziwu, ale taki triumfalny uśmiech podczas gdy Tomasz być może tam na górze umiera?
Też mnie to uderzyło.
Ale uznałam, że to specyficzny typ ludzi, raczej niezbyt są oni wrażliwi.
Skoro ze zwłok potrafią sobie zrobić punkt orientacyjny, określają kogoś zmarłego po kolorze butów, to cóż...nie mam złudzeń.

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2018-01-29 o 16:23
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 16:22   #240
201805170918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 564
Dot.: Wyprawy wysokogórskie - godne podziwu czy samobójstwo?

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;8093257 1]


Tylko na Mount Evereście może znajdować się nawet dwieście ciał. Niektóre z nich służą innym himalaistom jako drogowskazy. Tak jak słynne "zielone buty" - zwłoki anonimowego himalaisty, które spoczywają tuż pod szczytem. Są znakiem orientacyjnym dla tych, którzy na wierzchołek wchodzą od strony północnej.

Ty byś chętnie dołączyła do tego grona ? [SIZE=2]
[/QUOTE]

Małe sprostowanie, on nie jest anonimowy, nie pamiętam jak się nazywał, ale można znaleźć jego historię w wielu źródłach. To jest w ogóle według mnie niehumanitarne, punkt orientacyjny... powinni go czymś przykryć, jakimiś kamieniami albo chociaż flagą, jak to zrobili z pewną amerykanką.
201805170918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-19 17:22:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:55.