płatki kukurydziane? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-03, 19:38   #31
nedvedzia
Rozeznanie
 
Avatar nedvedzia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 541
Dot.: płatki kukurydziane?

Siemka! Teraz mnie załamałyście( Ja od dłuższego czasu jem na śniadanie tylko płatki i nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez nich( Ale skoro płatki kukurydzine takie zwykłe np.corn flakes<nie jem żadnych płatków typu frutina czy fitness> maja duuuzio węglowodanów to musza sie z nimi rozstać! A może to nie jest konieczne? Prosze poradźcie mi coś Bo dla schudnięcia jestem w stanie z tych płatków zrezygnowac ale bydzie mi ciężko...


Pozdro
nedvedzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-03, 19:41   #32
lonely
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 118
Dot.: płatki kukurydziane?

Chcesz porady, to daj tutaj całą swoją dietę. Nie możemy ci nic doradzić nie wiedząc co jesz później. Ile posiłków, ile kcal/dziennie?

Poza tym ile jesz tych płatków?

Ogólna rada to z kukurydzianych przeskoczyć na płatki owsiane, wliczając je do jadłospisu i spisując w rozkład makroskładników/kilokalorii, a bez wliczania dorzucać 30 gram otrębów owsianych, dużo błonnika.
__________________
Nie pozwól, aby chore wyobrażenia o rzeczywistości zdegradowały twój organizm. Wsłuchaj się w jego szepty. Jedz po 18:00!
lonely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-03, 19:54   #33
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: płatki kukurydziane?

Lonely, mam pytanie Bo jakoś nie chce do mnie dojść, że te płatki są aż takie 'zabójcze'. Zwykle na śniadanie jem
- mleko + płatki, musli - ok 2 łyżki i 3 łyżki otrębów owsianych
A w ciągu dnia: na drugie śniadanie jakaś kanapka, owoce, czasami jogurt. W obiadami różnie bywa, czasem typowo domowe, albo jakieś warzywa, gotowane mięso, ciemny ryż itp. Kolacje lżejsze, jakiś ciemny chleb z białym serem, ryba, różnie Czasami kiedy mam ochotę coś pochrupać, to chrupię właśnie płatki, tak no oko małą miseczkę
I jak to oceniasz? Powinnam z tych płatków mimo wszystko zrezygnować?
A jak się mają płatki nestle fitness (strasznie mi smakują ) do klasycznych kukurydzianych?

Pomocy, bo mam mętlik w głowie przez ten wątek
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-03, 20:11   #34
okretka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 1 032
GG do okretka
Dot.: płatki kukurydziane?

A ja a propos otrębów... Zawsze jak jem mleko z musli na śniadanie to dodaję otręby. Ale tylko 1-2 łyżki, bo słyszałam, że zbyt duże ilości nie są wskazane... Więc jak to jest? Ile max mogę ich dodać do mleka?
okretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-03, 21:15   #35
nedvedzia
Rozeznanie
 
Avatar nedvedzia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 541
Dot.: płatki kukurydziane?

hej To jeszcze raz ja Napisze ci lonely cały mój rozkład dnia bo zależy mi na dobrej i przede wszystkim skutecznej diecie Aaaa i z góry dzieki za zainteresowanie sie moim wątkiem No wiec tak

Śniadanko...3/4 kubka płatków + mleko 0.5%) Czasami jak mi sie chce albo jak zostana mi z dnia poprzedniego to jem takie ciemne pełnoziarniste bułeczki z serkiem twarogowym light)

w szkółce albo nic albo właśnie te bułeczki)

obiadek...koło 16...gotowana pierś z kurczaka + 2 gotowane marchewki i gotowana pietruszka


kolacja...albo znów bułeczka<zależy co jadłam na śniadanko> albo jogurcik)


Co o tym myślisz? Jeszcze do tego są oczywiście ćwiczenia:P 300 brzuszków +10-20 minut skakanki<co tydzień dodaje 10 minut)>


pozdro
nedvedzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-03, 21:38   #36
lonely
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 118
Dot.: płatki kukurydziane?

Nie ma co oceniać, bo diety to ty dziewczyno nie masz. Po prostu widzę, że się trzymasz jakiś tam zasad i tyle.
Co ci doradzić? Nie znając twojego dziennego zapotrzebowania na kalorię można tylko strzelać dziwacznymi teoriami. Wiem, jak bardzo trudno przekonać kobietę do diety z prawdziwego zdarzenia, nie makabryczne 1000 kilokalorii i inne szmery bajery. Nie będę próbował.

Śniadanie zostaw w spokoju, w każdym posiłku staraj się jeść warzywa. Patrząc na to co napisałaś trzymasz się tej dziwacznej zasady, że ostatni posiłek do 18, ale nie jedz do 3 godzin przed snem. Wnioskuję to z małej ilości posiłków. Przydało by się coś dodać między obiadem, a kolacją. Coś z łatwo przyswajalnych węglowodanów, czyli warzywa, a to się równa surówka wielowarzywna, może być szynka z indyka, ryba.
Kolacja to posiłek łatwo strawny, delikatny bez tłuszczu z małą ilością węglowodanów, czyli białko, białko i jeszcze raz białko. Nawet o 22. Ale to tylko, jak dodasz ten nowy posiłek, abyś nie chodziła głodna.
Naprawdę trudno coś napisać, bo tu trzeba rewolucji.

Sławne płatki cud, czyli Fitness. Różnica polega w ilości tłuszczu, w tych normalnych jest zabójcze 2 gramy na 100 gramów płatków. Jeden gram tłuszczu to 9 kilokalorii, więc masz aż 18 kilokalorii. Jest się czego bać, nie? Rusz się z krzesła i to spalisz.
Pic na wodę, fotomontaż. Płatki kukurydziane to płatki kukurydziane. Minus 1,5 tłuszczu w Fitness cudu nie sprowadzi.
__________________
Nie pozwól, aby chore wyobrażenia o rzeczywistości zdegradowały twój organizm. Wsłuchaj się w jego szepty. Jedz po 18:00!
lonely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-03, 21:40   #37
lonely
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 118
Dot.: płatki kukurydziane?

Olej brzuszki. To najmniej efektywne ćwiczenie na świecie! Damy ci na początek 8 minut z ABS. Podaj email to ci go wyślę. Spodoba ci się...

No i jeszcze raz, ja jak chcesz dobrej, skutecznej diety to niestety musisz trochę poczytać. Wszystko kręci się wokół wiedzy.
http://www.sfd.pl/temat191365/

Jak chcesz to mogę ci pomóc, ale musisz ściśle współpracować

__________________
Nie pozwól, aby chore wyobrażenia o rzeczywistości zdegradowały twój organizm. Wsłuchaj się w jego szepty. Jedz po 18:00!
lonely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-04, 10:23   #38
giha
Raczkowanie
 
Avatar giha
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 163
GG do giha
Dot.: płatki kukurydziane?

nie ma to jak stare dobre sfd
giha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-04, 13:48   #39
nedvedzia
Rozeznanie
 
Avatar nedvedzia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 541
Dot.: płatki kukurydziane?

Siemka Lonely oto mój e-mail szczurek90@op.pl )
Skoro uważasz ze to co planuje zacząc od poniedziałku to nie dieta i daleko nie zajde z tym podejściem to prosze pomóż mi Jestem gotowa na "rewolucje" Zależy mi na tym żeby schudnąć i zey sobie wyrzeźbić ładnie ciałko) Wiec czekam na twoje propozycje) Ps...chce schudnąc koło 12 kg*

Pozdro
nedvedzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-04, 14:48   #40
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: płatki kukurydziane?

Dziewczyny ja wam powiem tak:
Ja też się odchudzałam, i jadłam słodkie płatki kukurydziane z karmelem i orzeszkami na śniadanie, a czesem na kolację, ale nic mi sie od nich nie stało, nie utyłam, ale jadłam rozsądną ilość, garść płatków, do tego dawałam mały jogurt - możecie dac naturalny, ma mniej kalorii niż te słodkie. Naprawdę, w rozsądnej ilości nic nie zaszkodzi. Wypróbowałam na sobie.
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-04, 15:21   #41
lonely
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 118
Dot.: płatki kukurydziane?

No, już zabieram się za tworzenie emaila.

Teraz nie wiem, czy sobie zdajesz sprawę, ale w świecie sportu przyjęło się, że optymalna dieta redukcyjna opera się na zasadnie 1 kilogram straty w jednym tygodniu. Czyli optymalnie, a najlepiej minimalnie przed tobą 3 miesiące zdrowego jedzenia i treningu.

Minimalnie, bo jest i niestety na tym forum jest kilka takich osób, które mylą pojęcia strata wagi, a starta tłuszczu. Aby dojść do perfekcji to niestety te 3 miesiące wydłużą się do 4-6. Co po tym? Raz na zawsze stracisz zbędne kilogram, opanujesz duży materiał. Poznasz swój organizm.

Tylko proszę nie pytaj czy jest inny sposób. Brzmi on "o jeden krok od anoreksji".

12 kilogramów tłuszczu w 1 miesiąc niewykonalne.
12 kilogramów w 2 miesiące niewykonalne.
__________________
Nie pozwól, aby chore wyobrażenia o rzeczywistości zdegradowały twój organizm. Wsłuchaj się w jego szepty. Jedz po 18:00!
lonely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-04, 15:49   #42
nedvedzia
Rozeznanie
 
Avatar nedvedzia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 541
Dot.: płatki kukurydziane?

Dobrze kilogram na tydzień mi odpowiada) Zalezy mi nee tyle na szybim co na skutecznym straceniu kilogramów) Chcialabym miec płastkio tyłek i krateczke na brzuszku<serduszka>
Zresztą z tego co wiem to przy diecie 1000kcal też gubi sie kilogram na tydzien)
prosze wiec powiedz mi jak mam sie odrzywiac i jakie ćwiczenia mam wykonywać?

buziaaaczki
nedvedzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-04, 16:45   #43
lonely
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 118
Dot.: płatki kukurydziane?

Kilogram czego? Tłuszczu, wolne żarty.
Czemu nie czytasz informacji z tej strony (Sportowe Forum Dyskusyjne)?
Więcej informacji na emailu.
__________________
Nie pozwól, aby chore wyobrażenia o rzeczywistości zdegradowały twój organizm. Wsłuchaj się w jego szepty. Jedz po 18:00!
lonely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:42.