Gdzie mogę iść? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-03, 21:17   #1
szyszka094
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 13
Question

Gdzie mogę iść?


Witam
mam 17 lat, od 6 lat miesiączkuję i mam nadal nieregularny okres, współżyję od roku z jednym mężczyzną. Chcę zrobić pierwsze badania kontrolne żeby sprawdzić czy jestem zdrowa (nie chodzi mi o tabletki). Dzwoniłam już do paru lekarzy (i prywatnych i państwowych) czy mogę iść sama a ewentualnie z osobą dorosłą ale nie rodzicem tylko np kuzynką bądź koleżanka, wszędzie mi powiedziano że tylko z rodzicem. Na każdym forum pisze że młodsze dziewczyny odemnie same chodzą i nawet tabletki już mają. Może ktoś jest z Tomaszowa lubelskiego i wie gdzie mnie na pewno przyjmą? Proszę o pomoc, zależy mi na badaniach bo bolą mnie często jajniki i boję się, a z mamą źle żyję więc jej nie poprosze o to.
szyszka094 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 00:37   #2
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Gdzie mogę iść?

Hm, mnie w Twoim wieku przyjęła lekarka bez mamy, chociaż nie byłam pełnoletnia i to była moja pierwsza u niej wizyta. Myślę, że po 16 roku życia nie powinni wymagać obecności rodzica i powinnaś spróbować, a zawsze możesz pójść do innego.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 06:26   #3
Aneta94Eg
Rozeznanie
 
Avatar Aneta94Eg
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 538
Dot.: Gdzie mogę iść?

To prawda od 16-tego roku życia lekarz powinien przyjąć bez rodzica czy opiekuna (chyba,że chciałabyś rozpocząć antykoncepcję),ale tak jednak nie jest moja Pani ginekolog prosiła abym przyszła z rodzicem na pierwszą wizytę bądź z osobą z rodziny.
__________________
,,Całe życie to wieczne zaczynanie od nowa.''
Aneta94Eg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 09:30   #4
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Gdzie mogę iść?

Badania kontrolne masz prawo zrobić i bez rodzica, inną sprawą jest jeśli idziesz po antykoncepcję hormonalną. Ja radzę nie pytać się na wstępie i tłumaczyć ile masz lat, ale po prostu pójść, możesz z kuzynką, jeśli lekarz zapyta o rodzica powiesz że nie mógł przyjść i że przyszłaś sama czy z kuzynką. Jeśli chodzi o nieregularne miesiączki to mogą one prowadzić do późniejszych powikłań i lekarze ginekolodzy w takich sprawach powinni przyjmować bez problemu... Po raz kolejny powtarzam, że ginekolog to lekarz jak każdy inny, a jak się okazuje sami lekarze w ten sposób tworzą wokół siebie pewne tabu.
Ja jak byłam w Twoim wieku i za drugim razem poszłam z mamą, bo się martwiła o moje zdrowie i chciała sama się dopytać, to lekarz do mnie powiedział ,,taka duża dziewczyna a jeszcze z mamą przychodzi"
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 19:56   #5
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Gdzie mogę iść?

Byłam w Twoim wieku sama.I tak lekarz na czas badania wyrzuca opiekuna,a potem woła jeśli chce rodzic,dlatego jestem trochę w szoku.Jednak nie mówię tutaj o przepisywaniu potem tabletek.
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 23:16   #6
Dziewczyna Stradivariusa
Raczkowanie
 
Avatar Dziewczyna Stradivariusa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 436
Dot.: Gdzie mogę iść?

Kurcze, wydaje mi się że zbędnie o to pytasz, a panie w rejestracji na wszelki wypadek mówią że skoro jesteś niepełnoletnia to z rodzicem ale w praktyce prawie każdy lekarz Cię przyjmie bez gadania, a jak się gdzieś nie uda zawsze można pójść do innego.
Dziewczyna Stradivariusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:13.