Dziwny okres od 3 cykli - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-09, 20:30   #1
Szimobura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 54

Dziwny okres od 3 cykli


Pytanie ode mnie, bo coś dziwnego mi się dzieje.

Jakoś od trzech cykli kompletnie zmienił mi się okres. Od dwunastego roku życia zawsze wyglądał tak samo - ok. tydzień PMSu, potem pojawiał się nagle ból w podbrzuszu i wiedziałam już, że w ciągu kilku godzin dostanę miesiączki. Dostawałam, pierwsze 3 dni były bardzo obfite, potem powoli malało aż do całkowitego ustania.

Natomiast od trzech miesięcy wygląda to zupełnie inaczej. PMS tak jakby mam cały czas, przynajmniej jeśli chodzi o ból piersi - bolą przez cały cykl. Potem pojawiają się bóle w podbrzuszu, które trwają ok 3 dni, w tym czasie jednak nie pojawia się krew. Zauważam wtedy żółtą wydzielinę z pochwy, która z każdym dniem nabiera intensywności, by po paru dniach stać się wręcz brązowa i bardzo obfita (jednak to nadal nie krew). Potem na jeden dzień wszystko ustaje i pojawia się bardzo obfite krwawienie, jednak krótkotrwałe - 1, góra 2 dni. I koniec okresu.

Martwi mnie to, nie wiem co się stało, nie rozpoznaję reakcji swojego ciała. Test ciążowy robiłam dwa razy, dwa razy negatywny.

Jakieś pomysły?
Szimobura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 20:47   #2
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Dziwny okres od 3 cykli

Cytat:
Napisane przez Szimobura Pokaż wiadomość
Pytanie ode mnie, bo coś dziwnego mi się dzieje.

Jakoś od trzech cykli kompletnie zmienił mi się okres. Od dwunastego roku życia zawsze wyglądał tak samo - ok. tydzień PMSu, potem pojawiał się nagle ból w podbrzuszu i wiedziałam już, że w ciągu kilku godzin dostanę miesiączki. Dostawałam, pierwsze 3 dni były bardzo obfite, potem powoli malało aż do całkowitego ustania.

Natomiast od trzech miesięcy wygląda to zupełnie inaczej. PMS tak jakby mam cały czas, przynajmniej jeśli chodzi o ból piersi - bolą przez cały cykl. Potem pojawiają się bóle w podbrzuszu, które trwają ok 3 dni, w tym czasie jednak nie pojawia się krew. Zauważam wtedy żółtą wydzielinę z pochwy, która z każdym dniem nabiera intensywności, by po paru dniach stać się wręcz brązowa i bardzo obfita (jednak to nadal nie krew). Potem na jeden dzień wszystko ustaje i pojawia się bardzo obfite krwawienie, jednak krótkotrwałe - 1, góra 2 dni. I koniec okresu.

Martwi mnie to, nie wiem co się stało, nie rozpoznaję reakcji swojego ciała. Test ciążowy robiłam dwa razy, dwa razy negatywny.

Jakieś pomysły?
Podam ci przykład z życia wzięty- czytaj mój.

Odkąd pamiętam mój okres wyglądał tak :
-cykl- 28 dni. Zawsze co do dnia.
-długośc krwawienia- 5 dni
-PMS- była, ale jakieś 5 dni przed okresem. Ograniczał się do obrzmiałych piersi.
- zero jakichkolwiek bóli w podbrzuszu

I nagle... Nie wiadomo co. Od pół roku długośc moich cykli waha się od 25-45 dni Krwawienie się skróciło do 3 dni. PMS- trwał w ostatnim cyklu 10 dni!! Bóle piersi były tak nieznośne, że nie da się tego opowiedzieć. Miałam wrażenie, że biust mi zaraz eksploduje! Nie mogłam nawet zejść po schodach bo tak mnie bolało... Poza tym pierwszy raz w życiu miałam takie bóle w podbrzuszu, że podczas krwawienia jeden dzień leżałam w łóżku i ryczałam w bólu.

Nie wiem czemu łączysz zmianę cyklu z ciążą. W ciąży kobiety NIE miesiączkują! Jak się zapytałam mojej gin czy w ciąży można mieć okres to mnie wyśmiała.

Wracając do tematu- idź do lekarza jeżeli tak bardzo Cię to niepokoi. Ja tak zrobiłam i moja gin dała mi skierowanie na badania hormonalne i okazało się, że mam podwyższoną prolaktynę, stąd te problemy!

Pozdrawiam!
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 20:57   #3
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Dziwny okres od 3 cykli

miesiączki podczas ciąży nie ma, ale w pierwszych miesiącach może zdarzać się krwawienie (do 3 miesiąca chyba), znacznie bardziej skąpe, ale niejednokrotnie można je wziąć za miesiączkę.
Może to jakaś infekcja, albo pojawiła się jakaś zmiana w układzie rozrodczym. Utrzymuje Ci się to od jakiegoś czasu i jeśli nadal będzie to warto przejść się do ginekologa.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 21:28   #4
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Dziwny okres od 3 cykli

A moja miesiączka rozregulowała się nagle. Z cyklu na cykl. I już nie wróciła do normalności. Okazało się, że nie wiadomo dlaczego rozregulowały mi się niektóre hormony, prolaktyna po MTC strasznie skoczyła... Nie były to wyniki dramatyczne, ale lekarz zasugerował, że mogę mieć PCOS bez zmian strukturalnych. Tak więc, radzę Ci udać się do lekarza i zrobić podstawowe badania, bo tak to na oko nic człowiek nie powie. Lepiej działać szybko.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:32.