Jeszcze dużo czasu do ślubu mamy, ale o przygotowaniach chętnie rozmawiamy! PM 2014II - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-06-29, 18:02   #3991
wioliix
Rozeznanie
 
Avatar wioliix
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 864
Dot.: Jeszcze dużo czasu do ślubu mamy, ale o przygotowaniach chętnie rozmawiamy! PM

maturka zdana
polski pisemny 41%
polski ustny 80%
niemiecki pisemny 55%
niemiecki ustny 50%
matematyka 36%

Tak się cieszę że masakra
__________________
Razem od 06.05.2008
Zaręczeni 25.12.2011
Ślub 12.07.2014
wioliix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-29, 18:08   #3992
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Dot.: Jeszcze dużo czasu do ślubu mamy, ale o przygotowaniach chętnie rozmawiamy! PM

Gratulacje !!!
__________________
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-29, 19:23   #3993
tasiulek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 130
Dot.: Jeszcze dużo czasu do ślubu mamy, ale o przygotowaniach chętnie rozmawiamy! PM

Gratulacje dla szczęśliwych maturzystek!

Aszu niechaj będzie spokojna ja właśnie skończyłam prace, ale bransoletki zamówiłam telefonicznie także wszystko jest jutro po nie jadę Pytanie tylko jak ja mam je wysłać do Londynu żeby ich nie rozkradli
tasiulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-29, 19:25   #3994
Loczek_brown
Zakorzenienie
 
Avatar Loczek_brown
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: z krainy snów..
Wiadomości: 3 454
Dot.: Jeszcze dużo czasu do ślubu mamy, ale o przygotowaniach chętnie rozmawiamy! PM

wiolix gratulacje klaski

aszuelka
nie porwała Was burza bo pokazywali w tv, że w UK wielkie burze.
__________________
"Trzeba być podobnym, aby się zrozumieć i innym, aby się pokochać.
Trzeba być silnym aby wybaczyć."


17.02 16.09
[*][*][*]
Loczek_brown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-29, 19:39   #3995
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7 290
Dot.: Jeszcze dużo czasu do ślubu mamy, ale o przygotowaniach chętnie rozmawiamy! PM

moja siostra tez przyszla dumna z wynikami
a ja sie wlasnie dowiedzialam ze juz 3 egzaminy z 4 zaliczylam, na ten 4 czekam na wyniki jesczez
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-29, 19:58   #3996
AnULka248
Zakorzenienie
 
Avatar AnULka248
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 598
Dot.: Jeszcze dużo czasu do ślubu mamy, ale o przygotowaniach chętnie rozmawiamy! PM

Cytat:
Napisane przez wioliix Pokaż wiadomość
maturka zdana
polski pisemny 41%
polski ustny 80%
niemiecki pisemny 55%
niemiecki ustny 50%
matematyka 36%

Tak się cieszę że masakra
Gratulejszyn, same zdolniachy z nas

Jestem wkurzona. Rozmawiałam przed chwilą z mamą. Mówiła mi, że te 2lata to strasznie długo i czemu właściwie na 2013 nie planujemy bo ku. brat się żeni? Bo sami nam odradzali z tego powodu...? Sytuacja jest taka, że dalibyśmy z Tż radę finansowo, rodzice też chcą się dołożyć bez problemu. Ale teraz po pół roku okazuje się, że to byłoby 3 wesele w ciągu 3 miesięcy w naszej rodzinie i reszta mogłaby być niezadowolona, bo w końcu to potrójny wydatek Wkur.iłam się. Mieliśmy się wtedy nie pytać o radę i brać 2013.
AnULka248 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-29, 19:58   #3997
wioliix
Rozeznanie
 
Avatar wioliix
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 864
Dot.: Jeszcze dużo czasu do ślubu mamy, ale o przygotowaniach chętnie rozmawiamy! PM

dziękuję bardzo
__________________
Razem od 06.05.2008
Zaręczeni 25.12.2011
Ślub 12.07.2014
wioliix jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-29, 20:19   #3998
aszuelka
Zakorzenienie
 
Avatar aszuelka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 867
Dot.: Jeszcze dużo czasu do ślubu mamy, ale o przygotowaniach chętnie rozmawiamy! PM

tasiulku uwiebiam Cie trzeba bedzie wyslac jako list o jakiejs tam wartosci wtedy jak mi ktos to ukradnie, to chociaz... Hmm... Niania bedzie do mnie leciala, wiec moze taniej bedzie do niej wyslac wartosciowa przesylka?
__________________
11.08.2017 zaręczyny

16.06.2018 ślub
https://www.suwaczek.pl/cache/33159b1b51.png

Edytowane przez aszuelka
Czas edycji: 2012-06-29 o 20:30
aszuelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-29, 20:30   #3999
mala_czarna_21
Zakorzenienie
 
Avatar mala_czarna_21
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 044
Dot.: Jeszcze dużo czasu do ślubu mamy, ale o przygotowaniach chętnie rozmawiamy! PM

wiolix gratuluję!

---------- Dopisano o 21:30 ---------- Poprzedni post napisano o 21:29 ----------

a ja mam dzisiaj szatańską liczbę ! 666 dni do ślubu
__________________
Codziennie rano budzę się piękniejsza ale dzisiaj to już ku**a przesadziłam


2015 - 38
mala_czarna_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-29, 21:08   #4000
tasiulek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 130
Dot.: Jeszcze dużo czasu do ślubu mamy, ale o przygotowaniach chętnie rozmawiamy! PM

Cytat:
Napisane przez aszuelka Pokaż wiadomość
tasiulku uwiebiam Cie trzeba bedzie wyslac jako list o jakiejs tam wartosci wtedy jak mi ktos to ukradnie, to chociaz... Hmm... Niania bedzie do mnie leciala, wiec moze taniej bedzie do niej wyslac wartosciowa przesylka?
Jak będe go już miała w domu to wtedy będziemy się martwić
tasiulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-29, 21:10   #4001
Loczek_brown
Zakorzenienie
 
Avatar Loczek_brown
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: z krainy snów..
Wiadomości: 3 454
Dot.: Jeszcze dużo czasu do ślubu mamy, ale o przygotowaniach chętnie rozmawiamy! PM

Anulka a może warto jeszcze zmienić skoro rodzice są za tym?? chociaż też patrząc na rodzinę to rzeczywiście ciężko - 3 wesela w jednym roku. Ale moja ciocia w tym samym roku "wydawała" dwójkę swoich dzieci i jakoś dało radę
__________________
"Trzeba być podobnym, aby się zrozumieć i innym, aby się pokochać.
Trzeba być silnym aby wybaczyć."


17.02 16.09
[*][*][*]
Loczek_brown jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-29, 21:59   #4002
exist_
Zakorzenienie
 
Avatar exist_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 728
Dot.: Jeszcze dużo czasu do ślubu mamy, ale o przygotowaniach chętnie rozmawiamy! PM

Dziękuję Wam wszystkim, świadectwo już odebrałam i dopiero teraz jestem w stanie uwierzyć w 98% z matmy
__________________
Teraz nie czas myśleć o tym, czego nie masz.
Myśl, co potrafisz zrobić z tym co masz.
exist_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-29, 22:15   #4003
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: Jeszcze dużo czasu do ślubu mamy, ale o przygotowaniach chętnie rozmawiamy! PM

Wszystkim maturzystkom gratuluję I Tobie myha618 zdanych egzaminów

Ja się dziś wku.wiłam na moją uczelnię... Miałam odebrać indeks z jednego sekretariatu i iść na dyżur do innego wykładowcy po wpis. Przychodzę pod sekretariat i co? Czynny do 10... A już 3 raz oddałam tam indeks. za pierwszym razem całą grupą - wykładowca wpisał oceny tylko połowie Potem oddałam i jak po niego przyszłam to wpis nie został w ogóle zrobiony. Mam nadzieję, że skoro teraz leży już ponad tydzień to chociaż wpis będzie... Brakuje mi tylko tych dwóch wpisów... Nie ma szans żebym się obroniła w pierwszej połowie lipca...
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 02:07   #4004
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Dot.: Jeszcze dużo czasu do ślubu mamy, ale o przygotowaniach chętnie rozmawiamy! PM

...

Mnie przyjaciółka namawia na 2013... Ja też bym wolała... Może to i dobry plan?
__________________
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 10:48   #4005
monikkad
Wtajemniczenie
 
Avatar monikkad
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 104
Dot.: Jeszcze dużo czasu do ślubu mamy, ale o przygotowaniach chętnie rozmawiamy! PM

Cytat:
Napisane przez kwiatuszek10031989 Pokaż wiadomość


Myślicie, że jak wyślę zapytanie do fotografów już teraz z pytaniem o terminy na 2014 to mnie wyśmieją?
Mnie wyśmiali.
Tzn. odpisali, żebym odpuściła i zaczęła o tym myśleć najwcześniej za rok. I to kilku tak odpisało. W moim regionie nie rezerwują jeszcze niczego na 2014. TŻ ostatnio pytał się też jednego fotografa to ten autentycznie zaczął się z niego śmiać ;]

Jestem załamana !!!!!!!!!!!! Nie potrafię, po prostu nie potrafię nauczyć się kilkudziesięciu tytułów różnych niemieckich dzieł, tych nazwisk, tych biografii, no nie ogarnę tego w tydzień (((((((((((((( Wrzesień będzie jak nic, jestem załaman ;/

Kwiatuszek, jak Ty się uczyłaś po angielsku tego wszystkiego, bo domyślam się, że się uczyłaś... Ja nie potrafię się nauczyć 50 zagadnień po niemiecku, no nie potrafię... I nie wiem czy do września zacznę potrafić
__________________
"Ludzie dbają o tych, którzy dbają o siebie!"
monikkad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 11:14   #4006
AnULka248
Zakorzenienie
 
Avatar AnULka248
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 598
Dot.: Jeszcze dużo czasu do ślubu mamy, ale o przygotowaniach chętnie rozmawiamy! PM

Cytat:
Napisane przez mala_czarna_21 Pokaż wiadomość
wiolix gratuluję!

---------- Dopisano o 21:30 ---------- Poprzedni post napisano o 21:29 ----------

a ja mam dzisiaj szatańską liczbę ! 666 dni do ślubu
Ojaaa, rzeczywiście szatańska my dziś mamy 700dni

Cytat:
Napisane przez Loczek_brown Pokaż wiadomość
Anulka a może warto jeszcze zmienić skoro rodzice są za tym?? chociaż też patrząc na rodzinę to rzeczywiście ciężko - 3 wesela w jednym roku. Ale moja ciocia w tym samym roku "wydawała" dwójkę swoich dzieci i jakoś dało radę
Ja bym nawet była ku temu skłonna... Ale mówiłam Tż (przez telefon złe zagranie), to stwierdził, że tak samo zmieniam ciągle zdanie jak moja mama i że jak tam na szybko to zorganizujemy (kurde! rok to jest na szybko?). Ale wiem, czego on się boi. Bo we wrześniu kupuje samochód, kupę kasy na niego wyda i boi się, że się nie odkuje do wesela tak, jakby chciał. I ogólnie jakoś spanikował. Jeszcze stwierdził "Ale to szybko zleci, od ślubu twojego brata to już będzie trochę". No tak. I trochę jestem zła, że tak zareagował, bo sam jakieś 2 miesiące temu biadolił, że to długo
AnULka248 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 11:48   #4007
aszuelka
Zakorzenienie
 
Avatar aszuelka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 867
Dot.: Jeszcze dużo czasu do ślubu mamy, ale o przygotowaniach chętnie rozmawiamy! PM

Uwielbiam Cie tasiulku

Anulka przegadajcie sprawe na spokojnie, a nie przez telefon... Swoja droga, pokaz mi zdjecie tego kleju ktory uzywasz
__________________
11.08.2017 zaręczyny

16.06.2018 ślub
https://www.suwaczek.pl/cache/33159b1b51.png
aszuelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 12:14   #4008
kwiatuszek10031989
Wtajemniczenie
 
Avatar kwiatuszek10031989
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 055
Dot.: Jeszcze dużo czasu do ślubu mamy, ale o przygotowaniach chętnie rozmawiamy! PM

Cytat:
Napisane przez monikkad Pokaż wiadomość
Mnie wyśmiali.
Tzn. odpisali, żebym odpuściła i zaczęła o tym myśleć najwcześniej za rok. I to kilku tak odpisało. W moim regionie nie rezerwują jeszcze niczego na 2014. TŻ ostatnio pytał się też jednego fotografa to ten autentycznie zaczął się z niego śmiać ;]

Jestem załamana !!!!!!!!!!!! Nie potrafię, po prostu nie potrafię nauczyć się kilkudziesięciu tytułów różnych niemieckich dzieł, tych nazwisk, tych biografii, no nie ogarnę tego w tydzień (((((((((((((( Wrzesień będzie jak nic, jestem załaman ;/

Kwiatuszek, jak Ty się uczyłaś po angielsku tego wszystkiego, bo domyślam się, że się uczyłaś... Ja nie potrafię się nauczyć 50 zagadnień po niemiecku, no nie potrafię... I nie wiem czy do września zacznę potrafić
Uczyłam się, ale ja bardzo lubię literaturę angielską i amerykańską więc poszło mi gładko, bo mnie to interesowało Postaraj się do tego podejść w taki sposób, żeby to Cię w jakiś sposób zainteresowało to będzie lepiej się uczyć Chociaż wiem, że ciężko jest się zmusić do polubienia czegoś czego się zwyczajnie nie cierpi... Mogę jedynie życzyć powodzenia i wytrwałości Dasz radę!
Cytat:
Napisane przez AnULka248 Pokaż wiadomość
Ojaaa, rzeczywiście szatańska my dziś mamy 700dni


Ja bym nawet była ku temu skłonna... Ale mówiłam Tż (przez telefon złe zagranie), to stwierdził, że tak samo zmieniam ciągle zdanie jak moja mama i że jak tam na szybko to zorganizujemy (kurde! rok to jest na szybko?). Ale wiem, czego on się boi. Bo we wrześniu kupuje samochód, kupę kasy na niego wyda i boi się, że się nie odkuje do wesela tak, jakby chciał. I ogólnie jakoś spanikował. Jeszcze stwierdził "Ale to szybko zleci, od ślubu twojego brata to już będzie trochę". No tak. I trochę jestem zła, że tak zareagował, bo sam jakieś 2 miesiące temu biadolił, że to długo
Anulka może rzeczywiście lepiej poczekać Nie ma co robić tego tak na hura i co chwilkę zmieniać zdanie Wiem jak to jest jak mama przekonuje do jednego, a TŻ do czegoś zupełnie innego, ale myślę, że musisz sama to przemyśleć z TŻ-tem i to Wy powinniście zdecydować.
__________________
Razem


kwiatuszek10031989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 12:38   #4009
AnULka248
Zakorzenienie
 
Avatar AnULka248
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 598
Dot.: Jeszcze dużo czasu do ślubu mamy, ale o przygotowaniach chętnie rozmawiamy! PM

Cytat:
Napisane przez aszuelka Pokaż wiadomość
Uwielbiam Cie tasiulku

Anulka przegadajcie sprawe na spokojnie, a nie przez telefon... Swoja droga, pokaz mi zdjecie tego kleju ktory uzywasz
Tak wygląda: http://allegro.pl/klej-magic-z-precy...436401748.html
Dziś przegadamy... Bo przez telefon to rzeczywiście nie bardzo

Cytat:
Napisane przez kwiatuszek10031989 Pokaż wiadomość
Uczyłam się, ale ja bardzo lubię literaturę angielską i amerykańską więc poszło mi gładko, bo mnie to interesowało Postaraj się do tego podejść w taki sposób, żeby to Cię w jakiś sposób zainteresowało to będzie lepiej się uczyć Chociaż wiem, że ciężko jest się zmusić do polubienia czegoś czego się zwyczajnie nie cierpi... Mogę jedynie życzyć powodzenia i wytrwałości Dasz radę!

Anulka może rzeczywiście lepiej poczekać Nie ma co robić tego tak na hura i co chwilkę zmieniać zdanie Wiem jak to jest jak mama przekonuje do jednego, a TŻ do czegoś zupełnie innego, ale myślę, że musisz sama to przemyśleć z TŻ-tem i to Wy powinniście zdecydować.
Właściwie my od początku planowaliśmy na 2013, ale że brat niespodziewanie nas wyprzedził, to wszyscy nam radzili wziąć ślub w 2014. W międzyczasie doszedł jeszcze kuzyn. To mogło być. A teraz mama wyskakuje z czymś takim, mimo, że to ona doradzała 2014 i do wczoraj myślałam, że Tż byłby na tak, gdyby można było wcześniej, bo tak wynikało, ale jak widać zmienił zdanie. Sama już nie wiem, co mam o tym myśleć...

U Was też tak ciepło?
AnULka248 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-30, 13:36   #4010
monikkad
Wtajemniczenie
 
Avatar monikkad
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 104
Dot.: Jeszcze dużo czasu do ślubu mamy, ale o przygotowaniach chętnie rozmawiamy! PM

Kwiatuszek, mnie to ogólnie interesuje Ja jestem absolwentką polonistyki, jak mogłabym nie kochać literatury, mój licencjat był literaturoznawczy, moja magisterka też :P Tylko problem polega na tym, że to jest PO NIEMIECKU, a ja nie opanowałam tego języka jeszcze tak płynnie i dlatego mi tak ciężkooooooo !!!!! I do tego jest tego strasznie dużo ( Jedyne szczęście, że nie jest to dla mnie właśnie jakoś specjalnie nudne, bo lubię takie rzeczy, a po drugie dużo pamiętam ze studiów polonistycznych, no ale wiadomo, pisarze inni, książki inne, tylko jakieś tam ogólne nurty się pokrywają. W ogóle wiecie, że u nich każdy pisarz niemal miał Johann na pierwsze imię, i każdy po 3, 4 imiona i jakieś hardcorowe nazwiska, a tytuły dzieł na kilka linijek... TRAGEDIA !!!

Anulka, mój też tak zareagował jak chciałam w 2013, pamiętasz jeszcze sama mi pisałaś, że może ma rację i żebym nie reagowała emocjonalnie Też byłam wkurrr na niego, ale teraz widzę, że naprawdę miał rację, bo ja za rok będę miała jeszcze gorszą sesję niż teraz, będę już definitywnie kończyła i podyplomówkę i licencjat z germy, będę szukała pracy, będziemy szukali czegoś do wynajęcia i nie wyobrażam sobie, żeby w tym wszystkim jeszcze planować ślub... A skoro Twój ma taką sytuację z autem to widzisz, jest powód. Naprawdę, co się odwlecze, to nie uciecze. A tak co do samochodów to mój też ma masakrę. Trzeba by już wymienić to auto, bo się sypie, ale niestety nie ma pieniędzy ;/
__________________
"Ludzie dbają o tych, którzy dbają o siebie!"
monikkad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 14:08   #4011
exist_
Zakorzenienie
 
Avatar exist_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 728
Dot.: Jeszcze dużo czasu do ślubu mamy, ale o przygotowaniach chętnie rozmawiamy! PM

Monikkad - ja tam znam jedynie pana o wdzięcznym nazwisku Johann Wolfgang Goethe

I jego Wertera...

Książka której nie zapomnę do końca życia chyba
__________________
Teraz nie czas myśleć o tym, czego nie masz.
Myśl, co potrafisz zrobić z tym co masz.
exist_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 15:02   #4012
AnULka248
Zakorzenienie
 
Avatar AnULka248
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 598
Dot.: Jeszcze dużo czasu do ślubu mamy, ale o przygotowaniach chętnie rozmawiamy! PM

Cytat:
Napisane przez monikkad Pokaż wiadomość
Kwiatuszek, mnie to ogólnie interesuje Ja jestem absolwentką polonistyki, jak mogłabym nie kochać literatury, mój licencjat był literaturoznawczy, moja magisterka też :P Tylko problem polega na tym, że to jest PO NIEMIECKU, a ja nie opanowałam tego języka jeszcze tak płynnie i dlatego mi tak ciężkooooooo !!!!! I do tego jest tego strasznie dużo ( Jedyne szczęście, że nie jest to dla mnie właśnie jakoś specjalnie nudne, bo lubię takie rzeczy, a po drugie dużo pamiętam ze studiów polonistycznych, no ale wiadomo, pisarze inni, książki inne, tylko jakieś tam ogólne nurty się pokrywają. W ogóle wiecie, że u nich każdy pisarz niemal miał Johann na pierwsze imię, i każdy po 3, 4 imiona i jakieś hardcorowe nazwiska, a tytuły dzieł na kilka linijek... TRAGEDIA !!!

Anulka, mój też tak zareagował jak chciałam w 2013, pamiętasz jeszcze sama mi pisałaś, że może ma rację i żebym nie reagowała emocjonalnie Też byłam wkurrr na niego, ale teraz widzę, że naprawdę miał rację, bo ja za rok będę miała jeszcze gorszą sesję niż teraz, będę już definitywnie kończyła i podyplomówkę i licencjat z germy, będę szukała pracy, będziemy szukali czegoś do wynajęcia i nie wyobrażam sobie, żeby w tym wszystkim jeszcze planować ślub... A skoro Twój ma taką sytuację z autem to widzisz, jest powód. Naprawdę, co się odwlecze, to nie uciecze. A tak co do samochodów to mój też ma masakrę. Trzeba by już wymienić to auto, bo się sypie, ale niestety nie ma pieniędzy ;/
Przypominam sobie tylko że ja właśnie w 2014 będę się bronić i trochę się tego wszystkiego boję. Zobaczymy...
AnULka248 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 15:18   #4013
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Dot.: Jeszcze dużo czasu do ślubu mamy, ale o przygotowaniach chętnie rozmawiamy! PM

Ja w 2013 chce bronić doktorat, dlatego właśnie jakoś tak średnio logicznym wydaje mi się ten pomysł ze ślubem... Z drugiej strony chcę brać ślub jako doktor i miałabym dodatkową motywację do szybkiej obrony
Może i lepiej mieć odskocznę ?
__________________
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 15:36   #4014
monikkad
Wtajemniczenie
 
Avatar monikkad
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 104
Dot.: Jeszcze dużo czasu do ślubu mamy, ale o przygotowaniach chętnie rozmawiamy! PM

Exist, a ogarniasz czytać to w oryginale?? Werter jeszcze jak Werter, ale Faust... I to nie tylko I, ale i II część... myślałam, że skonam :P (dlatego poprzestałam na przeczytaniu po polsku, bo po niemiecku to ponad moje siły :PP)
Tam każdy Johann, ewentualnie Friedrich (tak jak Schiller, równie szeroko znany jak Goethe :P)

Juliszka, ja Ci powiem, że może i dobrze mieć odskocznię, ale dla kogoś innego, nie dla mnie. Dla mnie studia zawsze były priorytetem, zamartwiam się nimi jak niczym innym, bez kitu to chyba największa wartość w moim życiu się zrobiła. Nie widziałam się z moim Krzysztofem już chyba z miesiąc (nie licząc kilku godzin jak wpadł obejrzeć ze mną mecz), cały czas mu mówię, że nie mogę się z nim zobaczyć, bo muszę się uczyć. I tylko siedzę i ryję, a w przerwach wpadam na chwilę na neta... Więc nie wyobrażam sobie opcji, że w czasie sesji zajmuję się czymkolwiek innym. Jak tutaj gdzieś czytałam, że jakaś wizażanka w dniu ślubu miała jeszcze rano egzamin no to podziwiam szczerze, ja bym oszalała chyba :P

A z czego robisz doktorat? I jak było? Godzisz to z pracą? Ja właśnie za kilka dni bronię mgr, promotorka i inni wykładowcy namawiają mnie na masakrę, żebym poszła na studia doktoranckie, nawet się poważnie zastanawiałam, ale mam już tak dość nauki... Zresztą, na co komu doktorat z polonistyki, skoro na uczelni nie ma wolnych etatów.
__________________
"Ludzie dbają o tych, którzy dbają o siebie!"
monikkad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 15:52   #4015
tasiulek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 130
Dot.: Jeszcze dużo czasu do ślubu mamy, ale o przygotowaniach chętnie rozmawiamy! PM

Cytat:
Napisane przez monikkad Pokaż wiadomość

Jestem załamana !!!!!!!!!!!! Nie potrafię, po prostu nie potrafię nauczyć się kilkudziesięciu tytułów różnych niemieckich dzieł, tych nazwisk, tych biografii, no nie ogarnę tego w tydzień (((((((((((((( Wrzesień będzie jak nic, jestem załaman ;/
A co masz tak konkretnie, konkretnie bo ja jestem dwujęzyczna właśnie z niemieckim to może Ci jakiś sposób wymyśle

Cytat:
Napisane przez AnULka248 Pokaż wiadomość
Ojaaa, rzeczywiście szatańska my dziś mamy 700dni


Ja bym nawet była ku temu skłonna... Ale mówiłam Tż (przez telefon złe zagranie), to stwierdził, że tak samo zmieniam ciągle zdanie jak moja mama i że jak tam na szybko to zorganizujemy (kurde! rok to jest na szybko?). Ale wiem, czego on się boi. Bo we wrześniu kupuje samochód, kupę kasy na niego wyda i boi się, że się nie odkuje do wesela tak, jakby chciał. I ogólnie jakoś spanikował. Jeszcze stwierdził "Ale to szybko zleci, od ślubu twojego brata to już będzie trochę". No tak. I trochę jestem zła, że tak zareagował, bo sam jakieś 2 miesiące temu biadolił, że to długo
Już lepiej nie kombinujcie. Nic Was przecież nie goni a po co wywoływać stresogenne sytuacje

Cytat:
Napisane przez aszuelka Pokaż wiadomość
Uwielbiam Cie tasiulku

Anulka przegadajcie sprawe na spokojnie, a nie przez telefon... Swoja droga, pokaz mi zdjecie tego kleju ktory uzywasz
Spoko

Cytat:
Napisane przez AnULka248 Pokaż wiadomość
Tak wygląda: http://allegro.pl/klej-magic-z-precy...436401748.html
Dziś przegadamy... Bo przez telefon to rzeczywiście nie bardzo


Właściwie my od początku planowaliśmy na 2013, ale że brat niespodziewanie nas wyprzedził, to wszyscy nam radzili wziąć ślub w 2014. W międzyczasie doszedł jeszcze kuzyn. To mogło być. A teraz mama wyskakuje z czymś takim, mimo, że to ona doradzała 2014 i do wczoraj myślałam, że Tż byłby na tak, gdyby można było wcześniej, bo tak wynikało, ale jak widać zmienił zdanie. Sama już nie wiem, co mam o tym myśleć...

U Was też tak ciepło?
Taa u nas była taka burza że myślałam że to armagedon
tasiulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 16:19   #4016
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Dot.: Jeszcze dużo czasu do ślubu mamy, ale o przygotowaniach chętnie rozmawiamy! PM

Robie doktorat z biochemii i mam pełne stypendium - co oznacza, że po prostu pracuję na pełny etat w laboratorium, przygotowując moją rozprawę doktorską. Doktorat to niesamowicie przyjemna, rozwijająca sprawa - warto to rozważyć, ale oczywiście tylko jeśli nie będzie Ci to kolidować z praca. Ja uwielbiam pracę naukową i chciałabym zostać na uczelni po doktoracie... no ale zobaczymy jak to będzie

Nie ma co się przesadnie stresować, jeśli promotorka poleca Ci zostanie na doktoracie, to świadczy to o tym, że musisz być dobra
__________________
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 17:50   #4017
monikkad
Wtajemniczenie
 
Avatar monikkad
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 104
Dot.: Jeszcze dużo czasu do ślubu mamy, ale o przygotowaniach chętnie rozmawiamy! PM

Tasiulek, nie chciałabym Ciebie w żaden sposób wykorzystywać, ale jakbyś była taka dobra i miła to mogłabyś mi w sumie lekko pomóc :P Na niemieckiej wiki jest streszczenie takiej książki "Wallensteins Tod", ja już książki nie zdążę przeczytać do egzaminu, chciałabym więc jakoś ogarnąć to streszczenie, bo jest w miarę szczegółowe, ale niewiele rozumiem, bo to o jakiś wojnach, masakra... Może by ci się chciało przeczytać i powiedzieć mi tak ogólnie o czym to jest?

W ogóle czemu ty na germanistykę nie poszłaś? :P Miałabyś niewiele trudności, egzamin praktyczny to by była dla Ciebie bajeczka

Juliszka, a to masz inną sytuację, bo to nauki ścisłe i jest to powiązane z Twoją pracą, no i dostajesz stypendium. Ty jesteś w ogóle na studiach doktoranckich czy tak sobie z wolnej stopy robisz?

Ja mam trochę inaczej. Są studia III stopnia mogłabym się na nie dostać, ale nic bym po tym nie miała, bo na mojej uczelni nie ma etatów, a jeśli już coś się znajdzie to dostaną lepsi, tacy co to już od I roku się aktywnie udzielają. Promotorka mnie uwielbia, wykładowcy inni też, ale co z tego, etatu mi nie zagwarantują. A robić tylko po to, żeby robić... Tyrać 4 lata, jeździć na różne konferencje, zarywać dom, narzeczonego (później męża), nie mieć czasu dla własnych dzieci (jeśli będą), a potem nic z tego nie mieć i jeszcze ukrywać to w CV to danke...

Inaczej jest po naukach ścisłych, ale doktor nauk humanistycznych to niestety niewielkie ma znaczenie
__________________
"Ludzie dbają o tych, którzy dbają o siebie!"
monikkad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 18:28   #4018
tasiulek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 130
Dot.: Jeszcze dużo czasu do ślubu mamy, ale o przygotowaniach chętnie rozmawiamy! PM

Śmierć Wallensteina Na kiedy to masz? Rzuciłam na to okiem widzę że jest pokręcone bo w dawnym klimacie i chyba to wierszem napisane...

Nie poszłam bo mnie takie rzeczy nie interesują Niemieckiego nauczyłam się mimo woli. Bo moje ciotki specjalnie do mnie po niemiecku mówiły od małego i wakacje za dzieciaka tam spędzałam oni mówili po polsku ale przy mnie celowo po niemiecku i tak jakoś Teraz przydaje mi się to w pracy bo tłumacze teksty sobie łatwo Jak ktoś sie mnie pyta jakie języki umiem to nawet nie mówię niemieckiego bo to dla mnie tak naturalne jak polski Cały czas ucze się teraz rosyjskiego no i angielski non stop po to żeby w sumie móc sobie czytać gazety/portale zagraniczne i ewentualnie jest łatwiej w pracy
tasiulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 21:25   #4019
MoTyleKsw
Zakorzenienie
 
Avatar MoTyleKsw
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: łódzkie ;)
Wiadomości: 4 729
Dot.: Jeszcze dużo czasu do ślubu mamy, ale o przygotowaniach chętnie rozmawiamy! PM

Dziewczyny ze Śląska!!!!
U PM 2012 wyczaiłam swietną fotografkę, zdjęcia fantastyczne
http://www.fotoklaser.pl/
__________________
Nasza Miłość - Matylda
11.05.2013

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpre6ydpfblirzx.png

Jestem W Niebie.

Kocham Was




MoTyleKsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 21:37   #4020
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Jeszcze dużo czasu do ślubu mamy, ale o przygotowaniach chętnie rozmawiamy! PM

hej
Wróciłam z gór kocham Tatry i mogłabym tam mieszkać pod warunkiem, że nie byłoby tylu turystów Na szczęście uciekłam przed początkiem sezonu i było mega no i zdobyłam Czerwone Wierchy dumna jestem z siebie Mam 500 zdjęć, a razem będę miałam 1500, bo robiliśmy na 3 aparaty ale żadne zdjęcie nie odda piękna Tatr.
Lecę nadrobić ten tydzień, może do jutra się uda
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg buty.jpg (139,6 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg gór.jpg (158,8 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg krzesanica.jpg (142,0 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg piwko.jpg (164,5 KB, 7 załadowań)
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:51.