Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-10-17, 13:50   #991
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;43308745]Śmiem twierdzić, że mydeł też nie , a niektórymi można też nawet umyć sobie włosy...[/QUOTE]


a co do mydeł w kostce, to jaką mają datę ważności?
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 14:01   #992
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość

a co do mydeł w kostce, to jaką mają datę ważności?
Nie mam pojęcia, ale niektóre mogą leżakować nawet bardzo długo zanim znajdą swojego amatora i nic się z nimi nie dzieje, w przeciwieństwie do niektórych otwartych i zbyt długo "leżakujących" kosmetyków naturalnych
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 14:11   #993
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;43308981]Nie mam pojęcia, ale niektóre mogą leżakować nawet bardzo długo zanim znajdą swojego amatora i nic się z nimi nie dzieje, w przeciwieństwie do niektórych otwartych i zbyt długo "leżakujących" kosmetyków naturalnych [/QUOTE]

widziałam w tk maxx mydło na wyprzedaży za 7 zł. wszystko byłoby ok, ale mydło no name. po prostu na mydle naklejona cena
wąchałam i pachniało przyjemnie, ale było wielką zagadką
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 19:19   #994
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
widziałam w tk maxx mydło na wyprzedaży za 7 zł. wszystko byłoby ok, ale mydło no name. po prostu na mydle naklejona cena
wąchałam i pachniało przyjemnie, ale było wielką zagadką
a ja dziś w zielarskim sklepiku widziałam mydło, które chyba z ołowiu było... ładne prawie przejrzyste, ale w taki niekonwencjonalny sposób - wzięłam do ręki i ciężkie jak cholera były w różnych kształtach i naprawdę mnie zainteresowały - ale kolejka babć przy kasie i nie miałam czasu
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 20:39   #995
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
wstawiam kilka fotek z ostatnimi nabytkami
ale fajne

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
Sicilia tangle teezer są już dostępne stacjonarnie w w-wie (w estyl.pl)
Tak ja tam ostatnio zamawiałam TT - taką pod prysznic (nie wyślizguje się z ręki jak ta tradycyjna) i odbierałam osobiście. Niedaleko stacji metra Imielin.

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Ostatnio wzbogaciłam się o sporą ilość nowych szamponów, więc aktualizuję moją szamponową kolekcję.
Piękna kolekcja

Ja wstawiam swoje ostatnie nabytki ze sklepu Calaya.

A i jeszcze mam pytanie - kupiłam olej kokosowy KTC - czy mam go trzymać w lodówce, czy w szafce? (zamierzam go stosować głównie w celach spożywczych)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_4255.jpg (99,6 KB, 34 załadowań)
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 21:11   #996
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
ale fajne


Tak ja tam ostatnio zamawiałam TT - taką pod prysznic (nie wyślizguje się z ręki jak ta tradycyjna) i odbierałam osobiście. Niedaleko stacji metra Imielin.


Piękna kolekcja

Ja wstawiam swoje ostatnie nabytki ze sklepu Calaya.

A i jeszcze mam pytanie - kupiłam olej kokosowy KTC - czy mam go trzymać w lodówce, czy w szafce? (zamierzam go stosować głównie w celach spożywczych)
Piszą, że można w szafce i ja tak robiłam, ale jak moja mama, która robiła podobnie stwierdziła, że jej się zepsuł (a było to w czasie największych upałów i ona używała go wtedy raczej rzadko), zaczęłam go od tej pory trzymać w lodówce razem z masłem klarowanym, bo je mieszam podczas smażenia i jest ok, tylko jest bardzo twardy zaraz po wyjęciu z lodówki
Ciekawe zakupki - a do czego ten wyciąg z orzechów piorących?

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2013-10-17 o 21:15
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 21:45   #997
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;43316849]Piszą, że można w szafce i ja tak robiłam, ale jak moja mama, która robiła podobnie stwierdziła, że jej się zepsuł (a było to w czasie największych upałów i ona używała go wtedy raczej rzadko), zaczęłam go od tej pory trzymać w lodówce razem z masłem klarowanym, bo je mieszam podczas smażenia i jest ok, tylko jest bardzo twardy zaraz po wyjęciu z lodówki
Ciekawe zakupki - a do czego ten wyciąg z orzechów piorących?[/QUOTE]
Dzięki to też go wstawię do lodówki, najwyżej do smażenia będę odłupywać nożem
Wyciąg z orzechów piorących to próbka - mam nadzieję, ze do prania
Znalazłam info - ma kilka zastosowań klik (poszczególne zastosowania w zakładkach)
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-18, 06:59   #998
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość

Piękna kolekcja

Ja wstawiam swoje ostatnie nabytki ze sklepu Calaya.
dzięki

też masz piękne nowe nabytki
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 09:00   #999
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość

Ja wstawiam swoje ostatnie nabytki ze sklepu Calaya.

A i jeszcze mam pytanie - kupiłam olej kokosowy KTC - czy mam go trzymać w lodówce, czy w szafce? (zamierzam go stosować głównie w celach spożywczych)

rozumiem, że sklep calaya ok
ja oleje trzymam zawsze w lodówce - tak na wszelki wypadek.
a co do orzechów piorących to one do ciała (ponoć dla atopowców dobre) i do włosów też mogą być jak masz ochotę to poszukaj przepisów na płyn do mycia ciała albo szampon.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 12:04   #1000
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
Ja wstawiam swoje ostatnie nabytki ze sklepu Calaya.

do czego będziesz używać macerat z marchewki?

Cytat:
Napisane przez olaola1 Pokaż wiadomość
Powiem Ci, że jedyne co dało radę to wyjazd do Norwegii, gdzie jest miękka woda i moje ręce ozdrowiały w 3 dni. Oczywiście musiałam je smarować co +/- godz, ale mogłam się myć bez bólu i pieczenia i nie wyglądałam jak po oparzeniu kwasem. A tu normalnie nie wyrabiam, każde mycie rąk to jakiś koszmar, a pod prysznic zakładam rękawiczki Dobrze, że sezon na rękawiczki wraca ( i mówi to ta co zimy nienawidzi), bo wstyd mi z takimi rękami ludziom się pokazywać.
I tak jestem zadowolona, bo już mam 2 balsamy do ciała, które mogę używać (nie pieką w ręce) i balsam z herbfarmacy spisuje się na twarzy rewelacyjnie.
jejuniu...straszne to co piszesz...
jakie balsamy możesz używać na tak spękaną skórę?
miałaś może coś takiego? http://www.sklep.kuzdrowiu.pl/dermes...65ml-p-28.html
nie wiem na ile to by było przydatne, ale widziałam wczoraj w tkmaxie takie rękawiczki http://www.amazon.com/Kissable-Spa-G.../dp/B006RJUT3G

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;43299717]A nie odniosłaś wrażenia że ich produkty są jakieś takie mało wydajne Ja miałam ich aloesową maseczkę żelową o tej samej pojemności i, używana co kilka dni szybko się skończyła, więc nie bardzo wyobrażam sobie codziennego używania kremu
O ile działanie produktów oceniam wyjątkowo dobrze (miałam kilka próbek, w tym Twoje "pechowe" serum, żel także, ale u mnie sprawdził się tylko w upały i byłam ciekawa, czy na chłodniejszą porę roku nie jest za lekki; myślę, że tak na teraz lepiej sprawdzi się krem medium, bo rich jest dla mnie za tłusty (mam mieszaną cerę).
W trakcie używania ich produktów zauważyłam wzrost nawilżenia i ogólnie poprawił się stan skóry, ale wydajność w stosunku do ceny mają jednak wg mnie kiepską...
[/QUOTE]
swój żel aloesowy przy używaniu raz dziennie zużyłam w 2 mce, pewnie, że wolałabym żeby wystarczał na znacznie dłużej, ale on jako jedyny do tej pory daje mi to co potrzebuje - nawilżenie bez ściągania lub glicerynowego oblepienia twarzy (o tej porze roku solo nie wystarcza); po otrzymaniu paczki ze szczotką tt od estyl dostałam też maila, że mogę sobie zamówić inne kosmetyki z dodatkowym 20% rabatem...nie mogłam sobie odmówić paczka powinna być u mnie dziś wieczorem

odnośnie aloesu...santaverde też chwali się swoimi plantacjami
http://www.youtube.com/watch?v=xEMWGWVR_DI
http://www.youtube.com/watch?v=YRXnC-Bek70 dobry film edukacyjny


Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Ostatnio wzbogaciłam się o sporą ilość nowych szamponów, więc aktualizuję moją szamponową kolekcję.

który szampon nawilżający jest Twoim nr 1? ten w beżowej czy przezroczystej butelce? jakie ma substancje myjące?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg rękawiczki nawilżające z tk max.jpg (131,0 KB, 33 załadowań)

Edytowane przez promolcia
Czas edycji: 2013-10-18 o 13:04
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 13:05   #1001
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
Ja wstawiam swoje ostatnie nabytki ze sklepu Calaya.

A i jeszcze mam pytanie - kupiłam olej kokosowy KTC - czy mam go trzymać w lodówce, czy w szafce? (zamierzam go stosować głównie w celach spożywczych)


Co do kokosowego, to można przechowywać w szafce, ale wtedy trzeba zużyć do terminu ważności, a w lodówce co najmniej pół roku dłużej zachowuje świeżość
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-18, 15:08   #1002
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość

do czego będziesz używać macerat z marchewki?


jejuniu...straszne to co piszesz...
jakie balsamy możesz używać na tak spękaną skórę?
miałaś może coś takiego? http://www.sklep.kuzdrowiu.pl/dermes...65ml-p-28.html
nie wiem na ile to by było przydatne, ale widziałam wczoraj w tkmaxie takie rękawiczki http://www.amazon.com/Kissable-Spa-G.../dp/B006RJUT3G


swój żel aloesowy przy używaniu raz dziennie zużyłam w 2 mce, pewnie, że wolałabym żeby wystarczał na znacznie dłużej, ale on jako jedyny do tej pory daje mi to co potrzebuje - nawilżenie bez ściągania lub glicerynowego oblepienia twarzy (o tej porze roku solo nie wystarcza); po otrzymaniu paczki ze szczotką tt od estyl dostałam też maila, że mogę sobie zamówić inne kosmetyki z dodatkowym 20% rabatem...nie mogłam sobie odmówić paczka powinna być u mnie dziś wieczorem

odnośnie aloesu...santaverde też chwali się swoimi plantacjami
http://www.youtube.com/watch?v=xEMWGWVR_DI
http://www.youtube.com/watch?v=YRXnC-Bek70 dobry film edukacyjny




który szampon nawilżający jest Twoim nr 1? ten w beżowej czy przezroczystej butelce? jakie ma substancje myjące?
Super.
Jeśli można to następnym razem proszę o mnie pamiętać w takiej sytuacji
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 16:50   #1003
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość


który szampon nawilżający jest Twoim nr 1? ten w beżowej czy przezroczystej butelce? jakie ma substancje myjące?
podam ci ich sklady:
1. Coslys do wlosów suchych z pestkami mirabelek
Skład Aqua, spiraea ulmaria flower water*, sodium coco sulfate, cocamidopropyl betaine, decyl glucoside, diglycerin, sodium chloride, hydrolyzed wheat peptides, coco glucoside, glyceryl oleate, citrus dulcis oil*, butyrospermum parkii*, sweet almond oil polyglyceryl 6 esters, coco alcohol, glycerin, cananga odorata oil*, sodium sulfate, benzyl alcohol (and) dehydroacetic acid, glycine soja, tocopherol, benzyl benzoate (and) limonene (and) linalool.
*z rolnictwa ekologicznego

2. Australian organics, szampon do włosów suchych
aqua, sodium lauroyl methyl isethionate, cocamidopropyl betaine, sodium lauroamphoacetate, disodium cocoamphoacetate, glycerin, xanthan gum, aloe barbadensis leaf extract, terminalia ferinandiana extract, acacia notabilis seed extract, glycerin, benzyl alcohol, phenoxyethenel, limonene geronial, lemon balm oil, grapefruit peel oil, geranium oil, ylang ylang oil, jasmine oil
Ten skład spisałam z opakowanie szamponu. składy podane w internecie są błędne.

dzięki
mój nr 1 to Australian Organics (przezroczysta i zółta, bo to ten sam szampon tylko ma inne opakowanie w zależności od pojemności),
nr 2 coslys (beżowa)

w tk maxx pojawiły się znów mydełka olivia care. jest green tea (Anula, wąchałam, pachnie pięknie) za 19,99 zł oraz zestawy mandarynki 3 mydła 425 g za 34,99 zł. składy idealnie naturalne

Również widziałam naturalne mydła marylskie 72% 400 g za 16,99 zł. myślałam, żeby kupić, ale nie wiem, jak pociąć na mniejsze kawałki taką bryłę
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL

Edytowane przez beeets
Czas edycji: 2013-10-18 o 17:11
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 17:04   #1004
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
dzięki
mój nr 1 to Australian Organics (przezroczysta i zółta, bo to ten sam szampon tylko ma inne opakowanie w zależności od pojemności),
nr 2 coslys (beżowa)

w tk maxx pojawiły się znów mydełka olivia care. jest green tea (Anula, wąchałam, pachnie pięknie) za 19,99 zł oraz zestawy mandarynki 3 mydła 425 g za 34,99 zł. składy idealnie naturalne

Również widziałam naturalne mydła marylskie 72% 400 g za 16,99 zł. myślałam, żeby kupić, ale nie wiem, jak pociąć na mniejsze kawałki taką bryłę
ja mydła tnę gorącym nożem przeważnie nagrzewam w gorącej wodzie.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 17:09   #1005
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
ja mydła tnę gorącym nożem przeważnie nagrzewam w gorącej wodzie.
to się po tą bryłę wybiorę na weekend
to taka bryła, ale nie wie, jaka marka, bo nie zapamiętałam, ale skład był 100% naturalny
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Marsella 72.jpg (20,4 KB, 18 załadowań)
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL

Edytowane przez beeets
Czas edycji: 2013-10-18 o 17:13
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 17:19   #1006
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
to się po tą bryłę wybiorę na weekend
to taka bryła, ale nie wie, jaka marka, bo nie zapamiętałam, ale skład był 100% naturalny
daj znać jakie na Tobie zrobi wrażenie
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 18:28   #1007
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Zamowilam ostatnio plyn do demakijazu oka z Coslys - mialyscie? Z ekstraktem z lilii, niestety na razie czekam bo nie maja, skonczyl sie


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 18:43   #1008
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

W Biolanderze jest promocja na niektóre mydła marsylskie, min na to z olejem palmowym 72% i oliwa z oliwek 72% klik
12,80 zł za kostkę.

Kupiłam 3 szt. z olejem palmowym (jest dobre dla noworodków oraz po porodzie) i 2 szt. z olejem oliwkowym. Pojechałam odebrać osobiście i nieźle się zdziwiłam - wielgachne te kostki! Jedna ma 300 gram.

Też się zastanawiam czy da się je podzielić na pół, żeby się nie pokruszyły Ale widzę, że już to praktykowałyście Spróbuję gorącym nożem

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
też masz piękne nowe nabytki
dzięki

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

rozumiem, że sklep calaya ok
ja oleje trzymam zawsze w lodówce - tak na wszelki wypadek.
a co do orzechów piorących to one do ciała (ponoć dla atopowców dobre) i do włosów też mogą być jak masz ochotę to poszukaj przepisów na płyn do mycia ciała albo szampon.
Olej kokosowy już stoi w lodówce, stwierdziłam, że tam będzie najbezpieczniejszy.
A przepisów z orzechami piorącymi to jakichś poszukam na pewno. Nie wiedziałam, że mają one tak wszechstronne zastosowanie.
Sklep Calaya jak najbardziej ok

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość

do czego będziesz używać macerat z marchewki?
Macerat z marchewki miał być stosowany jako filtr przeciw słoneczny, ale nie wiem, czy tak do końca mu zaufać. Drugie zastosowanie to delikatne barwienie/brązowienie - mogę go użyć, żeby ożywić trochę karnację (ja się nie opalam normalnie, boję się przebarwień).

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość


Co do kokosowego, to można przechowywać w szafce, ale wtedy trzeba zużyć do terminu ważności, a w lodówce co najmniej pół roku dłużej zachowuje świeżość
No właśnie lodówka wygrała Mogę go nie zużyć tak szybko.
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 18:53   #1009
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
W Biolanderze jest promocja na niektóre mydła marsylskie, min na to z olejem palmowym 72% i oliwa z oliwek 72% klik
12,80 zł za kostkę.

Kupiłam 3 szt. z olejem palmowym (jest dobre dla noworodków oraz po porodzie) i 2 szt. z olejem oliwkowym. Pojechałam odebrać osobiście i nieźle się zdziwiłam - wielgachne te kostki! Jedna ma 300 gram.

to piękne zakupy mydlane

ja dziś oglądałam bryły aż 400 g i naprawdę było ciężkie
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL

Edytowane przez beeets
Czas edycji: 2013-10-18 o 18:54
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-18, 19:08   #1010
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
Zamowilam ostatnio plyn do demakijazu oka z Coslys - mialyscie? Z ekstraktem z lilii, niestety na razie czekam bo nie maja, skonczyl sie


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
czy miałyśmy??
nie dość, że miałam to i uwielbiam
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...it-de-lys.html

Milka - tylko uważaj z maceratem, bo on bardzo mocno barwi
Ja robiąc krem 50g dawałam dosłownie parę kropelek.
Jakby dobrze pokombinował to można fajny podkład z kremu zrobić
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 19:11   #1011
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
to piękne zakupy mydlane

ja dziś oglądałam bryły aż 400 g i naprawdę było ciężkie
Nie spodziewałam się takich wielkich mydeł. Bez ciachnięcia nożem trudno będzie ich użyć

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
czy miałyśmy??
nie dość, że miałam to i uwielbiam
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...it-de-lys.html

Milka - tylko uważaj z maceratem, bo on bardzo mocno barwi
Ja robiąc krem 50g dawałam dosłownie parę kropelek.
Jakby dobrze pokombinował to można fajny podkład z kremu zrobić
Dzięki za ostrzeżenie - nieźle bym się urządziła Będę próbować chyba najpierw na nogach, może z jakąś oliwką czy innym olejem. Dopiero pot.m na twarzy
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 19:11   #1012
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
Zamowilam ostatnio plyn do demakijazu oka z Coslys - mialyscie? Z ekstraktem z lilii, niestety na razie czekam bo nie maja, skonczyl sie


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ten micel jest superfajny, ale niestety mało wydajny- zmywa wszystko i w ogóle nie podrażnia (w kwestii wodoodpornych maskar się nie wypowiem, bo dawno nie miałam)- na pewno będziesz zadowolona
Ten psikacz jest niepotrzebny wg mnie, bo trochę się przez to płynu marnuje, ale ja przelałam sobie do pojemnika po zmywaczu Sante (wcześniej go oczywiście dokładnie wypłukałam i zdezynfekowałam )- nie ma lepszgo dozownika do micela
Ale niedawno odkryłam coś równie dobrego, jeśli nie lepszego, bo zmywa i oko i twarz, a jest 2,5 raza tańszy w przeliczeniu na 100 ml i mam już trzecią butlę...
http://www.matique.pl/pl/so-bio-koja...kiem_1243.html

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2013-10-18 o 19:45
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 19:41   #1013
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Przepołowiłam gorącym nożem dwa mydła Poszło bardzo gładko. Teraz nadają się do użytku, choć i tak są pokaźne. Dzięki za patent

Udało mi się też wydobyć masło kakaowe z pojemniczka. Wczoraj męczyłam się z nim 2,5 h i nic Nie chciało wyjść. Wreszcie dowiedziałam się, że można je włożyć do ciepłej wody... Że ja na to wczoraj nie wpadłam
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 20:16   #1014
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
Przepołowiłam gorącym nożem dwa mydła Poszło bardzo gładko. Teraz nadają się do użytku, choć i tak są pokaźne. Dzięki za patent

Udało mi się też wydobyć masło kakaowe z pojemniczka. Wczoraj męczyłam się z nim 2,5 h i nic Nie chciało wyjść. Wreszcie dowiedziałam się, że można je włożyć do ciepłej wody... Że ja na to wczoraj nie wpadłam
dobry patent nie jest zły

ja miałam kiedyś kakaowe nierafinowe - takie ciemne, brązowe, twarde jak skała ale fajne było
mam lekkiego bzika w kwestii przechowywania twardych maseł i przekładałam je sobie do mniejszego pojemnika po trochu (na kilka - kilkanaście użyć), żeby nie podgrzewać całego bo tak mi się wydaje, że wielokrotne podgrzewanie mu szkodzi ale tak jak wspomniałam - to taki bzik, chyba nie ma naukowego ani doświadczalnego uzasadnienia

i jak Ci się podoba masło kakaowe?? do czego uzyłaś?

koleżanka się opala na masło kakaowe i twierdzi, że nie ma nic lepszego
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2013-10-18 o 20:20
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 21:02   #1015
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość

swój żel aloesowy przy używaniu raz dziennie zużyłam w 2 mce, pewnie, że wolałabym żeby wystarczał na znacznie dłużej, ale on jako jedyny do tej pory daje mi to co potrzebuje - nawilżenie bez ściągania lub glicerynowego oblepienia twarzy (o tej porze roku solo nie wystarcza); po otrzymaniu paczki ze szczotką tt od estyl dostałam też maila, że mogę sobie zamówić inne kosmetyki z dodatkowym 20% rabatem...nie mogłam sobie odmówić paczka powinna być u mnie dziś wieczorem
Kochana, a co zamówiłaś, pochwalisz się, bo mnie ciekawość zżera? Może jakieś foteczki, to mnie kręci, że aż
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 21:13   #1016
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
podam ci ich sklady:
1. Coslys do wlosów suchych z pestkami mirabelek
Skład Aqua, spiraea ulmaria flower water*, sodium coco sulfate, cocamidopropyl betaine, decyl glucoside, diglycerin, sodium chloride, hydrolyzed wheat peptides, coco glucoside, glyceryl oleate, citrus dulcis oil*, butyrospermum parkii*, sweet almond oil polyglyceryl 6 esters, coco alcohol, glycerin, cananga odorata oil*, sodium sulfate, benzyl alcohol (and) dehydroacetic acid, glycine soja, tocopherol, benzyl benzoate (and) limonene (and) linalool.
*z rolnictwa ekologicznego

2. Australian organics, szampon do włosów suchych
aqua, sodium lauroyl methyl isethionate, cocamidopropyl betaine, sodium lauroamphoacetate, disodium cocoamphoacetate, glycerin, xanthan gum, aloe barbadensis leaf extract, terminalia ferinandiana extract, acacia notabilis seed extract, glycerin, benzyl alcohol, phenoxyethenel, limonene geronial, lemon balm oil, grapefruit peel oil, geranium oil, ylang ylang oil, jasmine oil
Ten skład spisałam z opakowanie szamponu. składy podane w internecie są błędne.

dzięki
mój nr 1 to Australian Organics (przezroczysta i zółta, bo to ten sam szampon tylko ma inne opakowanie w zależności od pojemności),
nr 2 coslys (beżowa)

z wytłuszczonym chyba nie miałam jeszcze styczności...
pamiętałam ze najbardziej lubisz ao, ale nie miałam pojęcia, że ten sam szampon robią w różnych butelkach w zależności od pojemności...no to masz zapasik

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Super.
Jeśli można to następnym razem proszę o mnie pamiętać w takiej sytuacji
to był impuls, zachwyt...i zamówionko kliknęte...
wybaczysz

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg santaverde.jpg (90,2 KB, 51 załadowań)
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 21:15   #1017
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Kochana, a co zamówiłaś, pochwalisz się, bo mnie ciekawość zżera? Może jakieś foteczki, to mnie kręci, że aż
żel aloesowy Cię interesował...napisz mi adresik na pw i po weekendzie postaram się wysłać
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 21:28   #1018
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
żel aloesowy Cię interesował...napisz mi adresik na pw i po weekendzie postaram się wysłać
Promolciu, popatrzyłam i nacieszyłam oko Twoimi dobrociami Cudowne zakupy

Bardzo Ci dziękuję kochana za propozycję , ale od jakiegoś czasu trzymam się zasady, co by nie gromadzić próbek. Miałam tego w domu tony całe, czekało na swoją kolej, aż się przeterminowało... Taki ze mnie tester
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-19, 11:38   #1019
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

olaola1, spróbuj może czegoś takiego- jest to mydło przetłuszczone i ma dobry i krótki skład;- w sam raz dla wrażliwej skóry, a oliwa i olej rycynowy użyte do jego produkcji nadają mu dobre właściwości pielęgnacyjne (nawilżające i natłuszczające; nie zawiera też żadnych olejków eterycznych- powinno się nadać )
http://www.greenworld24.pl/produkt/i...alne_-_oliwka/

A mydło tuli super tłuste zawiera olej kokosowy na drugim miejscu w składzie, co ponoć daje fajną pianę, ale lubi też wysuszyć
http://mydlo.wdomu.com.pl/

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2013-10-19 o 11:59
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-19, 11:56   #1020
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

nie mogę kupić mydła 72% oliwkowego.
Byłam na wspólnych zakupach w tk maxx i domownicy powąchali i powiedzieli, że świetne jest, ale na mole i mam zakaz zakupu

promolcia, nowe zdobycze piękne
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL

Edytowane przez beeets
Czas edycji: 2013-10-19 o 11:58
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-27 13:18:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:47.