Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-18, 23:13   #2431
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez mel95 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a mogę sobie samodzielnie bez ryzyka zmienić płyn do soczewek? Oczywiście zakładając że użyję nowej pary soczewek do nowego już płynu. Na necie czytałam że zmiany takie należy konsultować z okulistą... Przeczytałam już z sporą część wątku i przewinęło się tyle nazw płynów i nie wiem na jaki się zdecydować, Mallo, Fiolko, jakie Wy stosujecie?
A dlaczego chcesz zmieniać dotychczasowy płyn i jakiego płynu używałaś do tej pory?
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 07:30   #2432
mel95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 271
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Fiolko, dotychczas używałam horiena. Sprawdza się całkiem dobrze, ale to jest chyba taki płyn z niższej półki? Nie wiem czy w przypadku płynów cena ma wieksze znaczenie, jeżeli tak to go zmienię.
To jego skład:PHMB (0,0001%), poloxamer, edetate disodium (0,05%), HPMC, boric acid, Borax, sodium chloride.
Nie wiem czy on nie jest jakiś chiński bo na opakowaniu pisze: Haichang Contact Lens Co, Ltd
Danyang, Jiangsu, China P.C 212331

Edytowane przez mel95
Czas edycji: 2014-03-20 o 07:35
mel95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 08:11   #2433
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

To taki standardowy skład, masa płynów posiada te składniki

Ważne, jak Ty się czujesz i czy w trakcie badań kontrolnych specjalista zauważa coś niepokojącego.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 20:45   #2434
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez mel95 Pokaż wiadomość
Fiolko, dotychczas używałam horiena. Sprawdza się całkiem dobrze, ale to jest chyba taki płyn z niższej półki? Nie wiem czy w przypadku płynów cena ma wieksze znaczenie, jeżeli tak to go zmienię.
To jego skład:PHMB (0,0001%), poloxamer, edetate disodium (0,05%), HPMC, boric acid, Borax, sodium chloride.
Nie wiem czy on nie jest jakiś chiński bo na opakowaniu pisze: Haichang Contact Lens Co, Ltd
Danyang, Jiangsu, China P.C 212331
Tak jak napisała Malla, płyn ma standardowy skład, więc jeżeli nie masz problemów z suchością oczu czy nadmiernym gromadzeniem się osadów na soczewkach to powinien być ok.

Działanie płynu można ocenić na wizycie kontrolnej, na którą najlepiej przyjść w soczewkach tuż przed planowanym terminem wymiany.
Wtedy widać w jakim stanie są soczewki, twoje oczy i jaka jest ostrość wzroku. Jeżeli wszystko jest na podobnym poziomie jak w świeżej soczewce, tzn że jest dobrze

Jeżeli płyn, źle czyści daną soczewkę lub Ty popełniasz jakieś błędy w pielęgnacji to specjalista zauważy w biomikroskopie osady na soczewkach
takie jak tu np
http://www.siliconehydrogels.org/edi...s_senchyna.asp

http://www.mivision.com.au/contact-lens-deposition/

Dlatego tak ważne są wizyty kontrolne.
Ocena dopasowania w świeżej soczewce to nie wszystko.
Trzeba jeszcze sprawdzić co się dzieje podczas używania tej soczewki.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 17:06   #2435
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dostalam dzis moje kolorowe "-2": Blackout, Solar Blue, Twilight.
Nie moge sie doczekac mierzenia : )
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 18:18   #2436
mel95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 271
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dziękuję za odpowiedzi
Nie wiem co ostatnio jest z moimi oczami, bo już od tygodnia czy noszę soczewki, czy tez nie noszę, to zawsze mam lekko zaczerwienione oczy wieczorem, a rano to znika. I mam jeszcze takie uczucie rozpierania w głowie w okolicach oczu.
mel95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 13:32   #2437
mel95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 271
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Byłam u okulisty i stwierdził zapalenie brzegów powiek spowodowane nużeńcem Mam przemywać oko, leków nie zalecał. Już trzeci dzień kuracji olejkiem herbacianym ale zastanawiam się, kiedy mogę zacząć zakładac soczewki? Chyba jeszcze trochę to potrwa.. Okulista udzielił mi bardzo niejednoznacznej odpowiedzi mówiąc że wtedy, kiedy stan zapalny minie. A ja odnoszę wrażenie że już jest w porządku, jednak na necie wyczytałam że cykl życiowy nużeńca wynosi jakieś 14-18 dni. Czyli to może znowu się wrócić
mel95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-28, 15:29   #2438
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez mel95 Pokaż wiadomość
Byłam u okulisty i stwierdził zapalenie brzegów powiek spowodowane nużeńcem Mam przemywać oko, leków nie zalecał. Już trzeci dzień kuracji olejkiem herbacianym ale zastanawiam się, kiedy mogę zacząć zakładac soczewki? Chyba jeszcze trochę to potrwa.. Okulista udzielił mi bardzo niejednoznacznej odpowiedzi mówiąc że wtedy, kiedy stan zapalny minie. A ja odnoszę wrażenie że już jest w porządku, jednak na necie wyczytałam że cykl życiowy nużeńca wynosi jakieś 14-18 dni. Czyli to może znowu się wrócić
a robił ci jakieś badania, oglądał coś pod mikroskopem, czy "na oko" stwierdził nużeńca?
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 18:10   #2439
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Czy plyny Renu maja w opakowaniach pojemniki na soczewki? Kupilam ten plyn dla soczewek miesieznych. Moze ktos uzywa i podzieli sie wrazeniami? Wczesniej uzzywalam Opti free i byl ok, ale cena momentami miadzaca, mam tez probke Biotrue .. nie czuje, ze soczewka jest w pelni czysta..
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 18:31   #2440
mel95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 271
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
a robił ci jakieś badania, oglądał coś pod mikroskopem, czy "na oko" stwierdził nużeńca?
Tak, badał mi wyrwane rzesy pod miskroskopem
NinaSimone-tak, do tego 360 ml na pewno jest dołączone pudełeczko.

Edytowane przez mel95
Czas edycji: 2014-03-29 o 07:57
mel95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 11:04   #2441
marcelina1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 11
Soczewki kontaktowe Fielmann

Hej! Czy polecacie Fielmann? Chodzi mi konkretnie o soczewki kontaktowe. Mam okulary, jednak chcę przejść na soczewki. Czy w Fielmannie dają próbne soczewki, dobrze dobierają, są jakieś przyuczenia do tego? Jakie ceny soczewek? Pomóżcie. Będę wdzięczna;-)
marcelina1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-29, 11:27   #2442
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez mel95 Pokaż wiadomość
Tak, badał mi wyrwane rzesy pod miskroskopem
NinaSimone-tak, do tego 360 ml na pewno jest dołączone pudełeczko.
Dziekuje za informacje;*


Marcelina zadzwon do salonu i zapytaj o cene. Kiedy kilka lat temu dobieralam soczewki, to oni mieli zaporowa cene

Edytowane przez NinaSimone
Czas edycji: 2014-03-29 o 11:29
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 07:53   #2443
Papr0ch
Przyczajenie
 
Avatar Papr0ch
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 14
Dobór soczewek kontaktowych

Błagam o pomoc! Praktycznie już od stycznia próbujemy z moim okulistą dobrać mi odpowiednie soczewki. Niestety nadal widzę w soczewkach gorzej niż w okularach, pomimo iż nosiłam już wiele soczewek diagnostycznych. Ciągle to nie jest to! Do tego wydaje mi się że mój okulista nie jest specem od dobierania soczewek, mam dziwne wrażenie, że podchodzi do tego trochę lekką ręką...

Chcę spróbować u kogoś innego. Polećcie mi proszę dobrego specjalistę od doboru soczewek w Łodzi!
__________________
Only one way to soothe my soul
Papr0ch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 08:46   #2444
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Dobór soczewek kontaktowych

Cytat:
Napisane przez Papr0ch Pokaż wiadomość
Błagam o pomoc! Praktycznie już od stycznia próbujemy z moim okulistą dobrać mi odpowiednie soczewki. Niestety nadal widzę w soczewkach gorzej niż w okularach, pomimo iż nosiłam już wiele soczewek diagnostycznych. Ciągle to nie jest to! Do tego wydaje mi się że mój okulista nie jest specem od dobierania soczewek, mam dziwne wrażenie, że podchodzi do tego trochę lekką ręką...

Chcę spróbować u kogoś innego. Polećcie mi proszę dobrego specjalistę od doboru soczewek w Łodzi!
powinnaś u optyka dobierać soczewki a nie u okulisty. Musisz mieć progresywne, że widzisz w nich gorzej niż w okularach? poza tym poinformował Cię okulista, że soczewki mają być o 0,25 dioptrii słabsze niż szkła w okularach? jakim cudem nie możesz dobrać to ja nie wiem. Ja u optyka dobrałam soczewki bez problemu a teraz często nawet innych próbuję, bo jakieś nowości wychodzą typu na podwójnym silikonie a jestem alergikiem i nie mam najmniejszego problemu z soczewkami (poza bausch&lomb, które mnie uczulają).

Edytowane przez pffe
Czas edycji: 2014-04-14 o 08:46 Powód: literówka
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 10:20   #2445
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Dobór soczewek kontaktowych

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
powinnaś u optyka dobierać soczewki a nie u okulisty. Musisz mieć progresywne, że widzisz w nich gorzej niż w okularach? poza tym poinformował Cię okulista, że soczewki mają być o 0,25 dioptrii słabsze niż szkła w okularach? jakim cudem nie możesz dobrać to ja nie wiem. Ja u optyka dobrałam soczewki bez problemu a teraz często nawet innych próbuję, bo jakieś nowości wychodzą typu na podwójnym silikonie a jestem alergikiem i nie mam najmniejszego problemu z soczewkami (poza bausch&lomb, które mnie uczulają).
Ja bym okulistę zmieniła po prostu.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 10:20   #2446
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Dobór soczewek kontaktowych

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
powinnaś u optyka dobierać soczewki a nie u okulisty. Musisz mieć progresywne, że widzisz w nich gorzej niż w okularach? poza tym poinformował Cię okulista, że soczewki mają być o 0,25 dioptrii słabsze niż szkła w okularach? jakim cudem nie możesz dobrać to ja nie wiem. Ja u optyka dobrałam soczewki bez problemu a teraz często nawet innych próbuję, bo jakieś nowości wychodzą typu na podwójnym silikonie a jestem alergikiem i nie mam najmniejszego problemu z soczewkami (poza bausch&lomb, które mnie uczulają).
Po pierwsze: jest cały wątek o soeczewkach, który ma nawet kilka części [CLICK]

Po drugie: u optyka? Raczej u optometrysty. Optyk nie jest od dobierania soczewek i raczej dobieranie ich u niego jest trochę... no nieodpowiedzialne.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 10:26   #2447
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Dobór soczewek kontaktowych

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Po pierwsze: jest cały wątek o soeczewkach, który ma nawet kilka części [CLICK]

Po drugie: u optyka? Raczej u optometrysty. Optyk nie jest od dobierania soczewek i raczej dobieranie ich u niego jest trochę... no nieodpowiedzialne.
jak masz receptę od okulisty to masz na niej wszystkie wytyczne więc optyk według nich dobiera soczewki.
Może masz rację, nie wiem, większość moich znajomych miała dobierane u optyka (po wcześniejszej wizycie u okulisty).

Równie dobrze mogłabyś powiedzieć, ze dobieranie okularów u optyka jest nieodpowiedzialne

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:25 ----------

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Ja bym okulistę zmieniła po prostu.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
to swoją drogą.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 10:35   #2448
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Dobór soczewek kontaktowych

Jaką masz moc soczewek, a jaką okularów? Czy masz też astygmatyzm (szkła z cylindrami)?
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 10:49   #2449
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Dobór soczewek kontaktowych

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
jak masz receptę od okulisty to masz na niej wszystkie wytyczne więc optyk według nich dobiera soczewki.
Może masz rację, nie wiem, większość moich znajomych miała dobierane u optyka (po wcześniejszej wizycie u okulisty).

Równie dobrze mogłabyś powiedzieć, ze dobieranie okularów u optyka jest nieodpowiedzialne
Tylko, ze soczewek nie dobiera się według parametrów na kartce typu krzywizna i moc. Ważny jest tu też materiał [każda soczewka ma inny, inny poziom uwodnienia, przepuszczalności tlenu] oraz to jak soczewka zachowuje się na oczach - a optyk Ci tego nie sprawdzi, bo nie wykona żadnych badań w tym kierunku - nawet nie jest w tym kierunku wykształcony, bo nie jest lekarzem. Często nawet okuliści nie umieją dobierać soczewek kontaktowych i nie robią odpowiednich badań w tym kierunku. To tak jakbyś sobie sama wybrała soczewki.
Zresztą polecam poczytanie wątku, do którego podałam link. Kwestia optyk - okulista - optometrysta została tam wytłumaczona wielokrotnie.

Edytowane przez Aimee_J
Czas edycji: 2014-04-14 o 10:54
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-14, 11:14   #2450
moonara
Zadomowienie
 
Avatar moonara
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 520
Dot.: Dobór soczewek kontaktowych

Ja swoje soczewki dobierałam u okulisty i na początku było wszystko ok, ale niestety po pewnym czasie zaczęłam mieć bóle głowy...
Wybrałam się do Vision Express na ponowny dobór i od tej pory jest wszystko dobrze Dostałam soczewki o trochę innych parametrach niż te dobierane w moim dotychczasowym gabinecie.
Może warto się na tam wybrać? Ja polecam.
moonara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 11:48   #2451
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Dobór soczewek kontaktowych

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
powinnaś u optyka dobierać soczewki a nie u okulisty.

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
jak masz receptę od okulisty to masz na niej wszystkie wytyczne więc optyk według nich dobiera soczewki.

Równie dobrze mogłabyś powiedzieć, ze dobieranie okularów u optyka jest nieodpowiedzialne
Oczywiście, że dobieranie okularów u optyka jest nieodpowiedzialne. Optyk dobierze okulary, owszem, ale budowę oprawek i rodzaj szkieł, a nie ich moce.

Optyk nie ma uprawnień do dobierania soczewek, chyba że jest równocześnie optometrystą lub okulistą kontaktologiem

Okulista/optometrysta po wizycie związanej z doborem powinien wypisać pacjentowi, jaki model i parametry zostały mu dobrane, ale pacjent nie może sobie na tej podstawie kupić soczewek innej firmy.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 14:35   #2452
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Dobór soczewek kontaktowych

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość


Oczywiście, że dobieranie okularów u optyka jest nieodpowiedzialne. Optyk dobierze okulary, owszem, ale budowę oprawek i rodzaj szkieł, a nie ich moce.

Optyk nie ma uprawnień do dobierania soczewek, chyba że jest równocześnie optometrystą lub okulistą kontaktologiem

Okulista/optometrysta po wizycie związanej z doborem powinien wypisać pacjentowi, jaki model i parametry zostały mu dobrane, ale pacjent nie może sobie na tej podstawie kupić soczewek innej firmy.
Ja do ostatniego.. bylam u oiptometrysty i moge zmieniac firmy, byle parametry byly te same. Co czlowiek to opinia
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 14:42   #2453
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Dobór soczewek kontaktowych

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Ja do ostatniego.. bylam u oiptometrysty i moge zmieniac firmy, byle parametry byly te same. Co czlowiek to opinia
To nie jest kwestia człowieka. Twój optometrysta był po prostu niedouczony. Krzywizna i średnica nie są jedynymi parametrami soczewek, będziesz też szukać u innych firm tego samego materiału, uwodnienia, sztywności, asferycznej konstrukcji?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 15:02   #2454
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Dobór soczewek kontaktowych

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
To nie jest kwestia człowieka. Twój optometrysta był po prostu niedouczony. Krzywizna i średnica nie są jedynymi parametrami soczewek, będziesz też szukać u innych firm tego samego materiału, uwodnienia, sztywności, asferycznej konstrukcji?
Nosze soczewki w roznym trybie zmiany.. nie mam u 1 producenta wszystkich opcji..
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 16:47   #2455
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Dobór soczewek kontaktowych

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Nosze soczewki w roznym trybie zmiany.. nie mam u 1 producenta wszystkich opcji..
Jak chcesz dobrać inny model, musisz się udać na wizytę. Nie rozumiem, czemu nie możesz tego załatwić w trakcie np. wizyty kontrolnej, na którą przecież chodzisz co pół roku.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 17:02   #2456
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Dobór soczewek kontaktowych

Na wizyte chodze raz na rok. Nigdy mi nie mowiono, ze cos sie dzieje. Oczywiscie jak czuje, ze cos jest nie tak to ide wczesniej Teraz nosze prawie caly czas miesieczne dobrane w gabinecie i jestem b zadowolona
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 20:54   #2457
Mientka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 313
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Witam wszystkich
Jestem już umówiona na środę do optometrysty. Mam jednak pytanie , zdaję sobie sprawę że może już ktoś o to pytał ale wątek ma III części.
Noszę szkła -9 i stwierdziłam że co mi szkodzi spróbuję jeszcze raz. Mam taki kupon z internetu i w salonie mi powiedzieli że honorują z j&j na pierwsze soczewki za darmo, wizyta płatna. Oczywiście się nie upieram, jak optometrysta stwierdzi że inne soczewki lepiej pasują, to wezmę co dają
A pytanie mam takie, dużo pracuję przy komputerze, w zasadzie na godzinę pracy mam 5 minut przerwy, i jest to w zasadzie praca ciągła, bo jak się nie wyrabiam to i z tych 5 minut rezygnuję żeby zdążyć. Mam kropelki Starazolin HydroBalance One. Czy będę mogła je używać na bezpośrednio na soczewki. Bo na pudełku pisze że mogą je używać osoby noszące szkła kontaktowe, ok ale czy można je używać bezpośrednio na soczewki ? Bo tego to już nie napisali a ja nie chcę zepsuć moich nowych soczewek. I tak na początku będę nadal pracować w okularach aż się przyzwyczaję do soczewek. W ogóle jestem cała w strachu jak to będzie. Sześć lat temu byłam dobrać soczewki na ślub - miałam 1 dniowe z Ciba i to był horror. Nie mogłam założyć drugiej jak tę pierwszą miałam na oku, bo nic nie widziałam wszystko mi pływało, (potem widzenie jako takie super) jak się w końcu udało to ją ciągle czułam na oku. Przez cały dzień, wiadomo ślub wesele, co godzinę jak w zegarku chodziłam wpuszczać kropelki nawilżające, bo tylko to przynosiło ulgę, ciągły ból, jak by mi coś wpadło do oka, nad ranem po weselu z ulgą wyjęłam i stwierdziłam że to nie dla mnie. Ale teraz sobie pomyślałam że może to było jakieś uczulenie na materiał, i spróbuję jeszcze raz. Bo niestety pamiętam te 3 dni w soczewkach, pomimo bólu widziałam super. Wadę mam -11 ale szkła noszę -9 bo nie mogę mocniejszych, bo mam straszne zawroty głowy. A w soczewkach widziałam super heh. Na laser nie mam szans, boję się, bo mam jaskrę i lekarz straszy że może być różnie. A ja wolę już widzieć kiepsko, niż wcale.Oczywiście wiem że jak krople to soczewki dopiero za pół godziny. Tak bym chciała żeby teraz się udało.

Edytowane przez Mientka
Czas edycji: 2014-04-14 o 20:58
Mientka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 21:09   #2458
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Można stosować te krople na soczewki. Trzymam kciuki za znalezienie tych właściwych!
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 23:52   #2459
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
powinnaś u optyka dobierać soczewki a nie u okulisty. Musisz mieć progresywne, że widzisz w nich gorzej niż w okularach? poza tym poinformował Cię okulista, że soczewki mają być o 0,25 dioptrii słabsze niż szkła w okularach? jakim cudem nie możesz dobrać to ja nie wiem. Ja u optyka dobrałam soczewki bez problemu a teraz często nawet innych próbuję, bo jakieś nowości wychodzą typu na podwójnym silikonie a jestem alergikiem i nie mam najmniejszego problemu z soczewkami (poza bausch&lomb, które mnie uczulają).
Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
jak masz receptę od okulisty to masz na niej wszystkie wytyczne więc optyk według nich dobiera soczewki.
Może masz rację, nie wiem, większość moich znajomych miała dobierane u optyka (po wcześniejszej wizycie u okulisty).

Równie dobrze mogłabyś powiedzieć, ze dobieranie okularów u optyka jest nieodpowiedzialne

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:25 ----------


to swoją drogą.
Niestety nie masz racji.

Po pierwsze soczewki nie zawsze mają być słabsze o 0,25. Wszystko zależy od wielkości i typu wady wzroku

Po drugie nie wszyscy mogą nosić soczewki kontaktowe, więc to, że ktoś nie może sobie dobrać soczewek nie jest, aż takie dziwne.

Po trzecie, jak już zresztą wspomniały dziewczyny, soczewki kontaktowe powinno się dobierać u okulisty lub optometrysty.
Optyk natomiast to osoba wykonująca okulary, a nie zajmująca się badaniem wzroku już na pewno nie doborem soczewek kontaktowych.

Próbowanie nowości na własną rękę, bez konsultacji ze specjalistą może prowadzić do powikłań.

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Ja do ostatniego.. bylam u oiptometrysty i moge zmieniac firmy, byle parametry byly te same. Co czlowiek to opinia
Jeżeli uda się znaleźć soczewkę innej firmy o tych samych parametrach to się zgadza, ale rzeczywistość wygląda tak, że każda firma produkuje soczewki o innych parametrach.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 11:52   #2460
caffa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 15
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cześć dziewczyny, mam pewny problem. Noszę od paru lat soczewki, -3,00D. Dzisiaj dowiedziałam się,że mam również astygmatyzm, 0,50. Rzeczywiście, niby moc soczewek jest dobra lecz ja nie widzę tak jakbym chciala. Teraz moje pytanko: jakie soczewki mogłabym nosić? Ponoć zaczynają się dopiero od 0,75 no a ja mam 0,5. Czy skazana jestem teraz wyłącznie na okulary?
caffa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-02 12:32:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:33.