Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-15, 12:31   #2461
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

wszystko pieknie z tymi wizytami u okulisty i optometrysty ale ... mieszkajac w Anglii zeby dostac sie do jendnego z nich trzeba slepnac!

Ja poszlam do optyka po nowe okualry, Pani zapytala czy rozwazalam noszenie soczewek- ja ze tak ale sie boje zakladac. Zaproponowala badanie oraz dala mi soczewki ale ze wade mam +5.5 i +1 cylinder nie miala torycznych soeczewek na stanie. Dala mi na sprobowanie +6,00 zebym zobaczyla czy mi pasuja po czym stwierdzila ze nei bedzie roznicy miedzy nimi a torycznymi i przy pozniejszym zamawianiu torycznych beda takie same parametry osi etc tylko zmienia sie ich rodzaj.

I po przebrnieciu przez kilka stron tego watku naszly mnie watpliwosci czy rzeczywiscie miala racje?
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 13:01   #2462
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Olka_222Nie miala racji, trzeba sprawdzic jak sie soczewka uklada na oku. Jak wyglada po miesiacu noszenia. Toryczna soczewka jest inna niz ta "zwykla".. Pierwsze soczewki trzeba dobrac uwaznie. Ok, kazde, ale z doswiadczeniem bedziesz tez wiedziala na co zwrocic uwage

Ja zmienialam Toryczne na inne tez toryczne( innej firmy) i mam inna os na jednym oku niz w poprzednich

Edytowane przez NinaSimone
Czas edycji: 2014-04-15 o 13:03
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 21:19   #2463
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez caffa Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, mam pewny problem. Noszę od paru lat soczewki, -3,00D. Dzisiaj dowiedziałam się,że mam również astygmatyzm, 0,50. Rzeczywiście, niby moc soczewek jest dobra lecz ja nie widzę tak jakbym chciala. Teraz moje pytanko: jakie soczewki mogłabym nosić? Ponoć zaczynają się dopiero od 0,75 no a ja mam 0,5. Czy skazana jestem teraz wyłącznie na okulary?
Różnie to bywa z takimi małymi cylindrami.
Czasami zwykłe soczewki bez cylindrów dają dobrą ostrość, czasami lepiej sprawdza się zastosowanie konstrukcji asferycznej a niekiedy lepszy efekt uzyskuje się przez zastosowanie cylindra 0,75 ( czyli troszkę mocniejszego niż wynika z badania).
Trzeba pójść na badanie pod kątem soczewek, sprawdzić kilka opcji i dobrać najlepszą dla Ciebie.



Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
wszystko pieknie z tymi wizytami u okulisty i optometrysty ale ... mieszkajac w Anglii zeby dostac sie do jendnego z nich trzeba slepnac!

Ja poszlam do optyka po nowe okualry, Pani zapytala czy rozwazalam noszenie soczewek- ja ze tak ale sie boje zakladac. Zaproponowala badanie oraz dala mi soczewki ale ze wade mam +5.5 i +1 cylinder nie miala torycznych soeczewek na stanie. Dala mi na sprobowanie +6,00 zebym zobaczyla czy mi pasuja po czym stwierdzila ze nei bedzie roznicy miedzy nimi a torycznymi i przy pozniejszym zamawianiu torycznych beda takie same parametry osi etc tylko zmienia sie ich rodzaj.

I po przebrnieciu przez kilka stron tego watku naszly mnie watpliwosci czy rzeczywiscie miala racje?
hm a ja ostatnio byłam na konferencji, podczas której optometrysta z Anglii mówił, że dostępność do badania wzroku jest całkiem dobra. Co prawda mówił to w kontekście operacji zaćmy, na którą w Polsce czeka sie czasami 2 lata a tam max kilka miesięcy,w niektórych rejonach tylko 3 miesiące.
Ale realia są pewnie różne.

To nie prawda, że nie ma różnicy pomiędzy pomiędzy soczewkami torycznymi a sferami, nawet jeżeli to ten sam model soczewki.
Soczewki różnią się rozmiarem i grubością, a przede wszystkim w soczewkach torycznych trzeba sprawdzić jak ustawia sie oś cylindra, po założeniu na oko.

Takie postępowanie, żeby przymierzyć sferę a potem polecić pacjentowi kupić soczewkę toryczną nie jest prawidłowe.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 08:00   #2464
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość


hm a ja ostatnio byłam na konferencji, podczas której optometrysta z Anglii mówił, że dostępność do badania wzroku jest całkiem dobra. Co prawda mówił to w kontekście operacji zaćmy, na którą w Polsce czeka sie czasami 2 lata a tam max kilka miesięcy,w niektórych rejonach tylko 3 miesiące.
Ale realia są pewnie różne.

To nie prawda, że nie ma różnicy pomiędzy pomiędzy soczewkami torycznymi a sferami, nawet jeżeli to ten sam model soczewki.
Soczewki różnią się rozmiarem i grubością, a przede wszystkim w soczewkach torycznych trzeba sprawdzić jak ustawia sie oś cylindra, po założeniu na oko.

Takie postępowanie, żeby przymierzyć sferę a potem polecić pacjentowi kupić soczewkę toryczną nie jest prawidłowe.
jesli chodzi o opieke specjalistyczna jest OK ale jesli chodzi o badanie wzroku to porazka. Przysluguje bezplatnie raz na 2 lata Po co u okulisty jak kazzdy w zakladzie optycznym moze to zrobic?

Wlasnie tak myslalam ze to byloby zbyt piekne zeby bylo prawdziwe...

Czyli nei ma sensu zamawiac torycznych soczewek z wlasciwosciami normalnych (os etc) na sprobowanie bo i tak beda niedobre?
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 08:09   #2465
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Czasem się zastanawiam, jakim cudem Brytyjczycy jeszcze nie wymarli
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 10:13   #2466
Papr0ch
Przyczajenie
 
Avatar Papr0ch
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 14
Dot.: Dobór soczewek kontaktowych

Duża krótkowzroczność plus astygmatyzm. W okularach widzę dobrze, w soczewkach ciągle gorzej. Wiem, że powinnam zmienić okulistę! To może ktoś zna dobrego specjalistę od doboru soczewek w Łodzi? Na tej informacji mi zależy najbardziej. U niego dowiem się już całej reszty. Zna ktoś???
__________________
Only one way to soothe my soul
Papr0ch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 22:20   #2467
Mientka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 313
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

No i byłam dzisiaj dobrać moje pierwsze soczewki. U optometrysty, a jakże. Pan bardzo miły, heh i nic więcej. Porobił mi badania, zmierzył ciśnienie i powiedział że przy mojej wadzie nie da się dobrać soczewek kontaktowych.( okulary mam -9 ). I w zasadzie to on mi odradza kontakty, żebym nigdzie więcej nie szła, bo wada mi się przez kontakty tylko może pogorszyć. I za tę wiedzę zapłaciłam 40 zł I wyszłam z niczym.

W akcie desperacji pojechałam do Vision Express. Okazało się że trafiłam na bardzo fajnego i kompetentnego Pana Doktora. Powiedziałam że ja się nie upieram przy J&J , bo może mi nie będą pasowały. Ale Pan doktor dobrał mi jednak Acuwue Oasys -8 i teraz widzę super. I teraz wiem dlaczego mi te soczewki z Ciba tak nie pasowały 6 lat temu. Pan doktor powiedział że te j&j soczewki mają tę wielkość, średnica czy coś 8,4 i one są nawet leciutko dla mnie za luźne, ale oglądał wszystko, świecił mi w oczka światełkiem, a skoro ja dobrze widziałam i powiedział że ładnie leżą, ale mogła bym nawet nosić soczewki 8,3 ale on nie ma takich na stanie. A te z Ciba co mi tak się dały we znaki to miały tę średnicę 8,7 chyba i pewnie były na mnie po prostu za duże. Dwa razy musiałam przy nim zdjąć soczewki i założyć aby był pewien że sobie w domu poradzę Ogólnie wyszłam bardzo zadowolona, tylko żeby mieć badanie za 1 zł to musiałam zamówić u nich soczewki. I kupiłam od razu ich płyn. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, pan doktor powiedział że mam w domu zdjąć soczewki i włorzyć do pojemniczka do płynu i nic więcej nie robić. Nie dyskutowałam z nim, ale wy tu ciągle piszecie o jakimś mechanicznym czyszczeniu, więc mam prośbę - napiszcie na czym to polega, ale tak własnymi słowami dokładnie , co bym zrozumiała hihi. Soczewki już się moczą w płynie ale nie bijcie, bo ja jeszcze mało wiem - jak wkładałam soczewkę do pojemniczka to jedna ładnie zatonęła tak na dno , a jedna pływała po wierzchu i w końcu pomogłam jej palcem zatonąć mam nadzieję że tak można i że one właśnie mają być do końca zatopione w tym płynie - nie byłam pewna ale tak mi się wydawało. 6 lat temu to ja próbowałam 1-dniówki i nie miałam takich dylematów. I nie wiedziałam ile mam nalać tego płynu do pojemniczka - więc nalałam maxymalnie ile się zmieściło, heh. Mam nadzieję że mi jakaś dobra dusza odpisze i jak powinnam jeszcze coś wiedzieć to doradzi. Dobranoc
Mientka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-17, 00:23   #2468
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Pocieranie wyglada tak: myjesz i osuszasz rece. nalewasz troche plynu w glebienie dloni i pocierasz soczewke delikatnie palcem, takjakby moczysz soczewke w tym zglebieniu i pocierasz. Pozniej to samo z soczewka po drugiej stronie. I gotowe. Poziej zakladasz na oko/ wkladasz do pojemnika,
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 07:42   #2469
caffa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 15
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Różnie to bywa z takimi małymi cylindrami.
Czasami zwykłe soczewki bez cylindrów dają dobrą ostrość, czasami lepiej sprawdza się zastosowanie konstrukcji asferycznej a niekiedy lepszy efekt uzyskuje się przez zastosowanie cylindra 0,75 ( czyli troszkę mocniejszego niż wynika z badania).
Trzeba pójść na badanie pod kątem soczewek, sprawdzić kilka opcji i dobrać najlepszą dla Ciebie.

.
Przymierzalam szkła cylindryczne 0,75 i były za mocne. No i mam problem. A powiedzcie mi ile kosztują szkła do okularów cylindryczne? Wydaje mi się, że są droższe niż zwykłe, ale chciałabym się chociaż zorientować jak to wygląda cenowo.
caffa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 21:25   #2470
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
jesli chodzi o opieke specjalistyczna jest OK ale jesli chodzi o badanie wzroku to porazka. Przysluguje bezplatnie raz na 2 lata Po co u okulisty jak kazzdy w zakladzie optycznym moze to zrobic?

Wlasnie tak myslalam ze to byloby zbyt piekne zeby bylo prawdziwe...

Czyli nei ma sensu zamawiac torycznych soczewek z wlasciwosciami normalnych (os etc) na sprobowanie bo i tak beda niedobre?
nie wiemy czy będą dobre czy nie.
To może sprawdzić tylko specjalista podczas badania.

Cytat:
Napisane przez Papr0ch Pokaż wiadomość
Duża krótkowzroczność plus astygmatyzm. W okularach widzę dobrze, w soczewkach ciągle gorzej. Wiem, że powinnam zmienić okulistę! To może ktoś zna dobrego specjalistę od doboru soczewek w Łodzi? Na tej informacji mi zależy najbardziej. U niego dowiem się już całej reszty. Zna ktoś???
Dr Arleta Waszczykowska.

Cytat:
Napisane przez Mientka Pokaż wiadomość
No i byłam dzisiaj dobrać moje pierwsze soczewki. U optometrysty, a jakże. Pan bardzo miły, heh i nic więcej. Porobił mi badania, zmierzył ciśnienie i powiedział że przy mojej wadzie nie da się dobrać soczewek kontaktowych.( okulary mam -9 ). I w zasadzie to on mi odradza kontakty, żebym nigdzie więcej nie szła, bo wada mi się przez kontakty tylko może pogorszyć. I za tę wiedzę zapłaciłam 40 zł I wyszłam z niczym.
Czy to na pewno był optometrysta? Bo to co ten ktoś powiedział nie brzmi zbyt profesjonalnie.

Już tutaj kiedyś o tym pisałam.
Przez brak regulacji prawnych w naszym kraju w niektórych gabinetach zatrudniane są osoby bez wykształcenia.
Przed wybraniem się na badanie warto to sprawdzić np tutaj:http://www.dobrewidzenie.pl/optometr...j-katalog.html



Cytat:
Napisane przez Mientka Pokaż wiadomość
W akcie desperacji pojechałam do Vision Express. Okazało się że trafiłam na bardzo fajnego i kompetentnego Pana Doktora. Powiedziałam że ja się nie upieram przy J&J , bo może mi nie będą pasowały. Ale Pan doktor dobrał mi jednak Acuwue Oasys -8 i teraz widzę super. I teraz wiem dlaczego mi te soczewki z Ciba tak nie pasowały 6 lat temu. Pan doktor powiedział że te j&j soczewki mają tę wielkość, średnica czy coś 8,4 i one są nawet leciutko dla mnie za luźne, ale oglądał wszystko, świecił mi w oczka światełkiem, a skoro ja dobrze widziałam i powiedział że ładnie leżą, ale mogła bym nawet nosić soczewki 8,3 ale on nie ma takich na stanie. A te z Ciba co mi tak się dały we znaki to miały tę średnicę 8,7 chyba i pewnie były na mnie po prostu za duże. Dwa razy musiałam przy nim zdjąć soczewki i założyć aby był pewien że sobie w domu poradzę Ogólnie wyszłam bardzo zadowolona, tylko żeby mieć badanie za 1 zł to musiałam zamówić u nich soczewki. I kupiłam od razu ich płyn. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, pan doktor powiedział że mam w domu zdjąć soczewki i włorzyć do pojemniczka do płynu i nic więcej nie robić. Nie dyskutowałam z nim, ale wy tu ciągle piszecie o jakimś mechanicznym czyszczeniu, więc mam prośbę - napiszcie na czym to polega, ale tak własnymi słowami dokładnie , co bym zrozumiała hihi. Soczewki już się moczą w płynie ale nie bijcie, bo ja jeszcze mało wiem - jak wkładałam soczewkę do pojemniczka to jedna ładnie zatonęła tak na dno , a jedna pływała po wierzchu i w końcu pomogłam jej palcem zatonąć mam nadzieję że tak można i że one właśnie mają być do końca zatopione w tym płynie - nie byłam pewna ale tak mi się wydawało. 6 lat temu to ja próbowałam 1-dniówki i nie miałam takich dylematów. I nie wiedziałam ile mam nalać tego płynu do pojemniczka - więc nalałam maxymalnie ile się zmieściło, heh. Mam nadzieję że mi jakaś dobra dusza odpisze i jak powinnam jeszcze coś wiedzieć to doradzi. Dobranoc
Acuvue Oasys to są soczewki J&J
Czyszczenie mechaniczne wygląda tak jak opisała NinaSimone i faktycznie jest zalecane. Dobrze, że zwróciłaś na to uwagę. Twoje oczy będą Ci wdzięczne.
Soczewki powinny być całe zanurzone w płynie, zwykle nie trzeba nalewać płynu na max tylko ok 2/3 wysokości pojemniczka

Cytat:
Napisane przez caffa Pokaż wiadomość
Przymierzalam szkła cylindryczne 0,75 i były za mocne. No i mam problem. A powiedzcie mi ile kosztują szkła do okularów cylindryczne? Wydaje mi się, że są droższe niż zwykłe, ale chciałabym się chociaż zorientować jak to wygląda cenowo.
Przy takich małych cylindrach nie ma różnicy w cenie soczewek okularowych
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"

Edytowane przez fiolka85
Czas edycji: 2014-04-17 o 21:28
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 11:13   #2471
Mientka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 313
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Fiolko - tak sobie myślę że może nie mieli na stanie odpowiednich dla mnie soczewek i zamiast uczciwie mi to powiedzieć to postanowiono mnie zbyć. Bo najpierw pan mnie badał i potem gdzieś wyszedł, a jak wrócił to dopiero powiedział że soczewki to nie dla mnie i tp i zaczął mi je odradzać heh.

Jak byłam w Vision Express to przy zdejmowaniu soczewki strasznie zabolało mnie oko i Pan doktor od razu mnie zabrał pod lampę żeby obejrzeć rogówkę i powiedział, że sobie leciutko zadrapałam ale nie jakoś mocno. Powiedział że mogę wrócić do domu w soczewkach. Ja na wszelki wypadek nie zakładałam już wczoraj soczewek żeby oko odpoczęło tylko je wieczorem przemyłam i nalałam świeży płyn. Dzisiaj widzę że jest już lepiej to chcę teraz po południu założyć na trochę i zobaczymy
Mientka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-18, 22:20   #2472
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Mientka Pokaż wiadomość
Fiolko - tak sobie myślę że może nie mieli na stanie odpowiednich dla mnie soczewek i zamiast uczciwie mi to powiedzieć to postanowiono mnie zbyć. Bo najpierw pan mnie badał i potem gdzieś wyszedł, a jak wrócił to dopiero powiedział że soczewki to nie dla mnie i tp i zaczął mi je odradzać heh.

Jak byłam w Vision Express to przy zdejmowaniu soczewki strasznie zabolało mnie oko i Pan doktor od razu mnie zabrał pod lampę żeby obejrzeć rogówkę i powiedział, że sobie leciutko zadrapałam ale nie jakoś mocno. Powiedział że mogę wrócić do domu w soczewkach. Ja na wszelki wypadek nie zakładałam już wczoraj soczewek żeby oko odpoczęło tylko je wieczorem przemyłam i nalałam świeży płyn. Dzisiaj widzę że jest już lepiej to chcę teraz po południu założyć na trochę i zobaczymy
A to też nie ładnie.
Najważniejsze, że ostatecznie trafiłaś na lepszego specjalistę i masz soczewki

Bardzo dobrze zrobiłaś, że nie zakładałaś soczewek. Niewielkie otarcia rogówki regenerują się w ciągu 24godzin, więc po jednym dniu przerwy powinno wszystko wrócić do normy.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 21:41   #2473
0Icia
Zadomowienie
 
Avatar 0Icia
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jego Ramiona
Wiadomości: 1 656
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Nie wiem czy powinnam, jeśli tak to też nie wiem czy tutaj.

Źle zamówiłam, otworzyłam opakowanie i nie mogę niestety zwrócić, więc na zbyciu mam soczewki:

Soflens Toric 6 szt. - dla astygmatyków
(Moc: -1,75, Moc cylindra: -1,75, Oś: 180)


Jeśli ktoś z Was nosi takie chętnie odstąpię.
__________________
Wymieniam się
0Icia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 22:11   #2474
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Wystaw na wymiankowym albo na allegro, ten wątek nie służy do handlu (jak i każdy na wizażu prócz wymiankowych).
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 16:49   #2475
Adelajda84
Wtajemniczenie
 
Avatar Adelajda84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 352
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dziewczyny co myślicie o soczewkach dla blisko i jednocześnie daleko wzrocznych-multifocus....
pure vision je ma i tak się zastanawiam nad takowymi.

26 maja mam wizytę u okulisty bo dotychczas miałam soczewki dobrane pod okulary.Mam astygmatyzm,szkła plusowe.
W swoich obecnych widzę średnio,nie uwzględniaja astygmatyzmu może dlatego.
__________________
1.06.18 r-dieta od dietetyka czas start!
Waga;ok75 kg/158 cm.
Adelajda84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 17:10   #2476
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Adelajda84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny co myślicie o soczewkach dla blisko i jednocześnie daleko wzrocznych-multifocus....
pure vision je ma i tak się zastanawiam nad takowymi.
Jestem krótkowzroczna, w dodatku astygmatyczna i na szczęście nie mam jeszcze potrzeby używania szkieł do czytania.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 21:12   #2477
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Adelajda84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny co myślicie o soczewkach dla blisko i jednocześnie daleko wzrocznych-multifocus....
pure vision je ma i tak się zastanawiam nad takowymi.

26 maja mam wizytę u okulisty bo dotychczas miałam soczewki dobrane pod okulary.Mam astygmatyzm,szkła plusowe.
W swoich obecnych widzę średnio,nie uwzględniaja astygmatyzmu może dlatego.
To bardzo dobre soczewki dla osób z prezbiopią.
Jeżeli ktoś potrzebuje do czytania innej korekcji niż do patrzenia w dal, to można zastosować właśnie tego typu soczewki.
Trochę gorzej sprawa wygląda z cylindrami, bo tylko jedna firma produkuje soczewki multifokalne z cylindrami.
Pure Vision multifocal akurat nie mają cylindrów.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 19:57   #2478
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Soczewki - poważny problem

Cześć!

Nie wiem dlaczego mój nowy wątek założył się tutaj. Nie wiem jak to teraz usunąć. Ale przy okazji może ktoś by mi poradził z Was, czy przy zdejmowaniu nieumiejętnym soczewki tak jak ja to dzisiaj zrobiłam można sobie zrobić coś złego, np. zedrzeć rogówkę? Słyszałam taką historię w internecie. Mnie strasznie oczy teraz pieką, nie do wytrzymania. Słyszałam też, ze jednemu facetowi usunęli oko bo wdało się zakażenie od soczewki. Zaczynam już panikować, czy czegoś sobie nie zrobiłam.

Edytowane przez Aredhel125
Czas edycji: 2014-05-15 o 21:26
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 22:10   #2479
Kashaya
Zakorzenienie
 
Avatar Kashaya
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 035
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Czy słyszałyście coś, że wycofują Focusy? Chciałam zamówić u optyka, ale już nie można. Nie wiem, czy to czasowo jakiś problem ,czy już ich nie będzie.
Kashaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-20, 12:16   #2480
Karo__lina
Raczkowanie
 
Avatar Karo__lina
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 53
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ja przerzucam się właśnie z okularków na soczewki.
Byłam u Filemanna, zamówiłam jednodniowe i czekam na razie na nie.
Aredhel125, też się boję, że je będę nieumiejętnie wyjmować, więc jak coś to nie tylko Ty panikujesz.
Karo__lina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 19:42   #2481
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ja jutro mam wizytę u optometrysty. Okropnie się stresuję, bo po ostatnim razie to dosłownie ręce i się trzęsą. Przez telefon mówił, ze rezerwuje mi godzinę i będziemy dobierać i ćwiczyć. Oby się udało tym razem.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 10:09   #2482
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Ja jutro mam wizytę u optometrysty. Okropnie się stresuję, bo po ostatnim razie to dosłownie ręce i się trzęsą. Przez telefon mówił, ze rezerwuje mi godzinę i będziemy dobierać i ćwiczyć. Oby się udało tym razem.
Życzę powodzenia
To nie takie straszne, naprawdę Jeśli masz zarezerwowaną godzinę to dobrze, będzie czas zrobić wszystko na spokojnie, bez stresu.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 19:28   #2483
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Życzę powodzenia
To nie takie straszne, naprawdę Jeśli masz zarezerwowaną godzinę to dobrze, będzie czas zrobić wszystko na spokojnie, bez stresu.
Byłam na wizycie, moje oczy zostały dokładnie przebadane. Potem przymierzałam soczewki i ćwiczyłam. Najpierw dostałam Acuvue, ale uwierały, więc kolejnymi były jednodniowe Dailies Total 1. Optometrysta mówił, że często pasują osobom, które innych nie tolerują. Mnie nadal uwierały. Może nie tak mocno,a le jednak, a szczególnie lewe oko. W dodatku mam w nich problem z czytaniem z bliska i czasami widze przez mgłę. Dostałam krople Systane i po nich mi lepiej,a le i tak czuję soczewki na oczach, czasami tak jakby się przemieszczały. Ale na razie oczy jakoś szczególnie się nie czerwienią. zaraz będę ściągać. Masakra jak się boję.
Tak strasznie chcę soczewki, a tutaj każde nie pasuję, nie wiem co robić.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 19:47   #2484
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Byłam na wizycie, moje oczy zostały dokładnie przebadane. Potem przymierzałam soczewki i ćwiczyłam. Najpierw dostałam Acuvue, ale uwierały, więc kolejnymi były jednodniowe Dailies Total 1. Optometrysta mówił, że często pasują osobom, które innych nie tolerują. Mnie nadal uwierały. Może nie tak mocno,a le jednak, a szczególnie lewe oko. W dodatku mam w nich problem z czytaniem z bliska i czasami widze przez mgłę. Dostałam krople Systane i po nich mi lepiej,a le i tak czuję soczewki na oczach, czasami tak jakby się przemieszczały. Ale na razie oczy jakoś szczególnie się nie czerwienią. zaraz będę ściągać. Masakra jak się boję.
Tak strasznie chcę soczewki, a tutaj każde nie pasuję, nie wiem co robić.
Na pewno każde oczy potrzebują trochę czasu, żeby się przyzwyczaić do soczewek. Ale też jak trwa to za długo to po prostu trzeba zmienić soczewki, jest teraz tak dużo rodzajów, że mam nadzieję, że uda Ci się gdyby te jednak okazały się złe (oby nie) na kolejnej wizycie dobrać prawidłowe. Trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 21:14   #2485
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Na pewno każde oczy potrzebują trochę czasu, żeby się przyzwyczaić do soczewek. Ale też jak trwa to za długo to po prostu trzeba zmienić soczewki, jest teraz tak dużo rodzajów, że mam nadzieję, że uda Ci się gdyby te jednak okazały się złe (oby nie) na kolejnej wizycie dobrać prawidłowe. Trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość.
Zdjęłam soczewki, było lepiej, ale prawe oko się zaczerwieniło bo nie mogłam soczewki odkleić. Zobaczymy jak jutro będzie. Nie wiem, może zamówić jakieś, nie wiem jak już próbować nowych. Boję się, że za chwilę wyczerpię wszystkie możliwości.
Dzięki za pocieszenie
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 05:30   #2486
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Zdjęłam soczewki, było lepiej, ale prawe oko się zaczerwieniło bo nie mogłam soczewki odkleić. Zobaczymy jak jutro będzie. Nie wiem, może zamówić jakieś, nie wiem jak już próbować nowych. Boję się, że za chwilę wyczerpię wszystkie możliwości.
Dzięki za pocieszenie
Daj sobie czas. Może być, ze uwiera, bo oczy zmeczone przymiarka. Ile masz soczewek na wyprobowanie?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 08:27   #2487
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Zdjęłam soczewki, było lepiej, ale prawe oko się zaczerwieniło bo nie mogłam soczewki odkleić. Zobaczymy jak jutro będzie. Nie wiem, może zamówić jakieś, nie wiem jak już próbować nowych. Boję się, że za chwilę wyczerpię wszystkie możliwości.
Dzięki za pocieszenie
spokojnie, oczy muszą się przyzwyczaić. Pewnie masz uczucie jak by Ci coś do oka wpadło, przejdzie. Zaczerwieniło Ci się oko bo pewnie tarłaś. A jak lewe? w porządku? jeśli tak to pewnie z soczewkami będzie ok jak się nauczysz zdejmować bez takiego tarcia
bądź dobrej myśli i ćwicz.

P.S.: ja na początku, przez pierwsze 2-3 tygodnie zakładałam soczewki ponad 10 minut i ze zdejmowaniem było tak samo bo się bałam zatrzeć oko
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 12:23   #2488
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

No własnie jak z lewym okiem poszło mi szybko ze ściąganiem (szybko jak na mnie) to oko w sumie jest ok, może trochę zmęczone. Natomiast z prawym miałam wiekszy problem i leko piecze w zewnętrznym kąciku, ale nie jest jakieś bardzo czerwone. ogólnie to nie widać, że coś się złego dzieje.
najlepsze jest to, że prawym oku soczewka w miarę przylegała i tylko momentami odczuwałam jak bym miała coś w oku, a w lewym to dosłownie jakby mi się przesuwała. Chociaż w trakcie noszenia ( wczoraj równe 6 godzin) oczy nie były czerwone, tylko potem takie zmęczone.
Za jakieś 1,5 godziny znowu zakładam, tym razem całkiem sama, tylko brat będzie mnie pilnował.

Dostałam 5 soczewek próbnych plus krople Systane, wczoraj parę miałam założona, więc jeszcze dzisiaj, jutro i piątek, a w piątek mam przyjść na wizytę o 12:00 kolejną, podobno już bezpłatną. Nie wiem co ten optometrysta tym razem doradzi.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 12:57   #2489
Pupupu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2
Talking Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dziewczyny! widze, że sporo z was dopiero zaczyna swoją przygodę z soczewkami. Ja to już weteranka jestem, a wadę mam kosmiczna (prawie -7.00), więc mogę też jakoś pomóc. (:
Z tego co się zorientowałam to raczej kupujecie przezroczyste soczewki. Mi szczególnie w oko ( ) wpadły te kolorowe i powiększające. Bardzo przydatny okazał się fanpage na facebooku xxxx, na którym są najróżniejsze recenzje soczewek o naprawdę najróżniejszych wymiarach, barwach itp. Do tej pory zamawiałam zawsze z polskich stron, ale zaczynam rozważać opcję zakupu z jakiejś zagranicznej. Macie w tym doświadczenie? Pozdrówka!

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-05-29 o 09:14 Powód: reklama
Pupupu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 10:32   #2490
weruuuuuuuuuuu
Raczkowanie
 
Avatar weruuuuuuuuuuu
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 156
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ja soczewki noszę od 2 miesięcy, wszystko jest w porządku, uczyłam się nosić w Visin Express - trafiłam na świetną okulistkę. Przez pierwszy miesiąc jednodniowe iWear, teraz dwutygodniowe Avocue czy jakoś tak.
weruuuuuuuuuuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-02 12:32:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:42.