Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-12, 23:03   #2611
4e89258bace7037c96b059285119fe847ddc4e93
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 634
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Jenna__ Pokaż wiadomość
Mnie soczewka się nie przesuwa. Raz mi się przesunęła, do tej pory nie wiem, co to było. Ale czasem na prawe oko widzę mniej wyraźnie i jak mrugam, to czuję, jakby soczewka przyklejała się do górnej powieki i razem z nią się poruszała. Wtedy mam wrażenie, że zaraz wypadnie. Muszę iść do okulisty, bo to dziwne, może coś z okiem nie tak, wolę to sprawdzić.

Soczewki iWear DD Supreme XX to My Day firmy Cooper Vision.
Ja tak miałam, jak testowałam ultracienkie superoddychające soczewki - po prostu czasem przy mruganiu miałam wrażenie, że się marszczą. Wróciłam do swoich sprawdzonych.

No ale skoro długo nosisz i dopiero to się zaczęło...
4e89258bace7037c96b059285119fe847ddc4e93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 06:56   #2612
Super Girl
Rozeznanie
 
Avatar Super Girl
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 651
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
A widziałaś może innej firmy niż b&l? Akurat na te mam straszne uczulenie A płyn też mi się kończy i miałam na dniach zakupić więc też bym przygarnęła ale też nie b&l.
Na pewno widziałam Dailies Ciba Vision. Innych niestety nie pamiętam, bo tylko zerknęłam, czy nie ma moich (czyli Acuvue TruEye) i nie było.
__________________
KLIKNIJ I POMÓŻ ZWIERZĘTOM:

Super Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 07:44   #2613
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Super Girl Pokaż wiadomość
Na pewno widziałam Dailies Ciba Vision. Innych niestety nie pamiętam, bo tylko zerknęłam, czy nie ma moich (czyli Acuvue TruEye) i nie było.
No ja też najchętniej bym wzięła Acuvue. Trudno, może na płyn się załapię

Mi się nigdy soczewka nie przemieszczała na oku, wręcz sama wraca na swoje miejsce jak np. przesunę bo mi coś wpadło do oka.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 18:06   #2614
Kashaya
Zakorzenienie
 
Avatar Kashaya
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 035
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Opowiem wam historię. Historia jest prawdziwa. . Na prawym oku mam +2,75, na lewym -1,00 i w okularach taka kombinacja jest ok, ale w soczewkach mam problem do bliży (zupełnie nie rozumiem dlaczego tak jest, ale tak jest). Byłam u optomerysty i podniósł mi z -1,00 do -1,25 i też do końca nie było ok. Potem za jakiś czas miałam badania okresowe i pani okulistka stwierdziła, że skoro źle widzę do bliży to trzeba zmniejszyć minusowe i dała mi -0,75 . Też nie było ok. Najlepiej jest jak mam w soczewkach +2,50 i -1,00 tylko dlaczego sama musiałam na to wpaść po prawie dwóch latach męczenia się.
Kashaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 18:42   #2615
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Kashaya Pokaż wiadomość
Opowiem wam historię. Historia jest prawdziwa. . Na prawym oku mam +2,75, na lewym -1,00 i w okularach taka kombinacja jest ok, ale w soczewkach mam problem do bliży (zupełnie nie rozumiem dlaczego tak jest, ale tak jest). Byłam u optomerysty i podniósł mi z -1,00 do -1,25 i też do końca nie było ok. Potem za jakiś czas miałam badania okresowe i pani okulistka stwierdziła, że skoro źle widzę do bliży to trzeba zmniejszyć minusowe i dała mi -0,75 . Też nie było ok. Najlepiej jest jak mam w soczewkach +2,50 i -1,00 tylko dlaczego sama musiałam na to wpaść po prawie dwóch latach męczenia się.
Tak to jest z lekarzami a widocznie żaden Ci nie raczył powiedzieć, że w soczewkach często najlepiej jest jak ma się właśnie o te 0,25 słabsze. I jak dostałaś -1,25 to już Ci się pogorszył wzrok i dlatego teraz pasuje Ci -1 i +2,5 bo tu nie musiała się pogorszyć wada.
Trzeba było zmienić lekarza
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 19:28   #2616
Kashaya
Zakorzenienie
 
Avatar Kashaya
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 035
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Tak to jest z lekarzami a widocznie żaden Ci nie raczył powiedzieć, że w soczewkach często najlepiej jest jak ma się właśnie o te 0,25 słabsze. I jak dostałaś -1,25 to już Ci się pogorszył wzrok i dlatego teraz pasuje Ci -1 i +2,5 bo tu nie musiała się pogorszyć wada.
Trzeba było zmienić lekarza
u mnie się sprawdza 0,25 słabsze
u mnie wada się zmieniła, mam wciąż taką samą
Kashaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 00:07   #2617
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez eeriefemale Pokaż wiadomość

Mam taką sprawę: mam różne wady na obu oczach, więc musałm kupić dwa pudełka soczewek jednodniowych. mam dobrane iWear DD Supreme XX. w domu zobaczyłam, że jedne opakowanie to soczewki sferyczne a drugie asferyczne... jaka jest pomiędzy nimi różnica? Optometryska nie mówila mi nic na ten temat i nie wiem czy to pomyłka? powinnam mieć dwie soczewki sferyczne lub dwie asferyczne? Nie chcę otwierac pudełka jeśli ma się okazać, zę cos jest nie tak, bo wtedy mi go nie wymienią... Na blistrze soczewek próbnych nic nie ma o tym czy są sferyczne czy asferyczne.
Nazwa soczewek na obydwu opakowaniach jest taka sama i różnią się tylko tylko asferycznością?
Możesz wkleić zdjęcia tych opakowań?
To się bardzo rzadko zdarza, żeby specjalnie trzeba było na jedno oko dopasować soczewkę sferyczną a na drugą asferczną.

Cytat:
Napisane przez Kashaya Pokaż wiadomość
Opowiem wam historię. Historia jest prawdziwa. . Na prawym oku mam +2,75, na lewym -1,00 i w okularach taka kombinacja jest ok, ale w soczewkach mam problem do bliży (zupełnie nie rozumiem dlaczego tak jest, ale tak jest). Byłam u optomerysty i podniósł mi z -1,00 do -1,25 i też do końca nie było ok. Potem za jakiś czas miałam badania okresowe i pani okulistka stwierdziła, że skoro źle widzę do bliży to trzeba zmniejszyć minusowe i dała mi -0,75 . Też nie było ok. Najlepiej jest jak mam w soczewkach +2,50 i -1,00 tylko dlaczego sama musiałam na to wpaść po prawie dwóch latach męczenia się.
Prawdopodobnie nie trafiłaś na dobrego specjalistę.
To jest dosyć częsty problem przy przejściu z okularów na soczewki, oko po prostu pracuje inaczej patrząc przez okulary a inaczej przez soczewki i z tego powodu powinno się sprawdzać widzenie z bliska też u młodych osób.

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Tak to jest z lekarzami a widocznie żaden Ci nie raczył powiedzieć, że w soczewkach często najlepiej jest jak ma się właśnie o te 0,25 słabsze. I jak dostałaś -1,25 to już Ci się pogorszył wzrok i dlatego teraz pasuje Ci -1 i +2,5 bo tu nie musiała się pogorszyć wada.
Trzeba było zmienić lekarza
Niestety to nie jest regułą.
Moc soczewki w porównaniu do okularów powinna być odpowiednio przeliczona i osłabienie soczewki o 0.25 jest słuszne tylko przy niektórych wadach.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"

Edytowane przez fiolka85
Czas edycji: 2014-09-14 o 00:08
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-14, 07:49   #2618
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Nazwa soczewek na obydwu opakowaniach jest taka sama i różnią się tylko tylko asferycznością?
Możesz wkleić zdjęcia tych opakowań?
To się bardzo rzadko zdarza, żeby specjalnie trzeba było na jedno oko dopasować soczewkę sferyczną a na drugą asferczną.


Prawdopodobnie nie trafiłaś na dobrego specjalistę.
To jest dosyć częsty problem przy przejściu z okularów na soczewki, oko po prostu pracuje inaczej patrząc przez okulary a inaczej przez soczewki i z tego powodu powinno się sprawdzać widzenie z bliska też u młodych osób.


Niestety to nie jest regułą.
Moc soczewki w porównaniu do okularów powinna być odpowiednio przeliczona i osłabienie soczewki o 0.25 jest słuszne tylko przy niektórych wadach.
Napisała, że często tak jest a nie zawsze Ze zrozumieniem czytaj.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 13:42   #2619
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Napisała, że często tak jest a nie zawsze Ze zrozumieniem czytaj.
Czytam ze zrozumieniem i co więcej mam doświadczenie i wiedzę w tej kwestii.
W przypadku korekcji nadwzroczności ( czyli +2.50 u Kashaya) nie stosuje się często soczewek słabszych o o.25.

Soczewki kontaktowe słabsze o 0.25 od korekcji okularowej stosuje się u niektórych osób z krótkowzrocznością.

Twoje uogólnienie, że często soczewki słabsze o 0.25 są najlepsze jest zbytnim uproszczeniem zasad doboru soczewek kontaktowych.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 14:25   #2620
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Czytam ze zrozumieniem i co więcej mam doświadczenie i wiedzę w tej kwestii.
W przypadku korekcji nadwzroczności ( czyli +2.50 u Kashaya) nie stosuje się często soczewek słabszych o o.25.

Soczewki kontaktowe słabsze o 0.25 od korekcji okularowej stosuje się u niektórych osób z krótkowzrocznością.

Twoje uogólnienie, że często soczewki słabsze o 0.25 są najlepsze jest zbytnim uproszczeniem zasad doboru soczewek kontaktowych.
No dobrze, o to mi chodziło, żeby uprościć nie odnosiłam się do konkretnego przykładu. Tylko ogólnie, że często inaczej są dobrane soczewki niż okulary. Już spokojnie, nie masz się czym podniecać
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 14:46   #2621
eeriefemale
Raczkowanie
 
Avatar eeriefemale
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 45
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Nazwa soczewek na obydwu opakowaniach jest taka sama i różnią się tylko tylko asferycznością?
Możesz wkleić zdjęcia tych opakowań?
To się bardzo rzadko zdarza, żeby specjalnie trzeba było na jedno oko dopasować soczewkę sferyczną a na drugą asferczną.
nie mam jak zrobić zdjęcia, ale znalazłam je w internecie ;p nazwa jest taka sama iWear DD Supreme XX, jedyna różnica to właśnie asferyczność.
opakowania oba wyglądają tak:
https://sklep.visionexpress.pl/cache....jpeg?20140801

http://hukd.mydealz.de/images/galleries/6498_10017.jpg a tutaj gdzie są te parametry to jedne mają napis "stenfiction A (30)" na zielonym tle, i "54% 1 day sphere" na białym, natomiast drugie opakowanie ma "stenfiction A (30)" i "54% 1 day asphere" wszystko na zielonym tle.

mam wadę -3,25 na lewe oko (ta jest sferyczna) i - 3,75 na prawe oko (asferyczna)

wczoraj rozpakowałam oba opakowania, bo ostatnia próbna upadła mi na podłogę i musiałam wziąć nową. więc na lewym oku miałam próbną, która nie wiem czy jest sferyczna czy asferyczna, a na prawym asferyczną z pudełka. wszystko było w porządku, chodziłam w nich 13godzin i nie czułam, ze cokolwiek mam w oku. nie wiem jak będzie, gdy założę obie z pudełek, bo dziś chodzę w okularach.

i, i po dwóch dniach noszenia próbnych soczewek, które dostałam gratis na prawej powiece, od środka pojawiła się mała krostka. czy mogę nosić soczewki?

Edytowane przez eeriefemale
Czas edycji: 2014-09-14 o 14:49
eeriefemale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-14, 16:20   #2622
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
No dobrze, o to mi chodziło, żeby uprościć nie odnosiłam się do konkretnego przykładu. Tylko ogólnie, że często inaczej są dobrane soczewki niż okulary. Już spokojnie, nie masz się czym podniecać
Ja się nie podniecam, tylko wyjaśniam, że Twoje uproszczenie jest prawdą jedynie dla wąskiej grupy użytkowników soczewek.

Z tym że soczewki są często dobrane inaczej niż okulary masz rację.



Cytat:
Napisane przez eeriefemale Pokaż wiadomość
nie mam jak zrobić zdjęcia, ale znalazłam je w internecie ;p nazwa jest taka sama iWear DD Supreme XX, jedyna różnica to właśnie asferyczność.
opakowania oba wyglądają tak:
https://sklep.visionexpress.pl/cache....jpeg?20140801

http://hukd.mydealz.de/images/galleries/6498_10017.jpg a tutaj gdzie są te parametry to jedne mają napis "stenfiction A (30)" na zielonym tle, i "54% 1 day sphere" na białym, natomiast drugie opakowanie ma "stenfiction A (30)" i "54% 1 day asphere" wszystko na zielonym tle.

mam wadę -3,25 na lewe oko (ta jest sferyczna) i - 3,75 na prawe oko (asferyczna)

wczoraj rozpakowałam oba opakowania, bo ostatnia próbna upadła mi na podłogę i musiałam wziąć nową. więc na lewym oku miałam próbną, która nie wiem czy jest sferyczna czy asferyczna, a na prawym asferyczną z pudełka. wszystko było w porządku, chodziłam w nich 13godzin i nie czułam, ze cokolwiek mam w oku. nie wiem jak będzie, gdy założę obie z pudełek, bo dziś chodzę w okularach.

i, i po dwóch dniach noszenia próbnych soczewek, które dostałam gratis na prawej powiece, od środka pojawiła się mała krostka. czy mogę nosić soczewki?
Czy ta krostka wygląda tak ? http://www.dryeyezone.com/encyclopedia/mgd.html

ciekawa sprawa z tymi opisami asferyczności. Nie zwróciłam wcześniej na to uwagi.
Moim zdaniem obydwie soczewki mają konstrukcję asferyczną.
Tylko jedno opakowanie ( białe) ma starszą szatę graficzną, gdzie napisali, że jest to soczewka sferyczna ( w sensie, że nie toryczna) i nie uwzględnili, czy ma konstrukcję sferyczną czy asferyczną.

Natomiast drugie opakowanie ( zielone) ma nową szatę graficzną i w opisie jest uwzględniona ta asferczyna konstrukcja.

Dla jasności . Soczewka korygująca wadę sferczyną ( czyli nie astygmatyzm ) może mieć konstrukcję sferyczną lub asferyczyną.
Czyli opis -3.25 sphere może się odnosić do mocy sferycznej, co nie wyklucza, że konstrukcja jest asferyczna

Upewnię się jutro w pracy i napiszę jak to jest z asferycznością tej soczewki
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 18:27   #2623
Kashaya
Zakorzenienie
 
Avatar Kashaya
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 035
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Oglądam właśnie opakowanie od Oasys i nie ma czy sferyczne czy asferyczne . Tak się zainteresowałam, bo dla mocy plusowych lepsze są asferyczne i chciałam zobaczyć jakie mam
Kashaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 22:44   #2624
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Oasys nie są asferyczne.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 22:56   #2625
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Kashaya Pokaż wiadomość
Oglądam właśnie opakowanie od Oasys i nie ma czy sferyczne czy asferyczne . Tak się zainteresowałam, bo dla mocy plusowych lepsze są asferyczne i chciałam zobaczyć jakie mam
A skąd taka opinia, że dla plusowej mocy lepsze są asferyczne?

Tak jak napisała Malla oasys nie są asferczyne.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 13:02   #2626
eeriefemale
Raczkowanie
 
Avatar eeriefemale
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 45
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Czy ta krostka wygląda tak ? http://www.dryeyezone.com/encyclopedia/mgd.html

ciekawa sprawa z tymi opisami asferyczności. Nie zwróciłam wcześniej na to uwagi.
Moim zdaniem obydwie soczewki mają konstrukcję asferyczną.
Tylko jedno opakowanie ( białe) ma starszą szatę graficzną, gdzie napisali, że jest to soczewka sferyczna ( w sensie, że nie toryczna) i nie uwzględnili, czy ma konstrukcję sferyczną czy asferyczną.

Natomiast drugie opakowanie ( zielone) ma nową szatę graficzną i w opisie jest uwzględniona ta asferczyna konstrukcja.

Dla jasności . Soczewka korygująca wadę sferczyną ( czyli nie astygmatyzm ) może mieć konstrukcję sferyczną lub asferyczyną.
Czyli opis -3.25 sphere może się odnosić do mocy sferycznej, co nie wyklucza, że konstrukcja jest asferyczna

Upewnię się jutro w pracy i napiszę jak to jest z asferycznością tej soczewki
Krostka jest raczej żółta, a nie taka biała jak na zdjęciu, które pokazałaś. (z ciekawości zapytam, czym jest taka krostka, którą pokazałaś i co oznacza?)

Moja dziś już znikła. Obyło się bez żadnego leczenia, tylko dzień pochodziłam bez soczewek. Co to mogło być?

Dziękuję za odpowiedź i zainteresowanie kwestią asferyczności moich soczewek. Uspokoiłaś mnie I czekam co jeszcze napiszesz na ich temat
eeriefemale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 19:48   #2627
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez eeriefemale Pokaż wiadomość
Krostka jest raczej żółta, a nie taka biała jak na zdjęciu, które pokazałaś. (z ciekawości zapytam, czym jest taka krostka, którą pokazałaś i co oznacza?)

Moja dziś już znikła. Obyło się bez żadnego leczenia, tylko dzień pochodziłam bez soczewek. Co to mogło być?

Dziękuję za odpowiedź i zainteresowanie kwestią asferyczności moich soczewek. Uspokoiłaś mnie I czekam co jeszcze napiszesz na ich temat
Krostka na tamtym zdjęciu to niedrożny gruczoł Meiboma, którego ujście znajduje się na brzegu powieki. Jak się zablokuje to powstaje taka biała krostka, która zwykle sama znika. Nic groźnego, ale niedrożne gruczoły na dłuższą metę mogą prowadzić do suchości oka.

Niestety dzisiaj nie miałam czasu,żeby sprawdzić co z tymi soczewkami. Postaram się jutro
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 12:45   #2628
eeriefemale
Raczkowanie
 
Avatar eeriefemale
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 45
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Krostka na tamtym zdjęciu to niedrożny gruczoł Meiboma, którego ujście znajduje się na brzegu powieki. Jak się zablokuje to powstaje taka biała krostka, która zwykle sama znika. Nic groźnego, ale niedrożne gruczoły na dłuższą metę mogą prowadzić do suchości oka.

Niestety dzisiaj nie miałam czasu,żeby sprawdzić co z tymi soczewkami. Postaram się jutro
Dziękuję za wyjaśnienie i jeszcze zapytam: skoro to nic groźnego to nie ma przeciwwskazań co do noszenia soczewek?

Fiolko dowiedziałaś się czegoś na temat tych soczewek?
eeriefemale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 17:38   #2629
kate0095
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1
Soczewki podkreślające kolor oczu

Hej
Ponawiam wątek dot. soczewek , mam dylemat jakie wybrać tak aby wyglądały naturalnie, chodzi mi o firmę,czy jesteście w stanie coś polecić,aby uniknąć kiczowatego,nienaturalneg o wyglądu ? dodam,że naturalnie mam niebieskie oczy i w takim odcieniu chciałabym je pogłębić
kate0095 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-25, 09:58   #2630
moonara
Zadomowienie
 
Avatar moonara
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 520
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Co sądzicie o soczewkach firmy iWear? Kurczę ja mam chyba do nich jakiegoś pecha... już 2 mi się porwały. Dodam, że jestem bardzo ostrożna! I nie uszkadzam ich paznokciami.
__________________
Blog
moonara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 21:17   #2631
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Nosił ktoś z Was nowe soczewki Dailies Total 1? One są w takim brązowo-białym opakowaniu. Ja je nosiłam i przy mpim suchym oku yły najwygodniejsze, ale i tak mogłam wytrzymać tylko kilka godzin i to na kroplach nawilżających. Moja okulistka poleciła mi też spróbować Johnsona Acuve Moist, tez jednodniowe. Mówiła, że mogą się w oim przypadku sprawdzić. Czy może ktoś z waz używał tez tych, albo ma porównanie? Mam ogromne problemy z soczewkami, bo oko niemiłosiernie schnie, ale nie znoszę okularów ...
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 07:42   #2632
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Nosił ktoś z Was nowe soczewki Dailies Total 1? One są w takim brązowo-białym opakowaniu. Ja je nosiłam i przy mpim suchym oku yły najwygodniejsze, ale i tak mogłam wytrzymać tylko kilka godzin i to na kroplach nawilżających. Moja okulistka poleciła mi też spróbować Johnsona Acuve Moist, tez jednodniowe. Mówiła, że mogą się w oim przypadku sprawdzić. Czy może ktoś z waz używał tez tych, albo ma porównanie? Mam ogromne problemy z soczewkami, bo oko niemiłosiernie schnie, ale nie znoszę okularów ...
No to się męcz i sprawdzaj jedne po drugich
Jak są ładne okulary, dobrze dobrane to i człowiek w nich ładnie wygląda. A Ty jak dziecko 5-letnie "nie, bo nie!".
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 21:25   #2633
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
No to się męcz i sprawdzaj jedne po drugich
Jak są ładne okulary, dobrze dobrane to i człowiek w nich ładnie wygląda. A Ty jak dziecko 5-letnie "nie, bo nie!".
A co złego w sprawdzaniu? Nie podobają mi się okulary w ogóle, u nikogo. Ładne i dobrze dobrane są dobre raz na jakiś czas jako dodatek, a nie na stałe. Ani oczu nie widać, ani makijażu dobrze. Dziękuję za takie ładność... Okulary owszem, ale na zmianę, ale nie na stałe. Wolę się pomęczyć i popróbować jeszcze. Zresztą, nie takie pytanie zadałam...
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 22:34   #2634
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

z Johnsona są fajne te jednodniowe, oko w porządku, da się wytrzymać cały dzień.
A nosiłam już te jednodniowe z J&J, Purevison, Biofinity, Air Optix, Oasys - i tak szczerze to chyba wrócę do tych ostatnich. Mimo, że wszystkie dobrze leżały na oku (każde były sprawdzane przez specjalistę) to najlepiej trzymały udowodnienie w oku...
A na razie okularki, co najmniej 8h dziennie przy kompie daje popalić
Także też jestem zdania, że jak oko nie daje rady w soczewkach to trzeba założyć okulary. Oka sobie nie wymienisz po kilku latach takiej katorgi
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 00:04   #2635
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
z Johnsona są fajne te jednodniowe, oko w porządku, da się wytrzymać cały dzień.
A nosiłam już te jednodniowe z J&J, Purevison, Biofinity, Air Optix, Oasys - i tak szczerze to chyba wrócę do tych ostatnich. Mimo, że wszystkie dobrze leżały na oku (każde były sprawdzane przez specjalistę) to najlepiej trzymały udowodnienie w oku...
A na razie okularki, co najmniej 8h dziennie przy kompie daje popalić
Także też jestem zdania, że jak oko nie daje rady w soczewkach to trzeba założyć okulary. Oka sobie nie wymienisz po kilku latach takiej katorgi
No ja rozumiem, tylko ja nie chcę okularów na stałe. Chce na zmianę z soczewkami. Okulary na zawsze to dla mnie coś strasznego.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 12:18   #2636
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Oasys są tez dla astygmatyków ?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 12:18 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

Areshei a próbowałaś ze zmiana płynu ? Sama szukam czegoś bardziej żelowego. Polecacie coś?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 13:07   #2637
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ja w październiku idę do optometry na badanie i wybór soczewek. Do tej pory nosiłam okulary. Bardzo sporadycznie, bo mi jakoś niewygodnie. Wadę mam niewielką ok -0,5. Od sporadycznego noszenia wada się trochę pogłębiła i okulistka wypisała mi "receptę" na mocniejsze okulary, ale wróciłam kolejny raz do niej po receptę na soczewki. I wiecie co...wypisała ją (ze złym cylindrem jak się u optyka okazało, stwierdziła astygmatyzm-może tez błędnie) i kazała zanieść do rejestracji, bo tam zamówią mi soczewki. Bardzo kręciła nosem jak stwierdziłam, że sama sobie kupię (podejrzewałam, że mają z jakimś przedstawicielem umowę i co mam przepłacać), bo ten Pan do niej dzwoni i się konsultuje a ja sama wybiorę źle (jak się okazało zakup nie jest taki łatwy). Nie robiła mi żadnej przymiarki, żeby spr rozmiar (co uświadomił mi optyk). Ot na odwal wypisała.
Cóż zainwestuje 80zł w badanie i dobór (w tym para soczewek miesięcznych gratis), ale jestem ciekawa jednego - jaki jest koszt miesięczny/roczny soczewek? Bardzo bym chciała nosić takie noc&dzień bez wyciągania, najlepiej miesięczne/2tyg. Optyk chciał mi próbne zamówić w cenie 150zł za kompl. miesięcznych na kwartał (mam na myśli 6 szt.), czyli 25zł 1 sztuka, czyli rocznie 600zł. Za tę lub mniejszą kasę miałabym fajne okularki/oprawki i zapewne nosiłabym ze 2lata. Czy rzeczywiście koszt soczewek jest taki wysoki w porównaniu do okularów?
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 13:17   #2638
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Soczewki roczne kosztują nawet tyle co okulary. I uważam, ze niedobrze jest nosić wyłącznie szkła kontaktowe. Oko musi odpocząć.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 13:38   #2639
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Soczewki roczne kosztują nawet tyle co okulary. I uważam, ze niedobrze jest nosić wyłącznie szkła kontaktowe. Oko musi odpocząć.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
niewiele mi pomogła Twoja odpowiedź, bo okulary mogą być zarówna za 200zł jaki i za 2000zł i o ile ta pierwszą kwotę jestem stanie przyjąć to drugiej już nie
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 14:09   #2640
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Soczewki tez są za 50 zł na 3 miesiące (tańsze niż okulary). Jak i Za 200. To ZaleZy od wielu czynników. Sama musisz sie dowiedzieć jak dobiorą socZewki i przelicZyc


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-02 12:32:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:55.