Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-09, 13:39   #2701
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez aardbei77 Pokaż wiadomość
Dzieki ja mam "tylko" -1, wiec widocznie nie ma takiej koniecznosci.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Przy -1 to w zasadzie nie widać ogromnej różnicy między w okularach/soczewkach a bez. Ja bez okularów czy soczewek czuję się ślepa, nie mówiąc o mojej siostrze, która w ogóle mało widzi jak nie założy okularów aż po ciocię (ma -4,75 i -5), która jak zdejmie okulary to ma problemy z odczytaniem małego druczku wyciągniętego przed siebei na długość ręki.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 14:24   #2702
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Ja mam -2,5 i miałam już brać słabsze
Byle zbadać ostrość wzroku w tych słabszych i widzieć jak żyleta
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 00:09   #2703
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Po pierwsze genetyka - u każdego wzrok się pogarsza w różnym tempie, a po drugie trzeba nosić soczewki o 0,5 mocy słabsze niż wada. Jeśli będziesz nosić zbyt mocne szkła to wzrok cały czas będzie się pogarszał.
Skąd takie dziwne informacje i na jakiej zasadzie ma to działać?

To nie jest zgodne z aktualnym stanem wiedzy na temat korekcji wad wzroku.

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Od paru dni mam zaczerwione oko, ale nie jest to "stałe" zaczerwienienie tylko raz mniejsze, raz większe. Na przykład rano mam normalne oko a popołudniu lub wieczorem białko jest strasznie przekrwione Trochę kropiłam kroplami Systane ale wydawało mi się że jest gorzej, poczytałam o efekcie odbicia i przestałam kropić.
Zapisałam się do okulisty ale wizytę mam dopiero w przyszłym tygodniu, zastanawiam się więc czy to nie może być zapalenie spojówek? Czy powinnam jechać na ostry dyżur okulistyczny?
Zaczerwienienie jest największe jak odchylę górną powiekę, na dole troszkę, a na bokach oka praktycznie w ogóle. Wydzieliny nie mam żadnej, worki spojówkowe i powieki od wewnątrz blade. Poradźcie dziewczyny co mam robić do czasu wizyty u lekarza

Aha, na drugim oku mam tylko lekko popękane naczynka.
W takiej sytuacji należy zdjąć soczewki i stosować krople nawilżające aż do wizyty u lekarza.
Jeżeli nie ma bólu, łzawienia, swędzenia, światłowstrętu, uczucia ciała obcego w oku ani pogorszenia ostrości wzroku, to raczej nic poważnego. Ale do okulisty trzeba i tak się wybrać.



Cytat:
Napisane przez aardbei77 Pokaż wiadomość
A ja dostalam soczewki zgodne z wada-to zle? Albo o czym swiadczy?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Wszystko zależy od wielkości wady wzroku.
Przy -1.00 to dobrze

Cytat:
Napisane przez Donatella_Rosa Pokaż wiadomość
Czy mogę gdzieś zbadać (u optometrysty, w salonie optycznym?) siłę soczewki? Zamówiłam ostatnio soczewki takie jak zawsze, parametry na opakowaniu się zgadzały, ale w jednej soczewce widzę dużo gorzej, a z poprzednimi nie miałam tego problemu, więc to raczej nie jest kwestia pogorszenia wzroku.
może być problem z pomiarem mocy soczewki kontaktowej.

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Ja mam -2,5 i miałam już brać słabsze Moja siostra ma -4 i -375 i też ma mieć słabsze o 1/4 dioptrii. Także nie wiem czy to tak koniecznie od 4 dioptrii ma być. Mamy innych lekarzy jak by co

Sama raz kupiłam soczewki -2,5 zamiast -2,25 bo nie było moich i widziałam w nich gorzej, jak w za mocnych okularach, ale to równie dobrze mogło być przyzwyczajenie do słabszych.
To przy jakiej wadzie należy zmieniać moc soczewki względem okularów, wynika z praw fizyki. Można to wyliczyć ze wzoru.

W indywidualnych przypadkach może być potrzebna inna zmiana mocy, ale to się rzadko zdarza.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 06:03   #2704
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Skąd takie dziwne informacje i na jakiej zasadzie ma to działać?

To nie jest zgodne z aktualnym stanem wiedzy na temat korekcji wad wzroku.

.
Nie wiem jaki jest aktualny stan wiedzy ale tak mi tłumaczył okulista i to nie jeden. Okulary o 0,25 słabsze niż wada, a soczewki 0,5.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 06:29   #2705
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dziękuję fiolko za fachowa odpowiedz oczywiście nosze okulary. Na razie zaczerwienienie widocznie ustępuje, ale do lekarza i tak się wybiorę bo jestem ciekawa co to moglo być. Powinnam tez wyrzucić aktualne soczewki i pojemniczek?

Sent from my Windows Phone using Tapatalk
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 08:30   #2706
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Nie wiem jaki jest aktualny stan wiedzy ale tak mi tłumaczył okulista i to nie jeden. Okulary o 0,25 słabsze niż wada, a soczewki 0,5.
Mnie tak tłumaczyła okulistka argumentując to tym, że w ten sposób oko pracuje. Z tego ci tłumaczyła mi optometrystka, to jest tzw. stara szkoła. Tzn. kiedyś tak uczono i dopasowywano szkła.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 12:22   #2707
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Mnie tak tłumaczyła okulistka argumentując to tym, że w ten sposób oko pracuje. Z tego ci tłumaczyła mi optometrystka, to jest tzw. stara szkoła. Tzn. kiedyś tak uczono i dopasowywano szkła.
Do tego doszedł argument, że szkła kontaktowe są bliżej oka i bardziej psują wzrok. Nie wiem na ile rzetelna jest ta "stara szkoła", ale na początku rzeczywiście nosiłam "mocniejsze" szkła i wada się pogarszała, teraz jest lepiej. Być może to przypadek i wada wzroku się mi się unormowała albo naprawdę coś w tym jest.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-10, 12:51   #2708
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ja nosiłam słabsze szkła w okularach - zanim zaczęłam nosić soczewki. I wada mi leciała. Gdy trafiłam na dobór soczewek do optometrystki, która dobrała mi soczewki, tak jak wada wskazuje, pogadałam z nią, poszłam za jej radą i zmieniłam szkła także w okularach na takie, jak wada. I okazało się, ze mniej więcej tego momentu wada ani drgnie.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 15:17   #2709
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Do tego doszedł argument, że szkła kontaktowe są bliżej oka i bardziej psują wzrok.
Bardziej niż co...
Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Ja nosiłam słabsze szkła w okularach - zanim zaczęłam nosić soczewki. I wada mi leciała. Gdy trafiłam na dobór soczewek do optometrystki, która dobrała mi soczewki, tak jak wada wskazuje, pogadałam z nią, poszłam za jej radą i zmieniłam szkła także w okularach na takie, jak wada. I okazało się, ze mniej więcej tego momentu wada ani drgnie.
U mnie tak samo.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 16:30   #2710
Kashaya
Zakorzenienie
 
Avatar Kashaya
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 035
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Ja miałam to samo ale jak zdjęłam soczewki to przeszło od ręki. U mnie to była reakcja alergiczna na soczewki bausch&lomb. Nie zmieniłaś w ostatnim czasie soczewek na inne? płynu?
mnie w PV 2Hd zaczęły nagle oczy szczypać, więc 2 opak. do kosza. A nosiłam je wcześniej rok i było ok.
Teraz miałam dobrane Oasys, ale nie widzę w nich tak dobrze ( takie same moce) jak w PV i czasami mam dość już soczewek.

Edytowane przez Kashaya
Czas edycji: 2014-10-10 o 16:46
Kashaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 16:46   #2711
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Byłam dziś na dobraniu soczewek, póki co jest ok. Słabo mi szło ściąganie, ale może się doszkolę. W jednym oku mam astygmatyzm i zamówione są dla mnie różne rodzaje szkieł.
Zapomniałam zapytać o ważną rzecz dot. higieny, więc liczę na Waszą pomoc. Jak rano wyciągnę soczewki z pojemniczka (tego zakręcanego, bo mam miesięczne) to płyn wylać czy mam/mogę go ponownie użyć? Wieczorem po zdjęciu za każdym razem myjecie i płuczecie soczewki czy od razu wsadzacie do pojemniczka?
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-10, 16:52   #2712
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Kashaya Pokaż wiadomość
mnie w PV 2Hd zaczęły nagle oczy szczypać, więc 2 opak. do kosza. A nosiłam je wcześniej rok i było ok.
Teraz miałam dobrane Oasys, ale nie widzę w nich tak dobrze ( takie same moce) jak w PV i czasami mam dość już soczewek.
No a patrzyłaś na inne parametry? Bo moc to nie wszystko. Ja też nosiłam B&L wcześniej i nic się nie działo ale niestety zaczęły mnie uczulać. Może w połączeniu z innym płynem a może coś zmienili w nich.

---------- Dopisano o 17:52 ---------- Poprzedni post napisano o 17:51 ----------

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
Byłam dziś na dobraniu soczewek, póki co jest ok. Słabo mi szło ściąganie, ale może się doszkolę. W jednym oku mam astygmatyzm i zamówione są dla mnie różne rodzaje szkieł.
Zapomniałam zapytać o ważną rzecz dot. higieny, więc liczę na Waszą pomoc. Jak rano wyciągnę soczewki z pojemniczka (tego zakręcanego, bo mam miesięczne) to płyn wylać czy mam/mogę go ponownie użyć? Wieczorem po zdjęciu za każdym razem myjecie i płuczecie soczewki czy od razu wsadzacie do pojemniczka?
Ja nie muszę ich wieczorem myć bo mam specjalny pojemniczek do płukania soczewek, dzięki temu nie dotykam ich palcami po za zdjęciem. Ale jak nie miałam tego pojemniczka to je czyściłam codziennie wieczorem. Jak rano zakładasz, powinnaś wylać płyn i wieczorek wlać świeży.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 17:10   #2713
Kashaya
Zakorzenienie
 
Avatar Kashaya
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 035
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
No a patrzyłaś na inne parametry? Bo moc to nie wszystko. Ja też nosiłam B&L wcześniej i nic się nie działo ale niestety zaczęły mnie uczulać. Może w połączeniu z innym płynem a może coś zmienili w nich.

---------- Dopisano o 17:52 ---------- Poprzedni post napisano o 17:51 ----------


Ja nie muszę ich wieczorem myć bo mam specjalny pojemniczek do płukania soczewek, dzięki temu nie dotykam ich palcami po za zdjęciem. Ale jak nie miałam tego pojemniczka to je czyściłam codziennie wieczorem. Jak rano zakładasz, powinnaś wylać płyn i wieczorek wlać świeży.
Optomerytsa twierdzi, że się dobrze układają ja do PV tych opakować co miałam parę razy wracałam i z różnym płynem i za każdym razem to samo. moim zdaniem coś nagrzebali albo partia trafiona jakaś

Co to za pojemniczek masz?
Kashaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 18:22   #2714
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Kashaya Pokaż wiadomość
Optomerytsa twierdzi, że się dobrze układają ja do PV tych opakować co miałam parę razy wracałam i z różnym płynem i za każdym razem to samo. moim zdaniem coś nagrzebali albo partia trafiona jakaś

Co to za pojemniczek masz?
No widocznie miałaś taki przypadek jak ja Nie da się już ich nosić bo powodują problemy więc szkoda pieniędzy żeby wyrzucić nowe soczewki prosto do kosza.

Pojemniczek mam z parisoptique. Kupowałam u nich soczewki i z płynem dostałam. Taki zakręcany od góry z koszyczkiem na każdą soczewkę. Zamykasz koszyczek, wkładasz go do pojemniczka z płynem i kręcisz koszyczkiem, same się wypłukują i to porządnie. Jak znajdę w necie zdjęcie to Ci wrzucę.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 17:43   #2715
poziomka_321
Raczkowanie
 
Avatar poziomka_321
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: TST
Wiadomości: 103
GG do poziomka_321
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

A taki koszyczek na soczewki to nie jest przypadkiem do stosowania płynu na bazie nadltenku wodoru? Bo wtedy faktycznie nie ma potrzeby ręcznego czyszczenia soczewek. W innych przypadkach niestety zaleca się zawsze czyszczenie dodatkowe oprócz 'wymoczenia' w płynie.

A co do takich pytań typu czy należy czyścić i kiedy wylać płyn to na wizycie dobierającej soczewki okulista/optomerysta powinien takie rzeczy wyjaśnić - jesli dobrze wykonuje swoją pracę rzecz jasna.
__________________
Non omnis moriar...
poziomka_321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 18:12   #2716
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dostałam dużo wiadomości, ale na bieżąco pojawiają się pytania. Podejrzewam, że mogą być głupie
Czy ściągać je jak biorę prysznic w ciągu dnia? Moja znajoma ściągała przed wizytą na basenie, więc pod prych pewnie też muszę ściągać albo unikać zamoczenia twarzy/oczu.
Jakie mogą pojawić się sytuacje "awaryjne" i jak wtedy postępować?
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 18:16   #2717
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez poziomka_321 Pokaż wiadomość
A taki koszyczek na soczewki to nie jest przypadkiem do stosowania płynu na bazie nadltenku wodoru? Bo wtedy faktycznie nie ma potrzeby ręcznego czyszczenia soczewek. W innych przypadkach niestety zaleca się zawsze czyszczenie dodatkowe oprócz 'wymoczenia' w płynie.

A co do takich pytań typu czy należy czyścić i kiedy wylać płyn to na wizycie dobierającej soczewki okulista/optomerysta powinien takie rzeczy wyjaśnić - jesli dobrze wykonuje swoją pracę rzecz jasna.
To nie tylko wymoczenie, to też płukanie. Specjalny płyn dostaję z tym koszyczkiem a na skład nie patrzyłam
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 18:22   #2718
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
Byłam dziś na dobraniu soczewek, póki co jest ok. Słabo mi szło ściąganie, ale może się doszkolę. W jednym oku mam astygmatyzm i zamówione są dla mnie różne rodzaje szkieł.
Zapomniałam zapytać o ważną rzecz dot. higieny, więc liczę na Waszą pomoc. Jak rano wyciągnę soczewki z pojemniczka (tego zakręcanego, bo mam miesięczne) to płyn wylać czy mam/mogę go ponownie użyć? Wieczorem po zdjęciu za każdym razem myjecie i płuczecie soczewki czy od razu wsadzacie do pojemniczka?
Mi przez pierwszy miesiąc zajmowało zakładanie soczewek ok pół godziny a teraz robię to bez lusterka bardzo szybko.

Płyn powinno się wymieniać codziennie.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 18:25   #2719
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ja też na początku musiałam patrzeć w lusterko a zdejmowanie to był koszmar. A teraz nie zajmuje mi jedno i drugie więcej jak 1 minutę.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-11, 19:28   #2720
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Nie wiem jaki jest aktualny stan wiedzy ale tak mi tłumaczył okulista i to nie jeden. Okulary o 0,25 słabsze niż wada, a soczewki 0,5.
No to właśnie wyjaśniamy tutaj, że takie podejście jest nieaktualne.

Nie ma takiej procedury przy doborze korekcji okularowej czy soczewek kontaktowych.

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Dziękuję fiolko za fachowa odpowiedz oczywiście nosze okulary. Na razie zaczerwienienie widocznie ustępuje, ale do lekarza i tak się wybiorę bo jestem ciekawa co to moglo być. Powinnam tez wyrzucić aktualne soczewki i pojemniczek?

Sent from my Windows Phone using Tapatalk
Prawdopodobnie trzeba będzie je wyrzucić. Zależy co się okaże na badaniu/

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Do tego doszedł argument, że szkła kontaktowe są bliżej oka i bardziej psują wzrok. Nie wiem na ile rzetelna jest ta "stara szkoła", ale na początku rzeczywiście nosiłam "mocniejsze" szkła i wada się pogarszała, teraz jest lepiej. Być może to przypadek i wada wzroku się mi się unormowała albo naprawdę coś w tym jest.
Soczewki nie psują wzroku

Cytat:
Napisane przez Kashaya Pokaż wiadomość
mnie w PV 2Hd zaczęły nagle oczy szczypać, więc 2 opak. do kosza. A nosiłam je wcześniej rok i było ok.
Teraz miałam dobrane Oasys, ale nie widzę w nich tak dobrze ( takie same moce) jak w PV i czasami mam dość już soczewek.
Soczewki oasys mają inną konstrukcję, która daje troszkę gorsze
właściwości optyczne. Może stąd ta różnica w ostrości

Czy specjalista zdiagnozował, co mogło spowodować szczypanie w PV 2 HD?

Mamy do wyboru na rynku więcej soczewek, może trzeba przymierzyć coś jeszcze, żeby znaleźć komfortową soczewkę.


Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
Byłam dziś na dobraniu soczewek, póki co jest ok. Słabo mi szło ściąganie, ale może się doszkolę. W jednym oku mam astygmatyzm i zamówione są dla mnie różne rodzaje szkieł.
Zapomniałam zapytać o ważną rzecz dot. higieny, więc liczę na Waszą pomoc. Jak rano wyciągnę soczewki z pojemniczka (tego zakręcanego, bo mam miesięczne) to płyn wylać czy mam/mogę go ponownie użyć? Wieczorem po zdjęciu za każdym razem myjecie i płuczecie soczewki czy od razu wsadzacie do pojemniczka?
Rano, stary płyn wylewamy
Wieczorem ZAWSZE czyścimy soczewki , dopiero potem wkładamy do pojemniczka z płynem.
Chyba, że specjalista zaleci inaczej ( np podczas używania płynów opartych na wodzie utlenionej)
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 19:46   #2721
Kashaya
Zakorzenienie
 
Avatar Kashaya
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 035
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

[QUOTE=fiolka85;48487919]No to właśnie wyjaśniamy tutaj, że takie podejście jest nieaktualne.

Nie ma takiej procedury przy doborze korekcji okularowej czy soczewek kontaktowych.



Prawdopodobnie trzeba będzie je wyrzucić. Zależy co się okaże na badaniu/



Soczewki nie psują wzroku



Soczewki oasys mają inną konstrukcję, która daje troszkę gorsze
właściwości optyczne. Może stąd ta różnica w ostrości

Czy specjalista zdiagnozował, co mogło spowodować szczypanie w PV 2 HD?

Mamy do wyboru na rynku więcej soczewek, może trzeba przymierzyć coś jeszcze, żeby znaleźć komfortową soczewkę.


Nie, zdziwił się i zaproponował inne. Wiem muszę się znowu wybrać na przymiarki albo zaryzykuję i zamówię PV optyka, bo tamte z netu miałam. Na razie jednodniówki noszę, ale wolałabym miesięczne

Edytowane przez Kashaya
Czas edycji: 2014-10-11 o 19:48
Kashaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 19:49   #2722
poziomka_321
Raczkowanie
 
Avatar poziomka_321
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: TST
Wiadomości: 103
GG do poziomka_321
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
Dostałam dużo wiadomości, ale na bieżąco pojawiają się pytania. Podejrzewam, że mogą być głupie
Czy ściągać je jak biorę prysznic w ciągu dnia? Moja znajoma ściągała przed wizytą na basenie, więc pod prych pewnie też muszę ściągać albo unikać zamoczenia twarzy/oczu.
Jakie mogą pojawić się sytuacje "awaryjne" i jak wtedy postępować?

Na basen na pewno bym soczewki zdjęła, co do prysznica- jesli nie mam makijażu to czasem zdarzyło mi się w soczewkach- ale tak jak napisałaś- bez zmoczenia twarzy.
Trzeba się pilnować przy noszeniu szkieł kontaktowych bo jednak ryzyko infekcji oka istnieje a łatwiej zapobiegać niż leczyć. Generalnie soczewki są wygodą ale jednak nie jest to rozwiązanie idealne, ostatnio coraz mniej używam bo w pracy tyle godzin spędzać w nich jest trudno, przy komputerze też niewygodnie. Nie akomoduje mi oko tak jak powinno :/
__________________
Non omnis moriar...
poziomka_321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 13:00   #2723
Kashaya
Zakorzenienie
 
Avatar Kashaya
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 035
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

na basen można jednodniówki założyć - mozna już kupić opakowania po 10 szt.
Kashaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-25, 10:04   #2724
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Jak szybko po wyleczonym bakteryjnym zapaleniu spojówek będę mogła nosić soczewki?
Tak, wiem, że decyduje lekarz, ale pytam z ciekawości jak to u was było - bo wizytę mam dopiero w poniedziałek
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-25, 10:52   #2725
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Jak szybko po wyleczonym bakteryjnym zapaleniu spojówek będę mogła nosić soczewki?
Tak, wiem, że decyduje lekarz, ale pytam z ciekawości jak to u was było - bo wizytę mam dopiero w poniedziałek
Moja ciocia dwa miesiące nie nosiła. Niby po miesiącu już mogła ale dwa dni ponosiła i znów było to samo. Dlatego lekarz kazał jej dłużej nie nosić.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-25, 12:36   #2726
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dzieki za odpowiedz, mam nadzieje ze u mnie to krócej potrwa lecze to od wtorku i nie mam juz żadnych objawów oprócz lekko przekrwionych oczu.

Szczerze powiedziawszy to nie wiem w jaki sposób mogłam się tego nabawić bo bardzo dbam o higienę oczu. A tu proszę

Sent from my Windows Phone using Tapatalk
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-25, 12:37   #2727
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Dzieki za odpowiedz, mam nadzieje ze u mnie to krócej potrwa lecze to od wtorku i nie mam juz żadnych objawów oprócz lekko przekrwionych oczu.

Szczerze powiedziawszy to nie wiem w jaki sposób mogłam się tego nabawić bo bardzo dbam o higienę oczu. A tu proszę

Sent from my Windows Phone using Tapatalk
Według mnie to o wiele za krótkie leczenie żeby już myśleć o soczewkach.
I to jeszcze nie jest wyleczone zapalenie.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-25, 14:53   #2728
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Według mnie to o wiele za krótkie leczenie żeby już myśleć o soczewkach.
I to jeszcze nie jest wyleczone zapalenie.
Rozumiem o co Ci chodzi, jednak nie napisałam że uważam to za wyleczone. Pisałam tylko, że poprawa jest szybka i widoczna z dnia na dzień, nawet lekarz tak stwierdził - a byłam już na 2 kontrolach.

Po prostu zapytałam z ciekawości bo lekarka która mnie najpierw przyjmowała mówiła że przy podawaniu antybiotyków zapalenie spojówek można wyleczyć w ciągu 5-7 dni W ulotkach moich leków jest podane że to ok. 7 dni, maksymalnie 10 - a potem powinno się leki odstawić.

Zdaję sobie sprawę, że może będę musiała chodzić w okularach przez dłuższy czas, po prostu zastanawiam się, jak długi to może być czas
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-25, 15:14   #2729
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Rozumiem o co Ci chodzi, jednak nie napisałam że uważam to za wyleczone. Pisałam tylko, że poprawa jest szybka i widoczna z dnia na dzień, nawet lekarz tak stwierdził - a byłam już na 2 kontrolach.

Po prostu zapytałam z ciekawości bo lekarka która mnie najpierw przyjmowała mówiła że przy podawaniu antybiotyków zapalenie spojówek można wyleczyć w ciągu 5-7 dni W ulotkach moich leków jest podane że to ok. 7 dni, maksymalnie 10 - a potem powinno się leki odstawić.

Zdaję sobie sprawę, że może będę musiała chodzić w okularach przez dłuższy czas, po prostu zastanawiam się, jak długi to może być czas
Wiesz leki a soczewki to dwie różne sprawy. Leki można odstawić i organizm sobie poradzi sam i się zregeneruje a podrażniać oko po infekcji to inna sprawa. Musisz dopytać lekarza
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 13:20   #2730
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Szczerze powiedziawszy to nie wiem w jaki sposób mogłam się tego nabawić bo bardzo dbam o higienę oczu. A tu proszę
Spokojnie, zdarza się nawet najlepszym
W końcu bakterii nie widać gołym okiem, więc nie wiesz, gdzie są
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-02 12:32:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:09.