Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-29, 18:58   #2731
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Spokojnie, zdarza się nawet najlepszym
W końcu bakterii nie widać gołym okiem, więc nie wiesz, gdzie są
Niestety ale chyba stażystki (albo studentki?) które mnie najpierw badały w to nie uwierzyły. Usilnie próbowały mi wmówić, że spałam w soczewkach albo nosiłam je po terminie, bo "infekcja się sama z siebie nie robi"

Dziewczyny, byłam na kontroli u lekarza, powiedział mi że oko (bo tylko jedno było zainfekowane) jest wyleczone, nie ma już żadnych zmian. Mam brać antybiotyk do końca tygodnia i zgłosić się za 2 tygodnie na kontrolę. Ale to oko znowu wydaje mi się wieczorami trochę czerwone, albo histeryzuję Tak jakby żyłki mi na białko wychodziły. Poza tym w ciągu dnia oko jest strasznie suche, jakbym w ogóle nie miała łez. Zastanawiam się, czy to normalne po takim zapaleniu spojówek, czy powinnam zgłosić się do lekarza? Biorę Biodatynę i Oftaquix.
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 20:21   #2732
karolaine
Raczkowanie
 
Avatar karolaine
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 303
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

hej, mam mały problem. od 3 miesięcy noszę soczewki i na początku wszystko było ok, ale ostatnio pod koniec dnia robią mi się bardzo zaczerwienione oczy, a krople wpuszczam hektolitrami. cały czas noszę soczewki jednej firmy, dobrane przez okulistkę, kupiłam jakiś czas temu nową parę, ale znowu jest to samo - szczpią mnie oczy pod koniec dnia i są czerwone.
dostałam kilka par soczewek jednoniowych innej firmy i załozyłam je ostatnio do szkoły - przez 14 godzin nic się nie działo, więc wydaje mi się, że jednak jest to wina tych konkretnych soczewek.
czy powinnam iść z tym do okulistki na kontrolę, czy śmiało mogę spróbować zamówić soczewki innej firmy? mam normalną wadę, bez astygmatyzmów i innych
__________________
zdjęcia
karolaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 09:34   #2733
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez karolaine Pokaż wiadomość
hej, mam mały problem. od 3 miesięcy noszę soczewki i na początku wszystko było ok, ale ostatnio pod koniec dnia robią mi się bardzo zaczerwienione oczy, a krople wpuszczam hektolitrami. cały czas noszę soczewki jednej firmy, dobrane przez okulistkę, kupiłam jakiś czas temu nową parę, ale znowu jest to samo - szczpią mnie oczy pod koniec dnia i są czerwone.
dostałam kilka par soczewek jednoniowych innej firmy i załozyłam je ostatnio do szkoły - przez 14 godzin nic się nie działo, więc wydaje mi się, że jednak jest to wina tych konkretnych soczewek.
czy powinnam iść z tym do okulistki na kontrolę, czy śmiało mogę spróbować zamówić soczewki innej firmy? mam normalną wadę, bez astygmatyzmów i innych
powinnaś pójść do optometrysty. To, że soczewki sobie chcesz ot tak zmieniać świadczy tylko o tym, że nie masz o nich pojęcia. Różnią się nie tylko firmą ale i krzywizną, średnicą.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-01, 08:34   #2734
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez karolaine Pokaż wiadomość
hej, mam mały problem. od 3 miesięcy noszę soczewki i na początku wszystko było ok, ale ostatnio pod koniec dnia robią mi się bardzo zaczerwienione oczy, a krople wpuszczam hektolitrami. cały czas noszę soczewki jednej firmy, dobrane przez okulistkę, kupiłam jakiś czas temu nową parę, ale znowu jest to samo - szczpią mnie oczy pod koniec dnia i są czerwone.
dostałam kilka par soczewek jednoniowych innej firmy i załozyłam je ostatnio do szkoły - przez 14 godzin nic się nie działo, więc wydaje mi się, że jednak jest to wina tych konkretnych soczewek.
czy powinnam iść z tym do okulistki na kontrolę, czy śmiało mogę spróbować zamówić soczewki innej firmy? mam normalną wadę, bez astygmatyzmów i innych
Spróbować możesz. Niektóre soczewki mają uniwersalne rozmiary, oasys mają bardzo dobry stopień nawilżenia, ja sobie je chwaliłam i poczułam znaczącą różnicę jeśli chodzi o nawilżenie mimo, że problemów z zaczerwienieniem oka nie miałam. Możesz też pokombinować z płynem. Ja nic nie pomoże to pozostaje wizyta u okulisty.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-01, 17:55   #2735
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Niestety ale chyba stażystki (albo studentki?) które mnie najpierw badały w to nie uwierzyły. Usilnie próbowały mi wmówić, że spałam w soczewkach albo nosiłam je po terminie, bo "infekcja się sama z siebie nie robi"

Dziewczyny, byłam na kontroli u lekarza, powiedział mi że oko (bo tylko jedno było zainfekowane) jest wyleczone, nie ma już żadnych zmian. Mam brać antybiotyk do końca tygodnia i zgłosić się za 2 tygodnie na kontrolę. Ale to oko znowu wydaje mi się wieczorami trochę czerwone, albo histeryzuję Tak jakby żyłki mi na białko wychodziły. Poza tym w ciągu dnia oko jest strasznie suche, jakbym w ogóle nie miała łez. Zastanawiam się, czy to normalne po takim zapaleniu spojówek, czy powinnam zgłosić się do lekarza? Biorę Biodatynę i Oftaquix.
po infekcji oko może być suche i z powodu suchości pod koniec dnia robić się zaczerwienione.
Czy okulista nie polecił Ci żadnych kropli nawilżających?

Cytat:
Napisane przez karolaine Pokaż wiadomość
hej, mam mały problem. od 3 miesięcy noszę soczewki i na początku wszystko było ok, ale ostatnio pod koniec dnia robią mi się bardzo zaczerwienione oczy, a krople wpuszczam hektolitrami. cały czas noszę soczewki jednej firmy, dobrane przez okulistkę, kupiłam jakiś czas temu nową parę, ale znowu jest to samo - szczpią mnie oczy pod koniec dnia i są czerwone.
dostałam kilka par soczewek jednoniowych innej firmy i załozyłam je ostatnio do szkoły - przez 14 godzin nic się nie działo, więc wydaje mi się, że jednak jest to wina tych konkretnych soczewek.
czy powinnam iść z tym do okulistki na kontrolę, czy śmiało mogę spróbować zamówić soczewki innej firmy? mam normalną wadę, bez astygmatyzmów i innych
Każdą zmianę soczewek należy skonsultować ze specjalistą, nie można samemu zmieniać sobie rodzaju soczewek, ponieważ noszenie źle dopasowanych soczewek może powodować powikłania.

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Spróbować możesz. Niektóre soczewki mają uniwersalne rozmiary, oasys mają bardzo dobry stopień nawilżenia, ja sobie je chwaliłam i poczułam znaczącą różnicę jeśli chodzi o nawilżenie mimo, że problemów z zaczerwienieniem oka nie miałam. Możesz też pokombinować z płynem. Ja nic nie pomoże to pozostaje wizyta u okulisty.
Niestety to co napisałaś nie jet prawdą.
Nie ma czegoś takiego jak uniwersalny rozmiar, każda soczewka ma konkretne parametry.
Wizyta u specjalisty jest konieczna, jeżeli soczewki kontaktowe powodują dyskomfort.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-01, 18:51   #2736
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dziękuję fiolko za profesjonalną odpowiedz Na szczęście nie mam juz żadnych dolegliwości, tylko kilka mikroskopijnych naczynek

No wlasnie nic mi nie polecił i nie kazał kropić, tylko antybiotyk dalej

Sent from my Windows Phone using Tapatalk
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-01, 19:07   #2737
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość



Niestety to co napisałaś nie jet prawdą.
Nie ma czegoś takiego jak uniwersalny rozmiar, każda soczewka ma konkretne parametry.
Wizyta u specjalisty jest konieczna, jeżeli soczewki kontaktowe powodują dyskomfort.
Na początku jak nosiłam soczewki (nie pamiętam już jakiej firmy) sprzedawca zawsze pytał mnie o rozmiar - średnica soczewki (były dwa do wyboru), jak kupuję oasys albo optixy nie pytają o to, jedynie o moc soczewki.

Edit. Czy za każdą konsultację z optometrystą w celu zmiany "firmy" soczewki trzeba płacić?

Edytowane przez MsLizard
Czas edycji: 2014-11-01 o 19:25
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-01, 23:37   #2738
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Dziękuję fiolko za profesjonalną odpowiedz Na szczęście nie mam juz żadnych dolegliwości, tylko kilka mikroskopijnych naczynek

No wlasnie nic mi nie polecił i nie kazał kropić, tylko antybiotyk dalej

Sent from my Windows Phone using Tapatalk
Może być też tak, że sam antybiotyk powoduje ten efekt suchości i to minie po zakończeniu leczenia.

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Na początku jak nosiłam soczewki (nie pamiętam już jakiej firmy) sprzedawca zawsze pytał mnie o rozmiar - średnica soczewki (były dwa do wyboru), jak kupuję oasys albo optixy nie pytają o to, jedynie o moc soczewki.

Edit. Czy za każdą konsultację z optometrystą w celu zmiany "firmy" soczewki trzeba płacić?
Oasys są dostępne w dwóch rozmiarach a Optixy faktycznie w jednym, ale to nie znaczy, że ten rozmiar jest uniwersalny. Po prostu nie ma innego do wyboru.

Badanie u optometrysty jest zwykle płatne a dopasowanie nowego typu soczewek wymaga przymierzenia próbnej pary w gabinecie i sprawdzeniu czy soczewki prawidłowo zachowują się na oku.
Powinno się również wykonać badanie kontrolne przed wymianą soczewek na nową parę, żeby sprawdzic jak zareagowało oko na nową soczewkę, czy na pewno nie pojawiły się żadne niepokojące objawy.
Po takiej ocenie można stwierdzić czy nowa soczewka jest odpowiednia czy należy szukać dalej
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 11:26   #2739
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Może być też tak, że sam antybiotyk powoduje ten efekt suchości i to minie po zakończeniu leczenia.



Oasys są dostępne w dwóch rozmiarach a Optixy faktycznie w jednym, ale to nie znaczy, że ten rozmiar jest uniwersalny. Po prostu nie ma innego do wyboru.

Badanie u optometrysty jest zwykle płatne a dopasowanie nowego typu soczewek wymaga przymierzenia próbnej pary w gabinecie i sprawdzeniu czy soczewki prawidłowo zachowują się na oku.
Powinno się również wykonać badanie kontrolne przed wymianą soczewek na nową parę, żeby sprawdzic jak zareagowało oko na nową soczewkę, czy na pewno nie pojawiły się żadne niepokojące objawy.
Po takiej ocenie można stwierdzić czy nowa soczewka jest odpowiednia czy należy szukać dalej
Może użyłam złego słowa, rozmiar uniwersalny zastąpiłabym rozmiarem standardowym, czyli takim, który u większości społeczeństwa się sprawdza, a że znajdą się ludzie, którym nawet taki rozmiar nie pasuje to już inna para kaloszy, wyjątki zawsze się zdarzają. Ja jak pierwszy raz założyłam szkła u okulisty badanie kontrolne miałam dopiero po 2 tyg., dostałam darmową pierwszą parę 2-tygodniówek i kończył się okres ważności, okulistka jedna stwierdziła, że mogę je ponosić jeszcze przez 2 tygodnie bo nie ma zanieczyszczeń. Później szkła kontaktowe zmieniałam sama, okulista tylko wymienił mi wady i zalety niektórych soczewek i oczywiście sprawdzał wielkość wady wzroku. Po znajomych też nie zauważyłam, żeby zmianę firmy konsultowali z kimkolwiek ale na pewno takie badania są dobre dla osób, które wykazują różnoraką nietolerancję szkieł kontaktowych.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 15:31   #2740
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Może użyłam złego słowa, rozmiar uniwersalny zastąpiłabym rozmiarem standardowym, czyli takim, który u większości społeczeństwa się sprawdza, a że znajdą się ludzie, którym nawet taki rozmiar nie pasuje to już inna para kaloszy, wyjątki zawsze się zdarzają. Ja jak pierwszy raz założyłam szkła u okulisty badanie kontrolne miałam dopiero po 2 tyg., dostałam darmową pierwszą parę 2-tygodniówek i kończył się okres ważności, okulistka jedna stwierdziła, że mogę je ponosić jeszcze przez 2 tygodnie bo nie ma zanieczyszczeń. Później szkła kontaktowe zmieniałam sama, okulista tylko wymienił mi wady i zalety niektórych soczewek i oczywiście sprawdzał wielkość wady wzroku. Po znajomych też nie zauważyłam, żeby zmianę firmy konsultowali z kimkolwiek ale na pewno takie badania są dobre dla osób, które wykazują różnoraką nietolerancję szkieł kontaktowych.
Gratuluję chodzenia do konowała i czekam aż zacznie coś Ci się dziać z oczami. 2 tygodnie to 2 tygodnie a nie 4.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 17:39   #2741
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Może użyłam złego słowa, rozmiar uniwersalny zastąpiłabym rozmiarem standardowym, czyli takim, który u większości społeczeństwa się sprawdza, a że znajdą się ludzie, którym nawet taki rozmiar nie pasuje to już inna para kaloszy, wyjątki zawsze się zdarzają. Ja jak pierwszy raz założyłam szkła u okulisty badanie kontrolne miałam dopiero po 2 tyg., dostałam darmową pierwszą parę 2-tygodniówek i kończył się okres ważności, okulistka jedna stwierdziła, że mogę je ponosić jeszcze przez 2 tygodnie bo nie ma zanieczyszczeń. Później szkła kontaktowe zmieniałam sama, okulista tylko wymienił mi wady i zalety niektórych soczewek i oczywiście sprawdzał wielkość wady wzroku. Po znajomych też nie zauważyłam, żeby zmianę firmy konsultowali z kimkolwiek ale na pewno takie badania są dobre dla osób, które wykazują różnoraką nietolerancję szkieł kontaktowych.
Sytuacja którą opisałaś jest dosyć częsta w naszym kraju.
Trafiłaś na okulistę, który nie jest specjalizuje się w soczewkach kontaktowych i dlatego nie udzielił Ci prawidłowych instrukcji jak stosować soczewki kontaktowe.

Czy po 4 tygodniach noszenia soczewek 2-tygodniowych, przyszłaś na kolejną kontrolę, żeby sprawdzić czy nie możesz ich nosić jeszcze kolejne 2 tygodnie?

To, że komuś nie pasuje rozmiar standardowy nie znaczy, że jest wyjątkiem. Jak myślisz ilu osobom chodziłoby się komfortowo w standardowym rozmiarze buta ? ( pytanie czysto teoretyczne, bo nie ma czegoś takiego jak standardowy rozmiar buta) Podobnie jest z soczewkami.

Może Ci znajomi chodzą do tej samej okulistki co Ty ?
Nie zmienia to faktu, że noszenie przypadkowych soczewek, może skończyć się poważnymi problemami ze wzrokiem.

A badania są dobre, dla wszystkich którzy dbają o swój wzrok. Nie tylko, dla tych, którzy już mają problemy z tolerancją soczewek, ale też dla tych, którzy nie chcą mieć takich problemów.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-02, 17:48   #2742
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dokładnie. Ja kiedyś byłam u okulistki, która powiedziała mi - proszę sobie kupić soczewki z parametrami takimi samymi jak w okularach Co w przypadku mojego niedużego astygmatyzmu jest nierealne, to po pierwsze. Po drugie nie pokazała mi nawet jak soczewki się zakłada, nie doradziła kompletnie NIC. A poszłam do niej tylko i wyłącznie w celu doboru soczewek. To było z 8 lat temu i teraz już wiem, że lepiej iść do optometrysty, ale wtedy jeszcze nie byłam taka mądra
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 19:00   #2743
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Chodziłam do różnych okulistów i nie twierdzę, że każdy jest super specjalistą, soczewki noszę od prawie 10 lat, z oczami nic się nie dzieje. Nie widzę sensu za każdym razem iść do optometrysty i bulić kasę jeśli szkła w rozmiarze standardowym dobrze leżą i nie odczuwam żadnego dyskomfortu.

Pierwszą wizytę związaną z soczewkami miałam u okulistki, która zajmowała się szkłami kontaktowymi, zakładałam przy niej szkła kontaktowe i miałam robione pomiary i badania.

Edytowane przez MsLizard
Czas edycji: 2014-11-02 o 19:03
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 19:37   #2744
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Dokładnie. Ja kiedyś byłam u okulistki, która powiedziała mi - proszę sobie kupić soczewki z parametrami takimi samymi jak w okularach Co w przypadku mojego niedużego astygmatyzmu jest nierealne, to po pierwsze. Po drugie nie pokazała mi nawet jak soczewki się zakłada, nie doradziła kompletnie NIC. A poszłam do niej tylko i wyłącznie w celu doboru soczewek. To było z 8 lat temu i teraz już wiem, że lepiej iść do optometrysty, ale wtedy jeszcze nie byłam taka mądra

To są standardy w naszym kraju. Niestety.
Dla nieświadomego Pacjenta to może być tragiczne w skutkach.
Nie rozumiem dlaczego tacy okuliści nie mówią, że nie zajmują się doborem soczewek tylko wprowadzają w błąd pacjentów.
A potem inni okuliści, którzy pracują w szpitalu odradzają pacjentom noszenie soczewek, bo jest po nich wiele powikłań. A zdecydowana większość powikłań jest spowodowana nieprawidłowym stosowaniem soczewek.

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Chodziłam do różnych okulistów i nie twierdzę, że każdy jest super specjalistą, soczewki noszę od prawie 10 lat, z oczami nic się nie dzieje. Nie widzę sensu za każdym razem iść do optometrysty i bulić kasę jeśli szkła w rozmiarze standardowym dobrze leżą i nie odczuwam żadnego dyskomfortu.

Pierwszą wizytę związaną z soczewkami miałam u okulistki, która zajmowała się szkłami kontaktowymi, zakładałam przy niej szkła kontaktowe i miałam robione pomiary i badania.
Twoja sprawa
Tylko jak polecasz innym takie postępowanie, to wyjaśniam, że nie jest to prawidłowe podejście do tematu.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 19:46   #2745
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Jak myślisz ilu osobom chodziłoby się komfortowo w standardowym rozmiarze buta ?
Świetne porównanie!
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 15:27   #2746
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Chodziłam do różnych okulistów i nie twierdzę, że każdy jest super specjalistą, soczewki noszę od prawie 10 lat, z oczami nic się nie dzieje. Nie widzę sensu za każdym razem iść do optometrysty i bulić kasę jeśli szkła w rozmiarze standardowym dobrze leżą i nie odczuwam żadnego dyskomfortu.

Pierwszą wizytę związaną z soczewkami miałam u okulistki, która zajmowała się szkłami kontaktowymi, zakładałam przy niej szkła kontaktowe i miałam robione pomiary i badania.
To, że Ty robisz głupoty nie znaczy, że masz je polecać innym. Twoja sprawa co ty robisz ale nie pleć bzdur do ucha innym, bo ludzie szybko wyłapują takie pomysły.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 18:23   #2747
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość

To są standardy w naszym kraju. Niestety.
Dla nieświadomego Pacjenta to może być tragiczne w skutkach.
Nie rozumiem dlaczego tacy okuliści nie mówią, że nie zajmują się doborem soczewek tylko wprowadzają w błąd pacjentów.
A potem inni okuliści, którzy pracują w szpitalu odradzają pacjentom noszenie soczewek, bo jest po nich wiele powikłań. A zdecydowana większość powikłań jest spowodowana nieprawidłowym stosowaniem soczewek.


Bo pewnie często są to wizyty prywatne i uświadomienie pacjenta równałoby się straceniu pieniędzy za wizytę, więc wolą improwizować. Dla mnie to narażanie zdrowia pacjenta, po prostu brak słów. Niestety miałam "przyjemność" odbyć kiedyś taką wizytę, dobrze, że nie była to moja pierwsza wizyta związana z soczewkami, więc od razu zauważyłam ze lekarz nie ma pojęcia o czym mówi i co robi.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 08:12   #2748
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Pytanie do astygmatyków. Gdzie kupujecie najtaniej soczewki? Za każdym raEm gdzies indziej? Wczoraj płaciłam 125 zł za 2 opakowania bez płynu. Nie wiem.. Jest szansa zmieścić sie w 100? Pytam o internet. Kwotę podałam z przesyłka


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 09:12 ---------- Poprzedni post napisano o 09:10 ----------

I jeszcze.. Jakiej firmy okulary przeciw słoneczne polecacie ? Na zimę można kupić taniej ?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 08:55   #2749
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

NinaSimone ja odbiorę swoje pierwsze opakowanie od optyka. Na jedno oko mam soczewki dla astygmatyków i opakowanie 3szt/miesięcznych kosztuje ok 70-80zł. Na drugie oko bez astygmatyzmu 3szt. miesięczne policzyła mi ok 50zł. Niestety nie znam firmy, ale wydaje mi się, że raczej przepłaciłam (stacjonarnie pewnie drożej) i kolejne zakupie na necie.
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-08, 09:03   #2750
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
NinaSimone ja odbiorę swoje pierwsze opakowanie od optyka. Na jedno oko mam soczewki dla astygmatyków i opakowanie 3szt/miesięcznych kosztuje ok 70-80zł. Na drugie oko bez astygmatyzmu 3szt. miesięczne policzyła mi ok 50zł. Niestety nie znam firmy, ale wydaje mi się, że raczej przepłaciłam (stacjonarnie pewnie drożej) i kolejne zakupie na necie.
50 zł za 3 sztuki zwykłych soczewek to normalna, standardowa cena. Choć im więcej się kupuje tym taniej wychodzi. Np. za 6 sztuk jest 70 zł.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 09:10   #2751
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
NinaSimone ja odbiorę swoje pierwsze opakowanie od optyka. Na jedno oko mam soczewki dla astygmatyków i opakowanie 3szt/miesięcznych kosztuje ok 70-80zł. Na drugie oko bez astygmatyzmu 3szt. miesięczne policzyła mi ok 50zł. Niestety nie znam firmy, ale wydaje mi się, że raczej przepłaciłam (stacjonarnie pewnie drożej) i kolejne zakupie na necie.

Dorka1980 za szkła na astygmatyzm płaciłam 54 zł 1 op 3 szt


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 22:43   #2752
eeriefemale
Raczkowanie
 
Avatar eeriefemale
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 45
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Niedawno zauważyłam, że podczas noszenia soczewek w kąciku lewego oka zbiera mi się biała wydzielina. Soczewki noszę od ok dwóch miesięcy, mam jednodniówki, które zakładam sporadycznie- gdy wychodzę do klubu, lub mam wf, bo wtedy jest to dla mnie wygodniejsza opcja od okularów. Podczas noszenia okularów maź się nie pojawia, czy oznacza to źle dobrane soczewki? W internecie wyczytałam, że może to być zespół suchego oka, więc czy wystarczą mi jakieś kropelki do oczu (jeśli tak, to czy możecie coś polecić?) czy jednak taka wydzielina to coś poważniejszego i wizyta u optometrysty jest konieczna? Proszę o odpowiedz i z góry dziękuję
eeriefemale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-09, 06:47   #2753
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez eeriefemale Pokaż wiadomość
Niedawno zauważyłam, że podczas noszenia soczewek w kąciku lewego oka zbiera mi się biała wydzielina. Soczewki noszę od ok dwóch miesięcy, mam jednodniówki, które zakładam sporadycznie- gdy wychodzę do klubu, lub mam wf, bo wtedy jest to dla mnie wygodniejsza opcja od okularów. Podczas noszenia okularów maź się nie pojawia, czy oznacza to źle dobrane soczewki? W internecie wyczytałam, że może to być zespół suchego oka, więc czy wystarczą mi jakieś kropelki do oczu (jeśli tak, to czy możecie coś polecić?) czy jednak taka wydzielina to coś poważniejszego i wizyta u optometrysty jest konieczna? Proszę o odpowiedz i z góry dziękuję
U mnie się pojawiało coś takiego przy alergii na jedne soczewki. Ja bym poszła do optometrysty bo nie ma co samemu kombinować z tak ważną sprawą jak wzrok.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-09, 18:20   #2754
Doti1987
Wtajemniczenie
 
Avatar Doti1987
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 182
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Witam. Czy ktos z was zna się może na wartościach soczewek i cylindrach Mam dość małą wadę bo -0,5 na prawym oku oku a na lewym 0 ale mam -0,5 cylindra na obydwu oczach. Potrzebuje soczewki na egzamin z prawa jazdy bo instruktor nie zgłosił że bede w okularach. Na codzień nie nosze, (tylko do czytania z daleka np kino, wykłady) ale jednak lepiej mi się jeździ, gdy z daleka widze wszystko wyraźnie. Teraz zastanawiam się czy zwykłe soczewki sferyczne skorygują taką wade? Toryczne na astygmatyzm zaczynają sie od 0,75. Oczywiście w ciemno nie bede kupować tylko pojde na badanie, jednak chciałam się zawczasu zorientowac czy na taką wadę można w ogóle soczewki nosić
Doti1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 20:15   #2755
Jenna__
Rozeznanie
 
Avatar Jenna__
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 676
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Czy egzaminatora interesuje, czy ktoś ma okulary czy nie? Przecież to lekarz dopuszcza do kursu i tyle. Jeśli egzamin masz niedługo, to może lepiej nie eksperymentuj z soczewkami, idź w okularach. Po co masz się stresować dodatkowo nowością, jaką są soczewki, skoro i tak będziesz miała ogrom stresu.

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Boże, chroń nas od tych, którzy chcą nam pomóc"
Jenna__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 20:42   #2756
Doti1987
Wtajemniczenie
 
Avatar Doti1987
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 182
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Jenna__ Pokaż wiadomość
Czy egzaminatora interesuje, czy ktoś ma okulary czy nie? Przecież to lekarz dopuszcza do kursu i tyle. Jeśli egzamin masz niedługo, to może lepiej nie eksperymentuj z soczewkami, idź w okularach. Po co masz się stresować dodatkowo nowością, jaką są soczewki, skoro i tak będziesz miała ogrom stresu.

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka
no właśnie w badaniach nie mam zaznaczone że w okularach i skoro nie było zgłoszone to nie mogę założyć ich na egzamin więc albo soczewki albo bez okularów (jeździłam tak i nie było źle ale wiadomo że na egz trzeba z daleka wypatrywać zmianę świateł czy znaki)
Doti1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 21:49   #2757
poziomka_321
Raczkowanie
 
Avatar poziomka_321
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: TST
Wiadomości: 103
GG do poziomka_321
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Przerażająca jest wizja, że ktoś przeszedł przez badania lekarskie mimo iż powinien nosić okulary a potem będzie siedzieć za kółkiem. Zdajesz sobie sprawę, że takim zachowaniem sprawiasz zagrożenie na drodze? Az strach pomyśleć że taka osoba zda egzamin i będzie uczestniczyła w ruchu drogowym...
__________________
Non omnis moriar...
poziomka_321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 23:38   #2758
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Doti1987 Pokaż wiadomość
Witam. Czy ktos z was zna się może na wartościach soczewek i cylindrach Mam dość małą wadę bo -0,5 na prawym oku oku a na lewym 0 ale mam -0,5 cylindra na obydwu oczach. Potrzebuje soczewki na egzamin z prawa jazdy bo instruktor nie zgłosił że bede w okularach. Na codzień nie nosze, (tylko do czytania z daleka np kino, wykłady) ale jednak lepiej mi się jeździ, gdy z daleka widze wszystko wyraźnie. Teraz zastanawiam się czy zwykłe soczewki sferyczne skorygują taką wade? Toryczne na astygmatyzm zaczynają sie od 0,75. Oczywiście w ciemno nie bede kupować tylko pojde na badanie, jednak chciałam się zawczasu zorientowac czy na taką wadę można w ogóle soczewki nosić
Zwykle taki mały astygmatyzm koryguje się soczewkami kontaktowymi bez cylindrów, ponieważ najmniejszy dostępny cylinder ( jak zresztą zauważyłaś) to 0.75.
Ale w wyjątkowych sytuacjach może się okazać, się, że będą konieczne soczewki z cylindrem 0.75
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 09:37   #2759
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Jenna__ Pokaż wiadomość
Czy egzaminatora interesuje, czy ktoś ma okulary czy nie? Przecież to lekarz dopuszcza do kursu i tyle. Jeśli egzamin masz niedługo, to może lepiej nie eksperymentuj z soczewkami, idź w okularach. Po co masz się stresować dodatkowo nowością, jaką są soczewki, skoro i tak będziesz miała ogrom stresu.

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka
Trochę offtopowo, ale niech będzie. Tak, interesuje, bo egzaminator wie, czy ktoś ma wpisane jakieś ograniczenia czy nie. I np. jeśli ktoś ma wpisane, że ma mieć okulary, a ich nie ma, to nie jest dopuszczony do egzaminu i nikogo nie interesuje, że np. zamiast okularów ma soczewki (więc widzi dobrze) - jak lekarz wpisał okulary, to mają być okulary. I tak samo to działa w drugą stronę. Przynajmniej z tego, co wiem.




Cytat:
Napisane przez poziomka_321 Pokaż wiadomość
Przerażająca jest wizja, że ktoś przeszedł przez badania lekarskie mimo iż powinien nosić okulary a potem będzie siedzieć za kółkiem. Zdajesz sobie sprawę, że takim zachowaniem sprawiasz zagrożenie na drodze? Az strach pomyśleć że taka osoba zda egzamin i będzie uczestniczyła w ruchu drogowym...
To nie myśl, tylko przyjmij to jako fakt, bo takich osób zapewne jest więcej niż myślisz. Małe wady jest stosunkowo łatwo 'ukryć'. Zresztą, nawet, jeśli lekarz wpisze danej osobie te okulary, to jaką masz gwarancję, że po zdaniu egzaminu będzie w nich jeździć?
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 09:43   #2760
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Carousel Pokaż wiadomość
Trochę offtopowo, ale niech będzie. Tak, interesuje, bo egzaminator wie, czy ktoś ma wpisane jakieś ograniczenia czy nie. I np. jeśli ktoś ma wpisane, że ma mieć okulary, a ich nie ma, to nie jest dopuszczony do egzaminu i nikogo nie interesuje, że np. zamiast okularów ma soczewki (więc widzi dobrze) - jak lekarz wpisał okulary, to mają być okulary. I tak samo to działa w drugą stronę. Przynajmniej z tego, co wiem.






To nie myśl, tylko przyjmij to jako fakt, bo takich osób zapewne jest więcej niż myślisz. Małe wady jest stosunkowo łatwo 'ukryć'. Zresztą, nawet, jeśli lekarz wpisze danej osobie te okulary, to jaką masz gwarancję, że po zdaniu egzaminu będzie w nich jeździć?
Ja na badanie poszlam w soczewkach, wpisane mam "soczewki lub okulary" i zostalam do egzaminu dopuszczona juz 2 razy ().

Swoja droga, musze sie pochwalic, ze moja infekcja jest juz wyleczona Okulista pozwolil mi stopniowo zakladac soczewki, wczoraj mialam jednodniowki i dalam rade. Oczy mam jescze troche suche (co ciekawe, to ktore bylo "mniej chore" bylo bardziej suche) i musze kropic kroplami Hyal Drop.
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-02 12:32:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:55.