Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-11, 09:47   #2761
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Ja na badanie poszlam w soczewkach, wpisane mam "soczewki lub okulary" i zostalam do egzaminu dopuszczona juz 2 razy ().
Ale masz wpisane "soczewki lub okulary", więc wszystko w porządku. Gdybyś miała wpisany kod tylko na okulary, to musiałabyś być w okularach.

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Swoja droga, musze sie pochwalic, ze moja infekcja jest juz wyleczona Okulista pozwolil mi stopniowo zakladac soczewki, wczoraj mialam jednodniowki i dalam rade. Oczy mam jescze troche suche (co ciekawe, to ktore bylo "mniej chore" bylo bardziej suche) i musze kropic kroplami Hyal Drop.
A normalnie jakich soczewek używałaś? Miesięcznych?
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 09:54   #2762
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Carousel Pokaż wiadomość
Ale masz wpisane "soczewki lub okulary", więc wszystko w porządku. Gdybyś miała wpisany kod tylko na okulary, to musiałabyś być w okularach.



A normalnie jakich soczewek używałaś? Miesięcznych?
Tak, wiem, ale sama zaznaczylam lekarzowi ze chodze w soczewkach i okularach, wiec warto na to zwrocic uwage

Tak, uzywalam miesiecznych Air Optix i mam zamiar do nich niedlugo wrocic, ale podobno po zapaleniu spojowek lepiej zaczac nosic soczewki od jednodniowych
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 10:19   #2763
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Tak, wiem, ale sama zaznaczylam lekarzowi ze chodze w soczewkach i okularach, wiec warto na to zwrocic uwage

Tak, uzywalam miesiecznych Air Optix i mam zamiar do nich niedlugo wrocic, ale podobno po zapaleniu spojowek lepiej zaczac nosic soczewki od jednodniowych
No, tak, warto zwrócić uwagę, ale jak już jest wpisane tak, a nie inaczej, to już tego zmienić na własną rękę nie można.

Tak, jednodniowe na pewno bezpieczniejsze.
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 12:00   #2764
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Ja na badanie poszlam w soczewkach, wpisane mam "soczewki lub okulary" i zostalam do egzaminu dopuszczona juz 2 razy ().
Mam nadzieję, że więcej egzaminów już nie będzie
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 12:01   #2765
Doti1987
Wtajemniczenie
 
Avatar Doti1987
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 182
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez poziomka_321 Pokaż wiadomość
Przerażająca jest wizja, że ktoś przeszedł przez badania lekarskie mimo iż powinien nosić okulary a potem będzie siedzieć za kółkiem. Zdajesz sobie sprawę, że takim zachowaniem sprawiasz zagrożenie na drodze? Az strach pomyśleć że taka osoba zda egzamin i będzie uczestniczyła w ruchu drogowym...
Nie sądziłam że będę potrzebowała okularow do jeżdżenia bo na codzień ich w ogóle nie noszę, obylabym się bez nich na egzaminie bo dość dobrze widzę bez, gorzej wieczorem jak już są znaki odblaskowe. Jedyny problem może być czytanie tablic informacyjnych z daleka dlatego chcę soczewki. Żadnego zagrożenia dla ruchu nie będę stwazac bo jak już będę miała prawko będę mogła jeździć w okularach.

Edytowane przez Doti1987
Czas edycji: 2014-11-11 o 12:02
Doti1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 12:05   #2766
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Doti1987 Pokaż wiadomość
Nie sądziłam że będę potrzebowała okularow do jeżdżenia bo na codzień ich w ogóle nie noszę, obylabym się bez nich na egzaminie bo dość dobrze widzę bez, gorzej wieczorem jak już są znaki odblaskowe. Jedyny problem może być czytanie tablic informacyjnych z daleka dlatego chcę soczewki. Żadnego zagrożenia dla ruchu nie będę stwazac bo jak już będę miała prawko będę mogła jeździć w okularach.
Stwarzasz już w tej chwili zagrożenie na drodze. A zakładanie soczewek na próbę na egzamin, no brawo. Wzięłaś w ogóle pod uwagę dopasowanie soczewek, przyzwyczajenie się do nich oka? Niektórzy nie mogą wcale nosić i co? Lepiej już na egzaminie spowodować wypadek? Boże, powinni sprawdzać soczewki tak samo jak okulary.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 12:27   #2767
Doti1987
Wtajemniczenie
 
Avatar Doti1987
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 182
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Stwarzasz już w tej chwili zagrożenie na drodze. A zakładanie soczewek na próbę na egzamin, no brawo. Wzięłaś w ogóle pod uwagę dopasowanie soczewek, przyzwyczajenie się do nich oka? Niektórzy nie mogą wcale nosić i co? Lepiej już na egzaminie spowodować wypadek? Boże, powinni sprawdzać soczewki tak samo jak okulary.
Do egzaminu mam około 3 tyg (o ile zdam teorie za 1 razem), myślę że zdążę się przyzwyczaić, nie będę ich testować dopiero na egzaminie. Tak jak mówiłam mam wadę - 0,5 na jednym oku i nie noszę okularow na codzień tylko do czytania z daleka. Pierwsze jazdy miałam bez okularow i widziałam dobrze
Doti1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-11, 12:37   #2768
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Powodzenia!
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 12:47   #2769
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Doti1987 Pokaż wiadomość
Do egzaminu mam około 3 tyg (o ile zdam teorie za 1 razem), myślę że zdążę się przyzwyczaić, nie będę ich testować dopiero na egzaminie. Tak jak mówiłam mam wadę - 0,5 na jednym oku i nie noszę okularow na codzień tylko do czytania z daleka. Pierwsze jazdy miałam bez okularow i widziałam dobrze
Skoro nagle masz potrzebę mieć soczewki a wcześniej nie miałaś okularów to już serio świadczy o Tobie.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 20:21   #2770
Kashaya
Zakorzenienie
 
Avatar Kashaya
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 035
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

-0,5 to nie jest duża wada. Naprawdę mnóstwo ludzi prowadzi samochód z większą wadą i jeszcze twierdzą, że widzą dobrze Rozejrzyjcie się wokół siebie, a na pewno znajdziecie kogoś takiego. Ja się kapnęłam jak machałam koleżance, a ona patrzy na mnie i nic. Potem ją zapytałam, a ona mi, że z tak daleka ( odległość dwóch klatek wejściowych do bloku )to ona ludzi nie rozpoznaje, Widzi postać, ale już nie rozpozna kto to jest. I co ? - prowadzi bez okularów codziennie Soczewek też nie nosi, bo nie rozumie jak można sobie coś do oka wkładać
Kashaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 21:28   #2771
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Zaczęłam nosić okulary mając wadę rzędu -1,5D. Wcześniej wydawało mi się, że widzę całkiem dobrze. Tyle że prowadziłam jedynie rower
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-14, 21:47   #2772
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Zaczęłam nosić okulary mając wadę rzędu -1,5D. Wcześniej wydawało mi się, że widzę całkiem dobrze. Tyle że prowadziłam jedynie rower
U mnie było podobnie, tyle że ja nie miałam okularów, tylko od razu soczewki. Ale wada też -1,5, a właściwie nie widziałam aż tak źle.
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 21:57   #2773
Doti1987
Wtajemniczenie
 
Avatar Doti1987
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 182
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Kashaya Pokaż wiadomość
-0,5 to nie jest duża wada. Naprawdę mnóstwo ludzi prowadzi samochód z większą wadą i jeszcze twierdzą, że widzą dobrze Rozejrzyjcie się wokół siebie, a na pewno znajdziecie kogoś takiego. Ja się kapnęłam jak machałam koleżance, a ona patrzy na mnie i nic. Potem ją zapytałam, a ona mi, że z tak daleka ( odległość dwóch klatek wejściowych do bloku )to ona ludzi nie rozpoznaje, Widzi postać, ale już nie rozpozna kto to jest. I co ? - prowadzi bez okularów codziennie Soczewek też nie nosi, bo nie rozumie jak można sobie coś do oka wkładać
to juz sama nie wiem, chciałam isc jutro umawiać się na badanie, tylko że u mnie tylko u jednego optyka można to zrobic i nie wiem czy tak profesjonalnie dobiorą czy dadzą takie jakie wyszły w badaniu, naucza zakładać i do widzenia. Do codzienniej jazdy może i nie potrzebowałabym okularów ale na egzaminie to muszę mieć wzmożoną uwagę cały czas żeby żadnego znaku nie przegapić więc wolałabym widzieć więcej niż mniej. Jęsli ten mój astygmatyzm moznaby było korygowac zwykłymi soczewkami to co w przypadku gdy jedno oko ma tylko cylinder bez wady? bez soczewki czy soczewkę zerową wtedy?
Doti1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 22:25   #2774
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Doti1987 Pokaż wiadomość
Do codzienniej jazdy może i nie potrzebowałabym okularów ale na egzaminie to muszę mieć wzmożoną uwagę cały czas żeby żadnego znaku nie przegapić więc wolałabym widzieć więcej niż mniej.
Wiesz, na co dzień też dobrze, abyś niczego nie przegapiła
Cytat:
Napisane przez Doti1987 Pokaż wiadomość
Jęsli ten mój astygmatyzm moznaby było korygowac zwykłymi soczewkami to co w przypadku gdy jedno oko ma tylko cylinder bez wady? bez soczewki czy soczewkę zerową wtedy?
Rzadko się zdarza, że astygmatyzmowi nie towarzyszy jej krótko- ani dalekowzroczność, ale możesz spokojnie kupić szkło np. 0D cylinder -2,25D.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 22:55   #2775
Doti1987
Wtajemniczenie
 
Avatar Doti1987
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 182
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Wiesz, na co dzień też dobrze, abyś niczego nie przegapiła

Rzadko się zdarza, że astygmatyzmowi nie towarzyszy jej krótko- ani dalekowzroczność, ale możesz spokojnie kupić szkło np. 0D cylinder -2,25D.
no wiadomo że na codzień też trzeba reagowac odpowiednio wcześniej ale na egz jeszcze stres dojdzie a jak założę soczewki to będę bardziej pewna, że na pewno wszystko dojrzę kilka metrów prędzej. Bardziej właśnie z tego powodu żeby czuć się pewniej niż z koniecznej potrzeby bym je chciała. Z instruktorem to mogłam jeździć bez okularów bo on nie pozwoli żebym jakieś zagrożenie zrobiła, nawet sprzęgło ze mną wciska przy zmianie biegów i gaz , zaczyna mnie to denerwować bo nie wiem czy sama dobrze jadę czy to on. Co do mojego astygmatyzmu to miałam ukrytego zeza jak byłam mała i nosiłam okulary plusy od 6 do 12 lat (nawet oko miałam zakryte przez jakiś czas żeby nie uciekało), potem nie nosiłam przez 11 lat bo mi sie poprawiło a tą wadę co podałam miałam badana 4 lata temu więc mógł mi sie wzrok pogorszyć chociaż w tych okularach co mam dobrze widzę z daleka

Edytowane przez Doti1987
Czas edycji: 2014-11-14 o 23:17
Doti1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-15, 08:18   #2776
Jenna__
Rozeznanie
 
Avatar Jenna__
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 676
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Idź do okulisty i dowiedz się, jaką masz wadę, bo teraz nie wiesz tak naprawdę nic. Jeśli nie na egzamin, to na przyszłość będziesz miała skorygowaną wadę. To ważniejsze, bo wtedy nikt za Ciebie nie zahamuje w razie jakiegoś zagrożenia.
Instruktor nie ma pedału gazu.

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Boże, chroń nas od tych, którzy chcą nam pomóc"
Jenna__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-15, 10:03   #2777
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Jenna__ Pokaż wiadomość
Idź do okulisty i dowiedz się, jaką masz wadę, bo teraz nie wiesz tak naprawdę nic. Jeśli nie na egzamin, to na przyszłość będziesz miała skorygowaną wadę. To ważniejsze, bo wtedy nikt za Ciebie nie zahamuje w razie jakiegoś zagrożenia.
Instruktor nie ma pedału gazu
Idąc na kontrolę do okulisty, myślałam, że to będzie faktycznie tylko kontrola, a okazało się, że wada wzroku mi się pogłębiła i potrzebuję mocniejszych soczewek. Co prawda, nie był to jakiś duży 'skok', ale i tak mnie to zdziwiło, bo nie zauważyłam, żebym chociaż trochę gorzej widziała w tych 'starych', słabszych soczewkach i byłam przekonana, że będę miała taką samą moc. Tak więc warto sprawdzić, samemu naprawdę ciężko określić.
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-15, 10:36   #2778
Doti1987
Wtajemniczenie
 
Avatar Doti1987
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 182
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Jenna__ Pokaż wiadomość
Idź do okulisty i dowiedz się, jaką masz wadę, bo teraz nie wiesz tak naprawdę nic. Jeśli nie na egzamin, to na przyszłość będziesz miała skorygowaną wadę. To ważniejsze, bo wtedy nikt za Ciebie nie zahamuje w razie jakiegoś zagrożenia.
Instruktor nie ma pedału gazu.

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka
U nas do okulisty zapisy na kolejny rok dopiero, byłam u optyka, wadę mam tą samą i dal mi - 0.5 na oba żeby w cylindry nie wchodzić. Zobaczymy jak będzie się jeździć. Owszem mają pedal gazu, cały komplet jaki po stronie kierowcy i często mi przytrzymuje bo oni tak z przyzwyczajenia robią .
Doti1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-15, 10:49   #2779
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Doti1987 Pokaż wiadomość
U nas do okulisty zapisy na kolejny rok dopiero, byłam u optyka, wadę mam tą samą i dal mi - 0.5 na oba żeby w cylindry nie wchodzić. Zobaczymy jak będzie się jeździć. Owszem mają pedal gazu, cały komplet jaki po stronie kierowcy i często mi przytrzymuje bo oni tak z przyzwyczajenia robią .
Czyli masz już soczewki, tak?
Nie mają gazu, mają tylko sprzęgło i hamulec. I powiem.Ci, że trochę dziwne metody ma Twój instruktor, skoro pod koniec kursu Ci pomaga, przytrzymuje sprzęgło czy coś.
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-15, 11:56   #2780
Jenna__
Rozeznanie
 
Avatar Jenna__
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 676
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Lekki off-top z mojej strony, ale ja na twoim miejscu bardziej niż soczewkami, przejmowałabym się tym, że instruktor pod koniec kursu, operuje za ciebie pedałami. Yaris jest trudna w obsłudze, możesz mieć problem na egzaminie już na łuku.

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Boże, chroń nas od tych, którzy chcą nam pomóc"
Jenna__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-15, 12:38   #2781
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Jenna__ Pokaż wiadomość
Lekki off-top z mojej strony, ale ja na twoim miejscu bardziej niż soczewkami, przejmowałabym się tym, że instruktor pod koniec kursu, operuje za ciebie pedałami. Yaris jest trudna w obsłudze, możesz mieć problem na egzaminie już na łuku.

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka
Też tak uważam. Więc jak ten egzamin będzie zdany (czego życzę oczywiście) to będę pełna podziwu.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-15, 12:51   #2782
Sysiaa19
Raczkowanie
 
Avatar Sysiaa19
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 35
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Mam dylemat ponieważ chcę zakupić swoje pierwsze soczewki (myślałam o tych trzymiesięcznych). Z tego co zdążyłam zauważyć w internecie ceny są dużo niższe niż w sklepach stacjonarnych. Boję się jednak ze nie poradzę sobie później z aplikacją i nie bardzo znam też firmy produkujące soczewki. Co polecacie?
__________________

Sysiaa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-15, 12:56   #2783
Doti1987
Wtajemniczenie
 
Avatar Doti1987
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 182
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Jenna__ Pokaż wiadomość
Lekki off-top z mojej strony, ale ja na twoim miejscu bardziej niż soczewkami, przejmowałabym się tym, że instruktor pod koniec kursu, operuje za ciebie pedałami. Yaris jest trudna w obsłudze, możesz mieć problem na egzaminie już na łuku.

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka
Jeżdżę renault Clio i tam jest pedal gazu dla instruktora. Zwrócę mu uwagę następnym razem bo znajoma też u nich kurs robi i powiedziała że ma jej nie trzymać.
Doti1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-15, 13:29   #2784
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Doti1987 Pokaż wiadomość
Jeżdżę renault Clio i tam jest pedal gazu dla instruktora. Zwrócę mu uwagę następnym razem bo znajoma też u nich kurs robi i powiedziała że ma jej nie trzymać.
Tuż przed egzaminem? brawo, brawo! egzaminator Ci nie będzie trzymał.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-15, 14:41   #2785
Doti1987
Wtajemniczenie
 
Avatar Doti1987
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 182
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Tuż przed egzaminem? brawo, brawo! egzaminator Ci nie będzie trzymał.
jeszcze 12 godzin mam do wyjeżdżenia, to jeszcze sporo czasu do nauki, właściwie to nie wiem czy trzyma mi cały czas bo nie patrze na jego nogi ale mu się zdarza. Boją się że kursanci zepsuja im sprzęgło czy cos. To nie ja jestem instruktorem, więc nie wtrącałam się do ich metod, myślałam że każdy tak uczy. Egzaminu prędzej jak za 3 tygodnie nie będę miała także zdążę nauczyć się zakładać soczewki, na razie mi nie przeszkadzają na oku ale jednak w okularach wyraźniej widzę bo cylindry mają.
Doti1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-15, 14:51   #2786
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Doti1987 Pokaż wiadomość
jeszcze 12 godzin mam do wyjeżdżenia, to jeszcze sporo czasu do nauki, właściwie to nie wiem czy trzyma mi cały czas bo nie patrze na jego nogi ale mu się zdarza. Boją się że kursanci zepsuja im sprzęgło czy cos. To nie ja jestem instruktorem, więc nie wtrącałam się do ich metod, myślałam że każdy tak uczy. Egzaminu prędzej jak za 3 tygodnie nie będę miała także zdążę nauczyć się zakładać soczewki, na razie mi nie przeszkadzają na oku ale jednak w okularach wyraźniej widzę bo cylindry mają.
No widzisz, masa ludzi tak myśli jak Ty i potem nie mogą zdać egzaminu i się dziwią czemu nie zdają. Także zwróć na to uwagę bo sama sobie zaszkodzisz bo się nie nauczysz jeździć jak ktoś jeździ za Ciebie.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-15, 14:58   #2787
Doti1987
Wtajemniczenie
 
Avatar Doti1987
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 182
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
No widzisz, masa ludzi tak myśli jak Ty i potem nie mogą zdać egzaminu i się dziwią czemu nie zdają. Także zwróć na to uwagę bo sama sobie zaszkodzisz bo się nie nauczysz jeździć jak ktoś jeździ za Ciebie.
Ja mam zamiar zdać za pierwszym razem
Doti1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-15, 15:27   #2788
Jenna__
Rozeznanie
 
Avatar Jenna__
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 676
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Doti1987 Pokaż wiadomość
Jeżdżę renault Clio i tam jest pedal gazu dla instruktora. Zwrócę mu uwagę następnym razem bo znajoma też u nich kurs robi i powiedziała że ma jej nie trzymać.
To powiedz instruktorowi, że te ostatnie godziny chcesz mieć na Yarisie. Egzaminy są tylko na tych autach. I żeby Ci nie 'pomagał' nogami.

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Boże, chroń nas od tych, którzy chcą nam pomóc"
Jenna__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-15, 16:08   #2789
Doti1987
Wtajemniczenie
 
Avatar Doti1987
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 182
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Jenna__ Pokaż wiadomość
To powiedz instruktorowi, że te ostatnie godziny chcesz mieć na Yarisie. Egzaminy są tylko na tych autach. I żeby Ci nie 'pomagał' nogami.

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka
oni tylko takie auta mają bo u nas egzaminy są na clio . To chyba zależy od regionu. Wszystkie Lki które spotykam to właśnie clio
Doti1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-15, 17:59   #2790
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Sysiaa19 Pokaż wiadomość
Mam dylemat ponieważ chcę zakupić swoje pierwsze soczewki (myślałam o tych trzymiesięcznych). Z tego co zdążyłam zauważyć w internecie ceny są dużo niższe niż w sklepach stacjonarnych. Boję się jednak ze nie poradzę sobie później z aplikacją i nie bardzo znam też firmy produkujące soczewki. Co polecacie?
Polecamy wizytę u specjalisty optometrysty lub okulisty, który dobierze odpowiednie soczewki dla Ciebie.
Nauczy Cię jak się nimi posługiwać i wyjaśni dlaczego można nosić tylko dobrze dopasowane soczewki.

Noszenie soczewek w trybie trzymiesięcznym zwiększa ryzyko infekcji, obecnie nie zaleca się żeby nosić soczewki częstszej wymiany, po których jest mniej powikłań np miesięczne, dwutygodniowe lub jednodniowe

Nie warto patrzyć tylko na cenę soczewek, ponieważ zwykle tańsze soczewki mają o wiele gorszą przepuszczalność tlenu i noszenie ich na dłuższą metę wpływa negatywnie na zdrowie oczu.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-02 12:32:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:45.