Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-01, 16:37   #2881
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Kompletnie się nie znam na typach soczewek więc pytam tu



Ostatnio pisałam wam o moim zapaleniu spojówek, byłam ostatnio na wizycie, po wyleczeiu nosiłam jednodniówki i wszystko było ok. Na "wypisie" ze szpitala i tych moich papierach mam wpisane że zdiagnozowano u mnie keratoconjunctivitis sicca czyli zespół suchego oka, jeśli dobrze przetłumaczyłam?

Nosiłam przez około dwa tygodnie jednodniówki 1-day acuvue TruEye (dobrane przez okulistę w tamtym roku jak potrzebowałam jednodniówek na basen), a od kilku lat regularnie Air Optixy. Wczoraj skończyłam noszenie jednodniówek, założyłam nowe Air Optixy i jakoś źle mi się je nosiło Oczy mi wyschły, coś tam kłuło raz na jakiś czas, no ogólny dyskomfort. Cały czas zaglądałam do lusterka czy mi się zapalenie spojówek nie odnawia

Oczywiście nie nosiłam soczewek 24h/dobę, noszę je na zmianę z okularami.



No i mam pytanie: czy może po prostu oczy nie są jeszcze jakoś idealnie zagojone po tym zapaleniu spojówek (ale dlaczego jednodniówek nie czułam na oczach w ogóle...?) czy mogłam się uwrażliwić na soczewki które noszę od paru lat?

Zapisałam się do okulisty (prywatnie, a nie w szpitalu w którym nic mi nie powiedzieli tylko przepisali leki ) ale zastanawiam się czy z racji tego suchego oka jestem już skazana na jednodniowe a miesięczne odpadają Wizytę mam dopiero za tydzień a pytania mnie nurtują

Nosiłam Air Optix 5 lat i po tum czasie nagle miałam dyskomfort. Optometrysta zmienił mi na soczewki o wyższym uwolnieniu i nie czuje ich wcale
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 13:36   #2882
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Kompletnie się nie znam na typach soczewek więc pytam tu

Ostatnio pisałam wam o moim zapaleniu spojówek, byłam ostatnio na wizycie, po wyleczeiu nosiłam jednodniówki i wszystko było ok. Na "wypisie" ze szpitala i tych moich papierach mam wpisane że zdiagnozowano u mnie keratoconjunctivitis sicca czyli zespół suchego oka, jeśli dobrze przetłumaczyłam?
Nosiłam przez około dwa tygodnie jednodniówki 1-day acuvue TruEye (dobrane przez okulistę w tamtym roku jak potrzebowałam jednodniówek na basen), a od kilku lat regularnie Air Optixy. Wczoraj skończyłam noszenie jednodniówek, założyłam nowe Air Optixy i jakoś źle mi się je nosiło Oczy mi wyschły, coś tam kłuło raz na jakiś czas, no ogólny dyskomfort. Cały czas zaglądałam do lusterka czy mi się zapalenie spojówek nie odnawia
Oczywiście nie nosiłam soczewek 24h/dobę, noszę je na zmianę z okularami.

No i mam pytanie: czy może po prostu oczy nie są jeszcze jakoś idealnie zagojone po tym zapaleniu spojówek (ale dlaczego jednodniówek nie czułam na oczach w ogóle...?) czy mogłam się uwrażliwić na soczewki które noszę od paru lat?
Zapisałam się do okulisty (prywatnie, a nie w szpitalu w którym nic mi nie powiedzieli tylko przepisali leki ) ale zastanawiam się czy z racji tego suchego oka jestem już skazana na jednodniowe a miesięczne odpadają Wizytę mam dopiero za tydzień a pytania mnie nurtują
To co u Ciebie zdiagnozowano, to nie tylko suche oko, ale coś poważniejszego czyli zapalenie rogówki i spojówki spowodowane suchym okiem

Poruszasz bardzo ważny temat, mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że po infekcji powrót do noszenia soczewek może nie być utrudniony.

Może tak być, że po infekcji Twoje oko reaguje inaczej na dotychczasowe soczewki i trzeba będzie zmienić je na inne lub na jakiś czas zrezygnować z soczewek, ewentualnie ograniczyć czas noszenia i zapewnić jak najlepsze nawilżenie oka.

Ciężko powiedzieć coś więcej bez badania.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 18:11   #2883
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dziękuję fiolko za profesjonalną odpowiedź. Szczerze powiedziawszy zdziwiłam się że to aż tak poważna sprawa. Tak jak pisałam (wielokrotnie zresztą) lekarz który mnie prowadził nie mówił prawie nic oprócz zdawkowych komunikatów jak często kropić oczy i że jest lepiej.

Zobaczymy co powie lekarz prywatnie
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 20:40   #2884
poziomka_321
Raczkowanie
 
Avatar poziomka_321
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: TST
Wiadomości: 103
GG do poziomka_321
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Hej, właśnie ja też ostatnio mam jakiś probemlem z soczewkami AirOptix Aqua, otóż mam wrażenie jakby oko mi nie akomodowało w soczewce prawidłowo. Jest to dziwne gdyż pare razy mi się to zdarzało, a czasami nie, w okularach problem się nie pojawia. Byłam ostatniu na normalnym (nie soczewkowym) badaniu u okulisty i z wadą wszystko po staremu, okulary są dobre. Dlatego podejrzewam że albo pogorszyły się soczewki albo moje oczy nagle przestały je tolerować:/ Trzeba sie będzie wybrać do optomerysty.

Powiedzcie, jak jest z cenami takiej wizyty w waszych maistach? Bo w moim 80 zł i chyba nawet bez wizyty kontrolnej na sprawdzenie nowo dobranej pary soczewek:/
__________________
Non omnis moriar...
poziomka_321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 05:56   #2885
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez poziomka_321 Pokaż wiadomość
Hej, właśnie ja też ostatnio mam jakiś probemlem z soczewkami AirOptix Aqua, otóż mam wrażenie jakby oko mi nie akomodowało w soczewce prawidłowo. Jest to dziwne gdyż pare razy mi się to zdarzało, a czasami nie, w okularach problem się nie pojawia. Byłam ostatniu na normalnym (nie soczewkowym) badaniu u okulisty i z wadą wszystko po staremu, okulary są dobre. Dlatego podejrzewam że albo pogorszyły się soczewki albo moje oczy nagle przestały je tolerować:/ Trzeba sie będzie wybrać do optomerysty.



Powiedzcie, jak jest z cenami takiej wizyty w waszych maistach? Bo w moim 80 zł i chyba nawet bez wizyty kontrolnej na sprawdzenie nowo dobranej pary soczewek:/

100zl + komplety soczewek. Miałam 2. Miesięczne i 2 tyg
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 10:14   #2886
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Czy któraś z was próbowała płynu Aosept Plus z Hydraglyde? Co prawda Aosept sprawdza się u mnie świetnie, ale zaczęłam się zastanawiać, czy może być jeszcze lepszy Chociaż to chyba niemożliwe
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aosept_mit_hydraglyde_360ml-1.jpg (66,4 KB, 5 załadowań)
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 19:32   #2887
szafirowa
Rozeznanie
 
Avatar szafirowa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 749
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Mam takie zdanie jak wy o AirOptixach Aqua... wracam do domu i po pracy zdecydowanie czuję je na oku. W ciągu dnia nie przeszkadzają mi, ale juz dyskomfort wieczorem zdecydował kilka lat temu o ich zmianie na AO Night&Day o lepszej przepuszczalności tlenu i jest znaczna poprawa. Mimo ceny -warto inwestowac w swoje zdrowie ! Oczu ma się tylko jedna parę i to na całe życieeee.... szpilek można miec mnóstwo par i wymieniać jak się podoba, więc czy nie warto odpuścić sobie nowej pary butów a dołożyc do soczewek, których noszenie jest naprawdę komfortowe?
oczywiscie kwestia soczewek idealnych jest kwestią indywidualną dlatego nie mam na celu przekonac do konkretnych, ale wazne, zeby były dobierane pod okiem specjalisty. i jezeli w danym typie cos ci nie lezy - trzeba próbowac inne... noszenie na własna rękę soczewek kupionych na chybił trafił naprawdę może się kiepsko skonczyć...
__________________
Są rzeczy ważne i ważniejsze... dlatego najpierw pomaluję paznokcie a później zajmę się resztą
szafirowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-04, 21:07   #2888
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

ja zamówiłam na próbę Air Optix N&D i... nie pasują!
szkoda, wydałam kasę - ale wiadomo, takie ryzyko jak nie dobierałam ich u optometrysty.


Natomiast Air Optix i Air Optix Aqua leżą na moim oku idealnie [ oba modele były dobierane u specjalisty ]
__________________

Edytowane przez Haylee
Czas edycji: 2014-12-04 o 21:10
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 21:12   #2889
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość
Czy któraś z was próbowała płynu Aosept Plus z Hydraglyde? Co prawda Aosept sprawdza się u mnie świetnie, ale zaczęłam się zastanawiać, czy może być jeszcze lepszy Chociaż to chyba niemożliwe
Nawet nie wiedziałam, że taki jest, a dopiero co zamówiłam zwykły
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 21:43   #2890
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość
Czy któraś z was próbowała płynu Aosept Plus z Hydraglyde? Co prawda Aosept sprawdza się u mnie świetnie, ale zaczęłam się zastanawiać, czy może być jeszcze lepszy Chociaż to chyba niemożliwe
Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Nawet nie wiedziałam, że taki jest, a dopiero co zamówiłam zwykły
aj miałam mu się przyjrzeć dokładniej, ale zapomniałam więc też nie mam o nim żadnej opinii.

Za to markę Alcon, mogę pochwalić za soczewki jednodniowe Dailies Total 1, które sprawdzają się nawet na bardzo problematycznych oczach.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 21:51   #2891
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Za to markę Alcon, mogę pochwalić za soczewki jednodniowe Dailies Total 1, które sprawdzają się nawet na bardzo problematycznych oczach.
Ależ wypadłam z tematu
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-04, 22:02   #2892
charliss
Zadomowienie
 
Avatar charliss
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 002
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

czesc,
ktore soczewki calodobowe (typu night&day) polecacie?
charliss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 06:47   #2893
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Nawet nie wiedziałam, że taki jest, a dopiero co zamówiłam zwykły
Cytat:
Napisane przez fiolka85
aj miałam mu się przyjrzeć dokładniej, ale zapomniałam więc też nie mam o nim żadnej opinii.
To poczekam, własnie zamówiłam sobie dwie butle tradycyjnego
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 09:58   #2894
charliss
Zadomowienie
 
Avatar charliss
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 002
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
ja zamówiłam na próbę Air Optix N&D i... nie pasują!
szkoda, wydałam kasę - ale wiadomo, takie ryzyko jak nie dobierałam ich u optometrysty.


Natomiast Air Optix i Air Optix Aqua leżą na moim oku idealnie [ oba modele były dobierane u specjalisty ]
co to znaczy ze nie pasuja? wlasnie sie nad nimi zastanawiam...
charliss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 12:00   #2895
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez charliss Pokaż wiadomość
co to znaczy ze nie pasuja? wlasnie sie nad nimi zastanawiam...
źle leżą na oku, miałam wrażenie, że zaraz wypadną, oczy też były lekko zaczerwienione. [ i tutaj uprzedzam, że nie były wywinięte na drugą stronę ]
Wytrzymałam 5 minut i ściągnęłam. Nie są dla mnie - no ale nauczka na przyszłość żeby nie kupować w ciemno ponad 50 zł za 5 minut noszenia to trochę drogo

A dziwne w sumie, bo na mnie większość soczewek pasuje... i Purevison, Biofinity, Oasys no i wspomniane wcześniej Air Optix. a jedynie te N&D tak się u mnie zachowują.
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 13:07   #2896
charliss
Zadomowienie
 
Avatar charliss
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 002
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
źle leżą na oku, miałam wrażenie, że zaraz wypadną, oczy też były lekko zaczerwienione. [ i tutaj uprzedzam, że nie były wywinięte na drugą stronę ]
Wytrzymałam 5 minut i ściągnęłam. Nie są dla mnie - no ale nauczka na przyszłość żeby nie kupować w ciemno ponad 50 zł za 5 minut noszenia to trochę drogo

A dziwne w sumie, bo na mnie większość soczewek pasuje... i Purevison, Biofinity, Oasys no i wspomniane wcześniej Air Optix. a jedynie te N&D tak się u mnie zachowują.
dzieki za odp. a jakies inne N&D spisaly sie dobrze?
charliss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 13:20   #2897
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Biofinity są N&D - ale ja nigdy nie używałam ich non stop przez miesiąc bez ściągania. Zawsze ściągałam na noc.
Teraz mam przerwę od soczewek, dużo pracuję przy kompie, mało śpię i oczy wiecznie zmęczone... Soczewki zakładam tylko na jakieś wypady na miasto albo na halę jak idę pograć w siatę
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 13:58   #2898
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ja noszę soczewki non stop i pracuję praktycznie całe dnie z komputerem. Na noc zdejmuję i nigdy się nie zdarzyło żeby mnie tak zmęczyły żebym w N&D miała inwestować.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 15:44   #2899
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Ja noszę soczewki non stop i pracuję praktycznie całe dnie z komputerem. Na noc zdejmuję i nigdy się nie zdarzyło żeby mnie tak zmęczyły żebym w N&D miała inwestować.
Zazdroszczę. Jak mam soczewki w pracy, to wychodzę z niej z oczami jak królik, a klimy nie włączamy. Koleżanka siedząca obok mnie ma bielutkie oczy, korzysta z Optixów.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-06, 17:39   #2900
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Zazdroszczę. Jak mam soczewki w pracy, to wychodzę z niej z oczami jak królik, a klimy nie włączamy. Koleżanka siedząca obok mnie ma bielutkie oczy, korzysta z Optixów.
Ja nie miałam od początku noszenia soczewek tego problemu. Jak noszę dłużej niż 10-11 godzin to już zaczynam czuć soczewki na oczach ale tak to nic się nie dzieje.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 21:03   #2901
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dziewczyny, pomóżcie bo zwariuję

Byłam zaledwie 3 dni temu u optometrysty, podobno jednego z lepszych w Warszawie, polecanego nie raz na Wizażu. Miałam kompleksowe badania - szkła w okularach oraz soczewki kontaktowe. Zarówno w okularach jak i soczewkach mam identyczne parametry:
oko lewe - 2,25
oko prawe - 1,75

W okularach widzę idealnie, wszystko jest w porządku. W soczewkach tracę ostrość widzenia! Mam soczewki Air Optix Aqua średnica 14.2, krzywizna 8.6
W gabinecie było wszystko dobrze, widziałam w porządku. Chodziłam w nich dwa dni i o ile wczoraj jeszcze jako tako było i myślałam, że oczy muszą się przestawić (wcześniej miałam mocniejsze szkła i mocniejsze soczewki), o tyle dzisiaj w pracy myślałam, że wyjdę z siebie i stanę obok. Po prostu tragedia, obraz raz na jakiś czas traci ostrość albo jak podnoszę głowę sprzed komputera i patrzę w dal to widzę mega mega niewyraźnie, dopiero po chwili się poprawia. Macie pomysły co może być powodem?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 00:11   #2902
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Jak tak miałam, to... potrzebowałam urlopu. Serio. Dużo mi dało zwiedzanie, odpoczynek od komputera. Oczy zaczęły lepiej reagować, ostrość wzrosła.

O ile masz słabszy sprzęt?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 07:32   #2903
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Wcześniej miałam soczewki -2,5, więc w prawym oku różnica jest spora.
Myślisz, że tylko o zmęczenie chodzi?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 08:04   #2904
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Zazdroszczę. Jak mam soczewki w pracy, to wychodzę z niej z oczami jak królik, a klimy nie włączamy. Koleżanka siedząca obok mnie ma bielutkie oczy, korzysta z Optixów.
Ja też nie mam takiego problemu, nawet po całym dniu w ogóle nie czuję soczewek, oczy nie są zaczerwienione, wszystko w porządku. Może powinnaś pomyśleć o zmianie soczewek?





Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Wcześniej miałam soczewki -2,5, więc w prawym oku różnica jest spora.
Myślisz, że tylko o zmęczenie chodzi?
Ale jak to się stało, że wcześniej miałaś mocniejsze i to o aż tyle? Wcześniej wszystko było w porządku, nie czułaś, że coś jest nie tak, że są za mocne?
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 08:06   #2905
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
W okularach widzę idealnie, wszystko jest w porządku. W soczewkach tracę ostrość widzenia! Mam soczewki Air Optix Aqua średnica 14.2, krzywizna 8.6
W gabinecie było wszystko dobrze, widziałam w porządku. Chodziłam w nich dwa dni i o ile wczoraj jeszcze jako tako było i myślałam, że oczy muszą się przestawić (wcześniej miałam mocniejsze szkła i mocniejsze soczewki), o tyle dzisiaj w pracy myślałam, że wyjdę z siebie i stanę obok. Po prostu tragedia, obraz raz na jakiś czas traci ostrość albo jak podnoszę głowę sprzed komputera i patrzę w dal to widzę mega mega niewyraźnie, dopiero po chwili się poprawia. Macie pomysły co może być powodem?
Czyli soczewki nosisz od 3 dni? Wiesz, na początku oczy powinny się przyzwyczaić do soczewek. Też miałam nieostre widzenie przez pierwsze kilka dni, potem było ok.
A może jednak za mocne soczewki Ci optometrysta dał?

W ogóle nie powiedział Ci że powinnaś stopniowo wdrażać soczewki a nie od razu 8 h przy kompie??
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 09:16   #2906
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Carousel Pokaż wiadomość
Ja też nie mam takiego problemu, nawet po całym dniu w ogóle nie czuję soczewek, oczy nie są zaczerwienione, wszystko w porządku. Może powinnaś pomyśleć o zmianie soczewek?
Moje przeboje z soczewkami były szeroko opisywane w tym wątku i teraz jest super w porównaniu z masakrą, jaka działa się 5 lat temu
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 09:46   #2907
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ja pisałam wam ostatnio o moich przebojach. Okulista dobrał mi Acuvue Oasys. Niedługo następna kontrola. Mam nadzieję że będzie ok
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 18:22   #2908
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pomóżcie bo zwariuję

Byłam zaledwie 3 dni temu u optometrysty, podobno jednego z lepszych w Warszawie, polecanego nie raz na Wizażu. Miałam kompleksowe badania - szkła w okularach oraz soczewki kontaktowe. Zarówno w okularach jak i soczewkach mam identyczne parametry:
oko lewe - 2,25
oko prawe - 1,75

W okularach widzę idealnie, wszystko jest w porządku. W soczewkach tracę ostrość widzenia! Mam soczewki Air Optix Aqua średnica 14.2, krzywizna 8.6
W gabinecie było wszystko dobrze, widziałam w porządku. Chodziłam w nich dwa dni i o ile wczoraj jeszcze jako tako było i myślałam, że oczy muszą się przestawić (wcześniej miałam mocniejsze szkła i mocniejsze soczewki), o tyle dzisiaj w pracy myślałam, że wyjdę z siebie i stanę obok. Po prostu tragedia, obraz raz na jakiś czas traci ostrość albo jak podnoszę głowę sprzed komputera i patrzę w dal to widzę mega mega niewyraźnie, dopiero po chwili się poprawia. Macie pomysły co może być powodem?
Zamazanie obrazu podczas zmiany odległości obserwacji świadczy zwykle o problemach z akomodacją oka.
Z tego co piszesz odpowiedź akomodacji pojawia się z opóźnieniem.
Częsty problem u krótkowidzów, który może się uwidaczniać bardziej w soczewkach niż w okularach, zwłaszcza jeżeli nosiłaś przez jakiś czas za mocne soczewki.

Jest szansa, że to się samo ureguluje, a jeżeli nie to trzeba się udać na kontrolę.
A u kogo byłaś ? ( jeżeli mogę zapytać )
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 09:05   #2909
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Ja pisałam wam ostatnio o moich przebojach. Okulista dobrał mi Acuvue Oasys. Niedługo następna kontrola. Mam nadzieję że będzie ok
Też je noszę i sobie chwalę.
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 14:06   #2910
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Carousel Pokaż wiadomość
Ale jak to się stało, że wcześniej miałaś mocniejsze i to o aż tyle? Wcześniej wszystko było w porządku, nie czułaś, że coś jest nie tak, że są za mocne?
Ogólnie to było tak, że ja około 6-7 lat nosiłam okulary ciągle o tych samych parametrach, chodziłam do okulistów (różnych) co rok i każdy mi dobierał takie same szkła, mocniejsze niż obecne oraz posiadające cylindry. Rok temu dobierałam także soczewki i dostałam mocniejsze niż szkła w okularach. Ostatnio bolała mnie często głowa, oczy także, źle reagowałam na soczewki i postanowiłam iść do optometrysty. Badania wykazały, że nie potrzebuję tak mocnych szkieł ani cylindrów i zmniejszyli mi moc zarówno w okularach jak i w soczewkach.

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
Czyli soczewki nosisz od 3 dni? Wiesz, na początku oczy powinny się przyzwyczaić do soczewek. Też miałam nieostre widzenie przez pierwsze kilka dni, potem było ok.
A może jednak za mocne soczewki Ci optometrysta dał?

W ogóle nie powiedział Ci że powinnaś stopniowo wdrażać soczewki a nie od razu 8 h przy kompie??
Wcześniej na każde oko miałam soczewki - 2,5, obecnie mam -2,25 oraz -1,75 więc za mocne raczej nie są, bałam się, że za słabe Nic mi nie mówił o tym aby stopniowo się do nich przyzwyczajać, dwa dni chodziłam w nich do pracy, bo nie miałam wyjścia, okulary były u optyka na wymianie szkieł.

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Zamazanie obrazu podczas zmiany odległości obserwacji świadczy zwykle o problemach z akomodacją oka.
Z tego co piszesz odpowiedź akomodacji pojawia się z opóźnieniem.
Częsty problem u krótkowidzów, który może się uwidaczniać bardziej w soczewkach niż w okularach, zwłaszcza jeżeli nosiłaś przez jakiś czas za mocne soczewki.

Jest szansa, że to się samo ureguluje, a jeżeli nie to trzeba się udać na kontrolę.
A u kogo byłaś ? ( jeżeli mogę zapytać )
Doktor Ożóg Polecam Mam nadzieję, że to się ureguluje.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-02 12:32:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:42.