Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-25, 16:57   #3001
avantassia
Raczkowanie
 
Avatar avantassia
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 436
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Bo trzeba byłoby być idiotą, żeby tak powiedzieć i wziąć odpowiedzialność za ewentualne skutki uboczne, które mogą u kogoś nastąpić na skutek skąpienia na wzroku i "przenoszania" soczewek.
Fakt jest taki, że z oczami nie wolno ryzykować, zwłaszcza mając już wadę wzroku. Nie ma sensu przedobrzać, jeżeli soczewki są na miesiąc to nosimy je miesiąc i tyle. Ludzie nie myślą, potem wzrok się psuje i pojawiają się pretensje do całego świata, tylko nigdy nie do samego siebie. Podobnie też - moim zdaniem - wszystko powinno odbywać się pod okiem okulisty. Mając aparat na zęby nie unikamy dentysty, więc czemu nosząc soczewki mamy lekceważyć okulistę?
avantassia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 17:29   #3002
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez avantassia Pokaż wiadomość
Fakt jest taki, że z oczami nie wolno ryzykować, zwłaszcza mając już wadę wzroku. Nie ma sensu przedobrzać, jeżeli soczewki są na miesiąc to nosimy je miesiąc i tyle. Ludzie nie myślą, potem wzrok się psuje i pojawiają się pretensje do całego świata, tylko nigdy nie do samego siebie. Podobnie też - moim zdaniem - wszystko powinno odbywać się pod okiem okulisty. Mając aparat na zęby nie unikamy dentysty, więc czemu nosząc soczewki mamy lekceważyć okulistę?
tylko właśnie to okulistka mówiła mojej koleżance, że spokojnie może nosić soczewki do miesiąca (acuvue oasis ). Argumentem było to co jedna z dziewczyn wspomniała, ze kiedyś te soczewki były miesięczne. Zapytam o to moją okulistkę.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 18:22   #3003
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
tylko właśnie to okulistka mówiła mojej koleżance, że spokojnie może nosić soczewki do miesiąca (acuvue oasis ). Argumentem było to co jedna z dziewczyn wspomniała, ze kiedyś te soczewki były miesięczne. Zapytam o to moją okulistkę.
Kiedyś b&l były 3-miesięczne a teraz są miesięczne, ale to nie jest powód, do cholery, żeby nosić je 3 miesiące!
Nie przyszło okulistce do głowy, że może się coś zmieniło w ich chociażby produkcji, nawilżeniu?
No serio, potem kto będzie odpowiadał za jakieś choroby? A w najlepszym przypadku zapalenie spojówek?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 18:40   #3004
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość


Te soczewki kiedys w czasach kiedy zaczynałam nosic soczewki, jakies 9 lat temu byly soczewkami miesiecznymi, niedlugo potem z tego co wiem, w soczewkach nic nie zmieniono, ale zmieniono waznosc na dwutygodniowe - chodzi o to, ze jak bedziesz nosic dluzej niz 2tyg i cos sie stanie to producent umywa rece.
Ja nosze roznie, zazwyczaj miesiac, chyba, ze czuje ze musze je wymienic wczesniej, badam gały regularnie i nic sie nie dzieje, zawsze tez mowie co nosze i ze w systemie 3-4tyg bardziej niz dwa i nikt mi jeszcze nie powiedzial ze mi to zaszkodzi, a oczy mam zdrowe.
Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Ja też tak robiłam tzn przedłużałam noszenie. Oasis używałam jakieś 5 lat, ogólnie soczewki noszę 10 i też mi okulistka mówiła, że można przedłużać noszenie o 1,2 tyg. Ale tutaj na forum nikt ci tego nie powie.
Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
tylko właśnie to okulistka mówiła mojej koleżance, że spokojnie może nosić soczewki do miesiąca (acuvue oasis ). Argumentem było to co jedna z dziewczyn wspomniała, ze kiedyś te soczewki były miesięczne. Zapytam o to moją okulistkę.
Soczewki Oasys nigdy nie były miesięczne.
Firma Johnson&Johnson miała wcześniej miesięczną soczewkę Survue, wszystkie kolejne ( czyli Advance i Oasys) były dwutygodniowe.
Jeżeli jakiś specjalista twierdził lub twierdzi nadal, że oasys są miesięczne, to niestety się myli lub świadomie z jakiś powodów, zaleca stosowanie produktu niezgodnie w opisem producenta.

W USA Oasys też są dwutygodniowe.
http://www.acuvue.com/products-acuvue-oasys-hydraclear
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 19:21   #3005
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Nosiłam Surevue i to były zupełnie inne soczewki niż Oasys.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 20:21   #3006
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Soczewki Oasys nigdy nie były miesięczne.
Firma Johnson&Johnson miała wcześniej miesięczną soczewkę Survue, wszystkie kolejne ( czyli Advance i Oasys) były dwutygodniowe.
Jeżeli jakiś specjalista twierdził lub twierdzi nadal, że oasys są miesięczne, to niestety się myli lub świadomie z jakiś powodów, zaleca stosowanie produktu niezgodnie w opisem producenta.

W USA Oasys też są dwutygodniowe.
http://www.acuvue.com/products-acuvue-oasys-hydraclear
Mogłam pomieszać fakty, było to już trochę lat temu.
Survue na pewno nigdy nie nosiłam pamiętam, że nosiłam coś przed oasysami, które pojawiły się kilka miesięcy po tym jak zaczęłam nosić soczewki. Może po prostu zastąpiły te miesięczne i dlatego tak mi to wytłumaczono. Miałam wtedy 16 lat także tego
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 09:24   #3007
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez lexxie Pokaż wiadomość
Witajcie. Pomózcie poczatkujacej. Nosze soczewki od ponad pół roku. Wczesniej uzywałam i-wear z vision expres, ale przy ostanich soczewkach miałam problem z zalozeniem, tzn. miałam wrazenie ze soczewka nie "przykleja sie" do oka. Kupiłam inne a mianowicie Soflens, jeszcze gorzej dosłownie tragedia. Pierwsze załozenie: oko zatarte, i zgubiona soczewka. Musze teraz kupic inne i naprawde nie wiem jakie. Chciałam Horien, ale wyczytałam ze jest problem z odróżnieniem stron i są bardzo miękkie. Moze polecicie inne?
nie kupuj na własną rękę bo to nie majtki. Poczekaj do wizyty i dowiesz się co było przyczyną. Wtedy możesz szukać cenowo niższych niż w salonie jak znasz markę i parametry.

---------- Dopisano o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Ja też tak robiłam tzn przedłużałam noszenie. Oasis używałam jakieś 5 lat, ogólnie soczewki noszę 10 i też mi okulistka mówiła, że można przedłużać noszenie o 1,2 tyg. Ale tutaj na forum nikt ci tego nie powie.
eee...to przepraszam założenie nowej pary przed "czasem" i koszt 20-30 ma zaważyć na zdrowiu moich oczu?!?!?!?! żart jakiś?

Kurdę a tampony i podpaski też trzymacie aż Wam przeciekną czy zmieniacie co 2-3 godz?
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-26, 09:57   #3008
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
Kurdę a tampony i podpaski też trzymacie aż Wam przeciekną czy zmieniacie co 2-3 godz?
Doskonałe porównanie

Problemów z oczami nie widać na pierwszy rzut oka ( ), dlatego sporo osób ma w nosie podstawowe zasady - jakby na to nie patrzeć - HIGIENY.

Szokuje mnie, gdy jakaś laska nie wyjdzie z domu bez makijażu, ale soczewki nosi parę tygodni dłużej i oszczędza na płynie.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 14:40   #3009
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Mnie ciekawi jeszcze jedna rzecz w kwestii przedłużenia.

Nie powiem, że mi się nie zdarzyło przedłużyć noszenia soczewek. Zdarzyło się raz, czy dwa, nie specjalnie, ze zwykłego gapiostwa. Przytłoczyło mnie trochę innych rzeczy, zmartwień i przegapiłam. Wiem, nie powinno tak być, ale cóż... Najlepszym się czasem różne rzeczy zdarzają.
Szkopuł w tym, że orientowałam się maksymalnie tydzień po fakcie, bo zaczynał mi się rozmazywać wzrok, a do tego komfort noszenia zaczynał być coraz gorszy, soczewki uwierały itd.. Może to ja mam jakiś timer w oczach, ewentualnie to jest zaleta suchych oczu. W każdym razie ja nie mogę nosić soczewek dłużej niż ten czas do którego są przeznaczone i wciąż dziwi mnie, że inni mogą i nie odczuwają dyskomfortu
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 17:50   #3010
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
Kurdę a tampony i podpaski też trzymacie aż Wam przeciekną czy zmieniacie co 2-3 godz?

Chociaż szczerze mówiąc, to obawiam się, że odpowiedź mogłaby zaszokować.

---------- Dopisano o 18:50 ---------- Poprzedni post napisano o 18:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
W każdym razie ja nie mogę nosić soczewek dłużej niż ten czas do którego są przeznaczone i wciąż dziwi mnie, że inni mogą i nie odczuwają dyskomfortu
Może i odczuwają, ale ta jedna czy dwie zaoszczędzone pary na rok zapewne "wszystko" wynagradza.

Kurczę jak kogoś nie stać na soczewki czy jest na bakier z higieną, to oczywiste powinno być, że zostaje przy okularach. Naprawdę nie warto potem płakać jak coś się stanie.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 18:43   #3011
avantassia
Raczkowanie
 
Avatar avantassia
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 436
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Noszę miesięczne soczewki PureVision już prawie 3 lata i to w trybie ciągłym - ściągam je najwyżej żeby przeczyścić, jedną parę mam na oczach dokładnie miesiąc. Oczy mi jeszcze nie wypadły.
avantassia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-26, 19:08   #3012
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez avantassia Pokaż wiadomość
Noszę miesięczne soczewki PureVision już prawie 3 lata i to w trybie ciągłym - ściągam je najwyżej żeby przeczyścić, jedną parę mam na oczach dokładnie miesiąc. Oczy mi jeszcze nie wypadły.
Ale to nie są soczewki day&night, prawda? Poczekaj aż zaczniesz mieć problemy z oczami od takiego noszenia. Wtedy to prawdopodobnie będzie już nieodwracalne. Brawo!
A swoją drogą, dziewczyny, ja miałam wyrzuty sumienia jak w nocy się nie obudziłam na zmianę tamponu i zmieniłam po 6 godzinach. Ja pierniczę jak ja się bałam jakiejś infekcji po tym zdarzeniu jak w zegarku się budzę co 2-2,5 godziny
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 19:32   #3013
czternastka
Rozeznanie
 
Avatar czternastka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 945
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

A ja się czasami zastanawiam jaki jest sens noszenia soczewek w nocy (pomijam np. imprezy), chodzi mi o spanie. Noszę Acuvue Oasys i przyznaję, że czasem nosiłam je dłużej niż 2 tygodnie, ale przedłużenie trwało maksymalnie 2, 3 dni. Generalnie wymieniam je co 2 tygodnie i noszę z przerwami na soczewki jednodniowe.
czternastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 20:23   #3014
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez czternastka Pokaż wiadomość
A ja się czasami zastanawiam jaki jest sens noszenia soczewek w nocy (pomijam np. imprezy), chodzi mi o spanie. Noszę Acuvue Oasys i przyznaję, że czasem nosiłam je dłużej niż 2 tygodnie, ale przedłużenie trwało maksymalnie 2, 3 dni. Generalnie wymieniam je co 2 tygodnie i noszę z przerwami na soczewki jednodniowe.
Ja też tego nie ogarniam
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 20:27   #3015
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez avantassia Pokaż wiadomość
Noszę miesięczne soczewki PureVision już prawie 3 lata i to w trybie ciągłym - ściągam je najwyżej żeby przeczyścić, jedną parę mam na oczach dokładnie miesiąc. Oczy mi jeszcze nie wypadły.
Oczy od tego raczej nie wypadną.
Każdy może użytkować soczewki tak jak ma na to ochotę.

Cytat:
Napisane przez czternastka Pokaż wiadomość
A ja się czasami zastanawiam jaki jest sens noszenia soczewek w nocy (pomijam np. imprezy), chodzi mi o spanie. Noszę Acuvue Oasys i przyznaję, że czasem nosiłam je dłużej niż 2 tygodnie, ale przedłużenie trwało maksymalnie 2, 3 dni. Generalnie wymieniam je co 2 tygodnie i noszę z przerwami na soczewki jednodniowe.
Też się nad tym zastanawiam i ciągle nie mogę zrozumieć, po co ryzykować poważnymi powikłaniami (bo spanie w soczewkach zwiększa ryzyko infekcji) dla tych kilku minut rano i wieczorem.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 21:25   #3016
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Oczy od tego raczej nie wypadną.
Każdy może użytkować soczewki tak jak ma na to ochotę.


Też się nad tym zastanawiam i ciągle nie mogę zrozumieć, po co ryzykować poważnymi powikłaniami (bo spanie w soczewkach zwiększa ryzyko infekcji) dla tych kilku minut rano i wieczorem.
Ja doszłam do takiej wprawy, że zakładam i zdejmuję w kilka sekund, plus wieczorem czyszczenie to jakieś 2 minuty, góra. Nie ogarniam takiego problemu. A mówię, nic się nie dzieje, do czasu. Jak już zacznie się coś dziać to nieodwracalne zmiany mogą być.
Ludzie nie pojmują, jaką głupotę robią.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 21:38   #3017
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Szczerze mówiąc ja też. To tylko kilka chwil.

Generalnie cenię sobie fakt, ze moje są przystosowane do noszenia w trybie ciągłym, ale z tego nie korzystam na co dzień. Do tej pory, za cztery lata używania soczewek, korzystałam z tego tylko raz, gdy musiałam zanocować u koleżanki kompletnie tego nie planując, nie mając przy sobie ani płynu i pojemniczka, ani okularów. Daje mi to komfort, z którego mogę w razie czego skorzystać, ale nie widzę powodu z którego miałabym to robić cały czas.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 08:05   #3018
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość

Chociaż szczerze mówiąc, to obawiam się, że odpowiedź mogłaby zaszokować.

---------- Dopisano o 18:50 ---------- Poprzedni post napisano o 18:47 ----------



Może i odczuwają, ale ta jedna czy dwie zaoszczędzone pary na rok zapewne "wszystko" wynagradza.

Kurczę jak kogoś nie stać na soczewki czy jest na bakier z higieną, to oczywiste powinno być, że zostaje przy okularach. Naprawdę nie warto potem płakać jak coś się stanie.
Miałam koleżankę w liceum od której przy miesiączce jechało jak z wc

Ja latam jak głupia co 2-3 godz, żeby nikt nic nie czuł ode mnie..a jak mam za mało obfite to zmniejszam rozmiar tamponów, żeby nie bolało przy wyciąganiu

Nie ogarniam spania w soczewkach bo ja nawet nie kimnę się godz w nich bo mnie uwierają pod powieką a co tu całą noc
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 12:44   #3019
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

ja usnęłam w dzień z soczewkami ale jak otworzyłam oczy to były tak suche, że musiałam od razu je zdjąć. Oczy od razu zaropiałe, czerwone, obolałe. A spałam może z godzinkę, półtorej.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-27, 13:22   #3020
Donatella_Rosa
Zadomowienie
 
Avatar Donatella_Rosa
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 531
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Mnie się też kilka razy zdarzyło przysnąć w soczewkach, w pociągu na przykład i zawsze po tym czułam duży dyskomfort. Za to moja optometrystka opowiadała mi, że ma takich dwóch klientów, którzy nie umieją w ogóle zakładać i zdejmować soczewek i śpią w nich zawsze, a co tydzień przychodzą do niej, żeby im założyła nową parę.
Donatella_Rosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 13:25   #3021
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dziewczyny a jak z kolorowymi soczewkami ? Chciałabym pogłębić barwę tęczówki (niebieska). Potrzebuję na 2 imprezy - żadne noszenie codzienne
Jakieś firmy polecacie ? Czy też muszę iść do VE żeby dobrali ? Mają tam kolorowe?
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 15:48   #3022
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak z kolorowymi soczewkami ? Chciałabym pogłębić barwę tęczówki (niebieska). Potrzebuję na 2 imprezy - żadne noszenie codzienne
Jakieś firmy polecacie ? Czy też muszę iść do VE żeby dobrali ? Mają tam kolorowe?
Kolorowe czy nie, powinnaś mieć dobrane przez optometrystę.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 18:49   #3023
czternastka
Rozeznanie
 
Avatar czternastka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 945
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Donatella_Rosa Pokaż wiadomość
Mnie się też kilka razy zdarzyło przysnąć w soczewkach, w pociągu na przykład i zawsze po tym czułam duży dyskomfort. Za to moja optometrystka opowiadała mi, że ma takich dwóch klientów, którzy nie umieją w ogóle zakładać i zdejmować soczewek i śpią w nich zawsze, a co tydzień przychodzą do niej, żeby im założyła nową parę.
Ja też od czasu do czasu przysypiam, godzinkę, maksymalnie dwie Budzę się, pomrugam parę razy i jest dobrze.
Zakładanie i zdejmowanie soczewek zajmuje niewiele czasu, tym bardziej dosyć "orientalna" jest historia Twojej optometrystki. Taka niesamodzielność jest chyba dosyć nietypowa.
czternastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 20:04   #3024
Sealion
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Warto też zwrócić uwagę na to, czy soczewki kolorowe są wyrobem medycznym czy kosmetycznym.
Nowoczesne soczewki kolorowe nie ustępują jakością klasycznym soczewkom sferycznym. Kiedyś z tym bywało różnie. Jeśli soczewki mają być użyte 2 razy polecam jednodniowe.
Potwierdzam, kolorowe też powinien dobrać specjalista. Podczas umawiania się na wizytę, dowiedz się czy okulista lub optometrysta specjalizuje się w aplikacji soczewek. Chodzi o to, żeby dobrał odpowiedni produkt i przeszkolił Cię z zakładania i zdejmowania soczewek. To nie jest trudne, ale na początku może sprawiać kłopoty.
__________________
<ciach reklama>
Sealion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 07:03   #3025
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Zakładać i ściągać umiem, bo noszę od 3-4 lat codziennie

Chodzi mi tylko czy jakąś konkretną firmę polecacie z kolorowych
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 08:41   #3026
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Jest osobny wątek o kolorowych soczewkach ze zdjęciami
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 08:42   #3027
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Zakładać i ściągać umiem, bo noszę od 3-4 lat codziennie

Chodzi mi tylko czy jakąś konkretną firmę polecacie z kolorowych
Zrozum, że firmę musi Ci dobrać optometrysta! I to czy umiesz zakładać nie ma najmniejszego znaczenia.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 09:02   #3028
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Zrozum, że firmę musi Ci dobrać optometrysta! I to czy umiesz zakładać nie ma najmniejszego znaczenia.
Spuść trochę z tonu. Odnosiłam się do tego wpisu:
Cytat:
Napisane przez Sealion Pokaż wiadomość
Warto też zwrócić uwagę na to, czy soczewki kolorowe są wyrobem medycznym czy kosmetycznym.
Nowoczesne soczewki kolorowe nie ustępują jakością klasycznym soczewkom sferycznym. Kiedyś z tym bywało różnie. Jeśli soczewki mają być użyte 2 razy polecam jednodniowe.
Potwierdzam, kolorowe też powinien dobrać specjalista. Podczas umawiania się na wizytę, dowiedz się czy okulista lub optometrysta specjalizuje się w aplikacji soczewek. Chodzi o to, żeby dobrał odpowiedni produkt i przeszkolił Cię z zakładania i zdejmowania soczewek. To nie jest trudne, ale na początku może sprawiać kłopoty.
Dodatkowo np. w VE są określone firmy soczewek, więc jeśli ktoś poleci inną firmę to znajdę salon/optometrystę który ma w swojej ofercie te konkretne.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".

Edytowane przez Dagunia
Czas edycji: 2015-01-28 o 09:04
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 09:10   #3029
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Spuść trochę z tonu. Odnosiłam się do tego wpisu:


Dodatkowo np. w VE są określone firmy soczewek, więc jeśli ktoś poleci inną firmę to znajdę salon/optometrystę który ma w swojej ofercie te konkretne.
Nosiłaś kolorowe skoro umiesz je zdejmować i zakładać? Nie. Więc ja pierniczę, naucz się czytać ze zrozumieniem.
I nie, firm się nie poleca bo każe soczewki mają inne parametry i KAŻDE musi Ci najpierw dobrać optometrysta a dopiero jak dobierze, możecie dyskutować o firmie. Skoro nosisz tyle lat soczewki i nie wiesz takich podstaw, to gratuluję.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 09:36   #3030
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Nosiłaś kolorowe skoro umiesz je zdejmować i zakładać? Nie. Więc ja pierniczę, naucz się czytać ze zrozumieniem.
I nie, firm się nie poleca bo każe soczewki mają inne parametry i KAŻDE musi Ci najpierw dobrać optometrysta a dopiero jak dobierze, możecie dyskutować o firmie. Skoro nosisz tyle lat soczewki i nie wiesz takich podstaw, to gratuluję.
Czyli według Ciebie inaczej zakłada się soczewki zwykłe a inaczej kolorowe ? Wcześniej była dyskusja na temat kolorowych i niektóre firmy mają te nowoczesne które przepuszczają więcej powietrza (jak dobrze pamiętam), a niektóre te robione starą techniką i w nich oko się "męczy". Więc
wybacz, ale nie mam ochoty czytać Twoich mądrości/wywodów. Poczekam na odpowiedź fiolki.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-02 12:32:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:06.