Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-28, 10:21   #3031
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Pffe ma rację. Nie chodzi o naukę zakładania i zdejmowania, tylko o dobór soczewki o właściwych parametrach, a do tego trzeba założyć soczewki w gabinecie i zweryfikować ich zachowanie na oczach w odpowiednim sprzęcie, przez który patrzy wykwalifikowany specjalista.

W praktyce nie ma czegoś takiego jak soczewki kosmetyczne! To, że nie posiadają mocy optycznej, tylko są podbarwiane nie oznacza, że można je kupować w ciemno jak maszynkę do golenia. To nie jest kosmetyk. KAŻDY model soczewki jest inny, ma inne parametry, materiał, konstrukcję, wykończenie brzegów i w zależności od tego inaczej porusza się po oku, inne moce są potrzebne, inne jest nawilżenie oka. Ludzie są głupi, bo gołym okiem nie widać tych różnic, więc kupują byle co, byle taniej i nie trzeba było biegać po lekarzach (bo to takie trudne przecież, lepiej pójść do fryzjera)

Moim zdaniem soczewki powinny być sprzedawane na receptę (skoro już nawet do okulisty bez skierowania nie pójdziesz). Do jasnej ciasnej, tu chodzi o zmysł wzroku, jak można tak nieodpowiedzialnie postępować i zakuwać oko w plastik na własną rękę?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 10:38   #3032
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Nosiłaś kolorowe skoro umiesz je zdejmować i zakładać?
Malla, Fiolka, nie neguję kwestii dobierania soczewek przez lekarza - dla mnie to oczywiste i jasne jak słońce.
Serio kolorowe soczewki zakłada i zdejmuje się inaczej, ze trzeba się uczyć tego od nowa? Jeśli tak, to dlaczego?

Dagunia, jeśli nie chcesz zadowalać się jedyną słuszną marką w VE [bo z tego co widzę to soczewki kolorowe mają jedynie Freshlook] i obawiasz się, ze z braku laku wcisną Ci właśnie tę, to po prostu poszukaj salonu z większym wyborem soczewek kolorowych i optometrystą.

Nie dziwię się Twoim obawom, bo gdy dobierałam pierwsze soczewki kontaktowe, trafiłam do salonu gdzie dobierano tylko te Ciba Vision, bo tylko takie mieli w ofercie. Soczewki mi nie leżały, wcale nie były tak komfortowe. Prawdopodobnie zrezygnowałabym z nich w ogóle, gdybym nie trafiła na ten wątek Poszukałam innego optometrysty, dobrał mi inne soczewki, z powodzeniem noszę od 4 lat i sobie chwalę.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 10:42   #3033
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Czyli według Ciebie inaczej zakłada się soczewki zwykłe a inaczej kolorowe ? Wcześniej była dyskusja na temat kolorowych i niektóre firmy mają te nowoczesne które przepuszczają więcej powietrza (jak dobrze pamiętam), a niektóre te robione starą techniką i w nich oko się "męczy". Więc
wybacz, ale nie mam ochoty czytać Twoich mądrości/wywodów. Poczekam na odpowiedź fiolki.
Póki co to Ty piszesz swoje mądrości. Skoro jesteś taka obcykana to leć, kup byle jakie, byle kolorowe. W czym problem?

Jeśli chodzi o zakładanie i zdejmowanie. Z każdymi soczewkami jest inaczej. Jedne mogą Cię szczypać przy zakładaniu i wtedy będziesz tak oko mrużyć, że soczewki nie zdejmiesz. Inna będzie miała za małą średnicę i też będzie problem.

Nikt tu nie jest optometrystą i jeśli na czyjejkolwiek opinii o soczewkach będziesz się opierała to brawo, dla mnie jesteś niedojrzałą małolatą, która chce zaimponować tym, że kupi sobie kolorowe soczewki na imprezę.

A co do tych "nowoczesnych" soczewek to chciałam Ci powiedzieć, że nie zawsze przepuszczalność wpływa na to, że oko się nie męczy

Także serio, wizyta u optometrysty nie boli. A dobierze Ci on soczewki z parametrami Twoich oczu a nie pod firmę. Jak chcesz zaoszczędzić to kupuj byle jakie. Jak ja Ci powiem, że nie trawię B&L bo mnie uczulają to polecisz do sklepu z soczewkami i powiesz, że tych nie chcesz bo Ci na forum odradzili? Pomyśl! To nie boli.

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Malla, Fiolka, nie neguję kwestii dobierania soczewek przez lekarza - dla mnie to oczywiste i jasne jak słońce.
Serio kolorowe soczewki zakłada i zdejmuje się inaczej, ze trzeba się uczyć tego od nowa? Jeśli tak, to dlaczego?

Dagunia, jeśli nie chcesz zadowalać się jedyną słuszną marką w VE [bo z tego co widzę to soczewki kolorowe mają jedynie Freshlook] i obawiasz się, ze z braku laku wcisną Ci właśnie tę, to po prostu poszukaj salonu z większym wyborem soczewek kolorowych i optometrystą.

Nie dziwię się Twoim obawom, bo gdy dobierałam pierwsze soczewki kontaktowe, trafiłam do salonu gdzie dobierano tylko te Ciba Vision, bo tylko takie mieli w ofercie. Soczewki mi nie leżały, wcale nie były tak komfortowe. Prawdopodobnie zrezygnowałabym z nich w ogóle, gdybym nie trafiła na ten wątek Poszukałam innego optometrysty, dobrał mi inne soczewki, z powodzeniem noszę od 4 lat i sobie chwalę.
Nie mówię, że to jest nauka zakładania i zdejmowania od początku ale jak się testuje nowe soczewki to lepiej pod okiem optometrysty. O to mi chodzi. Nigdy nie wiadomo jak oko się zachowa i czy nie będzie potrzebna pomocna ręka przy zdjęciu czy założeniu soczewki.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 10:59   #3034
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Nie mówię, że to jest nauka zakładania i zdejmowania od początku ale jak się testuje nowe soczewki to lepiej pod okiem optometrysty. O to mi chodzi. Nigdy nie wiadomo jak oko się zachowa i czy nie będzie potrzebna pomocna ręka przy zdjęciu czy założeniu soczewki.
Przymierzanie soczewek pod okiem specjalisty, a nauka ich zakładania to dwie różne rzeczy.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 11:02   #3035
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Pffe ma rację. Nie chodzi o naukę zakładania i zdejmowania, tylko o dobór soczewki o właściwych parametrach, a do tego trzeba założyć soczewki w gabinecie i zweryfikować ich zachowanie na oczach w odpowiednim sprzęcie, przez który patrzy wykwalifikowany specjalista.

W praktyce nie ma czegoś takiego jak soczewki kosmetyczne! To, że nie posiadają mocy optycznej, tylko są podbarwiane nie oznacza, że można je kupować w ciemno jak maszynkę do golenia. To nie jest kosmetyk. KAŻDY model soczewki jest inny, ma inne parametry, materiał, konstrukcję, wykończenie brzegów i w zależności od tego inaczej porusza się po oku, inne moce są potrzebne, inne jest nawilżenie oka. Ludzie są głupi, bo gołym okiem nie widać tych różnic, więc kupują byle co, byle taniej i nie trzeba było biegać po lekarzach (bo to takie trudne przecież, lepiej pójść do fryzjera)

Moim zdaniem soczewki powinny być sprzedawane na receptę (skoro już nawet do okulisty bez skierowania nie pójdziesz). Do jasnej ciasnej, tu chodzi o zmysł wzroku, jak można tak nieodpowiedzialnie postępować i zakuwać oko w plastik na własną rękę?
Malla ja nie napisałam, że unikam wizyty w salonie. Zapytałam o Waszą opinie na temat poszczególnych firm, bo wtedy będę wiedziała w jaki salon uderzyć.

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Malla, Fiolka, nie neguję kwestii dobierania soczewek przez lekarza - dla mnie to oczywiste i jasne jak słońce.
Serio kolorowe soczewki zakłada i zdejmuje się inaczej, ze trzeba się uczyć tego od nowa? Jeśli tak, to dlaczego?

Dagunia, jeśli nie chcesz zadowalać się jedyną słuszną marką w VE [bo z tego co widzę to soczewki kolorowe mają jedynie Freshlook] i obawiasz się, ze z braku laku wcisną Ci właśnie tę, to po prostu poszukaj salonu z większym wyborem soczewek kolorowych i optometrystą.

Nie dziwię się Twoim obawom, bo gdy dobierałam pierwsze soczewki kontaktowe, trafiłam do salonu gdzie dobierano tylko te Ciba Vision, bo tylko takie mieli w ofercie. Soczewki mi nie leżały, wcale nie były tak komfortowe. Prawdopodobnie zrezygnowałabym z nich w ogóle, gdybym nie trafiła na ten wątek Poszukałam innego optometrysty, dobrał mi inne soczewki, z powodzeniem noszę od 4 lat i sobie chwalę.
chociaż Ty rozumiesz o co mi chodzi
Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Póki co to Ty piszesz swoje mądrości. Skoro jesteś taka obcykana to leć, kup byle jakie, byle kolorowe. W czym problem?

Jeśli chodzi o zakładanie i zdejmowanie. Z każdymi soczewkami jest inaczej. Jedne mogą Cię szczypać przy zakładaniu i wtedy będziesz tak oko mrużyć, że soczewki nie zdejmiesz. Inna będzie miała za małą średnicę i też będzie problem.

Nikt tu nie jest optometrystą i jeśli na czyjejkolwiek opinii o soczewkach będziesz się opierała to brawo, dla mnie jesteś niedojrzałą małolatą, która chce zaimponować tym, że kupi sobie kolorowe soczewki na imprezę.

A co do tych "nowoczesnych" soczewek to chciałam Ci powiedzieć, że nie zawsze przepuszczalność wpływa na to, że oko się nie męczy

Także serio, wizyta u optometrysty nie boli. A dobierze Ci on soczewki z parametrami Twoich oczu a nie pod firmę. Jak chcesz zaoszczędzić to kupuj byle jakie. Jak ja Ci powiem, że nie trawię B&L bo mnie uczulają to polecisz do sklepu z soczewkami i powiesz, że tych nie chcesz bo Ci na forum odradzili? Pomyśl! To nie boli.

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:40 ----------


Nie mówię, że to jest nauka zakładania i zdejmowania od początku ale jak się testuje nowe soczewki to lepiej pod okiem optometrysty. O to mi chodzi. Nigdy nie wiadomo jak oko się zachowa i czy nie będzie potrzebna pomocna ręka przy zdjęciu czy założeniu soczewki.
Bliżej mi do 30 niż Małolaty, a z imprezą trafiłaś - na swój własny ślub planuję kolorowe. Do reszty się nie odnoszę, wciskam ZP.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 11:27   #3036
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Serio kolorowe soczewki zakłada i zdejmuje się inaczej, ze trzeba się uczyć tego od nowa? Jeśli tak, to dlaczego?
Nie, oczywiście, że nie i nikt tu tak nie napisał, tylko Dagunia wysunęła taki wniosek nie czytając ze zrozumieniem Pffe, która jej napisała, że soczewki dobiera się nie po kolorze, a na podstawie wizyty u specjalisty.
Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Malla ja nie napisałam, że unikam wizyty w salonie. Zapytałam o Waszą opinie na temat poszczególnych firm, bo wtedy będę wiedziała w jaki salon uderzyć.
Przecież napisałam, żebyś zajrzała na odrębny wątek dotyczący soczewek kolorowych, w którym jest masa zdjęć. Znajdziesz tam także modele sprowadzane z innych krajów

Na ślub odradzam kolorowe. Przecież to sztucznie wygląda z bliska. Każdy gość będzie widział przy składaniu życzeń, że masz pikselozę. Po co w ogóle chcesz zmieniać kolor oczu na ślub? Przecież to Twój ślub, a nie innookiej.

Ja próbowałam jednodniowe Freshlooki. Były za duże, przez co układały się na oku nierówno, poza tym nie pokrywały dobrze tęczówki. Ale ja zmieniałam kolor drastycznie, więc u Ciebie może być inaczej. Z kolorowymi jest taki problem, że w salonach nie ma dużego wyboru, więc czeka Cię dużo testowania
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2015-01-28 o 11:29
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 11:49   #3037
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Mam oczy niebieskie - napisałam że chcę pogłębić odcień a nie zmienić z brązu na czerwony itp. Pomyślę nad tym co napisałaś i chyba dam sobie spokój, bo nie chcę męczyć oczy testami.


Odniosłam się do wpisu Sealion to pffe wcięła się w rozmowę. Nie czytałam co napisała, więc ciężko było odnieść się "ze zrozumieniem" do jej postu
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-28, 11:57   #3038
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Sama się zastanawiam nad dobraniem kolorowych na kilka sesji zdjęciowych, które planujemy z przyjacielem oraz na ślub. O ile nasz zabawy w sesje to pikuś, bo przerysowany efekt będzie nawet pożądany, o tyle średnio widzę kwestie samego ślubu i sesji ślubnej jeżeli faktycznie dają tak bardzo przerysowany efekt. Chciałam jedynie podkreślić swój naturalny kolor.
Tylko, że temat tak naprawdę ciągle odkładam, bo zastanawiam się, czy którekolwiek kolorowe soczewki dadzą mi komfort noszenia podobny do Acuvue TrueEye lub Biofinitów. Jeśli nie, to wolałabym sobie odpuścić temat całkowicie i zachować pieniądze wydane na kolorowe soczewki i lekarza i zostać przy własnym kolorze
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 11:57   #3039
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Mam oczy niebieskie - napisałam że chcę pogłębić odcień a nie zmienić z brązu na czerwony itp. Pomyślę nad tym co napisałaś i chyba dam sobie spokój, bo nie chcę męczyć oczy testami.


Odniosłam się do wpisu Sealion to pffe wcięła się w rozmowę. Nie czytałam co napisała, więc ciężko było odnieść się "ze zrozumieniem" do jej postu
To po cholerę mi odpisywałaś skoro nawet nie czytałaś? Poza tym wiek o dojrzałości nie świadczy.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 12:05   #3040
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Proponuję zakończyć dyskusję, która co powiedziała, bo widzę, ze się nie dogadacie.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 12:36   #3041
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Aimee_J - lepszy efekt da Photoshop niż soczewki. Ciekawe, jakie nosi Paris Hilton (pomijając, że nie powinna być stawiana jako wzór do naśladowania pod względem higieny).

Dagunia - zerknij na uznawane za naturalnie wyglądające Freshlooki:
http://www.szkla.com/67_freshlook-dimensions-6-szt.html
http://szczecin-okulista.pl/zmien-swoje-oczy-freshlook/
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-28, 12:41   #3042
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Aimee_J - lepszy efekt da Photoshop niż soczewki. Ciekawe, jakie nosi Paris Hilton (pomijając, że nie powinna być stawiana jako wzór do naśladowania pod względem higieny).

Dagunia - zerknij na uznawane za naturalnie wyglądające Freshlooki:
http://www.szkla.com/67_freshlook-dimensions-6-szt.html
http://szczecin-okulista.pl/zmien-swoje-oczy-freshlook/
Dziękuję spojrzę
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 18:16   #3043
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

W rossmanie są płyny Opti Free Replenish 300ml 20zł. Promo do jutra, ja dziś przypadkiem się natknęłam na nią. Cena chyba atrakcyjna. Soczewki noszę od kilku mies i znawcą nie jestem.
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 19:05   #3044
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Fajna cena, dzięki
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 21:37   #3045
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez czternastka Pokaż wiadomość
Ja też od czasu do czasu przysypiam, godzinkę, maksymalnie dwie Budzę się, pomrugam parę razy i jest dobrze.
Zakładanie i zdejmowanie soczewek zajmuje niewiele czasu, tym bardziej dosyć "orientalna" jest historia Twojej optometrystki. Taka niesamodzielność jest chyba dosyć nietypowa.
Niestety takie sytuacje też się zdarzają, i moim zdaniem wtedy jest to uzasadnione. Jeżeli ktoś ma podrażniać sobie codziennie oczy i męczyć je przez 30 minut, nie mówiąc już o stracie czasu i nerwów, to lepiej zdecydować się na taką opcję.

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Czyli według Ciebie inaczej zakłada się soczewki zwykłe a inaczej kolorowe ? Wcześniej była dyskusja na temat kolorowych i niektóre firmy mają te nowoczesne które przepuszczają więcej powietrza (jak dobrze pamiętam), a niektóre te robione starą techniką i w nich oko się "męczy". Więc
wybacz, ale nie mam ochoty czytać Twoich mądrości/wywodów. Poczekam na odpowiedź fiolki.
oj niestety niewiele pomogę w tej kwestii.
Kolorowe soczewki to nie jest mój główny punkt zainteresowań więc mogę nie być na bieżąco.
Rozumiem o co Ci chodzi. Chciałabyś wybrać się do specjalisty, który będzie miał w ofercie polecane przez nas soczewki, żeby nie kupić czegoś kiepskiej jakości.
Na pewno kolorowe dobrej jakości jednodniówki ma alcon czyli Freshlooki, ale oczywiście musiałabyś je najpierw przymierzyć.
Myślę, że podkreślenie koloru na ślub to fajny pomysł, ale trzeba decyzję podjąć odpowiednio wcześniej, żeby oczy przyzwyczaiły się do soczewek.

A jakie soczewki nosisz na co dzień?
Czy może nie nosisz soczewek?
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 06:25   #3046
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Niestety takie sytuacje też się zdarzają, i moim zdaniem wtedy jest to uzasadnione. Jeżeli ktoś ma podrażniać sobie codziennie oczy i męczyć je przez 30 minut, nie mówiąc już o stracie czasu i nerwów, to lepiej zdecydować się na taką opcję.



oj niestety niewiele pomogę w tej kwestii.
Kolorowe soczewki to nie jest mój główny punkt zainteresowań więc mogę nie być na bieżąco.
Rozumiem o co Ci chodzi. Chciałabyś wybrać się do specjalisty, który będzie miał w ofercie polecane przez nas soczewki, żeby nie kupić czegoś kiepskiej jakości.
Na pewno kolorowe dobrej jakości jednodniówki ma alcon czyli Freshlooki, ale oczywiście musiałabyś je najpierw przymierzyć.
Myślę, że podkreślenie koloru na ślub to fajny pomysł, ale trzeba decyzję podjąć odpowiednio wcześniej, żeby oczy przyzwyczaiły się do soczewek.

A jakie soczewki nosisz na co dzień?
Czy może nie nosisz soczewek?
Dokładnie tak
Na co dzień noszę iWear Supreme sferyczne 8.60 - 14.00
Jestem z nich bardzo zadowolona - nigdy nie podrażniły mi oka, nie miałam uczucia "suchości" itp.
Tak właśnie myślałam żeby kupić wcześniej i wypróbować jak moje oczy reagują po parunastu godzinach, bo wiadomo że przymierzenie u specjalisty to tylko parę minut Nie chciałabym w dniu ślubu mieć oczu jak królik
Dziękuję Ci bardzo za pomoc
Zobaczyłam że te Freshlooki są w VE - te miałaś na myśli: https://sklep.visionexpress.pl/produ...y-colors-10szt ?
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 08:38   #3047
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Te właśnie miałam, są strasznie pikselowe, efekt był śmieszny.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 12:21   #3048
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
W rossmanie są płyny Opti Free Replenish 300ml 20zł. Promo do jutra, ja dziś przypadkiem się natknęłam na nią. Cena chyba atrakcyjna. Soczewki noszę od kilku mies i znawcą nie jestem.
mi nie podeszły- podrażniają mi oko.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 19:31   #3049
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Dokładnie tak
Na co dzień noszę iWear Supreme sferyczne 8.60 - 14.00
Jestem z nich bardzo zadowolona - nigdy nie podrażniły mi oka, nie miałam uczucia "suchości" itp.
Tak właśnie myślałam żeby kupić wcześniej i wypróbować jak moje oczy reagują po parunastu godzinach, bo wiadomo że przymierzenie u specjalisty to tylko parę minut Nie chciałabym w dniu ślubu mieć oczu jak królik
Dziękuję Ci bardzo za pomoc
Zobaczyłam że te Freshlooki są w VE - te miałaś na myśli: https://sklep.visionexpress.pl/produ...y-colors-10szt ?
Tak, o te mi chodziło

A nosiłaś może iWear XR Comfort?
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-30, 06:51   #3050
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Tak, o te mi chodziło

A nosiłaś może iWear XR Comfort?
Nie Te mi dopasowali i tych się trzymam, ale niedługo idę na wizytę "kontrolną" to może coś zmienią. A Comfort Twoim zdaniem lepsze ?
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 20:35   #3051
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Nie Te mi dopasowali i tych się trzymam, ale niedługo idę na wizytę "kontrolną" to może coś zmienią. A Comfort Twoim zdaniem lepsze ?
To czy są lepsze to kwestia indywidualna, ale one występuję w wersji przejrzystej i kolorowej, więc gdybyś je nosiła, to nie musisz mieć specjalnie dopasowanych kolorowych.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 21:44   #3052
Kelpie
Zakorzenienie
 
Avatar Kelpie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 8 185
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Mam niedużą wade wzroku ale w codzieności ją odczuwam. Nie lubię nosić okularów i pomyślałam o soczewkach. Wiadomo że każdemu dobiera się soczewki indywidualnie, ale może wiecie czy jak mam wadę OP -0,5/-0,25/os180, OL -0,75/-0,25/os40 da radę mi dobrać soczewki? Czytałam, że soczewki są słabsze niż okulary. Mam zamiar wybrać się do okulisty ale może przy takiej wadzie soczewek nie dają i szkoda kasy na wizytę.
Kelpie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 22:02   #3053
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Kelpie Pokaż wiadomość
Mam niedużą wade wzroku ale w codzieności ją odczuwam. Nie lubię nosić okularów i pomyślałam o soczewkach. Wiadomo że każdemu dobiera się soczewki indywidualnie, ale może wiecie czy jak mam wadę OP -0,5/-0,25/os180, OL -0,75/-0,25/os40 da radę mi dobrać soczewki? Czytałam, że soczewki są słabsze niż okulary. Mam zamiar wybrać się do okulisty ale może przy takiej wadzie soczewek nie dają i szkoda kasy na wizytę.
Idź do okulisty, on Ci wszystko powie. Teraz prawie do każdej wady można dobrać soczewki.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 22:29   #3054
Kelpie
Zakorzenienie
 
Avatar Kelpie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 8 185
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
Idź do okulisty, on Ci wszystko powie. Teraz prawie do każdej wady można dobrać soczewki.
No taki mam zamiar, ale chciałam się dowiedzieć czy w ogóle się da
Kelpie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 20:32   #3055
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Kelpie Pokaż wiadomość
Mam niedużą wade wzroku ale w codzieności ją odczuwam. Nie lubię nosić okularów i pomyślałam o soczewkach. Wiadomo że każdemu dobiera się soczewki indywidualnie, ale może wiecie czy jak mam wadę OP -0,5/-0,25/os180, OL -0,75/-0,25/os40 da radę mi dobrać soczewki? Czytałam, że soczewki są słabsze niż okulary. Mam zamiar wybrać się do okulisty ale może przy takiej wadzie soczewek nie dają i szkoda kasy na wizytę.
To jest jeden z najczęstszych mitów "soczewki powinny być słabsze niż okulary".
To stwierdzenie jest prawdą tylko w niektórych przypadkach. Nie jest to regułą.

Na badanie możesz też wybrać się do optometrysty, da się dobrać soczewki do takiej wady
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 20:39   #3056
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dziewczyny gdzie zamawiacie soczewki? Zależy mi na sklepie gdzie będzie dosyć szybka przesyłka bo uszkodziłam soczewkę i nie mam na zmianę.
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 21:36   #3057
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
Dziewczyny gdzie zamawiacie soczewki? Zależy mi na sklepie gdzie będzie dosyć szybka przesyłka bo uszkodziłam soczewkę i nie mam na zmianę.
Ja kupuję stacjonarnie. W bardzo podobnej cenie co przez internet. Dopiero przy zakupie 10 sztuk by mi wychodziło taniej, co mi się nie uśmiecha bo 3-4 zł na parze to jednak nie jest wielka różnica.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 22:00   #3058
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Ja kupuję stacjonarnie. W bardzo podobnej cenie co przez internet. Dopiero przy zakupie 10 sztuk by mi wychodziło taniej, co mi się nie uśmiecha bo 3-4 zł na parze to jednak nie jest wielka różnica.
ja zamawiam od razu całe opakowanie czyli po 6 sztuk na jedno oko bo inaczej nie mogę. Nie mam czasu ostatnio łazić do swojego stacjonarnego. Daleko to i oni też musza zamawiać, wiec potem muszę drugi raz iść.
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 22:14   #3059
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Witajcie
Ostatnio mam problem z suchością i podrażnieniem oczu (lekarka mówi, że winny jest jeden lek, który muszę przyjmować przez rok, a wysusza mocno śluzówki), a właśnie kończę niby rewelacyjną nawilżającą emulsję cationorm, którą kupiłam za niemal 5 dych. Przynajmniej lekarka mówiła, że jest najlepsza ponieważ długo utrzymuje się na gałce ocznej no i można aplikować na soczewkę. Dla mnie okazał się średni w każdym razie. Sporo kropli już wypróbowałam, przeszukałam także Wasz wątek i wynotowałam to, co polecacie. Waham się jeszcze nad Bepanthen Eye, co sądzicie o nim? A może pojawiło się ostatnio coś jeszcze, co warto wypróbować?
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 22:35   #3060
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

A co już stosowałaś?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-02 12:32:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:00.