Czy planowanie dziecka, niezupełnie będąc w związku jest kompletnie absurdalne? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-26, 08:33   #31
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Czy planowanie dziecka, niezupełnie będąc w związku jest kompletnie absurdalne?

Cytat:
Tzn. mam kandydata, ale jest średnio entuzjastycznie nastawiony do tego pomysłu.
Cytat:
Pierwszy raz wspomniałam o tym dziecku w maju - niby żartem, ale nie uciekł w podskokach, tylko też niby żartem powiedział, że nawet nie wie, czy chce mieć dzieci i żebym mu dała z tydzień na zastanowienie. Więcej niż tydzień minął jak wróciłam do tematu, to stwierdził, że nie jest bankiem nasienia i nie będzie się ze mną rozmnażał na zawołanie i że z dwojga złego wolałby chyba ("chyba"!) wychowywać cudze niż żeby nie wychowywać własnego, ale generalnie nie jest tak całkiem na nie, a przynajmniej tak twierdzi.
Skoro już zaczęłaś z nim gadki na ten temat (wpis Cava o niemówieniu jest ciekawy pod względem przemyśleń) - facet jednoznacznie Ci nie odmówił - przynajmniej nie wynika to z posta.
Dla mnie to jest absurd, że nie powiedział ''nie''. Ja bym się nie tylko nie zgodziła ale zaczęła bardziej pilnować.

Technicznie nie widzę żadnych przeciwskazań.
Równie db może być wielka miłość, ślubik nawet, wpadka, albo planowane, a za 3 lata po związku wspomnienie i tatuś, który olewa dziecko bo ma już nową kobietę. Pracę możesz stracić za 3 lata albo za 13. Najlepszy ojciec świata może zginąć w wypadku za jakiś czas.
Trzeci podpunkt jest skrajny, ale pierwszy to już nie jest taka wielka rzadkość.
Dobrze by było, abyś do takiego planu na życie miała faceta, z którym się dogadujecie dobrze, jako przyjaciele. Wychowywać sama, ale aby dziecko miało tatę, i abyś mogła do tego człowieka zwrócić się po pomoc w potrzebie.

Dla dziecka byłoby najwłaściwiej, aby miało ojca jak i matkę.
Tylko technicznie niestety nawet w najlepszym związku świata nie możesz zagwarantować dziecku, że zawsze będzie miało ojca lub, że ojciec go nie porzuci. Mało to rozwodów?
Natomiast moje zdanie jest takie, że, skoro chcesz to zrobić świadomie, i być w porządku wobec dziecka, powinnaś zdecydować się z kimś, kto chce mieć dziecko i być ojcem.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2016-08-26 o 08:36
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 09:01   #32
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Czy planowanie dziecka, niezupełnie będąc w związku jest kompletnie absurdalne?

Szkoda nie tyle dziecka, co faceta.
W takim niezdefiniowanym związku pakować siebie i faceta w dziecko, to trochę nie bardzo. Albo bank nasienia, albo nic.

Albo oczywiście czekać aż związek się ustabilizuje, wiadomo będzie, czego chcecie oboje, albo czekać na kolejny związek.

Edytowane przez natalia_t
Czas edycji: 2016-08-26 o 09:02
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 09:15   #33
kasiatoya
Rozeznanie
 
Avatar kasiatoya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 905
Dot.: Czy planowanie dziecka, niezupełnie będąc w związku jest kompletnie absurdalne?

Co wy macie z tym bankiem nasienia? Serio to aż taka popularna instytucja?
Osobiście znam parę dziewczyn które zaciążyły bez informowania partnera o swoich planach za to nie znam ani jednej która skorzystałaby z jakiegoś banku nasienia (nawet nie słyszałam o takiej). Dla mnie to jakaś abstrakcja.
I szczerze to jako dziecko wolałabym się dowiedzieć, że mój ewentualny ojciec zwiał niż, że jestem z jakiegoś katalogu w banku.

Tak jak pisze Hultaj, nawet najbardziej żywiołowe zakochanie, ochy i achy w związku i górnolotne plany nie gwarantuje, że się tak czy inaczej nie będzie w rezultacie wychowywało dziecka i tak samemu. Po prostu bywa różnie i ludzie jakoś mimo tego sobie radzą.

Co do zapewnienia wzorców - to też dla mnie jakaś jazda jest... podejrzewam, że zdecydowana większość z was nie mieszka jednak na pustyni tylko w normalnym (cokolwiek to znaczy) społeczeństwie gdzie są obecne obie płcie.
Naprawdę nie trzeba trzymać faceta w domu żeby mieć normalnie rozwijające się dziecko które ma kontakt z mężczyznami.

Autorko zorganizuj sobie jakieś porządne wsparcie w postaci rodziny i przyjaciół na przeróżne przypadki i ewentualną pomoc przy dziecku i wybierz niekonfliktowego kandydata (!) bo w brew pozorom nie ma chyba nic gorszego niż szarpanie się z ojcem o dziecko.
kasiatoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 09:21   #34
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czy planowanie dziecka, niezupełnie będąc w związku jest kompletnie absurdalne?

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;64589066]zacznijmy od tego czy ten facet wogole zdaje sobie sprawę z tego że nie m9ze tak sobie zrzec się dziecka i nie płacić
mogę się założyć że jeśli dowie się że w każdej chwili może zostać ustalone jego ojcostwo i będzie musiał płacić to odrazu zmieni zdanie i się zmyje[/QUOTE]


A po co facet ma się zrzekać?
Matka przy urodzeniu deklaruje "ojciec nieznany" i facet nie ma nic do tego.

Tylko wtedy faktycznie lepiej nie wybierać na ojca nadgorliwego znajomego, który może skojarzyć fakty z datami, albo tak stemplować potomstwo, że się nie da nie zauważyć rosnącego z wiekiem dziecka podobieństwa między dzieckiem a "kolegą mamy"
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 09:25   #35
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Czy planowanie dziecka, niezupełnie będąc w związku jest kompletnie absurdalne?

Cytat:
Napisane przez kasiatoya Pokaż wiadomość
Co wy macie z tym bankiem nasienia? Serio to aż taka popularna instytucja?
Osobiście znam parę dziewczyn które zaciążyły bez informowania partnera o swoich planach za to nie znam ani jednej która skorzystałaby z jakiegoś banku nasienia (nawet nie słyszałam o takiej). Dla mnie to jakaś abstrakcja.
I szczerze to jako dziecko wolałabym się dowiedzieć, że mój ewentualny ojciec zwiał niż, że jestem z jakiegoś katalogu w banku.
To, że nie znasz, znaczy, że nie znasz, a nie, że instytucja jest niepopularna lub wręcz abstrakcyjna. Wpisz w google i zobacz.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 09:28   #36
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Czy planowanie dziecka, niezupełnie będąc w związku jest kompletnie absurdalne?

Cytat:
Napisane przez thirky Pokaż wiadomość
Tak.
Zgadzam się. Planowanie dziecka z NIEODPOWIEDNIM facetem (bez znaczenia jaki by on nie był piękny, mądry i zdrowy) uważam za beznadziejny pomysł.
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 09:36   #37
kasiatoya
Rozeznanie
 
Avatar kasiatoya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 905
Dot.: Czy planowanie dziecka, niezupełnie będąc w związku jest kompletnie absurdalne?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;64593956]To, że nie znasz, znaczy, że nie znasz, a nie, że instytucja jest niepopularna lub wręcz abstrakcyjna. Wpisz w google i zobacz.[/QUOTE]
Ok, może jestem jakaś zapóźniona w nowinkach ciążowy ale mieszkając w bliskim pobliżu stolicy i będąc osobą chyba jednak towarzyską serio nie spotkałam się z ani jednym takim przypadkiem w realnej rzeczywistości (zgadzam się, że w internetach jest wszystko).

A może tu na forum jest ktoś kto skorzystał z banku? Z ciekawości pytam bo ciągle nie wierzę, że to takie łatwo dostępne i bezproblemowe.
kasiatoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-26, 09:37   #38
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Czy planowanie dziecka, niezupełnie będąc w związku jest kompletnie absurdalne?

Cytat:
Napisane przez kasiatoya Pokaż wiadomość
Co wy macie z tym bankiem nasienia? Serio to aż taka popularna instytucja?
Osobiście znam parę dziewczyn które zaciążyły bez informowania partnera o swoich planach za to nie znam ani jednej która skorzystałaby z jakiegoś banku nasienia (nawet nie słyszałam o takiej). Dla mnie to jakaś abstrakcja.
Dla mnie to jest abstrakcja, nie wiem, jak można to komuś zrobić. Również wolałabym mieć dziecko z kimś, kogo znam i lubię, ale świadome zajście w ciążę z kimś, kto nie wie o naszych planach, to okropne zachowanie.


Cytat:
Napisane przez kasiatoya Pokaż wiadomość
I szczerze to jako dziecko wolałabym się dowiedzieć, że mój ewentualny ojciec zwiał niż, że jestem z jakiegoś katalogu w banku.
Nie wiem, co bym wolała, natomiast wydaje mi się być jakimś plusem fakt, że dziecko i ojciec mogą się poznać, jeśli oboje wyrażą taką wolę. Chociaż to może rodzić inne komplikacje, również emocjonalne.

W ww sytuacji jak długo on się do tego pomysłu nie pali, to nie ma za bardzo czego rozważać. Z drugiej strony nie dziwię mu się i wręcz bym się bała mieć dziecko z kimś, kto by wątpliwości nie miał.

Uważam generalnie pomysł za lepszy, niż tkwienie w nieudanym związku, bo kalendarz pogania. Ale nic nie można zrobić, jeśli kandydat na ojca nie jest zdecydowany.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 09:46   #39
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czy planowanie dziecka, niezupełnie będąc w związku jest kompletnie absurdalne?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;64593956]To, że nie znasz, znaczy, że nie znasz, a nie, że instytucja jest niepopularna lub wręcz abstrakcyjna. Wpisz w google i zobacz.[/QUOTE]


Z ciekawości zerknęłam na stronę tego typu placówki.
Nie widzę oferty po prostu dla kobiet które chcą mieć dziecko a nie mają partnera ani problemów z poczęciem.
Raczej wszytko dotyczy osób które maja problemy z płodnoscią i dlatego wybierają opcję zapłodnienia nasieniem nieznanego partnera.

No ale nigdy nie musiałam rozważać takiej opcji na serio, wiec tez nie ryłam po możliwościach.
jedyne co mnie do tego przekonuje, to to, ze dawcy są przebadani.
Choroby dziedziczne często ujawniają się co drugie pokolenie lub dopiero po wieku średnim, wiec to faktycznie wzięłabym pod uwagę, jakbym planowała model rodziny 1+dziecko

Bo od strony technicznej, to chyba wolałabym jednak tradycyjne sposoby zaciążenia, a nie samolot u gina. :/
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 09:49   #40
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Czy planowanie dziecka, niezupełnie będąc w związku jest kompletnie absurdalne?

Cytat:
Napisane przez kasiatoya Pokaż wiadomość
Ok, może jestem jakaś zapóźniona w nowinkach ciążowy ale mieszkając w bliskim pobliżu stolicy i będąc osobą chyba jednak towarzyską serio nie spotkałam się z ani jednym takim przypadkiem w realnej rzeczywistości (zgadzam się, że w internetach jest wszystko).
A dużo znasz samotnych matek z wyboru? Albo par, u których zawiodły wszelkie dostępne metody walki z brakiem możliwości zajścia w ciążę z powodu defektu spermy?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany

Edytowane przez elvegirl
Czas edycji: 2016-08-26 o 09:50
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 09:58   #41
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Czy planowanie dziecka, niezupełnie będąc w związku jest kompletnie absurdalne?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Z ciekawości zerknęłam na stronę tego typu placówki.
Nie widzę oferty po prostu dla kobiet które chcą mieć dziecko a nie mają partnera ani problemów z poczęciem.
Raczej wszytko dotyczy osób które maja problemy z płodnoscią i dlatego wybierają opcję zapłodnienia nasieniem nieznanego partnera.
Zerknęłam na stronę gdańskiej placówki tego typu i w ofercie jest "inseminacja nasieniem dawcy". Szczerze wątpię, by w komercyjnej placówce ograniczano to do osób z ograniczoną płodnością. Podejrzewam, że trzeba się już dopytywać indywidualnie jak w przypadku wszystkich procedur medycznych.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-26, 09:59   #42
kasiatoya
Rozeznanie
 
Avatar kasiatoya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 905
Dot.: Czy planowanie dziecka, niezupełnie będąc w związku jest kompletnie absurdalne?

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
A dużo znasz samotnych matek z wyboru? Albo par, u których zawiodły wszelkie dostępne metody walki z brakiem możliwości zajścia w ciążę z powodu defektu spermy?
Może nie dużo bo i grupy badawczej by pewnie z tego nie było ale sama wychowuję dziecko nie będąc w związku więc siłą rzeczy z racji podobieństwa sytuacji trochę ich poznałam. Co do tego czy ciąża była z wyboru to już było różnie.

A i pomijam niepłodne pary bo to jednak co innego niż samotna pani udająca się do banku.

Zastanawia mnie raczej to, że nawet jeśli chodzi o zwykłe plotki to zwykle wszyscy, wszystko wiedzą, kto kogo zdradza, kto ma adoptowane dzieci, kto usunął ciążę, gdzie, kiedy z kim a jakoś nawet w najgłupszych plotkach choćby i były wymyślone nie zdarzyło mi się usłyszeć, że ktoś skorzystał z banku spermy.

Edytowane przez kasiatoya
Czas edycji: 2016-08-26 o 10:00
kasiatoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 11:43   #43
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Czy planowanie dziecka, niezupełnie będąc w związku jest kompletnie absurdalne?

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Powiedziała mu, że dzisiaj mogą bez gumki, on uwierzył. I machnęła sobie z nim dzieciaka, tak jak chciała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Znam podobną parę. Tyle, że ona "przypadkiem" wpadła na imprezie.
W rodzinach błyskawiczna zrzutka na duże mieszkanie, ślub - wiadomo. Żyją sobie naprawdę dobrze, on dużo zarabia, ona myśli, że Pana Boga za nogi złapała. A on ją zdradza, kiedy jego prawdziwa miłość przyjeżdża do rodziny.
Dobrze, gdy facet kocha i tylko nie jest przekonany do dziecka.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 11:54   #44
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy planowanie dziecka, niezupełnie będąc w związku jest kompletnie absurdalne?

Cytat:
Napisane przez kasiatoya Pokaż wiadomość
Co wy macie z tym bankiem nasienia? Serio to aż taka popularna instytucja?
Osobiście znam parę dziewczyn które zaciążyły bez informowania partnera o swoich planach za to nie znam ani jednej która skorzystałaby z jakiegoś banku nasienia (nawet nie słyszałam o takiej). Dla mnie to jakaś abstrakcja.
I szczerze to jako dziecko wolałabym się dowiedzieć, że mój ewentualny ojciec zwiał niż, że jestem z jakiegoś katalogu w banku.

Tak jak pisze Hultaj, nawet najbardziej żywiołowe zakochanie, ochy i achy w związku i górnolotne plany nie gwarantuje, że się tak czy inaczej nie będzie w rezultacie wychowywało dziecka i tak samemu. Po prostu bywa różnie i ludzie jakoś mimo tego sobie radzą.

Co do zapewnienia wzorców - to też dla mnie jakaś jazda jest... podejrzewam, że zdecydowana większość z was nie mieszka jednak na pustyni tylko w normalnym (cokolwiek to znaczy) społeczeństwie gdzie są obecne obie płcie.
Naprawdę nie trzeba trzymać faceta w domu żeby mieć normalnie rozwijające się dziecko które ma kontakt z mężczyznami.

Autorko zorganizuj sobie jakieś porządne wsparcie w postaci rodziny i przyjaciół na przeróżne przypadki i ewentualną pomoc przy dziecku i wybierz niekonfliktowego kandydata (!) bo w brew pozorom nie ma chyba nic gorszego niż szarpanie się z ojcem o dziecko.
to, że ty nie słyszałaś o czymś takim, nie oznacza, że to abstrakcja. dla mnie abstrakcją są wąskie horyzonty i brak myślenia. co to za problem powiedzieć dziecku, że ojciec zwiał w przypadku, kiedy dziecko jest dzięki bankowi spermy?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Z ciekawości zerknęłam na stronę tego typu placówki.
Nie widzę oferty po prostu dla kobiet które chcą mieć dziecko a nie mają partnera ani problemów z poczęciem.
Raczej wszytko dotyczy osób które maja problemy z płodnoscią i dlatego wybierają opcję zapłodnienia nasieniem nieznanego partnera.

No ale nigdy nie musiałam rozważać takiej opcji na serio, wiec tez nie ryłam po możliwościach.
jedyne co mnie do tego przekonuje, to to, ze dawcy są przebadani.
Choroby dziedziczne często ujawniają się co drugie pokolenie lub dopiero po wieku średnim, wiec to faktycznie wzięłabym pod uwagę, jakbym planowała model rodziny 1+dziecko

Bo od strony technicznej, to chyba wolałabym jednak tradycyjne sposoby zaciążenia, a nie samolot u gina. :/
ja znam kobietę, która skorzystała z takiej opcji. po rozwodzie nie wyobrażała sobie, że inny facet będzie ją dotykał, a zegar biologiczny tykał od wielu lat.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 12:20   #45
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Czy planowanie dziecka, niezupełnie będąc w związku jest kompletnie absurdalne?

Na razie nie nadrabiam a napisze od siebie.
Jesli chcesz dziecka by stworsyc z nim rodzine to jest to zly pomysl.
Jesli chcesz dziecka bo czujesz silna potrzebe posiadania i kochania go. Jestes w pelni swiadoma tego ze moze Ci przyjsc samej wychowywac to dziecko, ze sama bedziesz je musiala w pelni ogarnac ( wstawac w nocy, zapieprxac i zabawiac w dzien) itp. Ze ojciec moze sie szybko ewakuowac a alimenty beda marne. Jednym slowem jesli naprawdxe dziecko chcesz dla siebie i jestes gotowa ofiarowac mu milosc i opieke niezaleznie od tego co zrobi Twoj partner to mozesz owszem rozwqzyc taka opcje.

Bo macie tak dziwnu zwiazek ze nie wiem czy facet sie nagle w dziecku zakocha czy szybko ucieknie gdzie pieprz rosnie. I Ty musisz byc wtedy gotowa by sama niesc wszelkie trudy wychowania a nie miec zal do dziecka bo ono sie samo nie pchalo.
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ



Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 12:21   #46
adeedra
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 1 268
Dot.: Czy planowanie dziecka, niezupełnie będąc w związku jest kompletnie absurdalne?

Wy z tymi bankami spermy to tak serio?
Spędziłam wczoraj w nocy kilka godzin na stronach, ogłaszających się jako banki nasienia - albo nie ma tam ani słowa o konkretach, albo wszystko jest skierowane do par mających problem z płodnością (nie wiem, o co chodzi, nigdzie nie jest napisane, że samotnym kobietom nie wolno, ale na każdej z tych stron jest wyraźnie podkreślone kilka razy, że chodzi o pary) , albo są to jakieś dziwaczne strony z "kandydatami", oczekującymi, że będzie seks, zachwalającymi swoje umiejętności łóżkowe i rozmiar przyrodzenia.

Nie. Tak bardzo nie.
adeedra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 12:25   #47
higirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 192
Dot.: Czy planowanie dziecka, niezupełnie będąc w związku jest kompletnie absurdalne?

Jeśli masz dobrą i pewną sytuację finansową, chęci, czas i warunki to pomysł na dziecko w tej sytuacji nie wydaje się w ogóle absurdalny, wręcz przeciwnie - dużo jest par, które nie mają ustabilizowanej sytuacji a na dziecko się decyduje, bo "jakos to będzie". Bank nasienia raczej bym odrzuciła na twoim miejscu, wolałabym mieć dziecko z kimś do kogo jak coś mogłabym się zwrócić, poprosić o pomoc, kogo dziecko w ogóle miałoby możliwość poznać i spędzać trochę czasu. Nie wiem co musi czuć dziecko, które nigdy swojego ojca nie pozna i nawet nie wie jak wygląda, totalnie nic.
higirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 12:28   #48
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy planowanie dziecka, niezupełnie będąc w związku jest kompletnie absurdalne?

propozycje są dla par, bo zazwyczaj kobiety w związkach (domyśle małżeńskich) chcą mieć dzieci. jeśli kobieta ma męża to mąż musi wyrazić zgodę na takie zapłodnienie, bo w świetle prawa dziecko będzie jego "z automatu".
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 12:34   #49
201703061049
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 247
Dot.: Czy planowanie dziecka, niezupełnie będąc w związku jest kompletnie absurdalne?

Cytat:
Napisane przez adeedra Pokaż wiadomość
Wy z tymi bankami spermy to tak serio?
Spędziłam wczoraj w nocy kilka godzin na stronach, ogłaszających się jako banki nasienia - albo nie ma tam ani słowa o konkretach, albo wszystko jest skierowane do par mających problem z płodnością (nie wiem, o co chodzi, nigdzie nie jest napisane, że samotnym kobietom nie wolno, ale na każdej z tych stron jest wyraźnie podkreślone kilka razy, że chodzi o pary) , albo są to jakieś dziwaczne strony z "kandydatami", oczekującymi, że będzie seks, zachwalającymi swoje umiejętności łóżkowe i rozmiar przyrodzenia.

Nie. Tak bardzo nie.
Pewnie nie jest to idealne rozwiązanie, ale moim zdaniem uczciwsze i bezpieczniejsze niż dziecko z tym facetem. Spoko gościu że w ogóle wziął pod uwagę taką propozycję, no ale jednak nie.
Powiem ci zupełnie szczerze, co ja zrobiłabym w takiej sytuacji - znalazła sobie innego łądnego mądrego fuckfrienda, zaszła z nim w ciąże, nie informując go o tym fakcie, w rubryce ''ojciec'' wpisała ''nieznany'' i urwała znajomość.
Jest to może nieco moralnie wątpliwe, ale po przegłówkowaniu nie znajduję innego wyjścia z sytuacji, zakładając, że dziecka pragnę i że chcę je mieć już teraz.
201703061049 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-26, 12:34   #50
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Czy planowanie dziecka, niezupełnie będąc w związku jest kompletnie absurdalne?

Cytat:
Napisane przez adeedra Pokaż wiadomość
Wy z tymi bankami spermy to tak serio?
Spędziłam wczoraj w nocy kilka godzin na stronach, ogłaszających się jako banki nasienia - albo nie ma tam ani słowa o konkretach, albo wszystko jest skierowane do par mających problem z płodnością (nie wiem, o co chodzi, nigdzie nie jest napisane, że samotnym kobietom nie wolno, ale na każdej z tych stron jest wyraźnie podkreślone kilka razy, że chodzi o pary) , albo są to jakieś dziwaczne strony z "kandydatami", oczekującymi, że będzie seks, zachwalającymi swoje umiejętności łóżkowe i rozmiar przyrodzenia.

Nie. Tak bardzo nie.
Tak, jak najbardziej na serio. Ja w takiej sytuacji zaczęłabym o realnego kontaktu z prawdziwą, działającą kliniką leczenia niepłodności, bo to oni mają w zwyczaju dysponować nasieniem i zapytałabym jakie są możliwości skorzystania z ich banku. Podejrzewam, że takie wykorzystanie ich usług to tylko nikły procent klientek, może nawet nikt nigdy nie skorzystał, co nie oznacza, że to niemożliwe.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 12:40   #51
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Czy planowanie dziecka, niezupełnie będąc w związku jest kompletnie absurdalne?

Cytat:
Napisane przez adeedra Pokaż wiadomość
Wy z tymi bankami spermy to tak serio?
Spędziłam wczoraj w nocy kilka godzin na stronach, ogłaszających się jako banki nasienia - albo nie ma tam ani słowa o konkretach, albo wszystko jest skierowane do par mających problem z płodnością (nie wiem, o co chodzi, nigdzie nie jest napisane, że samotnym kobietom nie wolno, ale na każdej z tych stron jest wyraźnie podkreślone kilka razy, że chodzi o pary) , albo są to jakieś dziwaczne strony z "kandydatami", oczekującymi, że będzie seks, zachwalającymi swoje umiejętności łóżkowe i rozmiar przyrodzenia.

Nie. Tak bardzo nie.
Ja bym dopytała, wydaje mi się, że nie będzie problemu. Mówię o klinikach oczywiście, nie mam pojęcia, kto korzysta z tych portali.

Pomysł zaciążenia z kimś bez jego wiedzy - w najlepszym razie pozbawiamy kogoś tego 1000zł, bo tyle mniej więcej taka "usługa" kosztuje, już nie mówiąc o stratach moralnych. Ciekawe, czy faceci z podobnym pomysłem również spotkaliby się z poparciem.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 12:45   #52
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Czy planowanie dziecka, niezupełnie będąc w związku jest kompletnie absurdalne?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;64602546]Tak, jak najbardziej na serio. Ja w takiej sytuacji zaczęłabym o realnego kontaktu z prawdziwą, działającą kliniką leczenia niepłodności, bo to oni mają w zwyczaju dysponować nasieniem i zapytałabym jakie są możliwości skorzystania z ich banku. Podejrzewam, że takie wykorzystanie ich usług to tylko nikły procent klientek, może nawet nikt nigdy nie skorzystał, co nie oznacza, że to niemożliwe.[/QUOTE]

Przewagą kliniki jest fakt, że nasienie będzie przepadane. Akurat z przypadkowym kandydatem, skłonnym do uprawiania seksu bez zabezpieczenia, bym nie zaryzykowała. No i szanse powodzenia są większe.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 12:45   #53
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Czy planowanie dziecka, niezupełnie będąc w związku jest kompletnie absurdalne?

Nie wiem jak to u nas wygląda prawnie z bankami spermy, jakaś szara strefa trochę, podejrzewam. Tym bardziej nie wiem jak jest np. u naszych sąsiadów za granicą.

Tak czy inaczej, ten facet się określił i nie chce takiej opcji, a sytuacja emocjonalna z nim jest dość niejasna, więc kwestia banków tu za wiele nie zmienia.
Gdybym chciała mieć dziecko sama, to raczej nie chciałabym tego dziecka z kimś znajomym w ogóle. No, bo jak sama, to sama. Bez faceta, który może chcieć dochodzić praw do dziecka, czy ew. robić jakiś problem. Jakoś sobie nie bardzo to wyobrażam, że robię sobie dziecko z kolegą a potem żyjemy sobie dalej, jak gdyby nigdy nic. Wciąż bym miała z tyłu głowy, czy mu się w jakimś momencie nie obudzi pragnienie bycia tatusiem.

No, chyba, że w tej sytuacji właśnie o to po części chodzi, żeby tego konkretnego faceta do siebie w jakiś sposób "przywiązać".
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 12:56   #54
201703061049
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 247
Dot.: Czy planowanie dziecka, niezupełnie będąc w związku jest kompletnie absurdalne?

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
Ja bym dopytała, wydaje mi się, że nie będzie problemu. Mówię o klinikach oczywiście, nie mam pojęcia, kto korzysta z tych portali.

Pomysł zaciążenia z kimś bez jego wiedzy - w najlepszym razie pozbawiamy kogoś tego 1000zł, bo tyle mniej więcej taka "usługa" kosztuje, już nie mówiąc o stratach moralnych. Ciekawe, czy faceci z podobnym pomysłem również spotkaliby się z poparciem.
No nie, bo ciężko mieć dziecko z kobietą bez jej wiedzy.
O jakich stratach moralnych mowa w sytuacji, gdy ktoś jest nieświadomy faktu, że gdzieś żyje jego dziecko?
201703061049 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 13:02   #55
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Czy planowanie dziecka, niezupełnie będąc w związku jest kompletnie absurdalne?

Cytat:
Napisane przez sztojabudu Pokaż wiadomość
No nie, bo ciężko mieć dziecko z kobietą bez jej wiedzy.
Ale zapłodnić wbrew jej planom wcale nie jest ciężko.

Cytat:
Napisane przez sztojabudu Pokaż wiadomość
O jakich stratach moralnych mowa w sytuacji, gdy ktoś jest nieświadomy faktu, że gdzieś żyje jego dziecko?
O takich, że każdy ma święte prawo sam decydować o swojej płodności i tym, z kim i kiedy zdecyduje się na dziecko.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 13:02   #56
201701121406
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 755
Dot.: Czy planowanie dziecka, niezupełnie będąc w związku jest kompletnie absurdalne?

Cytat:
Napisane przez sztojabudu Pokaż wiadomość
No nie, bo ciężko mieć dziecko z kobietą bez jej wiedzy.
O jakich stratach moralnych mowa w sytuacji, gdy ktoś jest nieświadomy faktu, że gdzieś żyje jego dziecko?


1. Facet może chociażby przebić prezerwatywę i wtedy kobieta może zajść w ciążę nie chcąc tego.



2. A jak dziecko będzie chciało mieć kontakt z ojcem i zacznie go szukać?
201701121406 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 13:06   #57
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Czy planowanie dziecka, niezupełnie będąc w związku jest kompletnie absurdalne?

A jak sobie wyobrażasz tę ciążę i dalszy rozwój sytuacji w ogóle?

Próbuję wymyśleć co zrobiłabym na Twoim miejscu i nie wiem. Na pewno zapisałabym się na listę oczekujących na adopcję, ale nie wiem czy chcesz adoptować. Do tego możesz czekać długo i być może się nie doczekać nie mając partnera. Na zachodzenie z nim bez jego wiedzy i zgody bym się chyba nie zdecydowała, pogadałabym z nim próbując ustalić coś co wszystkim pasuje, ale nie wiem czy to możliwe. I porozglądałabym się uważniej w internecie, może zagraniczne strony? Ciężko mi uwierzyć żeby nie było poważnych ofert i banków na poziomie.
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 13:09   #58
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy planowanie dziecka, niezupełnie będąc w związku jest kompletnie absurdalne?

Cytat:
Napisane przez Meagara Pokaż wiadomość
1. Facet może chociażby przebić prezerwatywę i wtedy kobieta może zajść w ciążę nie chcąc tego.
kobieta może brać tabsy.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 13:10   #59
201610130935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 590
Dot.: Czy planowanie dziecka, niezupełnie będąc w związku jest kompletnie absurdalne?

Jakbym chciała mieć dziecko, to skorzystałabym z kliniki. Nie chciałabym mieć dziecka ze znajomym, bo to może robić problemy prawne, a także dziecko potem może chcieć konktaktu z niezainteresowanym nim ojcem, który może mieć własną rodzinę.

Materiał na terapię idealny.

Nie robiłabym też sobie dziecka z gościem, w niestabilnym związku, do którego czuję miętę, a on sam wyraźnie jest niezdecydowany, ale ze wzkazaniem na "nie". Też świetny materiał na następny wizażowy wątek.
201610130935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 13:15   #60
Czarlii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 34
Dot.: Czy planowanie dziecka, niezupełnie będąc w związku jest kompletnie absurdalne?

Uważam, że celowe zajście w ciąże z facetem bez jego wiedzy jest z racji przedmiotowego potraktowania tego faceta po prostu seksistowskie i chociażby dlatego moralnie wątpliwe. Każdy człowiek powinien mieć kontrolę nad własną seksualnością i wszystkim, co się z tym potencjalnie wiąże, w tym nad kwestią posiadania/nieposiadania potomstwa. A to dziecko będzie biologicznie jego, więc to jest też kwestia jego seksualności.
Czarlii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-09 07:18:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:58.