Produkty niskokaloryczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-24, 11:16   #1
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa

Produkty niskokaloryczne


Myślę, że wiele kalorii można "zaoszczędzić" stosując zamienniki pewnych produktów, jak np. słodzik zamiast cukru, czy produkty typu "light".
Ja mam kilka swoich niskoenergetycznych produktów, ale chętnie poczytałabym, jakie pomysły mają inni.

Zaczynam:

- słodzik zamiast cukru,

- zamiast kalorycznych maseł i margaryn polecam Delmę, ma jedynie 180 kcal/100g (do wędlin czasem chlebek smaruję musztardą lub ketchupem),

- chlebek "light" Oskroby - ma około o połowę mniej kalorii niż tradycyjny,

- suszone owoce zamiast słodyczy, choć to niewielka oszczędność, zyskujemy cenne składniki (np. błonnik),

- unikam smażenia, robiąc np. sos nie podsmażam mięsa, tylko gotuję i pod koniec dodaję smażoną cebulkę Knorra w kostce do pokruszenia.
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 11:36   #2
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Produkty niskokaloryczne

ketchup podobno ma duzo kalorii...

- zamiast suszonych owoców - normalne owoce
- zamiast ryżu białego ryż brązowy
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 11:41   #3
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Produkty niskokaloryczne

Ketchup nie jest przesadnie kaloryczny, o ile nie używa się go w nadmiarze. Tragicznie to wygląda sytuacja z majonezem.
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 11:52   #4
Agaimka
Rozeznanie
 
Avatar Agaimka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 716
Dot.: Produkty niskokaloryczne

- zamiast śmietany - jogurt naturalny
- zamiast "normalnych" jogurtów - jogurty light np. Jogobella owocowa w opakowaniu tylko 90 kcal
- zamiast tłustych twarozków - serek wiejski z Piatnicy opakowanie 121 kcal (mój ulubiony )
Agaimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 12:42   #5
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Produkty niskokaloryczne

Na mojej dziczy kupić świerze brzoskwinie zimą, to dopiero cud!

A ketchup: 100g ma 110 kcal.
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 14:54   #6
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Produkty niskokaloryczne

Jestem jak najbardziej za tym, by używać niskokalorycznych substytutów pokarmów, ale pod warunkiem, że są one naturalne.
Zastanawiam się, czy oferowane nam produkty w wersji light, nie przynoszą aby organizmowi więcej szkody niż pożytku. Zabrałam się kiedyś za analizę jogurtów niskokalorycznych i ... naczytawszy się etykiet, więcej żadnego nie kupiłam. To samo się tyczy gotowych przypraw, składających się w większości z soli i konserwantów i zupek błyskawicznych.

Zamiast słodzików używam miodu. Nie sprawdzałam ile ma kalorii, ale zauważyłam, że nie mam po nim ochoty na słodycze.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 15:02   #7
natalli
Zadomowienie
 
Avatar natalli
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: **Poznań**
Wiadomości: 1 450
GG do natalli
Dot.: Produkty niskokaloryczne

tłuste mięso- chude mięso, drób bez skóry, ryby
tłuste ciastko- gotowe ciasto francuskie
słodkie płatki śniadaniowe- musil, płatki owsiane
słodkie napoje gazowane- niesłodzone soku owocowe, woda mineralna
słodkie lody i ciastka- desery owocowe, biszkopty
natalli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-24, 15:38   #8
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Produkty niskokaloryczne

Cytat:
Napisane przez mentha
Zamiast słodzików używam miodu. Nie sprawdzałam ile ma kalorii, ale zauważyłam, że nie mam po nim ochoty na słodycze.
pije tak duzo herbatki ze musialabym codziennie jeden sloiczek miodu
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 18:49   #9
koKOro
Zakorzenienie
 
Avatar koKOro
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 159
Dot.: Produkty niskokaloryczne

Cytat:
Napisane przez Akane
Ketchup nie jest przesadnie kaloryczny, o ile nie używa się go w nadmiarze. Tragicznie to wygląda sytuacja z majonezem.
ja słyszałam, że ketchup jest najmniej korzystny z tych wszystkich dodatków
__________________
narysuj mi baranka...

zakorzenienie
koKOro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 19:05   #10
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Produkty niskokaloryczne

Mi się wydaje, że podstawowa różnica między ketchupem a majonezem tkwi w procentowej ilości tłuszczu na rzecz ketchupu - ten też powienien mieć mniej kalorii. Minusem ketchypu może być pobudzanie apetytu

A czy to prawda że ketchup jest ciężkostrawny?

Kiedyś byłam od niego uzależniona
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 19:55   #11
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Produkty niskokaloryczne

Ja nie wiem, czy jest ciężkostrawny. Na szczęście nie przepadam za ketchupem, więc jadam go rzadko. Musztardę francuską uwielbiam, a ile ma kalorii - pojęcia nie mam, nie doszukałam się.

O tym, że przyprawy nie są super zdrowe, też wiem, ale produkty smażone też są niezdrowe. A te warzywka i owoce, które chętnie sobie serwujemy? Ile to ma pestycydów, metali ciężkich, itd.

Jeżeli będziemy rozważać: zdrowe czy zatrute, to nie będzie to już wątek o produktach niskokalorycznych
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-24, 23:26   #12
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 878
Dot.: Produkty niskokaloryczne

to zamiast ketchupu = pomidor z pieprzem
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 06:12   #13
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Produkty niskokaloryczne

Cytat:
Napisane przez koKOro
ja słyszałam, że ketchup jest najmniej korzystny z tych wszystkich dodatków
Ale nie jest tak do bólu tłusty jak majonez. Zresztą mało mnie to obchodzi, bo nie jadam ani jednego ani drugiego.

Cytat:
Napisane przez rzesa
A ketchup: 100g ma 110 kcal
Jadasz 100 gramów? Łyżka ma 17 kalorii. Moim zdaniem to niewiele. Zresztą jak już wspomniałam ani mnie to grzeje ani ziębi, bo od miesięcy nie jadłam ketchupu.
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 08:08   #14
malgosia80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 58
Dot.: Produkty niskokaloryczne

Cytat:
Napisane przez Akane
Ale nie jest tak do bólu tłusty jak majonez. Zresztą mało mnie to obchodzi, bo nie jadam ani jednego ani drugiego.

a nowy majonez hellmanns extra light ma 107 kcal/100g mi smakuje.
malgosia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 09:34   #15
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Produkty niskokaloryczne

Cytat:
O tym, że przyprawy nie są super zdrowe, też wiem, ale produkty smażone też są niezdrowe. A te warzywka i owoce, które chętnie sobie serwujemy? Ile to ma pestycydów, metali ciężkich, itd.

Jeżeli będziemy rozważać: zdrowe czy zatrute, to nie będzie to już wątek o produktach niskokalorycznych
Bóg raczy wiedzieć... Zazwyczaj nie jesteśmy w stanie tego zweryfikować. Nie sądzę jednak, aby produkty końcowe były mniej schemizowane od surowców, użytych do ich wytworzenia. Im dłuższy proces obróbki chemicznej, tym więcej zagrożeń.

Zauważyłam tylko, że niskokaloryczne, niekoniecznie znaczy chemiczne. Sama zastępuję śmietanę jogurtem, nie gotuję ciężkich zawiesistych zup, tłustych sosów itd. Po prostu trzeba uważać z tym "zastępowaniem", bo nie zawsze ma sens oszczędzenie kilku kalorii, kosztem zaburzenia pracy nerek, jelit czy wątroby.

Zamiast gotowych przypraw, w których jest dużo soli i konserwantów, uzywam autorskiej mieszanki suszonych warzyw i ziół. Nać pietruszki, liście lubczyku i kopru zamrażam i mam przez cały rok.

Teraz mam zamiar poeksperymentować z mąkami razowymi. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 11:07   #16
malgosia80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 58
Dot.: Produkty niskokaloryczne

Cytat:
Napisane przez mentha

Teraz mam zamiar poeksperymentować z mąkami razowymi. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.
eksperymentuj, polecam. wszystko Ci z tego wyjdzie, i, moim zdaniem, jest duzo smaczniejsze i "niezatykajace" jak ze zwyklej maki pszennej. ja robie nalesniki i pierogi z maki pelnoziarnistej. chce sprobowac jeszcze zrobic racuszki, ale ciagle nie mam czasu...
malgosia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 12:37   #17
kate6o
Zadomowienie
 
Avatar kate6o
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 924
Dot.: Produkty niskokaloryczne

Nigdzie takiej mąki nie mogę dostać
__________________
http://kateart.deviantart.com/

"Bóg rozkazał
swoim aniołom

żeby Cię strzegły
na wszystkich Twoich ścieżkach"
Ps 90,11
kate6o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 15:22   #18
mao mai
Zadomowienie
 
Avatar mao mai
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 224
Dot.: Produkty niskokaloryczne

Cytat:
Napisane przez mentha
Jestem jak najbardziej za tym, by używać niskokalorycznych substytutów pokarmów, ale pod warunkiem, że są one naturalne.
Zastanawiam się, czy oferowane nam produkty w wersji light, nie przynoszą aby organizmowi więcej szkody niż pożytku. Zabrałam się kiedyś za analizę jogurtów niskokalorycznych i ... naczytawszy się etykiet, więcej żadnego nie kupiłam. To samo się tyczy gotowych przypraw, składających się w większości z soli i konserwantów i zupek błyskawicznych.

Zamiast słodzików używam miodu. Nie sprawdzałam ile ma kalorii, ale zauważyłam, że nie mam po nim ochoty na słodycze.
Tesh uzywam miodu zamiast cukru - łyzeczka miodu ma 23 kcal podczas gdy cukry 40 kcal (wiem wiem, ze tu pojawiaja sie spory dot tego cukru - miód w kazdym razie zdrowszy )

Co do jogurtów light to pare lat temu, kiedy wchodziły i robiły furore, byly głosy, ze brakuje im bodajze tłuszczu, co zastepowane jest substancja, ktora wcale nie działa pozytywnie na diete.

Nie moge niestety nic wiecej na ten temat powiedziec, bo przyznam szczerze, ze sie tym nie interesowałam dokładniej.

Ja np. na słodzik jestem uczulona Drapie mnie w gardle i mam jakie dziwaczne uczucie w przełyku.
__________________
Can’t find the answers
I’ve been crawling on my knees
Looking for anything
To keep me from drowning
Promises have been turned to lies
Can’t even be honest inside
Now I’m running backward
Watching my life wave me goodbye


mao mai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 17:35   #19
ula-po-prostu
Raczkowanie
 
Avatar ula-po-prostu
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 261
Dot.: Produkty niskokaloryczne

dziewczyny, tylko uważajcie!! studiuje dietetykę i niedawno miałyśmy zajęcia o produktach typu light... po pierwsze w Polsce nie ma dobrych przepisów w tej kwestii i producent może praktycznie napisać wszystko na etykiecie jeśli chodzi o słowa:light, bez cukru, niskosłodzony itd...(np. W USA jest wyliczona konkretna granica i są to skomplikowane wzory kiedy może mieć coś napis "bez tłuszczu" a kiedy "o obniżonej zawartości tłuszczu" itd)
__________________
'Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą'
I dobrze mi z tym!


'nie narzekaj, że masz pod górę, skoro jest to wspinaczka na szczyt'
ula-po-prostu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-25, 17:38   #20
ula-po-prostu
Raczkowanie
 
Avatar ula-po-prostu
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 261
Dot.: Produkty niskokaloryczne

i wiecie, już nie chodzi o to,czy produkt może być nazwany beztłuszczowym gdy jego zawartość jest obniżona o 15 czy 20 % (dla nas każde obniżenie jest fajne, co? ), tylko o to, że wiele produktów jakoby light jest bardziej kaloryczna!! (jak np. nie wymieniając firmy:pewne znane orzeszki ziemne prażone bez tłuszczu,wiele jogutow )wiem co mówię, bo szukałam odpowiedników produktów light i tradycyjnych,liczyłam to .....
__________________
'Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą'
I dobrze mi z tym!


'nie narzekaj, że masz pod górę, skoro jest to wspinaczka na szczyt'
ula-po-prostu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 17:41   #21
ula-po-prostu
Raczkowanie
 
Avatar ula-po-prostu
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 261
Dot.: Produkty niskokaloryczne

generalnie jest tak,że unikając cukru np.produkując czekoladę 0 % cukru, trzeba tę dziure czymś zapełnić..i stosuje się tłuszcz (jego 1 g dostarcza anm 9 kcal, podczas gdy węglowodane 4 ), wtedy to wychodzi nam bardziej kaloryczna czekolada, mimo wszystko trzeba czytać uważnie etykiety!!warto znaleźć podobny tradycyjny produkt i porównać.... w zasadzie tylko w przypadku soków i uwaga coli! napis light jest na miejscu,bo tu nie ma problemów,stosuje się słodzik zamiast cukru i już.......
__________________
'Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą'
I dobrze mi z tym!


'nie narzekaj, że masz pod górę, skoro jest to wspinaczka na szczyt'
ula-po-prostu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 22:30   #22
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Produkty niskokaloryczne

Ula-po-prostu a co sadzisz o slodziku?
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 09:53   #23
ula-po-prostu
Raczkowanie
 
Avatar ula-po-prostu
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 261
Dot.: Produkty niskokaloryczne

a to takiego tematu jeszcze nie mieliśmy wiesz co......jedni mówią, że np aspartam i te inne słodzące sbst są ok, inni się spierają, że mają nieudowownione jeszcze ( ) ale jednak -rakotwórcze i inne niemiłe działanie.... z dietetycznego punktu widzenie, to ja Ci mogę napisać że najlepiej nie słodzić o ile naprawdę zdrowiej jest unikać wszystkich nieprzetworzonych produtków, a taki słodzik to czysta chemia niestety to przecież takich zw.chemicznych,jakichś barwników, sbst dodatkowych nie da się uniknąć! bo są przecież wszędzie..ostatnio mieliśmy zrobić jakieś fajne napoje z WODY destylowanej..dostałyśmy masę barwików, zapachów i smakow i sie bawiłyśmy..ktoś nawet zrobił colę! z wody!zgroza człowieka bierze jak pomyśli co je i pije....no i co ja mam Ci powiedzieć?
__________________
'Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą'
I dobrze mi z tym!


'nie narzekaj, że masz pod górę, skoro jest to wspinaczka na szczyt'
ula-po-prostu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 10:16   #24
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Produkty niskokaloryczne

Ja polecam "warzywka na patelnię". W 100g mają tylko ok 40kalorii. Całe opakowanie ma chyba 450g. Ja najadamm się połową. poza tym są nawet smaczne
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 11:24   #25
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Produkty niskokaloryczne

Cytat:
Napisane przez Yoolia
Ja polecam "warzywka na patelnię". W 100g mają tylko ok 40kalorii. Całe opakowanie ma chyba 450g. Ja najadamm się połową. poza tym są nawet smaczne

a na czym to smażysz? bp ja jak dotad smazylam na duzej ilosci maselka.. inaczej nie wiem jak
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 11:40   #26
ula-po-prostu
Raczkowanie
 
Avatar ula-po-prostu
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 261
Dot.: Produkty niskokaloryczne

fajniej jest dodać odrobinę oleju sojowego czy jakiegoś tam a potem dolewać odrobinkę wody jak olej zniknie...i pod przykrywkę takie będą ni to podduszone ni to usmażone..jak dla mnie o wiele smaczniejsze, bo takich zupełnie usmażonych to nie lubię, tłuste jakieś :/ dziewczyny, tak zupełnie abstrachując od tematu..co to jest ta karma i moc dotnięcia?? <zarumieniona>
__________________
'Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą'
I dobrze mi z tym!


'nie narzekaj, że masz pod górę, skoro jest to wspinaczka na szczyt'
ula-po-prostu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 12:21   #27
Aguś_S
Raczkowanie
 
Avatar Aguś_S
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Ząbki k/ W-wy
Wiadomości: 269
GG do Aguś_S
Dot.: Produkty niskokaloryczne

Cytat:
Napisane przez Atram
- zamiast ryżu białego ryż brązowy
ja ostatnio zrobiłam takie oczy jak zobaczyłam, że ryż brązowy ma więcej kalorii niż biały nie pamiętam tylko jakiej był on firmy
Aguś_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 12:40   #28
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Produkty niskokaloryczne

Cytat:
Napisane przez Atram
a na czym to smażysz? bp ja jak dotad smazylam na duzej ilosci maselka.. inaczej nie wiem jak
zazwyczaj na opakowaniu jest napisane jak nalezy przygotować. Niektóre smażę na niewielkiej ilości oleju, a dziś na przykład dusiłam w garnku z niewileką ilością wody (1/5 szklanki). Na koniec dodaje przyprawki. PYCHA
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 13:18   #29
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Produkty niskokaloryczne

Cytat:
Napisane przez Aguś_S
ja ostatnio zrobiłam takie oczy jak zobaczyłam, że ryż brązowy ma więcej kalorii niż biały nie pamiętam tylko jakiej był on firmy
ja kupuje ryż pełnoziarnisty Unce Bens.. nie wiem czy on jest brazowy ale napewno zdrowszy od takiego zwyklego bialego i podobno ma wiecej blonnika a kalorie.. chyba nie sa az takie wazne, wazne ze nie są puste
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 13:27   #30
ula-po-prostu
Raczkowanie
 
Avatar ula-po-prostu
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 261
Dot.: Produkty niskokaloryczne

jasne, że warto postawić na brązowy ryż...anegdotka: jakiaś tam społeczność bogatych Chińczyków w zamierzchłych czasach cięzko chorowała jedząc biały ryż...był ich jedynym pożywieniem, nie dostarczali więc żadnych mikroelementów, witamin,składników mineralnych... natomiast biedota jadłaa brązowy, nieoczyszczony więc tańszy ryż,w którym mieli dużo takich skł +oczywiście BŁONNIK...to tak z literatury

a wracając do Ciebie, Aguś...w żywieniu jest wiele takich pułapek gdzie trzeba pomysleć co jednak da Ci więcej dobrego: parę kalorii mniej czy błonnik i skł min... zdrowe żywienie to nie tylko kwestia uciekania od kalorii jak od jakichś robaków
__________________
'Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą'
I dobrze mi z tym!


'nie narzekaj, że masz pod górę, skoro jest to wspinaczka na szczyt'
ula-po-prostu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:41.