Badania do tabletek antykoncepcyjnych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-07, 10:08   #1
jill1
Raczkowanie
 
Avatar jill1
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 56

Badania do tabletek antykoncepcyjnych


2 miesiace temu wybralam sie do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne. Pani doktor przepisala mi 2 blistry Yaz. Warunkiem do dostania nastepnych tabletek ma byc wykonanie nastepujących badan: chlamydia trachomatis, mycoplasma hominis i ureaplasma urealiticum no i moje pytanie co to za badania czego dotycza i jaki to rodzaj badan (moczu,krwi). Szczerze mowiac ide na takie badania pierwszy raz i jakos nie bardzo wiem co mam robic. pomozecie?
jill1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 10:16   #2
sunny_me
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 449
Dot.: Badania do tabletek antykoncepcyjnych

Cytat:
Napisane przez jill1 Pokaż wiadomość
2 miesiace temu wybralam sie do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne. Pani doktor przepisala mi 2 blistry Yaz. Warunkiem do dostania nastepnych tabletek ma byc wykonanie nastepujących badan: chlamydia trachomatis, mycoplasma hominis i ureaplasma urealiticum no i moje pytanie co to za badania czego dotycza i jaki to rodzaj badan (moczu,krwi). Szczerze mowiac ide na takie badania pierwszy raz i jakos nie bardzo wiem co mam robic. pomozecie?
Robi się wymazy z cewki moczowej albo szyjki macicy w kierunku tych drobnoustrojów. Pani doktor nic nie objaśniła?
__________________
65 F zmieniło moje życie
sunny_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 10:22   #3
jill1
Raczkowanie
 
Avatar jill1
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 56
Dot.: Badania do tabletek antykoncepcyjnych

Cytat:
Napisane przez sunny_me Pokaż wiadomość
Robi się wymazy z cewki moczowej albo szyjki macicy w kierunku tych drobnoustrojów. Pani doktor nic nie objaśniła?
No w sumie nic powedziala mi tylko gdzie mam isc....
jill1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 10:28   #4
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Badania do tabletek antykoncepcyjnych

To nie sa badania które warunkują wypisanie recepty na antykoncepcję. jak chcesz sie przebadac to możesz to zrobic ,ale nie musisz.Infekcje te nie stanowią żadnego p/wskazania do zastosowania hormonalnej antykoncepcji.
Badanie polega na pobraniu wymazu, wiec musiasz iśc do dowolnego ginekologa. Mycoplasma - z szyjki, z pochwy. Pozostałe z szyjki, ew. z cewki moczowej. Jeśli jeszcze nie miałas kontaktów seksualnych to badanie jest bez sensu bo te mikroorganizmy przenosza sie jedynie droga płciową - poza M.hominis, która może byc przyczyna bakteryjnego zapalenia pochwy.

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

No a gdzie Ci kazała iśc
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 12:59   #5
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: Badania do tabletek antykoncepcyjnych

Sądzę, że oczywiście ów ginekolog nie dał Ci skierowania, a posłał do konkretnego miejsca byś zrobiła badania prywatnie.

Mówiąc najprościej, zlecił Ci niepotrzebne, i pewnie nieco droższe badania, żeby (pewnie sobie bo jakiś % z tego ma) i komuś innemu nabic kieszeń.

Zmień ginekologa. Ten wydaje się byc mało profesjonalny.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:16.