Br±z ZIMNY czy POPIELATY. czê¶æ II - w±tek zbiorczy. - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2011-06-27, 20:15   #721
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Poka¿ wiadomo¶æ
nie na koncach juz nie mam mokki konce juz sa bardziej zimne niz cieple, tylko jakos ta nasada strasznie s³abo ³apie kolory(moze dlatego ze nie sa tak przetrawione) i tez szybko sie wyplukuje.
A na jakim oxy % robi³a¶? Jak na 6% przetrzyma³±¶ za d³ugo (d³u¿ej ni¿ na ulotce) to moglo rozja¶niæ odrost naturalny. A nie by³y wcz¶niej rozja¶niane? bo jak tak to pigmentu nie maj± i nie ma siê czego farba trzymaæ
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-06-27, 20:25   #722
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomo¶ci: 6 244
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

na 3% nasada która tak s³abo ³apie kolor to naturalne(mam tak ok 8cm) reszta by³a rozjasniana fabowana dekoloryzowana itd
anusia1990 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-06-28, 22:03   #723
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

anusia1990 Przypuszczam, ¿e nie o tyle Ci nie ³apie ...co siê szybko sp³ukujê...bo na 2,7% lub 3% robione s± szamponetki niby 24 mycia, ale w realu ok 5 myæ....bo ona tylko oblepia w³os.
Czy ogólnie masz zaraz po farbowaniu wra¿enie, ¿e Ci nie z³apa³o?

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2011-06-29 o 18:35
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-04, 16:59   #724
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 632
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Jak siê macie dziewczyny? Jak tam hennowanie u Shade?

Donoszê, jak tam u mnie - po farbowaniu 8,1 + niebieski na wodzie 3% sp³owia³o mi to wszystko do blondo-rudego po dwóch miesi±cach. Ju¿ mia³am u¿yæ henny Lush, ale zawaha³am siê (co, je¶li równie¿ uaktywni mi siê pomarañcz czy czerwieñ?). Po klasycznym tonowaniu mixtonami (Goldwell A + P) i sp³ukaniu siê tych¿e (dwa tygodnie) mam naturalny ciemny blond i bardzo mi w nim dobrze. Oby ju¿ tak zosta³o...

Pozdrawiam serdecznie!
nanah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-04, 17:13   #725
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez nanah Poka¿ wiadomo¶æ
Jak siê macie dziewczyny? Jak tam hennowanie u Shade?

Donoszê, jak tam u mnie - po farbowaniu 8,1 + niebieski na wodzie 3% sp³owia³o mi to wszystko do blondo-rudego po dwóch miesi±cach. Ju¿ mia³am u¿yæ henny Lush, ale zawaha³am siê (co, je¶li równie¿ uaktywni mi siê pomarañcz czy czerwieñ?). Po klasycznym tonowaniu mixtonami (Goldwell A + P) i sp³ukaniu siê tych¿e (dwa tygodnie) mam naturalny ciemny blond i bardzo mi w nim dobrze. Oby ju¿ tak zosta³o...

Pozdrawiam serdecznie!
nanah -Niech ¿yja mixtony!!!! A na 8 pozomie ten niebieski, czy A nie jest za niebieski?(ile go dajesz?) bo per³a to rozumiem, ¿e do jasnego poziomu
Ja znów tonowa³am na 6% 7+8+mix red+mix blue i jest baaardzo naturalnie, czekam teraz a¿ mi zrosna te farbowane ...to jakos z 1,5 roku siê jeszcze potonujê
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-04, 19:43   #726
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez nanah Poka¿ wiadomo¶æ
Jak siê macie dziewczyny? Jak tam hennowanie u Shade?

Donoszê, jak tam u mnie - po farbowaniu 8,1 + niebieski na wodzie 3% sp³owia³o mi to wszystko do blondo-rudego po dwóch miesi±cach. Ju¿ mia³am u¿yæ henny Lush, ale zawaha³am siê (co, je¶li równie¿ uaktywni mi siê pomarañcz czy czerwieñ?). Po klasycznym tonowaniu mixtonami (Goldwell A + P) i sp³ukaniu siê tych¿e (dwa tygodnie) mam naturalny ciemny blond i bardzo mi w nim dobrze. Oby ju¿ tak zosta³o...

Pozdrawiam serdecznie!
A Shade siê hennuje, ¿e a¿ strach W³a¶nie dzi¶ zamówi³am wieeelk± pakê z henn±, bo mi siê koñczy. Kolejny ju¿ ciemny br±z <love>, indygo, próbkê henny z aml± oraz czyst± hennê. Ale bez obaw... Nie chcê siê zrobiæ na rudo! Po prostu co¶ ostatnio siwulce s³abo mi henna ³apie wiêc za rad± znawców bêdê farbowaæ je dwuetapowo - najpierw siê k³adzie czyst± hennê (czyli marchewaaa) a zaraz na to ju¿ np. ciemny br±z i wtedy podobno efekt super. Zobaczymy. Póki co jestem zadowolona, w³osy s± coraz piêkniejsze, zdrowiej± w oczach! Teraz przy myciu nie ma ju¿ problemów jak by³o tu¿ po odstawieniu silikonów. Nie wrócê do nich! Ani do farb. Wolê cierpieæ smrodek sianka, ale mieæ zdrowe w³oski Ogólnie jest czad! Nie ma mega ch³odu, ale o dziwo przesta³o mi to przeszkadzaæ... mo¿e po prostu siê opatrzy³o. Chocia¿ indygo fajnie wych³adza, nie ma co narzekaæ.

Dla zainteresowanych brakiem silikonów, sls i innych ¶wiñstw w szamponach - polecam szampony i od¿ywki Alterra (dostêpne w Rossmanie) Rewelka! Zapach nie powala, ale naprawde s± dobre i naturalne!
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-05, 08:10   #727
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 496
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Poka¿ wiadomo¶æ
Dla zainteresowanych brakiem silikonów, sls i innych ¶wiñstw w szamponach - polecam szampony i od¿ywki Alterra (dostêpne w Rossmanie) Rewelka! Zapach nie powala, ale naprawde s± dobre i naturalne!
Bez Silikonów, SLS i parabenów polecam te¿ Yes To Carrots - fajny nawil¿aj±cy szampon. Jest te¿ wersja ogórkowa do w³osów farbowanych. Nastêpna w kolejce do wypróbowania

A czy która¶ z was próbowa³a mo¿e farby w piance John Frieda ?
http://www.johnfrieda.co.uk/homecolo...-Natural-Brown
iivii jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-07-05, 15:36   #728
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 632
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

iivii, serii Yes to... jestem wierna od 1,5 roku U¿ywam na zmianê Yes to Tomatoes i Yes to Cucumbers, obie fajne (pomidory lepiej pachn±, ogórki s± do w³osów farbowanych). W miêdzyczasie próbowa³am te¿ Lavery, bardzo fajne szampony! Nie ma ju¿ dla mnie powrotu do silikonowych ¶wiñstw.

Zyta82, niech ¿yj± mixtony, dok³adnie! Co daje mix red, opowiesz? I jak Ci siê podoba farbowanie na wodzie 6%? Ja siê w sumie przyzwyczai³am do 3% (po 6% i poziomie 5 mia³am du¿o rudo¶ci swego czasu...). Zabrzmi nieprzepisowo, ale da³am "na oko" A i P, trochê przesadzi³am z czasem (jakies 30 minut) i wysz³o ciemno, do pierwszego mycia gdzieniegdzie z niebieskim poblaskiem. Wszystko siê jednak prêdko wyrówna³o Skoñczy³ mi siê A, za kilka tygodni zrobiê tonowanie samym P i zobaczymy, co mi wyjdzie.

Shade, masz jakie¶ aktualne zdjêcia hennowanych w³osów? Cieszê siê, ¿e znalaz³a¶ swoje br±zowe Eldorado

Edytowane przez nanah
Czas edycji: 2011-07-05 o 15:38
nanah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-05, 20:18   #729
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

nanah- mixton red, czyli czewony, wymiesza³±m z niebieskim na fiolet, bo mi w z³oto ucieka³y, a sam czerwony neutralizuje glonow± zieleñ. Na 6 % nak³adam , malaksujê i trzymam 10 min, wiêc te¿ w sumie wyjdzie po rozcieñczeniu wod± 3%. Ja takiemu zestawowi bedê wierna A u Ciebie jak siê d³ugo trzyma do ilu myæ?

Co do tego "na oko" niebieskiego to dobrze, ¿e na 3% to siê zmy³o, bo ja ju¿ kiedy¶ mia³am niebieskie pasma . Ciekawe, czy sama per³a da radê. Czekam wiêc na relacje

Shade -pochwal, siê, pochwal
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-08, 13:29   #730
nocti
Przyczajenie
 
Avatar nocti
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Sopot
Wiadomo¶ci: 9
GG do nocti
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cze¶æ, pomo¿ecie ? Sprawa mocno gor±ca bo w przeci±gu tygodnia po prawie 15 lat bycia farbowanym czarnuchem, zrobi³am siê w rud± marchewkê ( dekoloryzacja ELGON ) No i teraz du¿y szok prze¿ywam bo dosyæ, ¿e ja¶niej to jeszcze jako¶ tak za ciep³o mi na tej g³owie... Czytam o mixtonach, lecz potrzebujê pewno¶ci by krzywdy sobie nie zrobiæ. Mixton niebieski + czerwony + oxy 6% ? Jakiej firmy? Trzymaæ 10 min i sp³ukaæ. Zabezpieczyæ jako¶ odrost ¿eby nie z³apa³ za bardzo? Czy w³os po takiej mieszance mi ¶ciemnieje A je¶li tak to czy potem mogê w³osy potraktowaæ normaln± farb± rozja¶niaj±c± (bez amoniaku na wodzie 6% a moze lepiej 3%)

Moje w³osy na dzieñ dzisiejszy:
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0060.jpg (39,3 KB, 22 za³adowañ)
__________________

______________ _
73kg--------------------------67 kg ----- 63 kg
----D I E T A ---B I A £ K O W A
nocti jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-08, 13:41   #731
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 632
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Zyta82, sprytnie kombinujesz z tymi mixtonami. Wkleisz kiedys jakies aktualne zdjecie? Jesli chodzi o mnie, to po 3 tygodniach bylo juz zbyt duzo zlotego, wiec skusilam sie na kolejne tonowanie, tym razem sama perla. Mam to wlasnie na glowie, doniose pozniej, jak wyszlo. W ogole, to bardzo niesprawiedliwe - takim zlotawym ciemnym blondem, jaki mialam na glowie, zachwycam sie u innych kobiet. Co z tego, skoro zaraz okazuje sie, ze maja brazowe oczy i ciepla karnacje? Ja mam szaroniebieskie i zarozowionego bladziocha...Niestety pasuja mi tylko chlodne odcienie, a i moj naturalny jest zlotawy.

Shade, koniecznie pokaz sie po hennie. Czy masz tez jakies zdjecia splukanej? Chcialabym zobaczyc te najgorsze momenty, jest marchewka?

Przy okazji, trafilam gdzies na zdjecia endorfiny, ktorej super wyszlo Topchic 6bs + 6a.
nanah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-08, 14:01   #732
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez nanah Poka¿ wiadomo¶æ
Zyta82, sprytnie kombinujesz z tymi mixtonami. Wkleisz kiedys jakies aktualne zdjecie? Jesli chodzi o mnie, to po 3 tygodniach bylo juz zbyt duzo zlotego, wiec skusilam sie na kolejne tonowanie, tym razem sama perla. Mam to wlasnie na glowie, doniose pozniej, jak wyszlo. W ogole, to bardzo niesprawiedliwe - takim zlotawym ciemnym blondem, jaki mialam na glowie, zachwycam sie u innych kobiet. Co z tego, skoro zaraz okazuje sie, ze maja brazowe oczy i ciepla karnacje? Ja mam szaroniebieskie i zarozowionego bladziocha...Niestety pasuja mi tylko chlodne odcienie, a i moj naturalny jest zlotawy.

Shade, koniecznie pokaz sie po hennie. Czy masz tez jakies zdjecia splukanej? Chcialabym zobaczyc te najgorsze momenty, jest marchewka?

Przy okazji, trafilam gdzies na zdjecia endorfiny, ktorej super wyszlo Topchic 6bs + 6a.
jestem ju¿ prawie 3 miesi±ce po farbowaniu i pewnie bêdê k³a¶æ tê sam± mieszankê, lub czyste bs. aktualnie w³osy nie s± megazimne, ale da siê wytrzymaæ
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-08, 14:27   #733
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 632
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Poka¿ wiadomo¶æ
jestem ju¿ prawie 3 miesi±ce po farbowaniu i pewnie bêdê k³a¶æ tê sam± mieszankê, lub czyste bs. aktualnie w³osy nie s± megazimne, ale da siê wytrzymaæ
3 miesiace mowisz... To naprawde dlugo. Moze tez wyprobuje Twoja mieszkanke za jakis czas...Jak dlugo trzymalas? Proporcje z woda 1:1, i 6bs i 6a tez pol na pol? Co mialas wyjsciowo?

U mnie perla dala rade, ale nie jest idealnie, troche zlota ciagle przebija...
nanah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-08, 14:35   #734
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez nanah Poka¿ wiadomo¶æ
3 miesiace mowisz... To naprawde dlugo. Moze tez wyprobuje Twoja mieszkanke za jakis czas...Jak dlugo trzymalas? Proporcje z woda 1:1, i 6bs i 6a tez pol na pol? Co mialas wyjsciowo?

U mnie perla dala rade, ale nie jest idealnie, troche zlota ciagle przebija...
praktycznie po ka¿dym farbowaniu wklejam tu zdjêcia, wyj¶ciowe chyba te¿. od dawna farbujê Goldwellem, raz samo A, raz samo BS. farba generalnie wypiera siê po miesi±cu, ale ja mam d³ugie w³osy i nie dajê rady co miesi±c farbowaæ dwiema tubkami. generalnie mam wra¿enie, ¿e za ka¿dym razem w³osy s± ch³odniejsze. tubka 6A, tubka 6BS (czyli bodaj¿e 120 ml i tyle samo utleniacza 3%, czyli w stos. jak pisa³a¶ 1:1).
przetrzyma³am, bo farbowa³am sama, zazwyczaj noszê do fryzjera, generalnie przetrzymania nie polecam - w efekcie du¿o ciemniejsze w³osy
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-10, 14:24   #735
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 632
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Poka¿ wiadomo¶æ
praktycznie po ka¿dym farbowaniu wklejam tu zdjêcia, wyj¶ciowe chyba te¿. od dawna farbujê Goldwellem, raz samo A, raz samo BS. farba generalnie wypiera siê po miesi±cu, ale ja mam d³ugie w³osy i nie dajê rady co miesi±c farbowaæ dwiema tubkami. generalnie mam wra¿enie, ¿e za ka¿dym razem w³osy s± ch³odniejsze. tubka 6A, tubka 6BS (czyli bodaj¿e 120 ml i tyle samo utleniacza 3%, czyli w stos. jak pisa³a¶ 1:1).
przetrzyma³am, bo farbowa³am sama, zazwyczaj noszê do fryzjera, generalnie przetrzymania nie polecam - w efekcie du¿o ciemniejsze w³osy
Przejrze watek w poszukiwaniu Twoich zdjec w takim razie dobrze slyszec, ze za kazdym razem jest chlodniej. Czy ta 6 wypiera sie do rudosci?

Ja tymczasem odszczekuje to, co napisalam. Fajnie jest po Pmix, bardzo naturalnie i te przeblyski zlota wygladaja po prostu jak dzialanie slonca. Chcialabym zamowic jakies farby z Goldwella i troche sie wlasnie waham. Sklanialabym sie do 7sb + Pmix (P to ochladzacz do poziomow 7 w gore), bo wole miec juz zloto (bazowy tego poziomu, prawda?), niz rudosci...co ciekawe, Pmix poradzil sobie z lekkimi rudosciami, bardzo mnie to cieszy, bo wyglada to na mieszanke niebieskiego i fioletu (stad lagodzi zarowno zloto jak i rudy). Sprostujcie mnie, jesli sie myle.
nanah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-10, 15:02   #736
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez nanah Poka¿ wiadomo¶æ
Przejrze watek w poszukiwaniu Twoich zdjec w takim razie dobrze slyszec, ze za kazdym razem jest chlodniej. Czy ta 6 wypiera sie do rudosci?

Ja tymczasem odszczekuje to, co napisalam. Fajnie jest po Pmix, bardzo naturalnie i te przeblyski zlota wygladaja po prostu jak dzialanie slonca. Chcialabym zamowic jakies farby z Goldwella i troche sie wlasnie waham. Sklanialabym sie do 7sb + Pmix (P to ochladzacz do poziomow 7 w gore), bo wole miec juz zloto (bazowy tego poziomu, prawda?), niz rudosci...co ciekawe, Pmix poradzil sobie z lekkimi rudosciami, bardzo mnie to cieszy, bo wyglada to na mieszanke niebieskiego i fioletu (stad lagodzi zarowno zloto jak i rudy). Sprostujcie mnie, jesli sie myle.
hmm, generalnie ja rude widzê wszêdzie i u ka¿dego, moja obsesja i trauma, bo wyj±tkowo nietwarzowo mi w ciep³ych odcieniach na g³owie (a przynajmniej ja siê w takowym kolorze ¼le czujê). wg znajomych, rodziny (tak, mam zboczenie pytaæ kilka razy w tyg. pytaæ o kolor w³osów) nie s± rudawe. oczywi¶cie nie jest tak ch³odno, jak bezpo¶rednio po farbowaniu, ale nie jest te¿ ciep³o, jak po nieszczêsnym L'orealu. no i jestem tego zdania, co Ty, zdecydowanie wolê z³oty poblask, ani¿eli miedziany/czerwony, brrr
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-10, 15:07   #737
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez nanah Poka¿ wiadomo¶æ
Przejrze watek w poszukiwaniu Twoich zdjec w takim razie dobrze slyszec, ze za kazdym razem jest chlodniej. Czy ta 6 wypiera sie do rudosci?

Ja tymczasem odszczekuje to, co napisalam. Fajnie jest po Pmix, bardzo naturalnie i te przeblyski zlota wygladaja po prostu jak dzialanie slonca. Chcialabym zamowic jakies farby z Goldwella i troche sie wlasnie waham. Sklanialabym sie do 7sb + Pmix (P to ochladzacz do poziomow 7 w gore), bo wole miec juz zloto (bazowy tego poziomu, prawda?), niz rudosci...co ciekawe, Pmix poradzil sobie z lekkimi rudosciami, bardzo mnie to cieszy, bo wyglada to na mieszanke niebieskiego i fioletu (stad lagodzi zarowno zloto jak i rudy). Sprostujcie mnie, jesli sie myle.
nanah - polaæ Ci trzeba bo dobrze "gadasz". Wszystko to ¶wiêta prawda, a tak w³a¶ñie my¶la³am, ¿e P mix sobie poradzi na ja¶niejszym poziomie. Moje naturalne te¿ siê mieni± na z³oto wiêc siê nie martw (p.s. ja te¿ jestem bladziocha i w zimnych mi lepiej)
Przepraszam, ¿e siê nie obfoci³am, ale kocio³ przez ten tydzieñ mia³am, jutro ju¿ na pewno wklejê ......obiecujê

nocti - ja mam w³osy na poziomie miedzy 7 a 8 i ucieka³y mi w rudo, z³oto, zielony, dlatego taki wybór mixów, a u Ciebie widzê 8 lub 9,.
Wklej jak±¶ fotkê z palety jaki kolor chcesz uzyskaæ to postaram siê pomóc.
Rudy kolor neutralizuje kolor niebieski, no chyba, ¿e masz wiêcej z³ota to wtedy fiolet by³by potrzebny. Tonowanie siê sp³ukuje jak szamponetka wiêc raczej oblepia w³os i szkody wielkiej nie robi

A o co chodzi z tym rozja¶nianiem? bo farb± farby nie rozja¶nisz!!!

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-10-08 o 20:19
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-10, 20:20   #738
nocti
Przyczajenie
 
Avatar nocti
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Sopot
Wiadomo¶ci: 9
GG do nocti
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Dziêki za odzew Pdfa studiujê ca³y czas, jeszcze wszystkiego tak do koñca nie rozgryz³am, ale dam radê Kolor jaki mnie interesuje to ten na fotce... Stara³am siê go rozgry¼æ i wyszukaæ w palecie marki farb, któr± polecasz i wysz³o mi, tak na moje oko - Allwaves kolor 9,02. Mo¿e jest ciut ciemniejszy ale mo¿e to i lepiej bo koñcówki w³osów nadal mam ciut ciemniejsze i nie potrafiê tego siê pozbyæ. W sobotê po³o¿y³am na 15 min farbê ELGON bardzo jasny be¿owy blond 9,23 + toner-koncentrat / to niby te rozja¶nienie farby farb±? tak to rozumiem... dajê linka dla jasno¶ci http://elgon.pl/sklep/tonerskoncentr...ent-p-215.html / na oxy 6% w proporcji 1/1/2. Rudy trochê przygas³, odrosty siê zrówna³y / mo¿e nawet ciut za bardzo siê rozja¶ni³y /. Tylko te koñcówki heh.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg kolor1.jpg (16,7 KB, 22 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg allwaves kolor.jpg (22,8 KB, 16 za³adowañ)
__________________

______________ _
73kg--------------------------67 kg ----- 63 kg
----D I E T A ---B I A £ K O W A
nocti jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-10, 22:14   #739
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Jestem po farbowanku 2-etapowym - czysta henna (³ooogieñ!) a potem ciemny br±z. Siwki pokryte idealnie na z³oto-marchewkowy kolor. Br±z to przygasi³, ale nie da³ rady pokryæ ca³kowicie. Muszê teraz znów sam br±z po³o¿yæ. Ale tragedii nie ma.

Foty cyknê chêtnie, ale póki co nie mam jak.
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-11, 12:33   #740
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 632
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Ok, nie mogac sie zdecydowac "zaszalalam" i zamowilam 7sb, 7a i Pmix. Chlodniej juz w Goldwellu chyba nie mozna Mam nadzieje, ze mi ta mieszanka wyjdzie. Mam zamiar oczywiscie farbowac na wodzie 3%.

Endorfina123, znam te obsesje na temat rudych wlosow...wczoraj tlumaczylam kolezance Brazylijce o pieknym, naturalnym odcieniu ciemnego brazu i nie mogla pojac, o co mi chodzi przez dobre kilka minut

Mimo wszystko, patrzac wstecz (jak to brzmi!) jestem zadowolona z tego, co mam obecnie na glowie. Nie robie juz sobie (i nie daje robic fryzjerom) rudego kuku. Poza tym po trudnych kilku miesiacach zapuszczania wlosow z bardzo krotkiej pixie doceniam mozliwosc spiecia spinkami w cos a'la kok. Zegnaj Piascie-Kolodzieju, Koperniku i Cypisku co wiecej, mowie Yes to... i moje wlosy maja sie tak dobrze!
nanah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-11, 12:55   #741
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

ja pewnie wkrótce bêdê robiæ 6sb i 6a lub 7a, jeszcze nigdy nie bawi³am siê tylko mixami... generalnie mój odrost niewiele ró¿ni siê od pozosta³ych w³osów - poziom ten sam, tylko odcieñ inny. czasem my¶lê sobie, czy nie zapuszczaæ naturalnych, ale niestety, minê³oby chyba 5 lat, a ja po 3 miesi±cach nie mogê patrzeæ ju¿ na swoje w³osy bez och³odzenia ich farb± - chocia¿ jak mówi³am, jest lepiej ni¿ by³o kiedy¶
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-11, 17:24   #742
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

obfoci³am, ale niestety nie wiem jak je wkleiæ po parê na jednym, wiêc s± osobno, ka¿de zdjêcie opisane
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg przed myciem,w cieniu.jpg (67,2 KB, 60 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg przed myciem,w cieniu (1).jpg (42,7 KB, 57 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg po umyciu, pochmurno.jpg (58,0 KB, 40 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg po umyciu, pochmurno (1).jpg (47,6 KB, 91 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg po umyciu, pochmurno (2).jpg (59,2 KB, 40 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg po umyciu pochmurno (3).jpg (47,4 KB, 27 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg w mieszkaniu, pochmurno.jpg (40,2 KB, 55 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg w mieszkaniu, pochmurno (1).jpg (36,4 KB, 33 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg w mieszkaniu, pochmurno (2).jpg (40,2 KB, 63 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg w mieszkaniu, pochmurno (3).jpg (39,6 KB, 70 za³adowañ)
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-11, 17:27   #743
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

nie zmie¶ci³am wszystkich wiêc cd...... koñcówki lekko z³otawe, ale bardzo mi to nie przeszkadza
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg ³azienka (pod halogenem, ciep³e ¶wiat³o).jpg (45,6 KB, 64 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg w pe³nym s³oñcu.jpg (77,5 KB, 46 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg w pe³nym s³oñcu (1).jpg (72,7 KB, 30 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg w pe³nym s³oñcu (2).jpg (57,6 KB, 89 za³adowañ)
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-11, 17:48   #744
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
nie zmie¶ci³am wszystkich wiêc cd...... koñcówki lekko z³otawe, ale bardzo mi to nie przeszkadza
faktycznie, ca³kiem nie¼le, kolor podobny do mojego obecnego ale w przysz³ym tyg. machnê jednak farbkê
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-11, 18:04   #745
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 632
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Zyta82, jest ladnie wygladaja bardzo naturalnie, szczegolnie w sloncu widac, ze nie ma tam juz oranzu. Zloty na koncowkach tez by mi nie przeszkadzal.
nanah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-12, 08:35   #746
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez nocti Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêki za odzew Pdfa studiujê ca³y czas, jeszcze wszystkiego tak do koñca nie rozgryz³am, ale dam radê Kolor jaki mnie interesuje to ten na fotce... Stara³am siê go rozgry¼æ i wyszukaæ w palecie marki farb, któr± polecasz i wysz³o mi, tak na moje oko - Allwaves kolor 9,02. Mo¿e jest ciut ciemniejszy ale mo¿e to i lepiej bo koñcówki w³osów nadal mam ciut ciemniejsze i nie potrafiê tego siê pozbyæ. W sobotê po³o¿y³am na 15 min farbê ELGON bardzo jasny be¿owy blond 9,23 + toner-koncentrat / to niby te rozja¶nienie farby farb±? tak to rozumiem... dajê linka dla jasno¶ci http://elgon.pl/sklep/tonerskoncentr...ent-p-215.html / na oxy 6% w proporcji 1/1/2. Rudy trochê przygas³, odrosty siê zrówna³y / mo¿e nawet ciut za bardzo siê rozja¶ni³y /. Tylko te koñcówki heh.
z instrukcji elgonu widzê, ¿e trochê inaczej siê stosuje ten toner w celu rozja¶niania, fajnie, ¿e siê na niego zdecydowa³a¶, bo kiedy¶ zastanawia³am siê jak to dzia³a, jak czyta³a¶ to:
http://elgon.pl/sklep/opisy/farby_do...nia_wlosow.htm
to powinna¶ widzieæ (4 tabelka pozycja 3) 25ml tonera + 25ml podstawowej farby (np. poziom8) + 50ml oxy 6% daje poziom 9,5 (wiêc rozja¶nia o 1,5 tonu) , niestety ie znalaz³am ile go trzymaæ...powinien to byæ dobry podk³ad pod farbê ze zdjêcia które wklei³a¶, chocia¿ im bardziej rude bêd± w³osy przed farbowaniem, tym bardziej rudy bêdzie efekt, chocia¿ ta .o2 to chyba per³a(b. s³aba) wiêc mo¿e sobie poradzi z neutralizacj± rudego???
A naturalne na jakim masz poziomie? O odrost mi chodzi???

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2011-07-12 o 08:40
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-12, 11:06   #747
nocti
Przyczajenie
 
Avatar nocti
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Sopot
Wiadomo¶ci: 9
GG do nocti
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Naturalny odrost to mia³am gdzie¶ tak na poziomie 7, teraz po rozja¶nieniu to mam co¶ ko³o 9, a im ni¿ej w³osa tym ciemniej
Poniewa¿ trochê siê spieszê bo w sobotê mam wielk± imprezê i chcê jako tako wygl±daæ to pogna³am do pobliskiej hurtowni fryzjerskiej i sprawdzi³am co tam jest. Allwaves'a nie maj±, maja Matrixa, Wellê i L'oreal Majirel. Postawi³am na Majirel bo niektórzy z Was j± chwal±. Przegl±dam w³a¶nie paletê i 9.22 mnie urzek³ - bardzo jasny blond opalizuj±cy g³êboki. Oczywi¶cie wiem, ¿e o takim mogê pomarzyæ ale.. G³êboki opal to 2 x dawka filetowego pigmentu czyli ¿ó³ty odcieñ powinien zostaæ jako tako zneutralizowany. ¯eby zneutralizowaæ niebieski to mo¿e 9.11 siê przyda ( bardzo jasny blond popielaty g³êboki) I teraz je zmieszam w proporcji 1:1 + 50ml oxy 6%. I pytanie - poniewa¿ mam têczê od 9 (odrost rozja¶niony) do powiedzmy 8 na koñcach, które za nic nie chc± siê rozja¶niæ ( a przynajmniej nie na wodzie 6%) to:
1. czy mam zrobiæ jaki¶ podk³ad/p³ukankê na ca³o¶æ ? albo mo¿e tylko na ciemne miejsca
2. zrobiæ farbkê bez podk³adu ale na wiêkszym oxy 9% ? 12%???
3. zrobiæ repigmentacjê odrostów ¿eby przyciemniæ trochê odrost przed farb± docelow±, ¿eby mi a¿ tak mocno fioletu/niebieskiego nie z³apa³y

Nie wiem czy to ma jaki¶ sens to co piszê dlatego piszê do Was POMOCY bo imprezka ju¿ za kilka dni !!!
__________________

______________ _
73kg--------------------------67 kg ----- 63 kg
----D I E T A ---B I A £ K O W A
nocti jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-12, 16:10   #748
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez nocti Poka¿ wiadomo¶æ
Naturalny odrost to mia³am gdzie¶ tak na poziomie 7, teraz po rozja¶nieniu to mam co¶ ko³o 9, a im ni¿ej w³osa tym ciemniej
Poniewa¿ trochê siê spieszê bo w sobotê mam wielk± imprezê i chcê jako tako wygl±daæ to pogna³am do pobliskiej hurtowni fryzjerskiej i sprawdzi³am co tam jest. Allwaves'a nie maj±, maja Matrixa, Wellê i L'oreal Majirel. Postawi³am na Majirel bo niektórzy z Was j± chwal±. Przegl±dam w³a¶nie paletê i 9.22 mnie urzek³ - bardzo jasny blond opalizuj±cy g³êboki. Oczywi¶cie wiem, ¿e o takim mogê pomarzyæ ale.. G³êboki opal to 2 x dawka filetowego pigmentu czyli ¿ó³ty odcieñ powinien zostaæ jako tako zneutralizowany. ¯eby zneutralizowaæ niebieski to mo¿e 9.11 siê przyda ( bardzo jasny blond popielaty g³êboki) I teraz je zmieszam w proporcji 1:1 + 50ml oxy 6%. I pytanie - poniewa¿ mam têczê od 9 (odrost rozja¶niony) do powiedzmy 8 na koñcach, które za nic nie chc± siê rozja¶niæ ( a przynajmniej nie na wodzie 6%) to:
1. czy mam zrobiæ jaki¶ podk³ad/p³ukankê na ca³o¶æ ? albo mo¿e tylko na ciemne miejsca
2. zrobiæ farbkê bez podk³adu ale na wiêkszym oxy 9% ? 12%???
3. zrobiæ repigmentacjê odrostów ¿eby przyciemniæ trochê odrost przed farb± docelow±, ¿eby mi a¿ tak mocno fioletu/niebieskiego nie z³apa³y

Nie wiem czy to ma jaki¶ sens to co piszê dlatego piszê do Was POMOCY bo imprezka ju¿ za kilka dni !!!
Wklej najlepiej zdjêcie tego co masz na g³owie to bêdzie mo¿na co¶ napisaæ, bo rzeczywi¶cie nie wiadomo jak siê za to zabraæ.
Przy neutralizowaniu koloru wychodzi kolor (powinien wyj¶æ) neutralny br±z, lub przyciemni Ci o 1 poziom, a Tu br±zu przecie¿ nie chcesz.
???? kurcze...nie robi³am tak jasnych kolorów. I my tutaj d±¿ymy raczej do natury, lub popielu, a astanawiam siê, czy toner z goldwella da³by radê na te rudo¶ci.
Wydaje mi siê, ¿eby¶ zrobi³a natur± poziom jaki chcesz np. 9.0 a potem neutralizowaæ.
Najlepiej by by³o je wszystkie ujednoliciæ i potem nak³adaæ farbê docelow±, bo tak na piechotê to ciê¿ko Ci bêdzie skoro masz têczê na g³owie.Pewnie 3 mieszanki musia³aby¶ robiæ.
Daj fotê i napisz na bloga do blond bunny, ¿eby zerknê³a na to forum i Ci pomog³a, ona siedzi w blondach to Ci na pewno co¶ odpisze.
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-12, 18:46   #749
Maria2008
Zadomowienie
 
Avatar Maria2008
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: ¶l±sk
Wiadomo¶ci: 1 351
GG do Maria2008
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Dziewczyny od jakiego¶ czasu chce mieæ zimny br±z.
Farbuje goldwellem po 3 tyg. mi siê kolor wyp³ukuje i mam rudawe refleksy. Robi³am 5BP wcze¶niej 4BP ale ta czwórka by³a za ciemna. Chce mieæ ¶redni ch³odny br±z bez rudo¶ci
My¶la³am ¿eby zafarbowaæ mo¿e co¶ z Loreala sama nie wiem
doradzicie
Maria2008 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-12, 20:17   #750
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 9 069
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

nocti ¿eby zgasiæ teraz ten rudy sugeruje polo¿yæ farbê 9.11 jak±kolwiek obojêtnej firmy...
jak juz ugasisz rude to za miesi±c po³o¿ysz sobie wymarzone 9.22
poza tym polecam lekture mojego bloga- uwierz ze nie jestes jakim super-wyjatkowym przypadkiem a klasykiem po dekolorze- takze popiel, potem moze byc pol na pol popiel i fiolet albo sam fiolet z woda 9% na odrost a 6% na dlugosci i konce.
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-05-25 17:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:36.