Krzywe zęby - pytanie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-17, 19:11   #1
Karmenka
Zakorzenienie
 
Avatar Karmenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 9 296

Krzywe zęby - pytanie.


Mam krzywe zęby co widzicie w załączniku. Wada polega na tym, że 2 zachodzi za 1.
Myślałam już o wyprostowaniu ich aparatem ortodontycznym ale nie wiem ile będę. musiała taki aparat nosić.

Ma/Miał już ktoś podobną wadę zgryzu? Jeśli tak to ile nosiliście aparat. Jakieś dodatkowe informacje też się przydadzą.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ząbki.jpg (62,8 KB, 1267 załadowań)
Karmenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 20:50   #2
edzia06
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3
Dot.: Krzywe zęby - pytanie.

Masz śliczny uśmiech, poważnie! Nie masz jakiejś wady, a nikt z IDEALNIE prostymi ząbkami się nie rodzi, u każdego można się o coś przyczepić.

Aparat kosztuje 1500 zł za łuk (+ co miesięczne wizyty od 100zł-200zł i aparat za 1 500 zł który trzeba potem zakładać raz na jakiś czas na noc dla utrwalenia efektów) i trzeba go nosić przynajmniej 2 lata. Na Twoim miejscu nie wyrzucałabym kasy w błoto, bo uśmiech masz naprawdę ładny.
edzia06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 22:11   #3
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Krzywe zęby - pytanie.

jaaaki sliczny usmiech, a zabki ladne, ani nie wybrzuszone do przodu, ani nie wcisniete za bardzo do tylu. wydaje mi sie, ze wady zgryzu nie masz, tylko wlasnie prawie NIE zauwazalne cofniecie sie (lekkie) 2 . nie wiem jak to wyglada z dolem zebow.., ale z tego zdjecia widze, ze jest Ci bardzo ladnie w usmiechu z Twoich zabkow . mysle, ze gdybys chciala nosic aparat, to byloby to z 1 rok, moze 1,5? zreszta, wyciagniecie takiego zabka, to kwestia paru miesiecy. zglos sie do orto, wypytaj o czas noszenia, i czy nie masz wiekszej wady etc.
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 22:37   #4
Klaudiammm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 16
Dot.: Krzywe zęby - pytanie.

Mialam dokladnie ta sama wade. Aparat nosze juz 10 z 12 miesiecy noszenia. Zaniedlugo koniec
Klaudiammm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 06:46   #5
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Krzywe zęby - pytanie.

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
jaaaki sliczny usmiech, a zabki ladne, ani nie wybrzuszone do przodu, ani nie wcisniete za bardzo do tylu. wydaje mi sie, ze wady zgryzu nie masz, tylko wlasnie prawie NIE zauwazalne cofniecie sie (lekkie) 2 . nie wiem jak to wyglada z dolem zebow.., ale z tego zdjecia widze, ze jest Ci bardzo ladnie w usmiechu z Twoich zabkow . mysle, ze gdybys chciala nosic aparat, to byloby to z 1 rok, moze 1,5? zreszta, wyciagniecie takiego zabka, to kwestia paru miesiecy. zglos sie do orto, wypytaj o czas noszenia, i czy nie masz wiekszej wady etc.
potwierdzam co napisała wspaniała sliczny usmiech!
ja jestem zadrutowana;] tyle ze ja wyrywałam zeby wiec moje leczenie potrwa jeszcze ponad rok pewnie ;D
ja bym z takim zabkiem nawet nie szła bo masz sliczny, przesliczny usmiech zazdroszcze ci !)
ale jesli sie faktycznie z tym zle czujesz i czujesz ze musisz cos zrobic to badz gotowa na porzadne koszty bo po kieszeniach ostro idzie;] najlepiej posprawdzaj taniego i dobrego ortodonte w twoich okolicach bo nie ma sensu is c do najdrozszego ktory wcisnie ci zelatswo za 2 tysie za łuk jak za 1000 mozna miec to samo)
wiecej pytan w razie by co znajdziesz w watku APARATY ORTODONTYCZNE https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=245594

POZDRAWIAM!)
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 23:37   #6
sin_city
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 50
Dot.: Krzywe zęby - pytanie.

tez mam taka wade. 2 wrzesnia mam wizyte u ortodonty. ludze sie ze obejdzie sie bez wyrywania zebow :/
sin_city jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 12:45   #7
Karmenka
Zakorzenienie
 
Avatar Karmenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 9 296
Dot.: Krzywe zęby - pytanie.

Dziękuje Wam za wszystkie odpowiedzi.
wspaniała, Klaudiammm, edzia06 cieszę się że sądzicie, że mam ładny uśmiech ale mi niestety się nie podoba.

Ucieszyło mnie to, że aparat nosiłabym mniej niż 2 lata.
Idę do orto.
Karmenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-19, 17:26   #8
Kamilaaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6
Dot.: Krzywe zęby - pytanie.

Ja miałem taki problem że kły wyrosły na dziąśle :/ Wyglądałem jak dracula, ale po konsultacjach zdecydowałem sie je usunąć Teraz za to jedna jedynka zachodzi za druga, bardzo podobnie jak u autirki 1 postu, ale myśle że jakoś zaradze dalszemu rozwojowi
Kamilaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 17:28   #9
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Krzywe zęby - pytanie.

na dziasle? i nie masz w ogole kłów? masz moze zdjecie? az jestem ciekawa jak to u Ciebie wygląda.
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 19:02   #10
Karmenka
Zakorzenienie
 
Avatar Karmenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 9 296
Dot.: Krzywe zęby - pytanie.

Cytat:
Napisane przez Kamilaaaaaa Pokaż wiadomość
Ja miałem taki problem że kły wyrosły na dziąśle :/ Wyglądałem jak dracula, ale po konsultacjach zdecydowałem sie je usunąć Teraz za to jedna jedynka zachodzi za druga, bardzo podobnie jak u autirki 1 postu, ale myśle że jakoś zaradze dalszemu rozwojowi
Ja też do tej mojej wady miałam dodatkowo wystające kły (oba) ale nosiłam aparat ruchomy (nie wiem jak on się poprawnie nazywa - zakładany na noc) i kły naszły mi na swoje miejsce. Ale to było dawno, od razu po wyrośnięciu stałych zębów.

A teraz naszło mnie na wyciąganie tej 2.
Karmenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 19:43   #11
La Canela
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 463
Dot.: Krzywe zęby - pytanie.

.

Edytowane przez La Canela
Czas edycji: 2009-03-15 o 16:47
La Canela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-22, 20:48   #12
madaK
Rozeznanie
 
Avatar madaK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 804
Dot.: Krzywe zęby - pytanie.

Cytat:
Napisane przez La Canela Pokaż wiadomość
Masz bardzo ładny uśmiech, gdybym ja miała taki zgryz, nigdy, przenigdy, nie pozwoliłabym wpakować się w aparat. Ale niestety mam inną wadę. Na szczęście już niedługo zdejmują mi stelaż, bo przez 3 lata zdążyłam go serdecznie znienawidzieć.
Ale skoro i tak chcesz iść do orto, to śmiało. Twoja wada jest drobna, także... rachu ciachu i po krzyku. To naturalne, że dążymy do perfekcji.
ładne zabki i tez jak kolezanka powyzej bym nie zakładała aparatu.
madaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 15:12   #13
aldara.35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 32
Dot.: Krzywe zęby - pytanie.

Ja mam taki problem.Mam 12 letnia corke,poniewaz dlugo utrzymywaly sie jej mleczaki zrobilysmy zdjęcie panoramiczne.Okazalo sie ze nie posiada gornych dwojek(tzn.z lewej strony nie ma zawiązka a z prawej jest taki cieniutki kawaleczek ząbka)Aby sprawa dodatkowo sie skomplikowala okazalo sie ze na miejscu 2-ki tej bez zawiązka, wyszedl kiel!! A na miejcu nr 3 jest nadal kiel mleczak
Poszlysmy do stomatologa,on zaproponowal spilowanie kla(tego na drugim miejscu) do wyglądu 2-ki,a mleczny kiel zostawic ,,na zawsze,,Co do drugiej strony chce zastosowac jakąs tymczasową nakladke.
Wiem ze dosc zawile to opisalam ,ale bardzo prosze o jakąs porade czy to najlepsze wyjscie.Wydaje mi sie ze mimo takich zabiegow nigdy nie będzie miec ladnego usmiechu
aldara.35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 16:05   #14
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Krzywe zęby - pytanie.

hm no ciezko powiedziec, dziwnie tak z dwoma 3kami..moze sie jeszcze prezjdz do ortodonty i zobaczysz co on powie? specjalista nie jestem ale wiem ze takie zatrzymane zeby w dziaslach sie sciaga normlanie do łuku po wyrwaniu mlecznego...
jednka jesli corcia ma 12 lat nie wiem czy juz mozna tak kombinowac zwlaszcza ze na miejscu 2 jest 3 a nie ma zawiazka 2.
swoja droga to ciekawe dlaczego?

pamietaj ze ladny usmiech mozna miec po zastosowaniu aparatów.
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 17:55   #15
karolkuuu
Zadomowienie
 
Avatar karolkuuu
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 583
Dot.: Krzywe zęby - pytanie.

Cytat:
Napisane przez Karmenka Pokaż wiadomość
Mam krzywe zęby co widzicie w załączniku. Wada polega na tym, że 2 zachodzi za 1.
Myślałam już o wyprostowaniu ich aparatem ortodontycznym ale nie wiem ile będę. musiała taki aparat nosić.

Ma/Miał już ktoś podobną wadę zgryzu? Jeśli tak to ile nosiliście aparat. Jakieś dodatkowe informacje też się przydadzą.

ojj chciałabym mieć taką 'wadę' jak Ty ;P Ja osobiście gdybym była na twoim miejscu nie zawracałabym sobie głowy aparatem ale oczywiście jeśli to miałoby Ci poprawić samoocenę to jak najbardziej ;D ja noszę aparat od 3 miesięcy i jak na razie nie żałuję, że założyłam teraz może być już tylko lepiej ;D
karolkuuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 18:42   #16
akrolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: stąd.
Wiadomości: 272
Dot.: Krzywe zęby - pytanie.

ja mam identyczny problem jak autorka wątku i tez nie wiem co z tym fantem zrobić. nie wiem czy aparat stały będzie potrzebny, czy inny..ah trzeba isc do orto.
__________________
bum szakalaka
akrolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 20:25   #17
olilaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 22
Dot.: Krzywe zęby - pytanie.

niedługo będę miała aparat. zastanawiam się, czy przy mojej wadzie konieczne będzie usuwanie jakichkolwiek zębów, bo w zasadzie wszystkie mam proste, jedyne co mnie w nich denerwuje to przerwa między trójkami i czwórkami. co o tym myślicie?
olilaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 10:19   #18
Madziulla83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5
Dot.: Krzywe zęby - pytanie.

witam. Masz podobna wade do mojej tylko u mnie bardziej to widac. Tez 2 zachodzi mi na 1.. Kiedy bylam u dentysty i pytalam czy mozna cos z tym zrobic poweidzial ze jestem juz za "stara" a mam 26 lat.. Czy nie da sie juz z nimi nic zrobic?? Chcialabym miec proste zabki!!!
Madziulla83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 10:25   #19
Karmenka
Zakorzenienie
 
Avatar Karmenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 9 296
Dot.: Krzywe zęby - pytanie.

Cytat:
Napisane przez Madziulla83 Pokaż wiadomość
witam. Masz podobna wade do mojej tylko u mnie bardziej to widac. Tez 2 zachodzi mi na 1.. Kiedy bylam u dentysty i pytalam czy mozna cos z tym zrobic poweidzial ze jestem juz za "stara" a mam 26 lat.. Czy nie da sie juz z nimi nic zrobic?? Chcialabym miec proste zabki!!!
Na pewno da się coś z tym zrobić. Wybierz się do ortodonty i tam się wszystkiego dowiesz.
Osoby po 30stce a nawet 40stce noszą aparaty i efekty widać.

Ja też już nosze aparat i jestem na dobrej drodze to prostych ząbków.
Byłaś na tym wątku ? https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=332427
__________________
bloguje
Karmenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-01, 13:19   #20
buterfly1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Dot.: Krzywe zęby - pytanie.

Dziewczyno gdybym miała taki uśmiech to skakałabym z radości na prawdę masz piękny uśmiech
buterfly1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 13:29   #21
Karmenka
Zakorzenienie
 
Avatar Karmenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 9 296
Dot.: Krzywe zęby - pytanie.

Cytat:
Napisane przez buterfly1 Pokaż wiadomość
Dziewczyno gdybym miała taki uśmiech to skakałabym z radości na prawdę masz piękny uśmiech
Już po ptokach
Z aparat mam już od roku
__________________
bloguje
Karmenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 18:28   #22
kobra0207
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4
Dot.: Krzywe zęby - pytanie.

jak ja bym miała taki usmiech.. jest sliczny zazdroszcze Ci bo ja mam 2 mocno cofnieto do tyły
kobra0207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 19:27   #23
dyna_mitka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2
Dot.: Krzywe zęby - pytanie.

jeeeej .. . jaki ty masz sliczny uśmiech ! zazdroszczę Ci ! Ja mam takie jakby "kły" na górnej szczęce : / one mnie strasznie denerwują ... w dodatku moje wszystkie zęby są krzywe : /
dyna_mitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 17:35   #24
Weridiana1986
Zadomowienie
 
Avatar Weridiana1986
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 726
Dot.: Krzywe zęby - pytanie.

Boże gdybym ja miała takie piękne ząbki..
Weridiana1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 16:48   #25
niuski4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1
Unhappy Dot.: Krzywe zęby - pytanie.

Witam serdecznie.
Mam taki przypadek, ze nosilam aparat stały 3 lata, po czym dostalam taki ruchomy zdejmowany przez ktory nie moglam ani mówić ani jesc, wiec go nie nosiłam. zabki mialam piekne i rowne, neistety po dwoch latach znow wrocily do poprzedniego stanu rzeczy...
i znow bede musiala chyba wydac kupe kasy na aparat ortodontyczny, troche mi wstyd.
czy jestem jakims evenementem czy ktos tez mial juz taki przypadek?
prosze o odpowiedz.
pozdrawiam wszytskich!!
niuski4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 15:15   #26
dyna_mitka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2
Dot.: Krzywe zęby - pytanie.

szkoda że jak się je wyprostuje to po jakimś czasie wracają czasem do poprzedniego stanu. Szkoda ze same się nie prostują ....
dyna_mitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 17:36   #27
zsrr23
Raczkowanie
 
Avatar zsrr23
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 375
Dot.: Krzywe zęby - pytanie.

Cytat:
Napisane przez niuski4 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie.
Mam taki przypadek, ze nosilam aparat stały 3 lata, po czym dostalam taki ruchomy zdejmowany przez ktory nie moglam ani mówić ani jesc, wiec go nie nosiłam. zabki mialam piekne i rowne, neistety po dwoch latach znow wrocily do poprzedniego stanu rzeczy...
i znow bede musiala chyba wydac kupe kasy na aparat ortodontyczny, troche mi wstyd.
czy jestem jakims evenementem czy ktos tez mial juz taki przypadek?
prosze o odpowiedz.
pozdrawiam wszytskich!!
A dlaczego jest ci wstyd? ja miałam tak samo, bo ortodonta nie znał się na leczeniu wad zgryzu i prawie 3 lata mam zmarnowane.. Wada (tyłozgryz) powróciła .. Poprostu powinnam mieć wyrwane zęby, bo miałam mało miejsca i zęby były mocno stłoczone
zsrr23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:07.