terminacja ciąży - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-08, 14:40   #1501
kitana83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 90
Dot.: terminacja ciazy

Witam Dziewczyny, a czy nie sądzicie, ze faceci maja rację? W sensie takim, że my cały czas rozdrapujemy rany, myślimy, umartwiamy się. Oni inaczej podchodzą do tego tematu. Mój mąż bardzo mnie wspiera i bardzo to wszystko przeżywa ale wiem też, że nie pozwoli mi na stoczenie się w tą czarną rozpacz. Musimy jakoś przejść ten etap ale jednak go zakończyć.
My wczoraj mięliśmy pogrzeb synka. Traumatyczne przeżycie ale chyba jednak się cieszę, że niejako zostaliśmy postawieni przed faktem dokonanym i pogrzeb musieliśmy zrobić.
Pozdrawiam Was wszystkie
kitana83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 06:23   #1502
mariolaw_132
Zakorzenienie
 
Avatar mariolaw_132
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 4 636
Dot.: terminacja ciazy

chcialam was napisac ze poszlam na drugie usg genetyczne i nie zaluje. Tzn w poprzednim badaniu usg trwalo moze z 5 minut a teraz 40 minut co chyba mowi samo za siebie. Dziec ma ponad 8 cm i lekarz zalecil amnio. Mam zbyt niska wartasc wolnego bialka co z tescie przeklada sie na zachamowanie wzrostu przed 37tc. Druga sprawa to jezeli dobrze zrozumialam to mam zbyt wysokie cisnienie w lozysku a na koniec dziec ma powiekszone miedniczki i to trzeba bedzie obserwowac. Pozostale wartosci sa ok i prawdopodobienstwo zespolow jest niskie. Gin powiedzial ze gdyby nie moja przeszlosc to u nornalnej osoby nie wzbudziloby to wiekszego zainteresowania. Chce byc pewny ze nie doszlo do zadnej trisomi.

DzisiaJ ide do swojej gin z wynikami i przyznam ze mam watpliwosci co do amnio.
__________________
Niespełnione Marzenia:
11.04.2013, 11.09.2013, 27.08.2014
Nasze wyczekane, wymodlone szczęście 24.09.2015
mariolaw_132 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 15:47   #1503
inka_85
Raczkowanie
 
Avatar inka_85
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 31
Dot.: terminacja ciazy

Mariola cały czas trzymam za ciebie kciuki żeby maluch rozwijał się prawidłowo. Zastanów się nad amniopunkcją. Jeżeli wskazaniem są tylko poprzednie straty to ja chyba bym sie nie zdecydowała. Oczywiście moje zdanie jest tu najmniej ważne i to tylko i wyłącznie Twoja decyzja .
Ja postanowiłam wziąść się w garść i w końcu rozpoczęłam poszukiwania pracy. Dziś świętuję bo dostałam pracę w szkole w której już kiedyś pracowałam. Pracę zacznę od września i już się doczekać nie mogę. Bardzo się cieszę, że mam jakieś perspektywy i mogę się rozwijać i tyle nie myśleć o tym co mnie spotkało. Ściskam Was mocno.
__________________
2006 synuś Kamilek
2014 12tc synuś Adaś[*]
2015 22tc synuś Jaś[*]
inka_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 15:55   #1504
cobra115
Zakorzenienie
 
Avatar cobra115
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Śląsk cieszyński :)
Wiadomości: 3 073
Dot.: terminacja ciazy

Cytat:
Napisane przez kitana83 Pokaż wiadomość
Witam Dziewczyny, a czy nie sądzicie, ze faceci maja rację?
Myślę, że trochę racji w tym jest

Cytat:
Napisane przez mariolaw_132 Pokaż wiadomość
chcialam was napisac ze poszlam na drugie usg genetyczne i nie zaluje. Tzn w poprzednim badaniu usg trwalo moze z 5 minut a teraz 40 minut co chyba mowi samo za siebie. Dziec ma ponad 8 cm i lekarz zalecil amnio. Mam zbyt niska wartasc wolnego bialka co z tescie przeklada sie na zachamowanie wzrostu przed 37tc. Druga sprawa to jezeli dobrze zrozumialam to mam zbyt wysokie cisnienie w lozysku a na koniec dziec ma powiekszone miedniczki i to trzeba bedzie obserwowac. Pozostale wartosci sa ok i prawdopodobienstwo zespolow jest niskie. Gin powiedzial ze gdyby nie moja przeszlosc to u nornalnej osoby nie wzbudziloby to wiekszego zainteresowania. Chce byc pewny ze nie doszlo do zadnej trisomi.

DzisiaJ ide do swojej gin z wynikami i przyznam ze mam watpliwosci co do amnio.
5min?? To faktycznie krótko jak na genetyczne?? U mnie tyle to trwa zwykłe W Rudzie jakieś 20 min. byłam w gabinecie. Amnio to cieżka sprawa, jest dużo za i dużo przeciw trzymam kciuki

Cytat:
Napisane przez inka_85 Pokaż wiadomość
Dziś świętuję bo dostałam pracę w szkole w której już kiedyś pracowałam. Pracę zacznę od września i już się doczekać nie mogę. Bardzo się cieszę, że mam jakieś perspektywy i mogę się rozwijać i tyle nie myśleć o tym co mnie spotkało. Ściskam Was mocno.
Super!!
__________________
Perfect Housewife
Razem
cobra115 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 19:25   #1505
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: terminacja ciazy

Byłam dzisiaj na 2 usg (7 tydzień). Maluszek rozwija się i bije mu prawidłowo serduszko Cieszę się strasznie. Za 3 tygodnie kolejna wizyta z nowym kompletem badań, a 21 maja badania prenatalne. Lekarz skierował mnie na nie bez mrugnięcia okiem. Teraz znowu będę w stresie. Wiem, że nie wypowiadam się za często i może nie jest ze mnie najlepsza pocieszycielka, ale ja po prostu boję się czytać to wszystko i wyobrażać sobie, co może mnie spotkać. Moje dziecko od początku jest hardcorem, bo pojawiło się nieco ponad 2 miesiące po radioterapii, i to u kobiety, która 4 lata nie mogła zajść w ciążę. Pojawiło się podczas miesiąca chorowania na oskrzela i ucho... Na dzień dobry ma utrudniony start. Podobnie zachowuję się na forum onkologicznym. Wypowiadam się tylko w przypadkach innych raków, niż rak piersi. Unikam "mojego" raka, bo boję się, że trafię na podobny przypadek, który nie rokuje... Ja chyba na końcu tego wszystkiego trafię do psychiatry...
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 22:28   #1506
sevmek
Raczkowanie
 
Avatar sevmek
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 79
Dot.: terminacja ciazy

Nadzieja, słowo które wstaje z nami co rano, w ciągu dnia zostaje zranione i umiera w nocy, by o świcie znów sie odrodzić.

Dopóki trwa życie, dopóty jest nadzieja...
__________________
17.03.15[*] Malwinka
sevmek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-10, 06:04   #1507
mariolaw_132
Zakorzenienie
 
Avatar mariolaw_132
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 4 636
Dot.: terminacja ciazy

Limonka za serducho.

Po wczorajszej rozmowie z gin raczej nie poddam sie amnio. Dostalam jakies dodatkowe witaminy wspomagajace komorki matczyne w ciazy, za 2 tygodnie mam zrobic dodatkowe badanie z krwi a potem kolejne usg. Gin uwaza ze ryzyko zespolu jest bardzo niskie a badanie jest ryzykowne i ona by nie ryzykowala.
__________________
Niespełnione Marzenia:
11.04.2013, 11.09.2013, 27.08.2014
Nasze wyczekane, wymodlone szczęście 24.09.2015

Edytowane przez mariolaw_132
Czas edycji: 2015-04-10 o 06:06
mariolaw_132 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-10, 06:47   #1508
kitana83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 90
Dot.: terminacja ciazy

Cytat:
Napisane przez sevmek Pokaż wiadomość
Nadzieja, słowo które wstaje z nami co rano, w ciągu dnia zostaje zranione i umiera w nocy, by o świcie znów sie odrodzić.

Dopóki trwa życie, dopóty jest nadzieja...
Ale się uryczałam....takie prawdziwe te słowa...

Dziewczyny trzymam mocno kciuki za Wasze zdrowe ciąże!!! Musi być dobrze!!

Inka_85, gratuluję pracy

Limonka 1983, bądź dobrej myśli i nie zadręczaj się. Musi być dobrze i tylko o tym myśl!!

mariolaw_132, ciężka decyzja z tym amnio ale wydaje mi się, że dobrze robisz. Jak nie ma dużego ryzyka to nie ma sensu narażać maluszka. Jakbyś chciała to mogę Ci polecić dobrego genetyka. Łódź Centrum Matki Polki, Dr Dudarewicz. Ja u niego byłam w 15 tyg na usg i od razu zauważył wady u mojego synka (których wcześniej nikt nie wyłapał). Ma naprawdę dobre oko, zresztą poczytaj sobie o nim opinie. Ja u niego byłam ze skierowaniem na NFZ, na wizytę czekałam 3 dni.

Edytowane przez kitana83
Czas edycji: 2015-04-10 o 06:53
kitana83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-10, 08:25   #1509
mimi39
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 257
Dot.: terminacja ciazy

Witajcie Kochane!
Każda z nas przeżywa stratę na swój sposób i tak długo jak potrzebuje! Nie ma na to reguły... Czas żałoby jest nam potrzebny!

mariolaw_132 cieszę się, że wszystko w porządku z dzidziusiem! Dobrze, że udało Ci się z tym drugim usg genetycznym, bo 5 minut to raczej śmiech na sali. U mnie usg genetyczne trwało prawie godzinę!! Co do amnio to Twoja decyzja - ja na pewno każde badanie będę robić w kolejnej ciąży - nawet chyba wolę biopsję, bo jest wcześniej, niż amnio!! Wiadomo każde badanie to jakieś ryzyko jest, ale ja wole wiedzieć wszystko i jak najwcześniej...
Trzymam kciuki za Was!!

inka_85 super!! Cieszę się, że znalazłaś pracę! Światełko w tunelu się pojawiło!!

limonka1983 cuda się zdarzają! Dbaj o swój cud w brzuszku!!

sevmek piękne słowa i jakie prawdziwe...

kitana83 jak się czujesz? Co u Ciebie? Czytałam, że pogrzeb jednak miałaś...
mimi39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-10, 08:47   #1510
kitana83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 90
Dot.: terminacja ciazy

mimi39, fizycznie czuję się dobrze. Psychicznie mnie dopada o różnych porach. Wczoraj byliśmy z mężem na zakupach i się rozryczałam w Mohito oglądając sukienki. Masakra Czekam jak na szpilkach na wyniki amnio bo od tego zależą dalsze ewentualne badania nasze. Oczywiście boję się tam zadzwonić bo jednak łatwiej żyje się z jakąkolwiek iskierką nadziei. Jak wyniki pokażą, że jednak mamy jakieś zamieszanie w genach to nie wiem jak sobie z tym poradzę
Pogrzeb mięliśmy. Nie taki tradycyjny z księdzem (mąż jest ateistą). Ale synek jest pochowany na cmentarzu, jest ochrzczony. Połączyliśmy niejako te dwie kwestie. W sumie to się cieszę choć ciężkie to było przeżycie
A Ty jak się czujesz? Kiedy kolejna wizyta? Kiedy zaczynacie?
Pozdrawiam serdecznie
kitana83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-10, 08:54   #1511
cobra115
Zakorzenienie
 
Avatar cobra115
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Śląsk cieszyński :)
Wiadomości: 3 073
Dot.: terminacja ciazy

Cytat:
Napisane przez limonka1983 Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj na 2 usg (7 tydzień). Maluszek rozwija się i bije mu prawidłowo serduszko Cieszę się strasznie.
musi być dobrze. Zobaczysz, Maluch będzie taki silny, że pokona wszystkie przeciwności. Przede wszystkim staraj się jak najmniej denerwować i smucić, dzidziuś to czuje. Też mam badania 21.05 widzę, że jesteś ze Śląska, gdzie zapisałaś się na prenatalne??
__________________
Perfect Housewife
Razem
cobra115 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-10, 11:28   #1512
mimi39
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 257
Dot.: terminacja ciazy

kitana83 niestety każdą z nas dopada dół i smutek... Tak pewnie już będzie zawsze...
Trzymam kciuki za dobre wyniki amnio!! Oby nic złego nie wykazały! Ile już czekasz na wyniki? Zadzwoń - będziesz przynajmniej już mogła coś działać...
U nas na razie tabletki anty, w poniedziałek 13.04. mam histeroskopie. W czwartek ostatnia tabletka i na drugi dzień zaczynam zastrzyki przed stymulacją. Jak dostane okres - to włączam drugie zastrzyki na stymulację jajeczek... Oby się udało...
mimi39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-10, 11:44   #1513
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: terminacja ciazy

Cytat:
Napisane przez cobra115 Pokaż wiadomość
musi być dobrze. Zobaczysz, Maluch będzie taki silny, że pokona wszystkie przeciwności. Przede wszystkim staraj się jak najmniej denerwować i smucić, dzidziuś to czuje. Też mam badania 21.05 widzę, że jesteś ze Śląska, gdzie zapisałaś się na prenatalne??
Już teraz mówię, że będzie mogło mówić o sobie JESTEM HARDCOREM Chodzę do Angeliusa w Katowicach i w nim będę miała badania. Pierwotnie miałam tam poddać się zabiegowi in vitro Tam też miałam pobrane i zamrożone jajeczka. Lekarz bez gadania dał mi skierowanie. Choć jest to prywatna klinika i za wszystko się płaci, dostałam skierowanie na NFZ. Tzn. dostanę je na wizycie 30 - go.

Edytowane przez limonka1983
Czas edycji: 2015-04-10 o 11:52
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-10, 14:06   #1514
kitana83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 90
Dot.: terminacja ciazy

mimi39, trzymam kciuki żeby się udało. Informuj na bieżąco

Po wyniki zadzwonię może w poniedziałek jak do tego czasu nie przyjdą.
kitana83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 06:15   #1515
mimi39
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 257
Dot.: terminacja ciazy

kitana83 to trzymam mocno kciuki za wyniki!! Oczywiście - będę pisać co i jak... Spokojnej soboty!
mimi39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 08:15   #1516
ondine85
Raczkowanie
 
Avatar ondine85
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 88
Dot.: terminacja ciazy

Limonka, czasami się tak własnie zdarza, że kobieta zachodzi w naprawdę nieplanowanym momencie. Taki piękny cud...Czasami jets tak, że kobieta bierze witaminy, dba o siebie, dietę, a jets chore dziecko...A innym razem, nie planuje, choruje i jest ok. Musi być dobrze i tak będzie !!!
Mariola, też bym nie robiła amnio, za duże ryzyko, co innego jakby usg genetyczne było naprawdę złe. Typu duża przezorność karkowa, brak noska. Resztą bym się nie przejmowała.
Bobby86, też miałam terminację w Białymstoku, tylko, że na Warszawskiej. Ściskam mocno.
I mój synek miał ZD. To było prawie 1,5 roku temu, w sierpniu dwa lata minie. Chyba dopiero teraz się pozbierałam, ale są takie dni, że wyć się chcę. Miałam długa przerwę od forum.
Od stycznia z małymi przerwami się staram o maluszka. Mam nadzieję, że niedługo się uda i doczekam się zdrowego dziecka, nic innego nie pragnę i się modle o to. Jak przez parę miesięcy nie wyjdzie, pójdę do lekarza po leki na zajście.
Nie robiłam badań genetycznych z mężem, też mieliśmy trisomię prostą.
Mimi39, na pewno i Tobie się uda i będziesz cieszyć się brzuszkiem.
Jestem ciekawa o u Rudzysi?
Piszecie o mężach, mój tez nie chciał świeżo po rozmawiać. Nawet teraz jak mu wspomnę, to potem przez dwa dni ma doła. Nasi mężczyzn też przeżyli, mocno...Tylko w inny sposób, po męsku. Mój mąż był cały czas przy mnie i widział ze mną dziecko. Jak pomyślę co przeszłyśmy, ile jednak mamy siły w sobie, choć kosztuje nas to dużo zdrowia psychicznego. I to prawda, że nie zrozumie nas nikt, kto tego nie przeszedł.
__________________
[*] 20tc - mój aniołek Adaś
ondine85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 08:23   #1517
mariolaw_132
Zakorzenienie
 
Avatar mariolaw_132
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 4 636
Dot.: terminacja ciazy

U mnie dzisiaj mija dwa lata od utraty synka. Zamiast usmiech i radosc pozostaly lzy i znicze [*]
__________________
Niespełnione Marzenia:
11.04.2013, 11.09.2013, 27.08.2014
Nasze wyczekane, wymodlone szczęście 24.09.2015
mariolaw_132 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 09:23   #1518
mimi39
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 257
Dot.: terminacja ciazy

mariolaw_132 przytulam mocno!! Żadne słowa nie pomogą w tak trudnych chwilach.. Bądź silna! Każda z nas ma kilka tych strasznie smutnych "dat"... Zawsze przy nas one będą...

ondine85 moja córeczka tez miała ZD... Trisomia prosta, więc bez naszych kariotypów. Witaj wśród "staraczek". Mam nadzieję, że niedługo pochwalisz się nam dobrymi wiadomościami! Nie chciałaś wcześniej się starać, czy miałaś jakieś przeciwwskazania? Przepraszam, że pytam tak bezpośrednio...
Dziękuję Ci bardzo - wielkie nadzieje mam, ale również i strach... Niech już się ta cała procedura rozpocznie, bo zaczynam łapać doły... Buuuu...
mimi39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 10:31   #1519
ondine85
Raczkowanie
 
Avatar ondine85
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 88
Dot.: terminacja ciazy

Mimi39, żadne to ciężkie pytanie....mój gin dał mi antyki na pół roku, wydaję mi się, że ze względu na moją psychikę, a nie jak twierdził - na odbudowę endometrium. A wyszło tak, że musiałam mieć dwa łyżeczkowania po sobie, ponieważ w szpitalu źle mnie wyczyścili. I jak rzuciłam tabsy chciałam od razu iść na żywioł, zapełnić pustkę w sercu, ale mąż był na nie. Potem on chciał, ja nie. Mieliśmy burzliwy okres w małżeństwie. I teraz jakoś nam nie idzie i zaczynam się martwić.
W planach mam iśc do gina po leki, typu clostilbegyt, clomid....One są właśnie na stymulacje. Ty teraz będziesz stymulowana? Dobrze, że jesteś pod dobrą, fachową opieką, na pewno niedługo się uda, ważna też jest psychika. Najważniejsze, że zachodzisz w ciążę Może uda nam się w podobnym czasie, czego nam życzę z całego serca. Ja wierzę, że doczekamy swoich maluszków jak reszta dziewczyn z forum !!!
__________________
[*] 20tc - mój aniołek Adaś
ondine85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-11, 11:18   #1520
mimi39
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 257
Dot.: terminacja ciazy

ondine85 tak, teraz będę mieć stymulację przed in vitro. W czwartek ostatnia anty i na drugi dzień zaczynam zastrzyki. Najpierw na zahamowanie pracy przysadki mózgowej i produkcji hormonu fsh, a na drugi dzień jak okres dostanę - zastrzyki typowe na stymulację jajeczek... Potem po 12 dniach punkcja jajeczek, połączenie z plemnikami i po kilku dniach mrożenie i badania genetyczne w Warszawce!! Transfer zdrowych zarodeczków dopiero w następnym cyklu... Buuuuu....
Trzymam za Ciebie kciuki i za wszystkie starające się!! Mam nadzieję, że nam się uda!! Buziaki
mimi39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 11:24   #1521
Bobby86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 49
Dot.: terminacja ciazy

Wracam do żywych po świętach. Jakoś to przeżyłam, chociaż nie obyło się bez płaczu. Ja teraz czekam na @ (chociaż się spóźnia małpa jedna) i po zaczynamy starania. Wszystko mi się rozregulowało i nie wiem ile teraz trwają moje cykle. Ale zaopatrzyłam się w testy owulacyjne i będę próbować.

Ondine85 współczuję Ci straty, niewiarygodne, że tyle dziewczyn przez to musi przejść. Może to zabrzmi dziwnie, ale wiedza, że nie jestem z tym sama bardzo mi pomaga. U mnie minęły dopiero 2 miesiące. Wspomnienia nadal są bardzo wyraźne...ale staram się myśleć pozytywnie. Mam wspaniałego męża, który mnie bardzo wspiera.

To już są przynajmniej 3 osoby z Białegostoku na tym forum po tak ciężkich przeżyciach...smutne...

Mimi39 Trzymam kciuki za Twoje starania

Kitana83 aby wszystko było dobrze, wierzę w to

Limonka 1983 Cobra115 mariolaw_132 mocno zaciśnięte kciuki za wasze maleństwa !!!

inka_85 sevmek honorataks oby każdy kolejny dzień był lepsze od poprzedniego.

Dziewczyny nawet nie wiecie jak to forum mi pomaga. Dzięki wam jestem w stanie w miarę normalnie funkcjonować. Staram się żyć dniem dzisiejszym. Trochę się boję planowania przyszłości...bo ostatnie moje plany niestety legły w gruzach.
Bobby86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 17:46   #1522
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: terminacja ciazy

Cytat:
Napisane przez Bobby86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny nawet nie wiecie jak to forum mi pomaga. Dzięki wam jestem w stanie w miarę normalnie funkcjonować. Staram się żyć dniem dzisiejszym. Trochę się boję planowania przyszłości...bo ostatnie moje plany niestety legły w gruzach.
Najlepiej nie planować. Życie samo się ułoży. Ja miałam zawsze wszystko poukładane. Zaplanowana ciąża, ukończenie 2 kierunku studiów, itp... Ciąża się nie pojawiała, studia niby zakończone, ale bez obrony, bo pojawił się rak... Może teraz ogarnę tą obronę... Potem miały być kontrolne badania, z których nic nie wyszło, bo okazało się, że jestem w ciąży. Wszystko poprzewracane do góry nogami. Ja mam już takie podejście, że co ma być, to będzie. Jestem urodzoną szczęściarą i zawsze ląduję na 4 łapy, więc jestem pewna, że mój Anioł Stróż, choć niezły jajcarz, samej mnie nie zostawi. I myślę, że każda z nas doczeka się w końcu swojego cudu.
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 16:47   #1523
asik5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 35
Dot.: terminacja ciazy

limonka1983 jesteś wspaniała. Twój optymizm jest tu bardzo potrzebny. Trzymam za Was wielkie kciuki i strasznie Wam kibicuję. Chciałabym mieć magiczną moc by zabrać od Ciebie wszelkie złe rzeczy a dać tylko te najcenniejsze NOWE ŻYCIE i RADOŚĆ. Głęboko wierzę w to,że Twoja niunia przezwycięży wszystko

mimi39 jeszcze troszkę, jeszcze kilka kroczków......moja MEGA DZIELNA DZIEWCZYNO

Ja przetrwałam święta, mało tego przebrnęłam przez chrzciny. Wzięłam małego na ręce i powiem Wam, że 100 kg spadło mi z serca. Sama jestem z siebie dumna. Teraz to już chyba nic mnie nie złamie, nie zdziwi.....Przeszłyśmy takie piekło, że nawet same nie wiemy jakie jesteśmy dzielne.

kitana83 piękne słowa, takie prawdziwe, takie o nas......
asik5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 09:54   #1524
mimi39
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 257
Dot.: terminacja ciazy

Bobby86

asik5 bardzo Ci dziękuję! Ja to nic w porównaniu z Tobą i mega wyczynem!! Podziwiam Cię, że dałaś radę na tych chrzcinach!! Jesteś po prostu NIESAMOWITA!!! Mnie by na tyle nie było!!
To fakt - teraz nic nie jest w stanie Cie złamać... BRAWO!!

Ja jestem po histeroskopii i wszystko w porządku. Dwa łyżeczkowania i terminacja nie sprawiły żadnych ran, zrostów itp. w mojej macicy. Od czwartku zaczynam zastrzyki - pół lodówki mam leków...
Oby wszystko mi się tym razem udało....

I przepraszam, że zawracam Wam na tym forum głowę moim in vitro, ale bardziej czuję się Aniołkową Mamą po dwóch stratach i terminacji, niż osobą czekającą na in vitro... Tamte fora są jakieś "inne"... Nie pasuję do nich...
mimi39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 10:23   #1525
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: terminacja ciazy

Cytat:
Napisane przez asik5 Pokaż wiadomość
limonka1983 jesteś wspaniała. Twój optymizm jest tu bardzo potrzebny. Trzymam za Was wielkie kciuki i strasznie Wam kibicuję. Chciałabym mieć magiczną moc by zabrać od Ciebie wszelkie złe rzeczy a dać tylko te najcenniejsze NOWE ŻYCIE i RADOŚĆ. Głęboko wierzę w to,że Twoja niunia przezwycięży wszystko
Dziękuję Nie robię niczego nadzwyczajnego. Zresztą nie miałam za bardzo wyboru. Rak spadł na mnie jak grom z jasnego nieba, a teraz to samo stało się z ciążą. Ja tylko chcę żyć i urodzić zdrowe dziecko. I tego się trzymam. To chyba tak jest, że jak człowiek odpuści, życie samo się układa. Ja po kilku latach pogodziłam się z myślą, że czeka mnie tylko in vitro. Najpierw myślałam o adopcji, ale rak pokrzyżował te plany. Zresztą jak wszystkie inne. Olałam już te starania i myślenie o ciąży. Zamroziłam jajeczka za namową onkolożki (pierwotnie miałam mieć wycięte jajniki razem z usunięciem piersi. Bardziej walczyłam o jajniki, niż o pierś). Zamroziłam i czekałam na maj/czerwiec na rozpoczęcie przygotowań do in vitro. U mnie sprawa wyglądała dużo gorzej, bo nie mogę brać wszystkich leków. Problemy były już przy jajeczkach. I chyba wtedy zeszła ze mnie ta blokada, to nakręcenie na dziecko, i stało się
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 15:04   #1526
kitana83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 90
Dot.: terminacja ciazy

asik5, szacunek za chrzciny!!

mimi39, zaczęło się dla Ciebie !!! Trzymam kciuki z całego serca.

limonka, , Ty to musisz mieć nerwy ze stali ale wiele prawdy jest w tym co mówisz, że jak się odpuści to zaczyna się układać. U ciebie tak się zaczęło i tak trwać będzie. Mocno w to wierzę

Ja nadal nie mam wyników z Łodzi i nadal boję się tam zadzwonić. Ale dla odmiany dzwoniłam do szefa i raczej będzie ciężko z moim powrotem do pracy więc jeszcze to koszyczka smutków dokładam pracę. Ale dziś dzielnie napisałam CV i zacznę rozsyłać.
kitana83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 18:41   #1527
cobra115
Zakorzenienie
 
Avatar cobra115
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Śląsk cieszyński :)
Wiadomości: 3 073
Dot.: terminacja ciazy

Dziewczyny, pamiętajcie stare dobre przysłowie... Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni
__________________
Perfect Housewife
Razem
cobra115 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 21:31   #1528
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: terminacja ciazy

Cytat:
Napisane przez kitana83 Pokaż wiadomość

limonka, , Ty to musisz mieć nerwy ze stali ale wiele prawdy jest w tym co mówisz, że jak się odpuści to zaczyna się układać. U ciebie tak się zaczęło i tak trwać będzie. Mocno w to wierzę

Ja nadal nie mam wyników z Łodzi i nadal boję się tam zadzwonić. Ale dla odmiany dzwoniłam do szefa i raczej będzie ciężko z moim powrotem do pracy więc jeszcze to koszyczka smutków dokładam pracę. Ale dziś dzielnie napisałam CV i zacznę rozsyłać.
Miałam czas na przyzwyczajenie się do czekania przy diagnozie. Nie jestem oazą spokoju. Po prostu wiem, że nerwami tylko sobie, a teraz już nie tylko sobie, szkodzeę. Co mi da wściekanie się? Na onkologii mówili mi, że im więcej się denerwuję, tym większą radochę ma Onufry - tak nazwałam raka. Czasem mówię, że ten rak nauczył mnie wielu dobrych rzeczy i nadał mojemu życiu innych odcieni starych kolorów. Od dawna marzyłam o dziecku, ale może dzięki przejściom teraz jestem taką szczęśliwa z powodu tej ciąży... Bo ja od razu się popłakałam z radości na widok testu pozytywnego. Boję się o siebie i o malucha, ale skoro lekarze mówią, że mnie w tym nie zostawią, to chyba mogę być spokojna. Po diagnozie zauważyłam, że ja tak na serio nie mam absolutnie żadnych życiowych problemów. Bo po czymś takim wszystkie błahe sprawy wydają się śmieszne. Nie pozostaje mi nic innego jak czekać. A wiem, że będzie ok. Bo zawsze ostatecznie jest ok.

Ja bym zadzwoniła w sprawie wyników. Sama chcę zapytać o szybsze badania prenatalne. Zgodziłam się na 21 maja, ale ten termin jest taki odległy...
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 08:02   #1529
kitana83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 90
Dot.: terminacja ciazy

limonka, a w którym tygodniu będziesz 21 maja?

cobra115, to my już chyba nieśmiertelne jesteśmy....takie wzmocnione

Edytowane przez kitana83
Czas edycji: 2015-04-15 o 09:54
kitana83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 08:05   #1530
mimi39
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 257
Dot.: terminacja ciazy

kitana83 dziękuję! Może jednak zadzwoń... Trzymam mocno kciuki!
Współczuje z powodu utraty pracy... Czemu tak z każdej strony musimy dostawać po głowie i po sercu?? Niesprawiedliwe to wszystko!!
mimi39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-31 20:01:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:07.