kosmetyczka w ciąży a ultradźwięki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-01, 14:15   #1
didżej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 88

kosmetyczka w ciąży a ultradźwięki


Witam, planuję niedługo zajść w ciąże. Jestem kosmetyczką na własnej dzialalnosci i chcialabym trochę popracować w trakcie ciązy. Czy jest jakas ochrona ( moze jakies specjalne rekawiczki) ktora pozwolilaby wykonywac mi zabiegi na ultradzwiekach nie zagrazając przy tym zdrowiu malucha ( sonoforeza, peeling kawitacyjny) pozdrowienia
didżej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 06:47   #2
kasieel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 35
Dot.: kosmetyczka w ciąży a ultradźwięki

hmm.. a może podpytaj po prostu swojego lekarza?
kasieel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 18:28   #3
didżej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 88
Dot.: kosmetyczka w ciąży a ultradźwięki

na pewno tez zapytam ale nie wszyscy lekarze maja wiedze na ten temat;p tzn nie maja obeznania jak wyglada urzadzenie na ktorym pracujemy, czy te czestotliwosci moga w jakis sposob przenikac i na ile glowica trzymana w ręce stanowi zagrozenie dla dziecka..... zazwyczaj na odczepne z braku checi zaglebiania sie w temacie powiedza po prostu, ze nie wolno i po sprawie.A ja wiem, ze nie wolno. ale byc moze wymyslono juz jakies zabezpieczenia np zakladane na dlonie, ktore nie bede przewodzic tych fal. Moze ktoras z Pan ma na ten temat jakas wiedze? Jesli moglabym spokojnie pracowac i m.in wykonywac te zabiegi nie szkodzac dziecku to juz teraz zabralabym się do działania
didżej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 08:09   #4
pannaporanna
Rozeznanie
 
Avatar pannaporanna
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 593
GG do pannaporanna
Dot.: kosmetyczka w ciąży a ultradźwięki

Z tego co wiem zabiegi z ultradźwiękami są przeciwwskazane w ciąży, dotyczy to obu stron i nie ma żadnej ochrony- rękawiczki nic nie dadzą, bo to nie chodzi o to, ze nie wiem, prąd przechodzi przez ciebie - to są fale, które ulegaja takim samym prawom jak np. zwykły dźwięk, światło - chociażby odbicie.
Ja może nie pracuje jeszcze w zawodzie, mogę sie mylić, ale nam na każdym kroku tłumaczyli, ze zabiegi z ultradźwiękami, prądami itd sa bezwzględnie przeciwwskazane w ciąży.

Chociaz jest tez druga strona - peeling kawitacyjny to nie sa nazwijmy to "bardzo silne ultradzwieki" - mozna powiedziec ze slabe. Ale majac na uwadze dobro dziecka ja bym nie ryzykowala.
pannaporanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-03 09:09:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:09.