Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-26, 22:30   #1621
nadzialenki
Przyczajenie
 
Avatar nadzialenki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zduńska-Wola ,
Wiadomości: 4
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Mam już kolczyki. Standardowe miejsce, po jednym w uchu. Przebijane miałam tak z 7 lat temu, mała była i nie pamiętam, żeby bolało. Nie dawno zachciało mi się 2 dziurki. No i jutro lub pojutrze zamierzam sobie ją zrobić . Robię tylko jedną w lewym uchu. Idę do kosmetyczki, ponieważ w domu by mi chyba nie pozwolili zrobić. Z tego co wiem będę miała przebijane pistolecikiem. Robię zaraz nad standardową dziurką. Mam nadzieję, że nie będzie tak bardzo bolało , a no i że się szybko zagoi. Koleżanki robiły sobie wczoraj. Mówiły, że trochę bolało, ale ogólnie znośnie. Tylko, żeby nie ropiało. Bo jak miałam kiedyś przebijane to z lewym uchem wszytko było ok, jednak prawe ropiało i trochę się przez nie nacierpiałam.
Trzymajcie kciuki
__________________
Być może zwariowałam, ale dobrze mi z tym.
nadzialenki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 16:21   #1622
nadzialenki
Przyczajenie
 
Avatar nadzialenki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zduńska-Wola ,
Wiadomości: 4
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Mam już trzeciego kolczyka !
Ha ha
Trochę się martwię, że może jest za blisko 2 kolczyka, ale już
Nastawiłam się na dużo większy ból.
Jestem 3 godz. po przekłuciu, a już prawie nic nie czuję.
Wiem, że to dopiero początek ale dobrze się zapowiada. ; - D

W najjbliższej przyszłości mam zamiar zrobic sobie 3 dziurkę w lewym uchu.
A za dwa lub trzy lata chce miec kolczyka nad górną wargą(ewentualnie pod dolną )
Na koniec stwierdzam, że piercing wciąga ;d .
__________________
Być może zwariowałam, ale dobrze mi z tym.
nadzialenki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 11:36   #1623
nnnnn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 25
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

dziewczyny mam pytanie - pol godziny temu przebilam sobie druga dziurke w prawym uchu i problem polega na tym ze nie podoba mi sie odleglosc od pierwszego kolczykaniestety kosmetyczka zrobila go za blisko echh wyciagnelam wlasnie tego "swiezego" kolczyka..powiedzcie mi prosze czy jest szansa ze ta nowa dziurka sie zrosnie i nie bedzie po niej sladu?
nnnnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 11:54   #1624
skaz
Zadomowienie
 
Avatar skaz
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 1 004
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez nnnnn Pokaż wiadomość
dziewczyny mam pytanie - pol godziny temu przebilam sobie druga dziurke w prawym uchu i problem polega na tym ze nie podoba mi sie odleglosc od pierwszego kolczykaniestety kosmetyczka zrobila go za blisko echh wyciagnelam wlasnie tego "swiezego" kolczyka..powiedzcie mi prosze czy jest szansa ze ta nowa dziurka sie zrosnie i nie bedzie po niej sladu?
przecież kosmetyczka powinna zrobić kropkę na uchu i zapytać czy Ci to miejsce odpowiada.
__________________
Nigdzie nie jesteśmy bardziej samotni, niż leżąc w łóżku,
z naszymi tajemnicami i wewnętrznym głosem,
którym żegnamy lub przeklinamy mijający dzień.
skaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 19:57   #1625
JustySsSia12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Wink Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Wiesz trudne pytanie zadałaś ta dziurka, którą przekułaś tak szybko ci nie zarośnie to jest pierwsze a po drugie jakiś ślad napewno będzie wiesz sama mam 3 dziurki u kosmetyczki robione pistoletem i jestem z nich zadowolona alee tą 3 dziurke jak robiłam przestraszyła mnie i zrobiła goiło się miesiąc do dwóch ale ropniało mi dla tego że zaszybko kolczyka wyciągnełam...........Poz rawiam
JustySsSia12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 21:48   #1626
elffee
Zadomowienie
 
Avatar elffee
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: a tu zza biureczka
Wiadomości: 1 788
GG do elffee Send a message via Skype™ to elffee
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez nnnnn Pokaż wiadomość
dziewczyny mam pytanie - pol godziny temu przebilam sobie druga dziurke w prawym uchu i problem polega na tym ze nie podoba mi sie odleglosc od pierwszego kolczykaniestety kosmetyczka zrobila go za blisko echh wyciagnelam wlasnie tego "swiezego" kolczyka..powiedzcie mi prosze czy jest szansa ze ta nowa dziurka sie zrosnie i nie bedzie po niej sladu?
heh mialam taki sam problem, tylko ja robilam 2 dziurki za jednym zamachem. oprocz tej normalnej 2 dodatkowe. pani narysowala kropki, popatrzylam w lusterko i bylo ok. zrobila. przyszlam do domu, ogladam sie w lusterki no i mi nie pasuje. nie byly rowne odleglosci, wkurzalo mnie to strasznie i wiedzialam ze jesli czegos nie zrobie to bedzie to zawsze wkurzac.

wiec na drugie dzien wyciagnelam kolczyki, po tygodniu poszlam zrobic nowe dziurki, mimo ze jeszcze blizny po pierwszych mialam ale za to powiedzialam ze gdzie chce dokladnie. tamte stare juz dawno zarosly i nie ma po nich sladu a mam nowe w takich odleglosciach w jakich chcialam.
elffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 12:07   #1627
grejfiut
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6
Cool Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez skaz Pokaż wiadomość
przecież kosmetyczka powinna zrobić kropkę na uchu i zapytać czy Ci to miejsce odpowiada.
byłam tydzien temu przebi sobie płatki ucha . . .
i mi kosmetyczka wgl nie pokazała kolczyka jakiego mi włozy ani mi nie pokazała tych kropek
tak wszystko na slepego mi zrobiła
grejfiut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-06, 11:53   #1628
Jaguś
Rozeznanie
 
Avatar Jaguś
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 859
GG do Jaguś
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Mówicie żeby nie chodzić do kosmetyczki na przekłuwanie pistoletem....tylko że jak poszłam do profesjonalnego salonu to na wiadomość o tym że chcę sobie zrobić kolczyki normalnie w płatkach ucha a nie jakimś dziwnym trendi miejscu, popatrzyli na mnie dziwnie i wysłali do kosmetyczki...a podobno jeden z lepszych salonów w mieście. To co miałam zrobić, poszłam i mam dziurki zrobione pistoletem.

Minął juz miesiąc, niby nic złego się nie dzieje ale cały czas czuję że nie są wygojone. Kupiłam zwykłe srebrne wkręty, mogą być??

KOleżanka poradziłą przemywanie rumiankiem, nie zaszkodzi?
Jaguś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 12:10   #1629
Paulinax123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Eternia ;)
Wiadomości: 1 745
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Płatki uszu można przebijać pistoletem z tego co wiem
__________________
"Bo życie to coś więcej, nie tylko krew,pot sperma i łzy "
Marzą się lepsze dni ? One przyjdą z czasem. Wystarczy ruszyć dupę i pokazać klasę !
Na pewno znasz takie noce, ten destrukcyjny moment, w którym każda myśl waży grubo ponad tonę
Paulinax123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 14:11   #1630
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez Jaguś Pokaż wiadomość
Mówicie żeby nie chodzić do kosmetyczki na przekłuwanie pistoletem....tylko że jak poszłam do profesjonalnego salonu to na wiadomość o tym że chcę sobie zrobić kolczyki normalnie w płatkach ucha a nie jakimś dziwnym trendi miejscu, popatrzyli na mnie dziwnie i wysłali do kosmetyczki...a podobno jeden z lepszych salonów w mieście. To co miałam zrobić, poszłam i mam dziurki zrobione pistoletem.

Minął juz miesiąc, niby nic złego się nie dzieje ale cały czas czuję że nie są wygojone. Kupiłam zwykłe srebrne wkręty, mogą być??

KOleżanka poradziłą przemywanie rumiankiem, nie zaszkodzi?
To salon mimo opinii dobry raczej nie był ;]

Rumianek nie zaszkodzi, ma działanie antybakretyjne.
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 23:07   #1631
soulone
Wtajemniczenie
 
Avatar soulone
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 506
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Dziewczyny mam pytanie. Ostatnio zrobiłam sobie dziurkę trzecią prawym uchu, ale wyjęłam kolczyk. Teraz gdy dotykam ucha to czuję, że chrząstka jest taka wypukła, jakby się źle zrosła. Stąd moje pytanie czy tak zostanie zy to się zregeneruje? Czy mogę za jakiś czas spróbować zrobić sobie kolczyk w tym samym miejscu czy lepiej nie ryzykować?
soulone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-10, 14:06   #1632
Karott
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Hej..!
Mam pytanie...około dwóch miesięcy temu wróciłam z obozu gdzie kolega zrobił mi 2 dziurkę w uchu. Zrobił mi ją zaostrzonym kolczykiem, tylko że przed tym zamroził mi ucho dezodorantem..nic nie czułam, od razu pobiegłam do koleżanki pokazać Komplikacje zaczęły się ok. 1 godziny później, ucho zaczęło mnie kłuć w miejscu przebicia ale kolega mi powiedział że zawsze musi trochę poboleć i że za ok. 3 dni przestanie.
Po 5 dniach ucho nadal bolało, ale myślałam że za niedługo przestanie.
Po jakichś 3 tygodniach (ucho już nie bolało) postanowiłam zmienić kolczyk na inny. I to był błąd. Gdy wyjmowałam kolczyk, dziurka zaczęła mnie okropnie boleć! A wokół niej było takie zaczerwienione kółko skóry...ja jednak włożyłam inny kolczyk(strasznie bolało!) i pomyślałam że się zagoi. 2 i pół tygodnia temu wyjęłam go i już nie włożyłam. Dziurka się zagoiła ale skóra wokół niej nadal jest czerwona...a w środku tej dziurki mam coś twardego, jakby kulkę czy coś. Bardzo brzydko to wygląda, czy muszę iść z tym do lekarza? Jeśli tak to do jakiego? Czy mogę się w ogóle jakoś tego pozbyć? I czy to mogą być wyniki alergii na dezodorant? Bardzo proszę o odpowiedź!
Karott jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 18:14   #1633
Lilka67876
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Po pierwsze czy ten kolczyk którym twój kolega przebijał ci ucho był sterylny? A po drugie nie mrozi się dezodorantem. Dezodorant do 100% chemii. Ucho jest wrażliwe więc dezodorant mógł wywołać reakcje alergiczną. Moja siostra sama przebijała sobie zaostrzonym kolczykiem rok temu płatki uszu. Zmroziła je dezodorantem przez kilka dni bolało ją, krwawiło. Wreszcie po 6 tygodniach się zagoiło i postanowiła zmienić kolczyki. Zmieniła na srebrne. Po tygodniu ucho było czerwone i strasznie bolało moja mama kazała jej iść do lekarza. Do jej lekarza. Lekarz obejrzał ucho, wyjął kolczyki i nie wiem po co sterylną igłę wbił raz w jedną dziurkę raz w drugą. Na igle została jakaś dziwna kuleczka, brud, a za chwile wypłynął jakiś płyn który wyglądał jak ropa. Zaniósł to do badań. Przepisał jej jakiś płyn do przemywania i jakąś maść co niby łagodzi infekcje i ból. Po 5 dniach miała przyjść na kontrole i po wyniki. Przyszła do kontroli. Lekarz stwierdził,że to co wydłubał z dziurki to kawałek zaostrzonego kolczyka. Przez to miała infekcje. Dziurki jej zarosły. po 2 miesiącach od tego wydarzenia siostra poszła do kosmetyczki i przebiła uszy tak jak się należy. uszy zagoiły się i teraz jest ok. a tak przy okazji ja przebiłam uszy tydzień temu jest super goją się ok. Używam płynu studex poleciła mi go kosmetyczka
Lilka67876 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 14:59   #1634
Karott
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Kolczyk nie był sterylny..ale już jestem umówiona do mojego lekarza więc on na pewno mi pomoże
Dziękuję za odpowiedź ;D
Karott jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 15:08   #1635
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

kolczyk nie mógł być sterylny w żaden sposób (;
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 19:16   #1636
Jaguś
Rozeznanie
 
Avatar Jaguś
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 859
GG do Jaguś
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Gdzie kupie ten płyn Studex? W aptekach chyba nie bo przeszłam z pięć i nie było


mam jeszcze jedno pytanie-czy takie sztangi nadają się do uszu? http://allegro.pl/item740120634_pier...et_1_0_mm.html
Kupiłam sobie srebrne na gojenie,bo te od kosmetyczki po miesiącu wyjęłam i ciężko było z powrotem założyć, nie chcą się domknąć. Ale doczytałam że lepiej od srebrnych jest mieć te ze stali chirurgicznej i próbuję jakies znaleźć....

Edytowane przez Jaguś
Czas edycji: 2009-09-21 o 19:21
Jaguś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 11:05   #1637
Jaguś
Rozeznanie
 
Avatar Jaguś
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 859
GG do Jaguś
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Szkoda że nikt mi nie pomógł ale trudno... zamówiłam sztangi 13mm i są za długie myślałam ze te 13mm to długość całego kolczyka a nie tylko tej częśći pomiędzy kulkami. w związku z tym mam jeszcze jedno pytanie czy mogę je przyciąć w domu i dokleić kulkę jakimś klejem czy on mógłby mi zaszkodzić???
Jaguś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 11:26   #1638
skaz
Zadomowienie
 
Avatar skaz
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 1 004
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez Jaguś Pokaż wiadomość
Szkoda że nikt mi nie pomógł ale trudno... zamówiłam sztangi 13mm i są za długie myślałam ze te 13mm to długość całego kolczyka a nie tylko tej częśći pomiędzy kulkami. w związku z tym mam jeszcze jedno pytanie czy mogę je przyciąć w domu i dokleić kulkę jakimś klejem czy on mógłby mi zaszkodzić???
Nie radzę używać żadnych klejów ze względu na niewiadomy skutek ich reakcji ze skórą. Kolczyki nie są aż takie drogie. Kup nowy.

Co do Twojego poprzedniego pytania: ten kolczyk który pokazałaś jest do języka. Widzę jednak że są inne rozmiary. No więc ja do ucha (w standardowym miejscu) mam sztangę 6 mm i jest ok.
__________________
Nigdzie nie jesteśmy bardziej samotni, niż leżąc w łóżku,
z naszymi tajemnicami i wewnętrznym głosem,
którym żegnamy lub przeklinamy mijający dzień.
skaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 12:29   #1639
Jaguś
Rozeznanie
 
Avatar Jaguś
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 859
GG do Jaguś
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez skaz Pokaż wiadomość
Nie radzę używać żadnych klejów ze względu na niewiadomy skutek ich reakcji ze skórą. Kolczyki nie są aż takie drogie. Kup nowy.

Co do Twojego poprzedniego pytania: ten kolczyk który pokazałaś jest do języka. Widzę jednak że są inne rozmiary. No więc ja do ucha (w standardowym miejscu) mam sztangę 6 mm i jest ok.
chciałam długi żeby było mi łatwo przemywać ale troche z tą długością przesadziłam....trudno, na razie tak pochodzę i pewnie kupię nowy
Jaguś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-30, 18:02   #1640
kokmisek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 4
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Kiedyś gdy miałam z 4-5 lat mama poszła ze mną do kosmetyczki przebić uszy...jak zawsze krew leciałą...Teraz mam 11 lat i zrobiłąm se drugą dziurkę.....Wszystko dobrze..Nic nie puchnie.Czuję jakbym ich nie miała...


Ps.To zależy jaka kosmetyczka..Raz moja kuzynka poszła do kosmetyczki i jej źle wbiła to znaczy pod złym kątem..Potem poszła znowu i wszystko było git!!
kokmisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 09:14   #1641
marttusia13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2
Dot.: Re: Przekłute uszy

Hej. ;D Wczoraj przebiłam sobie uszy zielonym wenflonem . w prawym uchu zrobiłam sobie dodatkowe 2 dziurki. na raz a w lewym pozostała jedna. którą mam od dawna. ;p z pierwszej przebitej dziurki leciało troszeczkę krwi, a z tej drugiej troche wyżej bardzo dużo sie krwi wylało. ;d co chwile zmieniam kolczyki i nie wiem których używać . Tych srebrnych czy zwykłych.? Czy grozi mi zakażenie.?
Pozdrawiam. i z góry dziękuję. ;*
marttusia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 17:43   #1642
erha
Zakorzenienie
 
Avatar erha
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 5 275
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Hej! Mam takie pytanko (nie chce mi się przeszukiwać całego wątku )
Kilka godzin temu miałam przebijane uszy pistoletem. Wiem, że trzeba kilkanaście razy dziennie kręcić tym kolczykiem, żeby nie przyrósł, ale tu mam problem... Nie umiem nim kręcić... samo dotykanie nie sprawia mi żadnego bólu (no jedna dziurka lekko piecze), ale jak próbuję przekręcić, to właściwie cały płatek ucha się przekręca albo kolczyk ślizga mi się w palcach. Nie wiem czy mam nim robić takie pełne obroty czy wystarczy jak tylko tam majstruję?
erha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 17:57   #1643
kokmisek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 4
Dot.: Re: Przekłute uszy

Cytat:
Napisane przez marttusia13 Pokaż wiadomość
Hej. ;D Wczoraj przebiłam sobie uszy zielonym wenflonem . w prawym uchu zrobiłam sobie dodatkowe 2 dziurki. na raz a w lewym pozostała jedna. którą mam od dawna. ;p z pierwszej przebitej dziurki leciało troszeczkę krwi, a z tej drugiej troche wyżej bardzo dużo sie krwi wylało. ;d co chwile zmieniam kolczyki i nie wiem których używać . Tych srebrnych czy zwykłych.? Czy grozi mi zakażenie.?
Pozdrawiam. i z góry dziękuję. ;*
Powiem ci z doświadczenia że jak przebiłaś uszy to najlepiej kolczyk lekarski!..Chodź tak z miesiąc może mniej i przemywaj ciągle!!I broń boże ściągać wcześniej!
kokmisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 18:23   #1644
skaz
Zadomowienie
 
Avatar skaz
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 1 004
Dot.: Re: Przekłute uszy

Cytat:
Napisane przez marttusia13 Pokaż wiadomość
Hej. ;D Wczoraj przebiłam sobie uszy zielonym wenflonem . w prawym uchu zrobiłam sobie dodatkowe 2 dziurki. na raz a w lewym pozostała jedna. którą mam od dawna. ;p z pierwszej przebitej dziurki leciało troszeczkę krwi, a z tej drugiej troche wyżej bardzo dużo sie krwi wylało. ;d co chwile zmieniam kolczyki i nie wiem których używać . Tych srebrnych czy zwykłych.? Czy grozi mi zakażenie.?
Pozdrawiam. i z góry dziękuję. ;*
Ktoś Ci pozwolił zmieniać kolczyk?!
Oczywiście że grozi Ci zakażenie !
brak słów na Twoje zachowanie.
Kolczyk musi pozostać w uchu aż do wygojenia, nie można go zmieniać.
__________________
Nigdzie nie jesteśmy bardziej samotni, niż leżąc w łóżku,
z naszymi tajemnicami i wewnętrznym głosem,
którym żegnamy lub przeklinamy mijający dzień.
skaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 15:57   #1645
unidentified
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cóż, przeczytałam do tej pory wystarczająco, by się wystraszyć i zbyt mało, by rozwiać wątpliwości. Otóż, tydzień temu przebiłam sobie pistoletem u kosmetyczki ucho w chrząstce. Na miejscu nie było dezynfekowane, usłyszałam, że kolczyk jest sterylny. Po zabiegu ucho było czerwone jak burak, ale przeszło po mniej-więcej dniu. Maści nie stosuję, acz przemywam rankę zaleconym spirytusem salicylowym i kręcę kolczykiem. Od... Zdaje się wczoraj ucho znów jest zaczerwienione (nie specjalnie mocno, acz wystarczająco, by wzbudzić zaniepokojenie) i nieustannie ciepłe. Mam się czym martwić, czy to może być po prostu wynik dość... Brutalnego traktowania (mam długie włosy, więc zdarza mi się lekko zahaczyć o zapięcie, kilka razy w ciągu tygodnia przysnęłam przyciskając ucho, ogółem dość niedelikatnie się z nim obchodzę, przy czym czasem trochę zaboli).
Mam nadzieję, że dowiem się czegoś... Konkretnego.

Edytowane przez unidentified
Czas edycji: 2009-10-16 o 16:02
unidentified jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 18:15   #1646
kokmisek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 4
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez unidentified Pokaż wiadomość
Cóż, przeczytałam do tej pory wystarczająco, by się wystraszyć i zbyt mało, by rozwiać wątpliwości. Otóż, tydzień temu przebiłam sobie pistoletem u kosmetyczki ucho w chrząstce. Na miejscu nie było dezynfekowane, usłyszałam, że kolczyk jest sterylny. Po zabiegu ucho było czerwone jak burak, ale przeszło po mniej-więcej dniu. Maści nie stosuję, acz przemywam rankę zaleconym spirytusem salicylowym i kręcę kolczykiem. Od... Zdaje się wczoraj ucho znów jest zaczerwienione (nie specjalnie mocno, acz wystarczająco, by wzbudzić zaniepokojenie) i nieustannie ciepłe. Mam się czym martwić, czy to może być po prostu wynik dość... Brutalnego traktowania (mam długie włosy, więc zdarza mi się lekko zahaczyć o zapięcie, kilka razy w ciągu tygodnia przysnęłam przyciskając ucho, ogółem dość niedelikatnie się z nim obchodzę, przy czym czasem trochę zaboli).
Mam nadzieję, że dowiem się czegoś... Konkretnego.

Otóż tez mam długie włosy i tez zahaczam , mysle że to po prostu reakcja na bólAle nie jestem pewna
kokmisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 18:50   #1647
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez unidentified Pokaż wiadomość
Cóż, przeczytałam do tej pory wystarczająco, by się wystraszyć i zbyt mało, by rozwiać wątpliwości. Otóż, tydzień temu przebiłam sobie pistoletem u kosmetyczki ucho w chrząstce. Na miejscu nie było dezynfekowane, usłyszałam, że kolczyk jest sterylny. Po zabiegu ucho było czerwone jak burak, ale przeszło po mniej-więcej dniu. Maści nie stosuję, acz przemywam rankę zaleconym spirytusem salicylowym i kręcę kolczykiem. Od... Zdaje się wczoraj ucho znów jest zaczerwienione (nie specjalnie mocno, acz wystarczająco, by wzbudzić zaniepokojenie) i nieustannie ciepłe. Mam się czym martwić, czy to może być po prostu wynik dość... Brutalnego traktowania (mam długie włosy, więc zdarza mi się lekko zahaczyć o zapięcie, kilka razy w ciągu tygodnia przysnęłam przyciskając ucho, ogółem dość niedelikatnie się z nim obchodzę, przy czym czasem trochę zaboli).
Mam nadzieję, że dowiem się czegoś... Konkretnego.
Przede wszystkim zmień sposób pielęgnacji.
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 11:29   #1648
stokrotka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 85
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Dziewczyny mam pytanie.
Moja 4 letnia córcia chce mieć przebite uszka. Poszłam do kosmetyczki która mi wszystko pokazała i wytłumaczyła jak to się robi ale zapomniałam się zapytać o znieczulenie uszka dziecka. Czy kosmetyczka ma jakiś preparat do znieczulenia czy lepiej kupić coś w aptece w areozolu albo maści. Jak tak to co polecacie???
__________________
Stokrotka28
http://i3.ytimg.com/vi/JQIfOAcJX7c/default.jpg
stokrotka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 18:48   #1649
skaz
Zadomowienie
 
Avatar skaz
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 1 004
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez stokrotka28 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie.
Moja 4 letnia córcia chce mieć przebite uszka. Poszłam do kosmetyczki która mi wszystko pokazała i wytłumaczyła jak to się robi ale zapomniałam się zapytać o znieczulenie uszka dziecka. Czy kosmetyczka ma jakiś preparat do znieczulenia czy lepiej kupić coś w aptece w areozolu albo maści. Jak tak to co polecacie???
Nie wiem po co chcesz uszko znieczulać? I tak nic się nie czuje.
__________________
Nigdzie nie jesteśmy bardziej samotni, niż leżąc w łóżku,
z naszymi tajemnicami i wewnętrznym głosem,
którym żegnamy lub przeklinamy mijający dzień.
skaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 21:08   #1650
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez skaz Pokaż wiadomość
Nie wiem po co chcesz uszko znieczulać? I tak nic się nie czuje.
a to w uchu nie ma nerwów że nic nie czuć? czy może 4 letnie dziecko nie odczuwa bólu kiedy tepa koncówka kolczyka jest wstrzeliwana w jego ucho
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-11 16:53:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:19.