Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-06, 15:58   #1891
RudaEl
Przyczajenie
 
Avatar RudaEl
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Broń boże spirytusem, najlepszy jest octenisept - wiem to po sobie. I lepiej robić w salonie, co prawda sama mam kolczyki robione pistoletem u kosmetyczki, ale bezpieczniej jest robić w salonie, igłą - sterylnie i czysto. I nie dają (zazwyczaj) głupich rad co do przemywania uszu.

Wyjmij jak poczujesz, że się zagoją - kręć nimi codziennie, jeżeli nie będą bolały, poczekaj jeszcze z tydzień i wyjmij. Ja wyjęłam już po półtora tygodnia i było ok.
RudaEl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 10:50   #1892
kasiulkasp
Raczkowanie
 
Avatar kasiulkasp
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Sp:D
Wiadomości: 237
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Przebijałam w salonie, głupich rad nie miałam, kosmetyczka kazała kręcić, poleciła mi właśnie octenisept lub sól fizjologiczną - a farmaceutka powiedziała mi, że spirytus też jest dobry, co prawda wysusza ale od chwili ropienia sprawdziło się i nie narzekam kręcę codziennie, teraz mnie nic nie boli, jak zaropiało to faktycznie nie mogłam równie sprawnie przekręcić kolczyka - wczoraj wyjęłam prawego i jeszcze poczekam kilka dni bo wydaje mi się że jeszcze nie do końca się zagoiło. Dzięki
__________________


kasiulkasp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 14:36   #1893
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez kasiulkasp Pokaż wiadomość
kręcę codziennie, teraz mnie nic nie boli, jak zaropiało to faktycznie nie mogłam równie sprawnie przekręcić kolczyka
Kolczyka nie trzeba, ba - nie powinno się wręcz kręcić nim, bo to tylko drażni rankę i świeżą tkankę, która tworzy się w kanale przekłucia. Nie ma możliwości, żeby kolczyk przyrósł do ciała.

Cytat:
Napisane przez kasiulkasp Pokaż wiadomość
wczoraj wyjęłam prawego i jeszcze poczekam kilka dni bo wydaje mi się że jeszcze nie do końca się zagoiło.
Ja bym poczekała nawet jeszcze dłużej - kolczyki masz od miesiąca, a płatek ucha goi się jakieś 6-8 tygodni. Zwłaszcza, jak Ci te dziurki trochę ropiały, co zapewne opóźniło prawidłowy proces gojenia.
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 07:27   #1894
kasiulkasp
Raczkowanie
 
Avatar kasiulkasp
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Sp:D
Wiadomości: 237
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Więc to jednak były głupie rady No własnie w niedzielę jest impreza na którą już mam kupione kolczyki- ale to tylko komunia więc chyba faktycznie poczekam, dzięki
__________________


kasiulkasp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 18:39   #1895
desertrain
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 42
Dot.: Kolczyk w uchu. Ważne pytanie.!!!!

miałam podobnie tak jak ty miałam dziurkę robioną na początku grudnia, wyjełam pare dni przed świętami, niby wszystko ok, przemyłam i nosiłam sztucznego.. na początku stycznia/w połowie zaczęło mnie boleć i zrobiła mi się taka mała gulka, przeraziłam się i poszłam do kosmetyczki która mi przebijała. okazało się że to była ropa, i że mam uczulenie na sztuczną biżuterię (jak ponoszę przez 2/3 dni w tych pierwsyzch to mnie bolą strasznie dziurki) .. teraz jest wszystko ok, noszę na zmianę sztuczne i srebro, może to była taka reakcja sztucznego kolczyka na świeżą dziurkę. teraz idę robić sobie 3
desertrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 21:44   #1896
anosianimka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

macie może jakiś pomysł na krzywe ucho? w grę wchodzi jeden kolczyk
http://i53.tinypic.com/sx18k1.jpg
anosianimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 08:59   #1897
Zuzolcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cześć Dziewczyny
Mam takie pytanie może któraś z Was miała podobny problem, ale niestety mam malutkie dziecko i raczej niewiele czasu na przejrzenie tematu

Otóż, noszę kolczyki złote, typu wkrętki, kolczyki porządne bo z Aparta. Przy innych też to miałam ale myślałam że to wina tamtego złota może?
No więc noszę te wkrętki i robi mi się z tyłu ucha przy zatyczce taki korek z białej mazi, nie wiem od czego. Nieprzyjemny ma zapach. Myję głowę prawie codziennie i uszy też żeby nie było że to brak higieny
Jak noszę wiszące to jest ok i nic się nie dzieje, a przy wkrętkach wiecznie problem. Wyczyścić potem dobrze zatyczkę z tego dziadostwa to problem, jakieś rady?
Nie sądzę by mi uszy ropiały bo ani nie swędzą ani nie bolą ani nie ma bąbli...
Zuzolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-07, 15:32   #1898
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

złuszczający się naskórek
poza myciem nie ma na to rady
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 20:09   #1899
Marysia1114
Przyczajenie
 
Avatar Marysia1114
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Question Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cześć,
Równo dwa miesiące temu przekułam sobie uszy pistoletem u kosmetyczki. Po 6 tygodniach poszłam do kosmetyczki by zdjęła mi tamte pierwsze kolczyki. Teraz chodzę w srebrze. Raz na jakiś czas wyjmuję każdy kolczyk i przemywam ucho wodą utlenioną. Moim problemem jest jednak to, że mam wrażenie że te uszy wcale się nie goją. Ilekroć wyjmuję kolczyk widzę w dziurce kropelki krwi. Ale nie pojawia się zakażenie czy coś. Tylko ta krew. Co mam robić? Martwię się tym.
Proszę o pomoc.
Marysia1114 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 00:22   #1900
malawwielkimswiecie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Hej. Mam pytanie...
Niedawno widziałam u jakiejś dziewczyny kolczyk. Przyjrzałam się dokładnie, bo siedziała obok mnie. Miała przebitą dziurkę na górze ucha, i kolczyk jakby w środku ucha wyglądał jak wężyk. Też chce tak samo, a zanim pójdę zrobić tą dziurkę chciałabym się czegoś o tym dowiedzieć. czy któraś z was przebijała tak ucho. Bolało? Pomóżcie
malawwielkimswiecie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 00:40   #1901
OlLiwkAa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
GG do OlLiwkAa
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Witam.
Mam industriala już ponad rok. Robiłam w studiu piercingu i tatuażu ale zamknęli je. Wszystko ładnie się zagoiło bez żądnych powikłań. Chociaż coś mi wyskoczyło i nie mam zielonego pojęcia co to jest, Ani nie jest twarde, ani nie boli jak się dotknie. Co to może być i czym mogę się tego pozbyć bo nie wygląda to dość ładnie. Z góry dziękuję za pomoc.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P170711_01.28.jpg (27,8 KB, 56 załadowań)
OlLiwkAa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-17, 09:57   #1902
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

wyhodowałaś sobie ogromna ziarninię-jak dla mnie nadaje się to juz tylko do interwencji lekarza-więc nie zwlekaj z wizytą u dermatologa
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 13:48   #1903
Lobuziaczka
Raczkowanie
 
Avatar Lobuziaczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 70
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cześć dziewczyny!

Ponad dwa miesiące temu przekułam uszy. Wszystko ladnie się goiło, dziurki nie ropiały, żadnych problemów. Przemywałam je regularnie solą fizjologiczną.
W zeszłym tygodniu wymieniłam kolczyki na inne. Nosiłam je w ciągu dnia, a na noc z powrotem zakładałam te, którymi miałam przekuwane uszy.
Po 3 dniach zaczęły się problemy. Lewe ucho zaczęło boleć oraz ropieć i w obydwu coraz ciężej było mi założyć kolczyk. Zaaplikowałam tribiotic i założyłam stare kolczyki.
Dzisiaj znowu je ściągnęłam i w obydwu uszach przy dziurkach, zrobiły mi się wewnątrz gulki, które trochę bolą przy większym nacisku.
Poza tym mam wrażenie, że dziurki z tyłu jakby się zwęziły, bo ciężko było mi przykłuć się ponownie z kolczykiem.
Co powinnam zrobić? Nosić dalej te pierwsze kolczyki i poczekać, aż wszystko wróci do normy? Czy też iść z tym do lekarza i poprosić o jakaś maść lub kupić coś samej - jeśli tak, to co?
Czy te gulki to już tak zostaną czy też znikną po jakimś czasie?

Sorki, jeżeli moje pytania wydadzą się Wam głupie, ale jestem kompletnym laikiem w tej kwestii i za bardzo nie mam się kogo poradzić?
Lobuziaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 15:36   #1904
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez Lobuziaczka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!

Ponad dwa miesiące temu przekułam uszy. Wszystko ladnie się goiło, dziurki nie ropiały, żadnych problemów. Przemywałam je regularnie solą fizjologiczną.
W zeszłym tygodniu wymieniłam kolczyki na inne. Nosiłam je w ciągu dnia, a na noc z powrotem zakładałam te, którymi miałam przekuwane uszy.
Po 3 dniach zaczęły się problemy. Lewe ucho zaczęło boleć oraz ropieć i w obydwu coraz ciężej było mi założyć kolczyk. Zaaplikowałam tribiotic i założyłam stare kolczyki.
Dzisiaj znowu je ściągnęłam i w obydwu uszach przy dziurkach, zrobiły mi się wewnątrz gulki, które trochę bolą przy większym nacisku.
Poza tym mam wrażenie, że dziurki z tyłu jakby się zwęziły, bo ciężko było mi przykłuć się ponownie z kolczykiem.
Co powinnam zrobić? Nosić dalej te pierwsze kolczyki i poczekać, aż wszystko wróci do normy? Czy też iść z tym do lekarza i poprosić o jakaś maść lub kupić coś samej - jeśli tak, to co?
Czy te gulki to już tak zostaną czy też znikną po jakimś czasie?

Sorki, jeżeli moje pytania wydadzą się Wam głupie, ale jestem kompletnym laikiem w tej kwestii i za bardzo nie mam się kogo poradzić?
Wg mnie podrażniłaś sobie uszy tym przekładaniem kolczyków. Te używane do przekłucia są grubsze niż standardowe, jak w ciągu dnia nosiłaś zwykłe kolczyki to dziurki Ci się kurczyły, po czym wieczorem je rozpychałaś grubszymi kolczykami i doszło do podrażnienia. Ja bym założyła po prostu jedne i przez jakiś czas ich nie ruszała, aż się wszystko uspokoi, zgrubienia powinny same zniknąć. Możesz też dalej oczyszczać dziurki solą fizjologiczną.
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 18:42   #1905
Lobuziaczka
Raczkowanie
 
Avatar Lobuziaczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 70
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez buffy249 Pokaż wiadomość
Wg mnie podrażniłaś sobie uszy tym przekładaniem kolczyków. Te używane do przekłucia są grubsze niż standardowe, jak w ciągu dnia nosiłaś zwykłe kolczyki to dziurki Ci się kurczyły, po czym wieczorem je rozpychałaś grubszymi kolczykami i doszło do podrażnienia. Ja bym założyła po prostu jedne i przez jakiś czas ich nie ruszała, aż się wszystko uspokoi, zgrubienia powinny same zniknąć. Możesz też dalej oczyszczać dziurki solą fizjologiczną.
Dzięki! W takim razie zastosuję się do twojej rady. Zobaczymy czy to coś pomoże
Lobuziaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 00:27   #1906
aadzikowa
Raczkowanie
 
Avatar aadzikowa
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 54
GG do aadzikowa
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

hej dziewczyny Mam problem.. Próbowałam przekłuć uszy już 3 razy i za każdym razem z moich marzeń nici... Kolczyk w lewym uchu przyjął się od razu, za to z prawe ciągle ropiało i za cholere nie mogło się zagoić. Ostatnio kosmetyczka powiedziała mi, że nie mogę mieć kolczyków, bo mam za gruby płatek uszny, spotkałyście się kiedyś z tym? Co mam robic, może kupować specjalne kolczyki z długim sztyftem, by nie podrażniały płatka?
aadzikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 00:37   #1907
aadzikowa
Raczkowanie
 
Avatar aadzikowa
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 54
GG do aadzikowa
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

hej dziewczyny, mam problem.. Kosmetyczka powiedziała mi,że mam zbyt gruby płatek uszny, by móc mieć kolczyki.. Nie wiem co robić, czy dać sobie spokój, czy może przekłuć i kupować jakieś specjalne kolczyki z dłuzszym sztyftem by nie podrażnić płatka..? Prosze o w miare szybką odpowiedz!
aadzikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 01:21   #1908
aadzikowa
Raczkowanie
 
Avatar aadzikowa
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 54
GG do aadzikowa
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

hej dziewczyny mam problem! Kosmetyczka powiedziala mi,ze mam za grube platki uszne, by miec kolczyki.. Jestem troche zdesperowana, probowalam juz 3 razy i za kazdym razem prawie ucho ropieje i wogole nie chce sie zagoic, nie wiem co robic.. Dac spokoj, czy spróbowac jeszce raz i kupować jakies specjalne kolczyki z dłuższym sztyftem? a może ktoras z was tez tak ma? prosilabym o szybką odpowiedz
aadzikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 14:04   #1909
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez aadzikowa Pokaż wiadomość
Kosmetyczka powiedziala mi,ze mam za grube platki uszne, by miec kolczyki..
W życiu nie słyszałam, żeby można było mieć za grube płatki uszu na kolczyki... radziłabym więc wybrać się na przekłucie do salonu piercingu, a nie do kosmetyczki. Wiadomo, że kolczyki używane przez kosmetyczki do przekłuwania mają jedną, standardową długość i jak ktoś ma grubszy płatek ucha to może na za krótkim kolczyku nie wygoić, a piercer ma możliwość dobrania długości kolczyka do grubości płatka ucha.
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-21, 21:58   #1910
aadzikowa
Raczkowanie
 
Avatar aadzikowa
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 54
GG do aadzikowa
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

dzieki za podpowiedz
aadzikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 17:11   #1911
halucynogenna
Raczkowanie
 
Avatar halucynogenna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 389
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Mam mały? problem. Otóż jakieś 3 mies temu przekłuwałam ucho , w miejscu gdzie jest trochę twardsza skóra. Robiony był wenflonem.
Po tygodniu wsadziłam sobie labreta (luźnego) . I od jakichś 2 tyg po odwrotnej stronie ucha narosła taka twarda,zeschła skóra koło tej dziurki. Boli gdy dotykam. Gdy było świeższe próbowałam to przebić ,ale leciała krew ,nie jestem pewna czy była też tam ropa. Posmarowałam spirytusem. Teraz to zeschło ,nie wiem co z tym zrobić ,czy samo minie ,czy rozdłubać to .
halucynogenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 20:52   #1912
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez halucynogenna Pokaż wiadomość
I od jakichś 2 tyg po odwrotnej stronie ucha narosła taka twarda,zeschła skóra koło tej dziurki. Boli gdy dotykam. Gdy było świeższe próbowałam to przebić ,ale leciała krew ,nie jestem pewna czy była też tam ropa. Posmarowałam spirytusem. Teraz to zeschło ,nie wiem co z tym zrobić ,czy samo minie ,czy rozdłubać to .
Prawdopodobnie zrobiła Ci się ziarnina. Kup w aptece aspirynę i sól fizjologiczną i zrób z tego papkę, stosuj dwa razy dziennie. Powinno pomóc. Broń Boże nie rozdłubuj tego, bo to tylko pobudzi ziarninę do dalszego wzrostu.
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 12:53   #1913
halucynogenna
Raczkowanie
 
Avatar halucynogenna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 389
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez buffy249 Pokaż wiadomość
Prawdopodobnie zrobiła Ci się ziarnina. Kup w aptece aspirynę i sól fizjologiczną i zrób z tego papkę, stosuj dwa razy dziennie. Powinno pomóc. Broń Boże nie rozdłubuj tego, bo to tylko pobudzi ziarninę do dalszego wzrostu.

Boże ;/ nie przypuszczałam ,że to moze byc to;/ Na pewno ta 'papka' pomoze? Czy to ,że ta ziarnina narosła to moja wina ,lub tego kto przekłuwał czy dzieje się to samo od siebie?
Miałam w planach kolejne przekłucia ,ale teraz się boje...
halucynogenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 20:29   #1914
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez halucynogenna Pokaż wiadomość
Na pewno ta 'papka' pomoze?
Powinna pomóc, ale ziarnina może nawracać. Możesz jeszcze ewentualnie spróbować smarować olejkiem z drzewa herbacianego jak uda Ci się zdobyć (ja przywiozłam sobie z Niemiec, nie wiem, gdzie w Polsce można kupić).

Cytat:
Napisane przez halucynogenna Pokaż wiadomość
Czy to ,że ta ziarnina narosła to moja wina ,lub tego kto przekłuwał czy dzieje się to samo od siebie?
To zależy od skłonności organizmu. Chociaż mogłaś mieć w tym swój udział przez to, że tak wcześnie wymieniłaś kolczyk, zanim dziurka zdążyła się wygoić.

Cytat:
Napisane przez halucynogenna Pokaż wiadomość
Miałam w planach kolejne przekłucia ,ale teraz się boje...
A czego tu się bać? Ziarnina to nie stan zagrożenia życia ja przy praktycznie każdym przekłuciu ucha miałam ziarninę (a było tych przekłuć niemało), a teraz kiedy wszystkie są wygojone to po ziarninie ani śladu.
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 19:44   #1915
Love_Yourself
Raczkowanie
 
Avatar Love_Yourself
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 111
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Hej dziewczyny! Mam nadzieję, że mi pomożecie!

Niecałe 2 tyg. temu miałam przekłuwane uszy. Dorabiałam sobie w lewym uchu jedną dziurkę a w prawym dwie. Przez pewien czas wszystko było ok, jednak kilka dni temu lewe ucho zaczęło strasznie puchnąć.. Jest spuchnięte do dzisiaj i swędzi mnie. Przemywam je wodą utlenioną, ale to nic nie daje. Dzisiaj jak próbowałam kolczyk przekręcać, to było widać, że dziurka jest zaropiała i jest w niej krew (być może spowodowane jest to tym, że dzień przed tym, jak ucho zaczęło puchnąć, zaczepiłam o kolczyk słuchawkami z MP4, ale drugie ucho bolało bardziej a nic mu nie jest.) Dodam, że pod lewym uchem wyskoczyła mi taka gulka, która trochę boli, jak się jej dotyka. To chyba powiększone węzły chłonne. Możliwe, że powiększyły się właśnie z tego ucha?

W związku z tym chciałam zapytać, co mam robić w tej sytuacji. Przemywałam już ucho rumiankiem a dzisiaj pierwszy raz posmarowałam tribiotikiem. Mama się zastanawia, czy mogę kolczyk wyjąć, żeby się lepiej zagoiło. Ale boję się, że dziurka zarośnie, zrobi się błonka, czy coś. I jakoś nie widzi mi się pomysł z wyciąganiem kolczyka.. A co jak go potem nie włożę?

Z góry dziękuję za pomoc
Love_Yourself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 20:36   #1916
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez Love_Yourself Pokaż wiadomość
Jest spuchnięte do dzisiaj i swędzi mnie. Przemywam je wodą utlenioną, ale to nic nie daje. Dzisiaj jak próbowałam kolczyk przekręcać, to było widać, że dziurka jest zaropiała i jest w niej krew (być może spowodowane jest to tym, że dzień przed tym, jak ucho zaczęło puchnąć, zaczepiłam o kolczyk słuchawkami z MP4, ale drugie ucho bolało bardziej a nic mu nie jest.) Dodam, że pod lewym uchem wyskoczyła mi taka gulka, która trochę boli, jak się jej dotyka. To chyba powiększone węzły chłonne. Możliwe, że powiększyły się właśnie z tego ucha?
Jeśli to rzeczywiście ropa i jest stan zapalny to może być to jak najbardziej powiększony węzeł chłonny. Odstaw po pierwsze wodę utlenioną, bo absolutnie nie nadaje się do pielęgnacji świeżego przekłucia i kup w aptece Octenisept. Stosuj dwa razy dziennie przez tydzień Tribiotic na to lewe, bolące ucho. Prawe wystarczy jak będziesz przemywać Octeniseptem.

Cytat:
Napisane przez Love_Yourself Pokaż wiadomość
Mama się zastanawia, czy mogę kolczyk wyjąć, żeby się lepiej zagoiło. Ale boję się, że dziurka zarośnie, zrobi się błonka, czy coś. I jakoś nie widzi mi się pomysł z wyciąganiem kolczyka.. A co jak go potem nie włożę?
Jak wyjmiesz dwutygodniowy kolczyk to po kilku godzinach dziurka zarośnie. Więc raczej nie radzę wyciągać
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 19:15   #1917
Love_Yourself
Raczkowanie
 
Avatar Love_Yourself
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 111
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Dziękuję bardzo za odpowiedź
Love_Yourself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 18:02   #1918
Lobuziaczka
Raczkowanie
 
Avatar Lobuziaczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 70
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Piszę ponownie ponieważ sytuacja z moimi uszami się nie poprawiła, a wręcz pogorszyła Nie pomaga regularne przemywanie solą fizjologiczną. Zaraz za dziurkami, zrobiły się czerwone gulki, które dzisiaj pękły i zaczęły mocno krwawić.
W ogóle cała skóra dokoła kolczyka wygląda jak by była odparzona.
Zmieniłam dzisiaj kolczyki z wkrętek na srebrne, wiszące. Przemyłam dziurki spirytusem i zasmarowałam tribiotikiem.
Ale nie mam zielonego pojęcia co robić dalej
Wszystko było dobrze przez dłuższy czas po przekłuciu, a tu takie problemy..
Lobuziaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 18:36   #1919
Jollcia13
Przyczajenie
 
Avatar Jollcia13
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 20
Smile Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

ja uszy przekute miałam 4 lata temu, pistoletem, nie wystąpiły żadne podrażnienia i prawie wcale nie bolało, ale za to moja siostra miała uszy przekuwanie igłą nie pistoletem, dodam że ma małe uszy i nie wiem czy to ma związek z tym ale, ona dalej (czyli po przynajmniej 10 latach) ma czerwone ilekroć włoży kolczyki jakiekolwiek, nie ważne czy ze srebra czy nie.
Jollcia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 22:02   #1920
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez Jollcia13 Pokaż wiadomość
nie wiem czy to ma związek z tym ale, ona dalej (czyli po przynajmniej 10 latach) ma czerwone ilekroć włoży kolczyki jakiekolwiek, nie ważne czy ze srebra czy nie.
To raczej brzmi jak uczulenie na nikiel (w srebrze też są śladowe ilości niklu), bo związku z metodą przekłucia to na pewno żadnego nie ma.
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-11 16:53:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:37.