Czy oceny na studiach mają znaczenie? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-09, 23:16   #61
serenavanderwoodsen
Zadomowienie
 
Avatar serenavanderwoodsen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 421
GG do serenavanderwoodsen
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Ale dziwicie się ludziom tak naprawdę? Jak się od początku dzieciom wmawia, że oceny są miarą wszystkiego i musisz mieć dobre oceny, bo jak nie 'to będziesz kopać rowy/zamiatać ulice'.
Jak nagle dopiero na etapie studiów niektórzy ludzie mają się przestawić na robienie czegoś poza szkołą.
serenavanderwoodsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 08:51   #62
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Cytat:
Napisane przez serenavanderwoodsen Pokaż wiadomość
Ale dziwicie się ludziom tak naprawdę? Jak się od początku dzieciom wmawia, że oceny są miarą wszystkiego i musisz mieć dobre oceny, bo jak nie 'to będziesz kopać rowy/zamiatać ulice'.
Jak nagle dopiero na etapie studiów niektórzy ludzie mają się przestawić na robienie czegoś poza szkołą.
Zależy jakich się ma rodziców Jak się ma takich co uważają, że oceny są miarą wiedzy to cóż...współczuć jedynie.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 11:25   #63
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Mimo wszystko oceny obrazują stan wiedzy. Więc dla mnie z punktu widzenia pracodawcy gdybym miała wybrać spośród dwóch kandydata który miał same piątki lub tego, kto przez całe studia leciał na trojach to wiadomo, kogo bym wybrała. Na moich studiach filologicznych np były dziewczyny, które baaardzo słabo mówiły w języku obcym, miały same trójki lub ledwo zdawały. Jak można taką osobę zatrudnić np do pracy gdzie wymagany jest ciągły kontakt telefoniczny z native speakerami?

Morał: warto się dobrze uczyć, nie dla rodziców a dla własnej satysfakcji ale do tego trzeba jednak dojrzeć.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 11:28   #64
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Mimo wszystko oceny obrazują stan wiedzy. Więc dla mnie z punktu widzenia pracodawcy gdybym miała wybrać spośród dwóch kandydata który miał same piątki lub tego, kto przez całe studia leciał na trojach to wiadomo, kogo bym wybrała. Na moich studiach filologicznych np były dziewczyny, które baaardzo słabo mówiły w języku obcym, miały same trójki lub ledwo zdawały. Jak można taką osobę zatrudnić np do pracy gdzie wymagany jest ciągły kontakt telefoniczny z native speakerami?

Morał: warto się dobrze uczyć, nie dla rodziców a dla własnej satysfakcji ale do tego trzeba jednak dojrzeć.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
To sorry ale <cenzura> byłby z Ciebie pracodawca bo nie oceny a doświadczenie i rozmowa z taką osobą powinna mieć znaczenie. Jak potrzebujesz osobę biegle władającą językiem to testujesz to władanie na rozmowie kwalifikacyjnej a nie odrzucasz kogoś bo nie miał 5. I nie, oceny nie obrazują wiedzy bo często są wystawiane za ładne oczy.

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2014-11-10 o 12:51 Powód: wulgaryzm
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 12:06   #65
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 12:53   #66
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Chciałam przypomnieć o kulturze wypowiedzi. Wszelkie omijanie napisania wulgaryzmu wprost, np. przestawianie liter, wstawianie kropek jest traktowane tak samo, jak zwykły wulgaryzm.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 13:48   #67
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Po prostu oceny pokazują wiedzę. Np jeśli po studiach ktoś ma 3 to wiadomo, że język zna gorzej niż osoba która ma 5 lub dyplom z wyróżnieniem. Pomijam typ uczelni. Ale język ofc się sprawdza osobno. Sprawdzanie kompetencji podczas rekrutacji to oczywiście inna sprawa. Tylko mówię, jakie informacje można po ocenie studiów zdobyć. A wy od razu psioczycie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.

Edytowane przez Fortuna1
Czas edycji: 2014-11-10 o 13:50
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-10, 13:50   #68
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Po prostu oceny pokazują wiedzę. Np jeśli po studiach ktoś ma 3 to wiadomo, że język zna gorzej niż osoba która ma 5 lub dyplom z wyróżnieniem. Ale język ofc się sprawdza osobno. Tylko mówię, jakie informacje można po ocenie studiów zdobyć. A wy od razu psioczycie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Nie, piątka piątce nierówna. Jak po byle jakiej uczelni mam dyplom z wyróżnieniem to jestem dla Ciebie bardziej wartościowa niż osoba po jednej z najlepszych w kraju z dajmy na to 3,5 na dyplomie? No nie ośmieszaj się bo oceny nigdy nie były i nigdy nie będą odzwierciedleniem wiedzy, niczyjej i to na żadnym etapie edukacji.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 13:52   #69
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Piszę przecież, że to zależy od uczelni. Pracodawcy wolą zatrudniać ludzi którzy ukończyli dane prestiżowe uczelnie.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 14:26   #70
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Piszę przecież, że to zależy od uczelni. Pracodawcy wolą zatrudniać ludzi którzy ukończyli dane prestiżowe uczelnie.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Nie wiem w jakim świecie żyjesz ale dla pracodawcy w tej chwili ważniejsze jest doświadczenie i Twoje umiejętności niż napisane na dyplomie jaką uczelnię skończyłaś. W tej chwili to jest tak, że masz tytuł to pokaż, ze coś umiesz, coś wiesz i że coś w trakcie tych studiów robiłaś a nie tylko prześlizgiwałaś się z roku na rok(i nie, nie mówię o ocenach a o praktykach chociażby).
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 14:42   #71
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-10, 14:47   #72
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No to swoją drogą. Ale żeby ktoś za oceny na studiach brał? No to ja nawet bym nie startowała do takiej firmy.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 14:57   #73
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 15:05   #74
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Nie chodzi mi o oceny na studiach, a o OCENĘ ZE STUDIÓW. I zgadzam się z wami, że ważniejsze jest doświadczenie i soft skills czy ogólne kompetencje, ale ocena też coś mówi o danym człowieku. Mówię ofc o publicznych uniwersytetach, a nie "szkół wyższych", gdzie za piątki się płaci.
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 16:04   #75
serenavanderwoodsen
Zadomowienie
 
Avatar serenavanderwoodsen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 421
GG do serenavanderwoodsen
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Zależy jakich się ma rodziców Jak się ma takich co uważają, że oceny są miarą wiedzy to cóż...współczuć jedynie.
Ale ja akurat nie mówiłam o rodzicach, tylko generalnie o "systemie"(). O tym jak działa szkoła, o ilości prac domowych w przeciętnej szkole już od podstawówki (bo są kraje, gdzie nauka jest ograniczona do godzin szkolnych).
A powiedziałabym, że tacy rodzice, co tak uważają, to są raczej w większości. Przynajmniej z tego, co większość ludzi w moich klasach się 'bała' zebrań z rodzicami .
serenavanderwoodsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 16:17   #76
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Cytat:
Napisane przez serenavanderwoodsen Pokaż wiadomość
Ale ja akurat nie mówiłam o rodzicach, tylko generalnie o "systemie"(). O tym jak działa szkoła, o ilości prac domowych w przeciętnej szkole już od podstawówki (bo są kraje, gdzie nauka jest ograniczona do godzin szkolnych).
A powiedziałabym, że tacy rodzice, co tak uważają, to są raczej w większości. Przynajmniej z tego, co większość ludzi w moich klasach się 'bała' zebrań z rodzicami .
Ale tam gdzie lekcje ograniczają się faktycznie do zajęć w szkole te zajęcia trwają o wiele dłużej, wiesz?
No właśnie całe szczęście, że coraz więcej ludzi nie patrzy już tak na oceny. Współczuję ludziom, którzy mieli takich rodziców, na prawdę. Dla mnie to chore.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 20:17   #77
Hemikryptofit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 376
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
No właśnie całe szczęście, że coraz więcej ludzi nie patrzy już tak na oceny. Współczuję ludziom, którzy mieli takich rodziców, na prawdę. Dla mnie to chore.
Jak się tak zastanowić to takich jest chyba większość... Może to wynika z tego, że myślą - jest pracowity, nauczy się, zda dobrze maturę, pójdzie na studia, jest pracowity, nauczy się, zda egzaminy, skończy studia - znajdzie stabilną pracę.
Być może niektórzy też są po prostu tacy głupi że ich perspektywy to jest nie wiadomo co....


Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Hmm, nie zrozumiałaś - można zrozumieć i mieć 5, można bezmyślnie wyryć i też dostać 5 (tak, to się udaje - widziałam na wielu przykładach ). Za rok pierwsza osoba będzie wiedzieć czego się uczyła, a ta druga jedynie kojarzyć ogólniki.
nicRu - ja się pod tym podpisuje. Dlatego uważam że w sumie nie mają znaczenia.
Hemikryptofit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 21:01   #78
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Ocena na dyplomie jak najbardziej się liczy, niektórzy pracodawcy chcą również mieć wgląd w oceny z poszczególnych przedmiotów na studiach.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 08:22   #79
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Cytat:
Napisane przez Niebieskooka arystokratka Pokaż wiadomość
Ocena na dyplomie jak najbardziej się liczy, niektórzy pracodawcy chcą również mieć wgląd w oceny z poszczególnych przedmiotów na studiach.
Owszem, chcą zobaczyć ale jeśli to porządna firma z odrobiną szacunku do siebie i pracownika to i tak sprawdzi wiedzę w praktyce na rozmowie.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-15, 14:57   #80
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Wiem, byłam na studiach przewodniczącą komisji praktyk (na prawie) i w kancelariach, firmach doradczych, ministerstwach - niemal wszędzie ta wiedza była weryfikowana. Inna sprawa, że oceny nie odzwierciedlają często faktycznego stanu wiedzy.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 19:41   #81
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Po prostu oceny pokazują wiedzę. Np jeśli po studiach ktoś ma 3 to wiadomo, że język zna gorzej niż osoba która ma 5 lub dyplom z wyróżnieniem. Pomijam typ uczelni. Ale język ofc się sprawdza osobno. Sprawdzanie kompetencji podczas rekrutacji to oczywiście inna sprawa. Tylko mówię, jakie informacje można po ocenie studiów zdobyć. A wy od razu psioczycie
Przykro mi, jak to czytam, bo nawet w tym tygodniu miałam taką sytuację, że uwaliłam kolokwium. Powód? Na początku zadania zrobiłam głupi błąd rachunkowy (minus zamiast plusa), co sprawiło, że w kolejnych krokach rozwiązywania zadania również uzyskałam błędne wyniki. To był jedyny błąd - sam sposób rozwiązywania zadania był w pełni poprawny, za kolejne zadania dostałam maksymalną liczbę punktów, ale to nie wystarczyło do zaliczenia.

Kolega, który na kolokwium siedział obok mnie i ordynarnie zrzynał, dostał 3,5 Inny, którego też podejrzewam o ściąganie (bo ściąga nagminnie), dostał 5.

Oceny obrazują wiedzę, powiadasz?

Inny przykład.
Osoba, która dopiero uczy się programować i dziubie projekt słaby, ale własny vs osoba, która kupuje gotowy projekt od zawodowego programisty i uczy się jedynie, jak on działa - która dostanie lepszą ocenę?

Inny przykład.
Pracowałam kiedyś ze studentem z PW, który ze względu na pracę nie mógł pójść na laboratoria. Wysłał kolegę, który przedstawił się jego nazwiskiem i udawał go na laboratoriach, które zaliczył na ocenę pozytywną. Prowadzący nie zorientował się w ogóle w całym procederze, ocenę wystawił.

Słyszałam też o wysyłaniu kolegów do pisania egzaminu (nie zawsze sprawdzają legitymacje) lub ściąganiu za pomocą Internetu podobnie do ściągania na maturze - ktoś robi zdjęcie zadań za pomocą smartfona i wrzuca je na fb, a potem spisuje rozwiązania od kolegi (np. rok wyżej albo z innego potoku), który te zadania rozwiązuje. Ewentualnie ściąganie przez szukanie gotowych odpowiedzi.

Cóż, gdyby studenci nie ściągali i nie oszukiwali, być może wtedy oceny byłyby odzwierciedleniem stanu wiedzy... być może, bo sposób prowadzenia zajęć i oceniania studentów również jest IMO bardzo istotny w tym procesie.
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 20:11   #82
Florice
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 175
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Ja się nigdy nie przejmowałam ocenami, a teraz się dowiaduję, że średnia liczy się do oceny na dyplomie
I teraz mi głupio, że się bardziej nie przykładałam, bo na dyplomie wróżę sobie marną trójczynę. No ale co to właściwie kogo będzie obchodziło...
Florice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 08:30   #83
kalinka 007
Raczkowanie
 
Avatar kalinka 007
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 145
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Sporo osób nie wie, że średnia wpływa na ocenę końcową ze studiów. Plus oceny są w suplemencie do dyplomu. I jeszcze duże korporacje często życzą sobie wyciągu ocen ze studiów od kandydatów, co niedawno studia skończyli. To tyle chyba.

Edytowane przez kalinka 007
Czas edycji: 2016-01-10 o 08:32
kalinka 007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 11:40   #84
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Cytat:
Napisane przez Florice Pokaż wiadomość
Ja się nigdy nie przejmowałam ocenami, a teraz się dowiaduję, że średnia liczy się do oceny na dyplomie
I teraz mi głupio, że się bardziej nie przykładałam, bo na dyplomie wróżę sobie marną trójczynę. No ale co to właściwie kogo będzie obchodziło...
Twojego potencjalnego pracodawcę na pewno zainteresuje.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 12:09   #85
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Cytat:
Napisane przez Niebieskooka arystokratka Pokaż wiadomość
Twojego potencjalnego pracodawcę na pewno zainteresuje.
Nie gadaj bzdur bo nie zainteresuje. Rzadko kogo tak na prawdę to obchodzi.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 12:24   #86
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Nie gadaj bzdur bo nie zainteresuje. Rzadko kogo tak na prawdę to obchodzi.
To zależy jeszcze gdzie. W kancelariach prawniczych czy w większych firmach jak najbardziej ich to interesuje, ale zazwyczaj jeszcze wiedza kandydata do pracy i tak jest jeszcze weryfikowana, bo często oceny nie odzwierciedlają faktycznego stanu wiedzy. Ale pokazania ocen chcą często.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 12:35   #87
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Cytat:
Napisane przez Niebieskooka arystokratka Pokaż wiadomość
To zależy jeszcze gdzie. W kancelariach prawniczych czy w większych firmach jak najbardziej ich to interesuje, ale zazwyczaj jeszcze wiedza kandydata do pracy i tak jest jeszcze weryfikowana, bo często oceny nie odzwierciedlają faktycznego stanu wiedzy. Ale pokazania ocen chcą często.
Ważniejsza jest rozmowa i sprawdzian umiejętności. Jak ktoś opiera wiedzę kandydata na ocenach ze studiów to szybko się dorobi we własnej firmie nieroba i nieuka. Oceny nigdy nie odzwierciedlały i nie odzwierciedlają stanu wiedzy i całe szczęście, nawet większe korporacje to ogarnęły i robią testy wiedzy a nie patrzą w oceny.
Nie mówię o środowisku prawniczym bo to już w ogóle jest z reguły cyrk na kółkach.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 12:37   #88
helenkabe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 116
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

moim zdaniem oceny nie sa na studiach mega wazne, nie odzwierciedlaja w 100% Twojego wkladu w zajęcia
helenkabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 12:41   #89
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Cytat:
Napisane przez helenkabe Pokaż wiadomość
moim zdaniem oceny nie sa na studiach mega wazne, nie odzwierciedlaja w 100% Twojego wkladu w zajęcia
oczywiście, że nie odzwierciedlają.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 14:31   #90
201604220915
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 145
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Ja się spotkałam z tym, że w dużych korporacjach chcą mieć wgląd w oceny plus robią też test wiedzy. Myślę, że jeżeli chodzi o studentów politechnik to raczej nikt nie wymaga od nich 5 w indeksie ale np takie zarządzanie czy psychologia to spotkałam się, że chcą mieć wgląd.
Pracowałam trochę przy rekrutacji i tak obserwując to zależy to od pracodawcy np jeżeli sam pracodawca miał dobre oceny ( co podkreślił) to wtedy było nawet zrozumiałe, że chciał zobaczyć suplement kandydata.
Jednak nawet dobre oceny nie gwarantowały zdobycia stanowiska tylko bardziej przejście do kolejnego etapu.
Może na takich humanistycznych kierunkach to jest jakiś punkt zaczepienia- sprawdzenie ocen kandydata, że niby świadczą o ambicji itp
Nie wiem do końca jak jest z wiedzą ale ja lubiłam zawsze mieć dobre oceny jeżeli dało radę to czemu mam mieć same 3 jak mogę mieć więcej?
Poza tym te testy wiedzy to tez o niczym wielkim nie świadczą, wszystko wychodzi dopiero w praktyce...
201604220915 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-14 22:13:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:00.