Na czym NIE oszczędzacie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-18, 09:44   #1
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947

Na czym NIE oszczędzacie?


Szukałam takiego wątku, ale znajdowały mi tylko te z pytaniem, na czym oszczędzacie Więc zakładam taki.

Są rzeczy, sprawy, przyjemności, na które nie wydamy dużo, a są i takie, w przypadku których cena ma drugorzędne znaczenie. Co to jest w Waszym przypadku?

Ja nie oszczędzam na tatuażach - mam dwa, planuję kolejne i wiem, że akurat ceną kierować się nie powinno. Wystarczą mi przypadki znajomych, którzy "żeby oszczędzić" zrobili tatuaż w domu u kolegi, a potem poprawiali w profesjonalnym studio wydając jeszcze więcej.

Nie oszczędzam na dobrym biustonoszu. Sklepy brafitterskie odkryłam 1,5 roku temu i moje życie się zmieniło Wcześniej kupowałam taniochę, teraz wydałabym i 200 zł czy 250 zł, gdybym znalazła świetny stanik. Chętnie poluję na promocje, ale tylko w tych sklepach. Już nigdy nie skuszę się na tańszy stanik z sieciówki czy bazaru, bo mi szkoda na droższy (a w przypadkach niektórych firm niekoniecznie dużo droższy, często cena jest porównywalna) porządny stanik. Jeden stanik mam 1,5 roku i wygląda jak nowy, a noszę go (a więc i piorę) bardzo często.

Na razie tyle, jak mi się przypomni to napiszę więcej A jak jest z Wami?
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 09:57   #2
blueberrykiss
Raczkowanie
 
Avatar blueberrykiss
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Somewhere over the rainbow...
Wiadomości: 95
Dot.: Na czym NIE oszczędzacie?

No to i ja dorzuce

Na biustonoszu oszczędzać nie mogę bo przy moim E to dużo materiału schodzi na uszycie Wolę zainwestować więcej pieniędzy w sprawdzony już model niż nabyć garba przy cyckonoszu za 20-30 złotych.

Na podkładzie do twarzy też nie potrafię oszczędzać. Wiadomo wydatek raz na jakiś czas ale używam go codziennie a bardzo wiele z nich mnie uczula.

No i moja największa słabość- WINOGRONKA 20 zł za kilo na początku sezonu to nic w porównaniu z tą rozkoszą jedzenia.
blueberrykiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 10:04   #3
Oh Peggy Brown
Zakorzenienie
 
Avatar Oh Peggy Brown
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 618
Dot.: Na czym NIE oszczędzacie?

Również nie potrafię oszczędzać na biustonoszu. Widok pięknie ułożonego biustu i brak bólu pleców jest wart każdej ceny!

Nie oszczędzam na perfumach. Czasami jak nie mam środków to kupię coś tańszego, bo potrzebuję na już.. Ale raz na jakiś czas staram się kupić dobre perfumy.

Nie mogę też oszczędzać na podkładzie do twarzy. Potrzebuję krycia i żeby dość długo się utrzymywał. Rimmely i inne nie dawały mi tego Kupuję więc zwykle podkłady apteczne. Nie kosztują majątku, ale zdecydowanie więcej niż podkłady rossmannowe, naturowe.

Nie oszczędzam też na chlebie :P Całe życie robiłam z ciocią chleb, a jak nie to kupowałam w piekarni, która naprawdę nie dodawała polepszaczy. Jak się przeprowadziłam do Wrocławia to nigdzie nie mogłam znaleźć dobrego chleba :O Jednak jak widzę dobry to wydam i 10 zł za bochenek. Dam wszystko za przyjemność zjedzenia pysznego chleba
__________________
Fizyka jest jak seks: pewnie, że może dawać jakieś praktyczne rezultaty, ale nie dlatego to robimy.

cudo <3
Oh Peggy Brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 10:12   #4
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Na czym NIE oszczędzacie?

Nie oszczędzam na zwierzętach (tj. akcesoriach, szczepieniach, zabawkach itd).

Na książkach również nie, na gazetach o psach itp też nie (oczywiście nie kupuję wszystkiego jak popadnie z tą samą treścią, ale pod innym tytułem).
No i nie oszczędzam na higienie i dbaniu o siebie, tj: dobry szampon dobrany do włosów, a nie za 2 zł, bo tani. Żele pod prysznic, balsamy, odżywki, peelingi różne itp.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 10:15   #5
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Na czym NIE oszczędzacie?

-podkładzie
-perfumach
-zimowych butach
-jajkach
-podróżach
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 10:18   #6
Kadin_
Zadomowienie
 
Avatar Kadin_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 510
Dot.: Na czym NIE oszczędzacie?

Na jedzeniu - nie interesuje mnie cena - ma mi smakować i mieć jak najmniej E i innych badziewi.
Na zdrowiu.
Na kosmetykach do włosów - ogólnie na fryzjerze.
Na prezentach dla najbliższych.
Na butach w góry.
__________________
Kadin_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 10:26   #7
wykrasana
Szara Eminencja
 
Avatar wykrasana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Paradise
Wiadomości: 6 126
Dot.: Na czym NIE oszczędzacie?

Jedzeniu, biustonoszu, zdrowiu.
wykrasana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-18, 10:36   #8
pannaleksandra
Wtajemniczenie
 
Avatar pannaleksandra
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 762
Dot.: Na czym NIE oszczędzacie?

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Nie oszczędzam na zwierzętach (tj. akcesoriach, szczepieniach, zabawkach itd).

Na książkach również nie, na gazetach o psach itp też nie (oczywiście nie kupuję wszystkiego jak popadnie z tą samą treścią, ale pod innym tytułem).
No i nie oszczędzam na higienie i dbaniu o siebie, tj: dobry szampon dobrany do włosów, a nie za 2 zł, bo tani. Żele pod prysznic, balsamy, odżywki, peelingi różne itp.





Nie oszczędzam na butach, jedzeniu i okularach przeciwsłonecznych.
__________________
Wymieniam się!
PAŹDZIERNIK
Odpisuj u mnie, proszę.
pannaleksandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 10:46   #9
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 620
Dot.: Na czym NIE oszczędzacie?

Pojęcie nieoszczędzania jest mi obce, bo nie ukrywajmy - jeśli mogę wydać mniej niż więcej to czemu nie. Ale jeśli ustalę sobie jakiś standard to się go trzymam, najwyżej szukam jak najtaniej tej konkretnej - dobrej - rzeczy.

To dotyczy butów - muszą być skórzane i wygodne (co nie znaczy że kupuję bez zastanowienia buty za trzy stówy, nadal szukam najtańszych ale spełniających moje kryteria).
Kosmetyki - zdarzają się tanie perełki ale jeśli widzę, że np tylko jeden jedyny krem pod oczy mi pasuje, inne są gorsze, to nie będę sępić i kupię ten dobry.
Środki czyszczące i piorące... jak wyżej, jeśli nie znalazłam taniego i dobrego odpowiednika to nie będę żałować paru złotych na płyn do mycia naczyń.

Właściwie jak się tak zastanowić to do wszystkiego można to zastosować... tylko te trzy kwestie najbardziej rzucają się mi w oczy.
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 10:48   #10
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 020
Dot.: Na czym NIE oszczędzacie?

nie oszczedzam na zdrowiu i wszystkim co sie z tym wiaze, czyli np.: dobre buty, dobre jakosciowo jedzenie, konieczne badania czy leki.

nigdy nie oszczedzam na najblizszych mi osobach jak kocham, to stac mnie na szalone pomysly i szalone rzeczy

nie oszczedzam tez na podrozach, ale nie w znaczeniu rozrzutnosci na wyjazdach mam na mysli, ze jestem w stanie poswiecic sporo pieniedzy na spelnienie podrozniczych marzen (mimo iz wszystkie moje wyjazdy sa przemyslane pod wzgledem finansowym i nie sa nastawione na luksusy).

nie jestem rozrzutna, ale zycie nauczylo mnie, ze oszczedny placi dwa razy.

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------

[1=a40adf61f4fa839fc993774 57d0e94ddcb8a5d57;3477207 4]
Środki czyszczące i piorące... [/QUOTE]

przypomnialas mi moje skąpstwo sprzed kilku lat. bo przeciez nie bede wydawac kasy na proszek do prania, jesli kazdy pierze tak samo... i to byl blad - jeden z tanszych proszkow zniszczyl mi sporo ubran
__________________
...jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z tobą skontaktować


rnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 10:53   #11
Hedonistka
Zakorzenienie
 
Avatar Hedonistka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 814
Dot.: Na czym NIE oszczędzacie?

-Perfumy
-krem do twarzy
__________________
Mój Instagram
Hedonistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-18, 11:04   #12
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: Na czym NIE oszczędzacie?

Farby, odżywki, szampony, maski...
Ogólnie nie oszczędzam na produktach przeznaczonych do pielęgnacji i stylizacji włosów.
__________________
Życie w Dubaju z mojej perspektywy

KLIK
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 11:10   #13
anka_bunio
Rozeznanie
 
Avatar anka_bunio
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 554
Dot.: Na czym NIE oszczędzacie?

Na jedzeniu (zdrowym jedzeniu), odżywkach do włosów, nie testowanych na zwierzętach, na butach "funkcyjnych", na słuchawkach do Ipoda, na biustonoszach.
__________________
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora.

Kot przybity do drzwi urzędu. Poszukuję sprawcy
anka_bunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 11:18   #14
shonyen
Zakorzenienie
 
Avatar shonyen
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6 350
Dot.: Na czym NIE oszczędzacie?

nie oszczędzam na:
- kosmetykach do pielęgnacji ciała i włosów
- jedzeniu
shonyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 11:19   #15
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: Na czym NIE oszczędzacie?

jest taki wątek, sama go założyłam.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=3596082
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 11:24   #16
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Na czym NIE oszczędzacie?

Nigdy nie oszczędzałam na kosmetykach do twarzy, zarówno pielęgnacja jak i makijaż.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 11:41   #17
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Na czym NIE oszczędzacie?

Na meblach na jedzeniu dla dziecka
Kiedyś wogóle nie oszczędzałam ale jednak w dzisiejszych czasach oszczędności dobrze mieć.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 11:42   #18
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Na czym NIE oszczędzacie?

oszczędzam na wszystkim:

staniki mam za 20 zł, dwa lata karmię piersią i jeszcze się zapalenia cycka nie dorobiłam

buty za 30, skórzane, najwygodniejsze, na gołe stopy noszę

książki i gazety kupuję na allegro i pchlim targu

do twarzy: dwa kremy w cenie jednego (12,5 zł) i kapsułki z wiesiołkiem

dzieciaki mają ciuchy z wyprzedaży i zabawki z drugiej ręki
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 11:58   #19
waits
Raczkowanie
 
Avatar waits
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 113
Dot.: Na czym NIE oszczędzacie?

Szamponach i tych wszystkich cudach a'la balsamy, które sprawiają, że cudownie pachnę kokosami, czekoladką czy deszczem tropikalnym. Włosy to dla mnie podstawa i mimo mojego wielkiego bałaganu na głowie potrafię pozbawić się jedzenia na dobre dwa tygodnie, by zdobyć chociaż sto mililitrów czarodziejskiego specyfiku, po którym moje włosy pachną i pachną, i pachną.
Raz w tygodniu kupuję sobie też dobrą książkę, ale takie sprawy załatwiam w składnicach, bo jest taniej i wśród stert pozycji zaspokajam zmysł łowcy polując na tą idealną Książkę Tygodnia.
Od roku istnym hitem są dla mnie też lampy naftowe, więc bardzo często spaceruję po starych targach w celu powiększenia swojej kolekcji - ludzie tam nie wiedzą jakie kosztowności oddają za grosze.
Lubię różnego rodzaje kicze i bibeloty, mój pokój w zastraszającym tempie się pomniejsza przez ich nadmiar. Na ciuchy wydaję za to tyle, co nic, bo ubieram się tylko w to, co znajdę u kogoś w szafie i sporadycznie w lumpeksach.
Ach, i prezenty, prezenty dla innych! Mniejsze i większe.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=_-KoEofNim4
waits jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-18, 12:02   #20
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Na czym NIE oszczędzacie?

podklad, perfumy.
lubie dobre jedzenie- jajak z wolnego wybiegu, prawdziwe razowe chleby, warzywa i owoce swieze. jezeli mieso lub ryba- to z tych drozszych.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 12:12   #21
lara
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: road paved in gold
Wiadomości: 872
Dot.: Na czym NIE oszczędzacie?

- skórzane buty
- karma dla kota
- prezenty dla najbliższych
- książki
- wydarzenia kulturalne

...co nie zmienia faktu, że szukam tych rzeczy w korzystnej cenie
lara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 12:24   #22
Unex
bez kija nie podchodz
 
Avatar Unex
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 126
Dot.: Na czym NIE oszczędzacie?

Ja nie oszczędzam przedewszystkim na
-kosmetykach (w tym farbach do włosów ) mam wymagającą cerę, nie każdy podkład mi spasuje.
- biustonoszach, przy moim DD/E to też cięzko na dobry, tani stanik
- na zdrowiu, wolę zainwestować w prywatnego lekarza..
- na prezentach dla innych
- na antykoncepcji
- na butach

---------- Dopisano o 13:24 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;34773385]oszczędzam na wszystkim:

staniki mam za 20 zł, dwa lata karmię piersią i jeszcze się zapalenia cycka nie dorobiłam

buty za 30, skórzane, najwygodniejsze, na gołe stopy noszę

książki i gazety kupuję na allegro i pchlim targu

do twarzy: dwa kremy w cenie jednego (12,5 zł) i kapsułki z wiesiołkiem

dzieciaki mają ciuchy z wyprzedaży i zabawki z drugiej ręki[/QUOTE]

chyba nie zrozumiałaś wątku
__________________
Czyli Ex-Klucha dzwiga
-32,5 kg


Cytat:
Waga najszybciej spada jak się ją wypie**oli przez okno

10/06/14



Unex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 12:37   #23
blekitne_niebo
Zakorzenienie
 
Avatar blekitne_niebo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Na czym NIE oszczędzacie?

Po pierwsze to nie oszczędzam na jedzeniu - w spiżarni mam zawsze ryby, orzechy, bakalie, oliwki, suszone pomidory, makarony, owoce morza, wysokiej jakości oliwę z oliwek, różne gatunki sera, drogie wino Uwielbiam kuchnię śródziemnomorską, eksperymentowanie ze smakami. Nie wyobrażam sobie zapychać się byle czym. Jedzenie jest dla mnie ogromną przyjemnością. Ponadto nic tak dobrze jak odpowiednia dieta nie wpływa na umysł i ciało (zwłaszcza włosy i cera są idealne)

Po drugie - nie oszczędzam na bezpiecznym powrocie do domu. Niektóre koleżanki wracają samotnie po imprezie pieszo i niestety takie chodzenie może się różnie skończyć. Zawsze mam zachomikowaną gotówkę i numer taxi w pogotowiu.

Po trzecie - książki, moja ogromna ilość, kupuję tonami Miesięcznie dochodzi mi na półkę co najmniej kilkanaście egzemplarzy.

Po czwarte - nie oszczędzam na edukacji, kursy języków obcych to rzecz obowiązkowa

Po piąte i ostatnie- mam słabość do markowych perfum
blekitne_niebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 13:16   #24
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Na czym NIE oszczędzacie?

Nie oszczędzam na perfumach, jedzeniu na mieście (wolę wydać więcej kasy na jakąś sałatkę niż zapchać się bułą z kruszonką), kosmetykach do twarzy (pielęgnacja i makijaż), butach i płaszczach (i w ogóle odzieży zewnętrznej ).
Gdybym miała robić tatuaż, również bym na tym nie oszczędzała, nie rozumiem ludzi robiących taniej u znajomego
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.

Edytowane przez Mitsukki
Czas edycji: 2012-06-18 o 13:23 Powód: dopisek
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 13:16   #25
Malwina_89
Zakorzenienie
 
Avatar Malwina_89
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: okolice Częstochowy/Opole
Wiadomości: 8 037
Dot.: Na czym NIE oszczędzacie?

Nie oszczędzam na:
- jedzeniu
- rzeczach, które w swoim założeniu mają posłużyć mi dłuższy czas (np. zimowe buty, sprzęt elektroniczny) czy na rzeczach lepszych jakościowo, które również mogą posłużyc dłuższy czas (bo jaki jest sens kupować lipę, która po chwili nie będzie zdatna do użytku i trzeba będzie kupić nową?)
__________________
Była aparatka

Mój zakątek czytelniczy
02.12.2012 r.
52/2013
75/2014
7/2015
Malwina_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 13:17   #26
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Na czym NIE oszczędzacie?

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość

Ja nie oszczędzam na tatuażach - mam dwa, planuję kolejne i wiem, że akurat ceną kierować się nie powinno. Wystarczą mi przypadki znajomych, którzy "żeby oszczędzić" zrobili tatuaż w domu u kolegi, a potem poprawiali w profesjonalnym studio wydając jeszcze więcej.
A to się nie dziwię, sama nie posiadam, ale nie wyobrażam sobie - jeśli bym chciała mieć - by zdecydować się na taniochę. Bałabym się, bo to nie farba do włosów, że obciąć można

-----------------
Nie patrzyłam w sumie na cenę, wybierając laptopa. Nie oglądałam Ausów za 1500zł, wiedziałam, że chcę dobry sprzęt, który mi posłuży i będzie spełniał moje oczekiwania. Nie znaczy to, że wydałam 10 tys. ale nie szukałam po najtańszych.

Nie oszczędzam, kupując druty czy szydełka. A uwierzcie, to potrafi być droga zabawa 20zł za kawałek szydełka to sporo, ale warto, ma mi się tym dobrze pracować, nie chcę kląć na czym świat stoi.

Na wybranych książkach nie oszczędzam - mam swoich ulubionych autorów i nie czekam, aż biblioteka zakupi bo mie ciekawość zżera
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 13:25   #27
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Na czym NIE oszczędzacie?

tak was czytam i większość pisze, ze nie oszczędza na jedzeniu. Jedzenie w Polsce jest zatrważająco drogie w porównaniu do zarobków. Aby jeść dobre jakościowo rzeczy chyba trzeba majątek wydać?
Ja robię zakupy w dyskontach, zwracam uwagę na ceny i często korzystam z promocji a i tak uważam, że dużo za dużo wydaje na jedzenie.
__________________
Always Fighter
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 13:34   #28
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 020
Dot.: Na czym NIE oszczędzacie?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;34775526]
Nie patrzyłam w sumie na cenę, wybierając laptopa. Nie oglądałam Ausów za 1500zł, wiedziałam, że chcę dobry sprzęt, który mi posłuży i będzie spełniał moje oczekiwania. Nie znaczy to, że wydałam 10 tys. ale nie szukałam po najtańszych.
[/QUOTE] Asus kojarzy sie z taniocha? mam dobre relacje z ta marka i ich sprzet sluzy mi latami

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
tak was czytam i większość pisze, ze nie oszczędza na jedzeniu. Jedzenie w Polsce jest zatrważająco drogie w porównaniu do zarobków. Aby jeść dobre jakościowo rzeczy chyba trzeba majątek wydać?
Ja robię zakupy w dyskontach, zwracam uwagę na ceny i często korzystam z promocji a i tak uważam, że dużo za dużo wydaje na jedzenie.
jest drogie. na ekologiczne za nic mnie nie stac ale za granica jeszcze drozsze
__________________
...jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z tobą skontaktować


rnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 13:36   #29
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 299
Dot.: Na czym NIE oszczędzacie?

Oczywiście, na jedzeniu. Codziennie jem na mieście, ale wolę tak niż opychać się w domu kanapkami, bo nie mam czasu gotować.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;34775526]
Na wybranych książkach nie oszczędzam - mam swoich ulubionych autorów i nie czekam, aż biblioteka zakupi bo mie ciekawość zżera [/QUOTE]

Dla mnie to największa przyjemność świata, wejść do księgarni, skierować się na nowości i wyjść z wypchaną torbą na książki wydaję bardzo dużo, ale nie traktuję ich jak eksponatów, czasem zdarzy się coś podkreślić ołówkiem, zalać kawą albo pobrudzić truskawkami, czytanie ma być przede wszystkim przyjemnością

Nie oszczędzam na fryzjerze i kosmetyczce, jak już idę to idę porządnie

No i nie oszczędzam na ubraniach, które kupuję mężowi, on potrafi w jednej koszulce chodzić co drugi dzień przez cały sezon, a jak próbuję potem ją wyrzucić (bo wygląda jak ścierka do naczyń), to rozgrywają się dramaty z groźbą rozwodu więc kieruję się zawsze do porządnych sklepów. Sobie raczej kupuję tańsze ubrania, bo wolę je często zmieniać.
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 13:37   #30
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Na czym NIE oszczędzacie?

Rnm, ja wiem, że Asus ma też dobry i drogi sprzęt. Ale chyba na rynku, jeśli chcesz coś taniego znaleźć, to po prostu Asus ma największy wybór w tym kontekście napisalam.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:22.