2 male pytanka cera tradzikowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-08, 16:53   #1
bialas55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 28

2 male pytanka cera tradzikowa


hej 1 pytanie czy sa jakies przeciwskazania, aby stosowac na twarz tonik(wiadomo przeciw tradzikowi) a np. po jakiejs godzinie zel z peelingiem tez na tradzik czy zalecane jest raczej stosowanie jednego preparatu???
i 2 pytanie poleccie cos naprawde dobrego na wagry/ zaskorniaki, zablokowane pory mam ten problem glownie na nosie z gory dzieki wesolego jajka
bialas55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 13:46   #2
lulu1122
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 135
Dot.: 2 male pytanka cera tradzikowa

Raczej nie ma żadnego ograniczenia co do ilości kosmetyków które można stosować przy trądziku, o ile są to kosmetyki dobre. Z góry Ci odradzam under20 ,tą linie nivea dla nastolatek i inne takie które można kupić w pierwszym lepszym markecie. Jeśli masz poważny trądzik to leć do apteki i tam kupuj kosmetyki ,inaczej pogorszysz sprawe. Btw wydaje mi się ,że stosowanie peelingu na twarz trądzikową nie jest specjalnie OK, roznosisz zakażenie po całej cerze. Wiem co mówię, bo sama przeszłam przez bardzo ostry trądzik. Co do Twojego drugiego pytania ,to raczej nie marnuj kasy na kremy czy żele które pomogą ci się pozbyć wągrów i zaskórników. Coś takiego nie pomoże. To co ci się "wbiło" w pory już tam zostanie chyba ,że usuniesz mechanicznie czyli po prostu wyciskając. Gdy zaś się ich pozbędziesz możesz kupić kosmetyk który zapobiega zapychaniu porów...ale nie ma kosmetyku który ci je sam odblokuje, nie ma mowy.
lulu1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 14:04   #3
olinek_141
Przyczajenie
 
Avatar olinek_141
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 26
Dot.: 2 male pytanka cera tradzikowa

Nie ma chyba przeciwskazań żeby stosować tonik a później żel . Tylko że lepiej jest w odwrotnej kolejności , bo gdy stosujesz żel z peelingiem to wtedy tonik przyraca pH skórze i zamyka pory
A jeśli chodzi o wągry to z mojego doświadczenia polecam Clean & Clear oczyszcający żel przeciwko wągrom w 2w1 mi osobiście dość pomógł
Codziennie stosuje go jako żel a raz w tygodniu jako maseczkę
Jeśli chodzi o mnie to polecam używać go tylko w miejsu występowania wągrów , bo tam gdzie ich nie masz lekko wysusza skórę
olinek_141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:25.