Prosze o pomoc w internrettacji USG - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-01, 14:55   #1
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798

Prosze o pomoc w internrettacji USG


Dziewczynki jestem zielona w tym temacie wiec prosze o "jako taką"interpretację .
Badanie USG SONDA E.C 4-9 MHz

Trzon macicy o wymiarach 44x29mm o jednorodnej strukturze. Jama macicy jednorodna. Endometrium linijne o szer. 4,3 mm, jednorodne.
Oba jajniki z cechami zwyrodnienia policystycznego. Wolnego płynu w zat. Douglasa nie stwierdzam

Wiec tak-czy takie endometrium jest ok?Chodzi o wielkosc, bo ponoc za male... Byl to hmmm czas spozniajacego mi się okresu po odstaweiniu antykoncepcji, wiec ok 42 dzien cyklu- 2 tyg spoznienia.
Zastanawia mnie tez czy "endometrium linijne " to norma czy nie? No i czy to za nie ma plynu w zat Douglasa to dobrze, czy nie?
Wiem ze powinnam o to wszystko spytac gina, ale wskoczylam do niego w przerwie w pracy doslownie na 10 minut . Mowil ze przy kolejnej wizycie mi to wytlumaczy jak bede miec wicej czasu Bo regularnie chodze raz na 6-7 tyg i badam sie.
Jak ktoś coś wie, prosze o wypowiedź.
__________________
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 15:24   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Prosze o pomoc w internrettacji USG

Całe badanie ma na celu stwierdzenie czy doszlo do owulacji czy nie lub kiedy ew. dojdzie.
A to może wskazywac kiedy dojdzie do miesiączki.

Grubośc endo. świadczy o nadchodzącej owulacji i dniu cyklu ,płyn ppojawia się w czasie owulacji.

Bardzo czesto chodzisz do gina

Nie jestem profesjonalistą więc jeśli sie myle chetnie poczytam
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 18:43   #3
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Prosze o pomoc w internrettacji USG

Takie endometrium mają kobiety na początku cyklu, do owulacji powinno wzrosnąć do co najmniej 10 mm i powinno być trójwarstwowe. Jeśli jajniki masz policystyczne to mogło nie dojść do owulacji i dlatego endometrium nie urosło, owulacji nie było i dlatego tez możesz tak długo czekać na okres. Ale z drugiej strony piszesz, że jesteś po odstawieniu tabletek, więc gospodarka hormonalna może być zachwiana jeszcze i dlatego to endometrium takie cienkie.
Jeśli lekarz stwierdził policystyczne jajniki to powinnaś zrobić badania hormonalne w tym kierunku, ale jeszcze musisz z nimi pewnie poczekać pod odstawieniu tabletek jakiś czas. To już musisz dopytać lekarza.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 22:30   #4
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: Prosze o pomoc w internrettacji USG

Dzięki
Ja odstawilam EVRA ale powrócilam znowu do nich, to bylo tylko chwilowe zapomnienie o zmianie plastra i czekalam po prostu wtedy na nowy cykl by rozpoczac tak jak ma byc. Odnosnie badan, rozpisal mi co mam zrobic, ale mowil tez ze jesli nei chce miec dzieci to w normalnym funkcjonowaniu te policystyczne jajniki przeszkadzac nie beda. Nie mam problemu z nadwaga-zreszta pilnuję się, z nadmiernym owlosienie i te inne czesto zwiazane z jajnikami policystycznymi, mowil ze normalnie mozna z tym zyc o ile nie chce się miec dzieci , to w zasadzie w niczym nie przeszkadza.
Wlasnie zastanawialo mnie to endometrium...to to bylo ok 2 tyg po planowanym terminei okresu, wiec dlatego zastanawialam sie czemu takie male. Aha ...jeszcze to-a to ze endometrium linijne-to typowe , ? nie moge znaleźc w necie
__________________
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 17:14   #5
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Prosze o pomoc w internrettacji USG

To może oznaczać o prostu, że nie było owulacji. I endometrium cały czas jest takiej jak na początku cyklu. Za mało estrogenu chyba z tego co kojarzę.
A liniowe to znaczy chyba, że jednowarstwowe - co zgadzałoby się przy takiej grubości. Typowe dla początku cyklu.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 20:20   #6
shy angel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 130
Dot.: Prosze o pomoc w internrettacji USG

hej

powiedzcie, co oznacza płyn a jamie douglasa? pomimo , że biorę tabletki anty, które wstrzymują owulację....... ?
__________________
!
shy angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:45.