Plamienie po okresie - czy powinnam sie marwic? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-12, 13:59   #1
Catie
Przyczajenie
 
Avatar Catie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 21

Plamienie po okresie - czy powinnam sie marwic?


Witam,

Jesli taki watek juz byl z gory przepraszam ale nie znalazlam nic, co by bylo podobne do mojej sytuacji.

Biore te same tabletki antykoncepcyjne juz od 3 lat, nigdy nie mialam takiego problemu, wiec jestem poddenerwowana ze cos moze byc nie tak, wiec zdecydowalam sie napisc o tym na forum.

Ze wzgledu na to ze biore tabletki (yasminelle) okresu dostaje zawsze tego samego dnia o podobnej porze. Tak stalo sie i w niedziele w zeszlym tygodniu. Zazwyczaj moj okres trwa maxymalnie 5 dni (zalezy czy dostane go w niedziele rano czy wieczorem). Moje krwawienie skonczylo sie we czartek, czyli tak jak zazwyczaj. Tego dnia mialam jeszcze niewielkie plamienie, a w piatek (wczoraj) juz nie mialam okresu w ogole. Dzisiaj od rana (sobota) zauwazylam dziwne plamienie, ktore chociaz nie zbyt obfite nie ustepuje od rana. Wydzielina nie ma koloru normalnego okresu, jest bardziej brazowa. Towarzyszy temu tez lekki bol w podbrzuszu i lekkie zawroty glowy.

Nie wiem czy jest powod do tego zeby sie martwic ale od ponad 3 lat jest to pierwszy raz takie cos sie wydarzylo.

Niestety ze wzgledu na to ze mieszkam za granica nie moge isc do mojego ginekologa (badam sie regularnie, przynajmniej raz na 6 miesiecy) i nie wiem czy jest to cos z czym musze isc do lekarza, czy moze jest to cos normalnego.

Prosze o Wasze zdanie na ten temat, nie wiem czy powinnam sie martwic.
Z gory dziekuje za odpowiedzi

~Catie
Catie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 19:32   #2
Catie
Przyczajenie
 
Avatar Catie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 21
Dot.: Plamienie po okresie - czy powinnam sie marwic?

Ojej widze, ze ciezko tutaj o odpowiedz...
Catie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 20:37   #3
Oliwka00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 136
Dot.: Plamienie po okresie - czy powinnam sie marwic?

ciężki przypadek ciężko jest ocenic tak najlepiej idz do lekarza i tam powinni zrobic pewnie badania Tobie chociaz moze to byc zwiazane tez z jakims zakazeniem. Nigdy nic nie wiadomo ;(
Oliwka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 20:42   #4
Catie
Przyczajenie
 
Avatar Catie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 21
Dot.: Plamienie po okresie - czy powinnam sie marwic?

dziekuje za odpowiedz. do lekarza pewnie bede miala szanse isc dopiero w poniedzialek. zobaczymy jak to bedzie
Catie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 20:43   #5
Oliwka00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 136
Dot.: Plamienie po okresie - czy powinnam sie marwic?

Catie mam nadzieje ze to nic powaznego. A moze to reakcja po tabletkach ? Moze za dlugo te same leki przyjmujesz i jakies skutki wychodza?
Oliwka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 23:46   #6
Catie
Przyczajenie
 
Avatar Catie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 21
Dot.: Plamienie po okresie - czy powinnam sie marwic?

Hmm sama nie wiem... do tej pory nie bylo zadnych problemow, po tabletkach czulam sie swietnie, nic mi nie dolegalo. Jesli nie ustanie do jutro to w poniedzialek nie mam wyjscia tylko pojsc do lekarza... Dziekuje bardzo za odpowiedz Oliwka!
Catie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 20:42   #7
migotka84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 21
Smile Dot.: Plamienie po okresie - czy powinnam sie marwic?

Idź jak najszybciej do ginekologa.Miałam podobnie po okresie ciągle plamiłam,okazało się ze mam cyste na jajniku.Dostałam tabletki hormonalne i przeszło
migotka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-14, 21:04   #8
Oliwka00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 136
Dot.: Plamienie po okresie - czy powinnam sie marwic?

Catie i jak sie trzymasz?
Oliwka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 18:21   #9
Catie
Przyczajenie
 
Avatar Catie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 21
Dot.: Plamienie po okresie - czy powinnam sie marwic?

Oliwka00 - Plamienie ustalo nastepnego dnia, wiec przestalam sie bardzo martwic. Do lekarza bede musiala isc tak czy tak, bo cos musi byc nie tak, poza tym trzeba od czasu do czasu zrobic 'przeglad' bede szla w poniedzialek za tydzien, dam znac co powiedzial.

migotka84 - czy bolal cie ten jajnik jak mialas ta cyste? Bo ja mam bardzo czeste bole w okolicach jajnika i sama nie wiem czy to moze nie jest powiazane... uhh
Catie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 10:26   #10
migotka84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 21
Dot.: Plamienie po okresie - czy powinnam sie marwic?

Nie bolał mnie jajnik.Zawsze przed okresem bolą mnie piersi,a potem jak dostaje to przechodzi tym razem nie przestało,okres powinien się skończyć po 4 dniach,a nadal plamiłam.Nic mnie nie bolało oprócz piersi.Naczytałam się okropnych rzeczy w necie i poszłam do ginekologa,ona stwierdziła,żebym takich rzeczy nie czytała,bo to napewno nic takiego,a jednak na przy badaniu USG wyszła cysta.Wykryli mi ją w czerwcu po miesiącu brania hormonów "Provera" znikła,ale do końca roku zapobiegawczo musze je brać.
migotka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:47.