Świateczna Paczka - wspólna pomoc - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-23, 18:32   #61
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Świateczna Paczka - wspólna pomoc

Cytat:
Napisane przez lucaa_rules Pokaż wiadomość
pani od kotow

https:/ /www.szlachetn apaczka.pl/wy....html#position

KOD RODZINY: OPO-618-013959
Opis rodziny
Pani Danuta (53 l.) od 10 lat żyje samotnie. Jest wychowanką domu dziecka, dlatego nie ma żadnej rodziny ani krewnych.
Pani Danuta mieszkała z rodzicami zastępczymi, po ich śmierci została sama z ich zadłużeniem na mieszkaniu. Jej jedynym dochodem jest renta w wysokości 540zł. Po zapłaceniu rachunków (452 zł) zostaje jej na życie 111 zł. Pani Danuta choruje na gościec oraz astmę co uniemożliwia jej podjęcie pracy, a na leki, po prostu jej nie stać.
Pani Danuta dorywczo myje okna u znajomych, ponadto mimo tego, że ciężko jej się utrzymać opiekuje się czterema przyjaznymi kotami. Wraz z Towarzystwem Ochrony nad Zwierzętami dba o to by czworonogi były zdrowe i zadbane.
Wśród największych potrzeb Pani Danuta wymienia artykuły spożywcze, małą drabinkę aluminiową, która pomogłaby jej dostać się do dość wysokich szafek oraz węgiel.

Szczególne upominki:
coś dla kotów lub drobny bibelot z motywem kotów (do powieszenia/postawienia)
Na kocim wątku jest pewna kociara, która mogłaby zamówić karmę dla kotów. W razie czego też bym się dorzuciła, ale to tak w okolicach 10 grudnia, nie byłoby za późno? W razie czego piszcie na PW.

Nie mogę wrzucić linku, bo laptop mi się zawiesza.

PS: już mogę:

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2298

Edytowane przez Nimfa20
Czas edycji: 2014-11-23 o 18:36
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 18:37   #62
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Świateczna Paczka - wspólna pomoc

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;49055414]Moze ktoras jeszcze chetna do pomocy fioletowej pani?[/QUOTE]
Hej, ja jestem chętna
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 18:39   #63
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Świateczna Paczka - wspólna pomoc

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;49055809]Hej, ja jestem chętna[/QUOTE]
Wysyłam zaproszenie.
__________________
'Cause for all we know we might be dead by tomorrow.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 07:54   #64
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Świateczna Paczka - wspólna pomoc

Również chcę pomóc fioletowej pani
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 09:47   #65
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Świateczna Paczka - wspólna pomoc

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
Również chcę pomóc fioletowej pani
Wysyłam zaproszenie
__________________
'Cause for all we know we might be dead by tomorrow.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 11:00   #66
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Świateczna Paczka - wspólna pomoc

Cytat:
Napisane przez a34 Pokaż wiadomość
Wysyłam zaproszenie
nie dostałam, albo dostałam, ale nie wiem co gdzie jak.
Bo już 10 lat na wizażu prawie alem dalej ciemna jak tabaka w rogu
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 11:06   #67
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Świateczna Paczka - wspólna pomoc

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
nie dostałam, albo dostałam, ale nie wiem co gdzie jak.
Bo już 10 lat na wizażu prawie alem dalej ciemna jak tabaka w rogu
Pewnie dostałaś, ale ja też nie wiem, gdzie to jest, bo tylko zapraszam Może gdzieś w okolicy prywatnych wiadomości
__________________
'Cause for all we know we might be dead by tomorrow.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-24, 11:22   #68
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Świateczna Paczka - wspólna pomoc

Czy ktoś organizuje coś w Krakowie? Chciałabym pomóc jakiejś naprawdę potrzebującej osobie, a nie dzieciorobom dziś mi w pracy podniosły dziewczyny ciśnienie, bo jestem wrogiem publicznym no 1 odmawiając pomocy kolejnej rodzinie, która co prawda warunków nie ma, ale nowiuteńkie dziecko (czwarte) już tak
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 11:50   #69
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Świateczna Paczka - wspólna pomoc

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
nie dostałam, albo dostałam, ale nie wiem co gdzie jak.
Bo już 10 lat na wizażu prawie alem dalej ciemna jak tabaka w rogu
to zaproszenie dostaje sie jako pw, wyswietla Ci sie, ze dostalas pw?
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 11:50   #70
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Świateczna Paczka - wspólna pomoc

Cytat:
Napisane przez a34 Pokaż wiadomość
Pewnie dostałaś, ale ja też nie wiem, gdzie to jest, bo tylko zapraszam Może gdzieś w okolicy prywatnych wiadomości
ogarnęłam
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 12:16   #71
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: Świateczna Paczka - wspólna pomoc

Wrzucam na prośbę koleżanki - może ktoś będzie chciał się dołączyć:

Pan Paweł (38 l.) samotnie wychowuje Piotrka (12 l.).
Piotrek jest obecnie pod opieką taty, bo jego matka jest uzależniona od alkoholu i nie utrzymuje z nim kontaktu. W sądzie toczy się postępowanie o prawa do opieki nad dzieckiem. Pan Paweł pracując na budowie uległ wypadkowi, który doprowadził do kontuzji obu nóg. Ma zwolnienie lekarskie do końca roku, ale mimo to pracuje jako kierowca ambulansu, aby zapewnić synowi jak najlepsze warunki życia. Finanse nie są jednak wystarczające, po odjęciu kosztów mieszkania dochód na jednego członka wynosi ok. 400 zł.
Jednak pan Paweł nie chce korzystać z zasiłków i prosić o pomoc, próbuje poradzić sobie sam. Jego życie skupia się głównie na synu, którego posyła na dodatkowe zajęcia, aby uchronić go od nałogów i konfliktów z prawem. Bardzo chce opiekować się Piotrkiem i liczy, że sąd rozstrzygnie sprawę na jego korzyść, gdyż jest z nim bardzo związany.
Aby to osiągnąć musi zapewnić mu dobre warunki mieszkaniowe, o co nie jest łatwo. Bardzo pomogłoby piętrowe łóżko, ponieważ Piotrek śpi z ojcem. Ponadto mieszkanie, które zajmują nie jest ogrzewane, a piecyk zaczyna się psuć, wiec potrzebują nowego grzejnika. Rodzina byłaby również wdzięczna za artykuły żywnościowe.
https://www.szlachetnapaczka.pl/wybo....html#position
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=gX6bDyRSLPI


Living zagranico juz 30 months. I zapomniec polski language
aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-24, 13:17   #72
whoa
Wtajemniczenie
 
Avatar whoa
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 106
Dot.: Świateczna Paczka - wspólna pomoc

ja też bym poprosiła zaproszenie do klubu
__________________


whoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 13:26   #73
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Świateczna Paczka - wspólna pomoc

Tez poprosze zaproszenie
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 13:30   #74
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Świateczna Paczka - wspólna pomoc

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Czy ktoś organizuje coś w Krakowie? Chciałabym pomóc jakiejś naprawdę potrzebującej osobie, a nie dzieciorobom dziś mi w pracy podniosły dziewczyny ciśnienie, bo jestem wrogiem publicznym no 1 odmawiając pomocy kolejnej rodzinie, która co prawda warunków nie ma, ale nowiuteńkie dziecko (czwarte) już tak
chetnie sie dolacze.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 13:41   #75
lucaa_rules
Wtajemniczenie
 
Avatar lucaa_rules
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Hawarden
Wiadomości: 2 459
Dot.: Świateczna Paczka - wspólna pomoc

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Na kocim wątku jest pewna kociara, która mogłaby zamówić karmę dla kotów. W razie czego też bym się dorzuciła, ale to tak w okolicach 10 grudnia, nie byłoby za późno? W razie czego piszcie na PW.

Nie mogę wrzucić linku, bo laptop mi się zawiesza.

PS: już mogę:

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2298
Tylko czy jest ktos z opolskiego zeby to dotaszczyc? Ogolnie to bym zlala organizacje przez Paczke i poslala pani tyle ile moge via kurier

Nie znac ktos sposobu zeby wysepic adresy
__________________
Chciałby nad poziomy człek, a tu ciągle niż
nie pociągnie pusty łeb
ciężkiej dupy wzwyż
lucaa_rules jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 16:19   #76
blair witch
Zakorzenienie
 
Avatar blair witch
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 533
Dot.: Świateczna Paczka - wspólna pomoc

Dopiero teraz nadrobiłam na porządnie wątek antyrozmnażający i prosterylizacyjny Więc wklejam tutaj, dwie potrzebujące osoby z okolic Krakowa (gmina Mogilany)

A tu faktycznie potrzebujący

KOD RODZINY: MLP II-860-403647
Pan Kazimierz (56 l.) mieszka samotnie. Nie ma rodziny.
Jest zarejestrowany w Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna bez prawa do zasiłku. Otrzymuje pomoc z GOPSu (kredyt w sklepie na zakup żywności w wysokości 50 zł miesięcznie, zakup butli gazowej w razie potrzeby, zakup leków). Nie ma środków do życia. Jest osobą chorą na rozedmę płuc, ostatnio zdiagnozowano u niego gruźlicę. Mieszkanie Pana Kazimierza to drewniany, rozpadający się dom, do którego nie ma praw. Gmina użyczyła go Panu Kazimierzowi do śmierci. Największym problem jest stan domu: brakuje prądu, który został odcięty kilka lat temu, nie ma bieżącej wody i toalety. Jego "mała elektrownia" to żarówka i akumulator, który trzeba ładować przynajmniej raz w tygodniu. Wtedy Pan Kazimierz korzysta z pomocy swojej sąsiadki, która nie tylko ładuje akumulator, ale też pomaga w codziennym życiu (za swoje pieniądze kupuje żywność, pierze ubrania).
Pan Kazimierz nie ma środków do życia, mimo to nie użala się nad sobą, mówi wręcz, że "inni mają gorzej". Nie traci pogody ducha, choć jest mu naprawdę ciężko.
Pan Kazimierz bardzo ucieszy się z żywności, ponieważ w tym momencie jest na utrzymaniu sąsiadki, tony węgla, niezbędnej by ogrzać dom w zimie i środków czystości.
https://www.szlachetnapaczka.pl/wybo....html#position


KOD RODZINY: MLP II-860-403693
Pani Halina (58l.) mieszka sama w małym, drewnianym domku.
Jest osobą chorą na serce, kręgosłup i tarczycę. Żyje bardzo skromnie, nie pracuje. Pani Halina intensywnie poszukuje zatrudnienia, jednak jej wiek i stan zdrowia nie pozwalają na znalezienie pracy, o którą modli się co dzień. Ledwo wiąże koniec z końcem. Kiedy tylko pogoda pozwala, jej środkiem lokomocji staje się rower, dzięki czemu udaje się zaoszczędzić na biletach trochę pieniędzy, za które kupuje żywność. Obecnie jedynym źródłem utrzymania jest zasiłek w wysokości 400 zł, jednak po wykupieniu leków i opłaceniu rachunków na życie pozostaje jedynie 170 zł.
Pani Halina jest osobą uśmiechniętą i pogodną. Mimo trudnej sytuacji finansowej nie poddaje się. Jej pogoda ducha udziela się każdej napotkanej osobie, a wiara w to, że nadejdzie lepsze jutro jest zaraźliwa.
Największą radość sprawi jej nowy rower, gdyż stary jest w bardzo złym stanie. Bardzo potrzebna jest też kołdra i tona węgla, która pozwoli przetrwać nadchodzącą zimę.

https://www.szlachetnapaczka.pl/wybo....html#position
__________________
blair witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 17:56   #77
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Świateczna Paczka - wspólna pomoc

Z radością donoszę, że wokół paczki dla pani Eli zebrała się już spora grupa i uda nam się przygotować dla niej wszystko, o co prosiła (a nawet więcej).
Zachęcamy kolejne chętne do pomocy osoby do zaangażowania się w pomoc innej osobie, bo pani Ela już ma zagwarantowane wszyściutko
__________________
'Cause for all we know we might be dead by tomorrow.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 21:17   #78
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Świateczna Paczka - wspólna pomoc



Również organizuję paczkę, ale nie wiem czy mogę się dołączyć, bo wybrałam samotną matkę z trójką dzieci? Prosi tylko o żywność, środki czystości i odzież. 3-letni chłopiec jakąś zabawkę Z rzeczy "dużych" to kołdrę i pościel. Tyle.

Może jest ktoś z Rzeszowa i chciałby się dołączyć? Trochę rzeczy już mam, ale trochę mi jeszcze brakuje.
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 21:32   #79
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Czy ktoś organizuje coś w Krakowie? Chciałabym pomóc jakiejś naprawdę potrzebującej osobie, a nie dzieciorobom dziś mi w pracy podniosły dziewczyny ciśnienie, bo jestem wrogiem publicznym no 1 odmawiając pomocy kolejnej rodzinie, która co prawda warunków nie ma, ale nowiuteńkie dziecko (czwarte) już tak
Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
chetnie sie dolacze.
Cytat:
Napisane przez blair witch Pokaż wiadomość
Dopiero teraz nadrobiłam na porządnie wątek antyrozmnażający i prosterylizacyjny Więc wklejam tutaj, dwie potrzebujące osoby z okolic Krakowa (gmina Mogilany)

A tu faktycznie potrzebujący

KOD RODZINY: MLP II-860-403647
Pan Kazimierz (56 l.) mieszka samotnie. Nie ma rodziny.
Jest zarejestrowany w Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna bez prawa do zasiłku. Otrzymuje pomoc z GOPSu (kredyt w sklepie na zakup żywności w wysokości 50 zł miesięcznie, zakup butli gazowej w razie potrzeby, zakup leków). Nie ma środków do życia. Jest osobą chorą na rozedmę płuc, ostatnio zdiagnozowano u niego gruźlicę. Mieszkanie Pana Kazimierza to drewniany, rozpadający się dom, do którego nie ma praw. Gmina użyczyła go Panu Kazimierzowi do śmierci. Największym problem jest stan domu: brakuje prądu, który został odcięty kilka lat temu, nie ma bieżącej wody i toalety. Jego "mała elektrownia" to żarówka i akumulator, który trzeba ładować przynajmniej raz w tygodniu. Wtedy Pan Kazimierz korzysta z pomocy swojej sąsiadki, która nie tylko ładuje akumulator, ale też pomaga w codziennym życiu (za swoje pieniądze kupuje żywność, pierze ubrania).
Pan Kazimierz nie ma środków do życia, mimo to nie użala się nad sobą, mówi wręcz, że "inni mają gorzej". Nie traci pogody ducha, choć jest mu naprawdę ciężko.
Pan Kazimierz bardzo ucieszy się z żywności, ponieważ w tym momencie jest na utrzymaniu sąsiadki, tony węgla, niezbędnej by ogrzać dom w zimie i środków czystości.
https://www.szlachetnapaczka.pl/wybo....html#position


KOD RODZINY: MLP II-860-403693
Pani Halina (58l.) mieszka sama w małym, drewnianym domku.
Jest osobą chorą na serce, kręgosłup i tarczycę. Żyje bardzo skromnie, nie pracuje. Pani Halina intensywnie poszukuje zatrudnienia, jednak jej wiek i stan zdrowia nie pozwalają na znalezienie pracy, o którą modli się co dzień. Ledwo wiąże koniec z końcem. Kiedy tylko pogoda pozwala, jej środkiem lokomocji staje się rower, dzięki czemu udaje się zaoszczędzić na biletach trochę pieniędzy, za które kupuje żywność. Obecnie jedynym źródłem utrzymania jest zasiłek w wysokości 400 zł, jednak po wykupieniu leków i opłaceniu rachunków na życie pozostaje jedynie 170 zł.
Pani Halina jest osobą uśmiechniętą i pogodną. Mimo trudnej sytuacji finansowej nie poddaje się. Jej pogoda ducha udziela się każdej napotkanej osobie, a wiara w to, że nadejdzie lepsze jutro jest zaraźliwa.
Największą radość sprawi jej nowy rower, gdyż stary jest w bardzo złym stanie. Bardzo potrzebna jest też kołdra i tona węgla, która pozwoli przetrwać nadchodzącą zimę.

https://www.szlachetnapaczka.pl/wybo....html#position
ja też się dołączę do Krakowa, wklejałam wyżej linka, ale może to niewidoczne było, więc wkleję wybrane przeze mnie osoby - może wybierzmy jakąś wspólnie - kogoś z tych dwóch osób wyżej (ale do Mogilan to mam daleko, bliżej mi do sródmieścia) i do dzieła, co?

tu mam blisko, więc proponuję

Kod rodziny: MLP-884-410236 Pani Edwarda (85 l.) samotnie mieszka w dwupokojowym, schludnym, lecz dawno nieremontowanym mieszkaniu.
Starsza Pani jest w trudnej sytuacji, ponieważ koszty żywności, leków oraz opłaty ledwo pokrywane są z niskiej emerytury. Mimo, iż pani Edwarda wychowała dwie córki, żadna z nich nie jest w stanie przygarnąć schorowanej mamy pod swój dach. Jedyną bliską osobą, której pani Edwarda ufa, jest wolontariusz, który pomaga poprzez rozmowę i robienie zakupów, co stanowi duże oparcie dla starszej kobiety. Kobieta od 4 lat porusza się tylko za pomocą balkoniku. Na dochód pani Edwardy składa się jedynie emerytura, a po odliczeniu kosztów mieszkania i leków - pozostaje jej zaledwie 450 zł na życie.
Pani Edwarda jest bardzo samodzielną kobietą, która mimo starszego wieku i problemów zdrowotnych utrudniających poruszanie się, świetnie radzi sobie w domu. Codziennie gotuje obiady i z chęcią przyjmuje gości w swoje skromne progi, dzieląc się z nimi swoją pozytywną energią.
Każda pomoc okazana pani Edwardzie będzie ogromnym wsparciem. Najważniejsze dla niej jest otrzymanie paczki żywnościowej, jednak nie ukrywa, że lodówka która jest bardzo stara wymaga wymiany. Nieśmiało wspomina również o krzesłach, które są już bardzo zużyte.





Żywność trwała: Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kawa, Ryż, Kasza, Makaron, Mąka, Cukier, Olej, Dżem, Konserwy mięsne, Konserwy rybne, Warzywa w puszkach Inne: Pani Edwarda pije kawę, ale tylko parzoną, uwielbia owoce na które ją nie stać. Mleko, soki, słodycze
Środki czystości Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyny czyszczące, Płyn do mycia naczyń, Szampon, Pasta do zębów, Szczoteczka do zębów, Mydło/żel myjący ,Inne: Krem nivea, papier toaletowy, papierowe ręczniki

Wyposażenie mieszkania: Ręczniki Inne: ręcznik kąpielowy i jeden mniejszy Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: lodówka, która się ciągle psuje - stara ma 27 lat; krzesła do stołu, które mają kilkanaście lat - ostatnio jedno się rozkręciło i pani Edwarda się przewróciła
Szczególne upominki: Pani Edwarda nie chce żadnych szczególnych upominków.
Najważniejsze potrzeby: żywność
krzesła by uniknąć kolejnego wypadku lodówka bo obecna ma 27 lat

https://www.szlachetnapaczka.pl/wybo....html#position


Kod rodziny: MLP-874-415721 Opis rodziny

Pan Edward (66 l.) odkąd zmarli jego rodzice mieszka samotnie.
Choruje na schizofrenię, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie. Przebieg choroby nie pozwala mu na podjęcie żadnej pracy. Jest samotny, nie ma rodziny, która mogłaby mu pomóc. Może liczyć jedynie na opiekunkę z PCK, która stara się mu pomagać w codziennych obowiązkach. Cały dochód Pana Edwarda to 629 zł (zasiłek z MOPS-u w kwocie- 529 zł i dopłata do czynszu 100 zł). Po odjęciu rachunków za mieszkanie, na życie Panu Edwardowi zostaje zaledwie 309 zł. Kwota ta nie zawsze wystarcza na podstawowe potrzeby Pana Edwarda.
Opiekunka z PCK podkreśla, że Pan Edward jest bardzo spokojnym i sympatycznym starszym panem, akceptowanym przez otoczenie mimo swej choroby. Pan Edward lubi spacerować i jeździć tramwajami po Krakowie. Opiekunka chciałaby poprawić jego sytuację, tak, aby mógł godnie żyć.
Wśród największych potrzeb Pana Edwarda jest tapczanik, ponieważ stare łóżko jest zepsute i nie nadaje się do spania. Pan Edward będzie wdzięczny również za żywność, która jest bardzo dużym wydatkiem oraz odzież, na którą go nie stać.

https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/action,step4,ids,1,idw,51 4,idf,415721.html#positio n

Edytowane przez 2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Czas edycji: 2014-11-24 o 21:43
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-24, 21:34   #80
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Świateczna Paczka - wspólna pomoc

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość


Również organizuję paczkę, ale nie wiem czy mogę się dołączyć, bo wybrałam samotną matkę z trójką dzieci? Prosi tylko o żywność, środki czystości i odzież. 3-letni chłopiec jakąś zabawkę Z rzeczy "dużych" to kołdrę i pościel. Tyle.

Może jest ktoś z Rzeszowa i chciałby się dołączyć? Trochę rzeczy już mam, ale trochę mi jeszcze brakuje.
Pewnie, ze mozesz. Przekopiuj pelne zgloszenie. Oznacz kolorem, ktorego jeszcze nie bylo i tyle . Na pewno ktos sie znajdzie do pomocy.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 21:40   #81
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Świateczna Paczka - wspólna pomoc

Pani Teresa (39 l.) samotnie wychowuje trójkę dzieci: Ewelinę (19 l.), Dżesikę (12 l.) oraz Fabiana (3 l.).

Ze względu na konieczność opiekowania się synkiem, Pani Teresa nie może podjąć zatrudnienia. Również jej pełnoletnia córka Ewelina nie może wspomóc domowego budżetu, gdyż obecnie uczy się w ostatniej klasie technikum. Brak możliwości pójścia do pracy w połączeniu z koniecznością utrzymania 4-osobowej rodziny sprawia, że sytuacja materialna w domu Pani Teresy jest bardzo trudna. Często nie starcza funduszy na zakup żywności czy ubrań. Rodzina nie może liczyć na wsparcie najbliższych, jest pozostawiona sama ze swoją ciężką sytuacją materialną. Po odliczeniu kosztów mieszkania (430zł), dochód na jednego członka rodziny to zaledwie 197zł. Na kilku ścianach w mieszkaniu widoczny jest grzyb - rodziny na chwilę obecną nie stać jednak na to, by się z nim uporać.

Wszyscy członkowie rodziny podkreślają, że pomimo ciężkiej sytuacji cieszą się ze zgody, miłości i szacunku, którymi wzajemnie się obdarzają. Córka Pani Teresy, Ewelina, po skończeniu szkoły i zdaniu matury bardzo chciałaby się dalej kształcić na studiach, podejmując dorywczą pracę. Natomiast sama Pani Teresa - jak tylko syn pójdzie do przedszkola - bardzo chce znaleźć zatrudnienie; w ostatnim czasie zrobiła już nawet kurs komputerowy.

Wśród najważniejszych potrzeb rodzina wymienia przede wszystkim zimowe ubrania. Bardzo przydałyby się także zapasy trwałej żywności, na których zrobienie nie stać rodziny. Wszyscy domownicy byliby także ogromnie wdzięczni za kołdrę, gdyż ta pod którą obecnie śpią dzieci jest już stara i przetarta.
__________________

Ślub
Pati
Lili

Edytowane przez Seona
Czas edycji: 2014-11-24 o 22:33 Powód: zmiana koloru czcionki
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 21:41   #82
mikia20
Ekspert GotowaniaNaGazie
 
Avatar mikia20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wsi spokojna, wsi wesoła...
Wiadomości: 9 369
Dot.: Świateczna Paczka - wspólna pomoc

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość


Również organizuję paczkę, ale nie wiem czy mogę się dołączyć, bo wybrałam samotną matkę z trójką dzieci? Prosi tylko o żywność, środki czystości i odzież. 3-letni chłopiec jakąś zabawkę Z rzeczy "dużych" to kołdrę i pościel. Tyle.

Może jest ktoś z Rzeszowa i chciałby się dołączyć? Trochę rzeczy już mam, ale trochę mi jeszcze brakuje.
Dasz link do rodziny? Czy już ją zaklepałaś?

O, już jest.

Edytowane przez mikia20
Czas edycji: 2014-11-24 o 21:43
mikia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 21:42   #83
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Świateczna Paczka - wspólna pomoc

Cytat:
Napisane przez mikia20 Pokaż wiadomość
Dasz link do rodziny? Czy już ją zaklepałaś?
juz ją zaklepałam, jest moja
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 21:55   #84
sydunia
Zakorzenienie
 
Avatar sydunia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20 264
Dot.: Świateczna Paczka - wspólna pomoc

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Pani Teresa (39 l.) samotnie wychowuje trójkę dzieci: Ewelinę (19 l.), Dżesikę (12 l.) oraz Fabiana (3 l.).

Ze względu na konieczność opiekowania się synkiem, Pani Teresa nie może podjąć zatrudnienia. Również jej pełnoletnia córka Ewelina nie może wspomóc domowego budżetu, gdyż obecnie uczy się w ostatniej klasie technikum. Brak możliwości pójścia do pracy w połączeniu z koniecznością utrzymania 4-osobowej rodziny sprawia, że sytuacja materialna w domu Pani Teresy jest bardzo trudna. Często nie starcza funduszy na zakup żywności czy ubrań. Rodzina nie może liczyć na wsparcie najbliższych, jest pozostawiona sama ze swoją ciężką sytuacją materialną. Po odliczeniu kosztów mieszkania (430zł), dochód na jednego członka rodziny to zaledwie 197zł. Na kilku ścianach w mieszkaniu widoczny jest grzyb - rodziny na chwilę obecną nie stać jednak na to, by się z nim uporać.

Wszyscy członkowie rodziny podkreślają, że pomimo ciężkiej sytuacji cieszą się ze zgody, miłości i szacunku, którymi wzajemnie się obdarzają. Córka Pani Teresy, Ewelina, po skończeniu szkoły i zdaniu matury bardzo chciałaby się dalej kształcić na studiach, podejmując dorywczą pracę. Natomiast sama Pani Teresa - jak tylko syn pójdzie do przedszkola - bardzo chce znaleźć zatrudnienie; w ostatnim czasie zrobiła już nawet kurs komputerowy.

Wśród najważniejszych potrzeb rodzina wymienia przede wszystkim zimowe ubrania. Bardzo przydałyby się także zapasy trwałej żywności, na których zrobienie nie stać rodziny. Wszyscy domownicy byliby także ogromnie wdzięczni za kołdrę, gdyż ta pod którą obecnie śpią dzieci jest już stara i przetarta.
Czy możesz podać, jakie rozmiary ubrań są im potrzebne? Może byłabym w stanie przesłać Ci pocztą trochę rzeczy dla nich i dorzucić np. jakieś książki czy coś ekstra
sydunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 22:08   #85
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Świateczna Paczka - wspólna pomoc

Seona, weź inny kolor, bo się z naszą panią pomyli
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 22:10   #86
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Świateczna Paczka - wspólna pomoc

Mawis, chętnie się dorzucę do pani Edwardy na przykład, byłabyś skłonna zorganizować? Ja mam samochód jakby co, mogę zawieźć rzeczy do magazynu (tj. lodówki nie zawiozę, wiadomo, mam małą osobówkę).
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 22:14   #87
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Świateczna Paczka - wspólna pomoc

Mogę się dorzucić do pani Edwardy, tylko nie jestem z Krakowa
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 22:17   #88
mikia20
Ekspert GotowaniaNaGazie
 
Avatar mikia20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wsi spokojna, wsi wesoła...
Wiadomości: 9 369
Dot.: Świateczna Paczka - wspólna pomoc

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
juz ją zaklepałam, jest moja
Seona, a można dorzucić się finansowo?
Bo są dwie możliwości

1. Wysyłam Tobie przelew.
2. Płacę kartą kredytową za jakieś zakupy w internecie (ale to raczej w tym przypadku trudne...)
mikia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 22:39   #89
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Świateczna Paczka - wspólna pomoc

Cytat:
Napisane przez sydunia Pokaż wiadomość
Czy możesz podać, jakie rozmiary ubrań są im potrzebne? Może byłabym w stanie przesłać Ci pocztą trochę rzeczy dla nich i dorzucić np. jakieś książki czy coś ekstra
chłopiec - zimowa kurtka rozmiar 104 (3 latka), czapka, szalik, rękawiczki, butki trzewiczki 26
- p. Teresa - dżinsy, dresowe, 46 r. , kozaki, niskie, płaskie 37 r.
- Ewelina - dżinsy ciemne 36-38 r, , buty sportowe, trampki 38/39 r.
- Dżesika - kurtka ciemna za pas, 36 r., kozaki zimowe 37 r.

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Seona, weź inny kolor, bo się z naszą panią pomyli
a to violet zajęty? to może orange

Cytat:
Napisane przez mikia20 Pokaż wiadomość
Seona, a można dorzucić się finansowo?
Bo są dwie możliwości

1. Wysyłam Tobie przelew.
2. Płacę kartą kredytową za jakieś zakupy w internecie (ale to raczej w tym przypadku trudne...)
Tak, przelew też byłby mile widziany

Może ktoś ma jakieś karty rabatowe np. do Smyka czy H&M to bym też coś kupiła i taniej zapłaciła
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 22:42   #90
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Świateczna Paczka - wspólna pomoc

W H&M jest -25% na jedną rzecz z kuponem z newslettera, obowiązuje na wszystkie działy. Ma datę ważności ok. 3 tygodni, można go wydrukować kilak razy i płacić w różnych kasach, albo w różne dni. Nie jest nigdzie wpisywany. Można się też zapisywać i wypisywać od nowa, różne maile itp.
__________________
'Cause for all we know we might be dead by tomorrow.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-19 18:20:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:44.