Jak ściąć samemu grzywke? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-20, 13:54   #1
natalczak
Zadomowienie
 
Avatar natalczak
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 184

Jak ściąć samemu grzywke?


Pytanie takie jak w temacie-jak moge sama w domu obciac sobie grzywke? mam prosta grzywke ktora co jakies 3 tygodnie musze podcinac. do tej pory chodzilam do fryzjera zeby to zrobic ale u niego zawsze musze zrobic cos wiecej-bo nie ma opcji sciecia samej grzywki. wiem moge zmienic fryzjera albo do innego chodzic na sciecie ale moze jest jakis sposob zeby samemu ROWNO obciac sobie te nieszczesna grzywke?
poradzcie cos
natalczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-20, 14:20   #2
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Jak ściąć samemu grzywke?

Cytat:
Napisane przez natalczak Pokaż wiadomość
Pytanie takie jak w temacie-jak moge sama w domu obciac sobie grzywke? mam prosta grzywke ktora co jakies 3 tygodnie musze podcinac. do tej pory chodzilam do fryzjera zeby to zrobic ale u niego zawsze musze zrobic cos wiecej-bo nie ma opcji sciecia samej grzywki. wiem moge zmienic fryzjera albo do innego chodzic na sciecie ale moze jest jakis sposob zeby samemu ROWNO obciac sobie te nieszczesna grzywke?
poradzcie cos

Grzywka półokrągła --> dokładnie wybierasz włosy, które składają się na grzywkę, zbierasz je na środku czoła i podcinasz odpowiednią ilość.

Grzywka prosta ---> grzywkę zaczesujesz dokładnie nad czoło, resztę włosów zbierasz i przypinasz tak aby się nie plątały. Tniesz prostą linię.

Grzywka cieniowana ----> włosy składające się na grzywkę łapiesz pomiędzy palcem wskazującym i środkowym, unosisz pionowo do góry i podcinasz końce. Aby grzywka była bardziej wycieniowana, można to robić warstwowo. Najpierw warstwa wierzchnia potem spodnia.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-20, 14:21   #3
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: Jak ściąć samemu grzywke?

ja co prawda mam grzywke na skos, ale sama scinam wiec najpierw oczywiscie mocze, najlepiej po umyciu wlosow to sie dobrze uklada i wiadomo gdzie scinac. rozdzielam wlosy na 2 czesci, ale poziomo. nie jak na dwa kucyki tylko tak w poprzek. gorna warstwe przypinam spinka na wlosow na czubku glowy. dolna scinam na skos. pozniej degazuje nozyczkami. puszczam gorna warstwe i scinam kilka milimetrow krocej niz dolna. tez degazuje. mam efekt taki jak lubie i nie musze dojezdzac i poprawiac - jak to zawsze bylo po fryzjerkach
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-20, 14:30   #4
natalczak
Zadomowienie
 
Avatar natalczak
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 184
Dot.: Jak ściąć samemu grzywke?

Sprobowalam efekt nie jest taki jak u fryzjerki-nie jest idealnie prosta ta linia ale nie jest zle.
mysle ze z czasem dojde do wprawy...
tylko jakos mi ucieka reka jak tne
nie wiem czemu:niewiem:
natalczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-20, 21:07   #5
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: Jak ściąć samemu grzywke?

ale fryzjerka to profesjonalistka a Ty sie uczysz i to na sobie tak jak napisalas-> z czasem cwiczenie czyni mistrza
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-20, 21:22   #6
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: Jak ściąć samemu grzywke?

haha...watek dla mnie co za problem?? nozyczki w lapke i tniesz

oj spoznilam sie hehe... to teraz zapraszam do nastepnego watku --->> jak odwazne jestescie?..ostre ciecie...
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 19:57   #7
magdolena
Zakorzenienie
 
Avatar magdolena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 220
Dot.: Jak ściąć samemu grzywke?

Ja sobie caly czas scinalam na polokraglo, teraz chcialabym tak zeby na bok mi sie ukladala i nie wiem jak tego dokonac.
__________________
Wymiana kosmetyczna
magdolena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-01, 20:30   #8
Sendiri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 25
Dot.: Jak ściąć samemu grzywke?

Byłam u fryzjera i poprosiłam o grzywkę na ukos, a ta mi zrobiła po lewej półokrągłą, a już po prawej ukośnie. Niestety jestem krótkowidzem i musiałam ściągnąć okulary, a nie widzę bez okularów. Mogłam powiedzieć "Proszę zaczekać" i je włożyć, a następnie ocenić, czy tak ma być. Głupia jestem i tyle, ale po prostu głupio mi się przyznać, że nie widzę nawet z tak bliskiej odległości. Będę musiała ponownie udać się do fryzjera, tym razem do innego (w sumie miałam już dość tych pogaduszek i czekania, aż ponownie się mną pani fryzjerka zajmie). Nie wiem, czy ja mówię niewyraźnie? Próbowałam przy lustrze sama zająć się moimi włosami, niestety bardziej sobie zaszkodzę, niż stworzę ładną grzywkę.
Sendiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 10:34   #9
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Jak ściąć samemu grzywke?

ja nie ufam strasznie fryzjer mistrzom dlatego docsc dawno u zadnego nie bylam, ale mam juz tak dluga grzywke, wygladam tak nijak, mam ochote na grzyweczke, ale jak pomysle o tym ze mogliby mi to popsuc to mi sie odechciewa isc do tego fryzjera :PP i chyba wlasnie dlatego sprobuje sama swoich sil.. w koncu to tylko lekkie wycieniowanie grzywki :P
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 11:56   #10
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: Jak ściąć samemu grzywke?

obciecie w domu grzywki wcale nie jest takie proste jak by sie wydawalo jesli juz dziewczyny probujecie to nie obcinajcie od razu na taka dlugosc jak zamierzacie tylko po troszku, bo jak od razu wyjdzie krzywo to bedziecie poprawiac, porawiac i potem grzywka bedzie nagle miala 3 cm dlugosci
mogę wam tylko poradzic, zebyscie nie obcinaly w poziomie, lapiac cale pasmo wlosyw, tylko trzymajac nozyczki w pionie w stosunku do grzywki - wcinac sie małymi "ząbkami" - daje to naturalniejszy efekt i łatwiej ukryc jakies dziury ktore moga wam powstac przy cieciu.

w moim salonie grzywki obcina sie na poczekaniu i dla stalych klientek gratis - wprowadzono to aby zapobiec samodzielnemu obcinaniu grzywek w domu, bo potem cos pojdzie nie tak i trudno uratowac taka grzywkę kiedy klientka przychodzi prosząc o pomoc
Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 12:24   #11
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Jak ściąć samemu grzywke?

Cytat:
Napisane przez Zafirah Pokaż wiadomość
obciecie w domu grzywki wcale nie jest takie proste jak by sie wydawalo jesli juz dziewczyny probujecie to nie obcinajcie od razu na taka dlugosc jak zamierzacie tylko po troszku, bo jak od razu wyjdzie krzywo to bedziecie poprawiac, porawiac i potem grzywka bedzie nagle miala 3 cm dlugosci
mogę wam tylko poradzic, zebyscie nie obcinaly w poziomie, lapiac cale pasmo wlosyw, tylko trzymajac nozyczki w pionie w stosunku do grzywki - wcinac sie małymi "ząbkami" - daje to naturalniejszy efekt i łatwiej ukryc jakies dziury ktore moga wam powstac przy cieciu.

w moim salonie grzywki obcina sie na poczekaniu i dla stalych klientek gratis - wprowadzono to aby zapobiec samodzielnemu obcinaniu grzywek w domu, bo potem cos pojdzie nie tak i trudno uratowac taka grzywkę kiedy klientka przychodzi prosząc o pomoc
tez racja.. kurcze.. musze miec jakas zmiane, ale mam jakas fobie przed fryzjerem boo nie chce nikogo obrazac, ale im sie mowi a oni swoje oczywiscie nie uogolniam
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-29, 09:21   #12
eloania
Zadomowienie
 
Avatar eloania
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 294
Dot.: Jak ściąć samemu grzywke?

Cytat:
Napisane przez natalczak Pokaż wiadomość
do tej pory chodzilam do fryzjera zeby to zrobic ale u niego zawsze musze zrobic cos wiecej-bo nie ma opcji sciecia samej grzywki. wiem moge zmienic fryzjera albo do innego chodzic na sciecie ale moze jest jakis sposob zeby samemu ROWNO obciac sobie te nieszczesna grzywke?
poradzcie cos
chyba fryzjer cie naciaga specjalnie na wiekszy hajs. ja sie nie spotkalam jeszcze nigdy z tym zeby w ktorymkolwiek zakladzie fryzjer odmowil sciescia tylko samej grzywki. wrecz przeciwnie, pare raze nawet mnie zaskoczyli jak mi podcinali i mowili ze nie chca zadnego hajsu za to. ;] a obecnie chodze do fryzjera blisko mnie, bo tez musze dosc czesto podcinac grzywke, mam taka na skos, i za podciecie bierze zawsze 10zl. moze i sporo jak za sama grzywke ale sama wole nie probowac, bo znajac moje umiejetnosci nic z tego dobrego nie wyjdzie ;p
__________________
keepin' your love lockdown...
eloania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 12:01   #13
cherry-lady
Wtajemniczenie
 
Avatar cherry-lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 523
Dot.: Jak ściąć samemu grzywke?

Dla mnie też dziwne jest to, że nie możesz ściąć samej grzywki. Przecież dla nich to rach, ciach między jedną i drugą klientką da się wcisnąć. Ja chodziłam na takie ścinanie i płaciłam 3-5 zł, ale kiedyś jedna fryzjerka wzięła się bez pytania też za końcówki i skasowała 10 zł, myślałam że to tak gratis robi, ale różni są fryzjerzy jak widać.
cherry-lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 12:26   #14
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: Jak ściąć samemu grzywke?

dla myslącego fryzjera lepiej jest obciac ta grzywke gratis niz potem kombinowac co zrobic z taka nieumiejetnie wyciachaną przez klientkę w domu
Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 11:14   #15
oLLeM
Zakorzenienie
 
Avatar oLLeM
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 4 353
Dot.: Jak ściąć samemu grzywke?

Ja chodzę do fryzjera to za ścięcie grzywki bierze 2 złote, a że zapuszczam włosy to chodzę tylko podcinać grzywkę , chociaż ostatnio ta właśnie fryzjerka Mi tak grzywkę ścięła , normalnie krzywo;/ Musiałam jechać do koleżanki na drugi koniec miasta , aby Mi poprawiła po Niej tą grzywkę... Bez sensu trochę bo niby ma się koleżankę fryzjerkę ale co 2 tygodnie , nie chce się jeździć przez całe miasto na podcięcie
oLLeM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 17:29   #16
Nicol721
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5
Dot.: Jak ściąć samemu grzywke?

Cytat:
Napisane przez Zafirah Pokaż wiadomość
obciecie w domu grzywki wcale nie jest takie proste jak by sie wydawalo jesli juz dziewczyny probujecie to nie obcinajcie od razu na taka dlugosc jak zamierzacie tylko po troszku, bo jak od razu wyjdzie krzywo to bedziecie poprawiac, porawiac i potem grzywka bedzie nagle miala 3 cm dlugosci
mogę wam tylko poradzic, zebyscie nie obcinaly w poziomie, lapiac cale pasmo wlosyw, tylko trzymajac nozyczki w pionie w stosunku do grzywki - wcinac sie małymi "ząbkami" - daje to naturalniejszy efekt i łatwiej ukryc jakies dziury ktore moga wam powstac przy cieciu.

w moim salonie grzywki obcina sie na poczekaniu i dla stalych klientek gratis - wprowadzono to aby zapobiec samodzielnemu obcinaniu grzywek w domu, bo potem cos pojdzie nie tak i trudno uratowac taka grzywkę kiedy klientka przychodzi prosząc o pomoc

A czy jak będzie się obcinać tymi "ząbkami" [w pionie nozyczki], to czy czasem nieporozdwajam sobie końcówek ?
Nicol721 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 17:13   #17
an0138
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 383
Dot.: Jak ściąć samemu grzywke?

nie-rozdwajanie nie na tym polega, spokojnie
an0138 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 12:18   #18
Brua
Raczkowanie
 
Avatar Brua
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 99
Dot.: Jak ściąć samemu grzywke?

stary temat ale przypadkiem mi się napatoczył taki filmik: http://www.youtube.com/watch?v=mKVpD...layer_embedded
on właśnie pokazuje metodę podcinania tymi 'ząbkami'
Brua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 16:18   #19
Blond Wenus
Raczkowanie
 
Avatar Blond Wenus
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Made In Poland
Wiadomości: 120
Dot.: Jak ściąć samemu grzywke?

Ja też sama sobie równo obcinam grzywkę-na mokro - równo z linijką potem jeszcze sprawdzam..haha bo jak mi raz fryzjer obciął to sięgała do połowy czoła :/ a to się zdziwiłam niesłychanie jego dziełem
Blond Wenus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:39.