Co jeść w pracy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-22, 19:55   #1
vorla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 30

Co jeść w pracy?


Wkrótce zaczynam nową pracę,biurowa,więc siedząca,w godz 8-16.I tu pojawia się problem.Moja poprzednia praca też była w takich godzinach,przez co bardzo kiepsko się odżywiałam.Wyglądało to tak:rano w domu wypijałam tylko kawę,a do pracy brałam kanapki,a jak nie to kupowałam po drodze drożdzówkę albo precla.O tym byłam do 16,więc naturalne,że byłam porządnie głodna.Ok. 17 jadłam obiad,jednak to nie wystarczało i o 19-20 brałam sie za kolację.Całe jedzenie przerzucałam na popołudnie/wieczór,także że nic dziwnego że powoli zaczynałam przybierać na wadze.Nie chcę aby znowu powtórzyło sie to samo.Obecnie jestem na diecie i chciałabym schudnąć jeszcze trochę.
Czy są tu może jakieś dziewczyny,które pracują w podobnych godzinach?Jak organizować sobie jadłospis,aby nie rzucać sie na lodówkę po powrocie z pracy?Co można zabierać do biura oprócz tego nieszczęsnego pieczywa?

Edytowane przez vorla
Czas edycji: 2014-11-22 o 19:58
vorla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 20:10   #2
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Co jeść w pracy?

Cytat:
Napisane przez vorla Pokaż wiadomość
Wkrótce zaczynam nową pracę,biurowa,więc siedząca,w godz 8-16.I tu pojawia się problem.Moja poprzednia praca też była w takich godzinach,przez co bardzo kiepsko się odżywiałam.
Fantastyczne godziny pracy, aż dziwne, że się tak kiepsko odżywiałaś. Możesz odgrzać jedzenie w pracy?
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 20:14   #3
vorla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 30
Dot.: Co jeść w pracy?

Nie,nie mogę.Ze względu na charakter pracy nie ma przerw na jedzenie,można co najwyżej przegryźć cos na szybko,stąd właśnie te kanapki.........
vorla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 20:18   #4
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Co jeść w pracy?

Cytat:
Napisane przez vorla Pokaż wiadomość
Nie,nie mogę.Ze względu na charakter pracy nie ma przerw na jedzenie,można co najwyżej przegryźć cos na szybko,stąd właśnie te kanapki.........
Jak to nie ma przerwy? Nie kumam. To ile masz czasu na jedzenie? I czy w ogóle jest szansa na zjedzenie w spokoju, bez pośpiechu?
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 20:23   #5
vorla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 30
Dot.: Co jeść w pracy?

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
Jak to nie ma przerwy? Nie kumam. To ile masz czasu na jedzenie? I czy w ogóle jest szansa na zjedzenie w spokoju, bez pośpiechu?
No nie bardzo.
vorla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 20:28   #6
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Co jeść w pracy?

Cytat:
Napisane przez vorla Pokaż wiadomość
No nie bardzo.
No to nieciekawie. Możesz nosić sałatki warzywno-mięsne/rybne/jajeczne. Fajne są też ruloniki z omleta
http://www.youtube.com/watch?v=lclhzwuvxNw Możesz dodać co tylko chcesz, są bardzo sycące. Pokroić na kawałki i przegryzać.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 20:32   #7
vorla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 30
Dot.: Co jeść w pracy?

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
No to nieciekawie. Możesz nosić sałatki warzywno-mięsne/rybne/jajeczne. Fajne są też ruloniki z omleta
http://www.youtube.com/watch?v=lclhzwuvxNw Możesz dodać co tylko chcesz, są bardzo sycące. Pokroić na kawałki i przegryzać.
Omlety odpadają, ponieważ nie jem w ogóle jaj.Dzięki,będę coś próbować,jak już zacznę pracę
vorla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-22, 20:40   #8
wiktorian
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 9
Dot.: Co jeść w pracy?

Może zamiast kanapek sałatki? naleśniki, owoce
__________________
moje szycie

Edytowane przez wiktorian
Czas edycji: 2014-11-22 o 20:41
wiktorian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 13:37   #9
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Co jeść w pracy?

naleśniki i owoce to akurat kiepski posiłek na diecie.

możesz robić surówki, gotować kaszę/ryż, do tego pokrojony w kostkę kawałek piersi z kurczaka czy innego mięsa.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 16:28   #10
Cathless
Rozeznanie
 
Avatar Cathless
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 553
GG do Cathless
Dot.: Co jeść w pracy?

Ja jie pracuję, ale w podobnych godzinach czas spędzam na uczelni, gdzie nie zawsze przerwa pomiędzy zajęciami pozwala mi zjeść normalny obiad, w tych sytuacjach najlepiej sprawdzają się np. kotlety albo placki owsiane/ z kaszy jaglanej/manny itp. Itd. Możesz także przygotować sobie wrapy albo kupić papier ryżowy i zrobić sajgonki
Cathless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 08:48   #11
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Co jeść w pracy?

Cytat:
Napisane przez vorla Pokaż wiadomość
Wkrótce zaczynam nową pracę,biurowa,więc siedząca,w godz 8-16.I tu pojawia się problem.Moja poprzednia praca też była w takich godzinach,przez co bardzo kiepsko się odżywiałam.Wyglądało to tak:rano w domu wypijałam tylko kawę,a do pracy brałam kanapki,a jak nie to kupowałam po drodze drożdzówkę albo precla.O tym byłam do 16,więc naturalne,że byłam porządnie głodna.Ok. 17 jadłam obiad,jednak to nie wystarczało i o 19-20 brałam sie za kolację.Całe jedzenie przerzucałam na popołudnie/wieczór,także że nic dziwnego że powoli zaczynałam przybierać na wadze.Nie chcę aby znowu powtórzyło sie to samo.Obecnie jestem na diecie i chciałabym schudnąć jeszcze trochę.
Czy są tu może jakieś dziewczyny,które pracują w podobnych godzinach?Jak organizować sobie jadłospis,aby nie rzucać sie na lodówkę po powrocie z pracy?Co można zabierać do biura oprócz tego nieszczęsnego pieczywa?
3/4 pracujacych na etat?

wyszukiwarka sie klania, ten temat jest tu walkowany od miliardow lat.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-26, 19:22   #12
ganesha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 222
Dot.: Co jeść w pracy?

Ja też tak pracuję, akurat nie mam problemu z 30minutowym wyjściem aby zjeść w spokoju i zawsze jem obiad w pracy około godziny 13stej. Wcześniej około 10h przegryzam np,2banany lub 2 jabłka lub garstkę orzechów... Tak jak dziewczyny pisały są to idealne godziny pracy aby jeść regularnie i w zgodzie z potrzebami...Dlaczego nie masz żadnej przerwy ani możliwości zjedzenia w spokoju?
ganesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 09:26   #13
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Co jeść w pracy?

Cytat:
Napisane przez vorla Pokaż wiadomość
Wkrótce zaczynam nową pracę,biurowa,więc siedząca,w godz 8-16.I tu pojawia się problem.Moja poprzednia praca też była w takich godzinach,przez co bardzo kiepsko się odżywiałam.Wyglądało to tak:rano w domu wypijałam tylko kawę,a do pracy brałam kanapki,a jak nie to kupowałam po drodze drożdzówkę albo precla.O tym byłam do 16,więc naturalne,że byłam porządnie głodna.Ok. 17 jadłam obiad,jednak to nie wystarczało i o 19-20 brałam sie za kolację.Całe jedzenie przerzucałam na popołudnie/wieczór,także że nic dziwnego że powoli zaczynałam przybierać na wadze.Nie chcę aby znowu powtórzyło sie to samo.Obecnie jestem na diecie i chciałabym schudnąć jeszcze trochę.
Czy są tu może jakieś dziewczyny,które pracują w podobnych godzinach?Jak organizować sobie jadłospis,aby nie rzucać sie na lodówkę po powrocie z pracy?Co można zabierać do biura oprócz tego nieszczęsnego pieczywa?

Ja nie bardzo rozumiem problem.
Te godziny pracy są całkiem normalne.
Jedyne co, to widzę Twoje własne niechlujstwo żywieniowe: brak śnaidania, a potem kanapki lub co gorsza drożdzówki , a potem jeszcze zdziwienie ze kolacji Ci się chce

Normalnie jedz:
- solidne śniadanie przed wyjściem do pracy.
- w pracy wystarczy 1 posiłek - jakaś sałatka czy kanapki ale z porzadnego chleba i sporej ilosci dodatków + owoce
- po pracy obiad ,
- a wieczorem tak ze 3 godziny po obiedzie, lekka kolacja.
4 posiłki dziennie to nie ejest ani za mało, ani za dużo , na diecie czy bez niej.
To jest całkiem normalnie.

W ogóle nie ogarniam koncepcji jedzenia obiadu w godzinach koło 13 tej? Kto na to może sobie pozwolić? Chyba tylko nie pracujący, ale nawet w dni wolne od pracy chyba bym sie zarżnęła jakbym zaraz po śniadaniu musiała stawać do robienia obiadu i go jeść w porze ledwo co po 2gim śniadaniu
U nas obiad koło 16-17 a wszyscy chudzi.

Podejrzewam ze większym problemem jest co jesz. Na drożdżówkach bez śniadania, to każdy by utył.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 05:15   #14
ganesha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 222
Dot.: Co jeść w pracy?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość

W ogóle nie ogarniam koncepcji jedzenia obiadu w godzinach koło 13 tej? Kto na to może sobie pozwolić? Chyba tylko nie pracujący, ale nawet w dni wolne od pracy chyba bym sie zarżnęła jakbym zaraz po śniadaniu musiała stawać do robienia obiadu i go jeść w porze ledwo co po 2gim śniadaniu
U nas obiad koło 16-17 a wszyscy chudzi.
Ja zawsze jem obiad o tej porze Razem ze mna kilkaset osób w mojej pracy (ponieważ mamy też kantynę która wydaje obiady pomiędzy 12,30 a 14,30), kilkaset osób u TŻa oraz większość moich znajomych... Gdybym zjadła owsiankę o 7 a potem przegryzła coś w pracy około południa (nie porzadny posiłek a kanapki lub coś drobnego na lunch) to zapewne po powrocie do domu jakos o 17stej to zapewne rzuciłabym się na jedzenie
ganesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 09:02   #15
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Co jeść w pracy?

Cytat:
Napisane przez ganesha Pokaż wiadomość
Ja zawsze jem obiad o tej porze Razem ze mna kilkaset osób w mojej pracy (ponieważ mamy też kantynę która wydaje obiady pomiędzy 12,30 a 14,30), kilkaset osób u TŻa oraz większość moich znajomych... Gdybym zjadła owsiankę o 7 a potem przegryzła coś w pracy około południa (nie porzadny posiłek a kanapki lub coś drobnego na lunch) to zapewne po powrocie do domu jakos o 17stej to zapewne rzuciłabym się na jedzenie
Nie znam nikogo kto miałby takie luksusy, raczej wszyscy jedzą solidny obiad właśnie koło 16-17 po pracy.
Jakoś żyjemy, nie rzucamy się. W dodatku wszyscy chudzi.

Dla mnie 13-ta to jest stanowczo za wcześnie na obiad.
Śniadanie koło 7
11-12 to pora drugiego śniadania
16-17 obiad,
koło 20-21 kolacja albo jak w lato napchani owocami to i po co komu kolacja.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 13:11   #16
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Co jeść w pracy?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Nie znam nikogo kto miałby takie luksusy, raczej wszyscy jedzą solidny obiad właśnie koło 16-17 po pracy.
Jakoś żyjemy, nie rzucamy się. W dodatku wszyscy chudzi.

Dla mnie 13-ta to jest stanowczo za wcześnie na obiad.
Śniadanie koło 7
11-12 to pora drugiego śniadania
16-17 obiad,
koło 20-21 kolacja albo jak w lato napchani owocami to i po co komu kolacja.
A ja godzę oba fronty i zdarza mi się zjeść lunch o 12-13, a potem obiadokolację o 16-17.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 14:52   #17
LuckyJane
Rozeznanie
 
Avatar LuckyJane
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 758
Dot.: Co jeść w pracy?

Koniecznie zacznij jeść porządne śniadania, jeśli nie jesteś w stanie od razu jeść, to wstawaj pół godziny, czy godzinę wcześniej. Po kilku dniach zaczniesz się przestawiać i nie będziesz musiała się zmuszać. To jest naprawdę kwestia przyzwyczajenia. Do pracy to robię sobie np. makaron z warzywami i kurczakiem, albo na szybko ryż z makrelą wędzoną, z pokrojonym ogórkiem zielonym, sosem z jogurtu i łyżeczką majonezu plus przyprawy.

Edytowane przez LuckyJane
Czas edycji: 2014-11-30 o 15:24
LuckyJane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 07:27   #18
Negra1987
Zadomowienie
 
Avatar Negra1987
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Ztądinąd
Wiadomości: 1 118
Dot.: Co jeść w pracy?

Praca w godz. 8-16 mmm.... moje marzenie. I miliony pomysłów na jedzenie do pracy.
Podstawą są solidne śniadania, jak już Wizażanki zauważyły.
Ja pracuję na 3 zmiany (6-14, 14-22, 22-6) i nigdy nie miałam problemów ze zdrowym odżywianiem i jedzeniem co 3-4 godz.
Do pracy zawsze robię sobie jedzonko do pojemnika. A zawartość mojego pojemnika zależy od tego jaką mam zmianę.
Jak mam ranki, dzień wcześniej gotuję sobie "wypasioną" owsiankę bądź jaglankę z owocami/miodem/bakaliami/cynamonem/jogurtem. Ewentualnie ryż na mleku z owocami.
Na popołudniówki najczęściej są to duszone warzywa z kaszą (jaglaną,gryczaną)/ryżem/makaronem razowym. i mięskiem/rybką.
Na nocki zaopatruję się w solidną porcję białka - serek wiejski z pomidorem/ogórkiem/wędzoną rybką.
Zawsze mam w torebce jakiś owoc (jabłko,banan) i mały pojemniczek z mieszanką bakalii do podchrupania na mały głód.
Nie jem w kantynie (jest w moim zakładzie),najczęściej są tam smażone w oleju kotlety,kotleciki,ryby,tł uste lecza itp. Poza tym pracowałam kiedyś w kantynie pracowniczej i wiem jak to wygląda od środka.
Nie jadam żadnych gotowców (owsianki znanych firm,ryże na mleku). Warto poświęcić 15 minut na zrobienie czegos pysznego i zdrowego.
Np. wczoraj udusiłam sobie paprykę czerwoną z marchewką i porem. I mam gar na 3 dni. Wczoraj z kaszą jaglaną, dzisiaj dorzucę ryż i kurczaka.
__________________
"Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki, jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć."
Negra1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 08:56   #19
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Co jeść w pracy?

Ja również pracuję w godzinach 8-16, ale jem te 5 posiłków dziennie, nawet jak nie mam czasu, bo naprawdę - zawsze znajdzie się te 3-5 minut, aby otworzyć pudełko z przygotowanym wcześniej posiłkiem i zjeść
U mnie wygląda to mniej więcej tak:
o 5.30 I śniadanie
o 9.00 II śniadanie, z reguły jakiś wysokobiałkowy jogurt i musli
o 12.30 zawsze jakiś chudy serek z garścią orzechów i nasion orzechami
o 16.30 jem w domu coś w miarę lekkiego na ciepło
o 20.30 mam kolację białkową i później już nie wcinam niczego Kładę się około 23, czasem później, ale przez cały dzień mam regularnie dostarczaną energię, przez co funkcjonuję i działam o wiele lepiej, niż jakbym miała się katować zbyt długimi przerwami w posiłkach i chodzić głodna
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-25, 08:10   #20
Denwer455
Raczkowanie
 
Avatar Denwer455
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 147
GG do Denwer455
Dot.: Co jeść w pracy?

Można przygotować w domu i zabrać ze sobą np. taką sałatkę z łososiem:

50 g pieczonego łososia, kilka liści roszponki lub innej sałaty ,pomidor w plastrach, pokrojony w plastry ugotowany ziemniak, natka pietruszki, oliwa z oliwek

Ułożyć składniki na talerzu i skropić oliwą.
__________________
Kodeks pracy i prawo ogólnie - http://kodekspracy.blogspot.com/
Denwer455 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-25, 21:49   #21
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Co jeść w pracy?

Sałatki, wafle ryżowe, makaron ze szpinakiem... Wybór jest spory
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-04, 18:06   #22
zajaczekjaras
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 4
Dot.: Co jeść w pracy?

zależy jaka praca jest, im bardziej wymagająca sił fizycznych tym bardziej bym w płyny szedł i konkretniejszy posiłek.
zajaczekjaras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-07, 06:44   #23
kasia1546eu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 7
Dot.: Co jeść w pracy?

Czy zdajesz sobie sprawę, że zgodnie z kodeksem pracy przysługuje Ci 30 min przerwy każdego dnia? Jeżeli praca wiąże się z komputerem należy również stosować ją rozdzielić na parę kilkuminutowych przerw, pozwalając odpocząć oczom. Co za firma..
kasia1546eu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-08, 05:29   #24
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Co jeść w pracy?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 19:39
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-08, 11:26   #25
ankatom
Raczkowanie
 
Avatar ankatom
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 29
Dot.: Co jeść w pracy?

zaraz zaraz! Jak to nie masz przerwy na jedzenie? To jest niezgodne z prawem! Przecież masz prawo do przerwy ! No ale ok, jeśli nie można nic z tym zrobić to na Twoim miejscu jadłabym syte śniadania zamiast kawy i precla. Ja jak zjem porządną owsiankę to jestem najedzona na minimum 4 godziny
__________________
Mogłaby zamknąć oczy, udawać, że wszystko jest w porządku. Wiedziała jednak, że nie da się żyć z zamkniętymi oczami.

Cassandra Clare - Miasto Szkła
ankatom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-08, 21:10   #26
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Co jeść w pracy?

Pracuję 8-16 i mój dzień wygląda tak.

1. 6:45 Śniadanie w domu (najczęśniej jajecznica, czasami owsianka itp.)
2. między 9 a 10 II śniadanie: "ptasie mleczko" z twarogu i galaretki z owocami, owoce z jogurtem i jakimiś pestkami, pudding chia. Generalnie cokolwiek co mogę sobie zjeść pracując przy komputerze.
3. 12:00 obiad. Albo przynoszę coś swojego (kasza z gulaszem, zapiekanka makaronowa, łosoś z batatami - do tego zwykle kupuję jakąś surówkę w kantynie) lub jem coś co jest dostępne w kantynie (np. jakieś mięso+zieminiaki/ryż/kasza+surówka)

potem mam już problem z jedzeniem, bo zwykle już mi się jeść nie chcę, ale staram się jeszcze zjeść jakiegoś owoca przed wyjściem z pracy a wieczorem zrobic jakąś sałatkę np. z jajkiem. Ale z tym różnie bywa, walczę aby było lepiej.
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 16:36   #27
Darnna47
Przyczajenie
 
Avatar Darnna47
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 8
Dot.: Co jeść w pracy?

Ja tak samo zaczynam śniadanie od owsianki i jestem najedzona od 7 do 11 a czasami nawet do 12 i wtedy jem jakąś kaszę z warzywami albo zupę i jakiegoś owocka później jeszcze
Darnna47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-13, 09:48   #28
JuliankaK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11
Dot.: Co jeść w pracy?

Naleśniki z farszem warzywnym <3 albo lunchboxy: kasza / ryż / makaron + sos + warzywa
JuliankaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-13 10:48:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:35.