Bardzo duza rozbieznosc zarobkow miedzy mna a tztem - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-05, 11:08   #91
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bardzo duza rozbieznosc zarobkow miedzy mna a tztem

Cytat:
Napisane przez Daenerys Pokaż wiadomość
Poki co sklaniam sie ku 'share'.
No, uniwersalne. Shared account i tak dalej
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 14:44   #92
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Bardzo duza rozbieznosc zarobkow miedzy mna a tztem

Cytat:
Napisane przez eos50 Pokaż wiadomość
Pytasz czy jestem romantykiem? Oczywiście, że jestem. Przecież bajka o Kopciuszku to moja ulubiona. Czasem Margo (opuszczę te literki TT, bo mi sie z pistoletem kojarzą) to sobie myślę, że jestem jako ten Unkas ostatni Mohikanin w tym dzisiejszym durnym, materialistyczno-egoistycznym świecie. Nie to, żebym tam zaraz miał cierpieć za miliony albo śpiewać serenady pod balkonem ukochanej, ale w taką zwykłą, bezinteresowną miłość dwojga ludzi wierzę i to wierzę głęboko. Dlatego jeśli by to chodziło o mnie nie byłoby sprawy, bo ja bym problemu w ogóle nie zauważył. Gdybym Tobie zaproponował obgadanie tego tematu przy kawie, to jasnym dla mnie jest, że skoro ja Cię zapraszam, to ja płacę. Nawet ciacho bym Ci fundnął gdybyś akurat nie była na diecie, a gdybyś na niej była to nawet dwa i to pomimo, że kąsasz mnie cały czas jak na lwicę przystało. Ale tu Margo nie chodzi o mnie i mój romantyzm, a pytania zasadnicze są całkiem inne:

1. Czy on jest wyznawcą teorii, że związek to pełna wspólnota we wszystkim? Również finansowa i co jest moje, to z założenia jest również, a może przede wszystkim Twoje?
2. Czy Daenerys potrafi sobie poradzić ze spustoszeniem jakie w jej głowie poczyniły lansowane teorie o równouprawnieniu i potrafi zaakceptować fakt, że kochający prawdziwie mężczyzna jest szczęśliwy, że może opiekować się i chronić kobietę swojego życia, zapewnić jej dostatnie życie przy swoim boku? Czy potrafi sobie wyobrazić, że z całą pewnością taki mężczyzna nigdy nie pomyśli o niej w kategoriach 'utrzymanki'? Czy dotrze do niej, że związek to nie wyścigi i rywalizacja tylko wzajemna współpraca dla dobra drużyny?

W ostatnich postach zaczęła pisać do rzeczy więc jest nadzieja, że to sobie wyjaśnią i wszystko dobrze się skończy. Ale skończy się dobrze przede wszystkim wtedy, gdy Daenerys przestanie głupio myśleć.

Daenerys!!! Jeśli Twój facet jest ok, to nawet nie masz pojęcia jaką przykrość mu robisz swoimi rozkminami o 'utrzymance'!
jakoś skłaniam się ku temu,że autorka czuje się dziwnie,aczkolwiek nie źle.
być może swoją skromnością nie chciala się narazić wszechobecnym krytykantkom ,albo czuje się po prostu nieswojo.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 14:46   #93
eos50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 149
Dot.: Bardzo duza rozbieznosc zarobkow miedzy mna a tztem

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
jakoś skłaniam się ku temu,że autorka czuje się dziwnie,aczkolwiek nie źle.
być może swoją skromnością nie chciala się narazić wszechobecnym krytykantkom ,albo czuje się po prostu nieswojo.
Być może, ale póki co problem jest w niej. Po ich rozmowie może się oczywiście okazać, że również w nim. Poczekajmy.
eos50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 14:50   #94
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Bardzo duza rozbieznosc zarobkow miedzy mna a tztem

Cytat:
Napisane przez eos50 Pokaż wiadomość
Być może, ale póki co problem jest w niej. Po ich rozmowie może się oczywiście okazać, że również w nim. Poczekajmy.
jakoś nie widzę tam problemu.
może to wydawac się nieco dziwne i można czuć się nieswojo,jednak nie ma tam konfliktu moralnego.
gdyby był to autorka nie widziałaby możliwości dogadania się.

wiesz,to nie jest tak,że każda kobieta czeka ,aż facet za nią zapłaci.część z nich po prostu jest kulturalna i proponuje zrzutkę,jednak z chęcią przystaje na propozycję prezentu oczekując tego .
ktoś może nazwać to dyplomacją,ja nazywam to dobrym wychowaniem.

Edytowane przez TmargoT
Czas edycji: 2012-12-05 o 14:53
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 15:18   #95
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Ja sie cala to sytuacja stresuje i wg mnie bedzie to malo przyjemna rozmowa o pieniadzach. Nie do konca wiem co mam powiedziec bo nie chce wyjsc na taka co obchodza tylko jego pieniadze. Przeciez nie moge powiedziec ze caly czas zgrywalam niezalezna a teraz nagle oczekuje zeby on placil albo zebym miala dostep do jego konta. Mimo bycia razem przez rok kwestii finansowych nie poruszalismy bo nie bylo takiej potrzeby.
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 15:24   #96
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Stresuje sie tez tym jak ja patrze na sytuacje. Mam ta prace na umowe zlecenia, taka freelancerka. Nie wiem ile w danym miesiacu bedzie zlecen i ile zarobie a teraz martie sie na zapas teraz ze nie mam za co jego rodzinie kupic prezenty. Ze musze zarobic jak najwiecej prosic sie o zlecenia, np zeby mnie bylo stac na to zeby choc raz zaplacic za wyjscie razem. To jakas paranoja z mojej strony.
Jesli chodzi o prace to tak bede zmieniac i polepszac swoja sytuacje meterialna, ale dopiero zaczelam pracowac w zawodzie. To nie jest tak latwo.
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 15:30   #97
eos50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 149
Dot.: Bardzo duza rozbieznosc zarobkow miedzy mna a tztem

No i już Margo znasz odpowiedź czy jest problem, czy go nie ma.
Cytat:
Napisane przez Daenerys Pokaż wiadomość
Ja sie cala to sytuacja stresuje i wg mnie bedzie to malo przyjemna rozmowa o pieniadzach. Nie do konca wiem co mam powiedziec bo nie chce wyjsc na taka co obchodza tylko jego pieniadze. Przeciez nie moge powiedziec ze caly czas zgrywalam niezalezna a teraz nagle oczekuje zeby on placil albo zebym miala dostep do jego konta. Mimo bycia razem przez rok kwestii finansowych nie poruszalismy bo nie bylo takiej potrzeby.
Nie było potrzeby, to nie poruszaliście. Teraz rysuje się taka potrzeba w związku ze wspólnym zamieszkaniem, to tę kwestię poruszycie. Pieniądze to bardzo ważny temat i jedna z podstawowych przyczyn rozpadu związków więc wszystko trzeba wyjaśnić i uzgodnić.

A na drugi raz nigdy nikogo nie zgrywaj, bo na dłuższą metę to nie popłaca.
eos50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-05, 15:40   #98
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Bardzo duza rozbieznosc zarobkow miedzy mna a tztem

Cytat:
Napisane przez eos50 Pokaż wiadomość
No i już Margo znasz odpowiedź czy jest problem, czy go nie ma.
Nie było potrzeby, to nie poruszaliście. Teraz rysuje się taka potrzeba w związku ze wspólnym zamieszkaniem, to tę kwestię poruszycie. Pieniądze to bardzo ważny temat i jedna z podstawowych przyczyn rozpadu związków więc wszystko trzeba wyjaśnić i uzgodnić.

A na drugi raz nigdy nikogo nie zgrywaj, bo na dłuższą metę to nie popłaca.
no widzę.problem jest natury moralnej,a nie bariery nie do przeskoczenia
Cytat:
Napisane przez Daenerys Pokaż wiadomość
Ja sie cala to sytuacja stresuje i wg mnie bedzie to malo przyjemna rozmowa o pieniadzach. Nie do konca wiem co mam powiedziec bo nie chce wyjsc na taka co obchodza tylko jego pieniadze. Przeciez nie moge powiedziec ze caly czas zgrywalam niezalezna a teraz nagle oczekuje zeby on placil albo zebym miala dostep do jego konta. Mimo bycia razem przez rok kwestii finansowych nie poruszalismy bo nie bylo takiej potrzeby.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 15:47   #99
eos50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 149
Dot.: Bardzo duza rozbieznosc zarobkow miedzy mna a tztem

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
no widzę.problem jest natury moralnej,a nie bariery nie do przeskoczenia
Ty naprawdę myślisz, że dla Daenerys jest ważne jaką terminologię zastosujemy? Ona ma problem i pyta na forum. To jest ważne. A Problem jest albo i nie jest do przeskoczenia. Okaże się po rozmowie.
eos50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 15:49   #100
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Bardzo duza rozbieznosc zarobkow miedzy mna a tztem

Cytat:
Napisane przez eos50 Pokaż wiadomość
Ty naprawdę myślisz, że dla Daenerys jest ważne jaką terminologię zastosujemy? Ona ma problem i pyta na forum. To jest ważne. A Problem jest albo i nie jest do przeskoczenia. Okaże się po rozmowie.
jak na razie widze problem w angielskim nazewnictwie
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 23:58   #101
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Bardzo duza rozbieznosc zarobkow miedzy mna a tztem

a co jeżeli role są odwrócone?
kobieta zarabia +/- 10 x więcej?
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-06, 03:45   #102
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Bardzo duza rozbieznosc zarobkow miedzy mna a tztem

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
a co jeżeli role są odwrócone?
kobieta zarabia +/- 10 x więcej?
No przecież kolor bzu i inne wizażanki pisały o takich sytuacjach.
Każdy ma inne zapatryawania - jeszcze nie spotkałam się z nnym poziomem życia wśród małżeństwa lub poważnego związku


Słyszałam o sytuacjach, gdy partner wypominał kobiecie brak dochodu po latach, bo zajmowała się domem, ale też bezpośrednio się z tym nie spotkałam
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 09:45   #103
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Bardzo duza rozbieznosc zarobkow miedzy mna a tztem

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
a co jeżeli role są odwrócone?
kobieta zarabia +/- 10 x więcej?
A co za różnica?
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 10:07   #104
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Bardzo duza rozbieznosc zarobkow miedzy mna a tztem

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
A co za różnica?
jednak dochodzi tu jeszcze głęboko zakorzeniony stereotyp, iż to facet jest głową rodziny i na nim spoczywa większa odpowiedzialność dbania o bezpieczeństwo finansowe

nie chodzi mi o utopijne przekonania, że jak jest miłość, to nic innego się nie liczy
jak Wy byście się czuły utrzymując gospodarstwo domowe, dajmy na to, bez realnych perspektyw na odwrócenie sytuacji?
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 10:10   #105
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bardzo duza rozbieznosc zarobkow miedzy mna a tztem

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
jak Wy byście się czuły utrzymując gospodarstwo domowe, dajmy na to, bez realnych perspektyw na odwrócenie sytuacji?
Normalnie. Jak mi facet na przykład zachoruje, przejdzie na rentę, to go przecież nie zostawię z powodu spadku zarobków.
Jeśli raptem stanie się dziwoląg w postaci mojej wygranej w totka, albo kolosalnego wzrostu zarobków, to nie powiem mu "pa pa, nie dorastasz do moich obecnych standardów"

Że tak powiem - no bez jaj
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 10:11   #106
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Bardzo duza rozbieznosc zarobkow miedzy mna a tztem

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
jednak dochodzi tu jeszcze głęboko zakorzeniony stereotyp, iż to facet jest głową rodziny i na nim spoczywa większa odpowiedzialność dbania o bezpieczeństwo finansowe

nie chodzi mi o utopijne przekonania, że jak jest miłość, to nic innego się nie liczy
jak Wy byście się czuły utrzymując gospodarstwo domowe, dajmy na to, bez realnych perspektyw na odwrócenie sytuacji?
Kuzynka mojego męża zarabia o wiele więcej niż jej mąż i to on został w domu, wychowywał ich dzieci i obecnie dalej prowadzi dom a ona pracuje. A jak on pracował to zarabiał dużo mniej niż ona.
Bardzo udane i szczęsliwe małżeństwo, mają już swoje lata, dzieci wyszły z domu a oni widać że wciąż się kochają.
Tu nie chodzi o zarobki, ale mąż kuzynki to jest naprawdę dobry, miły, mądry człowiek. Taki miał zawód, że mało zarabiał po prostu, nie to, ze był jakiś niezaradny czy leniwy.
Bo to, dla mnie, też jest róznica jakim kto jest człowiekiem.

Ja obecnie też utrzymuję gospodarstwo domowe i nie mam wielkich (realnych) nadziei na zmianę.
Ale u mnie to trochę inna sytuacja.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2012-12-06 o 10:14
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 10:24   #107
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Bardzo duza rozbieznosc zarobkow miedzy mna a tztem

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Normalnie. Jak mi facet na przykład zachoruje, przejdzie na rentę, to go przecież nie zostawię z powodu spadku zarobków.
Jeśli raptem stanie się dziwoląg w postaci mojej wygranej w totka, albo kolosalnego wzrostu zarobków, to nie powiem mu "pa pa, nie dorastasz do moich obecnych standardów"

Że tak powiem - no bez jaj

nie chodzi mi o spadek zarobków partnera, tylko zdecydowaną różnicę od początku 'związku', bez realnych szans na zmianę sytuacji (ew. powiększenie różnicy) ze względu na rodzaj wykonywanych zawodów

---------- Dopisano o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Kuzynka mojego męża zarabia o wiele więcej niż jej mąż i to on został w domu, wychowywał ich dzieci i obecnie dalej prowadzi dom a ona pracuje. A jak on pracował to zarabiał dużo mniej niż ona.
Bardzo udane i szczęsliwe małżeństwo, mają już swoje lata, dzieci wyszły z domu a oni widać że wciąż się kochają.
Tu nie chodzi o zarobki, ale mąż kuzynki to jest naprawdę dobry, miły, mądry człowiek. Taki miał zawód, że mało zarabiał po prostu, nie to, ze był jakiś niezaradny czy leniwy.
Bo to, dla mnie, też jest róznica jakim kto jest człowiekiem.

Ja obecnie też utrzymuję gospodarstwo domowe i nie mam wielkich (realnych) nadziei na zmianę.
Ale u mnie to trochę inna sytuacja.
Kuzynka nigdy nie miała wątpliwości co do takiego hmm 'układu' (nie chcę, żeby źle zabrzmiało , ale to najlepsze określenie)? i podobnież - co sądził na ten temat mężczyzna? rozmawiałaś kiedyś z nimi może na ten temat? ciekawi mnie spojrzenie 'od wewnątrz' takiego związku

mogę zapytać jaka sytuacja jest u Ciebie?
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 10:29   #108
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bardzo duza rozbieznosc zarobkow miedzy mna a tztem

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
nie chodzi mi o spadek zarobków partnera, tylko zdecydowaną różnicę od początku 'związku', bez realnych szans na zmianę sytuacji (ew. powiększenie różnicy) ze względu na rodzaj wykonywanych zawodów
Gdybym zarabiała tyle, że nie byłoby dla mnie problemem utrzymanie rodziny, to nie byłoby nad czym się zastanawiać. Podejrzewam że większy problem miałby z tym mężczyzna niż ja.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 10:30   #109
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Bardzo duza rozbieznosc zarobkow miedzy mna a tztem

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość

Kuzynka nigdy nie miała wątpliwości co do takiego hmm 'układu' (nie chcę, żeby źle zabrzmiało , ale to najlepsze określenie)? i podobnież - co sądził na ten temat mężczyzna? rozmawiałaś kiedyś z nimi może na ten temat? ciekawi mnie spojrzenie 'od wewnątrz' takiego związku

mogę zapytać jaka sytuacja jest u Ciebie?
Kuzynka nie maiła nigdy wątpliwości, bo ona zawsze chciała mieć dzieci i rodzinę a zdawała sobie sprawę z tego, że nie mogła byc w dóch miejscach równocześnie: z dziećmi i w pracy, bo wiadomo, że nie pracowała od 8 do 15. Lepiej więc (jesli była taka możliwość), zeby dziecko było z ojcem niż z obcą kobietą czy babcią. Generalnie była zachwycona.
Jej mąż nigdy nie mówił, że źle sie z tym czuł, był i jest zadowolony, do tego stopnia, że obecnie nie pracuje wcale, tylko zajmuje się domem i dbaniem o żonę. Ale zawsze twierdził, ze musi mieć silne nerwy i ogólnie twardą d.. bo czego sie nasłuchał od społeczeńswa to jego


Mój mąż jest chory.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-06, 10:45   #110
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Bardzo duza rozbieznosc zarobkow miedzy mna a tztem

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Kuzynka nie maiła nigdy wątpliwości, bo ona zawsze chciała mieć dzieci i rodzinę a zdawała sobie sprawę z tego, że nie mogła byc w dóch miejscach równocześnie: z dziećmi i w pracy, bo wiadomo, że nie pracowała od 8 do 15. Lepiej więc (jesli była taka możliwość), zeby dziecko było z ojcem niż z obcą kobietą czy babcią. Generalnie była zachwycona.
Jej mąż nigdy nie mówił, że źle sie z tym czuł, był i jest zadowolony, do tego stopnia, że obecnie nie pracuje wcale, tylko zajmuje się domem i dbaniem o żonę. Ale zawsze twierdził, ze musi mieć silne nerwy i ogólnie twardą d.. bo czego sie nasłuchał od społeczeńswa to jego
no właśnie - otoczenie chyba daje popalić w takiej sytuacji i to zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie...choć chyba coraz częściej widzimy tego typu relacje w domach
sama mam mieszane uczucia, ale to pewnie też jeszcze moja niedojrzałość emocjonalna


Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Mój mąż jest chory.
to rzeczywiście inna sytuacja
przykro mi i trzymam kciuki za powrót do zdrowia!!
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 12:34   #111
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Bardzo duza rozbieznosc zarobkow miedzy mna a tztem

U mnie w związku jest podobnie - mój TŻ zarabia dużo więcej ode mnie. Nie jest to może aż taka różnica jak u Ciebie, ale niewiele mniejsza. Poza tym ja mam niestabilną pracę, są miesiące, gdy jest naprawdę OK, a są też slabsze.

Na początku też miałam pewne obawy jak to będzie jak zamieszkamy razem. Ale wszystko wyszło jakoś naturalnie i nie ma żadnego problemu Nie składamy się po połowie ani nie rozliczamy co do grosza. Zdaję sobie sprawę, że jestem częściowo na utrzymaniu TŻ, ale on mi nigdy nie dał tego odczuć. To jest taki typ, że jak dostał premię w pracy, to się ucieszył, że będzie nas stać na nowe meble do sypialni i na porządny zimowy płaszcz dla mnie. Kiedy miał ochotę pojechać na wakacje, a ja akurat miałam kiepską sytuację, to płacił niemal za wszystko i cieszył się, że jesteśmy razem.

Oczywiście, staram się w miare możliwości dokladać do rachunków, kupuję większość jedzenia, poza tym - jako że pracuję w domu - gotuję i dbam o to, żeby fajnie nam się zyło Taki układ sprawdza się u nas, ale ja tez nie jestem kobietą, ktorej zależy na tym, by być super niezależną. Gdybym się źle z tym czula, to na pewno nie zamieszkałabym z nim, poczekałabym aż będę miała bardziej stabilną sytuację. Przed zamieszkaniem razem on doskonale zdawal sobie sprawę z tego jak to będzie wyglądało i stwierdziliśmy, że nam obojgu to pasuje
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 11:38   #112
ZakkAtak
Rozeznanie
 
Avatar ZakkAtak
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 548
Dot.: Bardzo duza rozbieznosc zarobkow miedzy mna a tztem

w tej chwili ja nas utrzymuję od grudnia 2012. Dla mnie nie ma to znaczenia. Jak się człowiek kocha to pieniądze nie sa najwazniejsze, tzn są, ale nie to kto je daje i kto więcje ich ma. I tak oboje razem je wydajemy i ew. odkładamy
__________________


ZakkAtak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 11:02   #113
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Bardzo duza rozbieznosc zarobkow miedzy mna a tztem

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Kuzynka nie maiła nigdy wątpliwości, bo ona zawsze chciała mieć dzieci i rodzinę a zdawała sobie sprawę z tego, że nie mogła byc w dóch miejscach równocześnie: z dziećmi i w pracy, bo wiadomo, że nie pracowała od 8 do 15. Lepiej więc (jesli była taka możliwość), zeby dziecko było z ojcem niż z obcą kobietą czy babcią. Generalnie była zachwycona.
Jej mąż nigdy nie mówił, że źle sie z tym czuł, był i jest zadowolony, do tego stopnia, że obecnie nie pracuje wcale, tylko zajmuje się domem i dbaniem o żonę. Ale zawsze twierdził, ze musi mieć silne nerwy i ogólnie twardą d.. bo czego sie nasłuchał od społeczeńswa to jego
No niestety, w wielu sytuacjach ludzie muszą się nasłuchać przykrych rzeczy... dobrze, jak ktoś jest na tyle silny, żeby to olać.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:26.