Płacenie za mieszkanie TŻ-towi? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-06, 10:59   #1
pogubiona88
Zadomowienie
 
Avatar pogubiona88
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 166

Płacenie za mieszkanie TŻ-towi?


Do podjęcia takiego wątku zainspirowała mnie rozmowa koleżanek z pracy.

Otóż jedna z nich jest od roku ze swoim facetem. Ona wynajmowała sobie mieszkanie, on inne. Natomiast on w międzyczasie kupił własne (zgromadził sporo pieniędzy) i tylko przez najbliższe 2 lata będzie spłacał jeszcze kredyt. Zarabia podobno nieźle. Nie ma kokosów, ale na spłatę kredytu, wakacje raz w roku i utrzymanie starcza. Facet ma 32 lata. Traktują się poważnie, oboje myślą o małżeństwie w bliższej lub dalszej przyszłości.
Natomiast ona jest młodsza, częściowo na utrzymaniu własnym częściowo na rodziców. Ma 26 lat, dużo pracuje, ale niestety to co zarabia nie starcza na samodzielne utrzymanie i wynajem.
On zaproponował, że jak za kilka miesięcy będzie się przenosił do swojego własnego mieszkania, to ona może z nim zamieszkać....ale będzie mu płacić kilkaset złotych za to + opłaty za wodę, prąd itp.

Koleżankę trochę wcięło. Mówi że co innego jakby mieli razem wynająć mieszkanie, jego nie byłoby stać, składaliby się... Ale co innego jak to jego własność, mieszkanie będzie na niego, a on jeszcze każe jej płacić jakby wynajmował to jakiemuś studentowi.....

Druga koleżanka zaś tego nie rozumie i mówi jej że to normalne, że powinna płacić bo to nie jej mieszkanie...

Ja chyba zgadzam się z "pokrzywdzoną"...

A jakie jest Wasze zdanie?
pogubiona88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 11:06   #2
Dziewczyna Stradivariusa
Raczkowanie
 
Avatar Dziewczyna Stradivariusa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 436
Dot.: Płacenie za mieszkanie TŻ-towi?

Ja chyba też się zgadzam z "pokrzywdzoną" oczywiście inną kwestią są koszty utrzymania mieszkania, je powinni dzielić, tak z ciekawości jak ten facet nazwał tą kilkusetzłotową opłatę? Opłatą za wynajem?
Dziewczyna Stradivariusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 11:08   #3
pogubiona88
Zadomowienie
 
Avatar pogubiona88
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 166
Dot.: Płacenie za mieszkanie TŻ-towi?

Tak. Że policzy jej tak jakby wynajmowała pokój (1 z 3). Nie podał dokładnie kwoty..ale ona podejrzewa że jakieś 500 zł... Ona jak najbardziej chce płacić za wodę, gaz, jedzenie, środki czystości i takie rzeczy... Mówi tylko o zdziwieniu na stałą comiesięczną kwotę za mieszkanie....
pogubiona88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 11:14   #4
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Płacenie za mieszkanie TŻ-towi?

Dla mnie czerwona flaga, naprawdę. Wspólne mieszkanie z partnerem oznacza pewną wspólnotę - co z tego, że bez ślubu? Nie wyobrażam sobie, żeby partnerka była traktowana jak współlokator. Moim zdaniem to dużo mówi o podejściu jaśnie pana do pieniędzy i do swojej własności, a także do swojej partnerki.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 11:16   #5
pogubiona88
Zadomowienie
 
Avatar pogubiona88
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 166
Dot.: Płacenie za mieszkanie TŻ-towi?

Też mi się tak wydaje. Że co, do ślubu płaci mu kilkaset złotych a po ślubie nie?
pogubiona88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 11:17   #6
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Jestem bardzo ciekawa jak sie dyskusja rozwinie.
Wg mnie chce splacic swoj (dwuletni tylko) kredyt jej kosztem.

Inaczej pewnie bym myslala gdyby kredyt byl na 30 lat.
Zreszta nie wiem. To mieszkanie nigdy nie bedzie jej prawda? Nawet jak wejda w zwiazek malzenski.
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 11:18   #7
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Płacenie za mieszkanie TŻ-towi?

Swoją drogą po ślubie to TEŻ nie będzie jej mieszkanie - będzie wchodziło w część majątku osobistego, bo Jaśnie Pan nabył je przed ślubem.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-06, 11:21   #8
pogubiona88
Zadomowienie
 
Avatar pogubiona88
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 166
Dot.: Płacenie za mieszkanie TŻ-towi?

No nie będzie. Pewnie jakby po ślubie było jej to by płaciła nawet. A tu będzie płaciła na coś co będzie jego. Oczywiście rozwodu nikt nie zakłada....
pogubiona88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 11:22   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Płacenie za mieszkanie TŻ-towi?

Można to potraktować tak jakby wspólnie wynajmowali mieszkanie i płacą po połowie.

Dlaczego nie ma mu opłacać polowy rachunków+coś extra na kredyt? w wynajętym też spora część idzie do właściciela a mieszkanie nie przechodzi na wlasnośc lokatorow przez to.

Troche nie rozumiem nazywania jej pokrzywdzoną, mieszkanie mozna przepisać i na nią a i je odziedziczy lub ich dzieci.

Po ślubie już ok może splacac kredyt a przed nie? bo co mieszkac za darmo by sie chciało? przed slubem nie ma rzeczy wspólnych ? szczegolnie jesli myslą o sobie poważnie to w czym problem?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2013-03-06 o 11:24
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 11:25   #10
waisuga
Raczkowanie
 
Avatar waisuga
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Ieper, BE
Wiadomości: 319
Dot.: Płacenie za mieszkanie TŻ-towi?

Niech się dziewczyna w to nie pakuje.
W ogóle jakaś masakra - planują wspólną przyszłość, a on chce żeby mu płaciła za wynajem? A co ona jest jego współlokatorką czy partnerką?? Chore

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
bo co mieszkac za darmo by sie chciało? przed slubem nie ma rzeczy wspólnych ?
Nie ma, przynajmniej z punktu widzenia prawa. Jak do ślubu nie dojdzie, to dziewucha zostanie z niczym, a gościu będzie miał mieszkanie spłacone i będzie się śmiał.
Wiem coś o tym. Z moim byłym mieszkalismy razem, ale to ja płaciłam wszystkie rachunki za czynsz itp. Rozstaliśmy się, mieszkanie było jego, jak się domyślacie ja zostałam z niczym. Więc ostrzegam zwyczajnie.

Edytowane przez waisuga
Czas edycji: 2013-03-06 o 11:32
waisuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 11:27   #11
Kurosaki Ichigo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2
Dot.: Płacenie za mieszkanie TŻ-towi?

Facet patrzy na kase, wg mnie to już szczyt skąpstwa, planować z drugą osobą przyszłość, mieć własne mieszkanie i jeszcze zdzierać... To może w restauracjach, barach też płaćcie osobno
Kurosaki Ichigo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-06, 11:29   #12
pogubiona88
Zadomowienie
 
Avatar pogubiona88
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 166
Dot.: Płacenie za mieszkanie TŻ-towi?

No w tym że on już zapłacił 95% mieszkania i mieszkanie jest jego. On chce intercyze. Więc ok może mieszkanie będzie dzieci.... Ale rozumiem że oboje zarabiają po 3 tysiące, wynajmują mieszkanie za 2.... Ale on płaci za swoje mieszkanie, a ona musi mu płacić, za to ze on "pozwoli jej ze sobą mieszkać"....

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Kurosaki Ichigo Pokaż wiadomość
Facet patrzy na kase, wg mnie to już szczyt skąpstwa, planować z drugą osobą przyszłość, mieć własne mieszkanie i jeszcze zdzierać... To może w restauracjach, barach też płaćcie osobno
Ale to nie mój facet
pogubiona88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 11:29   #13
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Płacenie za mieszkanie TŻ-towi?

No cóż, jak on chce intercyzę, to według mnie jasno to pokazuje, że on NIE CHCE wspólnoty pieniężnej NIGDY. Dla mnie byłoby to niedopuszczalne, niech dziewczyna się w 100% zastanowi, czy czegoś takiego na pewno chce.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 11:31   #14
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Płacenie za mieszkanie TŻ-towi?

Ja rozumiem „pokrzywdzoną”. Sama nie zdecydowałabym się na wspólne mieszkanie z facetem, który raz traktuje mnie jak partnerkę, a raz jak współlokatorkę.

Szczerze powiedziawszy, to w ogóle zastanowiłabym się nad sensem bycia w związku z osobą, która dzieli się ze mną uczuciami jak z partnerem, a pieniędzmi jak ze współlokatorem.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 11:31   #15
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Płacenie za mieszkanie TŻ-towi?

Mi by się zapaliło czerwone światło. Jeśli dwoje ludzi decyduje się ze sobą mieszkać to owszem powinni dzielić koszty, ale koszty realne. A więc rachunki, zakup sprzętu do mieszkania itd. Ale żeby dziewczyna swojemu mężczyźnie płaciła za wynajem? Mi się to kłóci ze wszelkimi zasadami bycia razem. Ale dla mnie związek oznacza wspólnotę.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 11:33   #16
Kurosaki Ichigo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2
Dot.: Płacenie za mieszkanie TŻ-towi?

W sumie skoro mieszkanie jest jego to intercyza dopiero przed ślubem, bo na ten moment nie musi się martwić. Problem leży gdzie indziej, wydaje mi się że TŻ po prostu nie ufa. Na miejscu dziewczyny to bym się nie wprowadzał, może wtedy przemyślałby swoje plany. Powinien zrozumieć, że nie każdy zarabia kilka tyś $
Kurosaki Ichigo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 11:35   #17
Magdallen
Zakorzenienie
 
Avatar Magdallen
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 223
Dot.: Płacenie za mieszkanie TŻ-towi?

Wydaje mi się, że to trochę przegięcie. Czym innym jest dzielenie kosztów. Jeśli y wynajmował mieszkanie, to oczywiste, że wprowadzając się do niego powinna się dokładać do czynszu. Ale on chce na niej ewidentnie zarobić.
Może niech jeszcze uzgodnią kwestie tego, jak to jej mieszkanie u niego by wyglądało. Czy na zasadach pary - czyli spanie razem itd. czy na zasadach normalnego wynajęcia pokoju - że miałaby do własnej dyspozycji pokój (dziwne, jak na parę, no ale wtedy może i uzasadnione byłoby to płacenie).
Magdallen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 11:37   #18
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Płacenie za mieszkanie TŻ-towi?

Cytat:
Napisane przez waisuga Pokaż wiadomość


Nie ma, przynajmniej z punktu widzenia prawa. Jak do ślubu nie dojdzie, to dziewucha zostanie z niczym, a gościu będzie miał mieszkanie spłacone i będzie się śmiał.
Wiem coś o tym. Z moim byłym mieszkalismy razem, ale to ja płaciłam wszystkie rachunki za czynsz itp. Rozstaliśmy się, mieszkanie było jego, jak się domyślacie ja zostałam z niczym. Więc ostrzegam zwyczajnie.

A czy nie mozna tego potraktować jako dokladanie sie do rachunków? kredyt tez jest rachunkiem o to mi chodzi.


Cytat:
Napisane przez Kurosaki Ichigo Pokaż wiadomość
Facet patrzy na kase, wg mnie to już szczyt skąpstwa, planować z drugą osobą przyszłość, mieć własne mieszkanie i jeszcze zdzierać... To może w restauracjach, barach też płaćcie osobno
Oj tak patrzy na jej kasę szczegolnie, że laska na utrzymaniu rodzicow a on z palcem w nosie splaci ten kredyt, no chciwe bydle.

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Mi by się zapaliło czerwone światło. Jeśli dwoje ludzi decyduje się ze sobą mieszkać to owszem powinni dzielić koszty, ale koszty realne. A więc rachunki, zakup sprzętu do mieszkania itd. Ale żeby dziewczyna swojemu mężczyźnie płaciła za wynajem? Mi się to kłóci ze wszelkimi zasadami bycia razem. Ale dla mnie związek oznacza wspólnotę.
Ale może chodzi o dokladanie sie do kredytu jako rachunku wspolnego ?

Autorko :
Czy po spalaceniu kredytu tez ma placic za wynajem?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 11:41   #19
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Płacenie za mieszkanie TŻ-towi?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Dlaczego nie ma mu opłacać polowy rachunków+coś extra na kredyt? w wynajętym też spora część idzie do właściciela a mieszkanie nie przechodzi na wlasnośc lokatorow przez to.
To prawda, ale jednak trochę inna relacja łączy właściciela mieszkania i lokatora, a inna partnera i jego partnerkę.
Poza tym, właściciel mieszkania bierze lokatorów nie dlatego, że tak lubi, gdy są w jego domu, ale dlatego, że chce mieć od nich pieniądze za wynajem. A partner? Partner chyba nie bierze do domu partnerki po to, żeby na niej zarobić.

Cytat:
Po ślubie już ok może splacac kredyt a przed nie? bo co mieszkac za darmo by sie chciało? przed slubem nie ma rzeczy wspólnych ? szczegolnie jesli myslą o sobie poważnie to w czym problem?
No chyba w tym wypadku nie ma rzeczy wspólnych, skoro facet powiedział, że „ona ma mu płacić kilkaset złotych” a nie, że „będą mieli wszystko wspólne i wspólnie opłacą dom”.

Chyba, że to jakaś pomyłka bądź nieścisłość językowa Może facet powiedział coś innego, a potem przy ustnym przekazywaniu jego słów gdzieś się zatarł sens jego wypowiedzi. Jednak jeśli jego wypowiedzi były takie, jak te, które zostały przedstawione w wątku, to ja się zgadzam z Tyene i Kolor Bzu – czerwona flaga bądź czerwone światło, jeśli nie nawet czerwona kartka od razu.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-06, 11:42   #20
pogubiona88
Zadomowienie
 
Avatar pogubiona88
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 166
Dot.: Płacenie za mieszkanie TŻ-towi?

Nie powiedział jej podobno do kiedy. Po prostu zaproponował jej przeprowadzkę z płaceniem za wynajem.... Nie mówił że do końca kredytu, czy dłużej, czy krócej.
pogubiona88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 11:43   #21
Magdallen
Zakorzenienie
 
Avatar Magdallen
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 223
Dot.: Płacenie za mieszkanie TŻ-towi?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
A czy nie mozna tego potraktować jako dokladanie sie do rachunków? kredyt tez jest rachunkiem o to mi chodzi.

Oj tak patrzy na jej kasę szczegolnie, że laska na utrzymaniu rodzicow a on z palcem w nosie splaci ten kredyt, no chciwe bydle.

Ale może chodzi o dokladanie sie do kredytu jako rachunku wspolnego ?
A ja rozumiem kredyt jako rozłożoną w czasie opłatę za kupno mieszkania. Czemu niby ona ma się dokładać do kupna jego mieszkania? Pomieszka sobie, ale zawsze to będzie jego mieszkanie kupione częściowo za jej kasę
Magdallen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 11:43   #22
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Płacenie za mieszkanie TŻ-towi?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Ale może chodzi o dokladanie sie do kredytu jako rachunku wspolnego ?
Ciężko mówić o rachunku wspólnym, kiedy facet chce w przyszłości intercyzy...


Nie wiem, jakoś temat mi się w głowie nie mieści, nie spotkałam się z czymś takim.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 11:45   #23
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Płacenie za mieszkanie TŻ-towi?

Cytat:
Napisane przez tyene Pokaż wiadomość
Dla mnie czerwona flaga, naprawdę. Wspólne mieszkanie z partnerem oznacza pewną wspólnotę - co z tego, że bez ślubu? Nie wyobrażam sobie, żeby partnerka była traktowana jak współlokator. Moim zdaniem to dużo mówi o podejściu jaśnie pana do pieniędzy i do swojej własności, a także do swojej partnerki.
Dokładnie tak. Dobrze, że od razu walnął z grubej rury, a nie gdyby wzięli ślub lub wspólnie wynajęli mieszkanie i nagle okazałoby się, że dziewczyna musi mu np. płacić za podwózkę ("bo to tak jakby jechała taksówką"). W życiu nie poszłabym na taki układ jaki on zaproponował, czułabym się źle ze świadomością, że bliska mi osoba traktuje mnie jak współlokatora - sama też nie zaproponowałabym takiego rozwiązania w swoim własnościowym mieszkaniu. Czerwona kartka dla pana.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 11:47   #24
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Płacenie za mieszkanie TŻ-towi?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość

Oj tak patrzy na jej kasę szczegolnie, że laska na utrzymaniu rodzicow a on z palcem w nosie splaci ten kredyt, no chciwe bydle.

[/SIZE]
Nie o to chodzi. Są ludzie, którzy patrzą na swoją kasę w ten sposób, który uniemożliwia wspólnotę finansową. Patrzą na swoją kasę tak, jakby potencjalna partnerka zawsze stanowiła finansowe zagrożenie. Ja bałabym się być z facetem, który chce intercyzy, nie uznaje wspólnoty małżeńskiej i każe mi płacić czynsz za "wynajem" swojego własnego mieszkania.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 11:47   #25
Majkusiowa
Przyczajenie
 
Avatar Majkusiowa
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 12
Dot.: Płacenie za mieszkanie TŻ-towi?

Pogoniłabym buraka
Majkusiowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 11:48   #26
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Płacenie za mieszkanie TŻ-towi?

Cytat:
Napisane przez tyene Pokaż wiadomość
Dla mnie czerwona flaga, naprawdę. Wspólne mieszkanie z partnerem oznacza pewną wspólnotę - co z tego, że bez ślubu? Nie wyobrażam sobie, żeby partnerka była traktowana jak współlokator. Moim zdaniem to dużo mówi o podejściu jaśnie pana do pieniędzy i do swojej własności, a także do swojej partnerki.
Jak wyżej. Co innego dzielenie opłat (każdy na miarę swoich możliwości, bo też trudno, aby ktoś zarabiał 3 razy mniej i dokładał się co do grosza tyle samo), a co innego płacenie partnerowi jakby się było kimś obcym.

Moja siostra zakończyła jakieś 2 tygodnie temu związek (kolejny poważny ), w którym tak właśnie było - facet kupił mieszkanie, a ona ponosiła większość opłat (bo przecież "pozwalam" ci mieszkać - niby nie powiedziane wprost, ale...) plus jeszcze mu częściowo kredyt spłacała (ciekawe, czy zobaczy chociaż złotówkę z tej kasy).
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 11:49   #27
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Płacenie za mieszkanie TŻ-towi?

Ogólnie dziwna sprawa. Albo facet nazwał to jakoś dziwnie typu opłata za wynajem a potraktował to jako dokładanie się do kredytu jako rachunku ale wtedy pytanie jak on widzi potem całą sprawę czy mieszkanie wchodzi w posiadanie ich obojga czy jest nadal tylko jego albo ma dziwne podejście i liczy że dzięki niej spłaci szybko kredyt i będzie miał więcej kasy dla siebie.

Ja bym w taki układ nie szła bo dla mnie jest to sprzeczne z moją wizją związku. Zawsze wydawało mi się że związek buduje się na zasadzie że każdy daje coś od siebie tak by wspólnie żyło się lepiej. Że dzieli się z tą osobą tym co się ma i razem pracuje na lepiej więcej fajniej. A wchodzenie w związek od razu z podziałem jakoś dla mnie nie wróży najlepiej.
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 11:54   #28
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Cytat:
Napisane przez anannke Pokaż wiadomość
Ogólnie dziwna sprawa. Albo facet nazwał to jakoś dziwnie typu opłata za wynajem a potraktował to jako dokładanie się do kredytu jako rachunku ale wtedy pytanie jak on widzi potem całą sprawę czy mieszkanie wchodzi w posiadanie ich obojga czy jest nadal tylko jego albo ma dziwne podejście i liczy że dzięki niej spłaci szybko kredyt i będzie miał więcej kasy dla siebie.

Ja bym w taki układ nie szła bo dla mnie jest to sprzeczne z moją wizją związku. Zawsze wydawało mi się że związek buduje się na zasadzie że każdy daje coś od siebie tak by wspólnie żyło się lepiej. Że dzieli się z tą osobą tym co się ma i razem pracuje na lepiej więcej fajniej. A wchodzenie w związek od razu z podziałem jakoś dla mnie nie wróży najlepiej.
Dokladnie. Mieszkamy razem- placimy wspolnie rachunki. Mieszkanie jest jego wiec niech sobie sam splaca kredyt.
Placenie za mieszkanie =mieszkasz u mnie i jestes lokatorem- bez sensu uklad.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 12:04   #29
triss_k
Zadomowienie
 
Avatar triss_k
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: jih
Wiadomości: 1 300
Dot.: Płacenie za mieszkanie TŻ-towi?

Nakreśliłam sprawę mojemu TŻ-owi i on stwierdził, że nie wyobraża sobie takiej sytuacji, bo jak mógłby kazać mi płacić za to, że on będzie mieszkał ze swoją ukochaną osobą? Tym bardziej, jeśli facet jest już jakoś tam "ustawiony", a dziewczyna ma gorszą sytuację finansową. Tak więc moim zdaniem podejście tamtego faceta nie jest w porządku. Nie mówię, że ma ją utrzymywać, ale skoro kredyt na mieszkanie on może bez problemu spłacić sam, to dlaczego nie chce jej trochę pomóc? Jak dla mnie to jest zwykły skąpiec, który po ślubie będzie jej wyliczał każdą złotówkę, żałował pieniędzy na głupiego fryzjera i do końca życia wypominał, że mieszkanie jest jego, że więcej zarabia itp. Zdecydowanie czerwone światło!
triss_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 12:05   #30
vouvray
Zadomowienie
 
Avatar vouvray
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 405
Dot.: Płacenie za mieszkanie TŻ-towi?

ale trochę tego nie rozumiem...

on chce, żeby ona pomogła mu spłacać to mieszkanie przez te 2 lata, czy po prostu powie jej za 10 lat ''Kochanie zalegasz z opłatą za luty, czekam do dziesiątego, inaczej eksmisja'' dla mnie sytuacja z kosmosu.
vouvray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:57.