endokrynolog trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-19, 12:15   #1
aniafree1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 8

endokrynolog trądzik


witam serdecznie
mam pytanie odnośnie badań endokrynologicznych. Mam problemy skórne a dokładnie trądzik (na twarzy) powiązany z bliznami, leczę się u dermatologa już od kilku lat (zmieniałam lekarza z 5 razy) i obecny zalecił mi różne badania m.in. badanie endokrynologiczne. Chciałam w związku z tym zapytać na czym takie badanie polega i jak ono wygląda. Dziękuję z góry za odp.
Pozdrawiam
aniafree1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 09:55   #2
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: endokrynolog trądzik

Mam 17 lat i od dawna mam trądzik lecz od 2 lat co najmniej na twarzy po bokach policzków mam czerwone plamy, placki jakby jakies blizny, które nie schodza mi mima stosoowania retinoidow zewnetrzych. Stosyuje takie leki jak: skinoren na dzien, Isotrexin na przemian z Sebium AKN i white objecte(czy jakos tak).Smaruje juz ok poł roku a dalej jak sa te blizny tak są.Nie wiem skad sie to bierze nigdy nei wyciskałam pryszczy.Wogóle jesli wyjdzie mi jakis pryszcz to zostanwia po sobie własnei taka plamke juz nawet tego samego dnia albo od razu wychodiz taka plamka,m ktore nie znika.Jak juz mowiłam mam te plamy ok 2 lata. Jeszcze mam takie cos ze jak wypije cos goracegoalbo alkohol czy zjem cos goracego albo pikantnego albo przy gwałtownym zmianie powietrza albo jak sie denerwuje czy płacze to momentalnie robie sie czerowona na twarzy. Oprócz tego zaczełam meic okres około 3-4 lata temu. Moze na poczatku był jakis normalny a wrecz obfity a teraz od około 2 lat nie wiem dokłądnie od ilu bo kiedys tego nei zapisywałam a czas tak szybko leci wiec nie wiem ile juz tak sie dzieje to jezeli mam juz okres to po 2 dni i to bardzo skapy ale nie mam go co meisiac moze miałąm co miesiac przez 3 meisiace a teraz juz od 2 miesiecy znowu nie mam.DO tego strasznie sie poce po pachami uzywam etiaxilu. I robiłam kiedys hormony tak samamm z siebei poszłam do laboratorium i wyszło wszystko w normie tylko ze ja robiłam te hormony wtedy kiedy nie miałam okresu przez jakies pare miesiecy a sie dowiedizałam ze to trzeba robic w konkretnym dni cyklu a ja zrobiłam sobie to tak o i wiem teraz ze te badania nie dały prawdziwego wyniku. Teraz nareszcie bede szła do endokrynologa ciekawe co mi powie. Bo nikt nie wiediz mojego problemu a ja wiem ze to nie jest zwykły trądzik bo inni ludzie moga normalnei jesc wszystko pic i nic im sei nei dzieje.A ja dodoam jeszczzez e słodyczy to wogole nei jem bo tez nie moge (od jakis 2 lat)A cos jest nei tak przeciez nie powinnam sie tak poci i powinna juz miec normalny okres tak jak wiekszosc moich rowiesniczek.Co mam robic??do jakiego lekarza isc??Jakie badania porobic??CZy to jest trądzik rózowaty moze?OStatnio przeczytałałam ze w tradziku rózowatym sa własnei takie objawy ze nei mozna nic jesc i pic goracego alkoholu przypraw jakis tez nie mozna i jeszcze ze zoastawia on długotrawałe ciezkie do wyleczenia uciazliwe czerwone plamki a ja włąsnie takie mam. Tylko jedno mi nie pasuje ze trądzik rozowaty pojawia sie w wniku 20 i powyzej wiec dlateog nie jestem na 100% pewnea czy to trądzik rózowaty a tak poza tym wszystkie objawy sie zgadzaja ale dermatolog tez nic nei powiedział ze moze byc to trązik rózowaty ale moze dlatego ze nie powiedizałam mu o tym ze jezeli cos zjem wypije sie denerwuje itd. to robie sie czerowona .Niewi wiem co robic. Narazie zapisze sei do endokrynologa i dermatologa innego zeby sie spitac co to własciwie jest. Jeszcze dzisiaj zrobiłam, sobie badanie na Hylicobacter prypory(czy jakos tak) bo wyczytałam ze ona moze powodowac tradzik rozowaty. I zapłaciłam znowu kolejne 30 zł. CO o tym moim przypadku sadzicie??Czy jestesm jednyna z takimi problemami??Pomóżcie
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 12:35   #3
*brydzia*
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 564
GG do *brydzia*
Dot.: endokrynolog trądzik

odnawiam temat...
ktos jest poinformowany o tym?
ja ide za 2yg. do endokrynologa bo mi nic juz nie pomaga...
__________________
...wyimaginowany świat!!


*brydzia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 13:39   #4
iustitia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lizbona
Wiadomości: 1 881
Dot.: endokrynolog trądzik

Skoro idziesz do endokrynologa to się wszystkiego od niego dowiesz.
To chyba jasne, że hormony bada się z krwi, a na czym to polega chyba wiesz, jeżeli będą podstawy to Cię położy na oddział i zrobi komplet badań hormonalnych w szpitalu, w ten sposób wszystko będziesz miała zrobione od razu i za darmo. A w gabinecie zrobi wywiad, pomaca tarczycę...
iustitia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:23.