moja matka.... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-18, 13:02   #31
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: moja matka....

Cytat:
Napisane przez Eenax Pokaż wiadomość
Niekoniecznie. Ciąże prawidłowe bez ryzyka są zaledwie małym odsetkiem ciąż jakie są. Większość obecnie diagnozowanych ciąż ma określony jakiś stopień ryzyka. Gdyby praca fizyczna nie była niebezpieczna to nie były by określone w kodeksie pracy normy dotyczace ciężarnych. Nie były by wymienione prace których nie może wykonywać i nie było by zapisu ze ciężarna nie może pracować przy obciążeniu większym niż 2 kg.

Poza tym jako ciekawostkę podam ze wśród wszystkich ciężarnych jakie prowadzi moja ginekolog-położnik nie ma ani jednego przypadku ciąży bez ryzyka. Jest tylko kilka przypadków ciąży o niskim ryzyku (np. ja), a
już 2 razy udało mi sie leżeć plackiem bo... Bo miałam napad: 1. zrywania sobie jabłek, 2. wtaskania sobie na 2 piętro butli z gazem 11 kg.
Wciąż piszę, że mam na myśli ciąże prawidłowe, jeśli coś się dzieje, ciąża nie przebiega prawidłowo - a oczywiście nie miałam na myśli pracy wbrew kodeksowi pracy, tylko dozwoloną pracę fizyczną - więc można sobie tą tonę węgla w wiaderku po 2-3 kilo przez kilka dni nosić, why not?
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 13:38   #32
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: moja matka....

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Według przepisów BHP kobieta w ciąży nie może podnosić ciężaru większego niż 3 kg ani pracować w pozycji stojącej dłużej niż 3 godziny
ja to wiem ,wiele kobiet nie wie ze jest w ogóle w ciazy a jesli wiedza to sie boja sprzeciwic pracodawcy ba boja sie powiedziec w ogole o ciazy.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 18:38   #33
k2008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4
Dot.: moja matka....

poszłam po ten test i wynik wyszedl pozytywny... było duzo łez ale cóż.. nie cofnie sie czasu i trzeba zaczac myslec trzezwo mysle, że gdy tylko dzidzius sie urodzi to mama pokocha je bardzo i nie bedzie zalowala niczego... tzn mam taka nadzieje
k2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 18:47   #34
Cześka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 012
Dot.: moja matka....

No i po co tyle stresu?
Cześka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 18:48   #35
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: moja matka....

Cytat:
Napisane przez k2008 Pokaż wiadomość
poszłam po ten test i wynik wyszedl pozytywny... było duzo łez ale cóż.. nie cofnie sie czasu i trzeba zaczac myslec trzezwo mysle, że gdy tylko dzidzius sie urodzi to mama pokocha je bardzo i nie bedzie zalowala niczego... tzn mam taka nadzieje
to teraz szybciutko do ginekologa - żeby dzidzia była zdrowa cukrzyca w ciąży musi być bardzo dobrze monitorowana - nieplanowana ciąża - cóż, zdarza się - ale dbać o nią bardzo trzeba - a ciążę w cukrzycy traktuje się jako zagrożoną...

poza tym test to najpewniej ciąża, ale potwierdzić to musi lekarz...

wygląda na to, że jesteś bardzo odpowiedzialną młodą osóbką i będziesz dla Mamy dużym wsparciem - jakbyś potrzebowała pogadać to pisz śmiało na forum lub na priva
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:35.