Ile wody 3% dodać do farby profesjonalenj - proporcje - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-24, 14:33   #1
Raszpellka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3
Unhappy

Ile wody 3% dodać do farby profesjonalenj - proporcje


Witam
jestem szczęśliwą posiadaczką już rudych włosów z czarnych farbowanych. Mam pytanie z czarnych włosów farbowanych został ściągnięty kolor najpierw z całości a potem jeszcze raz bez odrostów całe włosy. Niestety wciąż odrosty były bardzo jasne (żółte) a reszta włosów jaśniutko brązowa - kolor chwycił super ale odrosty są o 2-3 tony jaśniejsze.
Fryzjerka użyła po połowę dwóch kolorów farb i wody 3%-towej i powiedziała że przy następnej koloryzacji kolor się wyrówna- chcę to zrobić sama w następnym tygodniu bo trochę przeszkadza mi ten jaśniejszy kolor odrostów - ale nie wiem jakie powinny być proporcje farby do wody i jaki czas trzymania! Czy nałożyć tylko na odrosty czy też potem na resztę włosów.
Bardzo proszę o poradę na maila - marta.semmerling@wp.pl bo jest tyle wątków że można się zgubić!
Raszpellka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 17:42   #2
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Ile wody 3% dodać do farby profesjonalenj - proporcje

W ulotce jest przecież wszystko napisane
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 14:01   #3
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Ile wody 3% dodać do farby profesjonalenj - proporcje

Cytat:
Napisane przez Raszpellka Pokaż wiadomość
Witam
jestem szczęśliwą posiadaczką już rudych włosów z czarnych farbowanych. Mam pytanie z czarnych włosów farbowanych został ściągnięty kolor najpierw z całości a potem jeszcze raz bez odrostów całe włosy. Niestety wciąż odrosty były bardzo jasne (żółte) a reszta włosów jaśniutko brązowa - kolor chwycił super ale odrosty są o 2-3 tony jaśniejsze.
Fryzjerka użyła po połowę dwóch kolorów farb i wody 3%-towej i powiedziała że przy następnej koloryzacji kolor się wyrówna- chcę to zrobić sama w następnym tygodniu bo trochę przeszkadza mi ten jaśniejszy kolor odrostów - ale nie wiem jakie powinny być proporcje farby do wody i jaki czas trzymania! Czy nałożyć tylko na odrosty czy też potem na resztę włosów.
Bardzo proszę o poradę na maila - marta.semmerling@wp.pl bo jest tyle wątków że można się zgubić!
Proporcje farb i oxydantu pozostają niezmienione, 3% po prostu się przyciemnia, ale efekt jest krótkotrwały, 6% by Ci rozjaśniła odrost, a przyciemniła na długości, zmieszaj troszkę farby z oxy 3 i spróbuj na pasemku gdzieś pod spodem, wg mnie tak najlepiej unikniesz niespodzianek.
A napisz mi proszę, schodziłaś z czarnych dekoloryzatorem czy rozjaśniaczem? Długo farbowałaś na czarne? bo moja koleżanka po 12 latach czerni chce być bordowa i potrzebujemy ściągnąć czerń, ale ponoć tego już się nie ściągnie dekoloryzatorem, proszę napisz jak było u Ciebie
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 19:08   #4
Raszpellka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3
Dot.: Ile wody 3% dodać do farby profesjonalenj - proporcje

Cytat:
Napisane przez zyta82 Pokaż wiadomość
Proporcje farb i oxydantu pozostają niezmienione, 3% po prostu się przyciemnia, ale efekt jest krótkotrwały, 6% by Ci rozjaśniła odrost, a przyciemniła na długości, zmieszaj troszkę farby z oxy 3 i spróbuj na pasemku gdzieś pod spodem, wg mnie tak najlepiej unikniesz niespodzianek.
A napisz mi proszę, schodziłaś z czarnych dekoloryzatorem czy rozjaśniaczem? Długo farbowałaś na czarne? bo moja koleżanka po 12 latach czerni chce być bordowa i potrzebujemy ściągnąć czerń, ale ponoć tego już się nie ściągnie dekoloryzatorem, proszę napisz jak było u Ciebie
no więc ściągała mi kolor dekoloryzatorem dwarazy miałam farbowane na własciwei czarny a wcześniej przez całe życie od czerwieni po brązy więc jakoś poszło choć odrosty zrobiły się żółte a pozostała część włosów jasno brązowa i kolor miedziany super złapał ale na odrostach jest ostra marchewka i tego chcę się pozbyć. A co do propocji to nie wiem ile ml farby a ile oxydantu bo ona zawsze robi to na oko jak zauważyłam ale gdzieś przeczytałam że np na 100ml farby 150 oxydantu - czy to prawda - bo nie wiem co zrobić żeby właśnie odrosty zafarbowane na rudy przyciemnić żeby zrównały się z resztą zafarbowanych na rudo włosów, bo piszesz na odwrót. Nie wiem czy dobrze mnie zrozumiałaś - całość włosów jest miedziana tylko że u nasady ok 2cm jest jaśniejszy rudy niż reszta i to chcę przyciemnić. A no i ściągała mi kolor raz po razie - dwa razy jednego wieczora. ale nadal reszta włosów była brązowa w miarę.
Raszpellka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 19:09   #5
Raszpellka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3
Dot.: Ile wody 3% dodać do farby profesjonalenj - proporcje

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
W ulotce jest przecież wszystko napisane
no nieststy nie jest na farbie z salonu napisane ile dodać oxydantu do niej - w drogeriach masz tylko zawsze jedną buteleczkę wlać do drugiej i tyle a tu nie wiem ile.
Raszpellka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:03.