Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-23, 18:45   #1831
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Uzywaj go rzadziej, bo z Twojego powyzszego opisu wyglada ze zwyczajnie przedobrzylas, sama piszesz ze masz sucha skore, mysle ze raz na 3/4 dni wystarczy i moze doloz jakis nawilzacz na noc tez co ktoras noc i nie wiem czy effaclar zel jest dobrym pomyslem, on wysuszal moja mieszana, tlusta w strefie t cere a co dopiero sucha, uzywaj zmywaczy bez SLS w skladzie

Cytat:
Napisane przez 0306 Pokaż wiadomość
Na początku używałam codziennie. W drugim tygodniu na zmianę (co dwa dni) z Active C.
Twarz zmywam micelem Sensibio i żelem Effaclar, makijaż oczu zmywam płynem Orlane lub dwufazówką Lancome. Twarz tonizuję tonikiem wiesiołkowym, czasem w ciągu dnia pryskam termalką Avene. Na dzień stosuję avenowski filtr SPF 50+, pod niego kładę chanelowskiego Hydramaxa. Pod oczy na dzień Future Solution Shiseido i na to filtr, na noc Active C Yeux.
Active C na dzień odpada, próbowałam ale filtr jest na nim całkowicie niewchłanialny .
Prócz tego co 2-3 dni winogronowa maseczka nawilżająca YR, raz w tygodniu maseczka z białej glinki Dax i peeling Pureness Shiseido.
To tyle. Cały mój makijaż to odrobina LU E.Lauder, róż PS lub brązer E.Arden i mascara Fatale lub Eye Fly
Prócz tego łykam witaminy - Femintal.
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 19:22   #1832
marrriolcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 218
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Jak myślicie - który z kosmetyków wybrać na początku przygody z kwasami- Tonik z kwasem BHA 2% z BU czy Effaclar K?
[szukam delikatnych kwasów, bo mam cerę raczej normalną, ale naczynkową]
marrriolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 19:39   #1833
bloondi83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 18
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez bloondi83 Pokaż wiadomość
Witam
Czytam wsztstkie informacje na temat kwasów z "przyczajenia" i nie mogę ogarnąć tego wszystkiego, więc RATUJCIE ...
Chciałabym zacząć własciwą pielęgnację..... ale od czego ??
a więc mam;

cerę mieszaną , popękane naczynka( szczególnie na nosie - od naczynek jest ciemniejszy niz reszta buzi), zaskórniki i rozszerzone pory ..odwodnione policzki..

Jeśli chodzi o pielęgnacje i uzywane kosmetyki to ostanio praktycznie ZERO ,bo po wszystkim wyskakują mi niespodzianki
Jedyne kosmetyki do twarzy to :
- demakijaż garnier dwu-fazowy do cery wrażliwej ,
- wyciąg z owczaru wirgińskiego
-wyciąg z pestek grajfruta ( jako jedyny koi moje wysuszone policzki)

.... od czasu do czasu smaruję pryszcze spirytusem lub sudocremem... z nadzieją że to coś pomoże...


PROSZę O PORADY

Kochane pomocy...
bloondi83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 19:50   #1834
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marrriolcia Pokaż wiadomość
Jak myślicie - który z kosmetyków wybrać na początku przygody z kwasami- Tonik z kwasem BHA 2% z BU czy Effaclar K?
[szukam delikatnych kwasów, bo mam cerę raczej normalną, ale naczynkową]
Effaclar raczej
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 19:56   #1835
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez bloondi83 Pokaż wiadomość
Kochane pomocy...
Proponuje zakupic Effaclar, jest delikatny i powinien oczyscic po jakims czasie stosowania cere z zaskornikow, jednoczesnie nie bedzie mial negatywnego wplywu na naczynka
Co do ukojenia polikow moze LRP Cicaplast badz Avene Cicafate? Nie nakladaj na cala twarz a jedynie na te wrazliwe miejsca by je ukoic i cos lekkiego do nawilzenia np Avene Hydrance Optimale Leggre badz Hydraphase La Roche Posay Legrre, najlepiej wersje z filtrem na dzien
Na kremach typowo naczynkowych sie nie znam niestety, poszuaj moze watkow na ten temat
Unikaj alkoholu w kosmetykach przy naczynkach, kwasow AHA, slyszalam tez ze naczynka nie lubia ciepla, nawet dotyku rak i cieplej wody, na naczynka dziecwzyny polecaja tez kremy badz sera z wit C ktore wzmacniaja naczynia krwionosne
Punktowo na krostki, Tribiotyk, badz Bezacne - oba dostaniesz w aptece
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 20:14   #1836
jennifer777
Wtajemniczenie
 
Avatar jennifer777
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 346
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hej !
Ja równiez chciałabym poprosić o radę, gdyż jestem laikiem jesli chodzi o sprawy kwasów, przeczytałam jednak troche nt. działania kwasów i raczej odpowiadałyby mi kwasy BHA(młoda skóra,typ mieszany,przebarwienia,kr ostki,zaskórniki)

Z tego co pisałyście postanowiłam zacząć od Effaclar K, chciałam spytac jaka jest cena, czy aplikuje się go miejscowo, czy na cała buzie?i czy lepiej uzywac na dzien,czy na noc?

Wcześniej chodziłam do dermatologa, stosowałam differin, do mycia twarzy physiogel...ale ogolnie widziałam średnie efekty.
Teraz praktycznie nie stosuje nic jedynie tonik Ziaja nuno i wode termalna vichy.

Czy mogłybyście mi coś zaproponować?
__________________
bruised but never broken
jennifer777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 20:32   #1837
bloondi83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 18
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Hydraphase La Roche Posay Legrre, najlepiej wersje z filtrem na dzien
Wyszukałam go i jest z filtrem 15 czy to przy effaclarku nie za niski?


W jakiej kolejności mam to stosować przy załozeniu że zakupię :effaclark, avene cicalfate, tribiotik(jesli w anglii dostepny jest ) ??Hydraphase La Roche Posay mam stosowac oprócz avene cicalfate???
Co z tonikami i tym podobnym... Proszę o dokładne wytłumacznie, bo jestem kompletnie zielona w stosowaniu(poprawnym) kosmetyków dla mojej cery .

dziekuję
bloondi83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-24, 10:20   #1838
NikaVera
Raczkowanie
 
Avatar NikaVera
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 376
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam mam cerę mieszaną (niestety problematyczną) i chciałabym przedstawić wam mój plan pielęgnacyjny twarzy i reszty ciała Mam nadzieję, że jest on odpowiedni

Rano:

- BIOTHERM, Biopur Pore Reducer - żel do mycia twarzy
- BIOTHERM, Biopur, Astringent Matifying *******ing Lotion - tonik matujący bezalkoholowy
- FLOS LEK, żel pod oczy i na powieki
- LIRENE, Krem intensywnie nawilżający DUO-C SPF 5

Kiedy zacznie być bardziej zimno to zacznę stosować krem ochronny z wyższym filtrem. Myślalam o kremie firmy OLAY ale jeszcze się nie rozglądałam za nimi. Ponadto będę się strarał wcierać rano balsam w całe ciało.

Po południu:

- Mleczko do demakijażu Yves Rocher ale potem zmienię na jakiś inny bo nie lubię już tej firmy
- BIOTHERM, Biopur Pore Reducer - żel do mycia twarzy
- BIOTHERM, Biopur, Astringent Matifying *******ing Lotion - tonik matujący bezalkoholowy

Nie wiem czy nie przesadzę stosując 3 razy dzienie żelu do mycia twarzy i toniku ale zobaczymy.

Wieczorem, przed snem:

- BIOTHERM, Biopur Pore Reducer - żel do mycia twarzy
- BIOTHERM, Biopur, Astringent Matifying *******ing Lotion - tonik matujący bezalkoholowy
- LIRENE, Krem nawilżający na noc (jeszcze go nie kupiłam ale muszę się już rozejrzeć)
- Balsam do ciała, aktualnie mam ST. IVES ale zastanawiałam się nad balsamem firmy GOSH
- FLOS LEK, żel pod oczy i na powieki


Ponad to dwa razy w tygodniu będę robiła peeling całego ciała (chyba też firmy Lirene bo jestem z niego zadowolona) oraz enzymatyczny peeling do twarzy firmy LIRENE i maseczkę oczyszczającą (teraz mam maseczkę z białej glinki z serii ECO CARE zdaje się, że jest to firma Bielenda). Zastanawiam się tylko czy mam stosować maseczkę i peeling tego samego dnia czy też jednego peelig a innego maseczkę. Tylko jak będę stosowała peeling jednego dnia a maseczkę innego to wyjdzie, że 4 razy w tygodniu będę smarowała twarz różnymi dodatkowymi mazidłami a szczerze mówiąc nie wiem czy tak można.
Mam nadzieję, że ogólnie mój plan jest dobry ale jeśli myślicie, że wypadało by coś zmienić to dajcie znać będę wdzięczna.

P.S.
Mam nadzieję, że nie zapomniałam o niczym
NikaVera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 11:40   #1839
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez bloondi83 Pokaż wiadomość
Wyszukałam go i jest z filtrem 15 czy to przy effaclarku nie za niski?


W jakiej kolejności mam to stosować przy załozeniu że zakupię :effaclark, avene cicalfate, tribiotik(jesli w anglii dostepny jest ) ??Hydraphase La Roche Posay mam stosowac oprócz avene cicalfate???
Co z tonikami i tym podobnym... Proszę o dokładne wytłumacznie, bo jestem kompletnie zielona w stosowaniu(poprawnym) kosmetyków dla mojej cery .

dziekuję
Wiesz, prawdopodobnie jest za niski SPF 15 choc idzie jesien i zima a slonca na wyspach malo Mozesz zakupic np jakis filtr ROC Minesol, sa dosyc lekkie, w podobnej cenie jak LRP czy Avene, stabilne i mozna na nie klasc wszelka kolorowke bez oba o destabilizacja, wlasnie sama testuje obecnie Roc Minesol SPF50 barwiony, wydaje sie byc lekki, lekko barwi skore, nadajac zdrowy kolor i nie tlusci bardzo ale wymaga zmatowienia pudrem...wybor wysokosci filtra zawsze nalezy do ciebie, poprostu wiekszosc filtrow spf 50 bieli tlusci, czesto zapycha itp itd
Tribiotyku nie dostaniesz w angli, ewentualnie brovexoyl
Ten Cicafate to tylko doraznie na podraznienia, nie proponuje go stosowac w codziennej pielegnacji a raczej jako S.O.S. w naglych przypadkach
Do normalnego nawilzania lekki kremik na przemian z Effaclarem
Co do tonikow, zeli myjacych, kazda z nas ma swoje preferencje, jedne lubia to inne to, wiec musisz znalezc cos dla siebie, poczytaj KWC
Ja osobiscie nie przepadam za tonizowaniem wtarzy sa osoby ktore nie obeda sie bez tego wiec na sile nie musisz tonikow wprowadzac, zawsze dostosowywuj pielegnacje do swoich potrzeb i jesli cos skorze nie sluzy to zmien to..ja moge ewent. doradzic ale nie moge ci dac pewnosci ze to co zaproponowalam bedzie dzialac w Twoim przypadku
Powodzenia
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 11:44   #1840
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez jennifer777 Pokaż wiadomość
Hej !
Ja równiez chciałabym poprosić o radę, gdyż jestem laikiem jesli chodzi o sprawy kwasów, przeczytałam jednak troche nt. działania kwasów i raczej odpowiadałyby mi kwasy BHA(młoda skóra,typ mieszany,przebarwienia,kr ostki,zaskórniki)

Z tego co pisałyście postanowiłam zacząć od Effaclar K, chciałam spytac jaka jest cena, czy aplikuje się go miejscowo, czy na cała buzie?i czy lepiej uzywac na dzien,czy na noc?

Wcześniej chodziłam do dermatologa, stosowałam differin, do mycia twarzy physiogel...ale ogolnie widziałam średnie efekty.
Teraz praktycznie nie stosuje nic jedynie tonik Ziaja nuno i wode termalna vichy.

Czy mogłybyście mi coś zaproponować?
Uhm, effaclar kosztuje okolo 40/50 zl bodajze, stosujesz go na noc a na dzien powinnas krem z filtrem jakis lekki
Effaclar kladziesz na cala twarz, z naciskiem na miejsca problematyczne, mozesz ominac np policzki jesli te sa w dobrym stanie i nie kladz pod oczy
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 12:05   #1841
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Mareo na co zamienić Humektan? Używam go z Effaclarem K, ale idą zimne dni, a nie wiem czy on się na zimę nadaje...
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-25, 12:36   #1842
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
Mareo na co zamienić Humektan? Używam go z Effaclarem K, ale idą zimne dni, a nie wiem czy on się na zimę nadaje...
Uhm a czemu nie? nie widze przeciwskazan, chyba ze potrzebujesz silniejszego nawilzenia i ten wydaje Ci sie za lekki...polecam KWC i watek o nawilzaniu w kuracjach kwasowych, niestety ciezko radzic o konkretnych produktach...
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 12:40   #1843
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

dziewczyny, mam pytanie, jak się ma effaclar do pękających naczynek? Nie szkodzi?

jeśli zaczynam pierwszy raz przygodę z effaclarem, to od ilu razy w tygodniu zacząć? Co drugi dzień naprzemiennie z nawilżaniem (aktualnie hydraphase XL) będzie dobrze?

wielkie dzięki za pomoc
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 12:52   #1844
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Uhm a czemu nie? nie widze przeciwskazan, chyba ze potrzebujesz silniejszego nawilzenia i ten wydaje Ci sie za lekki...polecam KWC i watek o nawilzaniu w kuracjach kwasowych, niestety ciezko radzic o konkretnych produktach...
Hmm to coś pokręciłam. Wydawało mi się, że gdzieś obiło mi sięo oczy, że Humektan na zimę jest zły, bo za dużo ma wody w składzie i to zamarza
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 12:54   #1845
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
dziewczyny, mam pytanie, jak się ma effaclar do pękających naczynek? Nie szkodzi?

jeśli zaczynam pierwszy raz przygodę z effaclarem, to od ilu razy w tygodniu zacząć? Co drugi dzień naprzemiennie z nawilżaniem (aktualnie hydraphase XL) będzie dobrze?

wielkie dzięki za pomoc
Nie szkodzi, mozesz stosowac co 2gi dzien razem z nawilzaczem naprzemiennie, chyba ze skora bedzie wysuszna to wtedy rzadziej stosowac..
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 12:57   #1846
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
Hmm to coś pokręciłam. Wydawało mi się, że gdzieś obiło mi sięo oczy, że Humektan na zimę jest zły, bo za dużo ma wody w składzie i to zamarza
Uhm, ale effaclar i krem stosujesz na noc prawda?, z tego co wyczytalam te rewelacje na temat tego ze nie powinno sie uzywac kremow nawilzajacych zima zostaly chyba obalone.. osoby o suchych i wrazliwych skorach powinny poprostu uzywac kremow tresciwszych ze wzgl. na indywidualne potrzeby, przey cerze tlustej, mieszanej czy problematycznej mysle powinien byc ok
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 12:58   #1847
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Nie szkodzi, mozesz stosowac co 2gi dzien razem z nawilzaczem naprzemiennie, chyba ze skora bedzie wysuszna to wtedy rzadziej stosowac..
dzięki, tak właśnie zamierzałam. no to zaczynamy
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 14:21   #1848
diorinia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 167
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

hej, mój plan jest następujący:
rano: myję twarz żelem dr. Nona
nakładam krem ochronny sunwards spf 40
wieczorem: myję twarz żelem dr.Nona
tonizuję twarz tonikiem aspirynowym
nakładam effaclar K
godzinę póżniej SVR xerial 5
taki plan stosuję od wczoraj i zastanawiam za jak długo mogę wprowadzać diacneal, za tydzień, dwa?
pozdrawiam
diorinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 18:04   #1849
aksalotl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 767
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Czesc, dziewczyny
Mam nadzieję, ze to odpowiednie miejsce, by się skonsultować w kwestii jesiennej kuracji
Co myślicie o listopadowym złuszczaniu tymi płatkami? A w grudniu smarowaniu albo reduktorem albo diacnealem? Z filtrem 40 na dzień oczywiście
Jakie mam szanse na powodzenie w kwestii rozjaśnienia przebarwień potrądzikowych i niepodrażnienie skóry?
aksalotl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-28, 14:11   #1850
Madzikson
Raczkowanie
 
Avatar Madzikson
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 58
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny swietnie radzicie w sprawie kremow

Ja poszukuje czegos na podraznienia i przesuszenie(np.luszczaca sie skorka) co by nie zapychalo przy kuracji kwasowej lub retinoidowej.(i oczyswisie bardzo dobrze sobie z tym radzilo-niczym machniecie magicznej rozdzki;p)

Zastanawiam sie nad :
1) kremem z pigwy Dr.Hauschki (batrdzo podoba mi sie(naturalny sklad) ale czy nie podrazni bo ma wyciagi roslinne?)

2)Lipobase

3)oliwka Hipp (ale jak to na twarz?)

4)Weleda-z irysem na noc

5) czy moze cos z A-dermy?

Dobrze jakby kremik troche odzywil "zmeczona" kuracja buzke

Buziaki! Moze mialyscie doswiadczenie z tymi kremami

Edytowane przez Madzikson
Czas edycji: 2008-09-28 o 23:05
Madzikson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 19:07   #1851
bloondi83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 18
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
.ja moge ewent. doradzic ale nie moge ci dac pewnosci ze to co zaproponowalam bedzie dzialac w Twoim przypadku
Powodzenia

Dziekuję Ci bardzo za pomoc. a więc zakupiłam:
-Effaclar k
-Avene hydrance optimale
-roc minesol 50+
-Avene ciclafate
-Avene żel (ten bez mydła)..cleance

Czy moja pielegnacja ma wyglądac tak :
Rano żelik+ minesol
wieczorkiem po demakijazu żelik+ effaclark + avene hydrance?? Nie jestem pewna czy po effeclarku mam nawilzajacego uzywać??

Przepraszam za te moje upierdliwe pytanka
bloondi83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 19:24   #1852
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

lepiej naprzemian, nie razem, effaclar jest lagodny, uzywany nie codziennie nie powinien wysuszac

Cytat:
Napisane przez bloondi83 Pokaż wiadomość
Dziekuję Ci bardzo za pomoc. a więc zakupiłam:
-Effaclar k
-Avene hydrance optimale
-roc minesol 50+
-Avene ciclafate
-Avene żel (ten bez mydła)..cleance

Czy moja pielegnacja ma wyglądac tak :
Rano żelik+ minesol
wieczorkiem po demakijazu żelik+ effaclark + avene hydrance?? Nie jestem pewna czy po effeclarku mam nawilzajacego uzywać??

Przepraszam za te moje upierdliwe pytanka
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 20:20   #1853
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

To i ja prosze o sprawdzenie mojego planu pielegnacyjnego..

Rano:
Ziaja Tin Tin (nowa wersja)
Filtr (narazie) Avene mleczko dla dzieci spf 50+
Skrobia ziemniaczana zmieszana z cynamonem

Wieczor:
Ziaja Tin Tin
Acne Derm

AD mam zamiar zastapic w najblizszym czasie Effaclarem K (na twarz). Dodatkowo zamowilam wszystko co potrzebne do przygotowania toniku migdalowego i 2% BHA.

Zalezy mi na usunieciu zaskornikow i grudek oraz zamknieciu porow na twarzy oraz 'doczyszczeniu' plecow i dekoltu. Ktory tonik bedzie najbardziej odpowiedni? Wydaje mi sie ze BHA ale czy mam racje? Czy moge go stosowac na twarz czy lepiej pozostac tylko przy Effaclarze?
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-30, 21:57   #1854
bloondi83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 18
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Jestem w szoku zastosowałam effaclar k jeden raz aaa grudki z pod kącików ust znikneły ....!! Nie mogłam ich wcześniej za nic w świecie się pozbyć ...az tu nagle CUD!@! Jak tak dalej pójdzie będę miała cerkę jak marzenie

Dziekuję Ci Marea
bloondi83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 10:46   #1855
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
To i ja prosze o sprawdzenie mojego planu pielegnacyjnego..

Rano:
Ziaja Tin Tin (nowa wersja)
Filtr (narazie) Avene mleczko dla dzieci spf 50+
Skrobia ziemniaczana zmieszana z cynamonem

Wieczor:
Ziaja Tin Tin
Acne Derm

AD mam zamiar zastapic w najblizszym czasie Effaclarem K (na twarz). Dodatkowo zamowilam wszystko co potrzebne do przygotowania toniku migdalowego i 2% BHA.

Zalezy mi na usunieciu zaskornikow i grudek oraz zamknieciu porow na twarzy oraz 'doczyszczeniu' plecow i dekoltu. Ktory tonik bedzie najbardziej odpowiedni? Wydaje mi sie ze BHA ale czy mam racje? Czy moge go stosowac na twarz czy lepiej pozostac tylko przy Effaclarze?
A gdzie w tej pielęgnacji jakiś nawilżacz? Bo Ziaja Tin tin to o żel chodzi,prawda? (a propos bardzo fajny żel) Pielęgnacja bardzo mi się podoba, taka minimalistyczna (coś w moim stylu), tylko tego nawilżacza mi brakuje..
Co do toniku faktycznie ten BHA jest świetny na plecy i dekold, mi ładnie oczyścił i rozjaśnił to co miałam (a była klęska i pożoga). Teraz tylko mi czasem coś pojedynczego wyskoczy i to zwykle jak drapię, a niestety mam ku temu skłonność :/ Jeśli nie masz pękających naczynek (jak ja) to ponoć świetny jest też ten AHA/BHA.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 12:08   #1856
aksalotl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 767
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez aksalotl Pokaż wiadomość
Czesc, dziewczyny
Mam nadzieję, ze to odpowiednie miejsce, by się skonsultować w kwestii jesiennej kuracji
Co myślicie o listopadowym złuszczaniu tymi płatkami? A w grudniu smarowaniu albo reduktorem albo diacnealem? Z filtrem 40 na dzień oczywiście
Jakie mam szanse na powodzenie w kwestii rozjaśnienia przebarwień potrądzikowych i niepodrażnienie skóry?
nie macie żadnych sugestii? nie wiem, co z tym diacnealem- ma dobre opinie, ale ostatnio zetknęłam się z informację, ze może powodowac wysyp a w aptekach nie mają próbek effaclar mi np. nie podszedł- nie złuszczył, niezlikwidował niedoskonałości, ale też nie podrażnił, chociaż wysuszył. Jak długo ewentualnie używac reduktora?
aksalotl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 12:33   #1857
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
A gdzie w tej pielęgnacji jakiś nawilżacz? Bo Ziaja Tin tin to o żel chodzi,prawda? (a propos bardzo fajny żel) Pielęgnacja bardzo mi się podoba, taka minimalistyczna (coś w moim stylu), tylko tego nawilżacza mi brakuje..
Co do toniku faktycznie ten BHA jest świetny na plecy i dekold, mi ładnie oczyścił i rozjaśnił to co miałam (a była klęska i pożoga). Teraz tylko mi czasem coś pojedynczego wyskoczy i to zwykle jak drapię, a niestety mam ku temu skłonność :/ Jeśli nie masz pękających naczynek (jak ja) to ponoć świetny jest też ten AHA/BHA.
Stosuje co kilka dni zamiast AD Humektan i w sumie nic wiecej, bo myslalam ze filtr wystarczy do nawilzania Czy i gdzie w takim razie powinnam wplesc nawilzanie?
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 12:40   #1858
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Powiem szczerze ze z wymienionych przez Ciebie produktow uzywakam tylko Diacnealu, nie maialam doczynienia z pozostalymi i nie mam pojecia jaka bedzie ich skutecznosc, pocztaj opinie na KWC i sama dokonaj wyboru.
Odpowiednie kosmetyki nam pasujace to zawsze wypadkowa wielu czynnikow indywidualnych, to co jednemu bedzie b sluzylo Tobie moze szkodzic!
Wiele dziewczyn chwili sobie diacneal, mi osobiscie nie podszedl, wole effaclar
Wszytskie te kosmetyki wymagaja cierpliwosci w stosowaniu, kwasy zazwyczaj zaczynaja dzialac po jakims czasie, retinoidy np te w diacnealu jeszcze pozniej
To czy ty bedziesz miala wysyp zalezy od stanu zanieczyszczenia cery, moze byc i tak ze w ogole go nie zaobserwujesz
Wazne by przy kwasach nie przesuszac cery, nie stosowac ich codziennie! nawilzac buzie w inne noce gdy sie kwasow nie kladzie i chronic skore przed sloncem w czasie kuracji, uzywac delikatnych zeli myjacych nie powodujacych wysuszania, mozna dolozyc do tego co kilka dni / raz w tyg. maseczki z glinki
I cierpliwosc cierpliwosc, minimalizm kosmetyczny

Cytat:
Napisane przez aksalotl Pokaż wiadomość
nie macie żadnych sugestii? nie wiem, co z tym diacnealem- ma dobre opinie, ale ostatnio zetknęłam się z informację, ze może powodowac wysyp a w aptekach nie mają próbek effaclar mi np. nie podszedł- nie złuszczył, niezlikwidował niedoskonałości, ale też nie podrażnił, chociaż wysuszył. Jak długo ewentualnie używac reduktora?
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 12:43   #1859
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Stosuje co kilka dni zamiast AD Humektan i w sumie nic wiecej, bo myslalam ze filtr wystarczy do nawilzania Czy i gdzie w takim razie powinnam wplesc nawilzanie?
Jesli nie masz wysuszonej skory i wyraznie nie odczuwasz potrzeby, mozesz stosowac nawilzanie co kilka dni, szczegolnie jesli masz mieszana tlusta cere, ja nie jestem zwolenniczka nawilzania sie na sile, jesli srodki do pilegnacji sa delikatne rowneiz to powinno byc ok
Zreszta obserwuj skore i dostosowywuj pielegnacji do aktualnych potrzeb
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 13:09   #1860
aksalotl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 767
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Powiem szczerze ze z wymienionych przez Ciebie produktow uzywakam tylko Diacnealu, nie maialam doczynienia z pozostalymi i nie mam pojecia jaka bedzie ich skutecznosc, pocztaj opinie na KWC i sama dokonaj wyboru.
Odpowiednie kosmetyki nam pasujace to zawsze wypadkowa wielu czynnikow indywidualnych, to co jednemu bedzie b sluzylo Tobie moze szkodzic!
Wiele dziewczyn chwili sobie diacneal, mi osobiscie nie podszedl, wole effaclar
Wszytskie te kosmetyki wymagaja cierpliwosci w stosowaniu, kwasy zazwyczaj zaczynaja dzialac po jakims czasie, retinoidy np te w diacnealu jeszcze pozniej
To czy ty bedziesz miala wysyp zalezy od stanu zanieczyszczenia cery, moze byc i tak ze w ogole go nie zaobserwujesz
Wazne by przy kwasach nie przesuszac cery, nie stosowac ich codziennie! nawilzac buzie w inne noce gdy sie kwasow nie kladzie i chronic skore przed sloncem w czasie kuracji, uzywac delikatnych zeli myjacych nie powodujacych wysuszania, mozna dolozyc do tego co kilka dni / raz w tyg. maseczki z glinki
I cierpliwosc cierpliwosc, minimalizm kosmetyczny
szczerze powiedziawszy to mam małe oporu względem diacnealu
dzięki za opinię
aksalotl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:56.