Pigułka antykoncepcyjna powoduje raka ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-10, 20:23   #1
siska81
Wtajemniczenie
 
Avatar siska81
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 625

Pigułka antykoncepcyjna powoduje raka !


Witam serdecznie !

Spotkałam się ostatnio z informacjami (podane niżej w linku)na temat antykoncepcji ,która prawdopodobnie może powodować raka .Co na ten temat myślicie ?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi !


http://hardbass2011.republika.pl/blo...5.04.2011.html
siska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 20:40   #2
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: Pigułka antykoncepcyjna powoduje raka !

Cytat:
Napisane przez siska81 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie !

Spotkałam się ostatnio z informacjami (podane niżej w linku)na temat antykoncepcji ,która prawdopodobnie może powodować raka .Co na ten temat myślicie ?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi !


http://hardbass2011.republika.pl/blo...5.04.2011.html
Guma Turbo też podobno powodowała raka - żułam namiętnie i nie mam .

A tak poważnie, ja przychylam się raczej do teorii, że u kobiet biorących pigułki jest po prostu częściej wykrywany dzięki częstszym wizytom u ginekologa. Jeśli ktoś mi UDOWODNI BEZPOŚREDNI ZWIĄZEK pomiędzy pigułką, a rakiem piersi, to uwierzę.
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 20:41   #3
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Pigułka antykoncepcyjna powoduje raka !

Cytat:
Napisane przez siska81 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie !

Spotkałam się ostatnio z informacjami (podane niżej w linku)na temat antykoncepcji ,która prawdopodobnie może powodować raka .Co na ten temat myślicie ?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi !


http://hardbass2011.republika.pl/blo...5.04.2011.html
Ja od jakiegos czau uzywam tabletek antykoncepcyjnych, mam juz 3 rodzaj i na kazdej ulotce dolączonej do nich, jest opisane ryzyko wystąpienia raka. Warto to przeczytac. Sadze ze stosowanie tabletek powyzej 35 roku zycia moze przyczynic się ale nie bezposrednio powodowac do raka głownie piersi, bo organizm kobiety juz inaczej reaguje na hormony niż organizm 18-to latki, ale idzie bardzo szybko sprawdzic czy wszystko jest ok.

Edytowane przez Gomra
Czas edycji: 2011-10-10 o 20:44
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 20:53   #4
paaaat
Rozeznanie
 
Avatar paaaat
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 815
Dot.: Pigułka antykoncepcyjna powoduje raka !

W 100% zgadzam się z mushroomhunter . Głupia paplanina, mnóstwo produktów może powodowac raka bo coś tam, coś tam. A biorąc tabletki wiemy [przynajmniej większośc] na jakie skutki uboczne się decydujemy.
__________________
Podejmuj decyzje, choć w głowie chaos,
wyrywa z butów ogromna ciekawość,
wybierzesz dobrze, ogarnie Cię radość.
paaaat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 21:39   #5
Niqsiaaa
Zadomowienie
 
Avatar Niqsiaaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Sarbinowo
Wiadomości: 1 384
Dot.: Pigułka antykoncepcyjna powoduje raka !

Cytat:
Napisane przez paaaat Pokaż wiadomość
W 100% zgadzam się z mushroomhunter . Głupia paplanina, mnóstwo produktów może powodowac raka bo coś tam, coś tam. A biorąc tabletki wiemy [przynajmniej większośc] na jakie skutki uboczne się decydujemy.
dokładnie. frytki i słodzik także powodują raka. Między innymi oczywiście Musiałabym pół swojego pokoju przeznaczyć na szklarnię żeby chronić się przed rakiem.
Niqsiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 08:32   #6
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Pigułka antykoncepcyjna powoduje raka !

Cytat:
Napisane przez mushroomhunter Pokaż wiadomość
Guma Turbo też podobno powodowała raka - żułam namiętnie i nie mam .

A tak poważnie, ja przychylam się raczej do teorii, że u kobiet biorących pigułki jest po prostu częściej wykrywany dzięki częstszym wizytom u ginekologa. Jeśli ktoś mi UDOWODNI BEZPOŚREDNI ZWIĄZEK pomiędzy pigułką, a rakiem piersi, to uwierzę.
Dokładnie

Zresztą wszystko może się przyczynić do tego, że rak się rozwinie. Niekoniecznie muszą to być tabsy
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 10:37   #7
vika45
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 33
Dot.: Pigułka antykoncepcyjna powoduje raka !

Brałam tabletki anty 12 lat/regulowanie cyklu/a zaczęłam w dość późnym wieku.Dzisiaj mam 50 lat i raka nie załapałam, ba miałam zagrożenie zakrzepicą ale pod kontrolą było ok. Obowiązkowa coroczna wizyta u gina i u mnie coroczna mammografia.
vika45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-11, 11:12   #8
Sherezada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 337
Dot.: Pigułka antykoncepcyjna powoduje raka !

wiadomo, że pigułki antykoncepcyjne jak każde inne lekarstwa maja wile skutków ubocznych- to nie cukierki i trzeba je stosować rozważnie i nie każda kobieta może stosować ten rodzaj antykoncepcji, ale artykuł ten to kolejna paplanina propagandowa np to zdanie
"Aborcja oraz doustne hormonalne środki antykoncepcyjne zwiększają w znacznym stopniu ryzyko zachorowania na raka piersi"

co ma aborcja do pigułek antykoncepcyjnych
Sherezada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 12:51   #9
siska81
Wtajemniczenie
 
Avatar siska81
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 625
Dot.: Pigułka antykoncepcyjna powoduje raka !

Cytat:
Napisane przez vika45 Pokaż wiadomość
Brałam tabletki anty 12 lat/regulowanie cyklu/a zaczęłam w dość późnym wieku.Dzisiaj mam 50 lat i raka nie załapałam, ba miałam zagrożenie zakrzepicą ale pod kontrolą było ok. Obowiązkowa coroczna wizyta u gina i u mnie coroczna mammografia.
nigdzie w artykule nie pisze, że raka musisz mieć przed 50 tką.

Cytat:
Napisane przez Sherezada Pokaż wiadomość
wiadomo, że pigułki antykoncepcyjne jak każde inne lekarstwa maja wile skutków ubocznych- to nie cukierki i trzeba je stosować rozważnie i nie każda kobieta może stosować ten rodzaj antykoncepcji, ale artykuł ten to kolejna paplanina propagandowa np to zdanie
"Aborcja oraz doustne hormonalne środki antykoncepcyjne zwiększają w znacznym stopniu ryzyko zachorowania na raka piersi"

co ma aborcja do pigułek antykoncepcyjnych
ależ nie ma nic ,źle zrozumiałaś bo pisze aborcja oraz doustne środki antykoncepcyjne jedno z drugim nie ma nic wspólnego

Żadna z was nie zwrócila uwagi na to, że nie wszystkie przeciwskazania są napisane w ulotce a to bardzo ważne np.

Cytat:
Stosowanie antykoncepcji hormonalnej u dorastających dziewcząt może wpływać na metabolizm kostny. Działanie to jest dwukierunkowe: zwiększeniu ulega zarówno rozbudowa kości, czyli kościotworzenie, jak i procesy niszczenia, czyli resorpcji kości.
Wnioski takie wysnuto na podstawie porównania nasilenia metabolizmu kostnego u młodych kobiet w wieku 12-18 lat, zarówno przyjmujących środki antykoncepcyjne, jak również tych, które nie przyjmowały preparatów hormonalnych.’
Zwiększenie obrotu kostnego, czyli nasilenie kościotworzenia i resorpcji, może skutkować zahamowaniem metabolizmu kostnego u młodych kobiet, przyjmujących hormonalną antykoncepcję’

i dziwi mnie ,że podważacie badania naukowe choć pewnie nie czytałyście bo niestety są w jezyku angielskim i nie każdy je przeczyta .

Szanuję zdanie każdej z was ale:
Cytat:
ogólnie, zostaliśmy uśpieni istnieniem mnóstwa instytucji i procedur, mających rzekomo nas chronić i gwarantować nam dobro. Ludzie zapomnieli, czym jest totalitaryzm i do czego są zdolni inni ludzie zaślepieni rządzą władzy
.
siska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 14:34   #10
aptrp
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 542
Dot.: Pigułka antykoncepcyjna powoduje raka !

No ale o co chodzi? Nie mam przy sobie ulotki takich tabletek, ale to jest wiedza powszechna, że tabletki anty zwiększają ryzyko nowotworów wątroby i piersi na przykład. Więc gdzie tu tajemnica i kłamstwo?
Jestem przekonany, że są jakieś skutki uboczne tabletek, których nie znamy, lub o których się nie mówi, ale akurat nowotwory do nich nie należą.
A strona chrzani o zagrożeniu ze strony szczepionek itp. więc nie przejmowałbym się wszystkim, co tam piszą...
aptrp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 15:48   #11
Niqsiaaa
Zadomowienie
 
Avatar Niqsiaaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Sarbinowo
Wiadomości: 1 384
Dot.: Pigułka antykoncepcyjna powoduje raka !

A co ma aborcja do raka piersi? Po tym tekście zastanawiam się czy jakis nawiedzony człowiek tego nie pisał, co niestety często sie w necie spotyka.
Niqsiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-11, 15:51   #12
siska81
Wtajemniczenie
 
Avatar siska81
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 625
Dot.: Pigułka antykoncepcyjna powoduje raka !

Cytat:
Napisane przez Niqsiaaa Pokaż wiadomość
A co ma aborcja do raka piersi? Po tym tekście zastanawiam się czy jakis nawiedzony człowiek tego nie pisał, co niestety często sie w necie spotyka.
Cytat:
ależ nie ma nic ,źle zrozumiałaś bo pisze aborcja oraz doustne środki antykoncepcyjne jedno z drugim nie ma nic wspólnego

powtarzam
siska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 15:54   #13
Niqsiaaa
Zadomowienie
 
Avatar Niqsiaaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Sarbinowo
Wiadomości: 1 384
Dot.: Pigułka antykoncepcyjna powoduje raka !

Cytat:
Napisane przez siska81 Pokaż wiadomość
powtarzam
tak, wiedzę te ORAZ, umiem czytać Ale skoro jedno do drugiego nie ma nic ( aborcja i tabletki?? ) , co juz zaznaczyłaś To co ma SAMA aborcja do raka, takie zadałam pytanie.
Niqsiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 15:58   #14
siska81
Wtajemniczenie
 
Avatar siska81
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 625
Dot.: Pigułka antykoncepcyjna powoduje raka !

Cytat:
Napisane przez Niqsiaaa Pokaż wiadomość
tak, wiedzę te ORAZ, umiem czytać Ale skoro jedno do drugiego nie ma nic ( aborcja i tabletki?? ) , co juz zaznaczyłaś To co ma SAMA aborcja do raka, takie zadałam pytanie.
mnie nie pytaj? bo nie jestem lekarzem ani naukowcem !

jeżeli chcesz wiedzieć :poszukaj w necie ,zapytaj lekarza albo poczytaj badania naukowe na ten temat
siska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 16:12   #15
paaaat
Rozeznanie
 
Avatar paaaat
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 815
Dot.: Pigułka antykoncepcyjna powoduje raka !

Badania badaniami, a tworzenie głupiej propagandy swoja drogą. Powiedziała już, któraś z dziewcząt, trzeba by stworzyc szklarnie wokół siebie bo podobno to i to i jeszcze tamto moze powodowac raka i inne choroby.
A tabletek nikt Ci brac nie każe, to osobista decyzja, za to jeśc by wypadało a od np. mięsa też rak jest możliwy podobno.
__________________
Podejmuj decyzje, choć w głowie chaos,
wyrywa z butów ogromna ciekawość,
wybierzesz dobrze, ogarnie Cię radość.

Edytowane przez paaaat
Czas edycji: 2011-10-11 o 17:31
paaaat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 16:56   #16
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Pigułka antykoncepcyjna powoduje raka !

Jaaaasne, samo oddychanie tez powoduje raka Nie no ludzie, nie można dac sie zwariować
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 19:25   #17
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: Pigułka antykoncepcyjna powoduje raka !

Prawda jest tak - gdyby UDOWODNIONO, że powodują raka piersi, lekarze by ich nie przepisywali, bo "po pierwsze nie szkodzić". Dla mnie to jest wystarczający argument przeciw "teoriom spiskowym".
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 19:52   #18
siska81
Wtajemniczenie
 
Avatar siska81
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 625
Dot.: Pigułka antykoncepcyjna powoduje raka !

Cytat:
Napisane przez mushroomhunter Pokaż wiadomość
Prawda jest tak - gdyby UDOWODNIONO, że powodują raka piersi, lekarze by ich nie przepisywali, bo "po pierwsze nie szkodzić". Dla mnie to jest wystarczający argument przeciw "teoriom spiskowym".
Jeżeli dla ciebie badania naukowe są spiskiem to nie mam pytań .Nie od dziś wiadomo że koncerny farmaceutyczne płacą lekarzą za przepisywanie leków ,staram się być obiektywna patrząc na ten problem .A odpowiedzi typu frytki i mięso też powodują raka ,tak zgadza się nic w dzisiejszych czasach nie jest zdrowe, ale ja chciałam porozmawiać na temat pigulki antykoncepcyjnej .Jeżeli będe chciała porozmawiać na temat rakotwórczej żywności to założę osobny wątek
siska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 20:09   #19
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Pigułka antykoncepcyjna powoduje raka !

Cytat:
Napisane przez siska81 Pokaż wiadomość
Jeżeli dla ciebie badania naukowe są spiskiem to nie mam pytań .Nie od dziś wiadomo że koncerny farmaceutyczne płacą lekarzą za przepisywanie leków ,staram się być obiektywna patrząc na ten problem .A odpowiedzi typu frytki i mięso też powodują raka ,tak zgadza się nic w dzisiejszych czasach nie jest zdrowe, ale ja chciałam porozmawiać na temat pigulki antykoncepcyjnej .Jeżeli będe chciała porozmawiać na temat rakotwórczej żywności to założę osobny wątek
Można wiedzieć jaką stosujesz antykoncepcje?
Strona do której podałaś link wyżej jest jak dla mnie mało wiarygodna. Te nagłówki o Smoleńsku, Lepperze, szczepionkach...
Wszystkie artykuły są w żenujący sposób napisany, nie przekonują mnie w żaden sposób
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain

Edytowane przez Diablica z Tasmanii
Czas edycji: 2011-10-11 o 20:17
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-11, 20:24   #20
siska81
Wtajemniczenie
 
Avatar siska81
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 625
Dot.: Pigułka antykoncepcyjna powoduje raka !

Cytat:
Napisane przez Diablica z Tasmanii Pokaż wiadomość
Można wiedzieć jaką stosujesz antykoncepcje?
Teraz już nie stosuje za dużo miałam problemów z organizmem po odstawieniu łącznie z tym, że nie mogłam zajść w ciąże .Wtedy o tym nie wiedziałam, że to wina tabsów .Jeżeli chodzi jakie brałam to Yasminelle najlepsze według mojego lekarza i fakt bardzo dobrze się czułam biorąc je.
Nie jestem wrogiem antykoncepcji broń Boże chciałam, aby spojrzeć na problem z innej perspektywy. Jeżeli czujecie się dobrze biorąc tabsy to na zdrowie każdej z was i proszę was nie piszcie o pierdołach typu ale to i tamto też powoduje raka bo wtedy nie chce się dyskutować .

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------

Ale są tam opracowania naukowe dla wiarygodności ,niestety w jezyku angielskim .

Edytowane przez siska81
Czas edycji: 2011-10-11 o 20:45
siska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 20:28   #21
aptrp
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 542
Dot.: Pigułka antykoncepcyjna powoduje raka !

Ale przecież udowodniono dawno, że ryzyko jest większe. Totalnie nie rozumiem problemu.
aptrp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 20:39   #22
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Pigułka antykoncepcyjna powoduje raka !

Cytat:
Napisane przez siska81 Pokaż wiadomość
Ale są tam opracowania naukowe w jezyku angielskim dla wiarygodności .
Rzeczywiście, to że są napisane po angielsku niesamowicie je uwiarygadnia
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 20:43   #23
siska81
Wtajemniczenie
 
Avatar siska81
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 625
Dot.: Pigułka antykoncepcyjna powoduje raka !

Cytat:
Napisane przez Diablica z Tasmanii Pokaż wiadomość
Rzeczywiście, to że są napisane po angielsku niesamowicie je uwiarygadnia

chodziło mi o to, że są dla uwiarygodnienia niestety po angielsku i nie osiągalne dla każdego .
siska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 21:15   #24
kluska0
Zadomowienie
 
Avatar kluska0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: Pigułka antykoncepcyjna powoduje raka !

Aptrp ma rację, nie wiem w ogóle co to za rewelacja, w każdej ulotce tabletek jest podana informacja, że notuje się większą zachorowalność na raka piersi u kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną. Więc skąd wielka podnieta w tym artykule? Ktoś kto to pisał myśli, że odtajnił coś o czym nikt nie wiedział, a to przecież coś co każda pacjentka czyta w ulotce.
Niemniej jednak artykuł wykazuje się "oszołomniczym" stylem pisania, miliard wykrzykników, i teksty sugerujące "wszyscy wiedzą że od tego umrzecie, ale nikt wam nie powie, zło i szatan". Widać gołym okiem że pisał to katolicki fanatyk, któremu przeszkadza, że nie wszystkie kobiety chcą za cel swego życia obrać rodzenie dzieci w kółko.
Wystarczy luksnąć na te linki na górze "2012, Smoleńsk, bógwieco", na kilometr widać miłośnika teorii spiskowych.
kluska0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:47.