LICÓWKI - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-09, 18:03   #31
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: Licowki Porcelanowe!

a wie ktos moze czy w czestochowie albo gdzie mozna przedluzyc kly?? i ewentualnie za ile ?? bede wdzieczna za odpowiedz.
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-17, 14:38   #32
mahalkita
Przyczajenie
 
Avatar mahalkita
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 10
GG do mahalkita Send a message via Skype™ to mahalkita
Dot.: Licowki Porcelanowe!

Cytat:
Napisane przez shily Pokaż wiadomość
od bardzo dawna mam biale przebarwienia na jedynkach probowalam je wybielac w rozny sposob: pastami ,paskami, zarzywajac witaminy itp nic jednak nei pomaga. w koncu dentysta powiedzial ze jedynym z najlepszych sposobow pozbycia sie ich sa licowki porcelanowe, dentystka powiedziala mi ze zabieg moze wykonac od razu, z ciekawosci spytalam innego lekarza ile zaplacilabym w jego gabinecie a on od razu odradzil robienie licowek w tym wieku (mam 22 lata) i powiedzial zebym wstrzymala sie przynajmniej do 25 roku zycia gdyz moge miec szpare miedzy jedynkami poniewaz proces kostnienia zebow jeszcze nie jest zakonczony (nie chcialabym znow miec krzywych zebow gdyz nosilam juz staly aparat ortodontyczny) prosze niech mi ktos poradzi co robic, w jakim wieku mozna robic licowki i czy faktycznie moze to zaszkodzic ustwieniu zebow? czekam z niecierpliwoscia na odpowiedz

witaj
Nic mi nie wiadomo o tym, by licówki mogły "pokrzywić " Ci zęby.
Robiliśmy licówki wielu osobą, też młodym.
Licówki porcelanowe nie są w stanie bardzo zmienić koloru zębów ze względu na ich przezierność i grubość. Ale myśle że w Twoim przypadku licówki to dobry pomysł.
Tylko bardzo ważne jest do jakiego pojdziesz lekaża, żeby Ci dobrze to zrobił, wtedy napewno bedziesz zadowolona, bo efekty sa naprawde świetne!
Napisz z kąd jesteś może bede mogła podpowiedzieć jakegoś specjalistę.
pozdrawiam
mahalkita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-17, 21:52   #33
shily
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2
Dot.: Licowki Porcelanowe!

dziekuje serdecznie za odpowiedz
ja rowniez nie slyszalam by licowki mogly pokrzywic zeby moja dentystka mowila mi ze szlifuje sie tylko zewnetrzna ich powierzchenie ,niestety inny lekarz powiedzial mi ze jesli nosilam aparat ortodontyczny to lepiej poczekac z zakladaniem licowek przynajmniej do 25 roku zycia gdyz jakiekolwiek naruszenie dziasel moze spowodowac ponowne rozsuniecie sie zebow, bardzo bym chciala juz miec licowki i usmiech o jakim marze i nie chcialabym czekac z tym jeszcze 3 lat ale boje sie by znow nie trzeba bylo odwiedzac ortodontow, jesli znasz jakiegos dobrego specjaliste to prosze doradz bede bardzo wdzieczna- jestem z rzeszowa pozdrwiam
shily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 19:54   #34
ysmay1
Raczkowanie
 
Avatar ysmay1
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa czasem Kraków
Wiadomości: 344
GG do ysmay1
Dot.: LICÓWKI

a jak ktos ma krzywa 2 to moze nalozyc licowke. tz. po noszeniu aparatu nie bylo miejsa na ten zab i czes zeba skierowala sie do srodka (do wewnatrz jamy ustnej).
__________________
Nasz dzień: 07/06/2008 w Krakowie
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20080607650123.html

ysmay1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-09, 15:36   #35
kaisa32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 5
Licówki

Cytat:
Napisane przez Kiya Pokaż wiadomość
licówek nie używa sie do prostowania zębów do tego służą aparaty ortodontyczne,licówki zakłada sie przy róznych niedoskonałościach szkliwa aby poprawić kosmetykę zęba np. przy zasinionych zębach martwych,niedorozwoju szkliwa,dużych nieestetycznych wypełnieniach.
Cytat:
Napisane przez kaisa32 Pokaż wiadomość
uwarzam ze licowki koryguja tez kzywizne zebow jesli zab ucieka z przodu to srodka jamy ustnej mozna nalozyc licowke ..dlaczego mowice ze nie no tak aparat by byl lepszym rezultatem ale tez bardzo kosztownym prawda ..

Edytowane przez Madziorka
Czas edycji: 2007-09-20 o 20:23 Powód: post pod postem
kaisa32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 09:45   #36
ysmay1
Raczkowanie
 
Avatar ysmay1
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa czasem Kraków
Wiadomości: 344
GG do ysmay1
Dot.: licówki porcelanowe w warszawie?

nosilam aparat i to wlasnie przez aparat ma tak brzydkiego zeba
__________________
Nasz dzień: 07/06/2008 w Krakowie
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20080607650123.html

ysmay1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 20:05   #37
mloda223
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1
Dot.: LICÓWKI

prosze o rade. Mam krotkie gorne zeby a uwielbiam sie smiac,lecz przygladajac sie na zdjeciach wpedzam sie w kompleksy..nieładnie to wyglada-tak jakbym nie miała zebow na gorze.. czy lepsze sa licowki czy korony(tzn co lepiej sie trzyma jaki koszt itd)nie mam zbyt wiele kasy, czy wymienia sie tylko zeby od 1-4?? czy po "wymianie"nie beda zbyt dlugie??
bardzo prosze o odp. pozdrawiam
mloda223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-16, 23:30   #38
Tameka
Raczkowanie
 
Avatar Tameka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 35
Dot.: LICÓWKI

Mam krzywą górna jedynkę i Pani stomatolog zaproponowała mi licówkę(w środę będzie zakładać).Nie ma juz odwrotu,ponieważ ząb został już zeszlifowany i teraz jest krótszy.
Czytam sobie wasze posty i jestem przerażona:/ Stomatolog nic nie wspomniała o tym że licówka może odpaść!W dodatku mam krzywy zgryz,a z tego co piszecie wynika że to również ma znaczenie.No nic,poczekam do środy.
Tameka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-30, 11:44   #39
agu23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4
Dot.: LICÓWKI

witam
mam następujące pytanko do STOMATOLOGÓW: ponieważ bozia nie obdarzyła mnie zupełnie dwujkami,czyli mam jedynki i za raz obok kiełki, to czy jest na to jakieś wyjście? chce mieć w końcu ładny uśmiech, czy licówki rozwiążą mój problem?prosze o odpowiedź pozdrawiam
agu23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-21, 15:48   #40
chopus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 9
Dot.: LICÓWKI

Cytat:
Napisane przez agu23 Pokaż wiadomość
witam
mam następujące pytanko do STOMATOLOGÓW: ponieważ bozia nie obdarzyła mnie zupełnie dwujkami,czyli mam jedynki i za raz obok kiełki, to czy jest na to jakieś wyjście? chce mieć w końcu ładny uśmiech, czy licówki rozwiążą mój problem?prosze o odpowiedź pozdrawiam

Witaj w klubie agu23! Ja równiez nie mam dwójek i tak się składa, ze jutro będę miała zakładane licówki Nie było zadnych przeciwskazań ku memu zadowoleniu i uldze, bo równiez ni cierpię swojego uśmiechu. Rozwiązanie zaproponowane przez 2 stomatologów jest takie: Będę miała założone licówki na jedynki, które zostaną troszkę poszerzone (i skrócone minimalnie), żeby zmniejszyć małe szparki, jakie sa pomiędzy nimi a kiełkami, te natomiast zostaną tak wymodelowane wypełnieniem bodajże, żeby przypominaly bardziej naturalne siekacze (teraz sa ciut stożkowate). Z jednej strony ciesze się, że coś się zmieni- dentysta twierdzi że na lepsze, będę musiała tylko przyzwyczaić się do troszke innej siebie Jednak z drugiej strony mam stracha, czy będzie to naprawdę trwałe i czy nie bedzie żadnych problemów. Naturalny kolor moich zebów nie jest napewno bielutki dlatego też zastanawiałam się czy nie wybielic ich. To jednak kosztuje sporo i trwałe też nie jest, więc darowałam sobie! Mam nadzieję, ze wszystko będzie ok i zacznę sie uśmiechać 'bezkompleksowo'.
Radze popytac dobrych dentystów, oni napewno coś wymyslą i w Twoim przypadku
Powodzenia!
chopus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-22, 19:23   #41
agu23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4
Dot.: LICÓWKI

widze że nie tylko ja mam taki problem z ząbkami :/ prosze Cię jeszcze CHOPUS o zdanie relacji z zabiegu , i cenę i w ogóle twoje wrażenia (byłabym wdzięczna bo na niczym mi tak nie zależy jak w końcu na ślicznym uśmiechu pozdrawiam
agu23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-14, 13:08   #42
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: LICÓWKI

Zastanaiwam się nad licówkami... na 6 przednich zębów...
ale cała szóstka jest polepiona (czytaj poplombowana) w tym jedynce właśnie odebrano zycie

czytałam różne opinie - czy na martwego zęba można polożyć licówkę?
czy na takie zęby połatane mozna położyć porcelanową licówkę?

pozdrawiam znawców tematów i zainteresowanych tematem
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 12:34   #43
agu23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4
Dot.: LICÓWKI

licówki są właśnie również po to, aby zakryć pociemniałe martwe zęby, oraz niedoskonałości w postaci wypełnień
pozdrawiam
agu23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-16, 11:57   #44
chopus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 9
Dot.: Re: LICÓWKI

Cytat:
Napisane przez joannicie Pokaż wiadomość
witam, ja mam licówki od lat (jeszcze od liceum), właśnie na 4 przednich górnych ząbkach, i musze powiedzieć, że moje uczucia względem nich są mieszane.
(...)
Namówiła mnie na nie moja dentystka, bo po kolejnych dziurkach w jedynkach pojawiły się następne i następne (mam słabiutkie zęby), i całość nienajlepiej przy tych wszystkich wypełnieniach wyglądała - licówki miały ujednolicić kolor i strukturę zębów. I rzeczywiście, tak właśnie sie stało, ale podpisałam cyrograf do końca życia - teraz co dwa lata muszę je wymieniać, co jest bardzo kosztowne i dosć nieprzyjemne. A wymieniać je trzeba, niestety, bo pękają, odpryskują itp, i wtedy efekt jest jeszcze gorszy od tego, który licówki miały korygować. Dodatkowo, licówki zmieniły mój kształt zębów - miałam malutkie, okrągłe ząbki, teraz, po tylu już zmianach, mam kształt, o jaki nigdy bym nie podejrzewała swojego uzębienia http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif. Ta zmiana kształtu (choć dentyści mówią, że są w stanie nadac zębom wyglad jak przed licówkami) ostatecznie powoduje,że nie do końca polecałabym tą metodę.
Decydujac się na licówki, należy też rozpatrzeć wybielanie - przeprowadzane PO nałożeniu licówek wybieli same ząbki, nie licówki, także trzeba zawczasu wiedzieć, co będzie się z ząbkami robiło przez najbliższy czas. Aha, jeszcze jedno - krzywy zgryz może licówki wykończyć - moje pierwsze non stop zrywałam przez wadę zgryzu (minimalną i niestwierdzoną) właśnie, tzn. zahaczałam dolnym zębem o licówkę, zgodną z symetrią, ale nie z moją szczęką.
I już na końcu: moja najczarniejsza historia z licówkami miała miejsce w Londynie, nawet nie rok po założeniu, kiedy to jedna z nich zdecydowała się odkleić, i do końca pobytu chodziłam z zębem - ułomkiem (bo do założenia licówki dość duża część zostaje spiłowana).

Licówki to poważna decyzja, przede wszystkim finansowa, bo, jak mówiłam, trzeba je co jakiś czas wymieniać, ale rzeczywiście, nadaja one zębom ładny wygląd.
Droga joannicie! Bardzo mi przykro, ale musiałaś trafić na kiepskiego 'specjalistę'... Ja mam licówki na jedynkach i kształt jest znakomity. Poza tym przed założeniem ich lekarz zbadał stan mojego uzebienia pod kątem zgryzu i tak dopasował licówki aby nic o nie nie haczyło, by poprostu byly trwałe. Powinnas udac sie do swojego dentysty(-tki) i rzadac bezplatnej korekty tego co spaprala. Ludzie ktorzy robili sobie licowki przed latami nosza je w super stanie min po 10 lat, a te wykonywane obecnie sa z coraz lepszych i trwalszych materialow, wiec naprawde warto. Ja zrobiłam sobie licowki o ton jaśniejsze, bo moj kolor zebów jest dość zółtawy (kolor A3 - teraz mam A2), a w tym miesiacu mam zamiar reszte zebów wybielić metodą lampową (jednorazowa sprawa!) do koloru zgodnego z licowkami Do pozostałych: Nie bojcie sie zatem licowek, szukajcie tylko naprawdę DOBRYCH DENTYSTÓW, bo zeby to naprawde ważna sprawa i nie ma co załować na nie pieniążków. Pozdrawiam wszystkich!!!
chopus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-16, 12:25   #45
chopus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 9
Dot.: LICÓWKI

DO agu23: Zabieg jest bezbolesny i nie trwa długo. Najpierw dostajesz znieczulenie, potem dentysta ściera przód zębów i zabezpiecza je jakimiś specyfikami ( nie jestem fachowcem wiec nie nazwe rzeczy po imieniu ) przed zepsuciem itp. Nastepnie wykonuje sie wyciski. Niestety jedynym mankamentem jest to że (podobno dla dobra sprawy) nie zaklada sie licowek tymczasowych, wiec musiałam poczekac 5 dni z oszlifowanymi jedynkami na przyklejenie licowek - nie wygladalo to ciekawie ale warto bylo czekać! Po tym czasie przyklejono mi licówki - równiez nie bolalo i to bez znieczulenia - moje ząbki wygladają o niebo lepiej! Są o ton jaśniejsze od reszty zebów, a to dlatego ze chce reszte wybielić metodą lampową (swoj kolor zebow mam nieciekawy, sa przebarwione).. A! Na początku zeby są dosc wrażliwe na zimno, ciepło i ucisk, ale to z czasem przechodzi (najpierw wrażliwość na ciepło/zimno ustąpiła, ale na ucisk już troche wolniej). Ja jestem zadowolona ze zmiany. Naprawdę polecam! Znajdź tylko dobrego dentystę! Pozdrawiam i zyczę powodzenia!
chopus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-17, 08:39   #46
agu23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4
Dot.: LICÓWKI

dzięki WIELKIE chopus pozdrawiam : )
agu23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 15:42   #47
Sandruś88
Rozeznanie
 
Avatar Sandruś88
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 828
Smile Dot.: LICÓWKI

Ostatnio postanowiłam wziąc się za moje zęby i wybrac się wreszcie do stomatologa. Nogi miałam z waty, ale na szczęście nie było tak źle. Mam tylko nadzieję, że kolejne wizyty będą niemniej przyjemne niż ta wczorajsza. Dentysta powiedział mi, że po leczeniu założymy licówki lub koronki i będę miała ząbki jak ta lala;pp Mam tylko pytanie... co to są koronki? Bo licówki to już wiem :P Proszę o odpowiedź
Pozdrawiam!
Sandruś88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 13:04   #48
Aga1141
Raczkowanie
 
Avatar Aga1141
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 104
Exclamation Dot.: licówki porcelanowe w warszawie?

Cytat:
Napisane przez warszawiak Pokaż wiadomość
w programie " chce byc piekna" i tym podobnych uzywa sie nazwy licowki porcelanowe gdy zmienaja krzywe zeby w piekne

zatem czego oni tam uzywaja skoro to jest blad w tlumaczeniu terminu stomatologicznego na polski

a tak przy okazji to wady aparatow:
- trzeba usunac czesc zebow nawet zdrowych zeby go zalozuc
-zeby sa narazone bardziej na ataki prochnicy
-bol przy kuracji
-skrajnie nieestetyczny wyglad
-koniecznosc noszenia ruchomego aparatu po zdjeciu stalego zeby uzyskany efekt sie nie cofnal
-duza cena aparatu i duza cena wizyt kontrolnych

wiem ze ortodonci tez musza zarabiac na zycie ale jesli istnieje tak prosta i szybka metoda jak ta pokazana w programach reklamujacych chirurgieplastyczna to wroze zasilki dla bezrobotnych dla ortodontow
Warszawiaku! Bardzo mnie zdenerwowałaTwoja wypowiedź na temat wad aparatu ortodontycznego(posiadam) więc pozwolę sobie sprostować, to co napisałeś:

- trzeba usunąć zęby(w moim przypadku 4 )ale nie zawsze, jeśli ma się za małe szczęki na pozmieszczenie wszystkich zębów(przy krzywych zębach próchnica atakuje częściej)
- zęby są wręcz mniej narażone na ataki próchnicy, ponieważ mając aparat, trzeba je myć po każdym posiłku
- jeśłi chodzi o ból, to ja mogę to nazwać co najwyżej bólkiem i to tylko po wizycie u orto(naciąganie drucików żeby sie prostowały ząbki)
- skrajnie nieestetyczny wyglą ? o gustach sie nie dyskutuje ! a poza tym są też aparaty przezroczyste lub w kolorze zębów
- po zdjęciu aparatu od środka na górnej i dolnej szczęce od 3 do 3 przykleja się cienki drucik, aby zęby się nie krzywiły, aparat rentencyjny nosi się 2 lata na noc
- jedyne z czym się zgadzam to duża cena aparatów i wizyt(z tego co wiem w Czechach najdroższy kosztuje tyle co u nas najtańszy)

Chciałabym jeszcze dodać, że też zastanawiałam się nad licówkami, ponieważ mam bardzo krzywe zęby, ale:
- najlepsze zęby to swoje własne
- niektórym starszym osobom proponuje się przed leczeniem protetycznym, leczenie ortodontyczne(!)więc i tak bym musiała założyc aparat
- licówki trzeba wymieniać i wydaje mi się, że wogóle jest z tym problem do końca życia

Oczywiście, jeśli ktoś ma proste zęby, tylko ma dziurki po prochnicy czy coś takiego, to wiadomo, niech sobie zakłada, ja nie odradzam, ale aparat orto jak najbardziej polecam dla zdrowego, prostego uśmiechuWARTO!
Aga1141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 09:56   #49
mikeya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 4
Unhappy Dot.: LICÓWKI

cześć dziewczyny! ja również nie mam dwójek i właściwie nigdy ich nie miałam(brak zalążków ) bardzo bym chciała mieć "pełny" uśmiech.. czy znacie jakiegoś w POZNANIU stomatologa/ortodonte/ protetyka który robi te licówki albo aparat ortodontyczny bardzo dobrze i nie jakos super drogo? taki którego mozecie polecić?
mikeya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-01, 14:45   #50
Shakira_19
Raczkowanie
 
Avatar Shakira_19
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 440
Dot.: LICÓWKI

Proszę o rade:
Chciałabym zmienić kształt i wyrówanać górne zęby od 1-3 oraz by były bielsze, czy dobrym pomysłem są licówki?
Mam 21 lat!


Jakie etapy nalezy przejść by mieć w końcu zrobione licówki?
Shakira_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 15:02   #51
chopus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 9
Dot.: LICÓWKI

Cytat:
Napisane przez Shakira_19 Pokaż wiadomość
Proszę o rade:
Chciałabym zmienić kształt i wyrówanać górne zęby od 1-3 oraz by były bielsze, czy dobrym pomysłem są licówki?
Mam 21 lat!


Jakie etapy nalezy przejść by mieć w końcu zrobione licówki?
Moim zdaniem licówki to bardzo dobry pomysł w Twoim przypadku. Jeśli chodzi o 'etapy' to samo załozenie licówek jest kwestią 2 wizyt u dentysty (najpierw jednak napewno bedziesz chciała odbyć wizytę konsultacyjną, na której lekarz sprawdzi, czy Twoje ząbki nadają się pod licówki). Wygląda to tak:Zabieg jest bezbolesny i nie trwa długo. Najpierw dostajesz znieczulenie, potem dentysta ściera przód zębów i zabezpiecza je jakimiś specyfikami ( nie jestem fachowcem wiec nie nazwe rzeczy po imieniu ) przed zepsuciem itp. Nastepnie wykonuje sie wyciski. Niestety jedynym mankamentem jest to że (podobno dla dobra sprawy) nie zaklada sie licowek tymczasowych, wiec musiałam poczekac 5 dni z oszlifowanymi jedynkami na przyklejenie licowek - nie wygladalo to ciekawie ale warto bylo czekać! Po tym czasie przyklejono mi licówki - równiez nie bolalo i to bez znieczulenia - moje ząbki wygladają o niebo lepiej! Pozostaje mi zyczyć powodzenia!
chopus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 19:51   #52
Shakira_19
Raczkowanie
 
Avatar Shakira_19
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 440
Dot.: LICÓWKI

a kompozytowe mogą być??
Shakira_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-04, 10:43   #53
chopus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 9
Dot.: LICÓWKI

Cytat:
Napisane przez Shakira_19 Pokaż wiadomość
a kompozytowe mogą być??
Pewnie, ze mogą, ale z tego co wiem , są o wiele mniej trwałe - ja postawiłabym na porcelanę
chopus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 10:46   #54
Sandruś88
Rozeznanie
 
Avatar Sandruś88
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 828
Dot.: LICÓWKI

Cytat:
Napisane przez mikeya Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny! ja również nie mam dwójek i właściwie nigdy ich nie miałam(brak zalążków ) bardzo bym chciała mieć "pełny" uśmiech.. czy znacie jakiegoś w POZNANIU stomatologa/ortodonte/ protetyka który robi te licówki albo aparat ortodontyczny bardzo dobrze i nie jakos super drogo? taki którego mozecie polecić?
Ja chodzę do dentysty w Poznaniu na ul. Kwiatkowskiego! Polecam!
Sandruś88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-18, 20:26   #55
kaisa32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 5
Wink Dot.: LICÓWKI

ja zrobilam sobie licowki ,jestem zadowolona,chociaz mogly byc bielsze wydaje mi sie ze sa ciut ciemniejsze niz naturalny kolor zeba ,ale zawsze mozna wybielic lakierowaniem zeba
kaisa32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-18, 20:30   #56
kaisa32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 5
Dot.: LICÓWKI

ja mialam wstawione licowki dwie na przodzie poniewaz chcialam skorygowac krzywe zeby i jest duza roznica ,jestem zadowolona nic nie boli ,warto isc caolsc trwala okolo30 minut
kaisa32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-22, 10:15   #57
zuza07
Przyczajenie
 
Avatar zuza07
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3
Dot.: LICÓWKI

Cytat:
Napisane przez mikeya Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny! ja również nie mam dwójek i właściwie nigdy ich nie miałam(brak zalążków ) bardzo bym chciała mieć "pełny" uśmiech.. czy znacie jakiegoś w POZNANIU stomatologa/ortodonte/ protetyka który robi te licówki albo aparat ortodontyczny bardzo dobrze i nie jakos super drogo? taki którego mozecie polecić?
Hej Mikeya! Agu23! Ja mam podobny problem, zdecydowalam sie na aparat, musiałam dojrzec do decyzji chyba kilka lat hehe
Rowniez myslalam o licowkach ale stom. mnie namawiali na aparat . U mnie troszke inaczej to wygladalo niz u was. ja nie mam jednego zawiazka i zabki przesunely sie i w zasadzie na pierwszy rzut oka nic nie widac, ale ja sie z tym brakiem zle czuje. Głowa do góry, widze ze nie zyje sama z tym problemem. eh...
__________________
Moj Suzik
zuza07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 06:12   #58
mikeya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 4
Smile Dot.: LICÓWKI

Sandruś88 mogłabyś podać jakieś dokładniejsze info o tym stomatologu? to prywatny lekarz? czy z NFZu? ile sie płaci za wizyte? gdzie dokładniej przyjmuje? jakiś namiar? i czym sie zajmuje? robi też aparaty orto? czy tylko licówki? a ty masz już licówki? jak tak to masz może jakąś fotke przed i po?:P
pozdrawiam
mikeya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 10:35   #59
Katarinawww
Przyczajenie
 
Avatar Katarinawww
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 11
GG do Katarinawww
Dot.: LICÓWKI

Witam wszystkich!
postanowiłam wejść na forum rozmów o licówkach ponieważ od wczoraj jestem posiadaczką 7 pięknych licówek porcelanowych, oraz 3 koron na podłożu cerkonowym w górnej szczęce i mogę się z Wami podzielić swoimi wrażeniami, odczuciami i radością .... Ja z moich zębów nie byłam nigdy zadowolona mimo wielu zabiegów leczniczych a potem estetycznych. Ostatni ratunek na jaki się zdobyłam 7 lat temu to 3 korony porcelanowe (jedynki i dwójka), które wyglądały inaczej od reszty moich zębów a na dodatek po paru latach dostałam ciemny nalot (tzw tatuaż ) na dziąsłach co dodatkowo szpeciło estetykę uśmiechu.
Na początek powiem Wam, że moja historia z licówkami jest nieco inna, a przede wszystkim dłuuuuższa! Po pierwsze cały proces upiększania moich zębów trwał w sumie 2 m-ce. Pierwszy m-c wybielałam dół i górę za pomocą specjalnego żelowego preparatu w domu przy pomocy szyny "żelowej".
Następnie wiele wizyt zajęło mi leczenie, a raczej wymienianie starych plomb na nowe. Na którejś z następnych wizyt- i to było najmniej sympatyczne -miałam zrywane 3 stare koronki (dwie jedynki i dwójka górna), potem Pani dr przygotowała wkład korzeniowo-koronowy wykonany z włókna szklanego na którym będzie mocowana korona, zaznaczam- korony porcelanowe na podbudowie z tlenku cyrkonu (niektórzy mówią cerkonu). O zaletach cerkonu nie bedę się tu rozwodzić ale w skrócie powiem jedno: niebo a ziemia jeśli chodzi o poprzednie moje korony wypalane na metalu!
Potem były robione wyciski, następnie opiłowywanie zębów pod licówki. Opiłowywanie pod znieczuleniem więc bez bólu. I znowy wyciski.
Ponad tydzień chodziłam z protezką i licówkami tymczasowymi. Zresztą większość licówek tymcz. pospadało pierwszego dnia, co nie stanowiło żadnego problemu. Jedyna dokuczliwość to nadwrazliwość na temperaturę; ale da sie wytrzymać!!!
No i nadszedł piękny dzień - przymierzanie, ale praca bez ostatecznego połysku i kształtu więc pani dr przy konsultacji ze mną mogła dopracowywać jeszcze szczegóły (szczególnie koron). Za dwa dni miałam JUŻ piękne ząbki! Dość długi etap ale warto było! Miałam szczęście trafić na wspaniałą-profesjonalną Klinikę a przede wszystkim na fantastyczną Panią Dr.

Edytowane przez Katarinawww
Czas edycji: 2007-10-24 o 17:57 Powód: dodatkowe inforamcje
Katarinawww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 05:42   #60
mikeya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 4
Dot.: LICÓWKI

Gratuluje i zazdroszczę
zdradź nam ile Cię to wszystko kosztowało?
mikeya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-29 14:32:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:55.