Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-09-13, 15:12   #2041
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Humektan jest bardzo, bardzo ale to bardzo nawilzajacy. Ma przy tym króciutki skład, wiec cenia go sobie osoby o cerze wralziwej. Dobrze nawilza przy kwasach czy retinoidach. Nie powiem CI czy zapycha - pamietaj ze Humektan to same emolienty, ale o to właśnie w nim chodzi...

Do do p. Różanskiego - to tak jakby pytac Giertycha czy uczyc dzieci teorii ewolucji darwina.
Rozumiem, rozumiem

Bardzo, bardzo dziękuję Ja co prawda nie jestem szczególnym wrażliwcem, ale cenię sobie krótkie składy Moja cera bardzo lubi nawilżanie, więc na 99% następnym kremem jaki kupię będzie Humektan; Zachęciłaś mnie
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-13, 15:41   #2042
gamelka
Przyczajenie
 
Avatar gamelka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 8
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dzieki za ocene tego manhattanu ,niestety chyba żaden z nich nie jest za dobry dla mojej skóry :/
Mama kupiła mi dziś fajny kremik nawilżający ,ale boję się że bedzie mi zapychał pory. Było o nim troche na wizazu i wiem że podobno łagodzi podraznienia i nawilża ,ale nigdzie nie było wspomniane o tym czy zatyka pory. Na samym początku składu jest {tak mi się przynajmniej wydaje) jakis olejek orzechowy i boje się że może mnie pozapychac .Prosze więc o poradę.

OILATUM krem dla cery suchej i wrażliwej
Aqua, Arachis Hypogaea, Stearic Acid, PEG-20 Stearate, Glyceryl Stearate, Isopropyl Palmitate, Propylene Glycol, PVP, Potassium Sorbate, Quaternium-15, Parfum, Benzyl Benzoate, Coumarin, Citronello, Geraniol, Linalool, Cinnamy Alcohol
gamelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-13, 18:39   #2043
swinka_rodzynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 9
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Chcialabym prosic o opinie na temat skladu serum E. Lauder Advanced Night Repair. Tu gdzie mieszkam, jest tak silna kampania reklamowa tego kosmetyku, ze czuje niemal, jakbym popelniala morderstwo na wlasnej skorze, poniewaz nie kupilam tego serum
sklad: water (aqua purificata) purifeid, bifida ferment lysate, methyl gluceth-20, peg-75, butylene glycol, bis-peg-18 methyl esther dimethyl silane, glycereth-26, cola acuminata (kola) extract, squalane, sodium rna, sodium hyaluronate, retinyl palmitate, tocopheryl acetate, bisabolol, pantethine, hydrogenated lecithin, oleth-3 phosphate, oleth-3, oleth-5, anthemis nobilis (chamomile), caffeine, choleth-24, ceteth-24, xanthan gum, tea-carbomer, octyl methoxycinnamate, bht, trisodium edta, benzyl alcohol, phenoxyethanol, methylparaben, yellow 5 (ci 19140), green 5 (ci 61570), red 4 (ci 14700)

Czy istotnie jest to dobry kosmetyk wart niemalej ceny?
swinka_rodzynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-13, 22:16   #2044
Ekta21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 15
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam,

Bardzo prosze o analize skladu kremu Botanics- Day Shift Moisture Cream.Ma zawierac proteiny ryzowe i miod.Krem jest przeznacozny do cery normalnej/suchej.
Kupilam go z mysla o codziennym stosowaniu pod makijaz...uzywam jakis tydzien ale niestety wyskakuja mi niespodzianki i mam duze podejrzenia ze to moze byc wina kremu...nie lubie wyrzucac czegos co dopiero nabylam stad wczesniej wole zapytac.

A sklad to:
Aqua,Ethylexyl methoxycinnamate,glycerin ,butylene glycol,caprylic/capric triglyceride,PPG-15 stearyl ether,butyl methoxydibenzoylmenthane, dimethicone,ethylhexyl salicylate,steareth-21,mel,cetyl alcohol,steareth-2,polyacrylamide,hydrolyz ed rice bran protein,phenoxyethanol, C13-14 isoparaffin,methylparaben ,parfum,laureth-7,propylparaben,sodium citrate,citric acid,sodium chloride,tetrasodium EDTA,linalool,benzyl salicylate,hexyl cinnamal,limonene,hydroxy citronellal,citronellol,B HT,geraniol,dipropylene glycol,alpha-isomethyl ionone,ethylparaben,butyl paraben,isobutylparaben,C I 19140.

I jak warte to cos?Mam przeczucie ze krem jest niezle nafaszefowany jakimis swinstwami.
Ekta21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-14, 08:10   #2045
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez gamelka Pokaż wiadomość
Dzieki za ocene tego manhattanu ,niestety chyba żaden z nich nie jest za dobry dla mojej skóry :/
Mama kupiła mi dziś fajny kremik nawilżający ,ale boję się że bedzie mi zapychał pory. Było o nim troche na wizazu i wiem że podobno łagodzi podraznienia i nawilża ,ale nigdzie nie było wspomniane o tym czy zatyka pory. Na samym początku składu jest {tak mi się przynajmniej wydaje) jakis olejek orzechowy i boje się że może mnie pozapychac .Prosze więc o poradę.

OILATUM krem dla cery suchej i wrażliwej
Aqua, Arachis Hypogaea, Stearic Acid, PEG-20 Stearate, Glyceryl Stearate, Isopropyl Palmitate, Propylene Glycol, PVP, Potassium Sorbate, Quaternium-15, Parfum, Benzyl Benzoate, Coumarin, Citronello, Geraniol, Linalool, Cinnamy Alcohol
Oilatum to bardzo fajna seria do cer alergicznych, pamietam, że kiedy "dorobiłam" sie łupiezu różowego (ciekawe schozenie, nieprawdaż), to derm kazał mi się myc w Oilatum i bardzo polubiłam te tłuściochy. No wlaśnie - to sa tłuste preparaty, obfitujące w emolienty, dlatego tez moga ich uzywac osoby z łuszczacą sie skora - przynosza ukojenie. Skład kremu ktory podalas wg mnie jest OK, nawet nie ma tam parafiny i trójlicerydow, wiec w sumie jak na Oilatum to jest nawet lekki.

Cytat:
Napisane przez swinka_rodzynka Pokaż wiadomość
Chcialabym prosic o opinie na temat skladu serum E. Lauder Advanced Night Repair. Tu gdzie mieszkam, jest tak silna kampania reklamowa tego kosmetyku, ze czuje niemal, jakbym popelniala morderstwo na wlasnej skorze, poniewaz nie kupilam tego serum
sklad: water (aqua purificata) purifeid, bifida ferment lysate, methyl gluceth-20, peg-75, butylene glycol, bis-peg-18 methyl esther dimethyl silane, glycereth-26, cola acuminata (kola) extract, squalane, sodium rna, sodium hyaluronate, retinyl palmitate, tocopheryl acetate, bisabolol, pantethine, hydrogenated lecithin, oleth-3 phosphate, oleth-3, oleth-5, anthemis nobilis (chamomile), caffeine, choleth-24, ceteth-24, xanthan gum, tea-carbomer, octyl methoxycinnamate, bht, trisodium edta, benzyl alcohol, phenoxyethanol, methylparaben, yellow 5 (ci 19140), green 5 (ci 61570), red 4 (ci 14700)

Czy istotnie jest to dobry kosmetyk wart niemalej ceny?
Nie jest źle jak an taki wielki koncerm. osobiscie nie znosze tych przełądwanych silikonami kosmetkow z wielkich koncernow, ale ten jest OK. z ciekawszych skąłdnikow - wyciag z koli (chyba z lisci, ale nie wiem do konca) - jest go tutaj sporo, to moncy antyoksydant; , skwalan, lecytyna, rumianek, kofeina.

Cytat:
Napisane przez Ekta21 Pokaż wiadomość
Witam,

Bardzo prosze o analize skladu kremu Botanics- Day Shift Moisture Cream.Ma zawierac proteiny ryzowe i miod.Krem jest przeznacozny do cery normalnej/suchej.
Kupilam go z mysla o codziennym stosowaniu pod makijaz...uzywam jakis tydzien ale niestety wyskakuja mi niespodzianki i mam duze podejrzenia ze to moze byc wina kremu...nie lubie wyrzucac czegos co dopiero nabylam stad wczesniej wole zapytac.

A sklad to:
Aqua,Ethylexyl methoxycinnamate,glycerin ,butylene glycol,caprylic/capric triglyceride,PPG-15 stearyl ether,butyl methoxydibenzoylmenthane, dimethicone,ethylhexyl salicylate,steareth-21,mel,cetyl alcohol,steareth-2,polyacrylamide,hydrolyzed rice bran protein,phenoxyethanol, C13-14 isoparaffin,methylparaben ,parfum,laureth-7,propylparaben,sodium citrate,citric acid,sodium chloride,tetrasodium EDTA,linalool,benzyl salicylate,hexyl cinnamal,limonene,hydroxy citronellal,citronellol,B HT,geraniol,dipropylene glycol,alpha-isomethyl ionone,ethylparaben,butyl paraben,isobutylparaben,C I 19140.

I jak warte to cos?Mam przeczucie ze krem jest niezle nafaszefowany jakimis swinstwami.

Smiem twierdzic, ze jestes kolejna osoba, ktora nie toleruje trójlicerydow - one bardzo zapychaja. Dodatkowo pożegnałamby sie z tym kremem juz ze wzgledu na poliaktylamid w składie - ja wole nei ryzykowac.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-14, 09:22   #2046
karinaaa
Zadomowienie
 
Avatar karinaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 1 260
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Maseczka La Roche-Posay Hydraphase -Kojaca maseczka nawilzajaca
sklad: aqua, glycerin, alcohol denat,butyrospermum parkii/ shea butter, dimethicone, cyclohehasiloxane,paraffi num liquidum / mineral oil, peg-2 stearate, cetyl alcohol,peg-100 stearate, glyceryl stearate,nylon-12, polysorbate-60, dimethiconol,tea-carbomer, tocopheryl acetate, glyceryl linolenate,CI 42090/ blue 1, citric acid, phenoxyethanol, methylparaben,ethylparabe n, propylparaben, butylparaben,parfum

niesmialo sie przymominam ,gdyz mozliwe ze moja prosba gdzies umknela
karinaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-14, 09:51   #2047
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez karinaaa Pokaż wiadomość
Maseczka La Roche-Posay Hydraphase -Kojaca maseczka nawilzajaca
sklad: aqua, glycerin, alcohol denat,butyrospermum parkii/ shea butter, dimethicone, cyclohehasiloxane,paraffi num liquidum / mineral oil, peg-2 stearate, cetyl alcohol,peg-100 stearate, glyceryl stearate,nylon-12, polysorbate-60, dimethiconol,tea-carbomer, tocopheryl acetate, glyceryl linolenate,CI 42090/ blue 1, citric acid, phenoxyethanol, methylparaben,ethylparabe n, propylparaben, butylparaben,parfum

niesmialo sie przymominam ,gdyz mozliwe ze moja prosba gdzies umknela
No fakt, ten alkohol na początku skłądu to srednio udana decyzja. Poza tym, mysle ze maseczka edzie niestety mocnym "Zapychadłem", bo pełno w niej tłusciochów. raczej nie polecam.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-14, 11:20   #2048
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo proszę o analizę składu kremu pod kątem potencjalnych podrażniaczy i pod kątem nawilżania. Mam cerę b. suchą i wrażliwą, raczej niezapychalną. Zastanawiam się, czy kupić ten krem poniżej, czy lepiej Nutrilogie 2 (tu był analizowany: http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=917 proszę tylko o poradę fachowca, który lepiej nawilża i mniej grozi podrażnieniem)

Vichy, Aqualia Thermal Riche
Skład: Aqua/Water, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Caprylic/Capric Triglyceride, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Butyrospermum Parkii/Shea Butter, Synthetic Wax, Hydrogenated Polyisobutene, Ammonium Polyacroloyldimethyl Taurate, Steary Dimethicone, Glyceryl Stearate, Behenyl Alcohol, Glyceryl Sterate Citrate, Triethanolamine, Sodium Dicocoylethylenediamine PEG-15 Sulfate, Sodium Chloride, Sodium Hyaluronate, Cellulose Acetate Butyrate, Disodium EDTA, Propylene Glycol, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Polyphosphorylcholine Glycol Acrylate, Polyvinyl Alcohol, Butylene Glycol, Methylparaben, Capryl Glycol/Caprylyl Glycol, Phenoxyethanol, Parfum/Fragrance

(przepraszam za ewentualne błędy, przepisywała z próbki, skład był drobnym maczkiem)
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-14, 13:35   #2049
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę składu kremu pod kątem potencjalnych podrażniaczy i pod kątem nawilżania. Mam cerę b. suchą i wrażliwą, raczej niezapychalną. Zastanawiam się, czy kupić ten krem poniżej, czy lepiej Nutrilogie 2 (tu był analizowany: http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=917 proszę tylko o poradę fachowca, który lepiej nawilża i mniej grozi podrażnieniem)

Vichy, Aqualia Thermal Riche
Skład: Aqua/Water, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Caprylic/Capric Triglyceride, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Butyrospermum Parkii/Shea Butter, Synthetic Wax, Hydrogenated Polyisobutene, Ammonium Polyacroloyldimethyl Taurate, Steary Dimethicone, Glyceryl Stearate, Behenyl Alcohol, Glyceryl Sterate Citrate, Triethanolamine, Sodium Dicocoylethylenediamine PEG-15 Sulfate, Sodium Chloride, Sodium Hyaluronate, Cellulose Acetate Butyrate, Disodium EDTA, Propylene Glycol, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Polyphosphorylcholine Glycol Acrylate, Polyvinyl Alcohol, Butylene Glycol, Methylparaben, Capryl Glycol/Caprylyl Glycol, Phenoxyethanol, Parfum/Fragrance

(przepraszam za ewentualne błędy, przepisywała z próbki, skład był drobnym maczkiem)
Aqualia ma byc kremem do cery bardzo suchej/ odwodnionej - odpowiednik Nutritica. Mysle, ze bedzie spełniał to zadanie - jest bogaty w emolienty. Pwienien tez dobrze nawilzac skore przy kuracjach kwaswo-retinoidowych. Jest bardziej tresciwy nic Nutlogie 2, ma te zmniej silikonow - wiec wg mnie bardziej sie nadaje dla wrazliwcow.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-14, 14:17   #2050
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziękuję bardzo.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-14, 17:41   #2051
gamelka
Przyczajenie
 
Avatar gamelka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 8
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

dzięki za opinie
Po kremiku niestety pieką mnie policzki ,szkoda mi go jednak wyrzucić skoro uważasz że jest lekki i wydaje mi sie ,że nie pozapychało mnie po nim. Będe go więc w celach nawilżających nakładac na strefe T bo tam mi się nic po nim nie dzieje i skóra jest fajnie nawilżona.
__________________
Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło .
gamelka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-15, 17:15   #2052
zabkaa
Raczkowanie
 
Avatar zabkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 191
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Moze komus przyda się skład kremu:
Soraya, Care & Control, Antybakteryjny krem nawilżający redukujacy blizny i zmiany potrądzikowe

Skład: Aqua, Ethylhexyl Stearate, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Propylene Glycol, Squalane, Canola Oil, Tocopherol, Centella Asiatica Extract, Darutoside, 10-Hydroxydecanoic Acid, Sebacic Acid, 1,10-Decanediol, Dimethicone, Allantoin, Cymbopogon Nardus, Carbomer, Methylparaben, Propylparaben, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamone, DMDM Hydantoin, Parfum, Benzyl Alcohol, Citral, Eugenol, Iso Eugenol, Benzyl Salicylate, Coumarin, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Benzyl Cinnamate, Buthylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Benzoate, Citronellol, D-Limonene

KONSERWANTY I ŚRODKI ZAPACHOWE
Benzyl Salicylate- salicylan benzylu, ester aromatyczny,
Benzyl Benzoate- konserwanty, srodki zapachowe
Benzyl Cinnamate- substancje zapachowe, może podrażniać
Benzyl Alkohol- konserwanty, substancje zapachowe, moze podrażniac
4-Hydroxybenzoic Acid- konserwant

Sorbitan Stearate- emulgator, tensyd
Sucrose Cocoate- łagodny tensyd
D-Limonene- naturalny cytrsusowy aromat
Citronellol- aromat

SKŁADNIKI NATURALNE I DOBROCZYNNE
Canola Oil- olej rzepakowy
Darutoside- wyciąg z Siegesbiecka orientalis
Tocopherol- wit A
10 - Hydroxydecanoic Acid- nawilżajacy kwas PHA
Cymbopogon Nardus- działa antyseptycznie
Allantoin - wiadome
Squalane- kompleks roślinny z oliwek poprawia nawilżenie skóry
Centella Asiatica Extract- odnawia jędrność tkanek, właściwości wzmacniające
Eugenol- wykazuje silne działanie bakteriobójcze oraz znieczulające, Silnie ściąga pory skóry.
Geraniol- aromat różany, Jest silną substancją antyseptyczną
Citral- główny składnik olejku eterycznego trawy cytrynowej
Sebacic Acid- środki buforujące, pozwalaja uzyskać odpowiednie pH

SKŁADNIKI SZKODLIWE
Propylene Glycol- (nie COM, nie IRR) Zastosowane na skórę wysuszają naskórek, ale równocześnie podrażniają gruczoły łojowe i apokrynowe wywołując stan zapalny i wysięki
wokół gruczołów. Łój i złuszczone keratynocyty z glikolami tworzą substancję zatykająca ujścia gruczołów.
Ethylhexyl Stearate- czynnik natłuszczający, emulgator, emolient
DMDM Hydantoin- konserwant, działa szkodliwie na gruczoły ekrynowe i apokrynowe, zaburza
czynności gruczołów łojowych i hormonalnych (dokrewnych)
Carbomer- stabilizator, reguluje lepkość, zagęszczacz

Pomimo kilku szkodników krem działa na moją cere prawidłowo. Nie zauwazyłam zapychania.
zabkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-15, 19:04   #2053
agil07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę o ocenę składu tego kremu, ma być delikatny, niepodrażniający i dobrze nawilżający i nie drażnic naczynek. czy to aby prawda?

Aqua (Water)
Glycerin
Paraffinum Liquidum (Mineral Oil)
Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate
Cetyl Palmitate
Dimethicone
Cetyl Alcohol
Panthenol (Pro-Vitamin B5)
Borago Officinalis (Borage Seed Oil)
Carbomer
Potassium Hydroxide
Bisabolol
Methylparaben
Pentylene Glycol
Tocopheryl Acetate (Vitamin E)
Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer
Disodium EDTA
Propylparaben
Lactic Acid
Sodium Lactate
Mica
2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol
Serine
Sorbitol
Urea
Titanium Dioxide
Sodium Chloride
Allantoin



i żel do mycia twarzy
qua (Water)
Cocamidopropyl Betaine
Propylene Glycol
Hydroxypropyl Methylcellulose
Sodium Chloride
Panthenol (Pro-Vitamin B5)
Disodium EDTA
Sodium Hydroxymethylglycinate
Sodium Hydroxide

przepraszam ze tak "w slupku" ale tak skopiowałam sklad ze strony internetowej
agil07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-15, 22:23   #2054
zabkaa
Raczkowanie
 
Avatar zabkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 191
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agil07 Pokaż wiadomość
Proszę o ocenę składu tego kremu, ma być delikatny, niepodrażniający i dobrze nawilżający i nie drażnic naczynek. czy to aby prawda?

Aqua (Water)
Glycerin
Paraffinum Liquidum (Mineral Oil)
Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate
Cetyl Palmitate
Dimethicone
Cetyl Alcohol
Panthenol (Pro-Vitamin B5)
Borago Officinalis (Borage Seed Oil)
Carbomer
Potassium Hydroxide
Bisabolol
Methylparaben
Pentylene Glycol
Tocopheryl Acetate (Vitamin E)
Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer
Disodium EDTA
Propylparaben
Lactic Acid
Sodium Lactate
Mica
2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol
Serine
Sorbitol
Urea
Titanium Dioxide
Sodium Chloride
Allantoin

przepraszam ze tak "w slupku" ale tak skopiowałam sklad ze strony internetowej

Myśle, że kremik nie jest taki zły ma olej z nasion ogórecznika, mocznik, sorbitol, rumianek, witaminke E co prawda w nienajlepszej postaci, posiada składniki łagodzące Przy cerze tłustej i mieszanej moze zapychać(Glycerin,Paraffi num Liquidum). Troche zastanawia mnie ten składnik 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol poniewaz nie powinien pozostawac dłuzej na skórze ale niech sie na ten temat wypowiedza ekspertki Konserwanty mysle ze tez w normie

a co to za krem dokładnie?

Edytowane przez zabkaa
Czas edycji: 2007-09-18 o 16:22
zabkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-15, 23:20   #2055
agil07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dzięki za odpowiedz

tu jest link do kremiku

http://www.simpleskincare.com.au/sim...x?ProductId=10

w PL chyba go nie ma bo nie słyszałam o tej firmie wczesniej, znalazłam go w superdrug'u po rozsądnej cenie i zastanawiam sie co jest wart - gdyz KWC też o nim nie slyszało
agil07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-16, 09:45   #2056
Kulfon
Raczkowanie
 
Avatar Kulfon
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 174
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Mam ostatnio fazę na pielęgnację włosów, odkryłam świetną metodę na nawilżenie: mycie tylko i wyłącznie odżywką. Ale potrzebna jest do tego w miarę prosta, lekka odżywka, powinna nawilżać, ale zawierać jak najmniej szkodliwych substancji, bo używa się jej w ogromnych ilościach. Z moich zapasów wygrzebałam m.in. takie specyfiki. Mogłybyście sprawdzić, czy spełniają powyższe warunki?

Kallos, Bioactiv Revitalizing Balsam (Bioaktywny balsam rewitalizujący Ph4)

Skład: Aqua, Behenoyl PG-Trimonium chloride, Cetyl Alcohol, BIS-PEG-18 methyl ether dimethyl silane, Hydrolyzed milk protein, imidazolidiny urea, Methytisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne, Parfum

Hegron, Creme Spoeling, Odżywka do włosów do spłukiwania Inny, prosty, ale czy delikatny?

Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Behenoyl PG-Trimonium Chloride, Sodium Chloride, Parfum, BenzylAlcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Glycerin, Citric Acid

Albo
Hegron, Creme Voeding, odzywka do włosów
Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Behenoyl PG-Trimonium Chloride, Sodium Chloride, Glycerin, Parfum, Coumarin, Limonene, Eugenol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Linalool, Alphaisomethyl, Isomethyl Ionone, Cinnamyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Citric Acid
__________________

Kulfon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-16, 10:37   #2057
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Odżywki Hegrona niedawno sama podawałam do analizy... Na wcześniejszych stronach...
Przeszukuj wątek, zanim zadasz pytanie.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-16, 12:17   #2058
Kulfon
Raczkowanie
 
Avatar Kulfon
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 174
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Po pierwsze, sprawdziłam listę, nie ma.
Teraz przeszukałam wątek i rzeczywiście jest informacja, że nie należy spodziewać się wielkiego nawilżenia. A ja pytałam bardziej o brak szkodliwych subsancji i prosty skład, bo to jest potrzebne do mycia włosów odżywką.
__________________

Kulfon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-16, 14:08   #2059
jenny0412
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę o zanalizowanie składu tego kremiku:
GlaxoSmithKline, Dermosan N + R (krem półtłusty)
Skład: Water, 2-Oktyldecanol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Octyl Methoxycinnamate, Sorbitan Stearate, Polysorbate 60, Benzyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmaethane, Parfum, Tocopheryl Actetate, Retinyl Palmitate, BHA, Citric Acid.
Mam cerę mieszaną ze skłonnością do zapychania,a potrzebuje czegoś dobrego,zabezpieczającego przed zimnem,wiatrem,mrozem na jesień, zimę.Czy to będzie odpowiedni wybór??
Z góry bardzo dziękuję
jenny0412 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-16, 14:43   #2060
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V pisała, że to nic rewelacyjnego, są lepsze odżywki.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-16, 14:46   #2061
zabkaa
Raczkowanie
 
Avatar zabkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 191
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez jenny0412 Pokaż wiadomość
Proszę o zanalizowanie składu tego kremiku:
GlaxoSmithKline, Dermosan N + R (krem półtłusty)
Skład: Water, 2-Oktyldecanol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Octyl Methoxycinnamate, Sorbitan Stearate, Polysorbate 60, Benzyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmaethane, Parfum, Tocopheryl Actetate, Retinyl Palmitate, BHA, Citric Acid.
Mam cerę mieszaną ze skłonnością do zapychania,a potrzebuje czegoś dobrego,zabezpieczającego przed zimnem,wiatrem,mrozem na jesień, zimę.Czy to będzie odpowiedni wybór??
Z góry bardzo dziękuję
GlaxoSmithKline, Dermosan N + R (krem półtłusty)

Musze przyznac, że skład kremu jest całkiem dobry i może sama sie nim zainteresuje Nie ma potencjalnych zapychaczy, które są nie wskazane szczególnie przy Twojej cerze.
Kremik zawiera filtry UVA i UVB także ochroni również twarz przed słoneczkiem w czasie zimy.
Zawiera wit A oraz E skóra powinna być po nim dobrze nawilżona oraz elastyczna. Ochroni skóre przed zimnem.
Kwas salicylowy zawarty w kremie korzystnie wpłynie na kłopoty z cerą takie jak zaskórniki i drobne niedoskonałości a przy tym działa łagodnie i goi.
Myśle, że to całkiem dobry krem i możesz go spokojnie wypróbować

Edytowane przez zabkaa
Czas edycji: 2007-09-18 o 16:23
zabkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-16, 20:07   #2062
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Chcialam przypomniec o mojej prozbie. Na poprzedniej stronie wypisalam troche skladow kosmetykow. Jesli ktoras mialaby czas bedzie mi milo przeczytac analize
edyt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-16, 22:18   #2063
TheCuteOne
Zadomowienie
 
Avatar TheCuteOne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 338
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Krem bebe young care morning energy (zdaje sobie sprawe, że jest raczej beznadziejny, ale skóra po nim tak ładnie się mieni że dam mu szanse)
Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, DI-C12-13 Alkyl Malate, Glyceryl Polymethacrylate, Glycerin, Cylcopentasilo-xane, Butylene Glycol, Potassium Cetyl, Phosphate, fera, Ascorbyl Palmitate Lecithin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Mica, Sillica, Propylene Glycol, Polymethyl Methacrylate, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, Tocopherol, Methylparaben, Propylparben, Phenoxyethanol, Parfum CI 77891 - [FPT 0730]
Proszę o opinie
__________________
We are what we do
and we do everything perfect
TheCuteOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-17, 13:54   #2064
magdemo
Raczkowanie
 
Avatar magdemo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 59
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Pokusiłam sie o własną analize (korzystajac z fracuskiej strony
http://www.beaute-test.com/composant.php
http://www.biotechnologia.pl/kosmeto...display_inci=I)
,może ktoś mnie poprawi a wiec
tak:
LIRENE, A.T.W i DAX
Pharmaceris N, Nutri-Capilaril (krem odżywczy)
Isocetyl Palmitate, Glycerin, -nawilżają
Beeswax (Cera Alba) - wosk , natluszcza
Magnesium Sulfate- zagęstnik
Hydrogenated Castor Oil - emolient, zagęstnik, może zapychać
Peanut (Arachis Hypogaea) Oil -olejek, może zapychac jak wszystkie oleje
Ethylhexyl Methoxycinnamate- filtr niestabilny zresztą
Paraffinum Liquidum, -wiadomo, niektorych zapych a tym mnie
Allantoin - niektorych zapycha
Rutin, BHA, Ascorbic Acid, Arnica (Arnica Montana) Extract - fajne skladniki na naczynka
Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Parfum - to może podrażniać!
Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene - Carboxaldehyde, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Geraniol, Alpha - reszta juz chyba nieistotna


A.T.W., Terapie Urody, Krem na rozszerzone naczynka

Ja odradzam ten krem osobom z wrażliwymi oczami i cerą.
Ja plakalam jak bóbr i chyba to przez
diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben - konserwanty

Producent: Dax Cosmetics
Dax Cosmetics, Perfecta Cera Naczynkowa krem obkurczający naczynia krwionośne (do cery tłustej i mieszanej)

Paraffin Oil -zapycha mnie
Soya Lecithin - nawilża
D-Panthenol -
Trlaureth-4-Phosphate - emulgator
Sorbitol -emolient, nawilża
Glycerin - nawilża
propylene Glycol - jedych podrażnia, innych nie, kwestia sporna ogolnie nawilżający
rozpuszczalnik
Citric Acid -szerokie zastosowanie , ogolnie zluszcza
Hamamelis Virginiana , Aesculus Hippocastanum- roslinne powinny dzialac na naczynka
Rutin - powinna obkurczac istniejace naczynka..
Magnesium L-Ascorbyl pcl - emulgator
Vitis Vinifera - wyciąg z pestek winogron, przeciwutleniacz
C14-22 Alcohol -podobno może zapychac..
C12-20 Alkyl Glucoside- chyba emolient
Octyl Methoxycinnamate -filtr UV
Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ VP Copolymer - polimer
Butylene Glycol - lepsza postać p.g. rozpuszczalnika
Nymphaea Alba -wosk chyba
Caprylol Glycine - ?
Dalej miałam problem ze znalezieniem...ale to juz koniec składu wiec chyba mniej istotne
Sarcosine -
Cinnamomum Zeylanicum,
Butyl Methoxydibenzoylmethane,
Acrylates/ C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Xantan Gum, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropanone-1,3-Diol, Parfum

No i co ? Jak dla mnie to chyba Eris najmniej zapycha, a dla mnie to kluczowe, a pożniej walka z naczynkami koło noska
Ogólnie żaden nie przypadł mi do gustu, zwłąszca ATW
magdemo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-17, 18:23   #2065
zabkaa
Raczkowanie
 
Avatar zabkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 191
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez edyt Pokaż wiadomość
Zaczne moze od kremow nawilzajacych. Jeden nich juz byl zanalizowany- Oriflame Skin Naturals Moisture Concentrate SPF 15 i wiem ze powinien nawilzac, ale niestety przy zakupie przeoczylam ze ma paraffinum liquidum w skladzie co prawda dopiero w polowie, ale ten skladnik wyjatkowo zle dziala na moja skore sklonna do tradziku. Pytanie czy moge pokusic sie o stosownie go na twarz czy lepiej przeznaczyc go od razu na szyje??
w Oriflame Skin Naturals Moisture Concentrate SPF 15 to faktycznie Paraffinum Liquidum jest paskudne i mnie tez zapycha Ja nie stosowalabym go na twarz szkoda robic sobie problemów.

Cytat:
Napisane przez edyt Pokaż wiadomość
Drugi nawilzajacy krem dostalam i sama nic nie znalazlam w nim podejrznego wiec pytanie: czy bedzie sie nadawal dla odwodnionej tradzikowej skory na chlodniejsze dni?
Oriflame Swedish Care Hydrating Day Cream SPF 8
aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, butylene glicol, glycerin, stearic acid, sesamum indicum, benzophenone-3, shea butter, dimethicone, glyceryl stearate, cetyl alcohol, cyclomethicone, c30-45 alkyl methicone, ceteryl alcohol, sodium stearoyl lactylate,parfum, imidazolidinyl urea, methylparben, manganese aspartate, propylparben. carbomer, butyl methoxydibenzoylmethane, seed oil, sodium hydroxe, copper aspartate, zinc aspartate, mgnesium aspartate, Cl 17200, Cl 47005
Co do kremu Oriflame Swedish Care Hydrating Day Cream SPF 8 ma kilka nieciekawych składników np. imidazolidinyl urea jest to konserwant który moze podrazniać, posiada olej lniany i olej sezamowy mysle, ze sa za ciezkie dla cer mieszanych i tłustych no i masło shea rowniez nie wskazane do tego barwniki. Moja twarz chyba nie poradziła by sobie z tym. Ten krem jest za ciężki. Z tych dobrych składników to posiada filtry UVA i UVB oraz magnez, miedź i cynk.

Cytat:
Napisane przez edyt Pokaż wiadomość
Ostatni krem, uzywam go obecnie Oriflame Pure Skin Mattifying Cream.
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14188
Mam wrazenie ze jest to bardziej nawilzajacy krem niz matujacy. Czy ma jekies skladniki przeciwdzialajace tradzikowi?
Krem Oriflame Pure Skin Mattifying Cream nie wiem dlaczego nazwali go matującym skoro nie posiada takich składników ma jedynie nawilżajace składniki. Nie ma ciekawego składu moze raczej zaszkodzic cerze poprzez m.in propylene glycol oraz imidazolidinyl urea.

Odradzam oba kremy chociaz wiadome, ze moze zdarzyc sie cud i na Ciebie dobrze zadziałaja ale watpie w to jednak.

Pozdrawiam

Edytowane przez zabkaa
Czas edycji: 2007-09-18 o 16:32
zabkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-17, 19:15   #2066
zabkaa
Raczkowanie
 
Avatar zabkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 191
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez magdemo Pokaż wiadomość
Pokusiłam sie o własną analize (korzystajac z fracuskiej strony
http://www.beaute-test.com/composant.php
http://www.biotechnologia.pl/kosmeto...display_inci=I)
,może ktoś mnie poprawi a wiec
tak:
LIRENE, A.T.W i DAX
Pharmaceris N, Nutri-Capilaril (krem odżywczy)
Isocetyl Palmitate, Glycerin, -nawilżają
Beeswax (Cera Alba) - wosk , natluszcza
Magnesium Sulfate- zagęstnik
Hydrogenated Castor Oil - emolient, zagęstnik, może zapychać
Peanut (Arachis Hypogaea) Oil -olejek, może zapychac jak wszystkie oleje
Ethylhexyl Methoxycinnamate- filtr niestabilny zresztą
Paraffinum Liquidum, -wiadomo, niektorych zapych a tym mnie
Allantoin - niektorych zapycha
Rutin, BHA, Ascorbic Acid, Arnica (Arnica Montana) Extract - fajne skladniki na naczynka
Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Parfum - to może podrażniać!
Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene - Carboxaldehyde, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Geraniol, Alpha - reszta juz chyba nieistotna
magdemo:twoja analiza juz sama wykazała, ze kazdy krem ma w sobie jakis szkodliwy składnik. W kremie Eris wystepuje wosk, olej (Peanut oil) oraz okrutny emolient Hydrogenated Castor Oil ktory napewno bedzie zapychał dodatkowo do tego Paraffinum Liquidum ehh do tego podrazniający konserwant szkoda gadac.

Cytat:
Napisane przez magdemo Pokaż wiadomość
A.T.W., Terapie Urody, Krem na rozszerzone naczynka
Ja odradzam ten krem osobom z wrażliwymi oczami i cerą.
Ja plakalam jak bóbr i chyba to przez
diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben - konserwanty
W A.T.W faktycznie moze podrazniac diazolidinyl urea, konserwanty byc moze zapach. Chociaż skład ma całkiem całkiem szkoda ze ciebie podraznia bo nie ma składników zapychajacych a i cos na naczynka sie znajdzie.

Cytat:
Napisane przez magdemo Pokaż wiadomość
Producent: Dax Cosmetics
Dax Cosmetics, Perfecta Cera Naczynkowa krem obkurczający naczynia krwionośne (do cery tłustej i mieszanej)

Paraffin Oil -zapycha mnie
Soya Lecithin - nawilża
D-Panthenol -
Trlaureth-4-Phosphate - emulgator
Sorbitol -emolient, nawilża
Glycerin - nawilża
propylene Glycol - jedych podrażnia, innych nie, kwestia sporna ogolnie nawilżający
rozpuszczalnik
Citric Acid -szerokie zastosowanie , ogolnie zluszcza
Hamamelis Virginiana , Aesculus Hippocastanum- roslinne powinny dzialac na naczynka
Rutin - powinna obkurczac istniejace naczynka..
Magnesium L-Ascorbyl pcl - emulgator
Vitis Vinifera - wyciąg z pestek winogron, przeciwutleniacz
C14-22 Alcohol -podobno może zapychac..
C12-20 Alkyl Glucoside- chyba emolient
Octyl Methoxycinnamate -filtr UV
Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ VP Copolymer - polimer
Butylene Glycol - lepsza postać p.g. rozpuszczalnika
Nymphaea Alba -wosk chyba
Caprylol Glycine - ?
Dalej miałam problem ze znalezieniem...ale to juz koniec składu wiec chyba mniej istotne
Sarcosine -
Cinnamomum Zeylanicum,
Butyl Methoxydibenzoylmethane,
Acrylates/ C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Xantan Gum, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropanone-1,3-Diol, Parfum
Dax rowniez zapycha ale fakt ma składniki które działają korzystnie na naczynka.

Edytowane przez zabkaa
Czas edycji: 2007-09-18 o 16:37
zabkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-18, 08:12   #2067
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Tocopherol to czastka witaminy E, najbardziej jej aktywna czescia jest alfa-tocopherol.
W tym kremie GlaxoSmithKline pochodne wit. A i E sa praktycznie na samym koncow. Z tego co zaobserwowalam przy analizach L_V oraz Selekcjonarki, im dalej dany sklad tym mniej aktywny w dzialaniu....
__________________
Two hearts are beating together
I'm in love....
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-18, 10:24   #2068
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez TheCuteOne Pokaż wiadomość
Krem bebe young care morning energy (zdaje sobie sprawe, że jest raczej beznadziejny, ale skóra po nim tak ładnie się mieni że dam mu szanse)
Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, DI-C12-13 Alkyl Malate, Glyceryl Polymethacrylate, Glycerin, Cylcopentasilo-xane, Butylene Glycol, Potassium Cetyl, Phosphate, fera, Ascorbyl Palmitate Lecithin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Mica, Sillica, Propylene Glycol, Polymethyl Methacrylate, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, Tocopherol, Methylparaben, Propylparben, Phenoxyethanol, Parfum CI 77891 - [FPT 0730]
Proszę o opinie
Mieni się, bo krem ma w skłądzie mike - to ona jest odpowiedzialna za ten efekt. Sam krem - wg mnie - jest niestety, ponizej przecietnej. Nie zrobi ze skorą zupełnie NIC pozytecznego. Nie leiej kupic dobry nawilzajacy kremik i baze rozswietlajaca pod makijaz? Ten sam efekt, plus cos dobrego dla skory.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-18, 11:52   #2069
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziekuje za rozszyfrowanie skladow zabkaa Kolejne kremy, ktore zuzyje do ciala lub na szyje, ale sie tego spodziewalam. I tak teraz uzywam glownie filtrow na twarz. A co do tego konserwantu: imidazolidinyl urea-chyba mi nie szkodzi, wszystkie kremy ori go maja, a stosuje je juz jakis czas ze wzgledu na milosc majej mamy do tej firmy(stad tyle ich mam w kosmetyczce)
edyt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-18, 11:57   #2070
magdemo
Raczkowanie
 
Avatar magdemo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 59
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

No właśnie brakuje mi kremów co cery naczynkowej i jednocześnie do cery mieszanej skłonnej do zapychania, a przecież to się łączy. Znalazłam z aptecznych SVR i Biodermy ale ten drugi także ma parafinę w składzie wysoko ( Sensibio AR)
Ogólnie szukam czegoś co łączy włąsnie kremik do cery podatnej na wypryski i trochę rozszerzonych naczynek.
Nie znalazłam niestety nic, nawet na stronie Basi
http://www.biochemiaurody.fora.pl/kr...a%20naczynkowa
nie ma nic konkretnego na to i to!
Czy ktoś ma może składy FLOS-LEKU serii naczynkowej bo też nie mogę znaleźć??????
magdemo jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:15.