Przesadzam? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-13, 23:18   #1
xxsven
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 148

Przesadzam?


Jestem ze swoim chłopakiem od roku, tylko raz wyjechaliśmy gdzieś razem (prezent niespodzianka dla niego). Czasem proponowałam żeby gdzieś pojechać na weekend to bylo, że nie, bo nie ma kasy (Studiuje, nie pracuje, jest na utrzymaniu rodziców). Teraz kolega go zaprosił na wyjazd i chłopak mnie zapytał, czy pojadę z nim. Powiedziałam mu, że uważam, że to trochę nie w porządku, że zawsze odrzuca każdą moją tego typu propozycje a jak zaprasza go kolega to nagle nie ma problemu (nadal nie pracuje więc stan jego finansów się nie zmienił) i wychodzi na to, że pojedziemy, ale wtedy kiedy jemu pasuje, z jego znajomymi a moje zdanie nie jest brane pod uwagę. Powiedziałam to bez wyrzutu, w normalny sposób. Chłopak stwierdził, że nie chce mu się tego słuchać, że spinam mu i przesadzam, a ja uważam, że to czego ja chcę też powinno się liczyć. Teraz poważnie nie wiem, czy przesadzam, czy to normalne.
xxsven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-13, 23:28   #2
tarkowska
Zadomowienie
 
Avatar tarkowska
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 552
Dot.: Przesadzam?

Cytat:
Napisane przez xxsven Pokaż wiadomość
Jestem ze swoim chłopakiem od roku, tylko raz wyjechaliśmy gdzieś razem (prezent niespodzianka dla niego). Czasem proponowałam żeby gdzieś pojechać na weekend to bylo, że nie, bo nie ma kasy (Studiuje, nie pracuje, jest na utrzymaniu rodziców). Teraz kolega go zaprosił na wyjazd i chłopak mnie zapytał, czy pojadę z nim. Powiedziałam mu, że uważam, że to trochę nie w porządku, że zawsze odrzuca każdą moją tego typu propozycje a jak zaprasza go kolega to nagle nie ma problemu (nadal nie pracuje więc stan jego finansów się nie zmienił) i wychodzi na to, że pojedziemy, ale wtedy kiedy jemu pasuje, z jego znajomymi a moje zdanie nie jest brane pod uwagę. Powiedziałam to bez wyrzutu, w normalny sposób. Chłopak stwierdził, że nie chce mu się tego słuchać, że spinam mu i przesadzam, a ja uważam, że to czego ja chcę też powinno się liczyć. Teraz poważnie nie wiem, czy przesadzam, czy to normalne.
Skoro wielokrotnie mu proponowałaś to nie przesadzasz. Porozmawiaj z nim na spokojnie, że też masz swoje zdanie, też chciałabyś z nim sam na sam wyjechać, że ignorowanie Twoich pomysłów jest dla Ciebie krzywdzące (wiadomo, na spokojnie).
tarkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-13, 23:29   #3
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Przesadzam?

Cytat:
Napisane przez xxsven Pokaż wiadomość
Jestem ze swoim chłopakiem od roku, tylko raz wyjechaliśmy gdzieś razem (prezent niespodzianka dla niego). Czasem proponowałam żeby gdzieś pojechać na weekend to bylo, że nie, bo nie ma kasy (Studiuje, nie pracuje, jest na utrzymaniu rodziców). Teraz kolega go zaprosił na wyjazd i chłopak mnie zapytał, czy pojadę z nim. Powiedziałam mu, że uważam, że to trochę nie w porządku, że zawsze odrzuca każdą moją tego typu propozycje a jak zaprasza go kolega to nagle nie ma problemu (nadal nie pracuje więc stan jego finansów się nie zmienił) i wychodzi na to, że pojedziemy, ale wtedy kiedy jemu pasuje, z jego znajomymi a moje zdanie nie jest brane pod uwagę. Powiedziałam to bez wyrzutu, w normalny sposób. Chłopak stwierdził, że nie chce mu się tego słuchać, że spinam mu i przesadzam, a ja uważam, że to czego ja chcę też powinno się liczyć. Teraz poważnie nie wiem, czy przesadzam, czy to normalne.
Tu jest potrzebna obiektywna ocena całej sytuacji, ma znaczenie chociażby to czy wyjazd jest tańszy/droższy od tych proponowanych przez Ciebie, jaka jest ku niemu okazja (np. jeśli Ty proponujesz ot tak weekend w górach, a ze znajomymi chłopak jedzie na pierwszy w kraju koncert ulubionego zespołu, to wiadomo - trochę inna "motywacja") i wiele innych czynników. Natomiast jego reakcja była mocno przesadzona, więc warto byłoby pogadać przy następnej odrzuconej propozycji, z jakiego powodu to Twoje pomysły nie spotykają się z jego entuzjazmem, podczas gdy wyjazd z kolegą był "klepnięty" praktycznie od ręki. Afery bym nie robiła, zwłaszcza że zaproponował Ci od razu żebyście pojechali razem, ale skoro odrzuca wszystkie Twoje propozycje to należy się zastanowić co mu aż tak w nich nie odpowiada.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 00:19   #4
xxsven
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 148
Dot.: Przesadzam?

Ja proponowałam zwykły wyjazd na weekend, kolega zaproponował cos podobnego, weekendowy wyjazd nad morze, cenowo wychodzi raczej podobnie. Meczy mnie tłumaczenie mu jak dziecku na czym polega problem bo on sprowadza sytuacje do tego, ze jak ma mnie wysłuchiwać to woli zostać w domu i nigdzie nie jedziemy i koniec tematu, gdzie w ogole nie na tym polega problem.
xxsven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 00:22   #5
drirrpl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 345
Dot.: Przesadzam?

A reszta jak wygląda ? Znasz jego rodzinę, znajomych? Czy może jesteś tylko ruchadełkiem dla niego?
drirrpl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 00:29   #6
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Przesadzam?

Cytat:
Napisane przez xxsven Pokaż wiadomość
Ja proponowałam zwykły wyjazd na weekend, kolega zaproponował cos podobnego, weekendowy wyjazd nad morze, cenowo wychodzi raczej podobnie. Meczy mnie tłumaczenie mu jak dziecku na czym polega problem bo on sprowadza sytuacje do tego, ze jak ma mnie wysłuchiwać to woli zostać w domu i nigdzie nie jedziemy i koniec tematu, gdzie w ogole nie na tym polega problem.
Jeeezu... I on tak nigdy sobie nie pozwoli nic powiedzieć?
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 01:08   #7
December12
Rozeznanie
 
Avatar December12
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 789
Dot.: Przesadzam?

Nie przesadzasz. Są tacy faceci, dla których koledzy są ważniejsi od partnerki. Jakie ma generalnie relacje z kolegami, spędza z nimi dużo czasu?
December12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-14, 08:11   #8
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Przesadzam?

Nie przesadzasz. I dziwne, że dorosły człowiek na da sobie wytłumaczyć, że problem nie leży w wyjeździe jako takim, a w jego podejściu. Nie daj sobie wmówić, że to Ty robisz problem.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 08:22   #9
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Przesadzam?

Weź koleżanki i pojedźcie same, może jak misiaczek zostanie sam na 3 dni to zrozumie.
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 08:27   #10
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Przesadzam?

Powiedz mu to co napisalas nam jeszcze raz. Jak zacznie sie wkurzac to powoedziedz ze nie patrzysz na jego dziecinne fochy tylko chcesz rozmawiac jak z doroslym. Nie ma ucinania tematu powiedz ze to wazne.
Jak powie ze nie jedzie i soe obrazi to mozesz mu odpowoedziec ze to jego dziecinne zagrywki i ty sie w to nie bawisz.

Tylko badz konsekwentna i nie zmieniaj zdania. Nie przepraszaj i nie dzwon. Niech sie odezwie bo jak komus zalezy to pseudo duma zostanie w kieszeni.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 09:11   #11
xxsven
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 148
Dot.: Przesadzam?

No wlasnie sytuacja jest o tyle dziwna, ze znam jego cała rodzine i jestem zapraszana na imprezy rodzinne, znamy swoich znajomych, on spędza z kolegami raczej mniej czasu niz ze mną (widzi ich cześciej, ale to "przy okazji" uczelni, poza nią widują sie 1-2 razy w tyg). Chłopak sie bardzo stara kiedy jest miedzy nami wszystko okej, ale jak tylko mam jakis problem w tym zwiazku on zaczyna mowić, ze robie z niego najgorszego, ze nie przyzna mi racji, zmienia temat albo go kończy, jakby był kompletnie zaślepiony. Jak tłumacze mu setny raz to sie denerwuje, ze traktuje go jak dziecko. Przykre jest dla mnie to, ze staram sie byc w porządku, szczerze z nim o wszystkim rozmawiac, załatwiać problemy rozmowa, a widocznie wiecej bym uzyskała wlasnie wyjezdzajac na 3 dni z koleżankami, ignorując go, manipulując. Dziękuje wam za wszystkie odpowiedzi, obiektywne spojrzenie pozwala mi wytrwać i trzymać sie swojego zdania, inaczej bym chyba zgłupiała kompletnie..
xxsven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-14, 09:13   #12
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Przesadzam?

Cytat:
Napisane przez xxsven Pokaż wiadomość
No wlasnie sytuacja jest o tyle dziwna, ze znam jego cała rodzine i jestem zapraszana na imprezy rodzinne, znamy swoich znajomych, on spędza z kolegami raczej mniej czasu niz ze mną (widzi ich cześciej, ale to "przy okazji" uczelni, poza nią widują sie 1-2 razy w tyg). Chłopak sie bardzo stara kiedy jest miedzy nami wszystko okej, ale jak tylko mam jakis problem w tym zwiazku on zaczyna mowić, ze robie z niego najgorszego, ze nie przyzna mi racji, zmienia temat albo go kończy, jakby był kompletnie zaślepiony. Jak tłumacze mu setny raz to sie denerwuje, ze traktuje go jak dziecko. Przykre jest dla mnie to, ze staram sie byc w porządku, szczerze z nim o wszystkim rozmawiac, załatwiać problemy rozmowa, a widocznie wiecej bym uzyskała wlasnie wyjezdzajac na 3 dni z koleżankami, ignorując go, manipulując. Dziękuje wam za wszystkie odpowiedzi, obiektywne spojrzenie pozwala mi wytrwać i trzymać sie swojego zdania, inaczej bym chyba zgłupiała kompletnie..
Może po prostu po cichu myśli, że z Tobą nie bawiłby się tak dobrze na wyjeździe, że by się nudził jednak jeżeli byłyby to całe 3 dni. Zapytaj go o to wprost.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 10:01   #13
Shiraishi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 85
Dot.: Przesadzam?

Nie, nie przesadzasz.
Tak jak pisały dziewczyny wyżej, jeśli koleś się odyma i obraża, bo ma w czymkolwiek ustąpić, to nie jest to dobry materiał na partnera. Może sama zorganizuj wyjazd z przyjaciółmi (obu płci) i przedstaw mu pomysł. Nie chce jechać - pojedź sama. Nie po to, żeby mu coś udowodnić, czy się zemścić, tylko żeby poczuć, że też potrafisz się sama fajnie bawić.


BTW, może Twój partner uważa, że jak już z Tobą gdzieś jedzie, to powinien wszystko załatwić i zorganizować, i mu się zwyczajnie nie chce? A z kolegami niczego nie musi udawać - ani zwiedzać, ani nigdzie chodzić, tylko w spokoju popić sobie piwko - może nie lubi aktywności?
Shiraishi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 10:08   #14
xxsven
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 148
Dot.: Przesadzam?

Zapytam go o to, ale kiedy razem wyjechaliśmy (raz) to było to właśnie takie odpoczywanie, piwko, nie za dużo zwiedzania i raczej ciekawe rzeczy bardziej niż typowe zabytki. Moje propozycje zbywał brakiem kasy, a teraz nagle nie jest to problem (a jego sytuacja się nie zmieniła). Jeśli rzeczywiście chodzi mu o to, że teraz mu się chce a wtedy nie chciało, to szkoda tylko, że nie umie tego powiedzieć wprost.
xxsven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-14 11:08:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:44.