Włosy po hennie (chnie) - pytanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2004-11-24, 12:54   #1
polly-jean
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 45

Włosy po hennie (chnie) - pytanie


Witam
Od ponad roku farbowałam włosy na czarno, głównie henną Black Rose firmy Eld lub innymi. Włosy przestały mi wypadać, jak to było wcześniej po farbach drogeryjnych. Nabrały połysku. Ale od jakiegoś czasu mam wrażenie, że juz nie przyjmują tej henny, a kolor idzie w kierunku rudego, co mi się bardzo nie podoba. Mam raczej chłodny typ urody, więc rudawe i kasztanowe odcienie mi nie pasują.
Pytanie - czy mogę w jakiś sposób naturalnymi środkami (farby ziołowe itp.) osiągnąć czerń?
A jeżeli chciałabym powrócić do farb chemicznych to jak długo powinnam odczekać aby nie było konfliktu z włosami traktowanymi henną?
polly-jean jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-11-24, 15:21   #2
maargolcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 55
Re: Włosy po hennie (chnie) - pytanie

Z tego co wiem to z nałożeniem farby chemicznej trzeba sie wstrzymać aż chna nie zejdzie czyli najprawdopodobniej aż odrosną. Podobno włosy po chnie są nią "oblepione" i normalna farba ich nie złapie.
maargolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-11-25, 10:17   #3
polly-jean
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 45
może p. Grażynka się wypowie?

Może jednak jakoś można je przyciemnić? Płukanką z kory dębu albo czymś naturalnym, żeby nie było kolizji z henną? Nie tracę nadziei...
polly-jean jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-11-25, 10:43   #4
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: może p. Grażynka się wypowie?

Ja uzywalam kory debu gdy kiedys chcialam ukryc odrosty przy wychodzeniu z koloru pt ciemna czekolada . Wloski mialy ladny kolor, byly blyszczace, troche szortkie w dotyku. Probowalas moze inne kolory, np venity ? Ona ma duzy wybor. Slyszalam tez ze zamiast goracej wody mozna rozmieszac farbke roslinna z naparem z ziol (rumianek, kora debu np), kawa czy herbata zeby tonowac kolor (ja probowalam rozprowadzic chne w naparze z rumianku zeby kolor szedl bardziej w kierunku zlocistego, za inne wersje nie biore odpowiedzialnosci )
hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-11-25, 18:10   #5
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: może p. Grażynka się wypowie?

wypowiadalam sie juz kiedys dosc szeroko na te tematy,prosze wiec abys zajrzala do tych watkow,a jezeli chodzi o plukanki np z kory debu, owszem one trozske pzryciemniaja, ale natyralne wlosy, a wlasciwie szatynkom i brunetkom nadaja glebszy odcien i polysk, sa zbyt delikatne aby poradzic sobie z hna lub farba
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:24.