Nic nie pomaga moim w³osom! Co pocz±æ? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2016-04-11, 10:15   #1
avney
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 228
Exclamation

Nic nie pomaga moim w³osom! Co pocz±æ?


Zacznê od tego, ¿e ok 1,5 miesi±ca temu ¶cie³am w³osy. By³am z tej decyzji naprawdê zadowolona i od tamtej pory stara³am siê traktowaæ je jak najlepiej. Oto plan mojej pielêgnacji:

1. Wyrzucenie wszystkich plastikowych szczotek i zast±pienie ich drewnianym grzebieniem. Nie suszy³am ich, nie prostowa³am nie stosowa³am lakierów itp. Aby ods±czyæ w³osy nak³ada³am zwyk³± za du¿± koszulkê zamiast rêcznika

2. Stosowa³am maski, które raz dzia³aly raz nie. Stosowa³am je ok 2 x w tygodniu. 2 x zadziala³y, by³ efekt woow pó¼niej nie by³o ju¿ ¿adnych rezultatów. Jakbym niczego nie stosowa³a.

3. Próbowa³am olejowaæ w³osy olejami: lniany, kokosowy,migda³owy, mieszank± olejków babydream, na ró¿ne sposoby i ró¿ny okres czasu - nic 0 rezultatu.

a¿ w koñcu trafi³am na przepis: maska + olej + woda/ sok z aloesu, wlosy byly piekne no po prostu mog³am je macaæ i macaæ. Nawil¿one. Ale niestety znów by³o tak przy 2 u¿yciach. Pó¼niej nic. 0 efektu.

4. W³osy myjê szamponem bez SLS itp., po ka¿dym myciu stosujê od¿ywkê. 1x w tyg myjê je szamponem z SLS. Za¿ywam tak¿e belissê i olejek z wiesio³ka w tabletkach. Wcierkê Jantar a tak¿e serum z Green Pharmacy - i chyba tylko ono jako¶ tam wp³ywa na moje w³osy. S± one po nim takie miêkkie.

Dodam, ¿e moje w³osy nie s± zniszczone ale takie suchawe, nic nie jest w stanie ich nawil¿yæ, ¿adne maski ani te typowo proteinowe, ani emolientowe. Dos³ownie nic. A wyda³am ju¿ kupê pieniêdzy na testowanie ró¿nych masek i ci±gle nic.

Co gorsza, pomimo tego, ¿e ich u¿ywam, ¿e naprawdê siê staram, moje w³osy zaczynaj± siê ³amaæ. Generalnie koñcówki s± w dobrym stanie ale znalaz³am kilka w³osków z tymi bia³ymi kuleczkami na koñcu.

Moje w³osy s± cienkie, jak± maj± porowato¶æ? Hm ciê¿ko stwierdziæ. Najgorsze jest to, ¿e nie wiem jak mogê o nie zadbaæ.

Pomocy.

A i dodam jeszcze, ¿e szampony z SLS wp³ywaj± koszmarnie na moje w³osy, wcale ich nie wyg³adzaj± a wysuszaj±. Tak¿e nie jest to wina braku SLS.

Edytowane przez avney
Czas edycji: 2016-04-11 o 10:17
avney jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-11, 13:20   #2
Ixcuina
Raczkowanie
 
Avatar Ixcuina
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomo¶ci: 176
Dot.: Nic nie pomaga moim w³osom! Co pocz±æ?

Co do olei to daj im szansê, ja zaczê³am widzieæ efekty po jaki¶ 3 miesi±cach olejowania prawie codziennie na noc. U¿ywa³am oliwy z oliwek - mo¿e jej spróbuj, dla mnie wiêkszo¶æ wymienionych przez Ciebie olei te¿ nie dzia³a pozytywnie.
I jeszcze kwestia tego jak zmywasz olej - mi wystarczy zemulgowanie oleju od¿ywk± i potem szampon, który sp³yn±³ z góry g³owy na d³ugo¶æ w³osów trochê "powgniataæ", ¿eby olej siê zmy³. Mo¿e zbyt mocno czy¶cisz w³osy po olejowaniu.
Je¶li chodzi o maski/od¿ywki, to mam ten sam problem co Ty i poradzi³am sobie w ten sposób, ¿e z regu³y mam 3 produkty, których u¿ywam zamiennie (co mycie inna maska/od¿ywka).
__________________

(\__/)
(O.o )
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination!
Ixcuina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-11, 15:58   #3
waleriana83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomo¶ci: 36
Dot.: Nic nie pomaga moim w³osom! Co pocz±æ?

Mo¿e spróbuj picia pokrzywy? Na efekty bêdzie trochê poczekaæ, ale warto
waleriana83 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-11, 16:33   #4
avney
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 228
Smile Dot.: Nic nie pomaga moim w³osom! Co pocz±æ?

Cytat:
Napisane przez Ixcuina Poka¿ wiadomo¶æ
Co do olei to daj im szansê, ja zaczê³am widzieæ efekty po jaki¶ 3 miesi±cach olejowania prawie codziennie na noc. U¿ywa³am oliwy z oliwek - mo¿e jej spróbuj, dla mnie wiêkszo¶æ wymienionych przez Ciebie olei te¿ nie dzia³a pozytywnie.
I jeszcze kwestia tego jak zmywasz olej - mi wystarczy zemulgowanie oleju od¿ywk± i potem szampon, który sp³yn±³ z góry g³owy na d³ugo¶æ w³osów trochê "powgniataæ", ¿eby olej siê zmy³. Mo¿e zbyt mocno czy¶cisz w³osy po olejowaniu.
Je¶li chodzi o maski/od¿ywki, to mam ten sam problem co Ty i poradzi³am sobie w ten sposób, ¿e z regu³y mam 3 produkty, których u¿ywam zamiennie (co mycie inna maska/od¿ywka).
Masz racjê na to nie zwróci³am uwagi. Rzeczywi¶cie nie oszczêdzam szamponu przy zmywaniu oleju. Olejujê je ca³y czas. Nie poddajê siê, ale nie zauwa¿y³am ¿adnego nawil¿enia, miêkko¶ci w³osów itp. Jedynie taki efekt zaobserwowa³am po zastosowaniu mieszanki olej+maska+ woda ale za 3 razem przesta³o dzia³aæ.

Mam zatem 2 pytania:

Czy olejowanie maska+ olej + woda (pozostawione na godzinê) mog± daæ taki sam efekt jak w przypadku samego olejowania?

oraz

Jak na pocz±tku dzia³a³a na Ciebie oliwa z oliwek? Od razu zauwa¿y³a¶ jak±¶ miêkko¶æ nawil¿enie cokolwiek? Bo ja naprawdê nie widzê niczego.

No i kolejne pytanie: Dlaczego ³ami± mi siê w³osy pomimo takiej pielêgnacji? Mo¿e przesadzam bo zauwa¿y³am raptem kilka w³osków z tymi kuleczkami ale my¶la³am, ¿e skoro bêdê je olejowa³a, nak³ada³a maski itp to nie bêdzie to mia³o miejsca. Bojê siê, ¿e w³osy nigdy mi nie odrosn± a mam je do ramion

---------- Dopisano o 17:33 ---------- Poprzedni post napisano o 17:32 ----------

Cytat:
Napisane przez waleriana83 Poka¿ wiadomo¶æ
Mo¿e spróbuj picia pokrzywy? Na efekty bêdzie trochê poczekaæ, ale warto
To równie¿ mam w planach jak i picie dro¿d¿y. Ale to dopiero chyba za 2 miesi±ce, kiedy zrobiê sobie przerwê od belissy i wiesio³ka. Zamiennie
avney jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-12, 08:49   #5
Ixcuina
Raczkowanie
 
Avatar Ixcuina
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomo¶ci: 176
Dot.: Nic nie pomaga moim w³osom! Co pocz±æ?

Cytat:
Napisane przez avney Poka¿ wiadomo¶æ

Czy olejowanie maska+ olej + woda (pozostawione na godzinê) mog± daæ taki sam efekt jak w przypadku samego olejowania?
na ró¿ne osoby dzia³aj± ró¿ne sposoby, wiêc je¶li ten jest dla Ciebie najlepszy, to tak w³a¶nie rób. Proponowa³abym podzia³aæ z tymi olejami tak do 3 miesiêcy i jak nie bêdzie poprawy, to sobie to odpu¶æ, bo olejowanie - jak i ka¿da inna metoda - nie dzia³a u wszystkich (np próbowa³am olejowaniem zaraziæ moj± kuzynkê i okaza³o siê, ¿e jej oleje robi± na g³owie siano). To co na pewno bêdzie nieszkodliwe, to "przet³uszczanie) sobie w³osów malutk± ilo¶ci± oleju przed samym myciem - w ten sposób ochraniasz w³osy przed szamponem. Ja tak zu¿ywam oleje, które mi siê nie sprawdzi³y
Cytat:
Napisane przez avney Poka¿ wiadomo¶æ

Jak na pocz±tku dzia³a³a na Ciebie oliwa z oliwek? Od razu zauwa¿y³a¶ jak±¶ miêkko¶æ nawil¿enie cokolwiek? Bo ja naprawdê nie widzê niczego.
Przez pierwszy miesi±c, dwa nie widzia³am efektów, dopiero pó¼niej.
U mnie ta ca³a naturalna pielêgnacja wynik³a z potrzeby ¿yciowej - straci³am pracê i zwyczajnie nie by³o mnie staæ na profesjonalne kosmetyki, których u¿ywa³am wcze¶niej. Moja pielêgnacja wygl±da³a tak: przed mycie oliwa, szampon baby dream, potem Garniere z avocado (ta ¿ó³ta od¿ywka) na 15 minut, a 2 razy w tygodniu maska Ziaji z ceramidami. I po jakim¶ roku takiej pielêgnacji u¶wiadomi³am sobie, ¿e mam w³osy w lepszym stanie ni¿ kiedykolwiek. Tak wiêc podstawa to cierpliwo¶æ

Cytat:
Napisane przez avney Poka¿ wiadomo¶æ
No i kolejne pytanie: Dlaczego ³ami± mi siê w³osy pomimo takiej pielêgnacji? Mo¿e przesadzam bo zauwa¿y³am raptem kilka w³osków z tymi kuleczkami ale my¶la³am, ¿e skoro bêdê je olejowa³a, nak³ada³a maski itp to nie bêdzie to mia³o miejsca. Bojê siê, ¿e w³osy nigdy mi nie odrosn± a mam je do ramion.
Trudno powiedzieæ...farbujesz w³osy? Mi siê straszliwie od farbowania zniszczy³y przez ostatni rok. Ale je¶li to tylko kilka bia³ych kuleczek, to nie masz co panikowaæ Ja od jakiego¶ czasu po czesaniu mam ca³e spodnie i okolice us³ane u³amanymi kawa³kami w³osów, a przyrost d³ugo¶ci jest i koñce te¿ nie s± postrzêpione.
Nie wiem jak jest u Ciebie z proteinami w pielêgnacji, to do¶æ trudna kwestia, bo i za du¿o i za ma³o protein mo¿e skutkowaæ w³a¶nie krucho¶ci± w³osów. No ale to ju¿ niestety ka¿dy sam musi ustaliæ czêstotliwo¶æ u¿ywania od¿ywek/masek proteinowych (u mnie to raz w tygodniu, czasem rzadziej)
__________________

(\__/)
(O.o )
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination!

Edytowane przez Ixcuina
Czas edycji: 2016-04-12 o 08:51
Ixcuina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-12, 11:16   #6
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 1 151
Dot.: Nic nie pomaga moim w³osom! Co pocz±æ?

ja polecam wczesywanie odzywki, maski, zobacz na youtube o co chodzi
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-12, 20:22   #7
avney
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 228
Dot.: Nic nie pomaga moim w³osom! Co pocz±æ?

Cytat:
Napisane przez Ixcuina Poka¿ wiadomo¶æ
na ró¿ne osoby dzia³aj± ró¿ne sposoby, wiêc je¶li ten jest dla Ciebie najlepszy, to tak w³a¶nie rób. Proponowa³abym podzia³aæ z tymi olejami tak do 3 miesiêcy i jak nie bêdzie poprawy, to sobie to odpu¶æ, bo olejowanie - jak i ka¿da inna metoda - nie dzia³a u wszystkich (np próbowa³am olejowaniem zaraziæ moj± kuzynkê i okaza³o siê, ¿e jej oleje robi± na g³owie siano). To co na pewno bêdzie nieszkodliwe, to "przet³uszczanie) sobie w³osów malutk± ilo¶ci± oleju przed samym myciem - w ten sposób ochraniasz w³osy przed szamponem. Ja tak zu¿ywam oleje, które mi siê nie sprawdzi³y


Przez pierwszy miesi±c, dwa nie widzia³am efektów, dopiero pó¼niej.
U mnie ta ca³a naturalna pielêgnacja wynik³a z potrzeby ¿yciowej - straci³am pracê i zwyczajnie nie by³o mnie staæ na profesjonalne kosmetyki, których u¿ywa³am wcze¶niej. Moja pielêgnacja wygl±da³a tak: przed mycie oliwa, szampon baby dream, potem Garniere z avocado (ta ¿ó³ta od¿ywka) na 15 minut, a 2 razy w tygodniu maska Ziaji z ceramidami. I po jakim¶ roku takiej pielêgnacji u¶wiadomi³am sobie, ¿e mam w³osy w lepszym stanie ni¿ kiedykolwiek. Tak wiêc podstawa to cierpliwo¶æ



Trudno powiedzieæ...farbujesz w³osy? Mi siê straszliwie od farbowania zniszczy³y przez ostatni rok. Ale je¶li to tylko kilka bia³ych kuleczek, to nie masz co panikowaæ Ja od jakiego¶ czasu po czesaniu mam ca³e spodnie i okolice us³ane u³amanymi kawa³kami w³osów, a przyrost d³ugo¶ci jest i koñce te¿ nie s± postrzêpione.
Nie wiem jak jest u Ciebie z proteinami w pielêgnacji, to do¶æ trudna kwestia, bo i za du¿o i za ma³o protein mo¿e skutkowaæ w³a¶nie krucho¶ci± w³osów. No ale to ju¿ niestety ka¿dy sam musi ustaliæ czêstotliwo¶æ u¿ywania od¿ywek/masek proteinowych (u mnie to raz w tygodniu, czasem rzadziej)
Dziêkujê bardzo za porady. ! Nie farbujê ale s± one bardzo cienkie dlatego byæ mo¿e te¿ bardzo wra¿liwe. I nie s± raczej zniszczone. Pozby³am siê wszystkich zniszczonych w³osów a co do olejowania:

Wiem, ¿e na efekty trzeba poczekaæ itp ale najbardziej zastanawia mnie to po czym mo¿na stwierdziæ, ¿e dany olej pasuje naszym w³osom. Wiem na pewno, ¿e odpada kokos- puszy mi w³osy. Ale reszta dzia³a na bardzo podobnej zasadzie.

I mówi±c zobaczy³am efekty po 3 miesiacach - jakie efekty?

A i Twoja rada okaza³a siê bardzo cenna dziêkujê. Dzi¶ spróbowa³am zmyæ olej sam± od¿ywk± tak, aby szampon tylko delikatnie sp³yn±³ po w³osach. Jest ró¿nica, dziêkujê A co do masek proteinowych - totalnie o ich stosowaniu ostatnio zapomnia³am.

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:14 ----------

[1=881a135baa34e075ff271ac 6ad77e43317518c11;5881095 1]ja polecam wczesywanie odzywki, maski, zobacz na youtube o co chodzi [/QUOTE]

Spróbujê, ale te¿ troszeczkê siê bojê ¿e powyrywam sobie te w³osy.

Mo¿e troszkê panikujê, ale czy Wam te¿ wypadaj± w³osy np przy wklepywaniu masek itp? Bo mi tak z 3-4 wlosy wypadna.

Wiem, ¿e trochê prze¿ywam to, ale od dziecka marzy³am o piêknych zdrowych w³osach i popad³am tak trochê we w³osomaniactwo, ale jestem pocz±tkuj±c± i sama nie wiem co robiê dobrze a co ¼le. Na pewno bardzo siê staram
avney jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2016-04-13, 10:41   #8
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 1 151
Dot.: Nic nie pomaga moim w³osom! Co pocz±æ?

wypadaja, sprobuj tej metody, ja zaluje ze wczesniej tego nie odkrylam, u mnie efekt jest lepszy niz po olejach i po trzymaniu maski wax 30 min pod czepkiem i recznikiem
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-14, 20:06   #9
avney
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 228
Smile Dot.: Nic nie pomaga moim w³osom! Co pocz±æ?

Ixcuina trafi³a¶ w 10! Problem tkwi³ w zmywaniu oleju. W zwi±zku z tym, ¿e mam jeszcze krótkie w³osy zaledwie do pach, zgarnê³am je jedn± rêk± tak, by nie sp³ywa³a na nie piana, umy³am szamponem skalp, sp³uka³am a nastêpnie wmasowa³am w nie na wszelki wypadek od¿ywkê. Ponownie sp³uka³am i na³o¿y³am na 15 min od¿ywkê. Ta miêkko¶æ w³osów <3 Dziêkujê za porady.
avney jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-18, 08:11   #10
Ixcuina
Raczkowanie
 
Avatar Ixcuina
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomo¶ci: 176
Dot.: Nic nie pomaga moim w³osom! Co pocz±æ?

Cytat:
Napisane przez avney Poka¿ wiadomo¶æ
Ixcuina trafi³a¶ w 10! .
cieszê siê, ¿e siê uda³o
__________________

(\__/)
(O.o )
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination!
Ixcuina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2016-04-18 09:11:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:33.