Okropne nogi po goleniu! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-06-10, 14:06   #1
Nothero
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1

Okropne nogi po goleniu!


Cześć wszystkim Przychodzę do was z prośbą o pomoc. Otóż moje nogi po goleniu to czysta masakra. Wzrastające włoski, czerwone kropki ech.. szkoda gadać. Teraz 30 stopni, a mi wstyd się w takich nogach pokazywać. Używałam już aloesu, peelingu cukrowego, nawet odżywki do włosów i NIC nie pomaga!! 😭😭😭 już nie wiem co robić. Gole nogi maszynką.
Nothero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-10, 14:33   #2
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Okropne nogi po goleniu!

Jak juz golisz nogi maszynka, to najlepiej robic to po kapieli/prysznicu. Uzywasz pianki do golenia?
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-10, 17:23   #3
ikonka10
Raczkowanie
 
Avatar ikonka10
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 344
Dot.: Okropne nogi po goleniu!

wiem przez co przechodzisz...sama mam problem z bardzo owlosionymi nogami i probowalam wszystkiego. Byly plastry, depilator, maszynki. wszystko powodowalo podraznienia i wrastajace wloski. poszlam w koncu na zabieg laserowy i jestem w polowie mojej drogi. Nie wiem czy wyeliminuje 100% owlosienia, ale na pewno bardzo je oslabi. poza tym polecam zainwestowac w dobra pianke do golenia...nie taka najtansza I dobra maszynke. ja uzywam venus 3-pack I zaplacilam za nie 8 funtow, ale maja taki pasek nawilzajacy i rzeczywiscie jest roznica.
tu akurat warto zainwestowac w cos drozszego niz najtansze jednorazowki.
__________________
Zielona Wyspa

ikonka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-10, 19:16   #4
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Okropne nogi po goleniu!

Kiedyś miałam ten problem, po laserowej depilacji minął, polecam.
Jednak przez kilka lat musiałam radzić sobie bez niej.
Podstawą jest dobra maszynka, często wymieniana. Poza tym koniecznie używaj pianki do golenia oraz gól się zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, a nie pod włos. Jeśli stosujesz peeling to przed goleniem, a nie po, a najlepiej unikać tych dwóch rzeczy tego samego dnia. I nawilżaj skórę po goleniu.
Możesz też spróbować innych metod depilacji, może będą bardziej Ci odpowiadać. Mi po depilatorze strasznie wrastały włosy i robiły się ropne zmiany. Z koeli do pianki nigdy nie miałam cierpliwości, zwłaszcza, ze musiałabym jej używać raz na 2-3 dni, a co najważniejsze niezbyt działała. Owłosienie miałam mocne i plastry z woskiem nie wyrywały mi sporej ilości włosów oraz ogólnie były niedokładne, więc zawsze i tak musiałam poprawić maszynką. Najlepiej się u mnie sprawdzał samodzielnie rozgrzewany i nakładany wosk, ale z kolei z nim było strasznie dużo roboty i bałaganu. Maszynka była szybka, bezproblemowa w użyciu, ale z kolei te podrażnienia... Dlatego zdecydowałam się na laser.
Starczyło mi finansów na niepełną serię zabiegów, powinnam jeszcze je powtórzyć z dwa-trzy razy, ale różnica już po pierwszym jest kolosalna. Włoski są znacznie rzadsze, miejscami w ogóle ich nie ma, znacznie wolniej rosną, do tego są jaśniejsze i delikatniejsze. W tym momencie te resztki, które mam mogę bez żadnych problemów przelecieć na szybko maszynką i nic się nie dzieje. Także u mnie problem leżał w owłosieniu, nie w metodzie depilacji.

Edytowane przez Cytokina
Czas edycji: 2018-06-10 o 19:19
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-11, 16:21   #5
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Okropne nogi po goleniu!

Używasz maszynek BIC ? Jeśli tak to warto zmienić. Po żadnych innych maszynkach nie miałam problemu.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-11, 16:33   #6
Cynomya
Raczkowanie
 
Avatar Cynomya
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 359
Dot.: Okropne nogi po goleniu!

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Używasz maszynek BIC ? Jeśli tak to warto zmienić. Po żadnych innych maszynkach nie miałam problemu.
Również po tych maszynkach miałam masakrę na nogach Unikam ich jak ognia
Cynomya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-16, 08:19   #7
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Okropne nogi po goleniu!

Ja mialam to samo, zawsze na lato chodzilam w spodniach bo wstyd bylo pokazac te nogi ktore nawet po depilacji byly tak jakby szarawe bo resztki wlosow pod skora dawaly taki kolor. Ja jakies 7 lat temu kupilam urzadzenie LED (nie chce wymieniac nazw zeby nikt nie usunal mojego komentarza z obawy przed reklama) od kiedy zaczelam uzywac moje nogi sa piekne, gladki, miekkie w dotyku. Polecam goraco. Wiem ze mozesz przestraszyc sie cena. Ale serio problem z tymi wlosami bedziesz miec cale zycie albo przynajmniej do menopauzy wiec im szybciej zaczniesz oszczedzac tym szybciej pozbedziesz sie wlosow.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-17, 11:59   #8
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Okropne nogi po goleniu!

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
Ja mialam to samo, zawsze na lato chodzilam w spodniach bo wstyd bylo pokazac te nogi ktore nawet po depilacji byly tak jakby szarawe bo resztki wlosow pod skora dawaly taki kolor. Ja jakies 7 lat temu kupilam urzadzenie LED (nie chce wymieniac nazw zeby nikt nie usunal mojego komentarza z obawy przed reklama) od kiedy zaczelam uzywac moje nogi sa piekne, gladki, miekkie w dotyku. Polecam goraco. Wiem ze mozesz przestraszyc sie cena. Ale serio problem z tymi wlosami bedziesz miec cale zycie albo przynajmniej do menopauzy wiec im szybciej zaczniesz oszczedzac tym szybciej pozbedziesz sie wlosow.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mysle, ze mozesz spokojnie podac nazwe urzadzenia, sama jestem ciekawa jaki masz kolor wloskow?
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-17, 12:15   #9
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Okropne nogi po goleniu!

Cytat:
Napisane przez DarkChocolate666 Pokaż wiadomość
Mysle, ze mozesz spokojnie podac nazwe urzadzenia, sama jestem ciekawa jaki masz kolor wloskow?
Philips Lumea Precision Plus ... kocham kocham kocham to urzadzenie!!!! Mialam czarne wlosy. To urzadzenie dziala tylko na ciemne owlosienie wiec jesli masz jasne to nie zadziala.
Teraz nie gole ani nog ani pach ani bikini bo wlosow tam nie mam tylko raz w miesiacu robie zabieg przypominajacy zeby wloski sie nie aktywowaly znowu poniewaz sa w stanie uspienia.
Kiedy mialam dluzsza przerwe to mi zaczely odrastac ale bardzo bardzo jasne i malo no i nie wiem czy to LED czy po prostu przez to ze nie mam wlosow to skora stala sie niesamowicie miekka.

Cena urzadzenia jest wysoka ale to ze teraz moge chodzic w sukienkach jest serio wiecej warte!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-17, 21:25   #10
Angel_007
Shopping Queen
 
Avatar Angel_007
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 137
Dot.: Okropne nogi po goleniu!

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
Philips Lumea Precision Plus ... kocham kocham kocham to urzadzenie!!!! Mialam czarne wlosy. To urzadzenie dziala tylko na ciemne owlosienie wiec jesli masz jasne to nie zadziala.
Teraz nie gole ani nog ani pach ani bikini bo wlosow tam nie mam tylko raz w miesiacu robie zabieg przypominajacy zeby wloski sie nie aktywowaly znowu poniewaz sa w stanie uspienia.
Kiedy mialam dluzsza przerwe to mi zaczely odrastac ale bardzo bardzo jasne i malo no i nie wiem czy to LED czy po prostu przez to ze nie mam wlosow to skora stala sie niesamowicie miekka.

Cena urzadzenia jest wysoka ale to ze teraz moge chodzic w sukienkach jest serio wiecej warte!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja się zdecydowałam na zabieg laserowy w salonie i ta miękka skóra to zasługa tego, że nie ma włosów Byłam zdziwiona, że może być tak dobrze

---------- Dopisano o 22:25 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------

Nothero, może zamiast używać zwykłych maszynek zainwestuj w elektryczną golarkę? Było to dla mnie wybawienie przed decyzją o depilacji laserowej, kiedy nie mogłam używać ani depilatora ani zwykłej maszynki do golenia, bo miałam ciągle podrażnioną skórę.
Angel_007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-19, 08:01   #11
Sidala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 10
Dot.: Okropne nogi po goleniu!

Tak jak mówią dziewczyny - czasami najlepszy okazuje się zabieg laserowy No a jeśli nie zabieg - to głęboka pielęgnacja nóg po goleniu maszynką.
Sidala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-24, 15:18   #12
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 151
Dot.: Okropne nogi po goleniu!

tez kiedys mialam taki problem, wrastanie wloskow, jakies krostki ale znalazlam cos co mi pomoglo maszynki zmienilam na meskie,czasem elektryczna, robie czesto peeling i nogi smaruje olejkiem z drzewa herbacianego - na poczatku codziennie, teraz rzadziej

Edytowane przez 881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11
Czas edycji: 2018-06-24 o 15:19
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-26, 13:17   #13
UrszUlaa0307
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1
Dot.: Okropne nogi po goleniu!

Moja pani dermatolog poleciła mi wypróbować różne kremy z mocznikiem. Na razie najlepszy jaki spotkałam to Pilarix. Jest on polecany właśnie przy rogowaceniu okołomieszkowym. Stosowany regularnie( raz lub 2 razy dziennie ) w połączeniu z peelingami u mnie na prawdę działa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UrszUlaa0307 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-03, 08:18   #14
peczko_wika
Przyczajenie
 
Avatar peczko_wika
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 12
Dot.: Okropne nogi po goleniu!

Musisz dużo nawilżać nogi i kupić sobie coś droższego ale skutecznego, jakąś dobrą piankę do golenia
peczko_wika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-03, 18:06   #15
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Okropne nogi po goleniu!

Ja uzywalam kremow z mocznikiem i nic nie pomogly.
Pamietam ze jak bylam na urlopie nad morzem i codziennie kapalam sie w morzu i robilam peelingi z piasku na plazy to pomoglo. Ale jak wrocilam do domu i robilam peeling z piasku i solinej wody to juz nie.

Ja polecam tylko urzadzenia LED albo laser.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-06, 12:48   #16
majatok
Przyczajenie
 
Avatar majatok
 
Zarejestrowany: 2018-08
Lokalizacja: Polskaaa
Wiadomości: 4
Dot.: Okropne nogi po goleniu!

Z maszynkami męskimi rzeczywiście coś jest bo jeszcze nigdy nimi się nie zacięłam i skóra wygląda lepiej... a na wrastające włoski to tylko laser, ale wiadomo, to jest duży wydatek ale najskuteczniejszy
__________________
We are your Friends!
majatok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 19:43   #17
Gwennifer
Raczkowanie
 
Avatar Gwennifer
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 117
Dot.: Okropne nogi po goleniu!

Mam podobny problem, ostatnio wypracowałam jako taki sposób, bo nogi po goleniu miałam w czerwonych krostkach - czyli golić po nic bo i tak długie spodnie, po wosku/paście cukrowej wydłubywałam 1-2cm wrośnięte w skórę włosy.
golę nogi wieczorem. Rano pod prysznicem peeling, bo jedno po drugim to za dużo dla wrażliwej skóry.
Wieczorem żel do golenia + tylko męskie maszynki, są o niebo lepsze od różowych, aktualnie mam Gillette, które wymieniam po max 3 goleniach. Dezynfekcja maszynki przed użyciem, jeśli nie jest nowa. Po goleniu balsam po depilacji, Rossmannowa Isana Sensitiv jest całkiem spoko.
Gwennifer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-09, 12:49   #18
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Okropne nogi po goleniu!

Cytat:
Napisane przez peczko_wika Pokaż wiadomość
Musisz dużo nawilżać nogi i kupić sobie coś droższego ale skutecznego, jakąś dobrą piankę do golenia
Akurat w pianki nie trzeba jakoś przesadnie inwestować wg mnie, bo to nie jest najważniejsze. Maszynka/ żyletki tak, ale ogolić się można nawet na mydełko czy odżywkę do włosów
Cytat:
Napisane przez majatok Pokaż wiadomość
Z maszynkami męskimi rzeczywiście coś jest bo jeszcze nigdy nimi się nie zacięłam i skóra wygląda lepiej... a na wrastające włoski to tylko laser, ale wiadomo, to jest duży wydatek ale najskuteczniejszy
Cytat:
Napisane przez Gwennifer Pokaż wiadomość
Mam podobny problem, ostatnio wypracowałam jako taki sposób, bo nogi po goleniu miałam w czerwonych krostkach - czyli golić po nic bo i tak długie spodnie, po wosku/paście cukrowej wydłubywałam 1-2cm wrośnięte w skórę włosy.
golę nogi wieczorem. Rano pod prysznicem peeling, bo jedno po drugim to za dużo dla wrażliwej skóry.
Wieczorem żel do golenia + tylko męskie maszynki, są o niebo lepsze od różowych, aktualnie mam Gillette, które wymieniam po max 3 goleniach. Dezynfekcja maszynki przed użyciem, jeśli nie jest nowa. Po goleniu balsam po depilacji, Rossmannowa Isana Sensitiv jest całkiem spoko.
Tak, męskie są lepsze.

Ja teraz tylko maszynkę na żyletki używam ( akurat mam różową rączkę ), a wcześniej męskie Gillette czy Wilkinson
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-09 13:49:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:52.