Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-08, 20:51   #1561
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Maemi a może przesadzasz z pielęgnacją?
Również mam podejrzenie trądziku różowatego, suchą skórę na policzkach i ostatnio miałam zamkane naczynka, ale ja staram się nie nadużywać maści, kosmetyków itd. Mam wodę termalną LPR, na dzień Xerial Visage i to w zasadzie tyle. Wiem że powinnam też używać filtra ale nie znalazłam niczego dla siebie -braku filtra więc nie polecam.
Może powinnaś dać skórze odpocząć? Też w swoim czasie (miałam 23 lata!!!) pani doktor -a właściwie profesor - leczyła mnie tetracykliną i metronidazolem. Twarz miałam okropną, przez długi czas byłam czerwona jak burak a leczenie nie przyniosło efektów wręczp rzeciwnie - czułam się i wyglądałam masakrycznie.
Od tego czasu dałam sobie spokój. Ostatnio gdy byłam na zamykaniu inna pani doktor, która wykonywała zabieg powiedziała, że nie daje mi leków bo nie ma takiej potrzeby, a co za dużo to niezdrowo.
NIe wiem w jakim dokładnie stanie jest twoja skóra, ale myślę że w tym wieku (też mam 27 lat) masz po prostu rozszerzone naczynka i rumień czyli I stopień trądziku różowatego. Czy masz jakieś pryszcze, wykwity? Ja nigdy nie miałam.
A jeśli jest tak jak myślę to nie warto przesadzać tylko dbać i delikatnie pielęgnować, używać filtra, nie jeść gorących i ostrych potrwa, niczego pomidorowego.
Tak sobie myślęże tetracyklina zostanie mi na koniec , gdyby była kiedyś taka potrzeba.

Aha Diroseal - ja użwałam codziennie, bo mnie nie podrażniał i działał cudownie nawilżająco, więc czemu nie. Za to odnosialm wrażenie że od razu po nałożeniu sprawia że moja skóra blednie, za to po 2 godzinach rumień powraca ze zdwojoną siłą. Więc odpuściłam.
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 21:28   #1562
Maemi
Raczkowanie
 
Avatar Maemi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 111
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Ja miałam już drugi stopień - od marca tylko maści apteczne na tetracyklinie i Tetralysal w tabletkach 2xdziennie do konca lipca. Od maja dermatolog dołaczył mi Synchrorose, ale to mnie i tak nie nawilżało dostatecznie. Żadnych innych kremów, żadnego makijażu. Owszem te wszystkie grudki czerwone, ktore juz miałam na twarzy i nierówności zeszły zupełnie, ale rumień pozostał. Natomiast efektem było koszmarne przesuszenie skóry i pojawiły mi się te paskudne pory i zmarszczki. Pryszczy zadnych nie mam i niegdy nie mialam. Poszłam na zamykanie naczynek i dermatolog, ktora robiła ten zabieg powiedziała, że oznak trądzika różowatego już nie widzi i powinnam odstawić te leki. W piątek, jak byłam u niej drugi raz (po 2,5 miesiąca) powiedziała, że Active C jest ok i moge probowac Effaclar dalej. Tylko skoro one tak reaguja, to nie jestem pewna. Moze powinnam byla dluzej odczekac niz zalecala po tym laserze.
Maemi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 23:32   #1563
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Maemi, nie znam się niestety w kwestii Effeklaru... i Active C ...ale skoro po nich szczypie to może zmniejszyć choć na pewien czas częstotliwość ich używania?
i napewno trzeba wyeliminować wysuszone partie skóry... może Nanobase? albo Physiogel? (bo Humektan chyba bardziej przy mieszanej cerze) aby nawilżyć...

p.s. aha i zrezygnowałabym z Dirosealu, skoro już masz active C i Synchrorose masz do naczynek...
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 17:24   #1564
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Maemi Pokaż wiadomość
Ja miałam już drugi stopień - od marca tylko maści apteczne na tetracyklinie i Tetralysal w tabletkach 2xdziennie do konca lipca. Od maja dermatolog dołaczył mi Synchrorose, ale to mnie i tak nie nawilżało dostatecznie. Żadnych innych kremów, żadnego makijażu. Owszem te wszystkie grudki czerwone, ktore juz miałam na twarzy i nierówności zeszły zupełnie, ale rumień pozostał. Natomiast efektem było koszmarne przesuszenie skóry i pojawiły mi się te paskudne pory i zmarszczki. Pryszczy zadnych nie mam i niegdy nie mialam. Poszłam na zamykanie naczynek i dermatolog, ktora robiła ten zabieg powiedziała, że oznak trądzika różowatego już nie widzi i powinnam odstawić te leki. W piątek, jak byłam u niej drugi raz (po 2,5 miesiąca) powiedziała, że Active C jest ok i moge probowac Effaclar dalej. Tylko skoro one tak reaguja, to nie jestem pewna. Moze powinnam byla dluzej odczekac niz zalecala po tym laserze.
o kurcze, a ja myśłałam że 2 stopień to dopiero sporo po 30-tce, w takim razie nie umiem pomóc
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 09:56   #1565
*arielka*
Rozeznanie
 
Avatar *arielka*
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 742
Dot.: Tonik Effaclar...:(...proszę ładnie o porade...

tak w KWC będzie więcej informacji o tym toniku, u mnie po dłuższym stosowaniu nąstąpiło wysuszenie, ale wtedy nie używałam dobrego nawilżacza, więc może to też miało wpływ ale skoro masz naczynka i wrażliwą cerę to może jakis inny, delikatniejszy tonik
*arielka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 11:08   #1566
perla1122
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 30
Dot.: Tonik Effaclar...:(...proszę ładnie o porade...

a jakiego nawilzacza uzywasz?? bo janie moge znalezc odpowiedniego... w dodatku podobno jak sosuje sie kwasy trzeba na dzien uzywac filtra...
perla1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 11:10   #1567
perla1122
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 30
Dot.: Tonik Effaclar...:(...proszę ładnie o porade...

Cytat:
Napisane przez *arielka* Pokaż wiadomość
tak w KWC będzie więcej informacji o tym toniku, u mnie po dłuższym stosowaniu nąstąpiło wysuszenie, ale wtedy nie używałam dobrego nawilżacza, więc może to też miało wpływ ale skoro masz naczynka i wrażliwą cerę to może jakis inny, delikatniejszy tonik

a jakiego nawilzacza uzywasz?? bo janie moge znalezc odpowiedniego... w dodatku podobno jak sosuje sie kwasy trzeba na dzien uzywac filtra...
perla1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-14, 08:04   #1568
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Tonik Effaclar...:(...proszę ładnie o porade...

Cytat:
Napisane przez perla1122 Pokaż wiadomość
a jakiego nawilzacza uzywasz?? bo janie moge znalezc odpowiedniego... w dodatku podobno jak sosuje sie kwasy trzeba na dzien uzywac filtra...
Nie podobno a na pewno.

Lacze watki.

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 19:06   #1569
*arielka*
Rozeznanie
 
Avatar *arielka*
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 742
Dot.: Tonik Effaclar...:(...proszę ładnie o porade...

Cytat:
Napisane przez perla1122 Pokaż wiadomość
a jakiego nawilzacza uzywasz?? bo janie moge znalezc odpowiedniego... w dodatku podobno jak sosuje sie kwasy trzeba na dzien uzywac filtra...
zgadzam się z Hexxaną, trzeba używać filtry, teraz używam LPR Hydraphase legere, ale tak do końca mi nie pasuje, wiele Wizażanek poleca HOL czyli Avene Hydrance Optimale Legere ,albo kremy z Weledy- ale ich nie stosowałam
*arielka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 20:57   #1570
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Tonik Effaclar...:(...proszę ładnie o porade...

Ostatnio doszłam do wniosku, że muszę się przełamać i zainwestować jednak w filtr. I mam pytanko co kupić do skóry wrażliwej, naczynkowej z rumieniem, do tego suchej i na której ważą się wszystkie podkłady?? - tak żeby nie wyglądać masakrycznie blado i żeby filtr nie wyłaził spod podkładu co w moim przypasku robi np. korektor?
Wiem że z moją cerą powinnam bezwzględnie używać filtra więc muszę wreszcie coś znaleźć.
Myślałam o Avene tylko nie wiem który krem wybrać, czy wszystkie są tego łososiowego odcienia? (dawno temu miałam taki i był nawet ok) a może jakaś inna firma byłaby lepsza? Help!!!
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 23:35   #1571
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Tonik Effaclar...:(...proszę ładnie o porade...

Cytat:
Napisane przez musicman Pokaż wiadomość
Ostatnio doszłam do wniosku, że muszę się przełamać i zainwestować jednak w filtr. I mam pytanko co kupić do skóry wrażliwej, naczynkowej z rumieniem, do tego suchej i na której ważą się wszystkie podkłady?? - tak żeby nie wyglądać masakrycznie blado i żeby filtr nie wyłaził spod podkładu co w moim przypasku robi np. korektor?
Wiem że z moją cerą powinnam bezwzględnie używać filtra więc muszę wreszcie coś znaleźć.
Myślałam o Avene tylko nie wiem który krem wybrać, czy wszystkie są tego łososiowego odcienia? (dawno temu miałam taki i był nawet ok) a może jakaś inna firma byłaby lepsza? Help!!!
Bede monotematyczna ale skoro pasowaly Ci Avenki to polecam mleczko SPF 50 Klorane lub emulsje SPF 50 Avene.

Losos dawno temu zostal wycofany i to byl krem spf 50+ w kolorze lososiowym-zastapila go wersja "biala" ktora mnie bardzo pobiela i wylazi spod makijazu.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-22, 14:33   #1572
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Tonik Effaclar...:(...proszę ładnie o porade...

Kurczę, wchodzę na KWC i widzę że tych Avenek SPF 50 jest sporo, mylałam o tej do wrażliwych miejsc ale nie wiem czy to najlepszy wybór?
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-22, 18:01   #1573
Lucy251
Przyczajenie
 
Avatar Lucy251
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 8
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Witam! Jestem tu już od kilku dni i staram się ogarnąć całą tajemną wiedzę dotyczącą pielęgnacji cery naczynkowej Do niedawna byłam przekonana, że te moje ciągłe rumienienie się to taka zwykła reakcja na emocje, temperaturę, wiatr. Niestety okazuje się, że trzeba to wręcz leczyć. Tym bardziej, że w rodzinie mojego taty wszyscy mają popękane naczynka

Wybrałam kilka kosmetyków do pielęgnacji mojej mieszanej rumianej cery i proszę spójrzcię czy są dobrze dobrane

A więc: LRP - Active C, Farmona z wit. K - serum, Effaclar K (na moje zapchane pory) i filtr Vichy

I czy mogę tego używać na zmianę np.
rano - LRP i filtr
wieczorem - albo Effaclar albo serum z wit. K ??
Lucy251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 14:26   #1574
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Lucy251 Pokaż wiadomość

Wybrałam kilka kosmetyków do pielęgnacji mojej mieszanej rumianej cery i proszę spójrzcię czy są dobrze dobrane

A więc: LRP - Active C, Farmona z wit. K - serum, Effaclar K (na moje zapchane pory) i filtr Vichy

I czy mogę tego używać na zmianę np.
rano - LRP i filtr
wieczorem - albo Effaclar albo serum z wit. K ??
Filtru vichy nie plecam do cery naczynkowej, poniewaz jest tam alkohol na wysokim miejscu w skladzie.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 18:23   #1575
TheCuteOne
Zadomowienie
 
Avatar TheCuteOne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 338
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Dziewczyny mam pytanie..
Na moim nosie pojawiło się lekkie zaczerwienienie (rozszerzone naczynko) a wraz z nim taka jakby pomarszczona skóra.
Czy to może być efekt zbyt częstych peelingów, wyciskania i używania przeciw-wągrowych plastrów? I pytanie - czy to mi zejdzie??

Kojarzy mi się to z wyglądem skóry po zbyt szybkim oderwaniu strupka.
Sama juz nie wiem
__________________
We are what we do
and we do everything perfect
TheCuteOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 20:46   #1576
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez TheCuteOne Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie..
Na moim nosie pojawiło się lekkie zaczerwienienie (rozszerzone naczynko) a wraz z nim taka jakby pomarszczona skóra.
Czy to może być efekt zbyt częstych peelingów, wyciskania i używania przeciw-wągrowych plastrów? I pytanie - czy to mi zejdzie??

Kojarzy mi się to z wyglądem skóry po zbyt szybkim oderwaniu strupka.
Sama juz nie wiem
wszystko co wymieniłas może być przyczyną zaczerwienienia, a czy masz skłonności do naczynek?jedynie co uważam za dobre to zaprzestać wyciskania, częstych pilingow i plastrów, jednym słowem mechanicznego ingerowania w naskórek, piling zastąp enzymatycznym, nie grzeb przy twarzy na siłę, a teraz nawilżaj ja i posmauj czyms łagodzącym podraznienia
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-26, 17:04   #1577
TheCuteOne
Zadomowienie
 
Avatar TheCuteOne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 338
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
wszystko co wymieniłas może być przyczyną zaczerwienienia, a czy masz skłonności do naczynek?jedynie co uważam za dobre to zaprzestać wyciskania, częstych pilingow i plastrów, jednym słowem mechanicznego ingerowania w naskórek, piling zastąp enzymatycznym, nie grzeb przy twarzy na siłę, a teraz nawilżaj ja i posmauj czyms łagodzącym podraznienia
Mam skłonność, nie chodzi mi już o to zaczerwienienie ale pomarszczoną skóre.
Najśmieszniejsze jest to, że kiedy przez jeden jedyny wieczór nie grzebałam przy nosie już widze poprawe...
Źle ze mną
__________________
We are what we do
and we do everything perfect
TheCuteOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-26, 17:39   #1578
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez TheCuteOne Pokaż wiadomość
Mam skłonność, nie chodzi mi już o to zaczerwienienie ale pomarszczoną skóre.
Najśmieszniejsze jest to, że kiedy przez jeden jedyny wieczór nie grzebałam przy nosie już widze poprawe...
Źle ze mną
no to masz odpowiedź, nie grzeb przy nosie
ale nie tak źle z Tobą , ja grzebię przy brwiach
sorki za OT
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-26, 18:03   #1579
seszen5
Raczkowanie
 
Avatar seszen5
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Ipsos ;)
Wiadomości: 174
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Witam !!
Ja z moją cera mam straszny problem. Nie dość, że jest bardzo naczynkowa i wrazliwa to jeszcze mam tradzik młodzieńczy...no i jak zastosuje krem na syfki to mam cała twarz potwornie czerwoną! Może któraś z Was też ma taki problem i znalazła złoty środek????

Jedeny krem jaki stosuje na naczynka i nie wyskakuja mi po nim krosty to Bioderma sensibio AR. Na naczynka działa świetnie, działa i nie jest tłusty czyli nie zapycha porów!! Polecam wszystkim w potrzebie
__________________
SOUTH BEACH
Faza I - dzień 10 / 17
71 kg70->69->68->67->66->65->64->63kg
seszen5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-26, 18:34   #1580
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

możesz stosować effaclar k, jest dobry na wypryski i nie szkodzi naczynkom ,a zajrzyj do wątku o effaclar k
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-27, 11:32   #1581
seszen5
Raczkowanie
 
Avatar seszen5
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Ipsos ;)
Wiadomości: 174
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
możesz stosować effaclar k, jest dobry na wypryski i nie szkodzi naczynkom ,a zajrzyj do wątku o effaclar k
próbowałam kosmetyki z tej serii i niestety effeclar k też mnie strasznie podrażnia i po nim mam czerwoną twarz nawet jak punktowo nakładam na syfki to zaczyna mi potem skóra zchodzić z okolic tego miejsca gdzie nakładałam krem...!
__________________
SOUTH BEACH
Faza I - dzień 10 / 17
71 kg70->69->68->67->66->65->64->63kg
seszen5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-27, 11:48   #1582
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

A ja mam skłonność do rozszerzonych naczynek i po effeclarze moja buźka jest nawet jaby bardziej jednolita
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 08:02   #1583
TheCuteOne
Zadomowienie
 
Avatar TheCuteOne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 338
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO



już wkurzają mnie te naczynka.
Wiem, wiem, wiem, wiem że nie powinnam grzebać przy nosie, ale znowu to zrobiłam.
Nie da się patrzeć na te okropne wągry, a effeclar niestety mnie podrażnia
Do tego każdy filtr mnie zapycha, żyć nie umierać
Wiecie co może zastąpić mi effelcar?
__________________
We are what we do
and we do everything perfect
TheCuteOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 08:41   #1584
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Słuchajcie, ja zastanawiam się czasami, czy wszystkie dziewczyny piszące o naczynkach myślą o tym samym. Bo jeśli komuś udaje się zakryć naczynka na twarzy pudrem, to szczerze zazdroszczę Waszych naczynek! Tak samo zazdroszczę zamartwiania się naczynkami przy skrzydełkach nosa


Fajnie byłoby czasami pooglądać inne naczynkowe cery - jak wyglądały przed, jak po jakiejś kuracji, która według Was przyniosła fantastyczne efekty...
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 08:52   #1585
TheCuteOne
Zadomowienie
 
Avatar TheCuteOne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 338
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
Słuchajcie, ja zastanawiam się czasami, czy wszystkie dziewczyny piszące o naczynkach myślą o tym samym. Bo jeśli komuś udaje się zakryć naczynka na twarzy pudrem, to szczerze zazdroszczę Waszych naczynek! Tak samo zazdroszczę zamartwiania się naczynkami przy skrzydełkach nosa


Fajnie byłoby czasami pooglądać inne naczynkowe cery - jak wyglądały przed, jak po jakiejś kuracji, która według Was przyniosła fantastyczne efekty...
Dokładnie tak samo myśle.
Tzn. ja już sama zgłupiałam. Mam takie naczynka które nie potrzebują zielonego korektora, są to stałe zaczerwienienia, ale bez problemu puder wystarczy. Np. te przy skrzydełkach nosa, są już niewidoczne po byle maźnięciu (szkoda, że tak się nie dzieje z tą cholerą na policzku ). Tak samo zastanawia mnie jakie są efekty tych kuracji i co właściwie oznacza - daje efekty.

Czasami sobie myśle, żeby rzucić w cholere wszystkie kremy i zrobić sobie laser, niestety dermatolog odmówił i powiedział, że na takie coś zabiegu się nie robi, może się wchłonąć itd.
Szkoda tylko, że JA to widze bardzo wyraźnie.
__________________
We are what we do
and we do everything perfect
TheCuteOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 09:04   #1586
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

A ja miałam 3 zabiegi laserem... bez żadnego rezultatu. Najmniejszego. Możliwe, że wybrałam złe miejsce, może to był zły laser, nie wiem. Może dlatego że po zabiegu nie stosowałam ŻADNEJ ochrony, żadnych filtrów (na tak szalenie uwrażliwioną po zabiegu skórę). Niestety, nikt mnie nie uświadomił w tym temacie. A na wizażu wtedy mnie chyba jeszcze nie było
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 09:12   #1587
TheCuteOne
Zadomowienie
 
Avatar TheCuteOne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 338
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
A ja miałam 3 zabiegi laserem... bez żadnego rezultatu. Najmniejszego. Możliwe, że wybrałam złe miejsce, może to był zły laser, nie wiem. Może dlatego że po zabiegu nie stosowałam ŻADNEJ ochrony, żadnych filtrów (na tak szalenie uwrażliwioną po zabiegu skórę). Niestety, nikt mnie nie uświadomił w tym temacie. A na wizażu wtedy mnie chyba jeszcze nie było
No właśnie o laserze są przeróżne opinie, czasami dziewczyny z naprawdę widocznymi naczynkami mówią, że wystarczy jeden zabieg, a te z o wiele mniejszymi piszą o sześciu...
Poza tym chyba nie wiem, jaka jest różnica między rozszerzonymi a pękniętymi naczynkami. Naprawdę sama już nic nie wiem.

Ja np. naczynek nabawiłam się w bardzo nieodpowiedzialny sposób, tzn. spalanie się w italijskim słońcu na jakiejś 20, opalanie się na solarium po peelingu i torturowaniu nosa ciągłym wyciskaniem.
Mam z natury jasną cere, skwarkiem nigdy nie byłam, ale widać nawet "muśnięcie słońcem" nie jest mi pisane
Narazie nie stosuje żadnych filtrów, ponieważ każdy mnie zapychał.
Łykam rutinoscorbin, pije jakieś witaminki wzmacniające, stosuje łagodniejsze kosmetyki, używam jakiegoś żelu, czerwonej glinki i leczniczego korektora.
Efektów oczywiście nie widać, bo niby po czym.
Już mam dość, bo codziennie zauważam coś nowego, a że nie są to krwisto czerwone pajączki każdy mówi że sobie wymyślam.
Musiałam się wyżalić
__________________
We are what we do
and we do everything perfect
TheCuteOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 09:16   #1588
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Może się któraś na fotkę odważy? Ja mam taką kaszkę na większej powierzchni policzka I chyba trochę bym się krępowała wywalić takie bezwzglęgnie czyste i "niezabezpieczone" lico w internet
Cerę mam idealną, gładką, często słyszę na jej temat masę miłych słów... ale żeby mi nie było za dobrze, to oczywiście całe policzki w naczynkach, i rumień

TheCuteOne, myślisz, że łykanie Rutinoscorbinu coś pomaga?
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 09:21   #1589
TheCuteOne
Zadomowienie
 
Avatar TheCuteOne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 338
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
Może się któraś na fotkę odważy? Ja mam taką kaszkę na większej powierzchni policzka I chyba trochę bym się krępowała wywalić takie bezwzglęgnie czyste i "niezabezpieczone" lico w internet
Cerę mam idealną, gładką, często słyszę na jej temat masę miłych słów... ale żeby mi nie było za dobrze, to oczywiście całe policzki w naczynkach, i rumień
No ja niestety nie mam takiej fotki, zgubiłam też tą "wkładke" dzięki której można przenosić zdjęcia z aparatu na komputer.
Też zaczyna mi się tworzyć taka kaszka, ale przed chwilą zauważyłam że naczynko z nosa jest już prawie niewidoczne , myślę że to zasługa korektora living dimension, stosuje go jakiś miesiąc.
Może teraz pomoże mi z moimi policzkami?
Jeżeli masz możliwość wklejenia zdjęcia, a nie jesteś taką gubiącą wszystko łamagą jak ja, to nie krępuj się. Przecież możesz wklejić tylko policzek, nikt nawet nie dowie się że to Ty
Poza tym, to jest wątek dla naczynkowców, pewnie 50% z nas coś takiego ma

Co do rutinoscorbinu, to wydaje mi się, że tak

EDIT: zauważyłam właśnie dwa wykluwające się pajączki w miejscu moich dołeczków . Czy moge to jeszcze zahamować?
__________________
We are what we do
and we do everything perfect

Edytowane przez TheCuteOne
Czas edycji: 2007-10-28 o 09:33 Powód: okropne spostrzeżenie
TheCuteOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 09:33   #1590
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

A propos korektorów i maskowania naczynek - mogę Was pocieszyć , że ja już przestałam próbować zakrywaćje korektorami bo na mojej twarzy efekt jest odwrotny od zamierzonego- tzn. przez pierwszą godzinę czyli rano jest ok. ale gdy tylko moja skóra zareaguje zaczerwienieniem czyli zrobi się ciepła - wszyatko waży się i podkład znika i zostaje sam korektor. DO tego korektor wchodzi w pory skóry i wszystko wygląda jak tarka.
Przetestowałam masę podkładów, nawet kiedyś jak zrobiłam zdjęcie kolorówki to wyszło że miałam w swoim zbiorze 14 podkładów. Był tam uwielbiany Revlon- dla mnie masakra i wiele innych. Im bardziej kryjący podkład tym gorzej wygląda na mojej cerze - po prostu się warzył.
DLatego zawsze dziwię się dziewczynom jak mówią, że wystarczy korektor i po sprawie.
Aha -dla ścisłości - mam rumień przemijający czyli pierwszą fazę trądziku róźowatego. Może gdy ktoś ma same naczynka to nie ma tego problemu co ja. Np moja mama ma naczynka ale nie ma rumienia i połowę życia stosuje tylk MF LP i niczego więcej nie chce.

CO do lasera - miałam na razie 2 zabiegi laserem diodowym w Dermedzie w Łodzi. PO pierwszym razie - zaraz po zabiegu wszystkie naczynka się zamknęły, nie było zadneho .Niestety w ciągu miesiąca mniej więcej połowa otworzyła się na nowo. Pani dr powiedziala, że to normalne dlatego potrzeba 3 zabiegów. Na 2 zabieg poszłam miesiąc po 1 i teraz jest gorzej. Moja skóra jest zaczerwieniona i podrażniona. Zamówiłam dobry iltr ale kurier jeszcze nie dojechał więc czekam.
No ale się rozpisałam. POwiedzcie jak to jest z korektorami jakich używacie i jak sobie radzicie. Czy ktoś ma taki problem jak ja?
JA już nie mam siły.
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 12:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:44.