Uporczywa czarna krosta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-05, 13:43   #1
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143

Uporczywa czarna krosta


Witam, mam nadzieję, że nie zawracam mocno głowy, ale niepokoi mnie pewna krosta. Zrobiła mi się na pośladku, ale bliżej uda i nie z tyłu, a że tak powiem, lekko z boku, widoczna z profilu. Mam ją od maja/czerwca. Najpierw to była duża, twarda, boląca gula z małym czarnym łebkiem. Gdy w końcu po czasie gula zniknęła, to czarny łepek został, chyba trochę większy, niż przedtem. Czasem mnie to boli, szczególnie, gdy dotykam. Całe wakacje byłam w rozjazdach, więc nie miałam czasu na lekarzy, zresztą jest to troche wstydliwy obszar. Zastanawiam się czy mogę to wycisnąć, czy może to nie krosta, a np. kleszcz... Dodam, że mam krostki na pośladkach, ale są to małe, znikające czerwone krostki, a ta jedna siedzi juz od tylu miesięcy i się już nie zmniejsza... Czy ktoś ma jakieś rady? Przy okazji może też na uporczywe krostki na pośladkach - ale "poważniejsze" metody niż domowe sposoby (o których czytałam)
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 07:34   #2
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 151
Dot.: Uporczywa czarna krosta

depilowalas sie w tamtym miejscu? moze to wrośniety włos.
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 11:46   #3
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Uporczywa czarna krosta

nie...
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 19:16   #4
shopka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 328
Dot.: Uporczywa czarna krosta

Jest możliwość, że to do nitów w spodniach(te dwustronne metalowe wybicia). To miejsce było drażliwe, a nit je uczulił/podrażnił, albo zakuł.
To okropieństwo.
Znam to, sama w tym miejscu co Ty od sporego czasu mam krostę, ale moja zmieniła się już w sine przebarwienie. Ponadto miałam takie na pośladkach gdy nosiłam często nitowane jeansy.
Przerzuciłam się na legginsy, jest poprawa, ale gdy założę jeansy niezależnie z jaką bielizną, drażnią mnie te nity i powodują takie grube wągry.
Nie wiem co na to poradzić niestety. Mi złagodziło to stosowanie takiej maści jak do twarzy. Mianowicie Differin, jest ona na receptę i dostałam ją jako na "wągry, krosty".
Będąc u dermatologa pokazałam jedną taką krostę. To po prostu takie grube krosty/wągry. Moje też czasem bolą. Zaczęło się to dosyć dawno. Wydaje mi się, że to uczulenie na nikiel który jest m.in. w tych nitach.
Czarna być może jest dlatego, że jest "obita". Ja też kiedyś miałam (teraz już spory czas nie mam). Delikwent ciemniał i był nawet czarny, ale to dlatego, że jest zabrudzony lub zbity. Np. gdy jest na pośladkach to przecież siadasz itd, a to jest delikatne.

Edytowane przez shopka_
Czas edycji: 2011-10-03 o 19:18
shopka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:24.